Bataven kunnen nog promoveren Adegeest niet langer een zwakke broeder Cricketers Ajax krijgen de geest Een zorgeloze zomer voor AV Holland Sport De Zijl en LZ j in de prijzen AZC-jeugd weer kampioen Succes voor echtpaar Hazeleger MAANDAG 20 JUN11994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Maase en La Lau kopstukken Leidse ploeg Met een klinkende overwinning in de tweede ronde van de districtscompetitie hebben De Bataven zich alsnog gepresenteerd als kanshebber voor de promotie naar de landelijke eerste divisie. In hun thuiswedstrijd bleven de mannen van de Leidse vereniging het Rotterdamse PAC en De Spartaan uit Lisse voor. Bij de vrouwen bevestigde De Spartaan haar tweede plek in district West II, ruim vóór De Bataven. personen van Martijn de Lange en Erik van Leeuwen goed ver zorgd. De 100 meters gingen in 11,0 en 11",4, welke laatste tijd ook Spartaan Meivin Slinger land realiseerde. Technisch schieten de Leidenaars nog steeds tekort, hoewel de jeugd in de personen van Remi Ze venhuizen (vier meter pols- hoog) en John van der Wulp (6,18 ver) begint door te breken. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker In de tweede ronde van de competitie bleek de sterke mid denafstand van De Bataven al leen maar verbeterd. Met voor sprong waren Kamiel Maase en Joost la Lau dan ook de kop stukken van de Leidse ploeg. Maase liep in een uitstekende solo 14.27,6 op de vijf kilometer. ,,In Amerika was ik agressieve starts gewend dus ging ik wat hard weg", aldus Maase. „Later ging het rustiger in rondjes 70. Maar het liep verder lekker, hoewel ik alleen tegen die stevi ge wind in zat. Aan de andere kant, terwijl sommigen het warm vonden, was deze tempe ratuur voor mij een verade ming. Die hitte in Texas was ik wel zat." Achter Maase liepen ook Casper Ravensbergen (15.07,0), Jan Kortekaas (15.14,30) en Spartaan Willem Boon (15.22,3) goede tijden. La Lau liep samen met Michel Versteegen een snelle 1500 me ter. De Leidenaar trok zijn club- en stadgenoot naar 3.51,8, zelf met een versnelling op de laatste 200 meter nog uitlopend naar 3.49.7. In dezelfde race kwamen ook Danny Paardeko- per en Hylke van der Gaast nog tot 3.58,7 en 4.01,1. De Bataven-sprint was in de Adem Ondanks de dagoverwinning van De Bataven is De Spartaan de sterkste regiovereniging in de eerste klasse. De Lisser atle- ten bleken over de hele linie sterk en gaan ze in district West II als tweede door naar de regio nale finale, twee plaatsen vóór De Bataven. Vooral op de technische nummers blijkt de kracht van De Spartaan. Edwin Kortekaas won zowel hoogspringen als discuswerpen met een sprong van 1,85 en een worp van 40,44. Dennis Verhaar sprong verder dan ooit (6,49), maar begint de adem van junior Matthijs van Ransdorp in zijn nek te voelen (6,12 ver en 12,62 hinkstap). Werper Mark Beelen was tevre den met 48,78 speerwerpen, terwijl hij het kogelstoten won met 12,84. Bogers verslaat Schaafsma leiden Na de winst van Rijnsburgse triatleet Harco Schaafsma op zijn clubgenoot Willie Bogers vorige week in de Noordwijkse Estec-triathlon, waren gisteren de rollen omgedraaid. In Den Haag eindigde Schaafsma over de olympische afstand op de vierde plaats precies achter Bogers. Bogers had voor de 1500 meter zwemmen, veertig kilometer fietsen en tien kilometer lo pen 2.01.18 nodig, tien rellen minder dan Schaafsma. Mandv de Jongh succesvol leiden Mandy de Jongh van sportschool Gerard van de Berg in Leiden heeft gisteren de vierde dan taekwondo behaald tijdens examens zwarte band. De 31-jarige De Jongh, voormalig Euro pees en wereldkampioen, behaalde haar succes in de Maasport in Den Bosch. Neptunus verovert Europa Cup I den haag De Europese honkbalbeker voor landskampioenen is in