OPORT 'Ik ga niet gefrustreerd weg' i Eredivisie in zicht voor AZ en NEC Leids voetbaltalent Campfens vertrekt bij Ajax A Gretigheid Oranje bepaalt score iiv-^ chef willem spierdijk, 071 -356464. plv -chef rob onderwater, 071-356463 ZATERDAG 21 MEI 1994 Siemerink j Jan Siemerink heeft J zich afgemeld voor het toernooi van Roland Garros. De Rijnsburger is aan zijn knie Districtstitelstrijd bij Swift 70eterw0udeJeroen Straathof staat voor zijn eerste grote wie lerwedstrijd. De Zoeterwoudse schaatser neemt op maandag 23 mei bij de B-amateurs deel aan de districtskampioenschappen. De Leidse wielervereniging Swift/Casba organiseert de Zuidhol landse titelstrijd op het industrieterrein Grote Polder in Zoeter- vvoude-Rijndijk. Om 12.30 starten de nieuwelingen. De B-ama teurs en veteranen vertrekken om 14.15. Om 16.00 uur sluiten de A-amateurs het kampioenschap af. Straathof en Hersman in kernploeg leiden De schaatstoekomst van Jeroen Straathof en Martin Her sman is voor één seizoen veiliggesteld. Beiden kregen gisteren te horen dat zij behoren tot de kernploeg van de nieuwe bonds coach Wopke de Vegt. De opvolger van de naar de vrouwen kernploeg overgestapte Ab Krook krijgt in totaal acht schaatsers onderzijn hoede, sprinters en allrounders. Hersman, die nooit eerder deel uitmaakte van de senioren-kern ploeg, toonde zich tevreden met zijn uitverkiezing. Van Hanegem ziet Libregts niet zitten rotterdam De technische staf van Feyenoord heeft verbaasd en ontstemd kennis genomen van de benoeming van oud-bonds- coach Thijs Libregts tot algemeen directeur. Willem van Hane gem en Geert Meijer lieten onafhankelijk van elkaar weten geen behoefte te hebben aan een nieuwe baas. Met name Van Hanegem had geen goed woord over voor de handelwijze en de keuze van het bestuur. „Als Libregts zich met technische zaken gaat bemoeien, houdt het voor mij op", bena drukte de Haarlemmer, die zijn nieuwe contract met open einde nog niet van een handtekening voorzag. „Ik wil niets met hem te maken krijgen." McKenzie wint tweede etappe amsterdam De Australiër David McKenzie heeft gisteravond de tweede etappe van Olympia's Ronde, een rit over 129 kilometer met start en finish in Amsterdam, gewonnen. De Deen Mare Ja- kobsen werd de nieuwe leider van het algemeen klassement. Hij onttroonde de Italiaan Luca Colombo, die eerder de eerste etap pe, een individuele tijdrit, op zijn naam had gebracht. Gert Jacobs, de kopman van Casba Wonen, kwam in de tweede etappe zwaar ten val. Jacobs, die het in de tijdrit uitstekend had gedaan, reed de etappe nog wel uit. Ook de andere coureurs van Casba speelden geen rol van betekenis. Toestand Wendlinger nog kritiek nice* Karl Wendlinger verkeert nog steeds in levensgevaar. Acht dagen na het zware ongeval tijdens de vrije trainingen voor de Grand Prix van Monaco in Monte Carlo wordt de 25-jarige Oos tenrijkse Formule I-coureur nog altijd kunstmatig in een diep coma gehouden. Dat heeft professor Grimaud van het Saint Roch-ziekenhuis in Nice vgisteren medegedeeld. leiden willem spierdijk Het Leidse voetbaltalent Alan Campfens gaat weg bij Ajax. Campfens heeft het niet naar zijn zin bij de Amsterdamse club. De Leidenaar heeft een jaar in de BI bij Ajax gespeeld en haalde ook het Nederlands jeugdelftal onder de 16 jaar. Campfens heeft een gesprek met Feye noord gehad. Het meest waarschijnlijk is echter dat hij terugkeert naar UVS. Co Adriaanse, hoofd van de jeugdoplei ding bij Ajax, vindt het verschrikkelijk jammer dat de