SLEUTE Speelse rust in Noordwijkerhoutse wijk Hafakker Regio Openbare veiling Hotel Noordwijk afgeblazen (i.ngm-EL-a Met dat 6-speakersysteem standaard in m'n Opel klinkt m'n stereo thuis nergens meer naar. Gelukkig dat er ook nog van die comfortabele stoelen in zitten. DINSDAG 17 ME11994 Rechter moet oordelen over onderhands bod PAUL DE VLIEGER De geplande openbare veiling van het al enige jaren leegstaan de Hotel Noordwijk aan de Pa- rallelboulevard in Noordwijk gaat niet door. Dat heeft het no tarissenkantoor dat de verko ping zou verzorgen. Van Hoe ken Janbroers, laten weten. De veiling is afgeblazen omdat er een onderhands bod op het hotel is uitgebracht dat door de ABN/Amrobank, die om de vei ling had verzocht, is geaccep teerd. Volgens J. Duijvenvoorde van het notarissenkantoor is de ver dere gang van zaken nu dat de rechtbank gaat beoordelen of het uitgebrachte bod toereikend is. „Er wordt een zittig belegd waarbij alle belanghebbenden worden uitgenodigd. Dat zijn de eigenaar van het pand, de bank en de geïnteresseerde koper, maar ook de beslaglegger. Ie dereen mag dan zijn zegje doen en de rechtbank moet uiteinde lijk besluiten of het hotel voor het uitgebachte bod mag wor den verkocht. Alleen al het bod niet wordt goedgekeurd, volgt later alsnog een veiling." Wie een bod heeft uitge bracht, maakt het notarissen kantoor niet bekend. Evenmin wordt meegedeeld om welk be drag het gaat. Ook de ABN/Am- ro wil daarover geen medede lingen doen. ..Wij verstrekken nooit informatie over cliënten", laat een woordvoerder van het Amsterdamse hoofdkantoor weten. Hotel Noordwijk-eige- naar R. van de Putte tenslotte, is niet bereikbaar v heb ik tot drie keer toe bij de notaris gezeten en zou de over dracht plaatshebben. Drie keer kwam Van de Putte niet opda gen en ging de boel niet door. Ik ga echt geen vierde keer op m'n knietjes liggen. Laat-ie maar een ander voor die ruïne probe- Wie in elk geval geen bod op het leegstaande hotel heeft uit gebracht is buurman Prominent Inn Hotel/De Blauwe Gans, die in een eerder stadium wel inte resse in het gebouw toonde. Di recteur H. Hoogervorst: „Wij hadden het hotel gekocht, maar het is domweg niet geleverd. In de eerste maanden van dit jaar Hoogervorst zegt geen inte resse meer in Hotel Noordwijk te hebben omdat het tijdstip waarop het pand geleverd zou worden nu zeer ongunstig ligt. „Stel dat ik weer een bod had uitgebracht en het hotel zo had verworven. Dan krijg ik het op z'n vroegst in juni. Vervolgens moet er voor een miljoen wor den verbouwd en zie daar maar nemer voor te vinden. In het gunstigste geval kunnen ze na de bouwvak aan de slag. Tegen de tijd dat de verbouwing dan klaar is, is het november en valt er de eerste drie maanden geen gulden te verdienen. Dat is niks dus." Niettemin vindt Hoogervorst het spijtig dat de koop begin dit jaar niet is doorgegaan. „Ik had het pand graag willen hebben en er iets moois van willen ma ken. We waren er klaar voor en de aannemer was al besteld. Maar vlak voor de zomer heb ik wel wat anders aan mijn hoofd dan bouwerijen. Er moet geld worden verdiend", aldus de ho telier. Met de gang van zaken rond de niet nagekomen koopover eenkomst neemt Hoogervorst overigens niet zomaar