Noordwijk blij met troostprijs corso To-Ver-Lei: wasbakje op herniahoogte lezoekers mijden expositie oude auto's Krachtpatser Dirk Berkheij sterkste man Zuid-Holland Leiden Regio Dieven rollen portemonnees in Oegstgeest School onder water gezet Touwtrekkers vrezen nat pak MAANDAG 30 MEI 1994 leiderdorp - kees van kuilenburg Het zijn drukke weken voor bestuur en leden de Leiderdorpse toneelvereniging Theater To-Ver-Lei. Tussen de repetities en theaterprodukties en eenakters door zijn de Leiderdorpers hard aan het werk om hun nieuwe ruimte in de voormalige Engelendaalschool aan de Acacialaan op te knappen en in te richten. Als alles vol gens verwachting verloopt wordt het theatertje in september in gebruik geno- Die drukte is overigens geen enkel be- zaar voor de theatergroep. „We zijn veel te blij dat we nu een ruimte hebben, die we naar eigen behoefte en ideeën kun nen inrichten", merken voorzitter Corrie van Dijck en bestuurslid Mary Anne Kos- J ter op. „Als het ware zijn we fluitend in onze vrije uren aan het klussen. Begrij pelijk met al dit moois in het vooruit zicht. In onze vorige ruimte hadden we alleen een wasbakje op herniahoogte." De Leiderdorpse vereniging zat tot voor kort in een noodlokaal aan het Kwikstaartplein. Deze ruimte moest ech ter wijken voor woningbouw. To-Ver-Lei kreeg door de gemeente een plaatsje toebedeeld in de voormalige school, dat nu multifunctioneel gebouw Kameleon heet. Het gebouw biedt ook onderdak aan de oudheidkamer en Radio Leider- dorp. De theatergroep huurt de ruimte - een klaslokaal en een gang - van de ge meente. De vereniging staat jaarlijks zo'n twintig keer op de planken. Eind februari kreeg de vereniging de sleutel van de ruimte. Al wilde dat niet zeggen dat ze daarna gelijk aan de slag kon. Eerst brak de gemeente enkele* muurtjes weg, zodat de ruimte optimaal kon worden ingericht en het oude keu kenblok uit de oefenruimte aan het Kwikstaartplein geplaatst. „Eigenlijk zijn we pas het afgelopen weekeinde echt be gonnen. We zitten nog volop in het thea terwerk en dat kreeg uiteraard voor rang", legt Van Dijck uit. De komende maanden worden benut voor het leggen van een nieuwe vloer, aanbrengen van verlichting en het ma ken van een podium. Langs de wanden komen zwarte doeken, die via een inge nieus railsysteem kunnen worden ge opend en gesloten. „Dat is een professio neel systeem, wat door het bedrijf wordt aangelegd", vertelt Koster. Als dat achter de rug is beschikt de groep over een theatertje. Al wil dat niet zeggen dat ook alle activiteiten zich in die ruimte zullen afspelen. „De ruimte wordt alleen gebruikt voor het zo opti maal mogelijk kunnen repeteren, workshops, cursussen en wellicht ook besloten uitvoeringen en try outs. Voor onze produkties blijven we gebruik ma ken van de Muzenhof, want in ons thea tertje kunnen we maar een beperkt aan tal stoelen kwijt", aldus de bestuursle den. „Daarnaast is het de opzet dat er ook andere artistieke activiteiten kunnen worden gehouden. Groepen waar wij op Winst voor Leiderdorps viertal ter aar f.-. Een team van indoorbowlingclub Leiderdorp heeft za terdag in Ter Aar de vriendschapswedstrijd gewonnen. De match, waaraan 48 spelers meededen, werd georganiseerd door de plaatselijke vereniging De Bowlsjewieken. Het Leiderdorpse viertal bestond uit Riet Harteveld, Suzan Odekerken, Jan Meed en Ko van Haaren. Op de tweede plaats eindigde eveneens een Leiderdorps viertal: Annie Weterings, Dini Weterings, G. de Graaf en D. Brandt. De derde prijs was voor het Teraarse team Ad Wijnands, Truus Wijnands, joop Lek en Lien Lek. Gewonden bij aanrijding in Alphen alphen aan den run .v Bij een aanrijding op de kruising Oostka- naalweg en Boskoopseweg in Alphen zijn zaterdagmorgen drie mensen gewond geraakt. Zij werden overgebracht naar het Bleuland-ziekenhuis in Gouda. Door nog onbekende oorzaak botste een 23-jarige man uit het Limburgse Riemst op een