Leidenaar uit Amsterdam vertrekt. „Wij beschouwen hem als een groot talent. Het is ook een bijzonder prettige jongen. Maar als-ie het niet naar z'n zin heeft, wordt het een moeilijke zaak." De Katwijkse jeugdspelers Peter Krom hout en Robert-Jan Ravensbergen ma ken een opvallende overstap van Feye noord naar Ajax. Beide spelers 'zijn jeugdinternational. Kromhout is keeper en Ravensbergen speelt op het midden veld. Kromhout vertrekt uit Rotterdam na een confict met de jeugdtrainers van Feyenoord, waardoor hij afgelopen sei zoen enkele keren op de bank terecht kwam. Hij heeft zich vervolgens zelf bij Ajax aangemeld. Daar moet hij met twee andere doelverdedigers gaan uitmaken wie volgend seizoen in het- hoogste jeugdelftal komt. Volgens Adriaanse is het tamelijk uniek dat jeugdspelers van Feyenoord naar Ajax overstappen. Behalve de twee Katwijkers gaat ook jeugdinternational Richard Knoppert naar Ajax. „Dat is naar mijn weten nog niet eerder gebeurd. Wij zijn er geen voorstander van, want Feye noord heeft ook een goede jeugdoplei ding. Maar als die jongens het echt wil len, zijn ze welkom." De overstap van de twee Katwijkers wordt vergemakkelijkt omdat Ajax ook in de Leidse regio tegenwoordig het vervoer naar training per busje regelt. Feyenoord doet dat al langer. Ex-UVS'ers Barry Dubbeldeman en Ri chard Groenewegen gaan volgend sei zoen over van de Sportclub Feyenoord naar de betaalde afdeling. Zij gaan daar in het tweede spelen. Sassenheimer Mi chel Roest krijgt geen kans in het tweede. Hij keert waarschijnlijk terug naar zijn oude club Ter Leede. Pieter Slootweg uit Katwijk, ook uit de jeugd van Feyenoord, besloot terug te keren naar Quick Boys. AZ (in groep A) en NEC (groep B) hebben na de tweede speel dag van de nacompetitie om twee plaatsen in de eredivisie de beste papieren. AZ won ook het tweede duel (met 5-1 van Telstar), zoals ook NEC (1-0 bij Heracles) nog zonder verlies- punten is. Net als thuis tegen ADO Den Haag sloeg AZ tegen Telstar na de rust, die beide keren met 0-0 werd bereikt, koelbloedig toe. In de 50e minuut kwam Van Roon plotseling vrij na een grove fout van de Telstar-verdediging: 0-1. Hierna brandde AZ los. Van Dam besliste: 0-2. Dezelfde spits maakte in de 66e minuut 0-3. Hoop scoorde in de 75e mi nuut, na een vrije trap, tegen. Van Diemen maakte van af stand het mooste doelpunt twee minuten voor tijd. Den Haag kreeg in de tweede helft tegen RKC twee straf schoppen, waarbij de laatste wel erg gemakkelijk werd gege ven door scheidsrechter Van Vliet. Achtereenvolgens brach ten Van Haaren en Verbeek te genstanders Talan en Bayhan ten val. Aanvoerder en top schutter Van der Laan schoot twee keer onberispelijk raak. Het Waalwijker doelpunt, in de voorlaatste minuut, was van de Haagse doelman Stam, die de bal in eigen doel sloeg. Na de bekerfinale lonkt voor NEC nu ook dé eredivisie. De Nijmeegse formatie maakte gis teren tegen Heracles een snel doelpunt en speelde verder enigszins met de handrem aan. De beslissing viel gisteren aan de Bomsestraat in de 14e mi nuut. Koóistra speelde Durmus- oglu uit, deed een paar stappen voorwaarts en schoot de bal van een meter of twintig in de bo venhoek. Op het door de regen spek gladde veld toonden Wagenin- gen en VW veel inzet, maar weinig klasse. De Graafschap kwam snel door Van Oostrum op voorsprong. Het duurde slechts zes minuten of VW maakte in de twaalfde minuut gelijk via Van Leenders. Vlak na de hervatting scoorde Verbeme de winnende treffer. Schultz