^mdam RPF Noordwijk trekt ten strijde tegen koopzondag 'Hans Anders bang voor Van-der-Valk-effect' Regio Zondagsluiting niet meer van deze tijd Bankéakkm\flmm DONDERDAG 16 JUN11994 MOORDWUK PAUL DE VLIEGER .Ik respecteer de godsdienstvrijheid eii ieders mening. Maar zondagsluiting is anno 1994 niet meer van deze tijd. je kunt een café of restaurant bezoeken op zondag, je kunt benzine kopen op zondag, waarom zou je dan niet na een week werken een overhemd of leuk pakje met je vrouw kunnen gaan halen op zondag? Ik begrijp dat niet." Zo reageert H. van der Ploeg, bestuurslid van het Hoofdstraat Koopcentrum, op de actie van de RPF tegen de Noordwijkse koopzondag. „Wij betreuren de brief aan de kerken waarin om een openlijke veroordeling wordt gevraagd. Dat gaat wel erg ver. Dan moet je ook de auto. de televisie en zeker de kroeg op zon dag verbieden. De winkeliers begrijpen de ophef niet helemaal." V olgens Van der Ploeg voorziet de koopzondag in een grote behoefte. „De tijd dat Nederland alleen van negen tot zes leefde, ligt achter ons. Vandaar dat we eventuele uitbreiding van de openstelling met de wintermaanden van harte toejuichen." Volgens Van der Ploeg zijn de Koofdstraat Koopcentrum-on dernemers er ook voorstander van dat zoveel mogelijk winkels opengaan. Het plan van de nieuwe Vomar-supermarkt om vanaf 3 juli de deuren op zondag vah 10.00 tot 14.00 uur open te gooi en, wordt daarom met instemming begroet. De andere super markt in het koopcentrum van Noordwijk aan Zee. Albert Heijn, overweegt eveneens op zondag open te gaan. Een definitieve be slissing daarover is nog niet genomen. Aan de Christelijke MAVO De Dwarswetering in Leiderdorp slaagden de volgende kandida- Maaike van der Ark, Gulay Bayram, Yvonne Berg, Bianca van den Berg, Sander Bijman, Matthanja van Blitterswijk, Rick de Boer, Elco Boon, Martijn Brandt, Simone Briede, Bart v.d. Burg, Mark v.d. Burg, Corine van Dijk, Mirjam van Driel, Ser- dal Durmus, Peter Frankhuizen, Anouck Gouw, Linda de Graaf, Anne de Haas. Menno van Haasterecht, Wijnand van der Heijden. Erwin Heijmans, Dion Hoppenbrouwer, Mitchel Ja- min, Paul Klein, Marcel Koen, Solitha Kolkman, Angelique Kool, Sjaak v.d. Kooy, Mirjam van Leeuwen, Armanda van Leeuwen, Sander van der Lely, Cheryll Maire, Regina van der Meer, Elize Mostert, Wouter Noya, Niels Preenen, Sebastiaan Redel, Guy van der Reijden, Ma rijke de Ruiter, Richard Schou ten, Marion Siep, Monique Ver baan, Karin Verheijen, Chantal de Vogel, Jolanda Vreeburg, Ha- kimaYakoubi. Buurt wil geen café in De Zilk De bewoners van de Regenvliet- weg in De Zilk willen niet dat het huis op nummer 24 wordt verbouwd tot café. Dat laten zij in brieven aan de gemeente Noordwijkerhout weten. De omwonenden vrezen onder meer onaanvaardbare overlast van de horecagelegenheid. Zilker C.J. Hulsebosch wil van zijn huis een 'eenvoudig dorps café' maken en heeft daarvoor bij de gemeente een vergunning gevraagd. In het gemeentehuis zien ze de plannen wel zitten. Omdat de komst van een kroeg het voorzieningenniveau - en daarmee de leefbaarheid - van De Zilk vergroot, is Noordwij kerhout van plan medewerking aan de plannen van Hulsebosch te verlenen. De buurtbewoners zijn min der enthousiast over de plan nen. Zij vrezen lawaai van brommers en auto's van de toe komstige cafébezoekers. Ook zijn ze van mening