KRVuithuilen en opnieuw beginnen Promotie NEC zonder glans VCL na gelijkspel tegen Meerburg naar tweede ronde van nacompetitie Sport >OVO klopt LCV: 2-0 feylingen en Llphia hebben bijeen kans Goud voor Kleiwegt bij senioren chef willem spierdijk. 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 Lugdunum blijft tweedeklasser denhaag VELO is winnaar geworden van de nacompetitie in de tweedeklasse A. De ploeg uit Wateringen won met nipte cijfers <(1-0) van het reeds kansloze LENS. Hierdoor blijft Lugdunum 'ook volgend seizoen tweedeklasser. VELO speelt zondag op het terrein van HDVS in Schiedam een beslissingswedstrijd tegen het Rotterdamse Neptunus voor een plaats in de eerste klasse. Katwijkers verspelen kansen in laatste minuten DSO wint nacompetitie leiden De nacompetitie in de derde klasse A, waarin ook het tweemaal gelijkspelende Blauw Zwart uitkwam, is gewonnen door DSO. De Zoetermeerse ploeg van ex-Feyenoorder Guus Haak bedwong in een cruciaal duel Gouda met verdiende cijfers: 3-1. DSO komt zondag uit tegen Verburch uit Poeldijk voor een plaats in de tweedeklasse. Plaats van handeling is nog niet be kend. Jodan Boys de sterkste leiden Het Goudse Jodan Boys toonde zich in de nacompetitie van de derdeklasse A uiteindelijke de sterkste. Het emotionele "duel tegen Die Haghe leverde de ploeg van Wim Berkenkamp een benauwde 1-0 zege op. Het doelpunt was van een curieuze makelij; De sterk keepende Die Haghe goalie Van 't Hof dacht dat een aanval van Jodan Boys afgefloten werd voor buitenspel, en schoof het leer pardoes in de voeten van spits Remco Blok, die geen genade kende. Overgang Garrelfs twijfelachtig waalwijk» De overgang van Alpheuse Boys doelman Johan Garrelfs naar RKC staat op losse schroeven. De 28-jarige Nieuw- koper had gisteravond in Waalwijk een gesprek met trainer Bert Jacobs en het bestuur van de in de nacompetiestrijd verwikkelde eerstedivisonist over een 2-jarige contract. Garrelfs had een leu ke avond, zag RKC ADO met 5-0 verslaan, maar werd na ge sprekken met de financiële staf geen zier wijzer. Garrelfs: „Ze zijn niet op mijn eisen ingegaan. Kennelijk zijn ze aan de hoge kant." Vermin wellicht naar ADO/Den Haag noordwuk» De bij ADO Den Haag in de belangstelling staande Robert Vermin heeft vanavond een tweede gesprek met de tech nische staf en leiding van de noodlijdende Haagse eerstedivisio- nist. De linkerspits van FC Lisse had vorige week al een positief gesprek met Nol de Ruiter en Henk Wullems. Mocht Vermin, medewerker van een drukkerij, geen acceptabel 1-jarige contract krijgen, dan speelt de 24-jarige Noordwijker volgend seizoen bij Noord wijk. Alphense Boys wint in Oudewater oudewater Alphense Boys heeft gisteren voor de tweede keer het Mijndert van Dijk-Toernooi in Oudewater gewonnen. In de finale (0-0) werd plaatsgenoot ARC na strafschoppen met 2-1 erslagen. Roodenburg 2 wint VNA-toernooi LEIDEN Het jaarlijkse Dirk van der Neut voetbaltoernooi, ge organiseerd door het Leidse VNA is gewonnen door de Rooden burg 2. De reserves van de Kooiclub waren de terechte winaars van het traditionele toernooi, dat altijd veel publieke belangstel- ling kent. Nadat Roodenburg eerst Leidsche Boys met 2-1 had verslagen, maakten de Leidenaars in de finale de w Leiden met 3-1 een illusie armer. II Tijdens de nacompetitie- wedstrijd KRV-Valken'68 zat