Schalken voor een week in 'paradijs' Bryan Roy vertrekt naar Nottingham Forest Turners vlassen op ruimte in nieuwe sporthal Janssen van Raay breekt met VVCS Simunek viert vakantie in gevangenis Sport m - WOENSDAG 8 JUNI 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Doelman Waterreus naar PSV eindhoven PSV heeft doelman Ronald Waterreus van Roda JC aangetrokken. De 23-jarige Limburger tekende een contract voor twee jaar in Eindhoven. PSV was op zoek naar een nieuwe doelman na het afscheid van Hans van Breukelen. Stanley Men zo van Ajax behoorde ook tot de kandidaten. Het aantrekken van Waterreus wil niet zeggen dat de komst van Menzo nu is uitgesloten. Roda JC kocht onlangs doelman Ruud Hesp van Fortuna. Derde etappezege voor Svorada lavagna Jan Svorada heeft gisteren zijn derde ritzege in de Ronde van Italië behaald. De 25-jarige Slowaak won in Lavagna de zeventiende etappe. Kort voor de streep ontsnapte hij uit de kopgroep van vijf man. Zijn Italiaanse ploegmakker Lombardi werd tweede, de Oezbeek Abdoesjaparov derde, de Italianen Pagnin en Perini werden vierde en vijfde. Het peloton met alle kopstukken volgde op 56 seconden. Pijnlijke nederlaag Boris Becker londen In zijn honderdste wedstrijd op gras leed Boris Becker gisteren een van zijn pijnlijkste nederlagen. De Duitser werd bij zijn eerste optreden op Queens uitgeschakeld door de 32-jarige Jeremy Bates, nummer 94 van de wereld, 5-7 6-7 (8-10). Het was het eerste duel van Becker na de verloren finale van de Italian Open in Rome tegen Sampras. Op Roland Garros trok hij zich terug met een rugblessure. Becker, tiende van de wereld, had tien dagen niet getraind. Zijn spel kenmerkte zich door wissel valligheid en vele fouten aan het net. Fernando Redondo naar Real Madrid madrid» De Argentijn Fernando Redondo verruilt Tenerife voor Real Madrid. De international ondertekende een contract dat hem voor vijfjaar aan 'de Koninklijke' verbindt. Na Michael Laudrup is dit de tweede grote aankoop van de Spaanse club die komend seizoen een serieuze gooi wil doen naar de landstitel. Met de overeenkomst is een bedrag van circa zeven miljoen gul den gemoeid. Daarnaast zal Real Madrid verdediger Ramis aan Tenerife afstaan. Nelissen in Ronde van Luxemburg Roosendaal Ploegleider Cees Priem van TVM heeft Danny Ne lissen opgenomen in het team dat vanaf morgen deelneemt aan de Ronde van Luxemburg. Na een afsluitend rapport van de vak groep cardiologie van het academisch ziekenhuis in Maastricht gaf de sponsor toestemming voor het rijden van Nelissen in Luxemburg. Markus Reuter geen bondscoach Groningen Markus Reuter ziet er van af om tafeltennisbonds- coach van Nederland te worden. De 29-jarige Duitser geeft er de voorkeur aan zijn studie aan de sportacademie te voltooien. Daarmee moet de topsportcommissie van de bond haar werk weer helemaal opnieuw beginnen, aangezien andere kandidaten Anne Vlieg en Theo Rieken al eerder afhaakten. Saudi-Arabië zegt oefenwedstrijd af pomona Saudi-Arabie heeft in de aanloop naar de eerste WK- wedstrijd tegen Nederland wederom een oefenwedstrijd afge zegd. De Saudiërs zouden vandaag in Pomona uitkomen tegen de South Jersey Amateur All-Stars, maar lieten weten dat het du el uiteindelijk niet in hun schema paste. Vorige maand zei Saudi-Arabië al een oefeninterland tegen Noord-Ierland af. Af gelopen weekeinde behaalde Saudi-Arabië een 3-2 overwinning op Trinidad en Tobago. Saudi-Arabie speelt op 20 juni in Was hington zijn eerste wedstrijd tegen Nederland, in Zuid-Afrika naar Gemenebest Spelen Victoria Voor het eerst in 36 jaar zal Zuid-Afrika deelnemen aan de Spelen van het Britse Gemenebest, die van 18 tot 28 au gustus plaatsvinden in Victoria, Canada. De Zuidafrikanen, ja renlang buitenspel vanwege de apartheidspolitiek, hebben