dat er par keerproblemen gaan ontstaan en dat de kroegbezoekers de tuintjes en portaaltjes in de straat als openbaar toilet gaan gebruiken. Directe buren zijn bovendien bang voor verlies aan privacy en voeren aan dat door de komst van het café de; waarde van de huizen vermin dert. „De Regenvlietweg heeft al bedrijvigheid genoeg met een postkantoor, een bloemenwin kel, een supermarkt en een Chi nees restaurant", schrijft één van de bezwaarmakers. In een ander bezwaarschrift wordt er op gewezen dat de 'Chinees' nu al een bron van parkeeroverlast is op de Regenvlietweg, op tijd stippen dat het afhaalrestaurant op volle toeren draait. Donderdag 23 juni, tijdens een vergadering van de com missie voor ordeningszaken, worden de Zilkers in de gele genheid gesteld hun bezwaren nader toe te lichten. Daarna neemt de politiek er een besluit over. De Regenvlietwegbewo- ners kondigen nu al aan dat als de gemeente aan hun bezwaren voorbij gaat en een vergunning verstrekt, zij naar de Raad van State zullen stappen. Brillenconcem wil dat vier zaken worden ontruimd LISSE/HAARLEM ARTHUR MAANDAG Bij de vier vestigingen van Hans Anders, waar onder één in Lisse, is de afgelopen jaren volgens het concern vermoedelijk zo'n 400.000 gulden buiten de boeken gehouden. „Hans Anders is echt bang voor het Van-der-Valk-effect", zei ad vocaat mr. G.H. Gispen gisteren tijdens het kort geding bij de Haarlemse rechtbank. Hans Anders heeft in heel Nederland brillen winkels. De meeste vestigingen (89) worden zelf geëxploiteerd, maar er zijn ook elf mensen die op basis van een ffanchise-overeenkomst een winkel drijven. Eén van hen is roevrouw J. Hirsch, die zaken heeft in Lisse, Haarlem en in Hoofddorp. Naar aanleiding van twee incidenten is Hans Anders een onderzoek gestart naar de vier za ken van Hirsch. Zo deden medewerkers van een beveiligingsbedrijf een aantal proefaankopen. Vervolgens zou zijn gebleken van grootschalige fraude bij zogeheten overzetters. Daarbij gaat het om nieuwe monturen, waarin de glazen uit de oude bril van de klant worden overgezet. Hirsch Optiek BV, zo zegt Hans Anders, heeft gedurende een reeks van jaren stelselmatig 'overzetters' verkocht zonder deze in de boeken te verantwoorden. „Omzet is verzwegen. Niet alleen voor Hans Anders, maar ook voor de fis cus", aldus advocaat Gispen. Bovendien zou Hirsch monturen hebben verkocht die niet bij Anders vandaan kwamen, wat ook niet mag. Inmiddels heeft Hans Anders de franchise- en de huurovereenkomst met Hirsch opgezegd. Tot het kort geding werd besloten omdat er zeer ernstige schade aan het imago van Hans Anders dreigt, zeker als het publiek en de fiscus er lucht van krijgen. „De naam en reputatie van de liele organisatie moeten worden beschermd", aldus raadsman Gispen. De advocaat van Hirsch, mr. L. Laus, begreep niet waarom Hans Anders dan voor een openbaar kort geding had gekozen. „Als men zo beducht is voor de reputatie van de groep, is het zwak om een kort geding te beginnen. Waarom niet een arbitrageprocedure gestart?" Inmiddels heeft Hirsch zelf de fiscus al op de hoogte gebracht van de beschuldigingen. Kern van de zaak is volgens Laus dat er van de verwijten niets klopt. „Waar is het harde bewijs dat Hirsch fraudeert en malverseert?" De raads man repte over gegoochel met cijfers en een schimmig onderzoekje. Achtergrond zou zijn