auto, die werd bestuurd door een 25-jarige Waddinxvener. Een 24-ja- rige inzittende uit Boskoop moest door de brandweer uit het wrak worden bevrijd. De twee auto's werden totaal vernield. Inbraken in Alphen alphen aan den run >o Bij een inbraak in een huis aan de Briljant straat in Alphen zijn een stereotoren, videorecorder, videocame- een schilderij gestolen. De voordeur van het pand werd opengebroken. Uit de kantine van de honkbalvereniging Al- phians werden frisdrank en geld gestolen. Ook werden twee gok kasten opengebroken en een vitrinekast met een complete honkbaluitusting meegenomen. Telefoon en fotocamera weg nieuwkoop a. Een telefoon en een fototoestel werden dit weekein de gestolen uit een bedrijf aan de Industrieweg in Nieuwkoop. De dieven richtten veel schade aan in het pand. Er werd een beeldscherm vernield. Mefstal van autovelgen alphen aan den run Een inwoner van Haastrécht-zal zich een be- zoek aan Alphen nog lang heugen. Toen de man zaterdagnacht wilde vertrekken uit de Diamantstraat waren de siervelgen van zijn Austin Mini gestolen. De schade bedraagt zo'n 2000 gulden. Dieven profiteren van 'gastvrijheid' alphen aan den run fc De deur had volgens de Alphenaar maar tien minuten open gestaan. In die tijd liet hij z'n hond uit. Maar in die korte tijd maakten dieven graag gebruik van zijn 'gastvrij heid'. Sinpeler konden ze de woning aan de Jeltje de Bosch I Kemperstraat niet binnendringen. Dat deden ze dus ook. Tëon J de eigenaar z'n 'rondje' hhd gemaakt ontdekte hij dat er hand- 4 en postas waren gestolen. Hieraan zaten twee zonnebrillen, een j kleine 1000 gulden, 20 girobetaalkaarten en betaalpasjes. Wethouder F. van der Veen van toerisme is blij dat Noordwijk het vertrek van het corso heeft binnenge haald. „Dat Haarlem de komende vijf jaar het slot heeft, is jammer. Maar het is goed dat Noordwijk in beeld blijft. Te zijner tijd kunnen we dan weer pogingen onderne men om de finish terug te krijgen." woordigers van de VW Noord wijk, J. Broekmeulen en J. Bon- nike anderzijds." Vplgens de wethouder verliep het gesprek met Pennings, die diezelfde avond ook nog een bespreking had met het dage lijks bestuur van het corso, po sitief. De Noordwijkers werden uitgenodigd hun verhaal, dat ze al uitgebreid aan Pennings had den gedaan, toch ook nog eens persoonlijk aan de bestuursle den te vertellen. „Daarna heeft Pennings ons verzekerd zijn best voor ons te.zullen doen", aldus Van der Veen. Met als re sultaat dat zaterdag alsnog een akkoord werd bereikt tussen de VW en het corsobëstuur. „Er zijn wat voorwaarden ge noemd, waaronder wat finan ciële", geeft Van der Veen aan. Noordwijk heeft moeten belo ven 'enkele tienduizenden gul dens' extra te betalen voor het vertrek, bovenop de 46.000 gul den die gemeente en VW al eerder hadden toegezegd. Voor noordwuk hwim wegman maruke den hollander Samen met ondernemer A. Balk, eigenaar van het Alexan der Hotel, heeft de wethouder afgelopen wijdag een 'lobby- ritje' naar corsovoorzitter J. Pennings in Noordwijkerhout gemaakt. Als oud-dorpsgenoot kende Balk Pennings goed. „Ik was furieus toen ik hoorde dat Noordwijk het corso helemaal kwijt was", vertelt Balk. Hij be sloot Van der Veen te benade ren met als doel samen nog wat te proberen. Het college gaf Van der Veen daarop mandaat om de zaak met het corsobëstuur te gaan bespreken en te zoeken naar oplossingen. „Mijn belangrijk ste uitgangspunt was om in eer ste instantie weer 'on speaking terms' met het corsobëstuur te komen. Ik had gemerkt dat er sprake was van oud zeer en scherpe kantjes tussen het be stuur enerzijds en de vertegen- oegstgeesti Een inwoonster van Oegstgeest is zaterdag "be roofd van een portemonnee met 175 gulden en verschillende pasjes. Haar beurs werd gerold in een winkel'aan het Boerhaaveplein. Een 28-jarige Warmonder miste dezelfde mid dag zijn portemonnee. Die was gerold uit een jas die aan de kapstok hing