Lisse: gesloopt en gelukkig USA94" Krajicek is best een gokje waard WK nog onbekend fenomeen in VS WorldCup Sport Piket alleen op kop Bergkamp wil niet praten over Manchester United Berzin gunt Ghirotto overwinning Nederlands elftal is weer fit VRIJDAG 10 JUNI 1994 23 Snel succes voor Alphense wielrenner kwintsheul» De Alphense wielrenner Tieme van der Meer heeft in de Ronde van Kwintsheul zijn eerste overwinning behaald in zijn nog jonge wielercarrière. De 17-jarige zoon van districtstrai ner Peter van der Meer klopte in een lange sprint zijn mede vluchters Jeroen Lenting en Patrick Smit. Zaterdag eindigde ju nior Van der Meer al verrassend bij de eerste tien van de klassie ke Omloop van Borssele. Die plaats was goed voor deelname aan het Nederlands kampioenschap voor junioren in het Lim burgse Vijlen. André van der Reep 10), Wouter van der Linden (11), Martijn Hörtens (12), Lennard van Harskamp (13). Jeroen Wesselius (14) en Jan van der Slot (16) pakten ook nog een prijs je. Slechts achttien junioren reden de wedstrijd in de stromende regen uit. Bij de B-amateurs eindigde kwam Aloys Gossen (Lei den) op de zesde plaats. Thom Hofman loopt halve marathon leiden Aan het rijtje bekende Nederlandsers dat meedoet aan de Leidse Marathon is gisteren een nieuwe naam toegevoegd. Acteur Thom Hofman loopt zondag de halve marathon, zo deel de de organisatie mee. Eerder werd al bekend dat de Leidse profvoetballer Alfons Groendijkde tien kilometer loopt. De ge ruchten dat prins Willem-AIexander meedoet zijn ook de wereld nog niet uit. Hij zou echter niet voor de hele marathon hebben getraind, maar voor de halve. In de marathonbijlage van het Leidsch Dagblad stonden overigens niet alle lopers vermeld die zich reeds hebben ingeschreven. Wie niet op de lijsten voor komt, maar zich wel heeft aangemeld hoeft zich geen zorgen te maken, zo melden de organisatoren. Olazabal golft in Hilversum zoETERWQUDEDe Spanjaarden Jose Maria Olazabal en Severiano Ballesteros alsmede de Schot Colin Montgomerie zijn eind juli de sterren in het Open Nederlands golfkampioenschap te Hil versum. Olazabal won dit seizoen twee grote toernooien: het US Masters op Augusta en het PGA Championship in Wentworth. Ballesteros is, naast de Australiër Greg Norman, de golfer met de meeste uitstraling en aantrekkingskracht. Montgomerie komt in Hilversum zijn vorig jaar in Noordwijk veroverde titel verdedi gen. Hij won dit jaar het Spaans Open. Op de Hilversumse bos baan komen tussen 21-24 juli 150 spelers in actie. Hierbij zijn tien Nederlanders, zowel professionals als Christie overwoog zelfmoord na Seoul londen Topatleet Linford Christie heeft na de Olympische Spe len van Seoul in 1988 overwogen zichzelf van het leven te bero ven. Dat gevoel kwam in hem op nadat hij was beschuldigd van dopegebruik. Christie, olympisch en wereldkampioen over 100 meter, vertelde over zijn zelfmoordplannen in een vraaggesprek met de Engelse televisie, dat zondag wordt uitgezonden. Christie kreeg op de 100 meter van Seoul de zilveren in plaats van de bronzen medaille omdat kampioen Ben Johnson werd betrapt op het gebruik van een verboden middel. Na de dubbele afstand was de Brit zelf aan de beurt, de laboranten vonden doping, maar Christie bleef volhouden dat het produkt in zijn ginseng- thee gezeten moest hebben. Het IOC accepteerde die verklaring. Coach Hongarije legt functie neer Boedapest Daags na de nederlaag van 1-3 in Brussel tegen Bel gië heeft de Hongaarse coach Jozsef Verebes zijn functie neerge legd. Verebes trok de consequenties uit de slechte resultaten van de laatste tijd. Van de acht interlands verloren de Hongaren er zes (waarvan vorige week vrijdag met 1-7 tegen Oranje) en speelden er twee gelijk. Woensdag besloot de voorzitter van de nationale voetbalbond, Mihaly Laczko, af te treden. amsterdam anp Jeroen Piket heeft in de vijfde ronde van de nationale titel