198,- SENSATIE PRIJS- KNALLER Katwijkse leerling haalt de voorlees-topdrie niet r Nu voordelig "Sleutelen' in uw eigen dagblad Regio Onderzoek naar haalbaarheid 'jeugdgevangenis' Sassenheim Absoluut Unieke Prijs In Nederland! VITRINEKASTEN VRIJDAG 27 ME11994 CHEF HENNY VAN ECMOND, 071 -356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 -3564 'Ik ben eerlijk gezegd wel een beetje teleurgesteld' UTRECHT. KATWIJK CONNY SMITS Interviews voor de radio, een zaal vol publiek aan je lippen gekluisterd en dan ook nog eens een keer de camera's van het Jeugdjournaal op je gericht we ten. Wie zou er als twaalfjarige niet zenuwachtig van worden? Voor Nanda den Hollander van de Katwijkse Calvijnschool was het gisteren een enerverende dag: in Utrecht vertegenwoor digde ze Zuid-Holland bij de landelijke finale voorlezen. De voorrondes op school, re gionaal en per provincie werden door Nanda allemaal gewon nen, maar gisteren brak voor de scholiere het uur van de waar heid aan. Voor het eerst was ze zenuwachtig voor de wedstrijd, moest ze beamen. De meege brachte krentenbol voor tussen de middag bleef in de tas. Van de spanning kon ze geen hap door haar keel krijgen. Haar moeder was zelfs nog even bang dat ze van haar stokje zou gaan. Wie Vein de twaalf finalisten zou voorleeskampioen worden? Een jury onder leiding van Mi- das Dekkers boog zich gisteren in Muziekcentrum Vredenburg over die vraag. Familieleden en klasgenoten van Nanda waren met de bus uit Katwijk opge haald om Nanda met een klin kende yell en diverse spandoe ken aan te moedigen. Maar... deze keer behoorde Nanda niet tot de beste drie. Ondanks het prachtig door haar voorgelezen hoofdstuk uit 'Liegbeest' van Thea Dubelaar. De jury koos voor Liedeke Pol uit Franeker die met haar voordracht uit 'Blauwe plekken' van Anke de Vries sommigen uit het publiek tot tranen toe wist te roeren. Of. zoals Midas Dekkers het uit drukte: „We kunnen natuurlijk wel gaan letten op uitspraak en intonatie, maar degene die mij rode oortjes bezorgt tijdens het "voorlezen, heeft voor mij ge wonnen." Ouwelullig Nanda zelf kan achteraf wel in stemmen met de keuze van de jury. „Maar ik was eerlijk ge zegd toch een beetje teleurge steld. Opscheppen mag natuur lijk niet, maar ik had eigenlijk wel gedacht dat ik bij de eerste drie zou zitten." De teleurstel ling duurde echter niet lang: het meedoen aan de finales in Utrecht was al een eer op zich. „Het was leuk georganiseerd. Alleen die muziek die ze tussen door speelde vond ik een beetje ouwelullig." Volgens Annette Driebergen, leerkracht van Nanda, is de aanvankelijke teleurstelling van Nanda wel te begrijpen: „Tot nu toe had ze natuurlijk alle wed strijden steeds gewonnen. Nan da kan ook ontzettend goed voorlezen. Ze leeft zich zo in in het verhaal dat je als toehoorder bijna kan zien wat er gebeurt. Je voelt gewoon de spanning van de hoofdfiguren. En als ze op een spannend moment stopt, ben je benieuwd naar wat er verder komt. Veel daarvoor oefenen hoeft Nanda volgens eigen zeggen niet. Een vleugje toneelspelen en gewoon wat improviseren zijn eigenlijk haar sterkste pun ten. Op die manier weet ze bij voorbeeld haar kleine zusje al tijd te boeien met spannende verhalen voor het slapen gaan. „Want ik houd wel van verhalen waarin spannende dingen ge beuren. Ik vind een boek goed als je er gelijk helemaal 