Paniek onder vuilophalers Protest tegen lossen achter Meerkreuk Veens bedrijf negeert dwangbevel Rijnwoudse clubs geloven nieuw subsidiebeleid wel Veenstreek Bijzondere auto's in Veense hallen Drempels aan bus aangepast Verffabriek tegen grond Hoogmade populair ONDERDAG 26 MEI 1994 CHEF* HENNY VAN ECMOND. 071-356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 -356413 Alkemade laat afval door Haarlemmenneer ophalen Onder de buitendienstmedewerkers van de gemeente Alkemade is grote onrust ontstaan omdat vanaf maandag vrijwel zeker een huisvuilwagen van Haarlemmermeer wordt ingezet om het afval op te halen. Hoewel er nog geen definitief besluit is genomen over het afstoten van de eigen vuilophaaldienst, worden er nu al maatregelen genomen. Dat komt omdat de eigen vuilniswagen in zo'n slechte staat verkeert, dat deze niet langer kan worden gebruikt. beeld van de vuilophalers vol gen. „Er is paniek in de tent", al dus Van Emmerik. „Niemand staat te springen om naar de Haarlemmermeer toe te gaan." Omdat op de Haarlemmer- meerse wagen een vaste chauf feur zit, moet maandag ook een van de werknemers uit Alkema de al naar de buurgemeente. directeur van het Veense bedrijf Ster Kranen ontkent dat hij een dwangbevel heeft gekregen, maar werknemers zijn toch al begonnen met de Inruiming. foto holvast/mark lamers alkemade/haarlemmermeer marieta kroft G. van Emmerik, voorzitter van de medezeggenschapscommis sie in Alkemade, noemt het be sluit het eerste voorteken van het afstoten van de eigen vuil ophaaldienst, waardoor vijf mensen bij de gemeente Alke made dreigen te verliezen. De ongeveer dertig werknemers die in de buitendienst werken vre zen dat zij binnenkort het voor- Gisteren heeft burgemeester Meerburg het voornemen om de buurgemeente volgende week al in te schakelen, bekend gemaakt aan de medewerkers van de buitendienst. Alle perso neelsleden zijn fel gekant tegen de privatisering van de reini gingsdienst. Ze zijn bang dat als het balletje eenmaal rolt, het blijft rollen. Nu is het de reini gingsdienst, maar straks komt de verlichting, de plantsoenen dienst en de stratenploeg wel licht aan de beurt. Op verzoek van het buiten dienst-personeel onderzoekt de gemeente nog wel of het tijde lijk huren van een vrachtwagen bij een bedrijf goedkoper is. Als dat zo is, wordt die wagen inge zet en kan de eigen chauffeur daarop rijden. Dat Haarlem mermeer op proef huisvuil op haalt in Alkemade, is in elk ge val zeker. In september besluit de ge meenteraad of de vuilophaal- muiden/roelofarendsveen iet Roelofarendsveense bedrijf Ster Kranen Meverwijk bv probeert een dwangbevel van gemeente Jacobsowude te negeren. Het ïdrijf heeft aan de Westerdijk in Leimui- n een terrein waarop onder meer ihrootafval ligt. De gemeente heeft een 'angbevel geschreven dat het terrein voor i| juni moet worden ontruimd. Daarna iopt Ster Kranen het risico een dwangsom krijgen; elke dag dat de ontruiming wordt Directeur R. Hogeboom van Ster Kranen ontkent dat hij een dwangbevel heeft ont vangen. „Ik heb helemaal geen problemen met de gemeente. Op dat stuk grond slaan we spullen op en vervoeren het weer. En dat blijft zo." Op het terrein zelf is tussen de forse hoe veelheid schroot en bouwafval echter een vrachtwagen te zien. De twee mannen in de cabine erkennen dat ze het terrein moeten leegruimen. „Een deel gaat naar een ander terrein en een deel naar de Hoogovens als schroot. Voor 1 juni schijnt het af te moeten zijn. Maar dat lukt nooit", oordeelt één van hen. Hogeboom is verbaasd dat de mannen over ontruiming spreken. „Ik heb gewoon wat oud ijzer verkocht en dat zijn ze nu aan het verzamelen. Voor de rest blijft alles ge woon op dat terrein liggen." Leerlingen van de katholieke basisschool De Kleine We reld in Leimuiden houden op 10 juni een sponsorloop om geld in te zamelen voor de herinrichting van het docu mentatiecentrum. Van de opbrengst worden