Öegstgeest pakt dit jaar gevaarlijke splitsing aan Duinrell zoekt op andere campings plaats voor overtollige stacaravans Sportwethouder Öegstgeest maakt valse start YetOude Vierde' gaat nooit verloren Leiden Regio Warmond kan in 't Joppe geen extra steigers bouwen RIJDAG 27 MEI 1994 CHEF HENNYVAN EGMOND. 071-356414. PIV.-CHEF HANS KOENEKOOP. 071 -3 ndf WASSENAAR JUDY NIHOF oor Zeker twintig stacaravan-eige- val naars die van hun huidige stek d'óp Duinrell in Wassenaar af jöoeten, kunnen terecht op an dere campings in de regio. Dat verwacht campingbeheerder j gé van Duinrell, Rob Linneman. Hij gaat binnenkort praten met campinghouders in onder meer len Wassenaar en Noordvvijkerhout over mogelijke overplaatsing. Volgens Linnemann voelt een aantal stacaravan-eige naars best voor verhuizing naar een andere camping. Duinrell wil graag bemiddelen om hen elders in de regio aan een plek je te helpen. „Het gaal om de mensen die geen risico willen lopen dat ze over een paar jaar misschien weer wegmoeten. Ze zitten liever op een camping die is ingericht op vaste stand plaatsen." Deze week werd bekend dat op Duinrell zo'n honderd sta caravans moeten wijken voor vakantiebungalows, zogeheten 'Duingalows'. De goed onder houden caravans, die nog geen tien jaar oud zijn, krijgen zo veel mogelijk een ander plekje op Duinrell. De oudere cara vans moeten van Duinrell af. Het is nog maar de vraag of er voor de eigenaars van deze 'oldtimers' een plekje is om eventueel een nieuw exemplaar neer te zetten. Het terrein voor vaste standplaatsen op Duinrell krimpt immers steeds verder in. Het verkassen van een oude caravan naar een andere cam ping kunnen de mensen echter wel vergeten. Linnemann: „Er is geen ondernemer in de regio die een caravan ouder dan tien jaar op zijn terrein wil hebben. Of hij moet er nog prima uit zien." Volgens Linnemann zijn campinghouders daarin vrij streng. Wie een plekje voor zifn stacaravan wil, moet foto's van zijn bezit laten zien. Ook is het volgens Linnemann gebruike lijk dat campings hun publiek •selecteren op hoe ze zich ge droegen op de camping die ze verlaten. Duinrell richt zich steeds minder op de vaste standplaat sen. De directie wil zich vooral richten op dagjesmensen en toeristen. Het attractiepark en de vakantiehuisjes staan hierbij centraal. Daarbij komt dat het hebben van een stacaravan steeds minder populair wordt. „In de jaren zeventig had je he le wachtlijsten. Nu willen veel mensen niet meer vast zitten aan een stacaravan. De moge lijkheden om op vakantie te gaan zijn steeds groter gewor den met de vele bungalowpar ken zoals van Center Pares. En de vliegvakanties werden in de loop der jaren steeds goedko per. Voor een vaste standplaats betaal je per jaar al gauw 3000 gulden. Daar kun je heel wat weekjes voor naar een bunga low." -kruising Oude Rijnsburgerweg-Rijnsburgerweg op de schop ït kruispunt van de Oude Rijnsburgervveg met de Rijns- ïrgervveg in Öegstgeest moet worden heringericht. Dat niet alleen de bewoners van de nabij gelegen jnzichtweg, maar ook het nieuwe college van B en W j 1 dit verkeersknelpunt snel aanpakken. Komende zo- er gaat de gemeente onderzoeken hoe dat moet, waar wellicht in het najaar met de werkzaamheden wordt ;onnen. ^g' GSTGEEST LOMAN LEEFMANS Oude Rijnsburgerweg is een rharde B-weg die aan een nt doodloopt op het Leidse V tspad (vanaf de Leidse Was- "•n ïaarsweg onder de A44 door igs de studentenbarakken) en rf,o n de andere kant uitkomt op bocht van de drukke Rijns- rgerweg. De