in de winkel van zijn lAlkemade is eigenlijk te klein voor zo'n evenement' jelofarendsveen marieta kroft •ijna alle ingrediënten voor een ticcesvolle dag waren in huis. e versierde veilinghallen van oelofarendsveen stonden vol iet bijzondere auto's en er was ïn terras met afwisselend le- jnde en draaiorgelmuziek. Bij- i3ja, want de bezoekers bleven Tg- 1 De organisatie, de Lionsclubs 15 an Alkemade en Aalsmeer, re dende zaterdag op 3000-5000 ^ezoekers. Tegen het eind van e middag waren nog maar o'n 1000 mensen de toegang epasseerd, waarvan slechts 500 etalende. De overige heston en uit exposanten (250) en un aanhang. „Alkemade is eigenlijk te klein oor zo'n evenement. Zoiets ïoet je in een grotere plaats ouden", jammert een van de rganisatoren. Lions-lid A. emme houdt het op de onbe- endheid die de tentoonstelling og heeft. „Het is de eerste keer at we dit organiseren. We i loeten nog een naam opbou- 'en." Als het aan hem ligt, omt er volgend jaar weer een ijzondere autotentoonstelling de Veense veilinghallen. „Dit een ideale ruimte, qua grootte bovendien hoeven we hier :n huur te betalen." Temme gelooft niet dat de ions verlies hebben gemaakt i dat' er niets voor de goede oelen 'Sight First' en peuter- leelzaal De Mammoef over- ijft. „Bij een aag bezoekerstal jn we al uit de kosten". Hoe wist hij niet. De bezoekers toonden veel interesse, zoals bij deze Morgan uit 1962. Niet alleen het uiterlijk maar ook de binnenkant werd uitvoerig bestudeerd. Overigens bleek deze wagen een van de meest populaire onder de bezoekers te zijn, zo bleek uit de enquête. foto &hielco kuipers lotorspuit J e slechte opkomst was niet al- en een tegenvaller voor de or- ïnisatie, maar ook voor de ex- isanten. Zo stonden twee andweermannen uit Mijd- cht te popelen om de bezoe- irs iets te vertellen over hun uit 1902 daterende Zweedse motorspuit. In plaats van de he le dag praten, werd het nu een gevecht tegen de slaap. „Ik lag pas half twee op bed en de wek ker ging weer om half zes", ver ontschuldigt Jan Vink zich. „Jammer", zegt ook Afra van der Velde uit Den Haag. Zij is voorzitter van de Fiat 850 Club en laat trots haar 30 jaar oude fiat 850 zien. „Maar het is hier heel gezellig en de organisatie is perfect. Volgend jaar doen we weer mee." Aan de tentoonstel ling was ook een wedstrijd ge bonden. Via een enquete kon het publiek zijn oordeel over de wagens geven. Tot mooiste wa gen werd de Austin Healy 3000 MK3 van J. Pruijssers uit Uit hoorn uitgeroepen. Tweede en derde werden respectievelijk de T-Ford van J. Bakker uit Burger vlotbrug en de A-Ford Pickup van C. Kooyman uit Mijnshee- renland. De drie eigenaren kre gen uit handen van de 84-jarige oud-rallyrijder en winnaar in 1953 van de Tally van Monte Carlo, Maus Gatsonides, een beker uitgereikt. Verder werd het publiek ge vraagd welke wagen het het liefst zelf zou willen hebben, welke het het liefst aan zijn partner zou willen geven en welke aan zijn schoonmoeder. Opvallend was dat de bezoekers het liefst een uit 1954 daterende Mc Cormick tractor (van S. van der Heden uit Oude Wetering) aan hun partner zouden willen geven. De schoonmoeders ko men er beter vanaf, want die gunnen de bezoekers een sport wagen, namelijk de MG YB Sa loon van J. Vroegop uit Abbe- nes. Zelf zouden de geënquê teerden het liefst de Morgan van P. Schraven uit Roelo- farendsveen willen bezitten. Deze drie kregen uit handen van Gatsonides een boek over zijn leven uitgereikt. chef &henny van egmond. 071 -356414, plv.