vooral nieuwe boeken gekocht. Tij dens de sponsorloop is er op het schoolplein bij mooi weer een terras ingericht. De school wil van de sponsor loop een klein dorpsfeest maken. roelofarendsveen marieta kroft iilndoorbowls in Ter Aar ter aar In sporthal De Vlinder in Ter Aar wordt zaterdag 28 mei een wedstrijd indoorbowls gehouden tussen de plaatselijke ver eniging De Bowlsjewieken en teams uit Wassenaar en Leider- jdorp. Er wordt gespeeld op drie matten. De orttmoeting tussen Ide drie clubs begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Velgen van auto gestolen Ihazerswoude-runduk Hoewel de auto in het volle licht stond ge parkeerd, lukte het dieven in de nacht van dinsdag op woensdag Dch om vier siervelgen te stelen. De auto stond bij een garage- ;sdrijf aan de Rijndijk in Hazerswoude. Babbeltruc levert 400 gulden op roelofarendsveen Een bewoonster van een bejaardenwoning Ofean de Rembrandt van Rijnsingel in Roelofarendsveen is giste ren bestolen van 400 gulden. Rond 11.00 uur gistermorgen belde -|een jonge vrouw aan bij de bewoonster met het verzoek of ze leven in het huis mocht kijken omdat haar ouders eenzelfde wo eling zouden krijgen. Dat mocht. Na afloop van het 'bezoek' mis- jte de bejaarde haar geld. Ongelukken met fietsers iphen aan den run Bij ongelukken op de Bruins Slotsingel en de 'rins Bernhardlaan in Alphen zijn gisteren twee fietsende vrou wen gewond geraakt. Een 50-jarige Alphense botste op de Iruins Slotsingel rond kwart over drie op een tegemoetkomend 4-jarig meisje uit Alphen, die de macht over haar rijwiel had erloren. De vrouw brak een jukbeen. Een half uur later liep een '5-jarige vrouw uit Alphen heup- en schouderletsel op bij een iotsing met een 45-jarige man. De vrouw stak de Prins Bem- ardlaan over en verleende geen voorrang aan de wielrijder. Bei- Ide slachtoffers werden overgebracht naar het ElisabethZieken- iuis in Leiderdorp. runwoude» ruud sep Acht commissieleden, vier ambtenaren, één wethouder en enigingsleven inmiddels is suf Augustinus. gebeukt. „De meeste clubs ha ken af door de vele nota's. Vere nigingsbesturen zijn er niet zeven gewone stervelingen van voor om vele honderden pagi- wie er vier iets te melden had den. Dat was gisteren in het ge meentehuis van Rijnwoude het decor van de inspraakavond over het geheel vernieuwde subsidiebeleid. Nog niet zo lang geleden betekende een avondje subsidiebeleid geheid een volle zaal, maar dat is nu duidelijk verleden tijd. De gemeente laat de subsidieteugels wat vieren en de clubs hebben geen reden meer om te steigeren. En wat zou je dan nog op je vrije woensdagavond op het ge meentehuis gaan zoeken? Toch werd de massale afwe zigheid niet door iedereen posi tief uitgelegd. De enkeling die toch was gekomen wees erop dat nog lang niet alle leed is ge leden en zag de geringe op komst als een teken dat het ver- na's aan ambtelijke nota's door de worstelen", vond J. van den Berg van voetbalvereniging Koudekerk. E. Plaisier van gymnastiekver eniging Hou Vast uit Hazers- woude-Dorp zag voor zijn club weinig verbetering in het nieu we subsidiebeleid. Zijn club geeft volgens de gemeentelijke normen te veel uit aan trainers en die normen blijven ondanks alle veranderingen gewoon overeind. Maar ook voor Hou Vast heeft het nieuwe beleid iets te bieden, legde hoofd welzijn J. Augustinus uit. De gemeentelij ke normen zijn niet meer van gewapend beton. „We zullen ze in de toekomst nadrukkelijk als richtlijn gebruiken. Wanneer er goede redenen zijn, kunnen we van de norm afwijken", aldus Echt grote problemen droe gen de aanwezige clubs niet aan. Of het moet zijn dat de ge meente door de wijziging van de regels weer nieuwe onduide lijkheden oproept en dat het voor veel verenigingen een pro bleem blijft om negen maanden tevoren een begroting voor het jaar daarop in te leveren. Want wordt een voetbalclub nou ge kort op de subsidie wanneer de baropbrengst