B-weg wordt de laatste jaren steeds intensiever gebruikt en daardoor is dat kruispunt, eigenlijk een T-split- sing, steeds gevaarlijker gewor den. menen de omwonenden. Die drukte is onder meer ont staan door de komst, ongeveer twee jaar geleden van de firma Sierafor naar de Oude Rijnsbur gerweg. Ook de aanwezigheid van enkele andere bedrijven zorgt voor extra verkeersdruk op de officiële ANWB-fietsroute. Dat waren redenen voor de ge meente om eind vorig jaar een verkeerstelling te doen. Uit het onderzoek bleek dat er dagelijks rond de tweehonderd zware vrachtwagens af en aan rijden tussen de 4500 fietsers. Deze situatie is ondanks de dreiging van juridische stappen van de gemeente tegen Sierafor - het bedrijf kweekt niet alleen planten maar handelt ook in bloemisterijprodukten en dat is tegen de bestemmingsregels - nog steeds niet veranderd. Dat is volgens J. Keizer van de be- wonersgroep Rijnzichtweg voor een groot deel te verklaren door het weinig oplettend en 'doortastend optreden van de gemeente. Nu de betrokken overheids functionarissen, oud-wethouder H. Rijks en ambtenaar J. Her mes zich niet langer met de kwestie bemoeien, heeft Keizer zijn hoop gevestigd op de nieu we bestuurders van Leefbaar Öegstgeest, in het bijzonder verkeerswethouder F. Lisman. De nieuwbakken wethouder heeft te maken met het zogehe ten verkeersplan 2000 dat nog stamt uit de vorige raadsperio de. Hij heeft inmiddels een ge sprek gehad met vertegenwoor digers van de Rijnzichtstraatbe- woners en toegezegd dat de herinrichting van het kruispunt in het plan wordt opgenomen en een 'hoge prioriteit' krijgt. Het kruispunt Rijnsburgerweg-Oude Rijnsburgerweg in Öegstgeest is niet berekend op ongeveer tweehonderd vrachtwagens per dag. De gemeen te wil de T-splitsing herinrichten. foto holvast/mark lamers Eisen wil voorzitter sportraad wordenmaar clubs voelen daar niets voor K| g GSTGEEST LOMAN LEEFMANS wethouder sportzaken van Oegst- »t moet ook voorzitter worden van de aatselijke sportraad. „Een club die er- ïs mee zit, kan dan direct bij mij ïkloppen, zonder dat de sportraad (ar nog tussenzit", aldus de nieuwbak- h wethouder G. van Eisen (Progressief rolgstgeest). De vertegenwoordigers van Oegstgeester sportclubs reageerden teravond tijdens een kennismakings- eenkomst in het raadhuis zeer terug- udend op dit voorstel. De Oegstgeester sportraad is een in- ntie waarin alle plaatselijke sportclubs n vertegenwoordigd. Deze raad is on- erdenkingsplaat 4e regiment infanterie in wachtgebouw Morspoortkazeme DEN FRANK BUURMAN afhankelijk en adviseert de wethouder sportzaken. Van Eisen wil dat verande ren. Hij wil zelf voorzitter worden zodat alle sportproblemen 'in eerste hand' aan hem worden gemeld. „Die advisering kan effectiever. Een advies van de sportraad komt via een schrijven van de secretaris van die raad bij de gemeente binnen. De wethouder moet aan de ambtenaar van sportzaken vragen hoe het een en ander in elkaar steekt, maar die ambtenaar fs secreratis van de sportraad. Dat is omslachtig. Geef een signaal aan de gemeente direct door, met de wethouder als voorzitter", aldus Van Eisen. Het plan van de wethouder oogstte weinig bijval. Enkele vertegenwoordigers van sportclubs lieten overduidelijk weten toch een sportraad zonder politieke in breng voor te staan. Aanstaande maan dag komen de sportvertegenwoordigers opnieuw bijeen om onder meer over dit punt te vergaderen. Het aantreden van Van Eisen als sport wethouder verloopt sowieso niet op rol letjes nu er