katwijk klopt ACV in spektakelstuk \Z neemt ruim afstand van ADO/Den Haag BOLLEN Sport ra PSV rond met Anderlecht over transfer Luc Nilis In het kader van de voorbereiding op het WK '94 wordt dinsdagavond 24 mei a.s. om 19.30 uur op het Sportpark Nieuw-Zuid te Katwijk, de oefenwedstrijd gespeeld De wedstrijd zal worden omlijst door optredens van Blaasorkest De Swiebels, De Borrelboys, Tinus Tulp, Mannenkoor Karrespoor, Ria Valk en Arie Ribbens. Kaartverko op: Er zijn nog volop staanplaatsen a 15,-, 65+ en kinderen tot 12 jaar 7,50 Voorverkoopadressen: Katwijk: Sportpark Nieuw-Zuid. Elke dag en 24 mei v.a. 15.00 uur Pluimgraaff Sport en Het Valutahuis Leiden: ING bank. Schuttersveld en Assucom Assurantiën, Rijnsburgerweg 143 Per fax: Tevens kan per fax (01718-26419) worden gereserveerd. Kaarten af te halen tegen kontante betaling op 24 mei bij de hoofdingang van het sportpark. 1ENSDAG 18 MEI 1994 ^^Katwijk - ACV stond gisteravond negentig minuten 220 volt. De eerste wedstrijd om het zaterdagkam- «nschap bracht alles wat het' spelletje zo boeiend kan ten. Fantastisch voetbal, afgrijselijke blunders en uit- l(en jelijk een terechte winnaar: Katwijk. Met 4-3 bleven mgl'^ranjehemden de bezoekers uit Assen de baas en stel- daarmee direct hun kandidatuur voor de zaterdagti- was al een uur na de wed- d, maar Huug van Duyn :d nog te trillen op zijn be- ioo De spanning hield de doel- i van de w Katwijk nog in wurgende greep. Voor Van li, vervanger van de gebles- de Teun van Duyvenbode, pn de wedstrijd afgrijselijk een blooper van de eerste oo Er ging in de daaropvol- jle minuten heel wat door jonge doelman heen. „Op gegeven moment stond ik oon te mekken, ongelooflijk, een spanning." laar zijn wraak was zoet. In allerlaatste seconde ver- jen ACV-topscorer Mariano pbarda vrij voor Van Duyn. gelijkmaker zou hoogst on- cht zijn geweest, maar in tbal telt het recht van de kste niet. Doelpunten, daar j t het om. Bombarda, vol- d seizoen de nieuwe spits FC Groningen, kopte. Het iliek hield de adem in en jg. van Duyn besliste: een ding en de bal gestopt op de Opluchting in het veld, op pank en op de tribunes. Het warempel de ontknoping de Spaanse voetbalcompe- van afgelopen zaterdag- pd wel. atwijk - ACV was emotie, fs de doorgaans rustige trai- van de w Katwijk viel na af- -p, tijdens het nemen van afifschoppen, uit zijn rol. Kees ft had genoten van zijn eg, dat zeker, maar dat 'die eidsrechter' (Veltrop) ACV i kwartier voor tijd een straf- op cadeau deed, dat kon ei- dijk niet. „Die man bracht weer terug in de wedstrijd, ïers hadden we het al lang emaakt". Voor de rest stak Guyt de lof trompet. En terecht. Want zijn ploeg had fantastische dingen laten zien. „We hebben een loodzware competitie achter de rug. De laatste weken voetbal den we op de automatische pi loot. Het zag er allemaal wel aardig uit, maar het ging alle maal te gemakkelijk. En dan zo'n wedstrijd. Ik moet Katwijk een groot compliment maken, dat ze in staat waren om zo'n wedstrijd te spelen tegen een ploeg van grote klasse." Guyt had tijdens de wed strijdbespreking de waarschu wende vinger al geheven: ACV is een klasseploeg. Tijdens de eer ste twintig minuten op de met 2000 toeschouwers niet echt ge vulde Krom speelde er ook maar een ploeg: ACV. Toegege ven, de ploeg van de scheiden de trainer Johan Zandstra (hij wordt vervangen door Ron Jans) kreeg van goalie Van Duyn een duwtje in de rug. Een bepaald houdbaar balletje van Roeland Deuring stuiterde over het li chaam van de vertwijfelde Kat wijk-goalie in het doel: 0-1. Katwijk had het daarna moei lijk. ACV speelde het balletje makkelijk rond en de even aan geslagen thuisploeg had daarte gen weinig in de brengen. De formatie incasseerde twee gele kaarten (De Kroon en Braaf, de laatste is er