Kunstenaars ten onrechte beticht Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Een getuigen-oproep - wanneer wel en niet? WOENSDAG 18 MEI 1994 CHEF ADRIAAN BRANDENBURG,071- LEIDSCH DAGBLAD De hiema volgende zaak speel de zich af in Haarlem, maar het probleem dat zich daarbij voor deed is van algemeen belang, vandaar dat ik het hier ook voor deze regio behandel. Op 4 mei bevatte Haarlems Dagblad (samen met Leidsch Dagblad het Damiate-concern vormend) een berichtje waarin melding werd gemaakt van een automobilist die bij het achter uitrijden in een winkelcentrum een daar fietsende. 13-jarige jongen had geraakt en zonder zich om hem te bekommeren was weggereden. De jongen liep bij het ongeluk een aantal ver wondingen op. De moeder van de jongen drong er op aan dat een getui gen-oproep (met het daarbij be horende telefoonnummer van de politie) in de krant zou wor den geplaatst. De normale weg is dat de politie daartoe een ver zoek doet bij de krant. De re dactie bepaalt dan of er wel of geen gehoor aan wordt gege ven. In dit geval besloot de politie een dergelijk verzoek niet te doen. De politievoorlichter voor de regio Haarlem met wie ik hierover sprak, zei mij zich de woede en ontsteltenis van de moeder van de jongen heel goed te kunnen indenken. Maar de politie is terughoudend met verzoeken aan de krant voor plaatsing van een getuigen-op roep. Als categorieën daarvoor noemt zij: moord-en doodslag, overvallen, berovingen, vermis singen. „Het geval met die jon gen valt daar toch wat buiten. Daarmee wil ik het zeker niet bagatelliseren; het is zeer ern stig wat er is gebeurd." De politie-voorlichter legt de terughoudendheid waar het ge- tuigen-oproepen betreft nader uit: „Als je het te vaak doet. loop je het risico van vervlakking, dat het routine wordt en niet meer opvalt. De krant zal trouwens ook niet bereid zijn bij elk be richt een telefoonnummer te zetten. We moeten dus selectief zijn, een afweging maken. Zo'n oproep moet echt zin hebben. Als wij het belang van een ge tuigen-oproep kunnen duidelijk maken, werkt de krant mee, zo is onze ervaring. De samenwer king is goed en dat willen we zo houden." De moeder van de jongen ac cepteerde de opvatting van de politie, maar vroeg de redactie vervolgens of bij de getuigen-oproep dan haar eigen telefoon nummer kon wor den vermeld. De hoofdredactie wilde haar aanvankelijk ter wille zijn, maar be sloot na ruim beraad toch te weigeren: zij vreesde de prece dent-werking. Als zij hierop inging, zou zij straks anderen niet kunnen weigeren en waar zou dan het eind zijn? Een begrij pelijk standpunt. Ik heb de politie-voorlicjiter nog gevraagd wat hij van deze variant vond. „Het is de verant woordelijkheid van die me vrouw en van de krant. Dat vooropgesteld. Zelf zou ik het niet adviseren. Het kan natuur lijk wel wat opleveren, maar er zouden zich ook onaangenaam heden en gevaren bij kunnen voordoen." Ik heb met de politie-voor lichter van het district Leiden - Voorschoten deze zaak nog eens doorgenomen om te zien of tussen hem en zijn Haarlem se collega nog verschil van me ning op sommige punten zou zijn. Dat bleek niet het geval. Hij zou zich niet anders hebben uitgelaten en ook niet anders zijn opgetreden. Citaat In de citatenrubriek Wie zei dat? van 2 mei nam de sportredactie een uitspraak over die tv-pre- sentator Victor Deconinck in het blad Voetbal International had gedaan. Een lezer vindt dat citaat beneden peil. Hoezeer het mij ook tegen de borst stuit, ik zal die passage opnieuw moeten geven, want menige lezer zal anders niet (meer) weten waarom het gaat. „De schoonheid van Cruijff- .Destijds had je een bijna ero tische sfeer met mensen als Maarten de Vos eromheen. Vol gens mij zaten ze zich allemaal ZIEKENHUIZEN RUUD PAAUW af te-rukken achter de perstribune. Die behoefte heb ik nooit gehad, maar ik vond wat Cruijff deed wel gewel dig." 