strijd schaken in Amsterdam al leen de leiding genomen. De grootmeester uit Leiden ver sloeg Roberto Cifuentes, met wie hij de eerste plaats na de vierde ronde deelde. Met een relatief eenvoudig programma te gaan lijkt Piket op weg naar zijn vierde landsti tel. Alleen zijn plaatsgenoot Van der Wiel, die in tijdnoodfase won van Hoeksema, staat in de stand nog enigszins bij hem in de buurt: op een half punt. Het leek wel of de geboren Chileen Cifuentes, normaliter een rustige schaker met oog voor posities, zichzelf niet was. Met wit opende hij met e2-e4, hetgeen de aanzet is tot een agressieve speelwijze. Tijdens het vorige NK opende hij tegen Piket op dezelfde manier. Des tijds koos Piket het degelijke Russisch als tegenzet, nu speel de hij een scherpe Siciliaan. Na een zet of twintig leek het erop alsof Cifuentes goede kan sen zou krijgen in een konings- aanval. Maar Piket, die in top vorm is, taxeerde de stelling goed. Hij sloeg de aanval af en nam het initiatief over met een actie door het centrum. Vlotjes schuifelde de Zujdhollander naar de overwinning. Na 34 zet ten staakte Cifuentes de strijd, waarmee Piket op de indruk wekkende score van 4 1/2 uit vijf uitkwam. Onderin gaat het slecht met kampioen Van der Sterren,-die na 26 zetten-al loren stond tegen Nijboer slechts één punt Gesloopt, maar gelukkig. Er was gisteravond in Harder wijk rond half tien geen speler van FC Lisse meer te vin den die nog eenvoudig het ene been voor het andere kreeg. En ook de bezetters van de Lissese reservebank waren moe. Uitgeput. De enerverende bekerstrijd had ook in de dug-out zijn tol geëist. Toekijken is soms zwaarder dan meespelen. bij de laatste zestig ploegen van de Amstel Cup had gespeeld. En dus was iedereen enthou siast. Niet alleen over het resul taat, maar ook over het schitte rende spektakelstuk dat FC Lis se gisteravond in samenwerking met de thuisploeg op de mat had gelegd. Lisse-trainer Ruud Bröring sprak naderhand van de beste wedstrijd van het seizoen van FC Lisse. En collega-oefen- meester Peter de Graaf (ooit in de gouden tijd van IJsselmeer- vogels met grote regelmaat in het véld de tegenstander van de oud-spits van Noordwijk) zei hetzelfde van zijn ploeg. Wellicht dat de coaches in de euforie van het moment wat overdreven. Maar feit was wel dat beide teams gisteravond een schouwspel verzorgden dat er op alle fronten beslist mocht zijn. Een, zoals dat heet, echt bekerduel. Sportief, maar toch op het scherpst van de snede, en met meer dan honderd pro- harderwuk gert-jan onvlee Maar het resultaat vergoedde alles. Zorgde ervoor dal de krachten snel terugkwamen. De 2-1 zege op WOG en de daar aan gekoppelde plaatsing voor de tweede ronde van de betaal de bekerstrijd voor komend sei zoen, werd gevierd als een kam pioensfeest. Terecht. Want FC Lisse had de 59ste en laatste wedstrijd van het seizoen benut om er een schitterende jaargang van te maken. Die zo zwaar bevochten be kerzege in Harderwijk was daar voor absoluut noodzaak ge weest, zo besefte gisteravond al les wat FC Lisse was. De tweede plaats in de eerste klasse A, de veroverde periodetitel, de dis trictsbeker van West 2, de winst van de LD-Cup en de zege in het toernooi van de Bollen streekclubs; het waren allemaal slechts troostprijzen geweest als FC Lisse zich gisteravond niet cent inzet. Een treffen dat daar bij als prettige bijkomstigheid kende dat het ook nog eens een interessante botsing was tussen twee compleet verschillende speelstijlen. FC Lisse, het elftal dat het liefst negentig minuten op de helft van de tegenstander doorbrengt. En WOG, een ploeg die het helemaal niet erg vindt als er mag worden ge counterd. Een speelwijze die niet altijd evenveel bewonde ring afdwingt. Maar op de ma nier waarop de elf van Voetbal Voor Ons Genoegen het spelle tje gisteravond speelde, dus wel. Bröring stelde zelfs genoten te hebben van de snelle manier waarop