dat Hans Anders eigenlijk van de franchise-on- dememers af wil. Het zou met hen ook elders in den lande 'oorlog' zijn. Mevrouw Hirsch: .Alles klopt, alles is helemaal verantwoord. Het was elf jaar zwoegen voor de firma. Ik ben altijd eerlijk, altijd trouw geweest." Rechtbankpresident mr. C.A. Terwee-van Hil- ten had twijfels. Tot de vertegenwoordiger van Hans Anders: „U vraagt even aan de president om iemand haar bedrijf te laten opgeven. Zo'n geweldig ingrijpen moet heel zorgvuldig gebeu ren. Fraude is nogal wat, daar moet je dan ook absoluut zeker van zijn. En mevrouw heeft wel een verhaal." Beraad tusen beide partijen leidde echter niet tot een minnelijke oplossing. Uitspraak is op 28 juni. Aan de Emilie Knappert Scho lengemeenschap Vakopleiding Kappen in Leiden slaagden de volgende kandidaten: Primaire opleiding damesvak Marja Bastiaanse, Debora v. Esch, Yvette Hogetoom, Tamara Markman, Stephanie Michels, Jeany van Schip, Christel Tim- merije, Corine v. Vuuren, Marga Witteman, Randal Dietrich, Chantal van der Blom, Marie- Anne v. Duijn, Hendrika van Egmond. Laila Ettouti, Jordy de Groot, Iris Herrewijn, Saskia Knoop, Sharon Mac-Gillavry, Annemarie van der Plas, Jaque- line Polane. Aletta Schaap, Moj- gan Babaei, Diana de Haas, Martin Haasnoot, Chantal Ha venaar, Diana Lagas, Judith Mulder, Diana Rijlaarsdam, Ra chel Snijders, Marisca Valentijn, Natascha Vink, Patricia van de Weerdt, Marielle de Winkel, Esther van Bakel, Sandra Have naar, Sabine Heeman, Yvonne ten Hope, Diana Nietveld, Wil- ma Ouwehand, Tessa Post, San dra Weisz. Voortgezette opleiding dames vak Maria Borst, Wendy van der Burg, Jiska van Egmond, Bianca Heimans, Sandra IJsselmuiden, Leon tien de Jong, Anita van Kints, Esther Klein, Sandra Knij- nenburg. Trudy Kralt, Brenda Langejans, Jasmin Roosendaal, Monique Seelbach, Dennis Tet- teroo, Marja van Wensveen, Leonie van Zoen, Bertine van derZwan. Primaire opleiding herenvak Anne-Marie Bakhuijzen, Belin da Bitter, Mariska van der Burg, Laurie Cook, Joke Duijzers. Claudia de Graaff, Ingrid van der Gugten, Cindy van Hame ren, Dawy van Iterson, Bianca Laman, Saskia Lelieveld, Marij ke van Leeuwen, Bianca Liever- se, Madeion Mastenbroek, Desiree Monteba, Astrid den Os, Sabine Pecht, Danielle de Prie, Barbara van Ravens, Esther Steenvoorden, Daphne Teske, Debby Tijssen, Roxanne van Tol, Nathalie van Es, Barba ra Veenboer, Sylvia Wijfje, Cin dy van Wieringen. Aan het Stedelijk Gymnasium in Leiden slaagden de volgende kandidaten: GYMNASIUM Simone Barei, Jorn van Beekho ven, Annelous Berends, Merlij- ne Berntsen, Deepak Bhikharie, Ido de Boer, Margot Bogaards, Vincent Bol, Eelco Boomsma, Mark Boon, Maaike Bolden, Harmen Breedeveld, Cristine Brinkman, Charlotte Broersma, Christiaan de Bruin, Sjoerd Buis, Justus Candido, Joost Cas- sacc, Tommo Clason, Tamara Corporaal, Evelien Dekker, Er- win Devilee, Pauline Dop, Ce del Drost, Danny Dubbelde- man, Edith Dubbeldeman, Ma- lou Durve, Marilène Eijgen- raam, Lieke van Emmerik. Kiki van der Erf, Wouter Esveld, Ewout Fanoy, Marlies Ferwerda, Liesbeth Fitton, Bas Frolier, Sander Galjaard, Rogier van de Geijn, Kyra Gelderman, Sjoerd van Geloven, Ninette Giphart, Arjen Gittenberger, Jelle Goem an, Justijn Gombert, Marcelo Goossens, Melchior Groene- veld, Floris Groesz, Jaqueline de Groot, Merel Güttinger, Michiel