'Smakeloos', zo be oordeelt deze lezer het citaat. „Men zal wel zeggen: hij heeft het nu een maal zo gezegd. Dat vind ik dan een dooddoener. Uw krant hoeft het ge brek aan bescha ving van andere bladen toch niet klakkeloos door te geven." Ik ben het eens met de kritiek van deze lezer. Aan de redactie is nog altijd de keuze of ze een citaat wil opnemen of niet. Niet elk woord in deze rubriek hoeft op een goudschaaltje te worden gewogen, maar op enig niveau mag toch wel worden gelet. Slordigheid De krant bevat wekelijks een groot aantal service-rubrieken (kunst-agenda, bioscopen, me dische diensten, kerkdiensten enz.). Het zijn z.g. routine-be richten. De redactie weet na tuurlijk wel dat het belang daar van groot is, maar zoals bij alles dat voortdurend terugkeert, wordt daar niet dagelijks bij stil gestaan. Hoe belangrijk die ru brieken zijn en hoe nauwgezet ze moeten worden gecontro leerd. bleek mij weer eens uit een telefoontje van een lezer. Hij had op Hemelvaartsdag dringend een dokter nodjg, raadpleegde de krant onder het kopje 'medische diensten' en belandde.... midden in de kerk diensten. Onder kerkdiensten trof hij vervolgens de medische diensten aan. De redactie had bij de stukken de verkeerde vig netten geplaatst. „Het euvel was snel verhol pen", aldus deze lezer, „want de rubrieken stonden vlak naast el* kaar. Maar toen ik op zoek naar een dienstdoende dokter mid- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan het adrqs: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazesuur) en 128030 (overdag). den tussen de kerken en de do minees verzeild raakte, maakte zich een grote woede van mij meester. Ik kan er nu wel een beetje om lachen, maar toen ze ker niet. Laat de krant dat nooit meer doen". Ik heb het al eerder opge merkt: alvorens een pagina naar de drukkerij wordt verzonden dient zij eerst met röntgenogen te worden bekeken. Dat kan in dit geval niet gebeurd zijn. Taalfouten In het laatste kwartaal van vorig jaar kreeg ik nogal wat post en telefoontjes over taalfouten en niet-lopende zinnen in de krant. Dit jaar was dat aanzien lijk minder, maar de laatste tijd nemen de klachten wéér toe. Een kleine staalkaart van wat lezers mij de laatste tijd zonden: 'Dat de hefbrug van Wad- dinxveen nu net open moest gaan, kwam wel erg slecht uit voor twee Engelsmannen gister morgen om kwart over elf. 'Dat blijkt uit het proefschrift Vrouwen over Islam van Yvon Bartelink, waarop zij gisteren aan de Katholieke Universiteit Nijmgen hooptte promoveren' 'Hoe voorkom ik dat ik niet van verveling sterf 'De kinderen waren 2, 5 en 8 jaar oud toen de misbruik be gon. 'De Nationale Koffiefederatie zei gisteren dat er geen kruit is gewassen tegen het dier, ook al hebben de planters 28 miljoen gulden uitgetrokken om het beestje te verdelgen'. 'De koffieprijs kost nu zo'n 1.90 per pond'. 'Hetzelfde lot waren de be zwaren beschoren die tientallen omwonenden van het voorma lige tehuis hadden ingediend tegen de vergunning voor het kappen van een groot aantal monumentale bomen'. 'De verdachte zij dat hij op drachten kreeg van stemmetjes in zijn hoofd'. 