WOG de omschakeling van verdediging naar aanval maakte. Een compliment dat opmerkelijk mag worden ge noemd, want counterploegen worden door Bröring in de regel aanzienlijk minder positief be naderd. Nu was het soms ook oogstre lend om te zien hoe levensge vaarlijke spitsen Marcel de Haan en Marijn Zegers in stel ling werden gebracht door hun medespelers. Zoals door Gerrit Zweep bijvoorbeeld, in de der tiende minuut. Zijn pass op de van bewaker Ralph Polman wegsprintende Zegers was op maat, Paul Veenboer een gesla gen doelman: 1-0. Het was niet de eerste keer dat WOG in kansrijke positie voor de veste van Veenboer ver scheen. Zo had John Vermeulen daarvoor al op miraculeuze wij ze redding gebracht bij een in zet van De Haan. En het was bepaald ook niet de laatste keer. Veenboer (bij weer een door braak van Zegers), een minder goed gesteld vizier (Zweep knal de in riante positie naast, Ze gers lepelde over), een op het laatste moment ingrijpende Polman (De Haan stond klaar om in te koppen) en de boven kant van de lat (na een door Emiel Wajer van richting veran derd schot van invaller Jan Zijl): zo maar wat redenen waarom de teller van WOG gisteravond bij één stokte. Wapenfeiten die doen ver moeden dat FC Lisse goed weg kwam. Aan een kant was dat natuurlijk ook wel zo. Maar het tekent de inbreng van de Lisse se Fusieclub dat er gisteravond op het fraaie sportpark 'De Strokeidoor niemand werd ge sproken over een 'onverdiende overwinning'. Daarvoor had de speelwijze van FC Lisse te veel bewondering afgedwongen (De Graaf: „Zo'n ploeg hebben we rosmalen CPD Richard Krajicek speelde giste ren bij het grastoernooi in Ros malen even voor adviseur korte- termijnbelegging. Hij had in een uurtje met 6-3 en 6-1 en goed tennis van Nicolas Pereira ge wonnen, de muts stond dus goed en hij was wel in voor de vraag of hij een gokje waard was op Wimbledon, of dat dat geld beter kon worden besteed aan een paar krasloten? Wimble don is maar twee weken en kra sloten schijnen verslavend te werken." Of het geld oplevert is niet zeker, maar misschien is een gokje Krajicek wel verstan diger, wilde hij maar zeggen. Het advies werd waarschijnlijk mede ingegeven door de vorm van de dag. Die was goed. Mis schien zelfs wel erg goed, maar dat durfde Krajicek zelf niet te beweren. Het ging 'wel lekker', maar hij vond de 23-jarige Ve nezolaan geen echte testcase. Pereira was in 1988 weliswaar 's wereld meest belovende junior met zeges op Roland Garros, Wimbledon en de US Open, maar sindsdien werd weinig meer van hem vernomen. De Oostenrijker Antonitsch, wel een erkende grasspeler, zal wat meer duidelijk.maken, meende Krajicek. „En ik ben er eigenlijk wel benieuwd naar. Maar dat het lekker ging gis termiddag, dat kon hij moeilijk ontkennen. Hij liet maar twee kansen op een passing onbenut, sloeg returns waarop Pereira geen schijn van kans had en sloot de partij af met een game waarin hij een ace sloeg met 189 kilometer per uur en een half-ace met 169 per uur. Al met al toch een> wedstrijd met een prettige nasmaak. Het betekent ook dat hij in Rosmalen voor de vierde keer op rij in de kwartfinales staat. Daar hield het echter ook ieder jaar op. Hij struikelde achter eenvolgens over Stich, Schapers en vorig jaar de Australiër Ma- sur. Maar die keren was hij ook niet de aanvoerder van het deelnemersveld met de hoogste klassering op de wereldranglijst, zoals dit keer. Hij is nu dus de favoriet. Zelf ziet hij zijn rol in Rosmalen an ders. „Er zijn hier misschien geen grote namen, maar wel goede grasspecialisten. Het is zeker niet zo dat ik dit toernooi wel even een, twee, drie zal win- Daarin wordt hij door de fei ten gesteund. Masur, ook nog kwartfinalist in Brabant, heeft met afstand de beste erelijst op gras. En dan is Leconte er ook nog, de meest ervaren man van allemaal, en vorig jaar winnaar van het toernooi in het Duitse Halle, dat volgende