Harmsen, Marlies v.d. Heide, Loes v.d. Heuvel, Bianca Hoeks, Marieke Hollander. Thirza Hom. Michiel v.d. Hout, Mi chiel Hustinx, Bart v. Ingen Schenau, Anna Rose Jaffe, Pim Jaspers, Eva Jonkman, Niels Kettenis, Maarten v. Klooster, Il se Koning, Lukas Kortenhorst, Jan Kortmann, Kirsten Kristian- sen, Yvonne Kruis, Mamix Lam, Manon Lamboo, Machiel Lelie- feld, Florence Limburg, Anna Linmans, Alies Linschooten, .Michiel Lugt, Emiel v.d. Maaten, Carlina Marani, Marti- ne Meerburg, Ties Molenaar, Karlijn Neuteboom, Birgit Nyq- vist, Casper van Oers, Merel Perquin, Joanneke Plooij, Da niël v.d. Pluijm, Matthijs Raven- sberg, Jasper v.d. Rhee, Erwin de Roode, Aleid Ruijs, Mieke Scheffer, Meta Schouten, Iskan- der Schrijvers, Anju Singhal, Heieen Slagter, Okke Smeders, Uri Soetendorp, Marike Stader- mann, Crispijn Stulp, Tessa Tensen, Aleid v.d. Velde, Geert Veldhuis, Derk Venema, Frede- rik Verloove, Christian Visser, Jeroen Visser, Cynthia van Vliet, Marcia v.d. Vlugt, Fraukje Vonk, Gerard v.d. Voorst, Pascal Voor- velt, Roland Vos. Wouter Wal- dus, Wouter Walta, Christiaan Weijts, Thijs van Wetten, Rom- bout Wever, Silke Willems, Mar ja Willemsen, Daphne v.d. Zwan, Jan-Jaap Zwitser. LEIDEN Aan het Vlietland College in Leiden slaagden de volgende kandidaten: VWO Martin Beindorff. Chris tian Borsje, Stephan Couzijn, Flip van Dijk, Ton van Egmond, Nienke Eijgenraam, Marijke Flaman, Natasha de Groot, Se bastian Hakker, Esther van Hoeve, Loïs de Jong, Marcella Kerkman, Erik Klaassen, Remco Klaassen, Martijn Kramer, Rits aart Kroon, Erik Johan Kuijt, Ro bert Lamberts, Suzanne Maat, Wicher Mol, Brian van den Mosselaar, Martin Mutters, Nathalie van der Pluijm, Ellen Pronk, Guydo Reijneveld, Bar bara Reitsma, Tsjerk Roelfzema, Bas Rutten, Hendrik Salamons, Lisette Sanderse, Suzanne Struik, Esther van Swieten, Jef frey van Veen, Marieke Vree burg, Hage de Vries, Joanneke de Waal, Joav de Waard, Caro line Zilverentant, Willem-Jan Zirkzee. HAVO Anne-Marieke Adriaans. Robert-Jan Bakker, Maarten Benjamin, Bert Boter, Roy Bo- verhof, Mare de Brakeleer, Mi chel Buchner, Jael David, Arjan Dedden, Linda Diersman, Anne van Dijken, Elly Dorst. Doortje op den Dreest, Miranda Drop, Bernardine Faas, Jaqueline Gie- zen, Marieke Giezen, Ilse den Heijer, Michiel van der Henst, Aad den Hertog, Benite Hout- hoff, Renate Hübner, Brenda de Jong, Pim Jonker, Sjoerd Jurko- vich, Chris van Kampen, Gertjan Koning, Jan Willem Kooistra, Rolf Kuipers, Joram Ledegang, Robert Leeuwen- burgh, Ivonne Lempke, Petra Mark, Edwin van der Meijden, Floris Moraal, Lois Noort, Jose Olsthoorn, Beitske den Ouden, Jerzy Pareira, Karlijn Peters, Maartje Peters, Daniëlle Philip- se, Angelique van der Post, Ni- coline Ravensbergen, Arjan van Rijn, Johan de Roo, Jaap van Rooijen, Dirk Jan Sinke, Marie ke Sleeking, Jelmer Smid, Ewald Snel, Johan Stijnen, Erwin Ver hoogt, Karin Visser, Chris Vree burg, Tineke Wassenaar, Roellie Wessel, Denise Wijnands, Shir ley Witteman. MAVO Noura Baouch, Robert van den Berg, Ivo Blom, Martijn Boeljon, Gertie Bos, Jeroen Bruin, Emst-Jan van Dijk, Thes- sa Epskamp, Patty Focke, Luci- en Groenewegen, Mark Paul Hendriks, Daniëlle Hessing, Jeroen Hoogstraten, Arthur Hospers, Daniëlle van der Hulst, Franklin van Ipenburg, Menno van Keimpema, Michiel Koe nen, Jelmer Kooien, Jaap van der Krogt, Marion