Nederland gebleven. In de finale van het toernooi, afgelopen week in Almere en Den Haag, zegevierde Neptunus gisteren in de Residentie met 13-9 over ADO, de winnaar van 1993. Het was de zesde maal dat beide teams dit jaar tegenover stonden. Vijf keer verloor Neptunus. leiden ben ten dam De kampioensaspiraties van Ajax Leiden in klasse 2B begin nen nu vorm te krijgen, terwijl de Leidse studenten maar niet uit de onderste regionen kun nen klimmen in klasse 2A. Ajax Leiden ontving op eigen veld de altijd gevreesde outsider Hercu les. Het Utrechtse team had de moed na gewonnen toss als eer ste het bat ter hand te nemen. Een goede prestatie wisten zij niet neer te zetten. De bowlerij van Ajax was niet te stoppen. Met name Ruben van Dam (2 wickets voor 27 runs in 11 overs) en de altijd goed presterende Rick Verhaar (4 w voor 35 r in 11 o) braken de verdediging van Hercules. Re sultaat hiervan was dat het elftal uit de Domstad niet verder wist te komen dan 102 all out. Trai ner coach Opatha en zijn team hadden met dit schamele totaal geen enkele moeite. Zelf zorgde hij voor een groot gedeelte van de benodigde runs. De oud- testspeler van Sri Lanka maakte 71 runs zonder uit te gaan en bewees daarmee weer eens dat ervaring in de cricketsport een zeer belangrij ke factor is. De wicketkeeper van Ajax, Rutger Slagter, liet een stijgende lijn zien in zijn bat tingprestaties met 18 runs. Ge wonnen werd door Ajax met zes wickets nog in handen. Daar de Leidse studenten dit seizoen als eerst battende partij nog geen enkele keer een aan zienlijk totaal hadden weten te maken, besloot captain Rag- Bij de vrouwen komen in West II slechts acht ploegen uit, waarvan De Spartaan en De Ba taven tweede en vierde staan. Gezien de standen lijkt alleen De Spartaan kans te maken via de regionale finale een plaats af te dwingen in de landelijke pro motiefinale voor terugkeer naar de eerste divisie. De Spartaan won twee van de drie werpnummers, met Astrid Oostermeijer in de laatste po ging speerwerpen tot veertig meter precies en Paula van Beek kogelstotend over 10,31. Daarbij was Lea van der Aart met een discusworp van 32,98 tweede. Tessy Lenting liep de 100 meter horden in 16,4. Opvallend in de Bataafse ploeg was de 10,68 hinkstap- sprong van A-meisje Fadma Abouraja, tot nu toe nog nooit boven de tien meter. Abouraja won voor Marriet Aanhane (10,28). Saskia Engels liep in een evenwichtige race 60,3 op de 400 meter. Astrid van Velden (10.40,8) en Marja Hogenboom (10.45,2) boekten een dubbelo- verwinning op de drie kilome- leiden taco de vries l de Joost la Lau en Michel Versteegen leidden de wedstrijd op weg naar uitstekende tijden op de 1500 meter. Hun clubgenoten Hylke van der Gaast en ter. Danny Paardekoper blijven achter in de kopgroep goed bij. foto dickhocewoninc leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker De mannenploeg van AV Hol land gaat een zorgeloze zomer tegemoet. In de tweede ronde van de atletiekcompetitie scoor den de Leidse atleten gisteren in Amersfoort genoeg punten voor de 17e plaats. Daardoor blijft de Leidse eerste-divisionist gevrij waard van een degradatiewed strijd. De vrouwen van AV Hol land lopen meer risico. AAV '36 ontkwam ook niet aan de de gradatiefinales, maar lijkt in september zeker niet kansloos. De minder goede sprinton derdelen compenseerde Hol land dit keer met goede techni sche nummers. Met het per soonlijke record van Jeroen Kol naar (6,75) en de 6,39 van Ha- rald van Dooren was het ver springen van hoog niveau. Hoogspringend bewees de nieuwe aanwinst Eric Geelen met 1,95 zijn grote waarde. Paul van der Lely haalde na een pe riode van sukkelen ouderwets uit. De atleet uit Wassenaar wipte met behulp van de pols stok over 