Qaderie LAAT CARA- PATIËNTEN NIET STIKKEN 1 'Een nieuwe badkamer koop je één, hooguit twee keer in je leven. Je wilt je dus grondig oriënteren. Wie biedt nu de meeste keus, ook in de grote merken?' tllaad van State vernietigt erbod verduurzaamd hout Regio Raad Lisse woedend op Mens Astman Fonds I Giro 55055 Wonen op nivo is kiezen voor stijl. 2DONDERDAG 9 JUN11994 \ijnlancl en fabrikanten vieren overwinning bEN.AAD RIETVELD p Raad van Stale heeft het al- verbod op het gebruik verduurzaamd hout voor kchoeiingen en steigers, op 1 1993 afgekondigd door hoogheemraadschap van nland, vernietigd. De raad ncludeert dat het door de reniging van Houtimpreg- erinrichtingen in Nederland -IN) aangevochten verbod in ijd is met de wet. Merkwaar- genoeg vieren beide partijen uitspraak als een overwin- Verduurzaamd hout mag i de waterbouw", conclu- ert de VHN naar aanleiding de uitspraak. De vereniging ideert op de mogelijkheid - producenten en afnemers verduurzaamd hout om de iade die zij van het verbod bben ondervonden op Rijn land te verhalen. Tal van afne mers hebben het maken van beschoeiingen of het slaan van nieuwe steigerpalen moeten uitstellen of duurdere oplossin gen moeten kiezen, beweert voorzitter C. Boon van de VHN. Ontstemd is Boon over het feit dat het verbod de afgelopen an derhalf jaar zelfs met helikop- tervluchten werd afgedwongen. Het hoogheemraadschap is net als de VHN blij met de uit spraak van de Raad van State. Weliswaar zat Rijnland fout met het algemene verbod, erkent voorlichter K. Meijer, maar de raad erkent wel dat verduur zaamd hout schade toebrengt aan het milieu. Mensen die het met creosoot bewerkte hout willen gebruiken in water heb ben daarvoor nog steeds een vergunning van het schap no- dig. Meijer acht het onwaarschijn lijk dal Rijnland ooit I ming zal geven voor het gebruik van bewerkt hout dat het water verontreinigt. „Want als je zulk hout in water gebruikt, loogt het uit en dan komen er 'paks' (po lycyclische aromatische koolwa terstoffen) in het water en in de bodem terecht. Op dat moment is die bagger chemisch afval en kost het ons enorm veel geld om het kwijt te raken. Waar wij voor staan is het milieu, laat dat duidelijk zijn." Het gebruik van verduur zaamd hout is volgens Meijer eenvoudig te constateren. „Wij voeren al jaren onverwachte milieuvluchten met de helikop ter uit, zoals de politie dat overi gens ook doet. En als iemand met verduurzaamd hout in het water werkt zie je dat meteen, want dan kleurt het water er omheen blauw." Volgens Rijn land zijn er voldoende bruikba re alternatieven voor verduur zaamd hout. Showteam wil gehandicapte aan het mennen zetten „Het wordt eens tijd dat aan andere gehandicapten duide lijk wordt gemaakt dat ze meer kunnen dan achter de geraniums zitten", vindt Rijnsburger Marcel Wiegman (30). Samen met een paar vriendinnen heeft hij een showteam gevormd waarmee hij gehandicapten demon streert hoe ze op een aange paste manier kunnen men nen. Zondag 12 juni treedt hij in Katwijk voor de eerste keer op met zijn team tijdens een koetsjesrit van de vereniging In 't Gareel voor bewoners van het Rijnlands Zeehospi- Wiegman, die zelf gehandi capt is, noemt zichzelf een echte paardenfreak. „Ik heb de liefde voor deze dieren van jongsaf aan mee gekregen. Het zit ook een beetje in mijn familie. Ik was nog maar heel klein toen ik van mijn oma een paard met een karretje kreeg, zodat ik echt kon mee rijden." Toen hij een half jaar gele den in een Rotterdamse ma nege demonstreerde hoe een gehandicapte een paard kan mennen, kreeg hij het idee om een showteam in het le ven te roepen. Enige tijd later vond hij een sponsor en kon hij definitief aan de slag om zijn plan uit te voeren. De koetsjesrit zondag, waar Wiegmans show een onder deel van uitmaakt, begint zondag om 11.30 uur. Om 14.30 uur is de rit afgelopen. Wethouder H. van Mierlo opent het evenement om 11.00 uur. Overigens kan de organisatie nog steeds koet sen gebruiken voor dit uitje van bewoners van het 'Zee hos'. 