een man, stilletjes weg gedrukt tegen de achter wand, aantekeningen te maken. Hij bleek daar te zitten in opdracht van zo wel Nootdorp als Lyra, de belangrijkste ploegen uit de nacompetitie van de vierde klasse A. Eén van de twee zou, teneinde een plaats in de derde klasse te verdienen, de volgende te genstander zijn van KRV, dat was boven alle twijfel verheven. Er was niet eens moeite gedaan om Sport- lust'46 te bekijken en dat had hij wellicht beter wel kunnen doen. Valken'68 hield KRV namelijk op 2-2, wat betekende dat de toe kijkende Woerdense ploeg - tegen Nootdorp - een gooi naar de hogere klasse mag doen. katwijk ruud pattiapon De geheimzinnige Hagenaar was even verbijsterd als de Kat- wijkse supporters. Voor beiden was het bezoekje aan 'De Kool- min' dus een vergeefse gang ge weest want het was al de derde maal in de historie van de na competitie dat KRV naast de prijzen greep. De 'spion', die zijn aantekeningen kon weg gooien, kreeg slechts een indruk van de wijze waarop Woerdena ren blij kunnen zijn en de KRV- aanhang mocht zich toch wel enigszins bekocht voelen. Door de eigen ploeg wel-te-verstaan, want wie een wedstrijd zo uit handen geeft mag zich geen derdeklasser noemen. Na een nerveus begin, waarbij de Val ken doelman Patrick Buhrs van afstand aan het schrikken pro beerde te maken, kreeg KRV wat meer greep op de wedstrijd. Dat was vooral te danken aan het De KRV'ers Fred Verboon (I) en Jan Kuyt proberen Valken'68 in de persoon van Robert Binnendijk af te stoppen. Het mocht niet baten. foto dick hocewoning uitstekende spel van Arno van der Boon, die nog voor het half uur om was Marcus Herrlinger een 'lekkere' kans bood om de score te openen. Herrlinger tilde de bal evenwel over de lat waar door Van der Boon zich pal voor de rust gedwongen zag de bal zelf dan maar achter de Valken- burgse doelman Henk van Voorbergen te deponeren (1-0). Valken leek tot op dat mo ment niet echt in staat om de technisch betere Katwijkers van repliek te dienen, temeer omdat na rust spelmaker Dennis Jan Mieras wegens knieproblemen, de strijd moest staken. Zijn ver vanger Hans Brussee moest di rect aan de bak toen Daan No- teboom inplaats van een straat je buitenom eens recht op het doel van Van Voorbergen afste vende en de KRV'er ternauwer nood van scoren afgehouden kon worden. Op welke wijze KRV echt wel in staat is te voet ballen werd een kwartier na de hervatting aangegeven. Een flit sende combinatie tussen Edwin Katerberg en Van der Boon sneed door het hart van Valken- burgse defensie waarna laatst genoemde schitterend zijn tweede treffer binnenbracht (2- 0). Een veilige voorsprong, meenden de Katwijkse fans en de Haagse notulist, maar de problemen dienden zich in het geniep aan toen Vincent Zand bergen een schijnbaar onschul dige aanval doeltreffend afrond de (2-1). De middenvelder gaf direct toe dat het hier niet eens een kans betrof; „het was ge woon harken", omschreef hij zijn schotpoging. KRV leek niet echt last te heb ben van de aansluitende treffer want het creëerde zeker wel drie kansen op rij, met steeds een overmacht van aanvallers op verdedigers. Nochtans wisten de Katwijkers hieruit geen voor deel te halen terwijl Valken, in de persoon van invaller Sander Star, dat vlak voor tijd wel deed met een mogelijkheid die (we derom) niet eens echte was (2- 2). Over