Zwembad wordt sauna Secretaresse Noordwijk hoopt stilletjes op een Haarlemse corsoflop Noordwijk krijgt kledingcontainers Watertoren Hazerswoude over jaar weer als nieuw Regio Protest tegen verbod van afmeren bij huis aan Oude Wetering ZATERDAG 4 JUNI 1994 NOORDWUK WIM WEGMAN Haarlem betaalt slechts 10.000 gulden meer aan het corso dan Noordwijk. Voor dat luttele be drag extra heeft de Spaarnestad de finish van de praalwagens van de badplaats afgesnoept, een evenement dat volgens ru we schattingen het bedrijfsleven alleen al aan dagjesmensen twee miljoen gulden meer ople vert. Toch vindt de Noordwijkse VW-directeur J. Broekmeulen niet dat hij slecht heeft onder handeld. „Ik heb nooit een kans gehad. Toen ik er voor het eerst van hoorde, was de zaak al in kannen en kruiken. We hebben zelfs moeite moeten doen om ten minste nog de start te krij gen. Want aanvankelijk lag Noordwijk helemaal uit de rou- De VW-directeur zegt geen enkel signaal te hebben gehad dat het voor de badplaats de verkeerde kant uitging. „Er gin gen wel geruchten, maar ik zag geen reden om bezorgd te zijn. Ik heb Jan Pennings (de voorzit ter van het corsobestuur, red.) vorig jaar twee keer uitdrukke lijk gevraagd wat daar van waar was. Maar hij zei: het zit wel goed. Daarom was ik ook zo verbaasd toen ze begin mei kwamen vertellen dat het voor Noordwijk helemaal voorbij Jan Pennings, die overigens weinig voelt voor een terugblik, zegt dat hij Broekmeulen wel degelijk heeft gewaarschuwd. „Ik heb verschillende keren dui delijk gemaakt dat het water ons tot aan de lippen stond. Maar daar kreeg ik nauwelijks een reactie op. Ook een brief aan Noordwijkse bedrijven met het verzoek ons financieel te steunen, leverde weinig op. Haarlem bood wel geld. De keu ze lijkt me dan niet zo moei lijk." Hij vindt niet dat hij Broekmeulen vorig jaar op het verkeerde been heeft gezet. „Het zat ook goed, voor het cor so van '94 dan. Dat mensen de gang van zaken voor het corso van '95 niet elegant vinden, laat ik voor hun rekening. Maar ze moeten niet vergeten dat wij de route bepalen. Het is ons evene- Pennings teleurstelling over de giften van het Noordwijkse bedrijfsleven, kan Broekmeulen een beetje begrijpen. „Zes- a ze venduizend gulden is inderdaad niet veel. Maar ik wil er wel bij zeggen dat het corsobestuur het ook niet zo voortvarend aan pakte. De bedrijven kregen een vriendelijk briefje met het ver zoek of ze iets voor het corso overhadden. Als ik ondernemer was, zou ik ook niet meteen enorme bedragen overmaken. Het corsobestuur had die men sen persoonlijk moeten bena deren en desnoods moeten zeg gen: we hebben 30.000 gulden nodig, anders gaan we naar Haarlem. Of anders hadden ze de WV moeten inschakelen. Ik durf te wedden dat er dan aan merkelijk meer op tafel was ge komen." Uitgekeken Volgens cors Penning speelde echter niet al leen het geld een rol. „Zoals ik al eerder heb gezegd: na acht tien jaar waren we een beetje uitgekeken op Noordwijk. Een corso in een historisch stad is voor ons een nieuwe uitdaging. En verder wilden we rust in het corso. Rust voor de vele vrijwil ligers die door het uitstapje naar Noordwijk uren langer in touw Daarom Noog het bestuur aanvankelijk de stoet volgend jaar te laten beginnen in Sassenheim of Voorhout. Na een lobby van onder anderen de Noordwijkse toerisme-wet- houder Frans van der Veen en een extra bijdrage van zo'n 25.000 gulden, werd de bad plaats weer in de route opgeno men, maar nu als beginpunt. Broekmeulen droomt ervan die start uit te bouwen tot een nieuwe publiekstrekker. „Zo blijven we in beeld tijdens het corso-weekeinde." Op die ma nier kan ook de toeristische schade beperkt blijven. „Voor de meeste touroperators veran dert er niet zo veel. We moeten