Kuijt, Fiona de Lange, Steven Lim, Sjors Loomans, Guido Madera, Ro bert Methorst, Dirk Mooijman, Sergio Moya Boom, Hedy Mug- ge, Leon Noorduin, Patricia van de Noort, Bram Onderwater, Claire Oosterveer, Robert Pat- tiapon, Rob van Polanen, San dra Reinders, Patricia Siera, Marcel Sloof, Marleen Spaarga ren, Karin van Steenbergen, Margot Straathof, Frank van der Valk, Sonja Westerbeek. HILLEGOM Aan de R.K. Scholengemeen schap 'St. Paulus' in Hillegom slaagden de volgende kandida ten: Afdeling algemene voorberei ding op maatschappij en be roep: Arno Helsloot, Remi Schellin gerhout. Afdeling bouwtech niek: Marcel v.d. Broek, Jeroen Janssen, Ren Schoone, Lesley Wardenier, Denys v.d. Dam, Renco v.d. Meer, Bastiaan de Vries, Daniël Haaima. Afdeling elektrotechniek: Mark Blokker, Marco van Es, Edwin Keijzers, Dion v.d. Veen, Charles Evers, Alexander Uithol. Afdeling me chanische techniek: Remco van Es, Sebastiaan Korsman, Alexander Beentjes, Moham med Chahboun, Boy Kortekaas, Damy van Rooden, Johan Ruig- rok, Kevin Sastrokarijo, Robert de Vries, Arthur v.d. Wiel, Rem co Aberson, Rob Broekhof, Fe- dor Hogenes, Paul v.d. Klauw, Ronald Kortekaas, Rob Meeu- wissen, Asse Visscher, Edward Witteman, Ron v.d. Zwet, Johan Heuseveldt, Patrick Schalken, Leon Rijnbeek, James Schot, Jerry Verschoor, Frenk Verhoe ve. Afdeling motorvoertuigen techniek: Danny Gevers, Mau- rits Huizer, Kevin den Ouden, Kees de Vlieger, Richard v.d. Werf, Raymond v.d. Berg. Afde ling tuinbouwtechniek: Ed v.d. Steen, Dennis Neeskens, Natascha van Bakel, Daniel van Egmond, Henk Verschoor, Le enden Verschoor. RUNSBURG» Aan het Visser 't Hooft Lyceum in Rijnsburg slaagden de vol gende kandidaten: MAVO Michiel Auerbach, Femke Bouhuys, Esther Donath, Wille- ke van Egmond, Wil bert van Eg mond, Donata v.d. Enden, Niels Glasbergen, Regina Glasbergen, Daniëlle Gravekamp, Christian Heemskerk, Natascha Heems kerk, Jolanda Heemskerk, An drea den Heijer, Jorien den Heijer, Michelle Jungerius. Peter de Koning, Monique Kralt, San- der Kranendonk, Leonie v.d. Kwaak. Caroline Laman, Jacco de Leeuw, Jose Lindhout, Rine- ke Lindhout, Marleen Maat, Martino de Mare, Niels Mon ster, Jannet de Mooy, Paul de Mooy, Susanne Nachtegaal, Da nielle Noteboom, Alexander Oostra, Patricia Oostra, Arnoud Ruiter, Jaap Ruwaard, Marion Schoneveld, Sander Schreve. Jo landa van Tilburg, Mariska Turk, Johan Verkade, Chantal Visser, Miranda Volwater, Mi chel Vonk, Anja Vooys, Joan Vreeburg, Ester van Vulpen, Claire v.d. Walle. Roeneke Wies- meijer, Astrid Zandbergen, Fred Zandbergen. HAZERSWOUDE-DORP Aan de Haduard MAVO in Ha- zerswoude slaagden de volgen de kandidaten: Daphne L'Ami, Maurice Bakker, Dennis van Elswijk, Marcel de Jong, Saskia van der Lip, Erwin Loomans, Natascha Maan, Ilja Norbart, Mark Peeters, Suzanne Rademaker, Auke de Ruiter, Martijn Timmermans, Alex van Woesik, Sjoerd van Dam, Xan- der van Dissel, Anita Ebrahimi, Patricia de Jong, Sylvia Jonk man, Bas van Kampen, Susan van der Kraats, Frank Menges, Kitty van der Poel, Emile Siere, Ingrid Visser, Anneke van der Zaan, Mariska van Anraad, Mark Gieben, Marianne van der Meer, Ramona Mets, Adriënne Polderman, Sander van Veen, Sabrina Leloc, Comé Oppelaar. Slagroomtaarten voor geslaagden Het Leidsch Dagblad publiceert regelmatig de namen van ge slaagden. Elke dag dat we de opgaven van