behalve met de sportraad ook een probleem is ontstaan rond de verenigingen die gebruik maken van de Apollohal. Van Elsens voorganger M. Poelmans (D66) had de verenigingen die gebruik maken van de hal toegezegd dat in het rooster in ieder geval één jaar geen veranderingen zouden optreden. Van Ei sen heeft echter de volleybalvereniging een deel van de hal op woensdagavond beloofd, zeer tegen de zin van de bad mintonclub die door deze wijziging le denverlies vreest. De opmerking van Van Eisen gister avond dat hij niet van plan is de komen de tijd alle sportclubs op hun eigen ter rein langs te gaan om kennis te maken - omdat zijn voorganger dat al had gedaan en er een goede inventarisatie ligt van de knelpunten - werd hem ook niet in dank afgenomen. „Het is beter dat u bij ons langsgaat dan dat wij in uw kamer ko men", zei sportraad-voorzitter P. van Veen. Van Eisen bond op dit punt in en zegde toe een rondje langs de sportvel den en -hallen te zullen maken. tnduizenden mannen, veelal ;omstig uit Rijnland en de llenstreek hebben het 4e re- nent infanterie met Leiden bonden. Onderdelen van het regiment infanterie hielden tijden van van oorlog en inning de naam van het regi- :nt op vele plaatsen hoog. Grave in 1814 en Waterloo 1815 tot in de Tweede We- doorlog en daarna nog tot op ist-Java tijdens de politionele ie in 1946 tot 1948. De herin- ring aan het 'Oude Vierde' 2 jft voortleven, dankzij een 12 rdenkingsplaat die gisteren rd geplaatst op het oude chtgebouw van de Mors- ortkazerne. lurgemeester C. Goekoop en tenant-generaal W. van Rijn vroeger luitenant bij het 4 brachten gistermiddag de quette aan, met begeleiden- muziek van de Koninklijke litaire Kapel. Het regiment van 1860 tot 1940 gelegerd de Morspoortkazeme in Lei- Sinds de sloop van de ka- iie in 1981 is het wachtlokaal g de enige tastbare herinne- g. Vele oudere Leidenaars len zich de soldaten nog 20 men herinneren. Zij mar- 91 ierden met de regelmaat van klok naar de Katwijkse dui- om daar schietoefeningen loen. Daarna keerde het regi- nt terug naar Leiden, om ir, vaak onder begeleiding stafmuziek, zingend naar Morspoort te trekken. Deze ïzikale traditie werd gisteren er even in ere hersteld. De eniging Oud-Strijders 4 RI zocht de gemeente Leiden in >2 om een herdenkingspla- 'tte. De gemeente reageerde ■itief, en gisteren was het dan er. Veel ex-militairen waren ïwezig. i let 4e regiment infanterie im in 1814 voort uit het 5e laljon Jagers, waarvan de WARMOND ARIE SCHAKENBOS Er komen geen extra aanleg plaatsen voor boten in 't Joppe. De gemeente Warmond krijgt geen subsidie van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij voor het bouwen van de steigers. De afdeling openlucht recreatie wees het bezwaar schrift van de gemeente af, om dat het plan volgens het minis terie geen bovenlokale functie heeft. „Het college legt zich er node bij neer", aldus wethouder W. de Vos gisteravond in de raads vergadering. Aan de voorberei ding van het plan had de ge meente al 28.000 gulden uitge geven. Het project blijft echter op het wensenlijstje van het col lege staan. Afscheid De gemeenteraad van War mond nam gisteravond afscheid van Pieter Herngreen. Het PW- raadslid is benoemd tot direc teur van de GGD Noord-Lim burg en gaat binnen afzienbare tijd in Venlo wonen. Hij wordt in de raad opgevolgd door Ans Willemze. Bij zijn installatie als raadslid kondigde Herngreen zijn afscheid al aan. In de enige echte raadsvergadering die hij na de verkiezingen meemaakte, sprak hij de