zich gisteren aangemeld bij de organisatie. den haag anp Bryan Roy heeft tijdens zijn vrije dagen voor het vertrek naar het WK een akkoord bereikt met Nottingham Forest. De 24-jarige linksbuiten kwam tijdens een bliksembezoek aan Engeland een contract voor drie seizoenen overeen met de club, die na een jaar afwezigheid terugkeerde naar de Premier League. Roy, vergezeld door zaakwaarnemer Rob Jan sen en vrouw Nada van Nie, is het persoonlijk eens met de club. Alleen over de transfersom zijn nog gesprekken gaande. Die zal ongeveer 7,5 mil joen gulden bedragen. Het gezelschap onderhandelde twee uur met Frank Clark, manager van Nottingham. „Mijn eerste indrukken zijn zeer goed", zei de voetbal ler. „Nottingham heeft een groot verleden als voetbalclub en een uitstekend seizoen achter de rug. De club is terug in de Premier League en heeft goede vooruitzichten. Ik heb hier rondgeke ken. Nottingham is een fijne stad, het stadion (Ci ty Ground) is ongelooflijk mooi, de trainingsfacili teiten zijn perfect. Ik hoop komend seizoen speler van Nottingham Forest te zijn." Over zijn over gang van Italië naar Engeland: „De Italiaanse competitie is misschien de beste, de bekendste van Europa. Maar voor mij is Engeland zeker nummer twee." Roy scoorde vijf keer in twintig interlands. Twee doelpunten vielen in duels met Schotland. Hij maakte ook indruk op de Engelsen tijdens de interland van Oranje tegen Engeland (2-0), in ok tober in Rotterdam. Clark was driftig op zoek naar een man op links. Kingsley Black, international van Noord-Ierland, faalde afgelopen seizoen op de linkerflank. Roy verhuisde in de herfst van 1992 van Ajax naar Loggia, na een conflict met trainer Van Gaal. Vooral afgelopen seizoen was hij aardig op dreef. Hij was clubtopscorer met twaalf doelpunten. Maar Roy liet herhaaldelijk weten uit Foggia te willen vertrekken, zeker nadat bekend werd dat trainer Zdenek Zeman de club zou verlaten. Ze- man propageerde aanvallend voetbal, waarin Roy gedijde. Foggia verkoopt elk seizoen zijn beste spelers. Eerder onder anderen Sjalimov en Signo- ri. De Argentijn Chamot verhuist nu met Zeman mee naar Lazio. Nottingham Forest was achttien jaar onlosma kelijk verbonden met de naam van manager Brian Clough. Onder zijn leiding won de club in 1979 en 1980 de Europese beker voor landskam pioenen. De laatste jaren trad het verval in. Na de degradatie, een jaar geleden, vertrokken uitste kende spelers als Clough (naar Liverpool) en Kea- ne (naar Manchester United). De nieuwe manager Frank Clark, speler van de ploeg die de Europa Cup won, mocht vorig sei zoen voor bijna twintig miljoen spelers halen. Stan Collimore, gehaald van Southend United, was een succes met 25 doelpunten. Bekendste spelers zijn tegenwoordig Stuart Pearce, Neil Webb, international David Philips van Wales en de Noorse WK-ganger Lars Bohinen. t t Jacco Eltingh heeft een simpele filosofie over de omscha keling van gravel- naar grastennis. Gewoon gaan staan en niet over zeuren of zeiken, want daar heb je alleen je zelf mee." En technisch? „Vooral laag blijven." Richard Krajicek weet dat ook allemaal, maar als er een balletje verkeerd van het gras stuit, heeft hij er toch altijd moeite mee om niet te gaan mopperen, liet hij gisteren tussen de regels door weten. rosmalen rene van hattum gpd-verslaggever Of hij grastennis leuk vindt, hangt eigenlijk nog steeds af van het resultaat van de dag. Op de eerste speeldag in Rosmalen was dat goed, dus vond Krajicek het 'best wel weer lekker', zo'n graspotje na al dat gravel van de afgelopen maanden. Wie het gisteren op het gras- toernooi van Rosmalen nog meer dan lekker vond, was Sjeng Schalken, 17 jaar pas, Limburger van geboorte maar tegenwoordig woonachtig in Kessenich, een kilometertje over de Belgisch/ Limburgse grens. Schalken kreeg afgelopen weekeinde tot zijn verbazing een 'wild card' van toernooidi recteur Kloppert. Gisteren kreeg de nummer 330 van de wereld ranglijst een dikke handdmk van Kloppert nadat hij Daniel Vacek, 53ste prof van de wereld, met 6-4 en 6-4 van de grasmat had gespeeld. En de overwin ning op de pupil van Michiel Schapers was nog volkomen verdiend ook. Paradijs Hoe hij zich voelde na zijn eer ste overwinning in notabene zijn eerste toernooi bij de grote profs? „In het paradijs", voelde Schalken zich. Tenslotte komt hij zo uit het circuit van ach- teraftoernooien, de satellites Waar de jonge profs zwoegen voor punten en kleine chèques. „En daar wordt echt niets voor je geregeld." Nog niet eens een broodje bijvoorbeeld, terwijl hem in Rosmalen plotseling de VIP-behandeling van de echte profs ten deel valt: gratis eten en drinken, masseur op afroep, en als hij zou willen zelfs een luxe hotel. Maar dat heeft hij niet nodig, want hij slaapt ge woon thuis, vanuit Rosmalen een klein uur rijden. Oma was er daarom gisteren ook bij. En alsof de surpise niet groot genoeg was, meldde de 1.93 meter lange Limburger ook dat hij zondag nog gewoon de na tionale hoofdklasse-competitie speelde op gravel. Het duel met Vacek was zelfs pas zijn aller eerste op gras. Een natuurtalent op gras dus? Dat durfde hij niet te zeggen. Meer een kwestie van mentale voorbereiding, dacht hij. „Ik heb na zondag in mijn hoofd gewoon alles aangepast. Niet mopperen als het een keer tje niet gaat, had ik me voorge nomen." Hij speelde wel twee sets voluit service volley, en bepaald niet slecht, maar voelt zich toch nog steeds een baseliner, zoals zijn grote voorbeeld Ivan Lendl. „Waarom Lendl? Mooie speler vanaf de baseline, harde slagen en prachtige 'winners'. Zo speel ik ook het liefst. En hij is 'cool' op de baan, dat probeer ik ook te zijn." Knop Of hij al dan niet een natuurta lent op gras is, zal nog moeten blijken. Feit is wel dat Schalken de zaak gisteren aanpakte, zoals de ervaren profs dat ook doen als ze van gravel op gras over stappen. Maar hij is dan ook een leerling van Henk van Hulst, net als Eltingh en Haar huis ooit. „Het is inderdaad simpel een kwestie van de knop omdraai en", zei Eltingh nadat hij land genoot Hendrik Jan Davids met 6-3 en 7-6 had verslagen. Staan dus, spelen en niet zeuren, „Laag blijven en alles op je re turn en service concentreren." De Heerdenaar, sinds maandag 52ste op de wereldranglijst, was opvallend blij met zijn zege op Davids, toch slechts de nummer 232 van de wereld. Die vreugde was omdat hij in Rosmalen alle eerdere keren, vier keer al, in de eerste ronde sneuvelde en bijna dacht dat hij er een complex aan zou gaan overhouden. Er komt nog wel iets meer bij kijken, bij de overgang van gravel naar gras, meende El tingh, maar dat is persoonlijk. j» 1 t -4 1 11 H Sjeng Schalken won gisteren in Rosmalen zijn eerste duel op gras. Te gen de Tsjech Daniël Vacek werd het 6-4, 6-4. foto anp De gewone huis-tuin- en keu- ken-gravelschoen verruilen ze allemaal voor een schoen met kleine rubberen nopjes. Hijzelf trekt de eerste dagen ook nog altijd een thermobroek aan. Om de liezen en billen warm te hou den. „Omdat je eigenlijk con stant in die zithouding moet trainen en spelen!" De eerste paar dagen op gras gaan eigen lijk nooit zonder die specifieke spierpijn, meent Eltingh. „Ongelooflijke spierpijn in je kont." Geen last Richard Krajicek kan daar na gisteren niet echt last van heb ben. Met 16 aces - eentje met 199 km per uur - en degelijk volleerwerk rekende hij moeite loos (6-1 en 6-4) af met de Duit ser Joern Renzenbrink. „Het gaat goed met me", concludeer de hij eigenlijk ten overvloede. Maar dat kan bij Krajicek op gras per dag verschillen. De Nederlandse score in