maandag bij DOVO niet bij zoals ook de bekeurde Carlo van Zeist) en had moeite om de kampioen van IC bij te benen. Toch worstelde de ploeg zich door de moeilijke periode, waarin het vroege doelpunt van ACV als een molensteen om de nekJiing. De wal om te winnen hielp Katwijk weer in het zadel. De kansen kwamen en Katwijk had het geluk dat een van de eerste ACV-aanvoerder Peter Kuntz wordt doelpunt van Katwijk. mogelijkheden direct werd be nut. Pim Langeveld schoot op de rand van de zestien richting doel, doelman Schoenmaker moest de bal lossen, waarna Kees Krayenoord van dichtbij in de verste hoek binnentikte: 1 -1 De beer was toen los. Katwijk rook bloed en ACV kroop ge schrokken terug. Binnen vijf mi nuten keek de Asser ploeg tegen een 3-1 voorsprong aan. Kees Krayenoord kapte zich in de vij andelijke 'zestien' knap vrij en bezorgde Hans Zwaan een niet te missen kans: 2-1. Twee mi nuten later deed Krayenoord het zelf na voorbereidend werk van Kenneth Braaf, gisteravond een van de animators van de_ oranjehemden: 3-1. Tekenend voor de wedstrijd was dat Ie voet dwars gezet door Katwijker A, ACV'er Bombarda pal daarna vrij voor Huug van Duyn ver scheen. De doelman griste het leder van de schoen van de spits, die ooit betaald voetbal speelde in zijn geboorteland Ar gentinië. Van Duyn voelde dat tyet niet meer kapot kon. Toch verschafte de 3-1 Kat wijk geen enkele zekerheid. De ploeg voetbalde in de tweede helft goed en gedegen, al lag het tempo begrijpelijk lager dan in de eerste helft. ACV kon zich daardoor herstellen van de Kat- wijkse opdoffers, maar kwam nimmer gevaarlijk in de buurt van Van Duyn. Niettemin moest de doelman 'vissen' na een tref zekere, houdbaar ogende vrije trap van Roeland Deuring. Van Duyn: „Ik zag die bal te laat irco de Ridder. De Ridder tekende la aankomen. Daarom kon ik niet reageren." Hoe dan ook, de spanning was weer volledig terug. Voor Katwijk geen reden om met de 'kont in de zestien' te spelen. Aanvallen is in Katwijk de beste verdediging en die instelling le verde een kwartier voor tijd de 4-2 op van Marco de Ridder, na een afgemeten voorzet van Kees Krayenoord. De rechtsbuiten was overigens bij alle doelpun ten betrokken. Een gelopen koers was het daarmee niet. Scheidsrechter Veltrop wees na een dubieuze valpartij van invaller Feijen naar de stip en Bombarda tekende simpel voor 4-3. Daarna volgde een hectisch slot met de meeste kansen voor Katwijk. Maar die ir voor het fraaie winnende, vierde, foto henk bouwman waren aan de oranjehemden niet besteed. De mooiste moge lijkheid was evenwel voor Mari ano Bombarda. In één seconde maakte Huug van Duyn alles goed, wat eerder was misgegaan. Katwijk-ACV 4-3 (3-1). 5. Deuring 0-1, 28. Krayenoord 1-1, 30. Zwaan 2-1, 32. Krayenoord 3-1, 65. Deuring 3-2, 73. De Ridder 4-2, 75. Bombarda 4-3. Scheidsrechter Veltrop. Toeschouwers 2000. Gele kaarten: Van den Broek (ACV), Braaf, De Kroon en Van Zeist (Katwijk). Strafschoppen: ACV 5, Katwijk 4. Katwijk: Van Duyn; De Kroon, Lan- femaat (Kwestro), Pouw, Van Zeist; raaf, Langeveld, Van der Plas; Krayenoord, Zwaan, De Ridder. ACV: Schoenmaker, Scho.Iing, Van den Broek, Kuntz, Van Spijker; Bos. Pitstra, Deuring; Meertens (Feijen), Van Vugt. Bombarda. Zaterdag, 16.00: ACV-DOVO. Maan dag, 19.00: DOVO-Katwijk. MAAR«ANP RKC, NEC en Heracles zijn Inend uit de startblokken KKL 1 de nacompetitie om twee Op grond van de indrukwek- atsen in de eredivisie ver- kende score in de slotfase Van kken. AZ nam ruim afstand de reguliere competitie in de i ADO/Den Haag met 4-0, eredivisie, waarin RKC vijftien l (ook irt groep A) klopte punten uit tien duels haalde, is star met 4-2, NEC was in de Waalwijkse formatie favoriet pep B te sterk voor De Graaf- voor de eindzege in groep A. lap, terwijl Heracles het