-chef ?ohans koenekoop, 071 -356429 de een of andere manier mee samenwer ken. Bruiloften, partijen of onderverhuur zijn uitgesloten. Dat mag niet, boven dien hebben we ook geen barruimte. We kunnen alleen een maar bakje koffie zet ten." De kosten van de verbouwing en de inrichting zijn begroot op 20.000 gulden. Inmiddels heeft de vereniging al. toezeg gingen van het VSB- en Anjerfonds voor een bedrag van 18.000 gulden. „Dat is een aardig beginnetje. Daarnaast heb ben we acties gehouden, zoals een rom melmarkt, de grote clubactie en de ver huur van sinterklazen activiteiten die overigens jaarlijks op het programma staan, omdat we daarvan een deel van de kosten van onze produkties betalen. Dat geld is hard nodig, omdat de subsi dies steeds lager worden. Wat dat betreft is het niet alleen hard werken om iets moois op de planken te brengen, maar wij moeten ook zorgen dat er geld in het laadjekomt." zover het jaarlijkse budget dat voor het corso is gereserveerd niet toereikend is, zal de VW in eerste instantie binnen haar ei gen begroting moeten zoeken om de kosten te dekken. De ge meente zal zich volgens Van der Veen in de toekomst positief opstellen als er problemen zijn. Balk is 'ontzettend blij' dat het bloemenevenement voor de badplaats behouden blijft. Hij vindt het te prijzen dat het cors obëstuur zich toch nog op het laatste moment daarvoor heeft ingezet. „Er komt nu in elk ge val weer een rondrit van een uur door het hele dorp. Welis waar in de ochtenduren, maar het is toch altijd beter dan hele maal geen corso meer. Want dat kun je aan touroperators niet verkopen." Corso-voorzitter J. Pennings wil alleen kwijt dat Noordwijk kans maakt op het vertrek. „Ik wacht nog op een schriftelijke bevestiging van alle afspraken. Zo lang die ik niet binnen heb, is de zaak voor mij nog niet be klonken." Voor het overige wil hij niet reageren. Pas op de persconferentie van het corso- bestuur, die aan het eind van de middag in Haarlem plaatsheeft, wil hij nadere mededelingen doen. woubrugge De vernedering van een verloren gewoon op een grasveldje, maar aan weerszijden wedstrijd touwtrekken is al behoorlijk groot voor van de Woudwetering. En wie heeft er op zater- een stel stevige Woubruggenaren. Maar bij de dagavond, met een lange avond van feesten in het open dag waterrecreatie Woubrugge afgelopen za- verschiet, zin in een nat pak? terdag was ervoor gezorgd dat het verlies ook goed te zien zou zijn. Want de teams stonden niet foto holvast/mark lamers werkgever. In deze portemonnee zaten verschil lende pasjes en een bedrag van vijf gulden. Ook van andere personeelsleden zouden portemonnes zijn gestolen. Uit een woning aan de Groenhoevelaan in Oegstgeest is zaterdagmiddag een portemonnee gestolen, terwijl de bewoners thuis waren. De bui del lag in de keuken in een boodschappentas. De inhoud bedroeg ongeveer 130 gulden. Katwijker wint op valreep in Valkenburg valkenburg brenda filippo „Kom op, Dirk, maak je kwaad. Dat stammetje is een makkie voor je." Zijn fans schreeuwer^ zaterdagmiddag hun kelen schor op het plein voor 'De Terp' aan de Valkenburgse Ker- kweg. De overbelasting van hun stembanden is niet vergeefs. Na een uiterste spannende nek- aan-nekrace met een andere krachtpatser behaalt Katwijker Dirk Berkheij aan het eind van de dag de felbegeerde titel 'Sterkste man van Zuid-Hol land'. De wedstrijd heeft voor de eerste keer plaats in Valken burg. Organisator Peter Smit van Sportschool First Class Gym spreekt na afloop van 'een ge slaagd evenement'. „Volgend jaar doen we het weer." Al met al kost het strijdtoneel zo'n achtduizend gulden, wat de sportschool, 'De Terp' en twee plaatselijke cafés bij elkaar heb ben gebracht. Kwart voor twee 's middags. Het publiek - dat zich rond de hekken verdringt - geniet van gezwollen spierbundels, paarse gezichten en rauwe kreten. Ne gen breedgeschouderde man nen werken zich in het zweet om een extra verzwaarde boomstam met gestrekte armen boven hun hoofd te krijgen. Hoewel er af en toe wel wat ver schuift, is het verloop van de wedstrijd onveranderlijk. Fred Scholte uit Almere staat boven aan en Dirk Berkheij zit hem op de hielen. Met het fototoestel in de aan slag slaat Berkheijs vrouw An- nemarie zijn prestaties inge spannen gade: „Als er een wed strijd is. ben ik erbij." Zelf doet de Katwijkse ook