ineens groter is dan was voorzien, wilde C. Geerlof, de tweede vertegen woordiger van voetbalvereni ging Koudekerk weten. Wie de regeling leest zou kunnen den ken dat de club de extra winst op de bar in haar zak kan ste ken, maar Augustinus haalde de voetballers snel uit de droom. En aan de vroege inleverdatum van de subsidie-aanvraag - daar valt volgens het hoofd wel zijn niets aan te doen. „We heb ben nu eenmaal te maken met de regels hier in huis." Meer dan 100 klassieke, neo klassieke, nostalgische en spor tieve voertuigen met een totale waarde van 'meerdere miljoe nen' zijn zaterdag te bewonde ren in de bloemenveiling aan de Sotaweg in Roelofarendsveen. De oud-rally-rijder Maud Gatsonides - in 1953 winnaar van de Rally van Monte Carlo - is aanwezig met de auto waar mee hij indertijd heeft gewon nen. De organisatie van deze ten toonstelling is in handen van de Lionsclubs Aalsmeer en Alke made. Medeorganisator A. Temme, verwacht tussen de 3000 en de 5000 bezoekers. „Maar dat is wel natte vinger werk", houdt hij een slag om de arm. „Want het is de eerste keer dat we zoiets houden." Hij sluit veilinghallen. „Wij steunen een optreden voor de verkiezing van de mooiste en meest opvallende auto van de tentoonstelling. De winnaar krijgt uit handen van Gatsonides een beker uitgereikt. De opbrengst van de dag gaat naar het project Sight First, dat gericht is op de bestrijding van de blindheid in de wereld en naar de Veense peuterspeelzaal De Mammoef. In tegenstelling tot de Veense muziekvereniging Liefde voor Harmonie die altijd carna valsfeesten hield in de veiling hallen en de plaatselijke winke liers die er een consumenten beurs hielden, hoeven de Lions geen huur te betalen. Voor de muziekvereniging en de plaat selijke detailhandel was de in stelling van huurprijzen door de VBA aanleiding om geen ge bruik meer te maken van de niet uit dat de tentoonstelling een jaarlijks terugkerend evene ment wordt. Voordat de tentoonstelling voor het publiek om tien uur opengaat, verricht burgemees ter A. Meerburg de officiële ope ning. De Westpias Melodians zorgen voor de muzikale omlijs ting. Het publiek kan als jury doel", legt Temme hun bevoorrechte positie uit. „De VBA sponsort ons." De tentoonstelling is zaterdag geopend van 's morgens tien uur tot 's avonds acht uur. De toegangsprijs bedraagt tien gul den voor volwassenen en vijf gulden voor kinderen tot 16 jaar. runsaterwoude Speciaal voor buslijn 197 die door Rijnsaterwoude rijdt, wor den op de Herenweg nieuwe verkeersdrempels aangelegd. De drempels die nu de snelheid van het verkeer door het dorp moeten remmen, beschadigen volgens busmaatschappij Cen traal Nederland de ruggen van de chauffeurs. Die zouden elke keer dat de bus over de drem pels rijdt, een klap in hun rug voelen. De gemeente Ja- cobswoude is aan het Noord einde in Hoogmade al aan het experimenteren met nieuwe drempels, die precies de breed te van een bus of vrachtwagen hebben. Dergelijke drempels moeten ook in de Herenweg ko men te liggen. Groentezaak dreigt aan verbod ten onder te gaan Restauratie sluisje na vakantie let monumentale sluisje aan !,ie Aardamseweg in Ter Aar ordt pas na de bouwvakantie erestaureerd. Aannemer Hege- lan die het werk uitvoert, heeft o ;rder geen tijd, aldus secretaris de Blaeij van het waterschap e Oude Rijnstromen. Het wa- irschap is de eigenaar van het uisje, dat eind vorige eeuw is ?bouwd. Het sluisje lekt aan alle kan- in en is dringend aan een op- ïapbeurt toe. Volgens De laeij kan het echter geen kwaad dat het werk is uitgesteld tot de tweede helft van het jaar. Voor de restauratie heeft de ge meente Ter Aar 57.000 gulden beschikbaar gesteld. De overige 5000 gulden betaalt het water schap. Vorig jaar liep de restauratie al vertraging op omdat Leide- naar F. Hagedoorn een be zwaarschrift had ingediend te gen de werkzaamheden. De zeldzame steenbreekvaren die op het sluisje