Indicatiecommissie wil totale onafhankelijkheid Oosterweg blijft omstreden Regio Vijf open deuren van Suzuki. WOENSDAG 15 JUNI 1994 Oude strijd laait weer op Het rommelt in de indicatiecommissie ouderenvoorzie ningen Leiden. Op het stadhuis wordt rekening gehou den met het opstappen van voorzitter A. de Groot uit Voorhout. Daarmee zou de commissie, die verantwoor delijk is voor de toewijzing aan ouderen van een plek in een verzorgings- of verpleeghuis, in nog geen vier jaar tijd twee voorzitters verslijten. leiden wim koevoet Dringend De Groots voorganger, de vroegere echtgenote van oud wethouder D. Tesselaar (PvdA), is destijds met zachte hand uit de commissie gezet. Aanleiding voor haar vertrek was onenig heid over de mate van onafhan kelijkheid van de indicatiecom missie. Het vorige college van burgemeester en wethouders wilde net als het nieuwe een werkorganisatie afdwingen waarbij de maatschappelijk werkers, verbonden aan de GGD, één duidelijke baas heb ben, namelijk de GGD. De indi catiecommissie daarentegen meende dat de maatschappelijk werkers, die haar adviseren over de urgentie van aanvragen voor een plek in een bejaardenoord, voor haar zou moeten werken. Toenadering bleek onmogelijk waarna de toenmalige voorzit ter vriendelijk doch dringend is verzocht te vertrekken. Vervol gens werd De Groot aangezocht als haar opvolger. Uit een re cente brief van de indicatie commissie, gericht aan het col lege en ondertekend en opge steld door De Groot, blijkt dat het geschil van weleer ander maal de kop opsteekt. Een ingewijde, die verder anoniem wenst te blijven, zegt het zo: „Toen en nu ging het er om dat er strijd was en is over de vraag waar de verantwoorde lijkheid van de adviserende maatschappelijke werkers op houdt en die van de indicatie commissie begint. Noem het een competentiestrijd." Voorzitter De Groot, die wei gert commentaar te geven, keert zich in het schrijven tegen het plan van burgemeester en wethouders om een GGD-me dewerker te benoemen tot se cretaris van de indicatiecom missie en de eindverantwoorde lijkheid bij de directeur van de GGD te leggen. De Groot wil een gemeente-ambtenaar als secretaris en hij wenst ook niet door de GGD te worden over vleugeld. De Groot toont zich veront waardigd over het feit dat een brief, waarvan de inhoud is be sproken in een besloten zitting van de indicatiecommissie, in handen van de redactie van de ze krant is gekomen. Volgens verantwoordelijk wethouder H. Koek (PvdA) is daar niets vreemd aan. „Dat noemen we openbaarheid van bestuur." Te formeel De Groot schrijft dat de plannen van het college in strijd zijn met de wet op de bejaardenoorden. Bovendien heeft de Leidse ge meenteraad volgens De Groot in 1990 zelf besloten dat de in dicatiecommissie onafhankelijk van de gemeente en de GGD haar werkzaamheden dient te verrichten. Het college meent dat De Groot zich te formeel opstelt en denkt dat de indica tiecommissie beter functioneert als ze zich schikt in de organisa tievorm die het zelf voor ogen heeft. Wethouder H. Koek (PvdA), in het nieuwe college verantwoor delijk voor ouderenzorg, houdt zich nog wat op de vlakte in haar commentaar. Zij heeft vandaag een gesprek met De Groot en kan pas nadien zeggen of er sprake is van een 'meningsverschil' of een 'hoog- opgelopen conflict'. Ze laat wel doorschemeren dat ze net als haar voorganger S. de Vreeze (PvdA) vasthoudt aan de constructie waarbij de indi catiecommissie wat van haar onafhankelijkheid inlevert. ,,lk kan zelf geen argument beden ken om het anders te doen." Pikant detail is dat blijkens de brief de andere leden van de in dicatiecommissie achter hun voorzitter staan. Een van die le den is het voormalige PvdA- raadslid Elly Kerckhoffs. die nog altijd zeer actief is in het PvdA- bestuur. Viaduct moet bedrijventerrein ontsluiten jacobswoude yvonne van tol Een viaduct over de zuidkant van de Drecht moet de ontslui ting naar het bedrijventerrein aan de Oosterweg vormen. Dit nieuwe alternatief werd tijdens de commissievergadering ruim telijke ordening in Jacobswoude gepresenteerd door een inwo ner van Leimuiden. Zijn idee werd echter al snel verworpen door de stedebouwkundige D. Vogelzang van het adviesburo RBOl. „Die oplossing brengt enorm hoge kosten met zich mee. De ontsluiting via de Oos terweg heeft de voorkeur." De gemeente wil aan de Oos terweg in Leimuiden een bedrij venterrein aanleggen, maar om wonenden vrezen overlast van het vrachtverkeer. WD'er J. van Dam deelde die angst. „Volgens berekeningen zal er een ver keerstoename van 42 procent zijn. De Oosterweg is dan