'inzit'." Het boek waaruit Nanda gis teren voorlas, werd overigens niet zomaar even op een ach ternamiddag uit de kast getrok ken. Juffrouw Annette: „In de voorrondes was 'Kom erin, zei de spin' het succesnummer van Nanda. Maar nu moest ze een geheel nieuw stukje kiezen. Vol gens bibliothecaresse Irene van der Plas is zo'n beetje de halve bibliotheek van Katwijk omge keerd om een geschikt hoofd stuk te vinden. „Want het is nog moeilijk een stukje te vinden dat een afgerond geheel is, De Katwijkse Nanda tijdens het voorlezen in het Utrechtse Vredenburg. „Een goed voorleesboek moet spannend zijn, vind ik." spannend bovendien en waarin wat leuke dingen gebeuren." Cadeautje Uiteindelijk maakte Nanda zelf de keuze voor 'Liegbeest', daar in gesterkt door een stemming onder haar mede-leerlingen van de Calvijnschool. Uiteindelijk worden ook zij beloond voor het voorleestalent van hun klas genootje. Want naast oorkondes en boekenbonnen voor de win naars, uitgereikt door Jan Ter louw, was daar gisteren ook een cadeautje van de Stichting VSB Fonds: elke school die kwam supporteren mag een kinder boekenschrijver 'uitzoeken' die een keer een bezoek aan de school zal brengen. Voor onderwijzeres Drieber gen een buitenkansje: „We heb ben wel vaker geprobeerd een schrijver op school te krijgen, maar dat was dan te duur." Aan Nanda de vraag welke kinder- FOTO BEN DE BRUIJN boekenschrijver zij zou willen ontmoeten als ze het voor het kiezen had. Thea Eiubelaar waarschijnlijk? „Nou, dat zal wel moeilijk worden, want die woont geloof ik in Parijs. Maar als Jacques Vriens kan komen, of Annie M.G. Schmidt, dan vind ik het ook wel goed." VRIJE TIJD Kringloopfeest De kringloopwinkel in Alphen aan den Rijn bestaat ruim een jaar en viert dat morgen met een feest. Op het programma staan o.a. het rad van avontuur, een modeshow en een openba re verkoop. Bij slecht weer wordt het feest verschoven naar 11 juni. Aanvang: 11.00 uur. Show band In het kader van de landelijke muziekdag morgen, houdt de drum- en showband Con-Brio een open dag. Onder begelei ding van ervaren leden, kunnen bezoekers zelf op diverse mu ziekinstrumenten spelen. Con- Brio is van 12.30 tot 15.30 uur te vinden in het clubgebouw aan de Paradijslaan in Alphen aan den Rijn. Rommelmarkt Kinderdagverblijf Minoes houdt morgen een rommelmarkt op het speelplein aan de Britten- ruststraat in Alphen aan den Rijn. De opbrenst van de rom melmarkt, die om 11.00 uur van start gaat, wordt besteed aan speelgoed voor de kinderen van Minoes. Papierophaal De leden van drumfanfare De Rijntamboers halen morgen huis-aan-huis oud papier en vodden op. Inwoners van Zoe- terwoude wordt verzocht het oud papier gebundeld aan te bieden. De opbrengst van de ophaalactie wordt gebruikt om instrumenten aan te schaffen en jonge muzikanten op te lei den. De ophaalplóeg van De Rijntamboers gaat om 9.30 uur op pad. Watersportdag Tijdens de landelijke water sportdag morgen kunnen be langstellenden kennismaken met het watergebied De Nieuw- koopse Plassen. Vanaf 10,00 uur vinden er diverse activiteiten plaats bij Jachthaven Tijsterman en watersportvereniging Noord- Zuid in Nieuwkoop. Bezoekers kunnen onder meer zelf ka noën, roeien en zeilen. Excursie De Historische Vereniging Al phen aan den Rijn gaat morgen op excursie naar het vesting stadje Willemstad. Onder lei