'De stemming van gisteren, niet in het minst die onder ou dere mensen, was uitdagend'. Niet in het minst betekent: hele maal niet. De uitdrukking niet in het minst wordt bijna altijd verkeerd gebruikt) 'De aanwezigheid van de broer van de verdachte belette dat geen van de aanwezigen tus senbeiden durfde komen'. Tegen beter weten in (over de uitslag van de wedstrijd kan niet worden gecorrespondeerd!) wil ik een reactie geven op een 're censie' in uw krant van dinsdag 19 april jl. onder de kop 'Brave navolgers van Mondriaan'. Een 'stukje' geschreven door Onno Schilstra naar aanleiding van een expositie in galerie Mece nas te Leiden: 'Drie Generaties Constructivisten'. Met enig hoongelach heb ik dit artikel gelezen. Volgens mij heeft een journalist bij het schrijven van zijn artikel drie opties: 1) Hij/zij schrijft een informa tief stuk. Wie, wat, waar. Pure nieuwsfeiten. 2) Hij/zij noteert feitenmate riaal van een deskundige en vertaalt dat in een voor ieder begrijpelijk soort Nederlands. 3) Hij/zij schrijft een eigen opinie (eventueel in combinatie met nieuwsfeiten). Die öpinie moet een persoonlijke visie- standpunt verkondigen, die onderbouwd moet worden met kennis van zaken, ervaring en zorgvuldigheid. Helaas, helaas. Bij het lezen van het bedoelde 'stukje' kom ik een groot aantal pertinente on juistheden tegen (gebrekkige kennis?). Over het punt van ervaring deelt de schrijver ons zelf mede dat hij ooit in 1988 een tentoon stelling in het stedelijk museum 'De Lakenhal' heeft bezocht. Wat betreft de zorgvuldigheid kan ik opmerken dat de heer Schilstra welgeteld drie minu ten in de galerie aanwezig is ge weest. Dit ter beoordeling van een expositie van drie kunste naars, met ieder een geheel ei gen visie op het constructivis me, daar exposerend met een totaal van 37 werken. Uit het bedoelde 'artikel' heb ik niet kunnen opmaken of de schrij ver kennis heeft genomen van de aan de redactie gezonden uitgebreide documentatie. Dus zorgvuldigheid? Nog niet zo erg. Ieder heeft het recht op een eigen mening. Vervelend is het natuurlijk dat de schrijver 'en passant' de kunstenaars van epigonie beticht, zonder daar een onder bouwde en inhoudelijke argu mentatie aan te verbinden. Lo gisch ook, want de schrijver be zit de expertise niet om een af gewogen mening te formuleren. Zijn opinie heeft nu ongeveer dezelfde waarde als een mede deling dat de schrijver niet van spruitjes houdt. De lezer kan slechts met „oh" antwoorden. Met de geleverde 'informatie' kan niets worden ondernomen. In voorkomend geval, op zich geen schande, kan de journalist zich beperken tot de nieuwsfei ten, of de 'expert' aan het woord laten. Het resultaat: een goed stuk waar geen onzin in voor komt. Iedereen tevreden, de krant, de lezer, de galerie en de kunstenaar, en... misschien heeft de journalist zelf ook iets opgestoken! Ik zou de heer Schilstra willen uitnodigen/uitdagen om alsnog met inhoudelijke argumenten zijn mening te staven. Per tele foon, per brief, open discussie in de krant, het is mij om het even. Als hij er in slaagt mij te overtuigen, hou ik morgen op met schilderen en ga ik alsnog een vak leren! Een bezigheid zoeken die financieel vast wat betere vooruitzichten zal bie den. De reden dat ik nu bijna der tig jaar, tegen de stroom in, in deze stijl mag werken is, dat de ze stijl (voor diegene die het wil zien) een eindeloze reeks boei ende en actuele beeldings-mo- gelijkheden biedt. Ik schilder nog steeds uit be vlogenheid! Hoe zou het met de schrijver van dat 'stukje' zitten? Henk van Trigt, beeldend kunstenaar, Santpoort (N). Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermelden, evenals de datum waarop het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezon den brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor inge zonden brieven in te kor ten en plaatsing van brie ven te weigeren. Dit fraaie pand staat sinds een jaar of ze ven aan het Zuidein de in Nieuwkoop. Het kwam op de plaats van een oude boerde rij - met rieten dak en een geitenstal - die er lange tijd gestaan heeft. Bij de nieuw bouw is er naar ge streefd om het oude karakter te behouden. Het pand staat aan de verbinding van de Nieuwkoopse plassen en de Zuideindse plas. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voorde' krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANN01894 - Van de werf der Koninklijke Nederlandsche Grofsmederij te Leiden werd heden met het beste gevolg te water gelaten eene stalen schroefstoom boot, bestemd voor het vervoer van passagiers tusschen Amsterdam en Buiksloot, ten behoeve van de „Tweede Noord-Hollandsche Tramweg- Maatschappij" onder directie van den ingenieur Sanders. Ketel en machine zijn in dezelfde fabriek vervaardigd. Voorts zijn op stapel gezet een vaar tuig voor goederenvervoer, ingericht om door een petroleum-motor gedreven te worden, benevens eene stoomboot, bestemd voor het vervoer van passagiers en goederen tusschen Beverwijk en Amsterdam voor rekening van de „Tuindersvereeniging" te Beverwijk. Ketel en ma chine voor deze boot worden mede in genoemde fabriek vervaardigd. - Te Weenen hebben een 10 jarig zusje en 7-jarig broertje, kinderen van de weduwe van een in specteur van politie, zich samen in de Donau ver dronken, voornamelijk uit vrees voor straf wegens het herhaaldelijk schoolverzuimen. Het kleine meisje was als 't ware verslaafd aan romans, wel ke zij aan haar broertje vertelde. Zij nam een 10- jarig vriendje mee, verzopht hem, aan den Donau gekomen, hunne boeken en hoeden te dragen, nam toen hartelijk afscheid van haren kleinen minnaar, gaf haar broertje de hand en sprong met hem in de rivier, waarin de kinderen spoedig waren verdwenen. Zij lieten een brief aan hunne moeder na, waarin zij om vergeving smeeken en verzekeren dat zij „heusch geen lust in het leven hebben." - Een verliefd oudje. - Te Nijvel heeft zich een ze keren Huet, een der Belgische oudstrijders van 1830 en 84 jaren oud, voor de tweede maal in den echten staat begeven met een twee-en-zestigjarig vrouwtje. ANNO 1969 - Het weekeinde was niet bijster interessant in Cannes. De Russen hebben met opgestoken zei len de cinematografische badplaats verlaten na dat de festivalleiding de Russische film „Andrei Roublev" zondag toch vertoonde tegen de wens van de Russische delegatie in. Het festival kon zich deze gril veroorloven omdat .Andrei Rou blev" al in Frankrijk geïmporteerd is. Onder de weggelopen Russen bevindt zich ook het jurylid Tchecnitz Aitnatov. Waarom „Andrei Roublev" ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdj 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 ui (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afc intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth i (tel. 071-454545): volwassenen 14.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11< 12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-19.30 uur, alleen voor vaders boven; van 19.30-21.00 uur. 1 Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. 5 Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 1 l .Q 11.30 uur. i Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg mei hoofdafdeling. i ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uure^ 18.30-19.30 uur. J Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 U| (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend partners/echtgenoten en eigen kinderen. i' Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bi mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden' keel-, neus- en oorheellf, en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en j heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderklimek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.0' uur, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1, 2. 