genoe gen. „We hebben een advocaat ingeschakeld die tien procent van de overeengekomen koop som eist van Van de Putte. Dat is heel gebruikelijk bij het niet nakomen van koopovereen komsten. Als ik het hotel on danks onze afspraak niet had afgenomen, had Van de Putte ook zo'n bedrag van mij hebben kunnen eisen. Nu hij zijn ver- plichtigen niet is nagekomen, is het andersom." Woonwijk voor verstandelijk gehandicapten en niet-gehandicapten uitgebreid NOORDWUKERHOUT PETER SLUIS Nog deze zomer wordt begonnen met de tweede fase van de Hafakker- wijk in Noordwijkerhout. In de wijk komen niet allpen de ongeveer 115 verstandelijk gehandicapte bewo ners van de Hafakker te wonen, maar ook zón zestig volwassenen en kinderen zonder handicap. Het ont werp van de Hafakkerwijk komt van de tekentafel van het bekende archi tectenbureau Alberts en Van Huut dat onder andere de hoofdkantoren ontwierp van de NMB en de Gas- Woordvoerster en directie-secreta resse Marjo Bekkers legt uit wat de achterliggende gedachte van het Hafakkerproject is. „Onze bewoners zijn niet in staat om zelfstandig in de maatschappij te functioneren. Daar voor is hun verstandelijk niveau te laag. Maar ze hebben wel de behoef te aan prikkels van buiten. Vandaar dat als het ware de maatschappij bij ons wordt binnengehaald, zonder dat de bewoners bij wijze van spre ken het gevaar lopen om onder een auto terecht te komen.' Met het Hafakkerproject werd na jaren van voorbereiding in 1986 be gonnen. Er verrezen in dat jaar op een deel van het terrein van het psy chiatrische ziekenhuis Sint Bavo een twintigtal rijtjeshuizen waar gehan dicapten en niet-gehandicapten broederlijk naast elkaar kwamen te Volgens Bekkers bestond er van meet af aan grote belangstelling on der niet-gehandicapten, in het wel- zijnsjargon verdunners geheten, voor een woning in de wijk. Sommi gen wilden er komen wonen omdat ze zelf werkzaam in de geestelijke gezondheidszorg, anderen kozen er voor vanwege de lommerrijke omge ving en de veilige verkeerssituatie voor hun opgroeiende kinderen. In de acht jaar dat het project nu draait zijn er nauwelijks problemen geweest. Marjo Bekkers: „De men sen zijn erg tevreden, er is hoege naamd geen sprake van verloop. In al die jaren zijn er twee keer mensen verhuisd, alleen omdat men groter wilde gaan wonen. Aanvankelijk was er ook een verdunnersvereniging ac tief. Die is nu slapende, want er valt niets te doen. Als er problemen zijn worden die direct opgelost door de bewoners erop aan te spreken of door inschakeling van de begelei ders. Tussen de verdunners en onze bewoners bestaat een leuk contact. Niet dat men nou de vloer bij elkaar plat loopt hoor. Maar dat is ook nooit de opzet geweest." Bij de toewijzing van de veertien woningen voor verdunners wordt volgens Bekkers gebruik gemaakt van een indertijd aangelegde wacht lijst. „Na de selectieprocedure ble ven er in 1986 al zoveel kandidaten over dat moest worden geloot. De meeste afvallers staan nog steeds op de lijst die inmiddels nog een stuk langer is geworden. Dus ook nu moeten we weer veel mensen teleur stellen. Er komen tien eengezinshui zen en vier kleinere woningen voor een- of twee persoonshuishoudens. Terwijl er wel zestig aanvragen