groeit, zou name lijk verloren gaan. De werkwijze is nu zodanig aangepast dat er rekening wordt gehouden met de plant. alphen aan den run De langverwachte sloop van de bedrijfspanden van Sigma Coatings aan de Emmalaan in Alphen is deze week begon nen. De sloop gaat niet min der dan zeventien weken du ren. De eerste vijf weken wor den besteed aan het wegha- r| len van asbesthoudende ma terialen in de voormalige verf- j]j fabriek. Tijdens deze eerste werkzaamheden wordt het terrein 24 uur per dag be waakt. Bij de verwijdering van de asbesthoudende materialen worden speciale veiligheids maatregelen genomen. Zo dragen de mensen die het werk verrichten speciale be schermende pakken. Voordat de materialen daardwerkelijk worden weggehaald, worden ze bespoten met een bescher- - mende laag om het vrij ko men van losse vezels te voor komen. De gezondheidsrisi co's voor de omwonenden worden op deze manier zo klein mogelijk gehouden. De verffabriek van Sigma staat sinds vorig jaar zomer leeg. In maart veroorzaakte een brand in de fabriek voor de nodige onrust in de buurt. Tien nabijgelegen woningen werden ontruimd uit angst voor het vrijkomen van giftige stoffen. Na de brand werd be sloten de oude fabriek zo snel mogelijk te slopen. Sigma Coatings voert nog onderhandelingen met de ge meente over de verkoop van het terrein. Voordat de grond kan worden verkocht, moet de bodem echter nog worden gesaneerd. oude wetering marieta kroft De gebroeders Van Sprang, die een groentezaak drijven aan de Meerkreuk in Oude Wetering, vrezen dat ze hun winkel na een jaar al weer moet sluiten. De re den: op het parkeerterrein voor de winkel mogen van de ge meente geen vrachtwagens staan. Gevolg: de groentezaak kan niet meer kan worden be voorraad. De broers hebben hun zaak juist vorig jaar zo verbouwd, dat de produkten aan de voorkant konden worden aangevoerd. „Als u vasthoudt aan het ver plicht laden en lossen aan de achterzijde van het gebouw, maakt u daarmee het voortbe staan van ons bedrijf onmoge lijk. We zouden een totale ver bouwing moeten realiseren, wat financieel niet haalbaar is", schrijft O. van Sprang in een be zwaarschrift aan de gemeente Alkemade. Hij vraagt om het verbod ongedaan te maken of het bedrijf ontheffing te verle nen. Aan de achterkant hebben de broers Van Sprang te weinig ruimte om te laden en te lossen. Momenteel lossen ze vanaf de weg aan de voorzijde van het pand. Van Sprang wijst in zijn brief op het gevaar dat deze plek oplevert voor de wegge bruikers. Daarentegen belem mert het lossen vanaf het par keerterrein geen weggebruikers, aldus Van Sprang, en is het ter rein 's morgens vroeg tijdens de bevoorrading van de winkel, meestal nog verlaten. De groen teboer is er bovendien van over tuigd dat de vrachtwagen niet de oorzaak is van de verzakkin- Jeroen (links) en Onno van Sprang vrezen dat ze hun groentezaak na een jaar al weer moeten sluiten als de winkel niet meer aan de voorzijde kan worden bevoorraad. foto holvast/mark lamers gen. „De terreinen ernaast zijn eveneens beschadigd en ver zakt." Ook de buurt achter het win kelcentrum protesteert tegen het besluit van B en W om de Van Veenstraat maar te gebrui ken voor het laden en lossen. De acht bewoners vrezen voor overlast van de vrachtwagens. „Bij lichte vrachtwagens bonkt en dreunt het huis al en er zijn reeds scheuren ontstaan in de- huizen", schrijft J. van Klink na mens de bewoners. „De schade aan de weg, het trottoir, de stoepbanden, de opritten en de aangrenzende panden zal voor ons desastreus zijn." De bewoners wijzen erop dat het in de straten achter het win kelcentrum toch al een be nauwde boel is, hetgeen levens gevaarlijk is voor de fietsers en voetgangers. „Dat wordt nu al leen maar erger." De gemeente is, op verzoek van de Vereniging van Eigena ren De Meerkreuk, van plan een verbod voor vrachtwagens op het parkeerterrein aan de voor zijde in te stellen. De