3, 4 en STUDIO tel: 071- 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl Naked Gun 33 1/3; The Final Insult al., dag. 19.00en 21.15. woet/m zoen woe ook 14.30 Komedie van debutant Peter Segal en deel drie in de serie Na ked Gun van Jerry Zucker, Jim Abraham. David Zucker Pokerface Leslie Nielsen speelt wederom inspecteur Frank Dre- bin, de vrij onhandige politieman. Hij is net getrouwd met Priscilla Presley. Als Drebin terroristen gaat bestrijden, stuit hij op Anna Nicole Smith en hij begint een affaire met haar. Grappen, van zeer melig tot absurd, worden in een super hoog tempo gemaakt. Wel wordt van de kijker verwacht dat hij goed op de hoog te is van de Amerikaanse show- en film wereld. LID0 2 Free Willy al woe t/m zo en woe 14.15. De 12-jarige Jesse schooiert op straat als kruimeldief je Als hij 's nacht graffiti Rladdert op de muren van een dolfinari um, pakt de politie hem op en moet hij het dolfinarium schoon maken waar hij de treurige en stuurse orka Willy ont- The Pelican Brief 12 jr., dag. 18.45 en 21.15 De schrijver van 'The Firm', John Grisham, maakte in 'The Pelican brief' een ingewikkelde thriller meteen inge wikkeld plot Bepaald niet eenvoudig te verfilmen. Regisseur Alan J. Pakula maakt dat je je geen moment verveelt. Julia Roberts als studente op zoek naar de waarheid achter twee moorden, Den zei Washington als journalist op zoek naar schandaal. De twee krijgen iets' moois met elkaar. LID0 3 Aladdin al., woe t/m zoen woe 14.30, Nieuw sprookje uit de Walt Disneystu- dio's. Aladdin, een kruimeldiefje, weet Jasmine, de weggelopen dochter van de sultan, te redden en wordt verliefd op haar. Helaas trouwen prinsessen nu eenmaal nooit met straatjongens. Alad din krijgt echter hulp vah de Geest. Shadowlandsal dag. 18.45, 21.15. Drama van Richard Attenborough geba seerd op de waar gebeurde liefdesge schiedenis van de Britse schrijver C.S. Lewis en de Amerikaanse dichteres Joy Gresham. Intellectueel Anthony Hopkins (Lewis) leidt een nogal afge schermd leven waarin geen plaats is voor emotionele onrust. Hij trouwt met de gescheiden Debra Winger (Gresham) om haar aan een verblijfsvergunning te helpen. Voor de liefde is bij Hopkins nog steeds geen plaats totdat zijn vrouw ziek LID0 4 Look who's talking now al., dag. 18.45, woe t/m zo en woe ook 14.30. Komedie van Amy Heckerling waarin babies, peu ters en kleuters luid en duidelijk hun mening verkondigen. In the name of the Father 12 jr., dag. 20 45. Van Jim Sheridan die zich ba seerde op de autobiografie van de Ier Gerry Conlon, één van de Guildford Four die 15 jaar onschuldig gevangen zat in een Britse cel Hoofdrolspeler Daniel Day-Lewis wordt in Londen opgepakt omdat hij voor de IRA een pub zou heb ben opgeblazen. Met een hoop, ook ver baal. geweld wordt hem een bekentenis ontlokt en hij verdwijnt met zijn vader (Pete Postlethwaite) hij achter de tra lies. Daar verandert Day-Le'wis van rond- lummelend straatschoffie in een felle STUDIO Intersection 12 jr., dag 19.00,21.15. woe t/m zo en woe ook 14.30 Van Mark Rydell. Architect Richard Gere komt kei hard aanscheuren in zijn zilveren Merce des als zijn weg plots verspecd blijkt door een gestrande bus. In een flits ziet Gere zijn leven aan hem voorbij vliegen. Terwijl beelden van zijn wat stijve vrouw (Sharon Stone), zijn dochtertje en zijn