Brenda Schultz 2 J heeft eindelijk een coach gevonden die haar begrijpt. Van Glen Schaap neemt zij dingen wel aan. Vakantie van Marbus gaat in rook op noordwuk tim brouwer de koning Bram Marbus heeft zijn buik vol van oefenwedstrijden. De va kantie van de Noordwijkse spits van Excelsior gaat in rook op, omdat hij een zware enkelbles sure overhield aan het vriend schappelijke duel tegen Rijns- burgse Boys van afgelopen dinsdag (7-2). Het gewricht brak net niet, maar moet wel drie weken in het gips. Over ander halve maand hoopt Marbus weer speelklaar te zijn. Behalve zijn vakantie loopt de 22-jarige pechvogel wellicht po sitieverbetering mis. Na een goed seizoen bij de Rotterdam se eerstedivisionist merkte Mar bus dat er andere clubs belang- stellling voor hem toonden. Na men noemt de Noordwijker niet. „Ik vrees alleen, dat die be langstelling door deze blessure verflauwt." Het niemendalletje op Woudestein brak Marbus twee dagen na afloop van de competitie lelijk op. „Ik weet ook niet waarom dit soort wed strijden wordt gespeeld. Het hoort er kennelijk bij. Bij een te rugspeelbal was die rechtsback van Rijnsburgse Boys te laat met zijn tackle. Ik voelde meteen dat het mis was. Foto's in het Sint Franciscus-zieken- huis in Rotterdam wezen uit dat de vork rond mijn enkel is ver schoven. Het gips moet ervoor zorgen dat alles op zijn plaats blijft." Mocht Marbus, die er bij Excelsior twee seizoenen heeft opzitten, ook volgend jaar op Woudestein acteren, dan hoopt hij op een doorbraak naar hoger sferen. „Dat is altijd mijn stre ven geweest. Ik merk trouwens dat de club ook weer ambitieus te werk gaat. De komst van trai ner Rob Baan duidt daar al op." Hans vein der Zee vertrekt na vijf jaar bij Quick Boys Hans van der Zee, trainer van Quick Boys, neemt dinsdag met een wedstrijd tegen het Nederlands elftal afscheid van zijn ploeg. De 38-jarige Amsterdammer is dan - met een onderbre king van drie jaar - vijf sei zoenen trainer geweest van de Katwijkse eersteklasser. katwijk willem spierduk Zijn vijfjarig bewind leverde Quick Boys wel telkens een ho ge notering op de ranglijst op, maar geen kampioenschap. „Toch ga ik hier niet gefrus treerd weg", zegt Van der Zee, „We zijn twee keer tweede ge worden met een record aantal punten. Dat heeft toch ook vol doening gegeven. Alleen het laatste seizoen vind ik een grote teleurstelling, ondanks die ge deelde tweede plaats." Jungle In dat afgelopen jaar heeft Quick Boys nauwelijks een rol kunnen spelen in de strijd om de titel. Het is dan niet gemak kelijk om als trainer in Katwijk overeind te blijven. Van der Zee: „Bij slechte resulaten is het een jungle, maar soms is het in een jungle ook goed toeven. Wan neer het slecht loopt, steken in triges hier de kop op. Als trainer kom je ter discussie te staan. Als dat niet zou zijn, zou Quick Boys ook geen topclub zijn." Ondanks die kritiek in zijn laatste jaar op Nieuw-Zuid, is het opmerkelijk dat hij vijf jaar als trainer bij Quick Boys heeft gewerkt. Van der Zee, in een po ging aan te geven waarom het hem wel is gelukt zo'n lange pe-' riode vol te maken, terwijl an dere trainers snel het veld moesten ruimen. „Je moet in de eerste plaats weten wat hier leeft, zonder dat je meteen ach ter elke boom een vijand ziet staan. Als je iedereen te vriend wil houden hier, houd je het ook niet lang vol. Ik vraag me zelf wel eens af, wat is Quick Boys nu eigenlijk? Iedereen is vervangbaar, de voorzitter, de trainer, de spelers en de terrein