en uit dus voor de Kat wijkers. „Ik snap er niks van," stamelde de naar Quick Boys vertrekkende Theo Scholte, „we hebben het gewoon weggege ven." Ploeggenoot Martin van Delft wist wel beter. „We heb ben er veel te gemakkelijk over gedacht", zei de vervanger van Herrlinger. Rake bewoordingen want trainer Henk Krauwel had graag gewild dat met name Martin van Delft wat alerter was ge weest. „Bij het uitverdedigen was hij veel te traag", bromde na afloop de van de wedstrijd 'doodzieke' Krauwel, die echter ook zijn in de slotfase falende aanval niet spaarde. „Die ballen van Arno en André (de Best) hadden erin gezaagd moeten worden." Uithuilen en opnieuw beginnen, aldus Scholte, een voor KRV nu wel overbekend cliché. Krauwel gaf nog even blijk van de rivaliteit tussen KRV en Valken'68: „Ze hebben meer dan hun best gedaan. Volgend jaar zien we ze dus weer terug. Stom eigenlijk, want je zit elkaar gewoon de punten af te snoe pen." Een lekkernij die de Val ken zaterdagmiddag beter smaakte dan KRV. En Sportlust natuurlijk, want dat heeft de laatste minuten zitten smullen. KRV - Valken'68 2-2(1-0) 43. Van der Boon 1-0,61. Van der Boon 2-0, 70. Zandbergen 2-1, 89. Star 2-2. Scheidsrechter: Molenaar. Toeschou wers: 300. Geel: Kruger (KRV). KRV: Buhrs: Kuyt, Verboon, Van Duy- venvoorde. Doets; Van der Boon, Scholte. Katerberg; De Best (Kruger), Noteboom. Herrlinger (Martin van Delft) Valken'68: Henk van Voorbergen; Van de Mey, Peter van Delft. Fred van Voorbergen; Van de Hoek, Mark Duin dam, Gunt. Zandbergen; Frank Duin dam (Star), Mieras (Brussee). Binnen dijk éenendaal ron hoogendam '<0 de strijd om het kampioen- jhap bij de zaterdagamateurs Ijoekte DOVO een 2-0 overwin- ng tegen ACV. De Veenen- lalse ploeg van Wim Eilander eft door de magere zege te rn het (nu uitgeschakelde) lam uit Assen slechts een theo- itische kans op de titel. en Katwijk - beide ontmoeten elkaar over ree weken op De Krom - heb- •n ieder vier punten, het favo- ite Katwijk heeft wel een duel nder gespeeld. Het was dan ik niet verwonderlijk dat Ei- der zich groen en geel erger- aan het feit dat het bedroe- inde ACV met slechts twee lelpunten verschil werd afge- )oefd. De Veendendaalse trai er ervaarde de 2-0 zege bijkans Is een nederlaag. ;Wat ik van ACV vind?. „Een -tamatisch slechte ploeg, de impioen van de zwakste afde- jJig", zei Eilander. „We hadden e|ht met een nulletje of zes, ze- Jn moeten winnen. Maar het fis gewoon een aanfluiting om i zien hoe ze de de meest sim kansen misten. Als die gas- rtn volgende week tegen Kat ook zo spelen, dan kan Kat- ijk zelfs met zijn tweede elftal :t doelsaldo opschroeven. 'pemendaal ron hoogendam de strijd om het landelijk af- lingskampioenschap hebben ivel Alphia (zaterdag) als Tey- ;en (zondag) geen potten' nen breken. Op het terrein h de w Bloemendaal verloor rqjhia zaterdag de eerste wed- met 2-0 van HRC (Den Daarna volgden over- -enningen op Utrecht( 1-0) en °|'80- (2-1). De laatste partij nldigde in een gelijkspel (1-1). "Igenstander HFC uit Heem- "jde mag volgende week in ?Ijerenveen om het landskam- eij>enschap mag aantreden. Wondagkampioen Teylingen 'j gon in zijn poule met een te- Srstellend verlies tegen Zeist J2), waarna er tegen Trucky- bor uit Amsterdam een5-1 iaj>erd volgde. Met de 3-1 winst e het IJmuidense SVY werden -e!Sassenheimers weer wat vro De