scholen afdrukken, trekken we uit de lijsten geheel willekeurig een aantal namen. Zij krijgen van het Leidsch Dag blad gratis een slagroomtaart aangeboden. De gelukkigen kunnen bellen met Antoinette Vonk of Manu- ela Groeneweg (071 356401/356402). Zij nemen het adres op en versturen de brief waarmee de taart op onder staand adres kan worden opge haald. De winnaars van vandaag zijn: Sergio Moya Boom, Frauk je Vonk en Sandra Knijnenburg. Steenstraat 45/47 Leiden Tel. 142343 Partij roept kerken op tot 'openlijke veroordeling De RPF in Noordwijk maakt zich grote zorgen over de 'trend' die zich in de badplaats voordoet om steeds meer winkels op zondag open te doen. In een brief aan de ker ken in Noordwijk roept de partij op tot een 'openlijke veroordeling' van de winkelopenstelling op zondag. Ook moet volgens de RPF alles worden gedaan om uitbrei ding van de mogelijkheden tot openstelling te voorko men. NOORDWUK PAUL DE VLIEGER RPF-voorzitter J. van der Most is een van de initiatiefnemers van de brief. Hij zegt ermee te willen bereiken dat alle voorgangers in de Noordwijkse kerken openlijk stelling nemen tegen de zon dagopenstelling. „Waarom? Omdat in de bijbel staat voorge schreven dat na zes dagen wer ken de zondag een rustdag is. En wanneer wij door een druk ke winkelstraat moeten lopen als we naar de kerk gaan, kun je moeilijk van die rust spreken Bovendien gaat de koopzondag ten koste van de rust in de ge zinnen van de winkeliers en hun personeel." Daf de RPF nu over de kwes tie aan de bel trekt, heeft vol gens Van der Most te maken met de dreigende uitbreiding van de zondagopenstelling. Op voorstel van een aantal ge meenteraadsleden bekijkt de gemeente momenteel de moge lijkheid om de winkels toestem ming te geven het hele jaar door op zondag open te zijn. Boven dien wordt overwogen ook in Noordwijk-Binnen zon dagopenstelling toe te staan. „Wij zijn bang dat het kwaad dat er nu al is groter wordt en voelen ons verplicht hiertegen alles te doen wat in onze ver mogens ligt", aldus Van der Most. In de gemeentelijke verorde ning over de Noordwijkse zon dagopenstelling staat overigens dat alleen winkels die toeristi- sche artikelen verkopen - strand en kampeerspullen, eet- en drinkwaren, foto- en filmar tikelen, ansichtkaarten, souve nirs en dergelijke - open mogen zijn. Volgens Van der Most is dat echter een lachertje. „Het blijkt in de praktijk dat alle win kels gewoon open kunnen zijn. Een slager hoeft alleen maar een rekje prentbriefkaarten in zijn winkel te zetten en hij vol doet aan de regels. Het toezicht op handhaving van de verorde ning is ver te zoeken. Wij zou den veel liever zien dat exact staat omschreven welke toeris tische artikelen mogen worden verkocht." Van der Most verwacht overi gens niet dat de actie van de RPF veel resultaat zal opleveren. „We hopen het uiteraard wel, maar de invloed van de onder nemers in de politiek is nu een maal groot. Ik vind het jammer en verbazingwekkend dat het CDA nauwelijks op de jongste ontwikkelingen reageert. Daar om doen wij het. Al zitten we niet in de raad, de RPF staat wel voor zijn principes. En achteraf kunnen wij dan in elk geval zeg gen al het mogelijk te hebben gedaan." De Hoofdstraat in Noordwijk op zondag een trekpleister voor toeristen en winkelend publiek.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16