week wordt gehouden. Zelfs Eltingh heeft betere papieren met de winst in 1992 op het gras van Manches ter. Schalken Het had in de kwartfinales - wind en regen daargelaten - zelfs kunnen uitdraaien op een confrontatie tussen Krajicek en Sjeng Schalken, het nieuwste Nederlandse talent. Maar de pas 17-jarige Limburger, die dinsdag verraste met winst op top 100-speler Vacek, redde het niet tegen de veel ervarener An tonitsch. Op alle fronten was de Oostenrijker met zijn 28 jaren en negen jaar prof-ervaring Schalken in zijn tweede partij bij de grote profs de baas. Maar het belangrijkste is dat Schalken ontdekte dat hij eigenlijk voor niemand bang hoeft te zijn. „Want heb je je dag, dan kun je van iedereen schillen zijn helemaal niet zo groot." In ieder geval zijn ze nog wel zo groot dat Schalken vandaag al naar Engeland moet om zich via de grasbanen van Roehamp- ton - banen van povere gazon kwaliteit - te kwalificeren voor Wimbledon. Antonitsch, num mer 77 van de wereld, hoeft zich over een weekje maar bij de All England Club te melden en hij mag meedoen op Wim bledon. hier nog Bröring ook zelf te vaak drei gend voor het doel van WOG- -goalie Frans Aartsen versche- Jelle Visser viel de eer te beurt die doelman tot twee keer toe te mogen verschalken. Vlak voor de pauze kwam de rechterspits na de negende hoekschop van FC Lisse als winnaar uit de scrimmage tevoorschijn en hal verwege het tweede part knikte Visser schitterend in na een nog mooiere actie en voorzet van Robert Vermin. Een winnende marge die FC Lisse in de resterende speeltijd tegen het sterk aandringende WOG niet meer uit handen gaf. De dertiende zege op rij was een feit. Een overwinning die het seizoen van FC Lisse, en de vanavond afscheid nemende Bröring, definitief tot een schit terende jaargang had gemaakt. WOG - FC Lisse 1-2 (1-1). 13. Zegers 1-0, 44. Visser 1-1, 69. Visser 1-2. Toe schouwers: 500. Scheidsrechter: Os kam. Geel: Vermin (FC Lisse): Zweep. Van Dieren (WOG). FC Lisse: Veenboer, Arnold Vermeulen (Opdam), Wajer, Polman, lohn Vermeulen. Ras, Broekhuizen (Van det Zwet), De Braai, Visser, Van Duivenbo- rotterdam/londen gpd Dennis Bergkamp wilde er niet over praten bij zijn vertrek met Oranje naar Canada. Een trans fer naar Engeland? „Kom zeg, ik heb belangrijker zaken aan mijn hoofd. Het Nederlands elftal is het enige dat mij in deze perio de bezig houdt", was de vinnige reactie op de berichten dat zijn werkgever Inter Milaan druk doende is om de vedette van Hollandse bodem te verkopen aan Manchester United. De spits van Oranje is wijs ge noeg om zich zeven dagen voor de start van 's werelds grootste voetbaltoernooi te onthouden van transferzaken. Toch gaat men er in Engeland vanuit dat Dennis Bergkamp na het WK bij een Britse topclub zal spelen. De Engelsen hebben de jacht op de Nederlandse sterren ge opend en laten zich niet af schrikken door kolossale trans ferbedragen. Eerder dit seizoen deed Ar senal, winnaar van de Europa Cup II, al een bod van 18 mil joen gulden op Bergkamp. In- ternazionale wees de Londense club toen de deur. Maar er is nieuwe interesse vanuit het Ver enigd Koninkrijk, waar de Pre mier League de Engelse clubs gouden tijden (volle stadions, enorme recettes, reclame-in komsten die alle ramingen te boven gaan) bezorgt. Engelse sportjournalisten werden begin deze week getipt dat Bergkamp tijdens één van zijn vrije dagen voor het vertrek van de Oranje-selectie naar Ca nada een bezoek aan Engeland zou hebben gebracht. De Brit ten namen het bericht amper serieus. De Nederlandse inter nationals, meenden zij, moes ten zich toch voorbereiden op het WK? Maar dinsdag ver scheen plotseling ook meneer Roy even in de bossen van Ro bin Hood om bij Nottingham Forest zijn handtekening te zet ten onder een vet contract. „En woensdag", vertelt Harry Harris van de Daily Mirror, „werden wij opgebeld door een Nederlandse zakenman die