slotwedstrijd tegen het jomplete Egmondia hoefde ylingen niet meer te spelen. Van het NEC dat zondag met 1-0 van Heracles won, zal de eredivisie het komend seizoen niet wakker liggen. Jan Pruijn, de trainer die NEC naar de promotie leidde, erkende dat toen het kam pioensfeest in alle hevigheid losgebarsten was. „Een smet, dit duel. We hebben de promotie geen glans kunnen geven." Pruijn was niet echt vrolijk. „Ik ga lekker feest vieren", zei hij met het gezicht van een zuur pruim. Pruijn werd ondanks de successen in de competitie en het bekertoernooi, waarin de finale werd bereikt, 'weggepromoveerd' tot manager technische zaken. Geheel tegen zijn zin. „Die stoel, nee, ik moet er nog niet aan denken. Ik ga eerst met vakantie." Opvolger Van Kooten gaat aan de slag in de we tenschap dat er vier spelers een doorlopend con tract hebben: Lok, Hoekman, Van Wanrooij en Brookhuis. „Maar ik denk dat de rest wel graag meepromoveert", waren de geruststellende woor den van Pruijn. De twee beste mannen van NEC in het zwakke duel tegen Heracles waren Van Wonderen en Van der Weerden. Het duo wilde op waardige wijze af scheid nemen van het Nijmeegse publiek. Van Wonderen die zijn laatste optreden in NEC-shirt met het winnende doelpunt bekroonde, vertrekt naar NAC. Van der Weerden gaat naar Vitesse. Het miljoen dat door de verkoop vrijkwam, mag opnieuw geïnvesteerd worden, maar gezien hun optreden zondag lijkt het vrijwel onmogelijk voor dat geld spelers van hetzelfde niveau terug te krij gen. ADO/Den HAAG RKC heeft ADO Den Haag gisteravond van het veld gespeeld. In de eerste helft ging de wedstrijd nog gelijk op, na de rust was RKC oppermachtig. De Hagenaars werden verpletterd met 5-0. De verrassende nederlaag van AZ deed de rest voor de Waalwijkse fonnatie. „We zijn er", riep trainer Jacobs. ADO Den Haag kreeg in de eerste helft wel kan sen, maar speelde zonder overtuiging. Al in de eerste minuut schoot Tebbenhof een vrije bal in kansrijke positie lusteloos in de muur. ADO pro beerde het vervolgens met hard spel, maar dit werd meteen afgestraft door scheidsrechter Van Dijk. Anton Vriesde en Gentile kregen binnen acht minuten de gele kaart. Na ongeveer een half uur trok RKC het duel naar zich toe. Schreuder bracht met met een prachtig afstandsschot de thuisploeg op voor sprong: 1-0. De tweede helft begon Den Haag iets agressie ver. Het leverde kleine kansjes op voor Talan en Van der Laan. De Waalwijkers deden het echter beter. De verdienstelijk spelende Peelen scoorde na voorbereidend werk van Hoekstra en Van Aer- de. De 3-0 mocht Hoekstra zelf binnentikken. Peelen en Van Bronckhorst bepaalden in res pectievelijk de 73ste en 90ste minuut de eind stand op 5-0. Door het 2-0 verlies van AZ tegen Telstar verwacht RKC het eredivisieschap donder dag veilig te kunnen stellen. VCL-spits Marvin James zet zich schrap om de sliding van Bas van Heek (Meerburg) af te weren. Dennis Schaafstra (VCL) en Marcel Zwetsloot (Meerburg) kijken toe. foto holvast/ marklaamers Vlietclub tegen Stolwijk om plek in de derde klasse VCL speelt volgende week zondag om 14.00 uur tegen Stolwijk op het terrein van Bode graven om promotie naar de derde klasse KNVB. Het gelijkspel (2-2) tegen Meerburg was daarvoor genoeg. De Zoeterwoude- naars waren al praktisch uitgeschakeld en speelden gisteren enkel en alleen om