hoop uit dat War mond als groene oase gehand haafd kan blijven. Een pragma tische opstelling bij het aangaan van samenwerkingsverbanden leek hem verstandig. „Democratie krijgt veel meer kans bij kleinschaligheid", aldus Herngreen. Fractievoorzitter G. Slingerland prees Herngreen als een belangrijke factor binnen PW. „Het is jammer dat we niet meer kunnen profiteren van jouw kennis, inzicht en gezellig heid". aldus Slingerland. Voor het eerst sinds haar aan stelling als burgemeester in Warmond, een kleine vijf jaar geleden, heeft mevrouw G. van der Wel een raadsvergadering moeten missen. Zij moest kie zen tussen het voorzitten van de gemeenteraad en het af scheid van de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, S. Patijn. Deze had daarvoor alle burgemeesters van deze provin cie uitgenodigd. „Wij hebben haar gestuurd, want ze had het er heel moeilijk mee", aldus wethouder en loco-burgemees ter J. Wassenaar. DEN HAAG/NOORDWUK Hotelier hoeft laatste rekening Leidse aannemer niet te betalen het laatste deel van een totale rekening van acht ton, binnen te krijgen. De hoteleigenaar, de bv Hotel-Restaurant De Graaf van het Hoogveen in Noord- wijk, houdt het restant van de aanneemsom in, omdat hij niet tevreden is over een gedeelte van het werk. Zo lekt volgens hem het dak en buigt het keu kenplafond door. De rechtbank president zegt in het vonnis dat de standpunten van beide par tijen nog zoveel vragen openla ten, dat hij toewijzing van de eis in kort geding niet mogelijk acht. De zaak zal in een uitge breide bodemprocedure uitge vochten moeten worden. PERSBUREAU CERBERUS De eigenaar van hotel Zeerust in Noordwijk hoeft nog niet over de brug te komen met ruim 54.000 gulden voor de ver bouw- en nieuwbouwwerk- zaamheden, die aannemer H.de Bolster uit Leiden aan het hotel verrichtte. Er zijn tussen hotel eigenaar en aannemer nog te veel geschilpunten over de af werking van de klus. Dat heeft de president van de rechtbank in Den Haag bepaald in een kort geding dat Bouw- en Aan nemersbedrijf H. de Bolster had aangespannen om het bedrag, Warmond heeft nieuwe galerie WARMOND De beeldend kunstenares Mieke van Oostrum-Sampers opent morgen om 15.00 uur haar ei gen galerie 'Atelier Sampers' aan de Padoxlaan 23 in War mond. Tot 19.00 uur zijn er dan schilderijen van haar hand in acryl te zien. De galerie is iedere vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur geopend. Telefoon 01711-11015. Roeiers Rijnland bouwen clubhuis VOORSCHOTEN Wethouder F. ten Have sloeg gistermiddag in recreatiegebied Vlietland in Voorschoten de eer ste paal van het nieuwe club huis van roeivereniging Rijn land. Het gebouw verrijst aan het einde van de Oostvlietweg, direct achter de jachtwerf. Directeur A. Carpentier Alting van recreatiecentrum Vlieüand noemde de roeivereniging een aanwinst voor het recreatiege bied. „Niet alleen omdat Rijn land bekend staat als een en thousiaste en actieve vereniging waar de leden in een prettige sfeer met elkaar omgaan, maar ook omdat de roeisport vrijwel het hele jaar door beoefend kan worden." Gouden medaille in Leiderdorp Delftenaar Q.W. Gronsveld heeft vandaag uit handen van de Leiderdorpse burgemeester M. Zonnevylle de gouden ere medaille verbonden aan de or de van Oranje Nassau gekregen. De uitreiking vond plaats in het verkoopkantoor van Yamanou- chi Europe, dat in Leiderdorp is gevestigd. Gronsveld was ruim veertig jaar in dienst bij Broca des Pharma, de voorloper van Yamanouchi. VRIJE TIJD Twee wapenbroeders