zijn.' De al gerealiseerde huizen wijken in niets af van de saaie doorsneewo ningen in Nederlandse nieuwbouw wijken. Dat zal straks geheel anders zijn. „Bij de eerste fase moest er elke keer flink bezuinigd worden. Van daar dat het een tamelijk sober bouwplan is geworden. Gelukkig hadden we nu minder problemen en wordt de opzet een stuk speelser en afwisselender, aldus woordvoerster Bekkers. De tweede fase van het project be helst naast woningen ook een kanto rencomplex en een activiteitencen- trum. De gebouwen zijn ontworpen door het Amsterdamse architecten bureau Alberts en Van Huut. De ar chitecten propageren het zogenaam- i de organische bouwen. „In hun ont- 1 werpen gaan ze zoveel mogelijk uit van natuurlijke vormen, speelsheid j en originaliteit, aldus Bekkers. De woordvoerster heeft er alle ver- 1 trouwen in dat nog deze zomer met E de bouwwerkzaamheden kan wor- i den begonnen. De oplevering moet dan eind 1995 een feit zijn. Met het project is een bedrag gemoeid van j ruim dertien miljoen gulden. De wo- f ningen zitten onder de huursubsi- diegrens. Dat is onder meer te dan ken aan schenkingen van de VSB Den Haag en omstreken, het Natio naal Fonds Geestelijke Volksgezond heid en de Noordwijkerhoutse mid denstand, die een deel van de extra kosten voor de woningen voor hun rekening namen. VRIJE TIJD Kinderrestaurant Kinderrestaurant 'De Reuzetrek' serveert op donderdag 19 mei de volgende maaltijd: hambur ger, sla, frites en een toetje. De maaltijd kost 6,-. Kinderen tot zes jaar betalen ƒ3,-. Het kin derrestaurant is gevestigd in het buurthuis Comelis Joppensz., aan de Oppenheimerstraat in Leiden. Van te vc 071-132462. Gastouderschap Wie overweegt een gastkind op te nemen in huis, kan op dins dag 24 mei de voorlichtings avond van het Leidse Gastou derbureau bezoeken. Er is een videopresentatie en een ervaren gastouder komt aan het woord. Van te voren telefonisch opge ven, tel. 071-122441. U KUNT NIET ZONDER OPGEVEN VAN SLEUTELS Sleutels kunt u opgeven door gebruik te maken van de speciale bonnen die u in onze bladen aantreft. TELEFONISCH BFAX 071-143545 071-320833 Maandag t/m vnjdag van 8.30-17.00 uur. Antiek en kunst Wekelijkse veiling Inboedel Varia Donderdags v.a. 19.00 uur. zaterdags v.a. 14.00 uur. Be zichtiging 2 uur voor aanvang of op werkdagen tussen 9.00 t/m 18.00 uur. Nog inbreng mogelijk. Bel 071- 134066. Veilinghuis Onder De Boompjes, Nieuwstraat 38. 2312 KC Leiden. Diversen BTW. Tel.: 071-894040. Te koop gevraagd Oude Ansichtkaarten gevr. van, voor 1960. stadgez., filmsteren en fantasie. Tel.: 071-766731. Woonruimte aangeboden Tel.: 071-232848. Aangeb. kl.kmr aan de Jan v. Gooienkade per heden. 421,28 p.mnd. Liefsl ide. 01751-79092 18.00 en 20.00. Diverse clubs en 06-nummers Hot Dreams Escort Leiden Rijnstraat 12, wij studente Sandra, verpleegster Cindy, secretaresse Linda verwennen U, v.a. 50,-. Open ma-za 11.00-24 00 uur. CABINE SHOW CLUB. 071-146674. Tev. gastvrouwen gevr. Hoge verdiensten. HOFSTAD ESCORT EN STRIPTEASE 24 uur service- Ruime keuze uit lieve sexy meisjes v.a. 18 jr aan huis of hotel. Stript.girls and boys voor uw party. 070-3549241 OPEN SEX, relaxen met alle 8 sexy meisjes voor ƒ150,- all-in. Ma. t/m za. 10-24 u. Bestevaerstr. 