'Onze integriteit is aangetast' De Lissese politiek is woest op makelaar en WD-raadslid Har ry Mens. Bijna alle partijen in de raad vinden dat hij het ge meentebestuur en de Lissese en regionale milieu-ambtenaren is diskrediet heeft gebracht tijdens een bijeenkomst vorige maand in Enschede. Volgens het dagblad Trouw om schreef Mens zijn partijgenote R. Michels toen als een 'huis vrouw' die slechts wethouder werd omdat ze al zo lang in de raad zat, maar die hij nog niet voor de helft van haar salaris op zijn loonlijst zou zetten. De milieu-ambtenaren in de regio betitelde hij als 'een soort Ge stapo'. De fracties van CDA, D66, PvdA en SGP/GPV/RPF noe men de uitlatingen in een open brief 'onterecht, onbehoorlijk en ontoelaatbaar'. Ze vinden dat Mens zijn partijgenote op een denigrerende en kwetsende r heeft behandeld. De uit spraken over de milieu-ambte naren bestempelen ze als 'on zindelijke insinuaties'. In de open brief nemen ze ondubbelzinnig en nadrukke lijk afstand' van Mens' opmer kingen. De makelaar zelf heeft steeds verklaard dat hij in Trouw ver keerd is geciteerd. „De verslag gever heeft mijn opmerkingen uit hun verband gerukt en op een ongenuanceerde manier weergegeven, kennelijk met de bedoeling mij op een bepaalde manier neer te zetten. Nou, dat is hem aardig gelukt. Maar het blijft onzin", aldus Mens. De betrokken verslaggever heeft eerder verklaard dat hij de ma kelaar letterlijk heeft geciteerd. De Lissese raad valt ook over het feit dat Mens zijn wethou der en de ambtenaren in het openbaar door het slijk heeft gehaald. De makelaar ontkent echter dat het een publieke bij eenkomst was. „Ik sprak voor een aantal studenten, tijdens een besloten symposium. Het was mij niet bekend dat er een verslaggever in de zaal zat." Hij vindt het 'nogal ver gaan' dat zijn collega's hem in een open brief op de vingers tikken. „Ik had het oprechter gevonden als ze het face to face hadden ge daan. Maar goed, als ze het op deze manier willen, dan gaan ze hun gang maar." Hij is in elk geval niet van plan om excuses aan te bieden. De open brief is een initiatief van de Lissese D66-fractie. W. Bosch van SGP/GPV/RPF zegt het stuk te hebben ondersteund omdat hij vindt dat Mens de in tegriteit van de raad heeft aan getast. „Hoewel Mens een wet houder van zijn eigen partij af valt, is het geen interne WD- zaak. Zijn opmerkingen stralen af op de gehele Lissese politiek. Onze integriteit is hier in het ge ding." Overigens heeft de WD zelf de brief niet ondertekend. Renault Clio Storia met standaard stuurbekrachtiging De precisie van 'light' sturen en/aart u in de Renault Clio Storia. In deze auto, uitgerust met standaard stuurbekrachtiging, is autorijden een ontspanning op zich. Met de gordelspan ners, de in hoogte verstelbare gordels vóór en verstevigingsbalken in de portieren is uw veiligheid in deze levenslustige Renault ook in goede handen. Renault Clio Storia met stuurbekrachtiging vanaf f 23.395,- Renault 19 Storia met standaard stuurbekrachtiging Autorijden in de Renault 19 Storia met standaard stuurbekrachtiging kost u geen enkele inspanning. In combinatie met de zuinige 1.4 energy-motor is deze Renault een ideale gezinsauto. De aërodynamische schildbumpers, de in het kofferdeksel geïntegreerde spoiler en stijlvolle wieldoppen geven deze auto een zeer sportieve uitstraling. Renault 19 Storia met stuurbekrachtiging vanaf f 29.045,- van waay woondesign benthuizen \JT-- °TH3T" -2i\ 'i nor een \l|Ett zondertóo-xmiustrie. 450 miljoen dieren in de JT U-sr-nJ Nederlandse bio-industrie een gruwelijk bestaan in veel te Vlf kleine stallen zonder daglicht. \y/ Onnodige verminkingen zijn aan J,de orde van de dag. Denk aan het onverdoofd castreren van jonge big gen, of aan het afknippen van kippesna- -enjs. Lekker Dier komt speciaal op voor de dieren in de r dj-industrie: voor meer bewegingsruimte, daglicht, frisse h*iht en gezond voedsel. vatun Lekker Dier en help daardoor de dieren. Of vraag s BON Ik word donateur van Lekker Dier voor f. 30,- ontvatig 4 maal per jaar het blad 'Lekker Dier'. Ik wil gratis informatie over de bio-industrie en Lekker Dier. Dhr/Mw: Adres: Postcode: Plaats: eeii>ur deze bon in een gefrankeerde enveloppe naar Jachting Lekker Dier, postbus 1566, 3500 BN Utrecht. Zo'n vraag legt u natuurlijk voor aan de verplicht u een breed assortiment te bieden. Baderie-vakman. Met trots leidt hij u rond Natuurlijk voert hij ook alle grote in z'n showroom, waarbij hij u tientallen merken en toont hij u graag de nieuwste verschillende badkamers laat zien. Aan zijn snufjes op badkamergebied. ONTWERPERS EN stand als sanitairspecialist is hij nu eenmaal Baderie. Ook bij u is er een in de buurt. BOUWERS VAN BADKAMERS Haarlem: Nouris Sanitair, Santpoorterstraat 41-47, tel. 023-273072. Noordwijk aan Zee: Van Asten, Schoolstraat 45, tel. 01719-19254. Katwijk; Auto Bierman, Valkenburgseweg 2, Tel. 01718 - 71704. Leiden; Hemcar Leiden BV, Amphoraweg 2 - 4, Tel. 071 - 769226. Noordwijk aan Zee; Auto Bierman, Quarles van Uffordstraat 35, Tel. 01719 -12472. RENAULT EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21