knecht. Zo'n club is van de sup porters, je moet respect hebben voor de supporters. En de dis cussie met hen niet uit dé weg gaan." Van der Zee voert een paar redenen aan voor het teleurstel lend verloop van afgelopen sei zoen. „Basisspelers zoals Jaap van Duyn, Fred Kanbier, Gert Aandewiel en Marcel Harteveld katwuk willem spierduk Er moeten er aan Katwijkse kant niet meer dan vijf invliegen. En het zou leuk zijn als Quick Boys zelf ook nog een doelpunt zou maken. Trainer Hans van der Zee hoopt dat zijn ploeg niet al te veel doelpunten om de oren krijgt van het Nederlands elftal, komende dinsdag op Nieuw Zuid. „Of de score hoog wordt, is afhan kelijk van de gretigheid van de internationals." Van der Zee herinnert zich dat hij al eerder bij Quick Boys op de bank zat tijdens een wed strijd tegen Oranje. Het werd toen, zes jaar ge leden, 12-1 voor het Nederlands elftal, onder meer door vijf doelpunten van johnny Bosman. „Gullit en Van Basten deden niet mee, maar wel spelers als Hendri Krüzen en Fred Rutten. Dan word je dus weggespeeld, die gasten wil den zich bewijzen. Voordeel voor Quick Boys dinsdag kan zijn, dat Bergkamp en Gullit dat niet meer hoeven te doen. De trainer van Quick Boys zegt dat het niet nodig zal zijn zijn ploeg te motiveren. „Het eni ge wat ik in zo'n geval tegen de spelers zeg: en joy the game, heb plezier." De Amsterdammer vindt dat het voor zijn spelers een unieke kans is zich te meten met spelers van wereldniveau. „Ik wil wel eens zien of Harteveld sneller is dan De Boer. Gert Aan dewiel, Floor van Duyn en Ronald van Dijk kunnen laten zien dat ze in de eredivisie thuis horen. Hans van der Plas kan tegen Overmars bewijzen dat-ie de beste linksback in het ama teurvoetbal is. En, is het haar van Martin Steen voorden langer dan dat van John de Wolf." Quick Boys zal dinsdag Fred Kanbier wegens een blessure moeten missen. De verwachting is dat Gert Aandewiel zijn rentree maakt bij de Katwijkse ploeg. De Katwijkse organisatie heeft inmiddels be sloten een extra tribune te bouwen op Nieuw Zuid. Daardoor kunnen meer dan 10.000 toe schouwers de wedstrijd bekijken. Hans van der Zee: „Alleen het laatste seizoen is op een grote teleurstelling uitgelopen." zijn langdurig geblesseerd ge weest. Daarbij komt nog dat een aantal sleutelspelers niet in vorm was. Bijvoorbeeld Gert Aandewiel, vorig jaar maakte hij negen goals en gaf tien assists, dit seizoen scoorde hij maar één keer en gaf hij twee keer aan. Steenvoorden legde er vo rig jaar 16 in, dit seizoen maar 8." Omdat de grote vorm ont brak, kon Quick Boys evenmin het geluk afdwingen. In de jaar gang 1992/93 wonnen de Kat wijkers herhaaldelijk een wed strijd door een blessuretijd te scoren. Dit seizoen lukte dat ei genlijk alleen in het uitduel met Noordwijk. Van der Zee wijst erop dat het afgelopen seizoen toch ook po sitieve punten heeft opgeleverd. „Marco Ruwaard, Ronald van Dijk en Marcel Harteveld zijn vaste spelers van het eerste ge worden. Vooys, Heeringa en Ro vers zitten er tegen aan. Ronald Pronk en Cees van Duyn heb ben hun debuut gemaakt" Dilemma De trainer, die voor hij de twee de keer naar Katwijk kwam drie jaar IJsselmeervogels onder zijn hoede had, denkt echter dat dat laatste misschien ook weer zijn fout is geweest. „Bij deze club moet je presteren, maar je moet ook aan opbouw denken. Het ene mag niet ten koste gaan van het ander. Dat is een dilemma. Misschien heb ik het afgelopen jaar wel te veel aan die opbouw gedacht." Van der Zee wijst erop