215 hg. A dam. 020-6869264. Het drukste PRIVE-HUIS in A'dam vraagt jonge meisjes v.a. 18 jr., vast 1000,- (zelfst.. interne Bestevaerstr. 215 1 A'dam. 020-6824139. -hg., ESCORT SERVICE Hot dreams Heren opgelet, nieuw privé ontvangst. Geopend 10.00-22.00 uui Tel.: 071-412587. HOMO-kontakten. Direkt apart met een hete knul uit de regio Leiden. Bel nu 06- 9613. (Nu 50cpm). ANONIEME sexafspraak- jes met heerlijke vrouwen uit de regio LEIDEN bel nu 06-320.330.79 (75cpm). 06-9706 (100cpm). 320.330.95 (75cpm). 06-320.330.81 06-350.290.08 (75cpm). 06 -320-330-18 (75 cpm). IVrouwen van 35 jaar en ouder willen DIREKT-SEX, bel ze nu 06-9604 (75cpm). 1 Privéadres elke dag andere meisjes Ook fotoboekinz./escort. Golden Choice Infolijn 24 uur per dag. toets 06-8875 in volg instructies e Zoals m'n stereo thuis klinkt, klinkt het nerg dacht u altijd. Maar dat was voordat Opel de Co Astra en Vectra standaard uitrustte met het 6-speakei teem, dat zorg draagt voor een fenomenaal geluid. We kunnen ons dan ook voorstellen da 's avonds liever in uw auto zit dan thuis. En dat zit waarschijnlijk nog lekkerder dan uw eigen stoel, waj ergonomisch gevormde stoelen van de Corsa, Asti Vectra zijn gemaakt voor uren en uren zitcomfort. En omdat elke Opel wordt gemaakt voor mq die méér willen, krijgt u standaard méér veiligheid, n comfort en méér prijsvoordeel. Wat dacht u bijvoorbeeld van het riai shine-pakket, leverbaar op iedere Corsa? Een schi kanteldak (v.a. fabriek) en metallic-/micalak voor sle ƒ995,-! (Normaal 1920,-.) Het dak opent u in een handomdraai. Maar z dan wel de muziek wat zachter... Corsa Swing 3-deursl .21, vanaf 23.786?^ heeft o.a. standaard: Opel-veiligheidspakket 6-speakersysteem en dakantn luchtrecirculatiesysteem met microfilters info-displa tijd, datum en buitentemperatuur) verlicht en afilui baar handschoenkastje vanbinnen uit verstelbare buitenspiegels waarschuwingszoemer brandend licbi achterruitwisser. Opel Corsa 3-deurs 1.2i, vanaf f23-200, Astra Young 3-deurs 1.4i, vanaf 30.150,—, heeft o.a standaard: Opel- veiligheidspakket sttwrbekrachriging getint g specuile "Primavera "-bekleding 6-speakersysteem et staafantenne in hoogte verstelbare bestuurdersstoel vanbinnen uit verstelbare buitenspiegels in carrosseriekleur speciale wieldoppen. Opel Astra 3-deurs 1.4i, vanaff28.930,— Vectra Expression 4-deurs 1.6i, vanaf ƒ36.950,—, heeft o.a. standaard: Opel-veiliglteidspakket stuurbekrachtiging clektrisi bedienbare ramen vóór centrale deurvergrendeling mi safe-lock getint glas in delen neerkhpbarc achterba met skiluik 6-speakersysteem en elektrische antenne toerenteller speciale "Comet "-bekleding in hoogté verstelbare bestuurdersstoel vanbinnen uit vcrstelban buitenspiegels in carrosseiiekleur. Opel Vectra 1.6i, vanaf f 3d.950,—. WorldCup WIN EEN REIS NAAR HET W USA94 Als u tussen 22 maart en 21 mei de O dealer bezoekt, ontvangt u in ieder gc gratis een poster van het Nederlands Elf Official Sponsor en maakt u tevens kans op een vollo verzorgde reis voor twee personen naar dc wedsti Nederland - België op 25 juni 1994 in Orlando. OPEL t Voor wie meer w MOERING. Uw partner in geldzaken. I'rijten inclusief B.T

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16