ons vertelde dat hij in het vliegtuig van Amsterdam naar Londen naast Frank de Boer had geze ten. Die was op Heathrow in de auto van de voorzitter van Tot tenham Hotspur gestapt. Mis schien zullen de heren het ont kennen, maar waar rook is, is meestal vuur... Het verbaast me niets, want de Engelse clubs staan op dit moment in de rij voor de Nederlandse vedetten." Newcastle United-manager Kevin Keegan heeft dit jaar veel in het werk gesteld om Ulrich van Gobbel van Feyenoord te kopen. De ex-international kon het met de Rotterdammers niet eens worden over de prijs, maar in een interview heeft Keegan laten weten dat hij een transfer van Van Gobbel na het WK niet uitgesloten acht. De grote interesse voor top- spelers van Oranje heeft alles te maken met de vernedering die het Engelse nationale elftal heeft moeten ondergaan in de slotfase van de kwalificatiestrijd voor het WK. Uitgerekend Ne derland serveerde bondscoach Graham Taylor met zijn man nen af. Het hoogstaande, tech nisch perfecte en verzorgde spel van de Nederlanders gold plot seling als het na te streven ide aal. bra anp/afp De dag voor de 'Slag in de Al pen' hielden de leiders in de Ronde van Italië zich tamelijk gedeisd. Alleen veldheer Evgeni Berzin nam deel aan een ont snapping die beslissend bleek. Op verzoek van de latere win naar van de negentiende rit tus sen Lavagna en Bra, Massimo Ghirotto, gaf de leider vier man grootmoedig zijn zegen. Ghirot to liet na een regenachtige tocht over 212 kilometer de elfde Ita liaanse zege boeken in de Giro d'Italia. Na ruim 80 kilometer vormde zich een kopgroep van zeven tien, waarvan ook Berzin deel uitmaakte. Aanvankelijk wist niemand dat de Rus met de vluchters was meegeslopen. Zijn regenjack onttrok het rose leiderstricot aan het zicht. Ghi rotto was de eerste die de aan wezigheid van de aanvoerder opmerkte. „Ik heb hem ge vraagd ons onze gang te laten gaan. Want indien hij bij de groep was gebleven hadden we geen schijn van kans gehad. Dat besefte Berzin ook", vertelde Ghirotto later. „Een groots ge baar." Na ruim dertig kilometer vlucht bleven nog vier man over. Ghirotto, Rolf Sörensen, Massimo Podenzana en Rodol- fo Massi. Het kwartet verwierf een maximale voorsprong van Massimo Ghirotto drukt als eerste zijn wiel over de eindstreep in de negentiende etappe van de Ronde van Italië. foto anp ruim zeven minuten. Tien kilo meter voor de aankomst had het viertal nog steeds een veilige marge van vier minuten. De Ita lianen namen Sörensen in de tang en Ghirotto liet zijn derde zege in de Giro registreren. Ber lin, Indurain en Pantani finish ten op 2.18. Vandaag en morgen zal blij ken of Berzin bestand is tegen de druk en de spanning die het leiderschap met zich meebren gen. Voor vandaag stond een rit over 206 kilometer op het pro gramma met onder meer de Izoard (2361 m, na 121 km), de Lautaret (2058 m, na 171 km) en de aankomst bergop op Les Deux Alpes (1651 m). Indurain zei gisteren dat hij zou gaan aanvallen. Hoewel hij meer dan drie minuten achter stand kent op Berzin, heeft de Spanjaard de moed nog niet opgegeven de Giro d'Italia voor de derde keer op rij te winnen. „Ik heb nog steeds hoop. Ik ben slecht begonnen, maar het gaat met de dag beter. Wellicht dat ik een verbond kan sluiten met Chiappucci en Pantani om de positie van Berzin te ondermij nen. Onderling kunnen we dan uitmaken wie de sterkste is." new york Met nog een week te gaan voor de opening van het WK-Vöetbal weet tweederde van de Ameri kanen niet dat het sportevene ment in hun eigen land plaats heeft. Dit blijkt uit een opinie onderzoek in opdracht van de krant USA Today en de televi sienieuwszender CNN. Zesenzestig procent van de ondervraagden wist geen ant woord op de vraag waar het WK-toernooi gespeeld wordt; drie procent zei in een ander land dan de Verenigde Staten en 31 procent wist het juiste antwoord. Zo'n 61 procent ver klaarde de