hen er alleen even op wijzen dat het spektakel zaterdag wat vroe ger begint. En voor de dagjes mensen die speciaal voor de zondag komen, verzinnen we wat nieuws. Iets met bloemen- mozaïeken bijvoorbeeld. A. de Boer, eigenaar van het Boulevardhotel en Hotel Oran je, vreest dat het verdwijnen van de finish hoe dan ook gevolgen heeft voor zijn zaken. „Ook in de beddenbezetting. In welke mate? Dat valt nog niet te zeg gen", aldus De Boer, die Broekmeulen overigens niets verwijt. Dat er met de start nog enige eer valt te behalen, wil er bij ei genaar W. van Schie van het Prominent Inn Hotel niet in. „Het wordt een optocht van een uurtje. Moeten we daar al dat geld voor betalen? Laat dat cor so dan maar helemaal zitten. Dan wacht ik net zo lief tot ze terugkomen, want volgens mij wordt het niets in Haarlem." Ook Broekmeulen hoopt stil letjes dat de finish in Haarlem een flop wordt. „Zo'n histori sche binnenstad is mooi, maar ook knap onbereikbaar. Tijdens de persconferentie in Haarlem over het corso konden ze de au- S«alü. Voorlopig een historisch beeld: praalwagens van het bloemencorso to's al nauwelijks kwijt. Wat moet dat wel niet worden als al die toeristen komen?" Zijn noordelijke collega, P. Sips van de regionale WV Zuid- Kennermerland wil van dergelij ke sombere praatjes niets we- geen enkel pro- de Bollenstreek op de Koningin Wilhelminaboulevard. -finish niet heeft, heeft bleem. Integendeel, het wordt een fantastisch evenement. We blazen het corso nieuw leven in." Dat Noordwijk de lucratie- de badplaats volgens Sips namelijk aan zichzelf te wijten. „Ik blijf er van overtuigd dat als ARCHIEFFOTO DICK HOCEWONING Noordwijk een ton had gebo den, de aankomst zeker niet paar Haarlem was gegaan. Hoe goed onze faciliteiten ook zijn." Alkemade verkoopt het oude binnenbad De voddenboer is binnenkort definitief verleden tijd in Noordwijk. Er komen tien hou ten kledingcontainers van de vereniging Humana in de ge meente te staan, die de rol van de lompenophalers overnemen. De containers worden naast de glas- en papierbakken neerge zet. In Noordwijk is vorig jaar ou de kleding incidenteel opge haald door vijf charitatieve in stellingen. Daarmee is 34.000 kilo ingezameld, ruim 15 pro cent van de totale hoeveelheid vodden die Noordwijk produ ceert. Ruim 160.000 kilo is met de vuilniswagen meegegeven. Door containers van Humana te plaatsen verwacht men dat in totaal een kleine 90.000 kilo ou de kleding kan worden ingeza meld. Vereniging Humana besteedt de opbrengst van de kledingin- zameling aan projecten in bin- i buitenland. De houten worden door de ver eniging zelf geplaatst, geleegd en onderhouden zodat er voor de gemeente nauwelijks kosten aan zitten. Vooralsnog gaat Noordwijk een jaar bij wijze van proef met Humana in zee. Als de 'samenwerking' bevalt, wordt een contract voor vijf jaar afgesloten. Ook een commer cieel bedrijf had aangeboden kledingcontainers in Noordwijk te plaatsen. De gemeente zou in dat geval van de opbrengst maximaal 6000 gulden krijgen en de rest. zou naar het bedrijf gaan. Omdat met deze inzamel- methode geen goed doel wordt gediend, geeft de gemeente de voorkeur aan Humana. De kle dingcontainers komen twee aan twee te staan in de Albert Ver- weijstraat en de Prins Bernhard- straat en op het Rederijkers plein en het Bonnikeplein. Ver der wordt overwogen twee bak ken bij de de Digros in de Kerk straat neer te zetten. Het oude binnenbad van sportcomplex De Tweesprong wordt verbouwd tot sauna. De gemeente Alkemade wil het bad voor 180.000 gulden verkopen aan W. van der Poel uit Oud Ade, die van olan is het bad als sauna in te richten. Hiermee ziet tafeltennisvereniging De Treffers het laatste sprankje hoop om van het zwembad een ei gen clubgebouw