vereniging wilde een parkeerverbod om verdere verzakkingen en be schadigingen van het terrein te voorkomen. Alkemade onder zoekt de bezwaren. De be zwaarmakers worden 13 juni gehoord door de commissie be zwaar en beroep. dienst definitief wordt afgesto ten. Zo niet, dan moet Alkema de een nieuwe vuilniswagen aanschaffen. Indien Haarlem mermeer het huisvuil ophalen overneemt, komen zo'n vier tot vijf medewerkers van Alkemade bij deze gemeente in dienst. Ge dwongen ontslagen worden uit gesloten. Volgens H. Beerding, hoofd afdeling afvalstoffen van de ge meente Haarlemmermeer, is het geen pesterij dat Haarlem mermeer maandag een vuilnis wagen mét chauffeur levert. „Iedere chauffeur is verant woordelijk voor zijn eigen wa gen. Zo'n wagen kost toch al gauw vier ton. Bovendien is het niet verkeerd voor de chauffeur uit Alkemade om alvast de sfeer te proeven in de Haarlemmer meer. Het is best leuk om eens onder andere collega's te zijn." Ambassadeurs voetballen tegen tv-sterren hazerswoude-runduk Ambassadeurs en diplomaten uit diverse landen samen met Nederlandse politici tegen ster ren uit de stal van loop van den Ende. Aanstaande zaterdag voetballen de twee ongewone teams tegen elkaar op het ter rein van de Hazerswoudse voet balvereniging Bernardus. Onder leidiung van de oud-internatio nal Jan Keizer spelen de elftal len een benefietwedstrijd voor de 'Doe een wens stichting'. De wedstrijd wordt verlevendigd door optredens van Brenda Star, Stefan Storm, Arthur van Stein en Franklin Kennedy. Het elftal van Joop van den Ende bestaat voor een belang rijk deel uit de cast van de po pulaire soap-serie 'Onderweg naar morgen'. In het internatio nale politieke team zal onder andere de ambassadeur van Ke nia zijn balvaardigheid en snel heid ten toon spreiden. Het goede doel achter de voetbalwedstrijd, de 'Doe een wens stichting', vervult wensen van kinderen die aan een le vensbedreigende ziekte lijden. De stichting is gelieerd aan de internationaal opererende Amerkaanse liefdadigheidsin stelling 'The make a wish foun dation'. De wedstrijd en de optredens beginnen om twee uur op het terrein aan de Sweelincklaan in Hazerswoude-Rijndijk. De toe gang voor de show bedraagt vijf gulden, kinderen tot twaalf jaar betalen de helft. jacobswoude yvonne van tol Veel jonge stelletjes, veelal uit Hoogmade, vulden het School- huys in Rijnsaterwoude gister avond. Ze hoopten allemaal in aanmerking te komen voor één van de negen woningen die bin nenkort aan het eind van de Theo Bosmanlaan in Hoogma de worden gebouwd. Zo'n zes tig mensen bevolkten het zaaltje en iedere nieuwe bezoeker werd direct als concurrent be schouwd en met argusogen be keken. Want Hoogmade is voor veel jongeren uit dit dorp de enige plaats waar zij willen wo nen. Wethouder A. Kea (ruimtelij ke ordening/CDA) vertelde dat het bestemmingsplan van Hoogmade bijna afgerond is. Na deze negen huizen worden er voorlopig geen woningen meer gebouwd. De stelletjes uit Hoogmade hadden ondertus sen 5 berekend dat hun kansen op een woning klein waren. De vijftien 'indringers', mensen die niet uit het Hoogmade kwa men, kregen dan ook veel com mentaar. Ondanks de sombere ver wachtingen over de kans op een woning, werden aan de hand van plattegrondtekeningen van de huizen toch al toekomst plannen gesmeed. „Dan bouw ik een dakkapel. En die muur tussen de twee slaapkamers breek ik weg zodat we een lek ker grote slaapkamer hebben", wees een Hoogmadenaar. Een meisje roept hoopvol: „Oh, in 1992 zat mijn vriend nog in dienst." Dat zou betekenen dat zij meer recht hebben op een sociale koopwoning. Maar meteen daarna zegt ze: „Ik kom niet uit deze gemeente, dus dat zal wel punten kosten." Jacobswoudenaren die een huurwoning kunnen achterla ten, hebben de beste kans op een woning in Hoogmade. Vijf van de negen te bouwen wonin gen zijn voor hen bestemd.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21