Jongleren met standpunten SLEUTEL! Bamboe meubelen voor 'n zomer vol sfeer! Badgast in Noordwijk kan fiets bewaakt 'parkeren' Regio Gat van Palace in Noordwijk te huur U KUNT NIET ZONDER De Vries Medewerker/ster VRIJDAG 10 JUNI 1994 Het sinds een paar weken weer betegelde Gat van Palace in Noordwijk is te huur. Wie een muziekuitvoering, straattekenwedstrijd, rol- schaatsshow, pleinvoetbaltoernooi of ander evenement op het plein wil organiseren, kan zich aanmelden bij de Noordwijkse VW. Een werkgroep bestaande uit een vertegen woordiger van de VW, een ambtenaar van de gemeente Noordwijk en A. van den Ingh na mens de eigenaar van het Gat van Palace gaat over de verhuur van het plein. Zij bepaalt of, en zo ja tegen welke prijs, het uniek gelegen stukje Noordwijk kan worden gehuurd. De opbrengst gaat - net als vroeger - naar een nog nader te bepalen goed doel. Welke prijs wordt gevraagd, hangt volgens VW-directeur H. Broekmeulen af van de aard van de activiteit. „Als het een commercieel eve nement betreft, zal er een normale huurprijs worden gewaagd. Maar bij niet-commerciële activiteiten is het ook denkbaar dat het plein 'om niet', gratis dus, kan worden gehuurd. In alle gevallen wordt uiteraard wel bekeken of het evenement gewenst is en in ons activitei tenprogramma past", aldus Broekmeulen. Volgens de VW-directeur staat in elk geval vast dat het Gat van Palace nog komende zo mer als evenementenplein kan worden ge bruikt. Of dat ook volgend jaar het geval is. hangt af van de ontwikkelingen rond de ge plande bebouwing van het terrein. „Voor zover mij bekend is de verwachting dat komend na jaar met bouwen kan worden begonnen", al dus Broekmeulen. Het is de bedoeling dat op de plek waar ooit het bekende Palacehotel stond, het prestigieu ze 'Sea Palace Residence' verrijst. Dit is een zeer luxueus, acht verdiepingen hoog apparte mentencomplex met winkeltjes horecavoorzie- ningen en parkeergelegenheid. De gemeente heeft al geruime tijd terug met deze bebouwing ingestemd. Over een aantal randvoorwaarden zijn nog besprekingen gaande tussen de ge- i de initiatiefnemer. Fietsstalling in runnel bij vuurtoren NOORDWIJK PAUL DE VLIEGER Noordwijk krijgt waarschijnlijk binnenkort zijn vurig gewenste bewaakte fietsenstalling. Er zijn plannen om de tunnel onder de boulevard, die loopt van het Vuurtorenplein in de richting van het voormalige Zingerhotel, als stalling in te richten. Het idee is afkomstig van Kees Zuid hoek van Kees' Fietsshop in de Van Speijkstraat. Zuidhoek zegt al langer met plannen rond te lopen om in Noordwijk een bewaakte fiet senstalling te beginnen. „Je merkt gewoon dat er behoefte aan is. Op mooie dagen staan er immers honderden fietsen compleet onbeheerd op de boulevard. Het feit dat er geen bewaakte stalling is, is volgens mij voor veel mensen zelfs re den dan maar met de auto naar Noordwijk te gaan. Maar als we stimuleren, is het wel dat de mensen uit de omlig gende plaatsen met de fiets naar Noordwijk moeten ko- Verkiezingsprogramma Volgens Zuidhoek is nu de tijd rijp om zijn plannetje ten uit voer te brengen. Veel politieke partijen bijvoorbeeld, hebben in hun verkiezingsprogramma de komst van een bewaakte fiet senstalling bepleit. Zuidhoek is inmiddels met de gemeente in onderhandeling. Noordwijk is namelijk eigenaar van het tun neltje, de ruimte die Zuidhoek voor zijn stalling op het oog heeft. „Eind deze week denk ik definitieve duidelijkheid te heb ben: Dat moet ook wel, want ik wil als het door kan gaan, over een paar weken de stalling klaar hebben." De ondernemer verwacht dat in de tunnel minimaal vijfhon derd fietsen kunnen worden ge stald. Daarnaast overweegt Zuidhoek op beperkte schaal ook Fietsen vanuit de onder grondse stalling te gaan verhu