te maken, verdwijnen. zo financieel aantrekkelijker is voor de gemeente. Van der Poel, die bij een sau na in Warmond werkt, heeft zijn plannen in grote lijnen op pa pier. „Zodra de raad akkoord is, ga ik de plannen verder uitwer ken", zegt hij desgevraagd. Het oude binnenbad, dat nu dient als opslagplaats voor het sport complex, krijgt zijn functie weer terug. „In een sauna hebben we immers ook een zwembad no dig", zegt hij. Voorzitter van Sportfondsen Alkemade F. Schoonderwoerd, Volgens gemeentesecretaris J. van Elk sluit een sauna goed aan bij het sportcomplex en kan daarom een gunstige invloed hebben op de exploitatie. „De Treffers kon het bedrag dat we nu krijgen, bovendien niet op brengen." Dat de gemeente voor verkoop kiest en niet voor verhuur, zoals Sportfondsen Alkemade - beheerder van het complex - had voorgesteld, komt, aldus Van Elk, omdat het reageert voorzichtig positief op de komst van een sauna. „Ik ken de voorwaarden nog niet. Ik ben ook benieuwd naar de prijs. Ik vind in elk geval dat het geld moet worden bestemd voor de exploitatie van De Twee sprong." Als hij hoort van de prijs is zijn eerste reactie: „Ik had het liever hoger gezien." De horeca van de Tweesprong moet schadeloos worden ge steld, aldus Schoonderwoerd. „In het contract is overeengeko men dat er binnen De Twee sprong geen tweede horeca-ge- legenheid zou komen. Nu het verkocht wordt aan een particu lier, zal die wel zijn eigen hore ca hebben." Bestuurslid Cor Bakker van De Treffers reageert teleurge steld op het feit dat het bad aan de neus van de tafeltennisvere niging is voorbijgegaan. Al een paar jaar heeft de club haar hoop gevestigd op het oude binnenbad. Het clubgebouw, dat naast de Tweesprong ligt, staat 'op instorten' en is 'ook veel te klein'. „We halen toch 200 leden van de straat", mop pert hij. „Ik had daarom ge hoopt op een positief gebaar van de gemeente." Helemaal onverwacht komt deze mededeling overigens niet voor de Treffers. „Ik heb het aan voelen komen", zegt Bakker. „Wij wilden een eigen kantine waaruit we inkomsten halen voor de club. De gemeente ging daar niet mee.akkoord. Die wil de dat we gebruik zouden ma ken van de kantine van De Tweesprong." Het eigen clubge bouw zal nu bij stukjes en beetjes worden opgeknapt, ver onderstelt hij. „In een keer kan niet, daar hebben we het geld KORTWEG HAARLEMMERMEER. Bridge De Katwijkse bridgeclub 'De Brug' organiseert vandaag voor de tweede keer een stranddrive. Er wordt in twaalf verschillende strandpaviljoens gespeeld. In totaal doen er 432 bridgers uit het gehele land mee. De wed strijden beginnen om 10.30 uur en eindigen om 16.30 uur. Hiphop Randgroepjongerencentrum SCUM houdt morgen in het clubhuis aan de Noorduinseweg in Katwijk een hiphop-avond. De zaal is open tussen 20.00 en 23.00 uur. Entree gratis. Bridgen De twee Sassenheimse bridge- verenigingen, De Wasbeek en Sassem Troef, organiseren op woensdag 8 juni een bridge-dri ve. De opbrengst is bestemd voor de stichting De Emma- bloem. De drive, die begint om 19.30 uur, wordt gehouden in het party- en bowlingcentrum De Oude Tol in Sassenheim. Schapen scheren Op het terrein van kinderboer derij Dierenvreugd in Nieuw- Vennep worden op zondag 11 juni schapen geschoren. Dat ge beurt tussen 14.00 en 15.00 uur bij de boerderij aan de Zuider- dreef. Vaccinatie De afdelings jeugdgezondheids zorg van de GGD Duin- en Bol lenstreek komt op 15 juni in Lis- se 9-jarigen vaccineren. Het be treft inentingen tegen difterie, tetanus, polio, de bof, mazelen en rode hond. Informatie bij de afdeling JGZ op elke woensdag middag tussen 11.00 en 13.00 uur, tel. 02523-71121. Barbecue Rotonde, de vrijetijdsclub voor verstandelijk gehandicapten in Noordwijk, organiseert vrijdag 