wedstrijden op tele visie links te zullen laten liggen, terwijl 11 procent aangaf zoveel mogelijk wedstrijden te zullen volgen op de televisie. „Ik ben van mening dat we ongelooflijk veel vooruitgang boeken", was desondanks de reactie van de organisator van het WK, Alan Rothenberg. „De laatste peiling gaf aan dat slechts 20 procent van de Ame rikanen wist dat het WK hier ge houden wordt, nu 31 procent", aldus Rothenberg. Ook over de 11 procent die antwoordde zoveel mogelijk wedstrijden te willen bekijken was Rothenberg enthousiast: „Toen de zender ABC de uit zendrechten van de wedstrijden kocht ging men daar uit van een kijkdichtheid van vier procent." Pelé Volgens Pelé, misschien wel de beste voetballer aller tijden, heeft Colombia de beste ploeg in de eindronde van de wereld titelstrijd in de Verenigde Sta ten, die over ruim een week be gint. Hij ziet de Colombiaan As- prilla, de Italiaan Baggio en zijn Braziliaanse landgenoot Roma- rio als de aanstaande sterren. Romario scoorde gisteren overi gens drie keer in de met 8-2 door Brazilië gewonnen oefen wedstrijd tegen Honduras. Pelé voorspelt dat het toer nooi het beste zal zijn in jaren. Het vorige WK, in Italië, stelde als kijkspel weinig voor. Het toernooi van 1986 in Mexico was aardig door de inbreng van Maradona, die fantastisch speelde. Met 33 jaar is Marado na weer van de partij, maar Pelé verwacht weinig van de Argen tijn, een van de weinigen die met Pelé mag wedijveren om de titel 'beste voetballer aller tij den'. „De organisatie bij de Colom- bianen is uitstekend. Een of twee spelers, onder wie Asprilla, zijn erg goed. De ploeg is ai lang bij elkaar en is de beste van alle maal, zonder twijfel", aldus de inmiddels 53-jarige Pelé, die met Brazilië drie wereldtitels behaalde, hoewel hij het ge wonnen toernooi van 1962 vrij wel helemaal miste door een blessure. Pelé denkt dat Brazilië succes kan hebben indien de ploeg wat compacter speelt en wanneer bondscoach Parreira het aan durft de 17-jarige Ronaldo in te zetten. „Als hij een kans krijgt, kan hij uitgroeien tot een van de sterren op het WK", aldus Pelé, die zelf op 17-jarige leef- tijd debuteerde met de wereld titel in Zweden (in 1958). Overi gens dingen PSV en Ajax naar de gunsten van Ronaldo. Pelé noemt Nigeria en Ierland als outsiders. Van Maradona verwacht hij weinig. Niet zozeer om diens leeftijd, doch om zijn levens loop. Maradona is afgekickt van drugs. Opmerkelijk is zijn vol gende uitspraak. „Op de leeftijd van 53 moet je niet aan Pelé vragen of hij spectaculaire om halen of mooie doelpunten maakt. Maar ik zou nog wel op het middenveld kunnen spelen, omdat ik in goede conditie ver keer. Maar als je op het punt bent geweest waar hij (Marado na) was, dan is het moeilijk te rug te komen." toronto cpd Oranje is weer fit. Drie vrije dagen tussen Noordwijk en Toronto hebben bij zes, meestal licht geblesseerden, wonderen verricht. Kort na aankomst in Toronto raakte De Wolf echter licht gekwetst aan een been en kreeg Van Vossen in een oefenpartij een flinke schop van Koeman. Van serieuze problemen is echter geen sprake. Herman van Veen brengt zondag bij de vriendschappelijke inter land Canada - Nederland in Toronto het nationale volkslied ten ge hore. Volgens goed Canadees -en straks ook Amerikaans- gebruik a capella. Heel vreemd om als volger van het Nederlands elftal in Toronto een krant te kopen die opent met de kop (letterlijk): Oranje boven. In het grootste artikel op de voorpagina wordt Erik Bouwer geci teerd, de kapper uit Twello. „Alles is hier Oranje", beweert hij. Op bijgaande foto staan vier dames afgebeeld, in oranje shirt, met oranje geverfde haren. Aldus de Nederlandse Courant, „the Dutch Canadian by weekly", af en toe verschijnend voor de omvangrijke Nederlandse kolonie in Toronto en omstreken, met een oplage van 4000 exemplaren.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23