ren. „Het is er een ideale plek voor. De tunnel is goed te berei ken, ligt vlak bij het strand, aanwinst Noordwijk kortom: het en promotie zijn." Stuifzand Van de kant v de gemeente is in eerste instantie enthousiast op de plannen gereageerd. Chef algemene zaken A. van Arnhem noemt Zuidhoeks plan 'een pri ma initiatief. Ook de locatie is er volgens Van Arnhem uitste kende geschikt voor. De tunnel bij het Vuurtorenplein is al eni ge tijd volledig buiten gebruik. De toegangen zijn met hekken en schotten afgezet. Alleen stuifzand zag de laatste jaren kans om de ruimte binnen te dringen. Rob van Lint beëindigt voorzitterschap Groen Links in Leiden De voorzitter van de milieuraad meent dat de plannen voor de autoluwe binnenstad in Leiden veel radicaler moeten. Ook de voorzitter van Groen Links in Leiden had graag meer auto's de toegang tot het centrum ontzegd. Toch stemt hij met de plannen in en spoort zijn partijge noten aan hetzelfde te doen om de andere colle gepartijen niet voor het hoofd te stoten. Tot zover geen bijzonderheden. Maar wat nu als beide voorzitters één en dezelfde persoon blijken te zijn? Rob van Lint (35), want over hem gaat, vindt dat 'niet raar'. Zijn naderende afscheid als voorzitter van Groen Links na twaalf jaar Leidse gemeentepo litiek. zegt hij. heeft dan ook niets te maken met problemen rondom de verenigbaarheid van functies. „Ik vind niet dat mijn geloof waardigheid in het geding is als ik de ene avond als voorzitter van de milieuraad, dus puur vanuit een milieu-invalshoek, ervoor pleit om elke overgeble ven grasspriet in de polders te beschermen en een avond later vaststel dat mijn partij zich te recht heeft neergelegd bij de be bouwing van enkele polders. Als politicus weeg je meer belangen mee. in dit geval die van de tienduizenden woningzoeken den. Daarin onderscheidt Groen Links zich van de Groe nen. Die zeggen dat het alleen maar om het milieu moet gaan. Wij zijn breder georiënteerd." Gespleten De gespleten politieke persoon lijkheid Van Lint jongleert ook Rob van Lint: „Als politicus weeg je meer belangen r in andere hoedanigheden met standpunten. Zo is de rijksmilieuambtenaar Van Lint loyaal aan de regering die de groei van Schiphol geen stro breedte in de weg legt. Milieur aadvoorzitter Van Lint vreest dat zich in en om Leiden milieurampen voltrekken als Schiphol nog meer ruimte krijgt en spoort het stadsbestuur aan in actie te komen. Om proble men met zijn baas te voorko men laat Van Lint stukken van de milieuraad met een anti- Schiphol-teneur door anderen ondertekenen. Als Van Lint in juni afscheid neemt is hij vier jaar v geweest en acht jaar fractie voorzitter. Van Lint. zelf afkom stig uit de PPR. was erbij toen die partij. PSP en CPN samen smolten tot eerst Links Leiden en later Groen Links. „Die fusie is een groot succes geworden. Er is nu één nieuwe partij met één gedachtengoed. Bloedgroe pen zijn er gelukkig niet meer." Vuile handen Ook de overgang van oppositie partij naar collegepartij heeft Groen Links alleen maar goed gedaan, meent hij. „Als opposi tiepartij hoefden we weliswaar geen compromissen te sluiten maar nu hebben we meer in vloed. leveren we zelf wethou ders en zitten we overal dichter op. Ik geef toe dat we meer vuile handen maken, maar we kun nen dat uitleggen én verdedi gen." Recente voorbeelden zijn de Boom mar ktgarage en rijksweg 11-west die beide een kans krij gen in het mede door Groen Links ondertekende collegepro gramma. Volgens Van Lint zijn de kansen dat de weg en de ga rage daadwerkelijk worden aan gelegd cq. gebouwd echter klein. „Verder is Groen Links niet gedwongen voorstander te zijn en staan er in het college programma zo veel andere be- hartenswaardige zaken dat het meer dan de moeite waard is om weer aan het college deel te En: ..Als we op geen enkele manier inschikkelijkheid beto nen, dan heeft dat tot gevolg dat Groen Links nooit in een college kan gaan zitten. Dat gaat mij veel te ver. Bovendien hoeft er dan in de formulering van de passages over de garage en de weg gen rekening met Groen Links te worden gehouden." Hij is gemakkelijk op te bergen, snel bij de hand als je 'm nodig hebt, superlicht in gewicht maar oersterk. Een bamboeladder waar- mee je 2 meter hogerop komt. 95.