24 juni een barbecue. Het eve nement wordt gehouden bij so- ciowoning Rauwenhull aan de Prins Hendrikweg 21 in Noord wijk. Inschrijven tot 14 juni bij Michel van Tongeren, tel. 01719-17256. In Nieuw-Vennep en in Hoofd dorp wordt vandaag voor het zevende achtereenvolgende jaar de Volkerendag gehouden. De ze is bedoeld om de internatio nale culturen ih de gemeente te leren kennen. Ondermeer de verenigingen voor de steden banden met Cebu in de Filippij nen en het Hongaarse Hódme- Volkerendag Haarlemmermeer zövasarhely zijn nadrukkelijk aanwezig. In Hoofddorp begint het pro gramma op het Polderplein om elf uur met Portugese muziek en dans. Tot 16.00 uur zijn er muzikale en culinaire bijdragen uit Turkse, Surinaamse, Antilli aanse, Hongaarse en Filippijnse hoek. Ook zijn er informatiekra- men te bezoeken. Hetzelfde geldt voor het pro gramma in Nieuw-Vennep, waar de schoolpleinen van de bassisscholen aan de Kalslager- ring zijn vrijgemaakt voor de Volkerendag. Burgemeester van Haarlemmermeer, J. van Hou- welingen, opende de Volkeren dag officieel door het spellencir- cuit 'Ik zie ik zie wat jij niet ziet' in gebruik te nemen. Het was zijn eerste officiële daad in Haarlemmermeer na zijn instal latie. Ook in Nieuw-Vennep tot 17.00 uur veel muziek en infor matie uit vele delen van de we reld. OUDE WETERING MARIETA KRO FT K. Boomhouwer uit Oude Wetering komt in de proble men als hij zijn schip de Zya- va niet kan afmeren voor zijn woning langs de Oude Wete ring. Het schip moet daar lig gen omdat hij eenvoudige on- derhouds- en reparatiewerk zaamheden aan de Zyava moet verrichten. „Ik verkeer niet in de financiële positie om al deze werkzaamheden uit te besteden in bijvoor beeld een scheepswerf', schrijft hij in een bezwaar schrift aan de gemeente. De gemeente Alkemade heeft hem gemaand binnen zes weken het schip voor zijn huis te verwijderen. In 1991 en 1992 heeft hij al ontheffing op het afmeerverbod gehad om de Zyava op te knappen, leggen B en W van Alkemade uit. In 1993 en dit jaar heeft het schip er bovendien zon der ontheffing gelegen. Ge zien de tijd die de Weteringer nodig heeft om het schip op te knappen, vindt het college van Ben W dat hier geen spra ke meer is van eenvoudige werkzaamheden. Het college dreigde hem al met een dwangsom van 100 gulden met een maximum van 50 da gen voor iedere dag dat het schip illegaal ligt afgemeerd. Het innemen van ligplaatsen langs de westkant van de Ou de Wetering moet zoveel mo gelijk worden voorkomen in verband met de veiligheid voor het scheepvaartverkeer. Volgens Boomhouwer gaat het wel om eenvoudige Idus- sen aan-het schip. Door zijn full-time baan en het slechte weer kon hij echter niet ieder beschikbaar vrij uurtje benut ten voor de werkzaamheden aan het schip. De commissie bezwaar- en beroep besluit maandag of het schip weg OEGSTGEEST - De stichting Jeugd Symphonie Orkesten Oegst- geest organiseert zaterdag 11 juni een zomerconcert in de kerk aan de Mauritslaan. Alle drie de orkesten (speelgroep, junioren en se nioren) treden op en spelen zowel klassieke als romantische mu ziek onder leiding van Johan Top. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de bekende voorverkoopadressen. De sector markt De sector markt bestaat uit de afdelingen import, produkt, contactd middehngsbureau. Deze sector is verantwoordelijk voor het zeker stellen en verder uit bouwen van het aanbod en afzet van sierteeltprodukten qua volume, samenstelling, hier de leiding. bloemen /eiling flora veilingvereniging waarbij 2000 bloemen- en plantenkwekers zijn aangesloten. De jaaromzet bedraagt meer dan 600 miljoen gulden. Dagelijks zijn ruim 450 medetver- de belangrijkste taak van het veilingbe drijf, namelijk bet zorgdragen voor de afzet