ding van een gids wordt een stadswandeling gemaakt langs de meest interessante gebou wen. Belangstellenden voor de ze excursie, die 50 gulden per persoon kost, kunnen contact opnemen met A. van Staveren, tel. 01720-21854. Excursie De vereniging voor Natuur en Milieu-educatie bezoekt op zondagmiddag 29 het parkbos 'Huys te Warmont'. De excursie duurt ongeveer anderhalf uur en staat onder leiding van enke le natuurgidsen. Om 14.00 uur wordt er verzameld bij het toe gangshek aan de Herenweg 139 te Warmond. T-shirts In het open jongerencentrum aan de Prins Bernhardlaan in Voorschoten wordt vanaf maandag 30 mei een workshop 'T-shirts ontwerpen' gehouden. De workshop kost 25 gulden in clusief materialen en bestaat uit drie lessen. Inschrijving op woensdag en vrijdag in het OJC of via telefoonnummer 071- 619407. SASSENHEIM BRENDA FILIPPO De Frentropstichting laat mo menteel onderzoeken of een 'jeugdgevangenis' in Sassen heim haalbare kaart is. Hoewel de gemeente nog geen 'ja' heeft gezegd, heeft de stichting alle pijlen gericht op een Sassen- heims deel van de Klinkenber gerpolder. In een overeenkomst met justitie heeft de stichting vorige week vastgelegd dat zij voor eind 1995 een gesloten in richting voor jeugdige crimine len zal bouwen. In de inrichting wil de stich ting 72 jongeren tijdelijk opvan gen, bijvoorbeeld in afwachting van hun proces. De Sassen- heimse wethouder H. de Vries (CDA) benadrukte vorige week dat de gemeente zich niet laat opjagen. Intussen zit de Fren tropstichting echter niet stil.' Ze heeft het Noordwijkse architec tenbureau Van Egmond ge vraagd te onderzoeken of de Klinkenbergerpolder inderdaad een goede vestigingsplaats is. Het gaat om het terrein aan de linkerkant van de spoorlijn Leiden-Haarlem tegen de A44 bij de Klinkenbergerpias. „Op dit moment onderzoeken we wat daar mogelijk is," aldus J. van Egmond. „Maar we zitten nog dik in de onderhandelin gen. We hopen dat Sassenheim snel beslist." Volgens Van Eg mond is alleen zijn architecten bureau op de klus gezet. „Als Sassenheim instemt, krijgen wij de opdracht." Voor de Frentropstichting is Sassenheim momenteel de eni ge locatie. „Daarmee nemen we inderdaad een risico. Maar we vinden de Klinkenbergerpias de meest geschikte locatie," aldus R. Vermeer. „Maar er is nog nergens definitief opdracht toe gegeven. We moeten eerst het besluit van de gemeente Sas senheim afwachten." De grond is in handen van bouw- en aan nemingsmaatschappij Korswa- gen. Het bedrijf heeft een bouwclaim en wil de opdracht graag hebben. „Er zijn nog al lerlei onderhandeling gaande, maar het is wel de bedoeling dat we meedoen in de bouw," aldus adjunct-directeur Th. den Hollander. Volgens Den Hollan der gaat het om een project van 'behoorlijke omvang', maar kan het 'makkelijk door één bouwer worden uitgevoerd'. Sterke mannen strijden om titel provincie VALKENBURG PAUL DE VLIEGER Krachtpatsers uit de hele pr< vincie strijden morgen in Vj kenburg om de titel 'Sterks man van Zuid-Holland'. I wedstrijden vrachtwagen-tre ken, boomstam-tillen en ande vermoeiende bezigheden wo den gehouden op het voorte rein van De Terp aan de Ker weg. De plaatselijke Sportscho First Class Gym organiseert h evenement. Negen deelnemers, onder vv enige streekgenoten, bindf vanaf half twaalf de strijd aa Begonnen wordt met het ondc deel vrachtwagen-trekke