uit- Telstar bood gisteravond echter Muste VW in eigen huis met knap tegenstand en vlakte giste- de baas bleef. ren tot twee keer toe een ach terstand uit. Eerst gaf Simons n Haag-trainer Nol de Ruiter een klassieke voorzet van de !de schuld van de nederlaag achterlijn, ingekopt door Hoop. jen AZ aan de scheidsrechter De eerste gelijkmaker was nodig n Dijk. Het eerste doelpunt omdat Brands voor 1-0 had ge- s volgens hem absoluut bui- zorgd met een schot van af- ispel. Vooral in de eerst helft stand, dat veteraan-doelman s het een aantrekkelijk wed- Nederburgh niet had zien aSn- ijd, die gelijk opging. Maar na komen. Vlak nadat Van Aerde ^ede treffer van AZ, gemaakt met een snoeihard schot 2-1 or Buskermolen, werd de had gemaakt, voerde een solo lisclub duidelijk sterker. Den van Oostrom langs tal van RKC- ag probeerde het nog wel, benen tot de voet van Simons: lar echte grote mogelijkhe- 2-2. RKC had aan twintig minu- n creeërde het niet. Het leek ten na rust genoeg de beslissing de spelers zich min of meer te forceren, dankzij kopballen het verlies hadden neerge- van Boogers en Brands. NEC ;d. De Alkmaarders kregen juist ftrouwen en gingen voortdu- NEC heeft gisteravond de favo- id in de aanval. En met sue- rietenrol in Groep B van de na- doorverkoop SJC - Nederlands elftal ^fcoRDwyü. Voor de wedstrijd SJC - Nederlands elftal op 4 juni BBjukaarten verkrijgbaar bij de VW-kantoren van Noordwijk, Aioordwijkerhout, Voorhout, Sassenheim, Lisse, Hillegom en ^Heiden. Op de dinsdag- en donderdagavonden is er voorverkoop j^ljij SJC alsmede op de zaterdagmiddag. De entree voor volwas- fenen is 15 gulden, kinderen tot en met 12 jaar 7,50 gulden, 65- (lussers 7.50 gulden. De wedstrijd begint om 14.30 aan de Lage ~Veg in Noordwijk. teserves Docos kampioen hden Het reserveteam van de Docos-vrouwen is gisteravond ampioen geworden van de derde klasse. De Leidsen wonnen iet 3-0 van RKAW. Yvette Snijders, Esmeralda van Weeren en larja de Leeuw schoten Docos 2 de tweede klasse in. toestand Wendlinger stabiel nwil De toestand van de Oostenrijkse formule I-coureur Karl (endlinger is stabiel. De afgelopen week donderdag bij de trai- ing voor de Grote Prijs van Monaco bij een ongeval ernstig ge- ond geraakte Oostenrijker ligt nog steeds buiten bewustzijn in 2n ziekenhuis in Nice. e artsen die Wendlinger kunstmatig in coma houden, begin- en vandaag met de inleiding van het ontwakingsproces dat ogelijk tot eind deze week kan duren. Ialekx twee jaar langer bij Sporting 'Sabon Stan Valckx heeft zijn contract bij Sporting Lissabon iet twee jaar verlengd. De 30-jarige verdediger stond in de be- mgstelling van Benfica en Porto maar gaf de voorkeur aan een inger verblijf bij zijn huidige werkgever, alekx, oud-speler van PSV, is opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de eindronde van het WK. Hij zal zich ïaandag melden in Zeist voor de voorbereiding op het toernooi de Verenigde Staten. competitie bevestigd. De ambi tieuze club uit Nijmegen bleek geen trauma te hebben overge houden aan de ietwat frusteren- de nederlaag tegen Feyenoord. Vijf dagen na de kansrijke be kerfinale in de Kuip (2-1) was de ploeg van de scheidende trainer jan Pruijn oppermachtig in de Gelderse derby tegen De Graaf schap: 4-0. Topschutter Lok was met drie treffers de gevierde man in De Goffert. Cruden ver zorgde de eerste goal. Heracles VW leek gisteren in niets meer op de ploeg die voor de winter stop als aanwinst voor de eredi visie beschouwd werd. De Ven- loërs werden voor de pauze door treffers van Dikken en Kooijman op een 2-0 achter stand gezet. Vincent bracht WV direct na de hervatting weer in het spoor van Heracles, maar ook dat doelpunt»hielp VW niet over de streep. VW berustte in de nederlaag. De Venloërs wa ren op eigen terrein