Ros malen was gisteren sowieso goed, want,ook Fernon Wibier schaarde zich bij de beste zes tien door een overwinning op de Canadees Richard Matus- zewski. Badmintonclubs BV Drive en BC Leiden gaan samenwerken Van een fusie is officieel nog geen sprake. Maar het begin deze maand tot stand geko men samenwerkingsverband tussen de Leidse badminton verenigingen BV Drive en BC Leiden is daartoe wel de eer ste stap. Als de samenwer king in de praktijk blijkt te werken, zullen beide clubs halverwege volgend jaar ook officieel één vereniging vor men. Tot op dat moment blijven de twee verenigingen elk over een dagelijks bestuur beschikken. Zowel BV Drive als BC Leiden telt op dit mo ment iets meer dan honderd leden. Zij hebben zich in middels uitgesproken voor het samenwerkingsverband en hebben eveneens, in prin cipe, ingestemd met de ver dere fusieplannen. De voordelen zijn er ook naar. Op sportief vlak bestaat voor de nieuwe badminton- combinatie die vooralsnog onder de 'werktitel' BC Drive - Leiden door het leven gaat, de mogelijkheid beter aan de weg te, timmeren. Terwijl door het samengaan ook de recreanten van beide clubs vaker en eenvoudiger een shuttle kunnen slaan. Op de donderdagen en zondagen na kan elke dag drie uur vrij worden gespeeld. Op zater dag is dat overdag, op de an dere dagen na 19.30 uur. Geheel voorzien van vanggordels 9 Landingsmatten ap 3 I ii-i Landing: Valkuil met balk, vaste ringen, spanbrug en spaniek Ringen Vrije werkvloer Aardoopmat paardspringen Turnblingbaan [TT] Paard Spanbrug Spajnrek Laag rek Springpaard L Landing smatten Herenbrug |Iogang| Langemat |Landingsmattcxi~ REST V.D. HAl leiden tim brouwer de koning Utopia. Die naam geeft Jan Dui- vesteijn aan het 'rapport van aanbeveling betreffende ont wikkeling en exploitatie tumhal annex sporthal' van de Leidse gymnastiekkoepel GLG. De di recteur van de sector sport en recreatie van de gemeente Lei den doelt daarbij vooral op de in het rapport genoemde afme tingen van 30 bij 35 meter van het turngedeelte, dat van de GLG deel zou moeten uitmaken van een nieuwe sporthal in de Stevenshof. Duivesteijn acht het 'schier onmogelijk' dat er in Lei den een tumhal van die afme tingen komt. „Maar het is aan de politiek om te beslissen." De GLG denkt dat Leiden met een nieuwe tumhal kan uit groeien tot 'een landelijk ver maard sportcentrum'. Daarbij heeft de koepel een voor multi functioneel gebruik geschikte hal voor ogen, waarbij de inde ling van het turngedeelte lijkt op die van de CIOS-hal in Haar lem. Nu de nieuwe wethouder zijn kennismaking met de Leidse sportverenigingen erop 'heeft zitten, achtte GLG-voorzitter Jan Guldemond de tijd rijp voor actie richting het stadhuis. „Ik VSEHRDY GPD In het lokale café komt hij niet, maar bij de kruidenier zien ze hem nog drie maal per week. Om snoep te kopen voor zijn kinderen. Radomir Simunek, de Tsjechische oud-wereldkam pioen veldrijden, zou eigenlijk in de gevangenis moeten zitten. Dat zit hij ook, al lijkt het er niet op. Simunek meldde zich op 1 fe bruari aan de poort van de ge vangenis van Vsehrdy, een ge hucht op een steenworp afstand van de stad Chomutov in noord-Bohemen. Daar moest kreeg een signaal dat ik maar eens een tekeningetje moest in leveren". zegt de Leidenaar. „Wij hebben daar als koepel wat meer werk van gemaakt. De Goede was zichtbaar verbaasd dat hij na een kennismakings gesprek van anderhalf uur een rapport kreeg overhandigd. Ik verwacht niet onmiddellijk ant woord, maar ook niet dat ons rapport onderin een la terecht komt. Daar krijgt de wethouder trouwens de kans niet voor, want iedere keer als ik hem te genkom zal ik hem aan het rap port herinneren." Guldemond erkent dat hij het GLG-rapport al in een vroeg stadium heeft ingeleverd. De sporthal in de Stevenshof