van de door de leden aangevoerde bloemen en planten. De afnemersgroep melijk uit groothandelaren en exporteurs die kunnen rekenen op produkten en int u verantwoordelijk voor de archivering De werktijden zijn in beginsel van 08.00 uur tot 16.30 uur, maar Het functieprofiel Vooropleiding: MAVO/HAVO aangevuld met secretaresseopleiding (op MBO-niveau). Een brede PC-ervaring (WP 5.1, windows). Uitstekende beheersing van de Nederlandse en Engelse taal in woord en geschrift, met bij voorkeur nog kennis van Spaans en/of Frans. Om een redelijke kans van slagen te hebben is minimaal 4 jaar ervaring in een secreta resse-functie vereist. Gezien de vele externe contacten achten wij belang aan represen tativiteit, goede communicatieve vaardigheden, zelfstandigheid en initiatief. Wij denken aan kandidaten tussen de 25 en 35 jaar oud. Aanvullende informatie functionaris (01718-55680). De sollicitatiegesprekken Coöperatieve Bloemenveilingvereniging "F gepland op 28 juni iet belangstelling uit na e enveloppe te vermelden: laan van verhof 3 2231 BZ rijnsburg tel.: 01718-55911 Eigenaar Van der Krogt gaat aan de slag HAZERSWOUDE-RUNDUK RUUD SI De watertoren in Hazerswoude- Rijndijk staat er over een jaar weer als nieuw bij. Dat is de vaste overtuiging van de Ha- zerswoudse ondernemer Peter van der Krogt. Met zijn bedrijf in betonrenovatie wil hij de to ren in de eerste maanden van 1995 onder handen nemen. Van der Krogt is sinds iets meer dan een maand de eige naar van de Hazerswoudse wa tertoren. „Ik heb de toren ge kocht en ik heb de sleutel ge had. Maar ik ben er sindsdien nog niet in geweest." Hij heeft alleen een medewerker een vlag van zijn bedrijf aan de toren la ten bevestigen. De Hazerswoudenaar heeft de afgelopen maanden nog een flink gevecht moeten voeren om de toren te kunnen kopen. Wa termaatschappij WZHO, de vroegere eigenares van de wa tertoren, wilde het object liever afbreken. Omdat de gemeente Rijnwoude daar heftig bezwaar tegen maakte, bood de WZHO het bouwwerk voor één gulden aan de gemeente te koop aan. Maar dan moest de gemeente wel binnen een bepaalde perio de beslissen. Bereid Omdat de gemeente de nood zakelijke renovatie niet kon be kostigen, werd gezocht naar ie mand die de toren weer van de gemeente wilde overnemen. De Rijnwoudse raad verklaarde zich bereid de koper 100.000 gulden subsidie te geven voor de restauratie. Daarnaast zou de provincie waarschijnlijk 75.000 gulden op tafel leggen. Van der Krogt zag dat wel zit ten. Maar hij wilde pas kopen wanneer hij zekerheid had over de provinciale bijdrage en hij wilde een aantal parkeerplaat sen bij de toren en liefst wat grond om op te bouwen. Dat laatste bleek onmogelijk, maar voor parkeerplaatsen kon de ge meente wel zorgen. De toezeg ging van de provincie kwam pas binnen nadat het zoveelste ul timatum van de WZHO was verstreken. Toch was de water maatschappij bereid de toren via de gemeente aan Van der Krogt te verkopen. Van alles Over wat er na de renovatie - geraamde kosten 350.000 gul den - met de watertoren wordt gedaan, kan de nieuwe eigenaar niet zeggen. „We gaan gewoon opknappen en ondertussen zoeken we naar een nieuwe, huurder. De bestemming wordt gewijzigd zodat er straks van al les in kan komen: een woning, een kantoor, een horecagele genheid of een atelier." Dat nog geen enkele poten tiële huurder zich heeft gemeld, kan de Hazerswoudenaar niet van de wijs brengen. „Ik heb weieens het idee gehad om mijn kantoor er in te vestigen. Dat weten de mensen en daar om komen ze niet naar me toe. Maar dat idee is helemaal van tafel. Als ik geen grond bij de to ren krijg heeft dat geen zin. Dan kan ik namelijk de rest van mijn bedrijfnietri

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11