halen in het Waaggebouw herinneringen op, waarschijnlijk aan de strijd tegen de Duitsers in de meidagen van 1940. Het 4e regiment infanterie kreeg gisteren een herinneringsplaquette in het voormalige wachtlokaal nabij de Morspoort. foto hielco kuipers kern behoorde tot een restant van de Keizerlijke Garde. Na de nederlaag van Napoleon bij Wa terloo moesten de door de Fransen overheerste landen een nieuw leger opbouwen. De 82-jarige H. Eradus uit Öegstgeest, geboren en getogen in Leiden, groeide met het 4e regiment op. „Ik werd op een steenworp afstand van de ka zerne geboren. De omgeving van de kazerne was voor mij een speelterrein. Bij de kazerne was een schuttersveld, waar de jeugd steeds meer bezit van nam. Daarom werden de oefe ningen op den duur verplaatst naar Katwijk", vertelt hij. In 1932 vervulde Eradus zijn dienstplicht. In 1936 ging hij op herhaling, en uiteindelijk zou hij met het 4e regiment bij de Duitse inval op 10 mei 1940 be trokken raken. „Het 4e regiment werd deels ondergebracht in Katwijk en Noordwijk, ter bewa king van de kust en vliegbasis Valkenburg. Door de verras singsaanval van de Duitsers tel den wij op de ochtend van 10 mei al vele gesneuvelden. On danks dat wist de commandant, majoor J. Mallinckrodt, het vliegveld te heroveren", aldus Eradus. Generaal Van Rijn streed met de sectie pantseraf- weergeschut van 4 RI bij vlieg veld Ypenburg. Het moedige verweer mocht niet baten. Na de capitulatie ging Eradus in het verzet. Na de oorlog begon het 4e re giment in het najaar van 1945 aan zijn laatste opdracht. Twee bataljons trokken naar Neder- lands-Indië en namen deel aan de eerste politionele actie. Eind 1948 werden de bataljons in Nederland gedemobiliseerd, waarmee het 4e regiment op hield te bestaan. De vereniging oud-strijders organiseert nog steeds herdenkingen, zoals die op Hemelvaartsdag in Valken burg. Koor Het St. Lodewijkkoor is op zoek naar nieuwe leden. Sopranen, alten, tenoren en bassen zijn welkom. De repetities zijn op vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur aan het Steenschuur 19 in Leiden. Aanmelden: 071- 154857. Contrabas Voor wie overweegt contrabas te gaan spelen, biedt de Streek- muziekschool een kennisma kingscursus aan van vier lessen. De eerste les vindt plaats op donderdagavond 9 juni, in het hoofdgebouw aan het Rapen burg in Leiden. Informatie: 071- 141041. Bazaar De Vrije School Mareland aan de Maresingel in Leiden houdt morgen een bazaar. Kinderen tot 13 jaar kunnen spelletjes doen, muziek maken en zich la ten schminken. Om 10.00 uur gaan de schooldeuren open. De toegang is gratis. Concert De Rijnsburgse formatie Razz matazz treedt morgen op in jongerencentrum 't Stathuys aan de Breestraat in Leiden. De muziek van Razzmatazz is ge baseerd op punk en heavy me tal. De zaal gaat open om 21.00 uur. Kaartjes 5 gulden. Fietsen en wandelen Onder leiding van Willem Olt- hof is er op zondag 29 mei een fiets- en wandeltocht door de omgeving van Leiden. Tussen 9.00 en 9.45 uur wordt er gestart vanaf het Volkshuis aan de Apo- thekersdijk in Leiden. Voor meer informatie: tel. 071- 411037, Feest Het Samenwerkingsverband van Migrantenorganisaties houdt op zondag 29 mei een multicultureel feest in het Anto- nius Clubhuis aan de Lange Mare in Leiden. Naast optre dens van Turkse en Marokkaan se muziek- en dansgroepen, zijn er schilderijen en tekenin gen van diverse allochtone kun stenaars te zien. Om 17.30 gaat de zaal open.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15