spannende vriendin Lolita Davidovich over zijn netvlies flitsen, beseft hij dat hij moet kiezen. LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Schindler's List 12 jr., dag. 20.00, -nSpr^- - „ilijknamige l illy. Liam Neeson is Oskar Schindler, niet vertoond mocht worden zal wel een raadsel blijven. De film zelf, die handelt over een zeer vrijheidslievende kunstenaar uit de vijftiende eeuw, bevat wel een aantal dubbelzinnigheden, maar die wegen politiek toch ook niet zo zwaar. Een andere reden kan de Joegoslavische film „Het regent in mijn dorp" van Alexander Petrovic zijn. Deze film, die vooraf draaide aan „Andrei Rou blev". doet namelijk een scherpe aanval op de Russische inval in Tsjecho-Slowakije. - De zeventigste verjaardag van Piet Muyselaar kreeg een bijzonder tintje, toen de burgemeester van Eindhoven zaterdagavond na de 291ste voor stelling van de revue „Oost West - thuis best" van de revue van René Sleeswijk aan Piet Muyselaar en Willy Walden de versierselen behorende bij het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau uitreikte. een charmante levensgenieter en zaken man. Spotgoedkoop houdt hij met joods personeel een fabriek draaiende. Van oorlogsprofiteur verandert hij in men senredder. TRIANON tel. 071-123875, Breestraat 31 Farewell to my concubine al., dag. 20.00. De Peking Opera, twee jongens die elkaar ontmoeten op een theater school in Peking en de Chinese geschie denis van deze eeuw: Chen Kaige weeft deze drie verhalen ineen tot een drie uur durend epos. KIJKHUIS tel: 071-1429895, Vrouwen kerksteeg 10 Temptation of a monk do t/m woe 19.30, 21.45. Van Clara Law Na een samenzwering in het oude China ten tij de van de Tang-dynastie trekt een gene- klooster. Het n monnik 20.30. Wim Wenders' vervolg op Der Himmel über Bérlin. De engel Cassiel (Otto Sander) zweeft met zijn nieuwe collega Raphaela (Nastasja Kinski) over de wereldstad ernstig begaan met het lot van de zwalkende mens Door de ogen van dit duo ziet de kijker Berlijn en de Berlijners en maakt hij een bliksem snelle reis door de tijd CamilleClaudel ma 20.00. Van Bruno Nuyten met Isabell Adjam als de zeer getalenteerde beeldhouwster Claudel. Ze wordt verliefd op haar leermeester Rodin (Gerard Dépardieu) maar hij wei gert v/eg te gaan bij zijn vrouw. Lang zaamaan slaat de gekte toe bij Claudel. La Ardilla Roja di 20.00, 22.15. Sur realistische film van Julio Medem. Een meisje lijdt na een motorongeluk aan geheugenverlies. Een popster laat zijn zelfmoordplannen varen en maakt haar wijs dat ze met elkaar zijn getrouwd. Het duo gaat op zoek naar een special* hoorn en reist af naar een campinj echte echtgenoot van het meisje ii ontmoeten elkaar in deze film van! nardo Bertolucci. Tibetaanse mor* zien in een Amerikaans jongetje di canatie van een groot geestelijk Ie Met zijn vader vertrekt het kind na bet en maakt kennis met het boed LAK-cinema tel-. 071-124890 My left foot ma 20 30. Jim Sheridi seerde zich op het leven van Chris- Brown Hij is één van de dertien ki ren in een Dublinsgezin ergens ini ren dertig. Door hersenletsel heeft' een spastische verlamming en kan niet praten en nauwelijks bewegen omgeving behandelt hem met mis plaatste meewarigheid of negeert r compleet. Brown leert met zijn lini voet schilderen en heeft veel succt zijn werk. Daniel Day Lewis kreegv zijn rol als Brown een Oscar. The Snapper di 20.30 Van Stepte korte tijd deru en degezinslej <t de bastaards n de familie. schrikt op als dochter Sharon zwan blijkt te zijn Ze weigert te verteile- wie maar de geruchten gaan dat te kroegmaat is van haar vader. Het g van buiten verstoort korte tijd de ru maar langzaam sluiten d degelederen en blijkt d de bindende factor ir LVC tel: 071-146449, Breestraat 661 The Snapper do vr, 20.45. The Commitments za zó 20.45. Parker verfilmde een ander boek v; Roddy Doyle. Een stelletje witte, w als spetterende voorbeelden. Na overtuigend mannen. Als het succes van de bar toeneemt, krijgen de leden onderli steeds meer aanvaringen. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel. 01720-20800, Vi Boetzelaerstraat 6 EURO 1 Naked Gun 33 1/3; The Final Insu dag. 18.45, 21.00, woe t/m zo ook 13.45, zo oo(< 16 15. EURO 2 Schindler's List 12 jr., dag. 20.15 ook 16.00. Free Willy al woe t/m zo en woe 1! EURO 3 Mrs. Doubtfire al dag. 18.30, 21 zo ook 16.00. Van Chris Columbus een roman van Anna Fine. Na de sc ding mist Robin Williams zijn kinds. Hij doet zich voor als vrouw en wee: de baan van huishoudster bij zijn e echtgenote Sally Field in de wacht) slepen. Aladdin Ned. gesproken, al., woe t' en woe 14 00. EURO 4 Cool Runnings al., dag. 18.45 21.4 woe t/m zo en woe ook 13.45, zo o» 16.15. Komedie van Jon Turteltaut Vier zwarte atleten van Jamaica diej< nooit sneeuw hebben gezien doen ij< als bobslee-team aan de Olympisch- Spelen De onlangs overleden Johnl dy speelt de rol van hun aan lager W, geraakte coach. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071-6143! Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned. gesproken, al., vr t/m en woe 14.00. Beethoven's II al., vr t/m zo en v/oe 15.30. Zes Sint Bernardhonden teg'j op het witte doek: Beethovenzijn 3 din en hun vier kleine wolbaaltjes <d puppies. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500, Spui 27.! Pelican Brief 12 jr.. dag. 13.15, 16.3! 20.15. ASTA 2 Intersection 12 jr., da) 13.15, 16.00, 18.45,21 30. ASTA 3 Mrs. Doubtfire al., dag. 13.15, 16.00,' 18.45,21.30. BABYLON 1, tel. 070-3471656, naas' Centraal Station. Shadowlandsal., dag 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLO 2. Short cuts 16 jr., dag. 14.00, 20.0 BABYLON 3. The remains of the day al, dag. 13.15, 17.00, 20.30. CINEAC 1. TUSCHINSKY tel: 070- 3630637, Buitenhof 20, (wegens vert) wing gesloten). METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Cal gielaan 15. Schindler's List 12 jr.dag 14.00, 20.00. METROPOLE 2 Naked! 33 1/3; The final insult al., dag. 13 .15 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3 Free Willy al .dag. 13.15, 16.00, 18.' Philadelphia al., dag. 21.30 METR0P 4 In the name of the Father 12 jr., dag 18.45.21.30, madi ook 13.15, 16.0! Aladdin Ned. gesproken al., dag. (behi /di) 13 15, 16.00. METROPOLE 5 Coc Runningsal., dag. 13.15, 16.00, 18.< 21.30. ODEON 1 tel. 070-3462400/346240 Herengracht 13 Naked Gun 33 1/3; Ti final insult al., dag. 13.15, 16 00, 18' 21.30. ODEON 2 On Deadly Ground 1: dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3 Sister Act II al.. dag. 13.15,1 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 Riksb scoop: The Fugitive 12 jr., dag 11.45, 14 15. 16.45, 19.15,21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030 Spui 191. Zaal I Les gens normaux n'o; rien d'exceptionnel 16 jr., dag. 19 30, vrzoook 16.15 Vacas 16 jrdag 21.' zo woe ook 14.00. Sneakpreview 16 jrj 22. Zaal II TroisCouleurs: Blanc 16 jr dag. 19.30, zo woe ook 16.15 Bad Bo Bubby 16 jr., dag 21.45, do vr woe ook 16.15. Zaal III El Mariachi 16 jrdag (beh ma) 22.00, zo woe ook 16.15. Jei Pierre Melville in context (div Franse films) 16 jr., dag 19.30. Pippi Langko. Ned. gesproken, al., zo woe 14.00 Del broeders Leeuwenhart Ned ondert. al.. woe 14.00.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18