zich te revancheren voor de wanprestatie tegen Docos (een 7-2 nederlaag). Vanaf het beginsignaal van scheidsrech ter Wim Rijsbergen pakten de Meerburgers het anders aan dan vorige week en dit leid de al na drie minuten tot de openingstref fer. Linkspoot Michiel Stuyt krulde een vrije trap vanaf de rand van het 16-metergebied gevoelvol langs de muur in het doel. Voor VCL-coach Frans Sjardijn was de sterke openingsfase van de thuisclub geen verras sing: „Van een vrijuit spelende ploeg kun je alles verwachten, daar heb ik in de voorbe reiding op gehamerd. Mijn jongens waren dus gewaarschuwd en pakten de draad hierna goed op." De Vliet-club kwam inderdaad terug in de wedstrijd en bestookte het Meerburg- doel, voor de laatste maal verdedigd door de betrouwbare Guus Nussy, met gevarieer de aanvallen. Vlak voor rust viel de gelijk maker, ook uit een vrije trap. Het schot van libero Remco van der Maat kon maar half gekeerd worden en Casper den Hollander was er als de kippen bij om de bal over de lijn te plaatsen. Een paar minuten voor deze goal miste Peter Gijsman nog een opgelegde kans. Oog en oog met Nussy lobde hij de bal knullig in de handen van de Zoeterwoudse sluitpost. Sjardijn sprong niet uit zijn vel, integendeel: „Prachtig toch, als je zo'n speler hebt die in zulke wedstrijden bij 1-0 achter zoiets pro beert. Een lob, hoe kom je er op?" Na rust kreeg een andere VCL-speler een briljante ingeving. Ditmaal met succes. Marvin James beproefde in de 51ste minuut zijn geluk met een afstandschot van een metertje of dertig. De bal verdween steen hard in de kruising en VCL zat op rozen. Het leek een kwestie te worden van rustig uitspelen en wachten op de derde treffer. Zo hadden James en Den Hollander goede mogelijkheden om de wedstrijd te beslis sen. Helaas voor de blauwwitten gaven zij met hun missers Meerburg de gelegenheid om terug te komen. De ploeg van Gerard Gielessen greep die gelegenheid met beide handen aan, want een kwartier voor tijd scoorde Ronald Vermond op aangeven van Bas van Heek 2-2. Het gevolg van de gelijkmaker was dat VCL met dichtgeknepen billen ging spelen; een volgend Zoeterwouds doelpunt zou im mers de fusieclub uitschakelen voor de pro- motiestrijd. VCL kreeg inderdaad de proble men die het over zichzelf uitriep. Vermond was tot twee keer toe dichtbij zijn tweede en Meerburgs derde goal. Zijn mooiste kans, een kopbal, werd maar net door Bey gepakt. Het Meerburg-kruit was hierna verscho ten. De zwartbroeken hadden hun sportieve plicht gedaan en vonden het wel genoeg zo. Het enige dat op het spel stond was het ver dedigen van de eer. Dat was gelukt, en het was dus logisch dat Gerard Gielessen na af loop opmerkte: „Jammer, dat Han Tisseur (trainer van Docos, red.) er niet bij was. Dan had hij kunnen zien dat we best wel kunnen voetballen." Meerburg-VCL 2-2 (1-1). 