4,20. Bij de werpnummers bleek kogelslingeraar Peter van Noort ondanks een lichte blessure on genaakbaar met 58,46, goed voor het hoogste Leidse pun tentotaal. Remy Engwegen vier de een sterke rentree met 12,66 kogelstoten en 37,62 discuswer pen. Op de vijf kilometer toon de een gretige Theo van der Veer met een lange solo zijn nog steeds stijgende vorm. De 39-jarige Leiderdorper liep een uitstekende 14.56,03. Ook steeple chase-loper Martien van der Hoorn pakte met 9.35,48 ve le punten. De vrouwen van AV Holland leken ook af te stevenen naar een veilige stek boven plaats dertien. Pech speelde hen in de diskwalificatie van Marlies Kos ter op de 100 meter horden par ten. De Leiderdorpse haperde voor de tweede horde en ver volgde haar race, maar was in strijd met de reglementen uit haar baan gestapt. Een andere tegenvaller was de ziekte van Yvonne van Dorp, die wel de 200 meter en het verspringen won (25,88 en 5,74). maar zich niet sterk genoeg achtte voor de 4x400 meter. AV Holland heeft echter ge noeg troeven om in september in de eerste divisie te blijven. Zo bleek de teruggekeerde Astrid Engwegen goed voor een speer worp van maar liefst 38,48. Ook Rita Langendijk viel op met een tijd van 11.24,8 op de drie kilo meter, slechts één week na de Leidse marathon. Vaste waar den in de ploeg bleken opnieuw Bianca Vermond (57,97 op de 400 meter) en Cathy van Loon (13,27 op de 100 en 2.26,10 op AAV 36 Het enige doel van AAV '36 was dit jaar lijfsbehoud. Na de wed strijd in Uden staan beide ploe gen boven de rode streep. De mannen scoorden in totaal bij na duizend punten hoger dan in de vorige wedstrijd, met vrij wel de gehele ploeg beter dan verwacht. Verreweg de beste regionale prestatie kwam op naam van Ruud van Maurik, die met 14,02 op de 110 meter horden de bes te Nederlandse seizoenspresta tie op de klokken bracht. De Al- phenaar, beste tijd 13,92, heeft voor dit jaar zijn de B-limiet voor het EK in Helsinki (13,85) op het oog. Knappe tweede in de Alphense ploeg was Paul Boere, die de kogel naar een nieuw clubrecord van 14,28 stootte. Ook de prestatie met de discus (39,88) was van niveau. Verder zorgden junior Dirk-Jan Vermeer (6,43 ver) en Bob Don- gelmans (53,94 met de speer en 3,80 polshoog) voor veel pun ten. De vrouwenploeg van AAV '36 steunde in Uden sterk op de prestaties van Lynda Verhorst, die een nieuw clubrecord op de 200 meter realiseerde van 25,71, terwijl ze de bestrijd op de halve afstand evenaarde met 12,62. Verhorst leidde ook de estafette naar 50,89, sneller dan in de eerste wedstrijd. Technisch had in de Alphense ploeg Julia van de Berg een gro te inbreng. Bij het hoogspringen wipte ze over 1,55, terwijl de discus over 35,24 vloog. Miran da Boonstra bewees met 2.21,83 dat haar progressie op de 800 meter geen eenmalige gebeur tenis was. De Speedofinales, die in De Morgenstond in Den Haag wer den gezwommen, hebben zo wel LZ 1886 als De Zijl/LGB twee medailles opgeleverd. In Den Haag werden medailles verstrekt aan de nummers één, twee en drie. Voor de nummers vier tot en met acht had de hoofdsponsor prijzen aangebo den. Michael van Schaik ('83) zwom de 100m vlinder in 1.17.1 en werd daarmee eerste. Op de 200m wissel noteerde hij 2.46.0 en werd derde. Van Schaik werd voorts zesde op de 800m vrij (10.48.0) en achtste op de 400m vrij (5.17.8) en de 100m rug (1.20.4). Dieuwertje Vermeulen ('84) tikte als vijfde aan op de 100m mg en als zesde op de 400m vrij in 1.24.0 en 5.45.3. Noekie Klein ('83) bereikte als zevende de fi nish op de 100m vlinder: 1.25.8. Louis van Schaarenburg ('83) eindigde als vijfde op de 100m rug (1.17.0) en als zevende op de 200m wissel: 2.53.3. Veel PR's sneuvelden van de leden van de De Zijl-equipe. Diederik Huybers ('81) werd twee keer derde. Op de 800m vrij noteerde de Leidenaar 9.36.6 en op de 400m vrij 4.39.3. Daarna werd hij zevende in 2.14.7 op de 200m vrij. Sven Meyers pakte één me daille, zilver op de 400m wissel in 5.20.9, hij behaalde een goed klassement. Een vierde plaats was er op de 200m vrij. 200m en 100m mg (respectievelijk 2.14.0, 2.31.3 en 1.10.5). Zesde werd j* Meyers op de 100m school iei (1.18.5), terwijl hij op de dubbe- ||v' le afstand achtste werd in Pe 2.54.6. Sander Rijnsburger ('84) F tikte als vijfde aan op de 100m leJ mg in 1.24.1. De 100m school M] leverde hem een zevende stek op: 1.34.1. f1' De deelnemers van Katwijk F behaalden allen een nieuw PR, de maar alleen Joyce Overvliet ('84) p eindigde bij de eerste acht. Dat P gebeurde op de 100m school, P11 die ze aflegde in 1.36.6. Fr; In De Vliet in Leiden werd h3 Boudewijn Lelieveld van De Zijl tei tweede op de 50m school voor P) mannen in 35.9. P1' Lange afstand sti Het langebaan-seizoen is weer ?u van start gegaan op de Bosbaan-?3 in Amsterdam. Op de 2KM vrij voor vrouwen werd Wandy Ka- ter (De Zijl) tweede in 25.25.4. £e Clubgenoot Robin Sprinkhuizen *e zwom de 2KM voor mannen en p eindigde met 23.30.9 eveneens Va als tweede. Kater zwom een dag b later dezelfde afstand, werd L weer tweede maar realiseerde P' wel een betere tijd: 25.01.3. p hoenath, na gewonnen toss, eerst te gaan fielden. Dat dit geen slecht besluit was, bleek uit het feit dat de Voorburgse CC slechts 149 runs wist te ma ken. Voor Maarten Molenaar, trainer van LSCC, was dit een bijzondere wedstrijd. De 23- ja rige Zuid- Afrikaan is onlangs gedropt uit het eerste team van VCC en was nu gedwongen te gen zijn 'pupillen' te spelen. Na een solide opening van VCC hadden zij tijdens de lunch 69 runs voor het verlies van slechts een wicket. Na de ver snaperingen legden de Leidse Studenten de Voorburgse ver dediging het vuur na aan de schenen. Zowel de Leidse bow lers als fielders gaven hun visi tekaartje af. Boukje van der Ark (4 w voor 38 r in 13 o). Athar Khan (2 w voor 32 r in 12 o) en Ben Ten Dam (2 w voor 34 in 14 o) werden subliem gesteund door 5 vangen in het veld. Voor al de voorzitter van LSCC, Mi- chiel Verhaar, blonk uit met zijn 2 vangen in de slips. Hij ving Molenaar op zijn tweede bal. De cricketers uit Voorburg lie ten zich niet ontmoedigen door dit lage totaal. Maarten Mole naar revancheerde zich met zijn moeilijk bespeelbare leg- breaks. Hij bowlde de helft van de Leidse studenten uit voor maar 17 mns. Alleen openings- batsman Maurice Winkel gaf af doende antwoord aan de aanval van VCC met zijn 16 mns. Na de thee stortte de Leidse bat- tingside als een kaartenhuis in een. 51 all out. Het laagste to taal in haar historie. hen aan den run De waterpolo-aspiranten van AZC hebben dit weekeinde in De Thermen de Neder landse titel geprolongeerd. In een spannende en hectische finale versloegen de Alphenaren AZ en PC uit Amersfoort met 8-6. In de slotfase leek, bij een 6-6 stand, een verlenging onafwendbaar. Twee snelle tref fers van Chris Boot en Kjel Boom in de laatste minuten beslisten het duel echter alsnog binnen de regulie re speeltijd. ZBB uit Barendrecht, in de halve finale met verrassend gemak door AZC met 12-4 uitgescha keld, eindigde op de derde plaats. foto ben de bruyn leiden jan daan van oosten medewerker De honkbalploeg van Adegeest heeft zich binnen enkele weken ontwikkeld van zwakke broeder tot reuzendoder. Vorige week versloegen de Voorschotenaren nog koploper RCH 2. Gisteren verliet kampioenskandidaat Laakkwartier met stille trom het sportcomplex van Adegeest: 3- 2. Adegeest ging in de eerste in ning goed van start. Na een honkslag van routinier Richard van Soest gaf speler/coach Daan Lobel