dat een trainer van Quick Boys nog een tweede dilemma heeft. „Het vinden van evenwicht tus sen attractief spel en effectief spel, is ook een moeilijke zaak. De supporters hier zijn kritisch. Er moet gewonnen worden, maar ook nog eens met mooi voetbal." Van die kritische supporters- schare (Van der Zee: „Een Kat- wijker is een mopperaar, op het weer, en ook op het voetbal.") oogstte niet alleen het elftal, maar ook de trainer kritiek. Vooral het feit dat hij voorstop per Richard Hoogervorst liet vertrekken en daarvoor mid denvelder Jacco van der Hoeven van Excelsior Maassluis haalde, werd Van der Zee kwalijk geno men. Toch staat Van der Zee nog altijd achter het besluit om Hoogervorst te vervangen. „Ik ga moeilijke beslissingen niet uit de weg. Hoogervorst was niet de speler meer van enkele jaren geleden, hij is te blessure- gevoelig, opbouwend zwak en maakt te veel overtredingen. Bovendien had ik Van Dijk en Heeringa voor die positie." Fout De Amsterdammer geeft wel toe met het 'halen' van Van der Hoeven een inschattingsfout te hebben gemaakt. „Je kunt je af vragen of dat wel de juiste man is geweest. Ik héb hem de laatste wedstrijden ook buiten ARCHIEFFOTO WIM DIJKMAN het elftal gelaten. Op de instel ling van die jongen was overi gens het gehele seizoen niets aan te merken Het aantal buitenstaanders wordt door Quick Boys overi gens traditiegetrouw beperkt gehouden. Van der Zee vindt dat een goede zaak. „Het is de enige club die zich in Neder land aan de top kan handhaven met eigen mensen. Dat beleid kan overeind blijven omdat er zo'n enorme kwantiteit aan spelers is, dat levert per definitie voldoende kwaliteit op. Het waarborgt de doorstroming van de jeugd. Bovendien geloof ik dat je meer uit een ploeg haalt, wanneer liet aantal 'eigen' mensen de overhand heeft." Van der Zee, die volgend jaar Kozakken Boys uit Werkendam traint, gelooft dan ook dat de Katwijkse ploeg zich volgend seizoen gemakkelijk aan de top handhaaft. „Ik kan me niet voorstellen dat Quick Boys nog eens zo'n zwak seizoen draait." In het kader van de voorbereiding op het WK '94 wordt dinsdagavond 24 mei a.s. om 19.30 uur op het Sportpark Nieuw-Zuid te Katwijk, de oefenwedstrijd gespeeld De wedstrijd zal worden omlijst door optredens van Blaasorkest De Swiebels, De Borrelboys, Tinus Tulp, Mannenkoor Karrespoor, Ria Valk en Arie Ribbens. Kaartverkoop: Er zijn nog volop staanplaatsen a 15,-, 65+ en kinderen tot 12 jaar 7,50 Voorverkoopadressen: Katwijk: Sportpark Nieuw-Zuid. Elke dag en 24 mei v.a. 15.00 uur Pluimgraaff Sport en Het Valutahuis Leiden: ING bank. Schuttersveld en Assucom Assurantiën, Rijnsburgerweg 143 Per fax: Tevens kan per fax (01718-26419) worden gereserveerd. Kaarten af te halen tegen kontante betaling op 24 mei bij de hoofdingang van het sportpark. VOETBAL De Braziliaanse internationals worden dik beloond indien ze de finale van de eindronde om het WK voetbal in de Verenigde Staten bereiken. Ze kunnen rekenen op een premie van 200.000 gulden. Dit meldden de sportkranten in Rio de Janeiro gisteren. De voorzitter van de Braziliaanse voetbalbond, Ricardo Teixeira, weigerde de berichten te bevesti gen, maar zei dat vandaag tijdens een persconferentie in het trainingskamp te Teresopolis, honderd kilometer ten noorden van Rio de Janeiro, meer nieuws kan worden verwacht. Feit is dat de Brazilianen met lege handen blijven indien ze de eindstrijd niet halen, aldus de voor zitter.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21