- 's Avonds even heerlijk relaxed onderuit? Deze grote bamboe tuinstoel is er geknipt voor. Vorstelijker kan 't bijna niet. Deze authen tiek Mexicaanse Equipa] is ambachtelijk met de hand vervaardigd uit hout en rough leather. Bueno, amigo! O Om de sfeer/uit de Oriënt compleet té maken. En wel zc J - comfortabel bij die prachtige L3 zitmeubelen natuurlijk. Om lekker met z'n tweetjes te genie- Een laag model bamboetafel. ten van de ondergaande zon. Of om In twee maten. 'm zien op te komen. Een fraai bam- 50 x 50 cm 75,- boe tweezitsbankje. 450.- 80 x 80 cm 95,- Een beetje meer kleur en fleur in de serre of op het terras? Wat dacht je dan van deze prachtige hand- l /JjA, geschilderde Oriëntaalse /Ga sierpotten? y Al vanaf 125,- Toevallig met z'n drieën? Dan is deze solide bamboestoel (zelfde model als de tweezitter) natuurlijk een absolute must. En al even comfortabel. 17* Da's handig! Zo'n origineel Filipijns was- stoeltje. Om gemakkelijk aan te schuiven in de tuin of op het terras. 25.- 's-Zomers eten we natuurlijk gezellig buiten. Maar dan wél op een bamboe eetkamerstoel die er qua design helemaal uit springt. En die er makkelijk bijgezet kan worden als er visite komt. Nieuwe Rijn 9 2312 JB Leiden Telefoon 071-149015 Stagiaire bii TNO zkt ka mer per juli/aug. in Leiden. Tel.: 05419-91843 na 18 u. Woninginrichting Antiek en kunst Verzekeringen/ hypotheken/ geldzaken Dieren en planten Muziek-/ instrumenten Rolgordijnen Lamellen en jalouzieën op maat gemaakt. Snelle levering. Mateba, Sint Jorissteeg 34, Leiden. Tel.: 071-130853. 't Spieghel Grote sortering ANTIEKE SPIEGELS. Geopend; do. van 10-18 u., vrij. 10-18 u.. zat. 10-17 u. Aankomend studente zkt kamer in Leiden. Max 450,-: Tel.: 035-855938. T.k. nestje BASTAARD HONDJES. erg lief voor kinderen. Tel.: 01715- 1461. Zwarte piano oud mod., i.g.st., 2000,-. Tel.: 071-134140. «■■V I ■■IQF Uw trap weer gegarandeert gelukkig voor 325,-. Uw trap weer als nieuw inkl tapijt, legloon en lijm max 14 treden per trap 5 jr. gar. Kieken uit 9 kleuren, zijkanten leggen tegen kleine meerprijs. HEIN KRUIDER, Winkelc. Antiek KOPER opruiming 20%, VAN RUITEN anti quair, Kort Rapenburg 12, Leiden. een goed(kop)e AUTO VERZEKERING. Bel even. Tel. 071-155120. Jonge POESJES zoeken goed tehuis (alle kleuren) tegen kleine vergoeding. Tel.: 01712-2134. BIJ EEN VAN ONZE KANTOREN LEIDSCH DAGBLAD: Rooseveltstraat 82 Kanaalstraat 26, Lisse. Wij stofferen bank-, boot- caravankussens gratis. Ve lours overgordijnen van 39,95 voor 9,95 p/m gratis gemaakt. Vitrage v.a. 4,95 p/m. Vele bedrukte gordij nen v.a. 9,95 p/m. Ook vele soorten meubelstoffen v.a. 9,95 p/m. Nieuwe Rijn 42, Leiden 071-149618. Horecapersoneel gevraagd Te koop MALTHEZER leeuwtje, reu.ingeent en ontwormt, 8 wk. oud. Tel.: 071-318121. Sleuteltje, het succes ervan was overweldigend! Nu ad verteer ik elke dag in deze Woonruimte gevraagd Gevraagd voor snackbar in Voorschoten (Part-time). Liefst met ervaring. Voor enkele dagen per week. Tel071-761909 of 071-312326. Fries meisje 20 jaar, Schoeversopleiding, aankomend studente Spaans, zoekt huisvesting met kookgelegen heid in Leiden. Telefonische reactie: 05178-15254, b.g.g. 05178-12123.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16