niet in staat hun plaats in de eredivisie op waardige wijze te verdedigen. Vlak voor tijd bepaalde weer Dikken de eindstand van dit du el op 3-1. Promotie voor vrouwenteam BV Leiderdorp leiderdorp» De vrouwenploeg van basket balvereniging Leiderdorp speelt komend seizoen in de eerste di visie. De NBB heeft daar giste ren toe beslist. Leiderdorp, dat zich versterkte met onder meer Renate Sluys van MSV en Simo- ne van Meurs van Grasshoppers speelde afgelopen seizoen nog in de kern Den Haag. De NBB acht de toekomstige ploeg ech ter sterk genoeg om in de eerste divisie uit te komen. Leiderdorp keert daarmee te rug naar het niveau waar de ploeg vier jaar geleden naar toe promoveerde. Vanwege het ont breken van een coach moest de club zich toen terugtrekken. De heren van Leiderdorp zijn overigens ondanks de aanvraag niet tot de eerste divisie toege laten. Waarschijnlijk spelen ze volgend seizoen rayon eerste klasse. De jongens junioren van Lei derdorp zijn verzekerd van nog een jaar eredivisie. De ploeg van Ferenc Szitas degradeerde afge lopen seizoen, maar behield zijn plaats omdat Onze Gezel len zich vrijwillig terugtrok. Michael Dikken van Heracles heeft VVV op achterstand gezet. Aangever Dormusoglu feest mee. foto anp 23 chef willem spierdijk. 071 -356464, plv.-chef rob onderwater, 071-356463 Wie bij een be langrijke wed strijd van de w Katwijk op tijd komt, kan niet alleen genieten van een voetbalwedstrijd, maar wordt ook getracteerd op schitte rend vuurwerk. Stadionfak kels, oranje rookbommen en een 300.000-klapper. Niet zel den waant de toeschouwer op sportpark De Krom zich in een Zuidamerikaanse voet baltempel. De mensen die al het moois tot zich nemen, zullen zich niet realiseren wat er allemaal komt kijken bij deze attractie. Het is niet even een paar rotjes inkopen en de aanste ker eronder houden. Er is bij de w Katwijk weliswaar geen 'commissie vuurwerk', maar er zit wel een hele organisatie achter. Henk van de Bosch en Peter Vlieland zijn de 'vuurvreters' van De Krom. Zij zorgen er voor dat een topper van Kat wijk ook de ambiance van een topper krijgt. ,,Het is sfeerbepalend en soms lijkt het zelfs dat een wedstrijd er iets extra's door krijgt, zegt Henk van de Bosch, die zelf in Katwijk 5 voetbalt. „De spelers die vlak voor de aftrap op het veld staan, zijn er niet ongevoelig voor. De toon is gezet als er vlak voor aanvang een knetterend vuur werk losbarst. Van de Bosch en Vlieland de den hun kunstje voor het laatst tijdens Quick Boys - Katwijk van afgelopen zater dag. Een paar weken geleden ontstaken ze de lonten ook voor de kampioenswedstrijd tegen Marken. Toen was er zelfs een knetterend meter slang lont bevestig aan een hoogwerker. Die was beschik baar gesteld door de werkge ver van Van de Bosch, schil dersbedrijf Ladan. Gister avond was er geen show voor de thuiswedstrijd tegen ACV. Van de Bosch: „Per keer kost het toch gauw duizend gidden. We halen op gezette tijden geld op voor het vuurwerk. Meestal bij de lage re elftallen en dan lappen we gemiddeld een tientje per per soon. Niet iedereen wil zo veel bijdragen, maar alles is mee genomen. Als we een leuk be draghebben kunnen we weer inkopen doen. ja, ook de spe lers van het eerste betalen al tijd mee. En soms vinden we een sponsor bereid. Van de Bosch zegt niet te we ten of het allemaal mag dat geknal. Daar staan we niet bij stil, we doen het niet tijdens de wedstrijd en verder moet het allemaal wel verantwoord blijven vinden we. Geen kin deren erbij en een beetje op passen met het vuur. Volgens KNVB-woordvoerder R. van de Broek van de afde ling tuchtzaken is er niks mis met vuurwerk rond een voet balwedstrijd. „Wij maken daar geen pro bleem van. Het wordt anders als de wedstrijd een halfuur later begint omdat er een hele show