2. Stuyt 1-0, 41. Den Hol lander 1-1, 51. James 1-2, 70. Vermond 2-2. Scheids rechter: Rijsbergen. Toeschouwers: 300. Geel: Van Zaanen (Meerburg). Meerburg: Nussy; Buitelaar (Van Veen), Hagenaars, Van der Werff, Borst; Van Heek, Zwetsloot, Pielanen (Rijsdijk); Stuyt, Van Zaanen, Vermond. VCL: Bey: Ter Beek, Huisman, Schouten, Van der Maat (Wesselman); Van der Veer, Van der Heiden, Den Hollander (Van Berkel); Gijsman, Schaafstra, Ja- zwemmedewerker Tijdens de derde en vierde wed strijddag van de kringkam pioenschappen wedstrijdzwem- men hadden Jorien Kleiwegt (De Zijl/LGB) en Matthieu Spros (Katwijk) iets met elkaar gemeen. Het tweetal nam het merendeel van het totaal aantal medailles van hun club voor zijn rekening. Kleiwegt was goed voor negen van de twee- en-dertig, Spros voor vijf van de veertien. Bij LZ 1886 waren de medailles meer verdeeld. Voor De Zijl trok Jorien Klei wegt dus zoals wel vaker de kar. Dat Kleiwegt ('79) al een tijdje weinig tegenstand in haar eigen leeftijdsklasse ondervindt, is een goede prestatie. Dat ze de laatste tijd ook regelmatig me dailles binnenhaalt bij de vrou wen, is een nog betere. Zeven medailles pakte ze in haar eigen leeftijdsgroep. Daaronder waren vijf gouden op de individuele nummers en een zilveren en een bronzen op de estafettes. Goud was er op de 100m vlin der in 1.13.8, 200m mg in 2.26.7, 200m school 2.58.6, 200m wissel in 2.34.5 en 200m vrij in 2.16.9. Bij de vrouwen won ze de 50m mg in 32.4 (li miet voor NK senioren) en werd ze derde op de 50m school in 39.1. Goud was er verder voor Marcel de Natris op de 100m rug voor mannen in 28.9 en de 100m mg 1.01.1. Beide tijden waren onder de limiet voor het NK. Ook Wandy Kater, Chester Marsman, Sander Rijnsburger en Milan Verhoop waren goed voor goud. Kater won de 200m wissel voor vrouwen in 2.28.6 (limiet NK), Marsman de 100m vlinder voor mannen in 1.00.5. Verhoop ('80) zwom op de 100m vlinder met 1.08.2 een li miet voor de NK-junioren en Rijnsburger was het snelst op de 100m school voor jongens on dertien: 1.40.3. Matthieu Spros ('80) van Kat wijk werd twee maal kringkam pioen. Op de 100m school klok te hij 1.26.0 en op de 200m wis sel voor jongens onder veertien 2.33.5. Op de 100m vlinder en 100m mg werd de Katwijker derde in 1.13.5 en 1.12.6. Zilver en zijn negende NK-limiet was er met 4.46.2 op de 400m vrij. Dirk Hoek ('82) was twee maal de snelste. Op de 100m vlinder in 1.17.7 en op de 100m mg in 1.22.7. Leo Vooys ('81) tikte als eerste aan op de 100m school in 1.25.1. Ook Esther Nijgh en Fer ry Spros behaalden goud. Nijgh klokte 1.38.4 op de lOOm school voor meisjes onder tien en Spros 4.42.4 op de 400m vrij voor jongens onder achttien. Bij LZ 1886 haalden Fleur Bakker en Remco Singeling de meeste medailles binnen. Bak ker zegevierde bij de vrouwen op de 100m vlinder (1.11.5), 200m rug (2.35.2) en de 200m school (2.55.5). Op de 50m mg (23.9, 50m school (37.9), 200m wissel (2.33.6) en de 200m vrij (2.13.5) behaalde de Leidse zil ver. Remco Singeling ('78) was zes maal' de snelste. Zijn zege reeks begon op de 100m school in 1.17.3 en ging via de 200m wissel in 2.23.6, de lOOm vlinder in 1.02.7 en de 100m rug 1.05.1 naar de estafettes. De jongens onder zestien wonnen de 4x200m vrij in 9.07.4 en de 4x 100m wissel in 4.37.2. Tot slot was er voor hem een tweede plaats op de 400m vrij in 4.34.1. Michael van Schaik ('83) was goeg voor drie gouden plakken. Op de 100m mg (1.19.2), 100m vlinder (1.21.3) en de 100m school (1.31.8). Stephan van Iterson ('79) trok twee keer aan het langste eind. winst was er voor hem op de 100m mg in 1.07.9 en de 400m vrij in 4.33.6. Leeftijdsgenoot Patrick Kraan won de 100m school in 1.20.7 en 1.27.5 was de winnende tijd voor Dieuwertje Vermeulen op de lOOm mg voor meisjes onder tien.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17