aan fitness. „Zo'n twee keer per week, maar ik ben niet zo fanatiek als Dirk. Die traint drie, vier keer in de week en let op zijn eten." Pilsje Hoewel... Berkheij kan een pils je op zijn tijd best waarderen. „Ja, hoor, dat gaat er best in. Dat is het voordeel van deze sport, hè, je mag best een beetje zwaar zijn. Je hoeft niet zo op je lijn te letten," grapt Berkheij in de pauze. De Katwijker is nu al weer zo'n jaar of vijf met ge wichten in de weer. Volgens scheidsrechter Ge rard du Prie is de 'Sterkste man' puur volksvermaak. „Mensen vinden het heerlijk om naar een stel van die sterke kerels te kij ken. Het heeft wel wat van een kermis weg," vindt de oud kampioen terwijl hij een satee- dweilen. Vandaag konden de kinderen gewoon naar school. warmond fa De verwarming in basisschool De Waaier aan het Leerpad in Warmond moest gisteren op de hoogste stand omdat een deel van de school blank stond. Van dalen hadden het afgelopen weekeinde een kleuterlokaal, een halletje en het kamertje van de school met een tuinslang on der water gezet. Volgens direc teur P. Ankone stond er zeker tien centimeter water. Samen met een collega, enige ouders en een leerling is hij gisteren twee uur bezig geweest met Gisteren ontdekte een omwo nende van de school aan het Leerpad dat er een tuinslang uit een raam van de school stak. Directeur Ankone vermoedt dat vandalen de tuinslang van een naastgelegen volkstuintje heb ben gepalet. Er werd een raam opengewrikt en de slang naar binnen geduwd. Vermoed wordt dat de daders behoren tot een groepje dat al wekenlang bij de school rondhangt en vernie lingen aanricht. Caravan in Warmond brandt uit Een caravan aan de Van de Woudestraat in Warmond is zaterdag nacht uitgebrand. De brandweer kon niet voorkomen dat de kam peerwagen helemaal in de as werd gelegd. De schade bedraagt 2500 gulden. De technische recherche onderzoekt óf er sprake is van brandstichting. tje verorbert. In 1979 mocht hij zich de 'Sterkste man van Ne derland' noemen. Later werd hij nog tweemaal tweede. „De jon gens zien er goed uit. Er zitten een paar hele sterke bij," oor deelt Du Prie over de kwaliteit van de deelnemers. Bij het laatste onderdeel komt de grote verrassing. Berkheij slaagt erin om in 1 minuut en 13 seconden een spoorbiels (120 kg), twee zandzakken en een steen (75 kg per stuk) en twee biervaatjes van elk 65 kg op een vrachtwagen te laden. „Ik wist dat ik sneller zou zijn, Scholte begon ook heel snel. Maar met die steen kwam de klad erin," zegt Berkheij na af loop. Met 2,5 punt verschil was de Katwijker - die in totaal 46 pun ten vergaarde - de man uit Al mere uiteindelijk toch te snel af. Maar Berkheij verwacht niet dat hij nu in aanmerking komt voor de 'Sterkste man van Neder land'. „Al een paar jaar lang doen daar dezelfde mensen aan mee. Daar moet er eerst een uitvallen en dan is het maar de vraag wie er tussen komt." Rijnsburger Rob van Rossum eindigde met 34,5 punt op de vierde plaats. Valkenburger Martin Korpershoek werd vijf de. Grafische prijs Voorschotenaar voorschoten Grafisch ontwerper Bert Muller uit Voorschoten heeft onlangs de Strathmore Graphic Gallery Price gewonnen. Deze Ameri kaanse prijs, die beschikbaar wordt gesteld door galeries in de Verenigde Staten, bestaat slechts uit een oorkonde. Het is vooral een eervolle prijs, die on langs in Scheveningen werd uit gereikt. Muller is als zelfstandig grafisch ontwerper werkzaam voor theaterproducent Joop van den Ende. Voor Van den Ende ontwierp hij onder meer de uit nodigingen voor de musicals Phantom of the Opera en Cyra no de Bergerac. Ook ontwierp hij het begeleidende boekje voor de laatstgenoemde musi cal. De prijs is toegekend op grond van het ontwerp voor de uitnodiging van de Phantom of the Opera. De gekozen papier soort en het grafisch ontwerp werden door de Amerikaanse jury zeer positief beoordeeld.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9