wordt gegeven. Opperste verwar ring bij Noord wijk-secretaris Cees Spaanderman vorige week woensdagavond. Be gonnen de voetbalwedstrij den in de zaterdagklasse IA op Hemelvaartsdag om 18.00 of om 14.30? Noordwijk ver keerde in de veronderstelling dat het duel bij Rozenburg volgens de opgave van de KNVB om 18.00 zou begin nen. Een bericht in deze krant dat het aanvangsuur naar 14.30 uur was verplaatst, bracht Spaanderman aan het twijfelen. Hij had nog niets van Rozenburg gehoord en navraag leerde dat er onder de rook van Rotterdam 'ge woon' om 18.00 uur zou wor den afgetrapt. Waar die onzin in de laant vandaan kwam, vroeg Cees zich vervolgens af. Sorry Cees, maar wij werden van ons apropos gebracht' door een telefoontje, waarin melding werd gemaakt van het vervroegen van Katwijk- Huizen en Ajax-Quick Boys. Belangrijke wedstrijden met als inzet degradatie uit de eer ste klasse en de mededeling dat alle duels waren ver plaatst, was voor ons reden voor publicicatie. Wij voelden ons ook nog eens gesterkt door de KNVB-regel die zegt dat de laatste drie ronden van de competitie een gelijk aanvangsuur hebben. Foutje! Met de reglementen wordt duidelijk de hand ge licht, tot grote ergernis van Noordwijk. Cees Spaander man stuurde namens de club een boos briefje, waarin de club zijn verontwaardiging en verbijstering laat blijken over de handelwijze van de KNVB. Rob de Leede geeft namens de bond toe dat er in strijd met de reglementen toestem ming is gegeven. De Leede: „We hebben toestemming ge geven voor wel dertig wedstrij den. En iedereen had een re den. Een kermis, een jaar markt, een toernooi, noem maar op. Voor ons is dat niet te controleren. Of eigenlijk is het wel te controleren, maar dan moeten we derig man ex tra in dienst nemen. Als clubs met zo'n verzoek komen, dan gadn we ervan uit dat ze een plausibele reden hebben voor het vervroegen van het aan vangsuur. Wij zagen veel donderdag op De Krom. Vuurweric, zeven doelpunten tegen Huizen en een haringkar. Geen kermis en al helemaal geen jaarmarkt in de buurt. Tsja. De Leede geeft wel toe dat al le amateurwedstrijden om 14.30 hadden moeten begin nen: „Dat heeft de maken met de bekerfinale Feyenoord-NEC. Die stond eerst om half drie. Daarom zijn alle amateur wedstrijden verschoven naar zes uur. Later is Feyenoord- NEC verschoven naar zes uur. Daarop hadden alle amateur wedstrijden weer naar half drie verschoven moeten wor den. Dat is niet gebeurd en dat betreur ik. Dat zal niet meer voorkomen. De Leede heeft notie geno men van de woede van Noordwijk en is weer overge gaan tot de orde van de dag. De Leede: „Ach, er zijn wel meer clubs boos. Met vakantie gaan we nog niet, maar dit is wel de laatste aflevering van deze rubriek. In september keren we weer terug. rob onderwater rob van der zanden BRUSSEL «GPD PSV heeft met Anderlecht een akkoord bereikt over een trans fer van de bijna 27-jarige aan valler Luc Nilis. De Eindhovense club hoopt op korte termijn ook met de speler zelf tot overeen stemming te komen. De Belgi sche kampioen zoekt voorts in Brazilië naar aanvulling van de selectie. Het contract van Nilis met Anderlecht loopt nog door tot medio 1995. Omdat men in Brussel niet erg te spreken is over de mentaliteit van de scha duwspits is men bereid hem nu al tegen een 'goede' prijs te ver kopen. De in Hasselt geboren Nilis kwam acht jaar geleden van Winterslag naar Anderlecht. Ook toen al toonde PSV belang stelling voor hem. Vitesse hoopt vandaag de ze venvoudige Kroatische interna tional Ante Mise te contracte ren. De 26-jarige aanvoerder van Hajduk Split, die al maan den wordt gevolgd door Vitesse, arriveerde gisteren met zijn manager Jurica Jercovic in Arn hem om „de zaken af te ron den".

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23