moet nog worden gebouwd. „Voor de Leidse gymnastiekverenigingen moet er wat gebeuren. Ik kan de wethouder laten zien hoe be roerd wij er qua accommoda ties voorstaan. Als alternatief voor een nieuwe turnhal zou ook een aanpassing van de Vijf Meihal kunnen dienen. Maar het schijnt dat een verbouwing daarvan om turnen mogelijk te maken, meer kost dan de bouw van een turnhal als onderdeel van de nieuwe sporthal." „Een prestigieus plan", noemt Duivesteijn het GLG- rapport. „Ik schat de totale kos- hij zijn straf van anderhalf jaar uitzitten. De coureur was daar toe veroordeeld, nadat hij eind 1992 bij Plzen met zijn auto drie mensen dood had gereden. Sinds zijn komst in Vsehrdy zien de inwoners echter dage lijks een wielrenner langsflitsen. De zonnebril moet de ware identiteit verhullen, maar de re clame op zijn rood-witte shirt maakt duidelijk dat het om Ra domir Simunek gaat. De Tsje chische coureur traint dagelijks I o E H ten daarvan op zes miljoen gul den, waarvan drie miljoen voor het turngedeelte. In het kader van het college-programma, waarin in totaal zes miljoen voor sport wordt uitgetrokken, moet ik dan een beetje lachen. De nieuwe hal moet namelijk ook aan architectonische eisen voldoen. En dan heb ik het nog niet eens over energiekosten en exploitatieverlies." zo'n honderd kilometer, zo vrij als een vogeltje. Formeel mag Simunek een uur per dag onder toezicht sporten, meldt gevangenisdirec teur Miroslav Maly. In de prak tijk traint de oud-wereldkam pioen elke dag twee a drie uur zonder toezicht. Hoe dat moge lijk is wil Maly niet uit de doe ken doen. Ook de begeleider van Simunek, majoor Derbas, doet er het zwijgen toe. Simunek heeft de gevangenis Duivesteijn vermoedt dat de gymnastiekverenigingen te 'lichtvoetig' te werk zijn gegaan. „Begrijp me goed, ik juich dit particuliere initiatief toe. Het plan is aardig op tijd ingediend. Ook ben ik blij dat de locatie Stevenshof bij de GLG niet meer op bezwaren stuit, ook al staat het nog niet eens vast dat een nieuwe sporthal daar kan wor den gebouwd." zelf alleen bij binnenkomst ge zien. Hij woont immers in een apart huisje buiten het gevan genisterrein. Een woning met uitzicht op het dorp. balkon, tuin, tv en trainingsruimte, in clusief een home-trainer. Het hek staat altijd open en Simu nek heeft zelf een sleutel van zijn tijdelijke onderkomen. Elke maand mag Simunek vijf tot zes dagen naar huis. Is de coureur niet toevallig bij vrouw Maar het rapport roept bij Duivesteijn veel vragen op. „Geldt de bezettingsgraad van tachtig procent waarvan de GLG uitgaat voor de hele dag of alleen voor de avonduren en de weekends? Gaat de GLG uit van de huidige zaalhuur van twintig gulden per uur voor een gymlo- kaaltje of van het veel hogere tarief voor een sporthal? Boven dien staat nergens expliciet dat en kinderen, dan komen die in het weekeinde bij hem over de vloer. Alleen overnachten is nog verboden. Officieel moet Simunek dage lijks acht en een half uur wer ken in de waterzuiveringsinstal latie van het gevangeniscom plex. Hoe hij die uren indeelt mag de wielrenner echter zelf uitmaken. Daarnaast is er het recht op één wandeling per week in normale civiele kleding, alle GLG-verenigingen achter het plan staan." Wel staat voor Duivesteijn vast dat er iets moet gebeuren voor de Leidse gymnastiekvere nigingen. „Ik vermoed alleen niet dat hun plan voor honderd procent wordt ingewilligd. Ik hoop maar dat de GLG geen al- les-of-niets standpunt inneemt. Minder volume dan 30 bij 35 meter lijkt mij onontbeerlijk." maar ook die regel geldt niet voor Simunek. De gevangenisstraf van Rado mir Simunek heeft derhalve veel meer weg van een veredelde va kantie. Dat was te voorzien. Toen hij zich destijds meldde in Vsehrdy, stond er een hele dele gatie hoge heren