het goede voor beeld met een fraaie homemn: 2-0. Vervolgens leek Co Zitman met een honkslag en een steal op weg naar 3-0, maar de Haag se verdediging van pitcher Vo gelaar stak daar echter bijtijds een stokje voor. Tot de vierde inning hielden beide veldpartijen de wedstrijd onder controle. Garrelt Verhoe ven had in de vierde inning de uitgelezen kans op 3-0. Verhoe ven bleef na een vangbal op een fly-ball van Patrick van den Bergh echter tot ieders verba zing aan het derde honk gena geld. Even later besloot Verhoe ven op een slecht gekozen mo ment tot een steal, hetgeen de derde nul betekende. Het slechte honklopen van Verhoeven zorgde voor enige onenigheid bij Adegèest, waar door Laakkwartier temg in de wedstrijd kon komen. De Hage naars profiteerden tevens van de verzwakkende Van Soest op de Voorschotense heuvel, waar na Swikker in de vijfde inning voor de aansluiting kon zorgen: 2-1. In de zesde inning moest Van Soest ook nog de gelijkmaker van Kastelijn toestaan: 2-2. Lo bel besloot vervolgens Van Soest te vervangen door Ver hoeven, die de slagpartij van Laakkwartier tot het einde in zijn greep hield. In de gelijkma kende slagbeurt kon Lobel zijn ploeg weer op een 3-2 voor sprong zetten op een gevangen fly-ball van Verhoeven. De laatse drie innings speelde de verdediging van Adegeest zeer geconcentreerd waardoor Laakkwartier nauwelijks nog een man op de honken kreeg. Reliever Verhoeven stelde de nipte maar verdiende zege met een prima drie-slag uiteindelijk veilig: 3-2. Keytown Hitters heeft de re cente zegereeks niet door kun nen zetten. Na een 3-0 achter stand in de eerste inning, kwa men de Leidenaars onder im puls van Otmar Luitens in de zesde inning nog ijzersterk te rug tot een 7-4 voorsprong. De verdediging van Brian James kon in de spannende slotin- nings niet voorkomen dat Blue Birds de wedstrijd naar zich toe trok: 8-7. De softbalsters van Volle Bak kwamen ook in het duel met VUC 2 dan slagkracht te kort. De Leidenaars keken in de vijf de inning al tegen een 4-0 ach terstand aan. In de slotfase kwam Volle Bak nog terug tot 4- 2, maar lieten tegelijk teveel lo pers achter op de honken. Uit eindelijk moest de verdediging van Jenneke van Mourik en Ma- non van Wetten een 5-2 eind stand toestaan. In Haarlem namen de soft- ballers van Alphians met enig succes (derde plaats) deel aan het internationaal softbaltoer- nooi op het terrein van DSC '74. De Alphenaren werden in de halve finale met 6-5 verslagen door een team van in Neder land gelegerde Amerikaanse mi litairen. In de strijd om de derde plaats tegen EHS Bloemendaal Combinatie trok Alphians uit eindelijk aan het langste eind: 6-3. Het toernooi werd gewon nen door de Nederlandse selec- leiden Dirk als tiende en vijfde Nederlander in 1.08.45. Winnaar was de Ethiopie"r Gebreselassie, die in 1.04.39 de ijzersterke Marti ten Kate slechts vijf tellen voor bleef. Het atletiekechtpaar Jan-Dirk en Regina Hazele ger scoorde gisteren ereplaatsen in de traditioneel sterke halve marathon in Bergen. Bij de vrouwen belandde Regina op het erepodium. Na een bles sure enigszins behoudend lopend rondde de Kat- wijkse de 21,1 kilometer af in 1.23.18. Net als win- naresse Marjan Freriks (1.17) en de nummer twee Marian van der Linden (1.19) bleef ze op het zwa re parcours zo'n zes minuten boven haar beste tijd. Bij de mannen finishte Hazeleger's man Jan- In de Haagse 12-uursloop deden de lange-af- standslopers van AAV '36 goede zaken. De man nen en de vrouwenploeg behaalden respectieve lijk de derde en de tweede plaats met afstanden van 203,358 kilometer en 154,786 kilometer. Cas- tricummer Theunisse was individueel de sterkste met 148,818 kilometer.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20