geen. goede oplossing, ook niet als de weg breder gemaakt wordt. Bo vendien zullen woningen scha de oplopen. Ontsluiting via de Tuinderij is een betere oplos sing." „Verplaatsen van het pro bleem lost ook niets op, maar ik wil niet zomaar voor de Ooster weg kiezen", vond ook D66'er P. van Hoesel. „Ik krijg het idee dat alternatieven niet genoeg onderzocht zijn. Volgens finan ciële gegevens schijnen bijna al le alternatieven één miljoen meer te kosten, maar ik vind toch dat overwogen moet wor den of ze dat misschien waard zijn." Het CDA wil het verkeer wel over de Oosterweg leiden, meldde C. Vink. „Wij vragen de bewoners begrip te hebben." Bewoners van de Oosterweg re ageerden echter niet positief. Zij ondervinden veel geluids hinder van de provinciale weg. Ontsluiting via de Oosterweg zou betekenen dat het geluid aan de andere kant van de hui zen ook zou toenemen. F. Wit- teman (Gemeentebelang) vond dat de mate van geluidshinder zeker gemeten moet worden. Alphense referendum 'raadplegend' alphen aan den run Alphen voert met ingang van 1995 een raadplegend referen dum in. Vrijwel alle politieke partijen stemden tijdens een commissievergadering in met het voorstel. Het gaat om een raadplegend referendum omdat een wettelijke basis voor een beslissend referendum ont breekt. Hoewel de gemeente raad niet verplicht is de uitslag van een raadplegend referen dum over te nemen, zegden vrijwel alle partijen toe het re sultaat zwaar te zullen meewe gen in de uiteindelijke besluit vorming. Alleen T.A. Viezee (RPF/GPV) vond het weinig zinnig nu al re gels op te stellen voor een refe rendum. Hij wilde liever wach ten op landelijke besluitvor ming over dit onderwerp. 'Maximaal vier woningen langs Woudwetering' jacobswoude yvonne van tol Maximaal vier woningen wor den er gebouwd langs de Woudwetering. „We hebben uitvoerig overleg gepleegd met belanghebbenden. We hebben toen toegezegd dat er maximaal vier woningen zouden komen. Je kunt nu niet meer de aantal len veranderen," aldus CDA-er C. Vink, tijdens een commissie vergadering. Wethouder A. Kea wees Vink er op dat de gemeen te wel de bevoegdheid heeft om aantallen te wijzigen. „Als er slechts vier woningen gebouwd worden, krijgen de huizen een erg hoog prijskaartje dat voor inwoners uit Ja cobswoude niet te betalen is. Zijn de woningen wel betaal baar als er acht in plaats van vier worden gebouwd vroeg Kuipers, Gemeentebelang, zich af. „Nee," vond CDA-er Vink, „ook al bouw je er meer. het blijven dure woningen voor Ja- cobswoudenaren. Vier wonin gen is genoeg.'-' Wethouder Kea vertelde dat in eerste instantie geprobeerd wordt de vier kavels te verko pen. Als dat niet lukt, kunnen de plannen om vier woningen te plaatsen gewijzigd worden. 856e Staatsloterij, winnende Staatsloten juni 1994 De winnaars van deze maand verdelen zo'n Uitslag van de trekking. De prijzen zijn al bij elkaar opgeteld. Wanneer op een lot meer dan één prijs is gevallen, staat achter het nummer dat de hoogste prijs gewonnen heeft, het totale bedrag vermeld. Extra prijs se Troostprijs andere series 008087 1.000.010 8 Extra prijs si Troostprijs andere serie! 5.000 20.000 1.000 0 Zetfouten voorbehouden De gewonnen prijzen kunnen vanaf donderdag 16 juni worden geïnd. Loten verkrijgbaar bi] de bekende verkooppunten van de Staatsloterij en het postkantoor. Bel voor de verkoopadressen 06-300 495 (50 ct. per minuut). Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. Bij besleding van 25,- ontvangt u èén Van leesl-Muziekpiek GRATIS! Vqf Muziekpieken geven recht op 5,- korting op uw eerstvolgende aankoop. LET OP: Tien Muziekpieken leveren u 15,- korting op! Vestigingen in: Amersfoort, Arnhem, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Haarlem, Heerlen, Leiden, Leidschendom, Middelburg, Nijmegen, Roermond, Rotterdam, Sittard, Tilburg en Zoetermeer. De 5-deurs Swift 1.3 GC voor f 22.995,- Een: een auto moet betrouwbaar zijn. Itoee: een auto moet volop ruimte bieden aan passagiers en bagage. Drie: een auto moet van voor naar achter zeer compleet zijn uitgerust. Vier: een auto met 1300 cc motor moet prima prestaties leveren. Vijf: een auto mag niet meer dan 23 duizend gulden kosten. En dan nu de uitsmijter: zo'n auto bestaat! Hij heet Suzuki Swift 1.3 GC en hij staat te glimmen bij uw dealer. FEEL FREE, FEEL SUZUKI Iedere Suzuki krijgt 3 jaar totaalgarantie en 6 jaor tegen roesten van binnenuit Prijzen incl BTW maar excl afleveringski Hoge Rijndijk 4, Leiden. Telefoon 071 - 12 52 59 f mT /Yh- wordt awtcrydetr porr eedvt te*dof

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16