in het gelid om hem de hand te schudden. Me neer S. werd hartelijk welkom geheten. Door dezelfde heren die, toen ooit de tennisster Mar- cikova enige tijd in het gevang moest doorbrengen, voor haar een tennisbaan lieten aanleg gen. Zodat zij rustig kon door- trainen. den haag gpd Meester J.L. (Jimmy) Janssen van Raay heeft alle banden ver broken met de WCS, de vak bond van voetballers. Vier maanden geleden legde de Eu roparlementariër zijn commis sarisfunctie neer bij Sport-Pro- motion BV, de door Rob Jansen geleide commerciële poot van deze bij de FNV aangesloten or ganisatie. Gisteren deed hij ook afstand van zijn erevoorzitter- schap. De alsmaar commercië lere manier van werken van de WCS heeft hem daartoe doen besluiten. Vooral de door Sport-Promo- tion BV gebruikte zogenaamde Antillen-route voor voetballers is Janssen van Raay een doorn in het oog. Via de ING-bank zijn fikse sommen geld van topspe- lers naar het belastingvriendelij- ke eiland Curacao gesluisd. Hoewel juridisch toelaatbaar, is die gang van zaken voor Jans sen van Raay moreel onaan vaardbaar. Het ministerie van financiën in Nederland heeft al een aan trekkelijke fiscale regeling voor profvoetballers mogelijk ge maakt. Zij kunnen een deel van hun salaris storten in het Con- tractspelersfonds, zonder daar onmiddellijk belasting over te moeten betalen. Een commis sie, ingesteld door de FNV, stelt momenteel een onderzoek in naar de door Sport-Promotion BV gebruikte Antillen-route. Ver wij't Janssen van Raay verwijt de WCS tevens dat zij haar leden in de steek laat in de strijd van de voetballers tegen het trans fersysteem. Verder neemt hij het Karei Jansen, de oprichter van de WCS, kwalijk dat hij het pure werknemersfonds Con- tractspelersfonds uitlevert aan de werkgevers. De vakbondsbe stuurder Karei Jansen vervult na diens toetreding tot het Bestuur Betaald Voetbal in zijn ogen een onverenigbaredubbel-functie. Janssen van Raay was vanaf de oprichting van de WCS in 1963 betrokken bij de vakbond van beroepsvoetballers. Als ad vocaat voerde hij alle principië le juridische processen voor de ze organisatie. Zo werden voet ballers onder meer door zijn toedoen werknemers in de zin van de wet en bereikte hij met de toenmalige voorzitter van het Bestuur Betaald Voetbal An- dré van der Louw overeenkomst over medezeggenschap. Voor het CDA is Janssen van Raay morgen kandidaat bij de verkie- zingen voor het Europees Parle ment. Betreuren De WCS zegt het diep te be treuren dat Janssen van Raay .tot deze onverwachte 'laakbare en publicitaire actie vol laster' is gekomen. In een uitvoerig communiqué wordt door de spelersvakbond diepgaand op de beschuldigin gen van zijn erevoorzitter inge gaan. Volgens de WCS was het juist Janssen van Raay die het zaken doen via de Antülenroute stimuleerde. „Hij had slechts één doel. Hij wilde bevriende relaties van hem en zijn kan toor, zowel hier als op de Antil len, inschakelen. Mensen die hij kende naar zijn hand zetten, zo gezegd. Hij was van meet af aan volledig op de hoogte met de wijze waarop de transacties plaats vonden. Hij heeft nim mer aangegeven dat de banden met de Antillen dienden te wor den verbroken", aldus de ver klaring. De WCS wijst er fijntjes op dat Van Raay recentelijk is afge zet als president van de FIF- PRO, de overkoepelende orga nisatie van de nationale spelers vakbonden in Europa. „Dit in verband met de exorbitant hoge declaraties. Bovendien werden zijn solooptredens, met name het zonder ruggespraak aan gaan van verregaaande finan ciële verplichtingen, niet langer door de aangesloten bonden getolereerd." De WCS heeft haar zienswij ze over het optreden van Jans sen van Raay aan het hoofdbe stuur van het CDA kenbaar ge maakt.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27