waarbij een acht ton zwa truck zo snel mogelijk over ei afstand van 25 meter moet wi den getrokkken. Het tweede ol derdeel is de zogeheten 'timb< walk' waarbij de deelnemers pend een zo groot mogelijke stand moeten zien te overbi gen terwijl ze twee gewicht( van 80 kilo elk meetorsen. Daama staat het boomstar tillen op het programma, g volgd door een 'steeple-cha; die uit drie onderdelen besta het omver werpen van een au| het op zijn as ronddraaien vi een aanhangwagen en het meter versjouwen van een 1 kilo zwaar biervat. Echt veel legenheid om bij te komen he ben de deelnemers niet, wa vlot daarop wordt begonn met het accu-tillen. Daar moet een accu van 20 kilo lang mogelijk met gestrekte i men worden vastgehouden. Een laad-wedstrijd besluit sportieve strijd. Wie het sne een spoorbielsvan 120 ki twee zandzakken van 60 k elk, een onhandig te tillen, loo zware siersteen en twee bii vaatjes van 70 kilo op e vrachtwagen legt, is winna van dit onderdeel. Meteen da. na kwan de einduitslag word opgemaakt. Uitgesproken favorieten vc de titel zijn er volgens organii tor Peter Smit van First Cl< Gym niet. Regionale favoriet wel. De eer van thuisplaats V kenburg zelf wordt hooggehc den door Martin Korpersho Katwijk levert de sterke D Berkheij en uit Rijnsburg ko zaterdag Rob van Rossum n; het strijdtoneel bij De Terp. I bliek is welkom bij het ever ment, dat om 12.00 uur beg en tot ongeveer 17.30 uur dut Bij ,het wedstrijdterrein zijn ti rasjes gemaakt. Ook staat e modeshow van fitnesskledi op het programma. ACCOUNTANTSKANTOOR JJ.dc COIttc Boulevard 108 Postbus 100 2220 AC Katwijk Tel. 01718-71044 voor een deskundige en accurate verzorging van uw: - financiële administratie - loonadministratie - jaarrekening - aangiften loon- en omzetbelasting - aangiften inkomstenbelastina/Pw Tevens advisering bij financiële en fiscale problemen. Reeds gevestigde of startende ondernemers, vraag (vrijblijvend) offerte aan! ANTIEK-CENTRUM Dag. ink. verk. van antieke meubels afkomstig van part. en eigen import. Dag. geopend van 10-18 uur zo. kijkdag. Dorpsstraat 43, Oegstgeest. 071-170134 VOORWAARDEN: Plaatsing binnen 3 weken. Alleen in het Leidsch dagblad. Na 1' plaatsing geen wijziging in tekst mogelijk Na V plaatsing geen annulering mogelijk. VOOR DE VOLGENDE RUBRIEKEN IS VOORUITBETALING VEREIST: Woonruimte gevraagd Woningruil De rubriek Diverse clubs/06-Nummers is van deze aktie buitengesloten. Zend uw advertentie-tekst naar: Leidsch Dagblad t.a.v. afd.Sleutels Antwoordnummer 10050 2300 AB Leiden (geen postzegel nodig) Op de enveloppe links boven vermelden "SLEUTELS" Op werkdagen van 8.30-17.00 uur kunt u bij ons kantoor uw "SLEUTELS"opgeven. LEIDSCH DAGBLAD Rooseveltstraat 82 2321 BM Leiden Pak gewoon de telefoon. Op werkdagen van 8.30 uur-17.00 uur kunt u uw"SLEUTEL" ook telefonisch opgeven. Onze medewerkers kunnen u dan eventueel helpen met het opstellen van de tekst. Tel. 071 -14 35 45 of per ta* 071 - 323508 Sluitingstijden: Dag voor plaatsing tot 13.00 uur Maandagplaatsing, vrijdags voor 14.00 uur. Trendy vitrinekasten in beuken/zwart uitgevoerd 60 cm breed, 35 cm diep, 180 cm hoog 4 glazen legplankjes bouwpakket uit voorraad leverbaar van 398,-voor Hoge Rijndijk 88 Leiden Telefoon 07 1 - 1 33485 mm ER IS ALTIJD WEL EEN HACO BIJ U INDE BUUn

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16