Blauw Zwart pakt periodetitel Cantona leidt United naar Engelse 'dubbel' Ter Leede heeft nog hoop Sport Roodenburg neemt afscheid met 4-2 nederlaag AC Milan ontkent druk op UEFA in zaak Blankenstein Duitse beker maakt seizoen van Werder Bremen goed Succes voor Frank Verlaat Bosman goed voor twintig doelpunten Nederlandse verliest Duitse bekerfinale Galatasaray prolongeert titel MAANDAG 16 MEI 1994 leiden» lars ulrich voetbalmedewerker .Alle beslissingen zijn gevallen in de derde klasse A. DSO. mede dankzij een 1-4-overwinning bij DOSR. Gouda en Blauw Zwart, dat aan de 0-0 in Woerden ge noeg had. gaan via een nacom- petitie uitmaken wie kampioen WSB volgt naar de tweede klas se. UNIO, DOSR en Soccer Boys zijn volgend seizoen niet meer actief in de derde klasse. Olympia - SVLV 1-2 (0-2). 17. Canter Visscher 0-1. 35. Niels Karremans 0-2. 76. Boulayoune 1-2. Scheidsrechter Poon. Toeschouwers: 400. Gele kaaarr Cantcr Visscher (SVLV) Met een overwinning op Olym pia heeft SVLV het eerste sei zoen in de tweede klasse waar dig afgesloten. Het had gezien de veldverhoudingen meer in de lijn der verwachtingen gele gen als het gelijk zou eindigen, maar het lot besliste anders. Hadden de Voorschotenaren de eerste 45 minuten aangegere- pen om met twee treffers af stand te nemen van Olympia, daar kregen de gastheren maar een doelpunt als beloning voor hun sterke tweede helft. Het houtwerk en (vooral) SVLV- doelman Rob Hannaart weer hielden de Gouwenaren van een verdiend punt. Woerden, dat nog verwikkeld was in de degradatiestrijd, start te in de veronderstelling dat er gewonnen moest worden om onafhankelijk zijn van het resul- de De a Woerden - Blauw Zwart 0-0. Scheids rechter: Hof. Toeschouwers: 1000. Gele kaarten: Van der Kooy, Minnema (BlauwZwart). Beide ploegen waren na afloop tevreden vallend ingestelde thuisploeg kreeg ook kansen om op voor sprong te komen, maar tot drie keer toe bracht de lat voor Blauw Zwart uitkomst. De Was- senaarders hoefden zich minder de eindstand, druk te maken. Een punt was voldoende om het reguliere sei zoen te vervolgen met een na- competitie. In die opzet slaagde de ploeg van trainer Boudewijn de Geer. DOSR - DSO 1-4 (1-3). 10. MalahaO-1, 14. Koek 1-1, 24. Marco van der Meer (ed) 1-2.36. Gielisse 1-3, 74. Gielisse 1- 4. Scheidsrechter: Kerkhof. Toeschou wers: 350. Kaarten: geen. Er viel niets aan de 'Veense' ne derlaag af te dingen. DSO was gewoon sterker dan het moeilijk te motiveren DOSR, hetgeen in cijfers tot uitdrukking kwam. De thuisclub moest het, zoals het hele seizoen al is gebleken, met een te smalle selectie doen. Gis-* teren had trainer Rob Suttorp door schorsingen en blessures zelfs geen wisselspeler naast zich op de bank. Bovendien speelde mee dat het doek voor DOSR na de nederlaag van vori ge week al was gevallen. Voor tegenstander DSO be gint het nu pas echt. Door de overwinning in Roelofarends- veen pakten Zoetermeerders overtuigend de derde periode. AC Milan, bij monde van vice-voorzitter Galliani, ontkent dat er van Italiaanse zijde druk is uitgeoefend op de UEFA om John Blankenstein niet de Europa Cup I finale tussen Milan en Bar celona te laten fluiten. In de Italiaanse sportkrant Corriere dello Sport van gisteren, zei Galliani: „Het is absurd te denken dat ie mand op welke manier dan ook de regering van het Europese voetbal kan beinvloeclen". Galliani zegt in hetzelfde interview dat Cruijff en Barcelona de macht van Milan schromelijk overschatten. De Milan-baas, die overigens, net als trainer Capello, niet zijn tevredenheid over het UEFA-besluit verbergt, zegt ook niets te hebben geweten van bedreigingen aan het adres van Blankenstein. Galliani bekent wel direct na de aanwijzing van Blankenstein de secretaris van de UEFA, Aigner, te hebben gebeld om te ver tellen dat Milan 'perplex' was. „Ik heb destijds van Aigner te ho ren gekregen dat het voetbal inmiddels muli-nationaal is en dat het derhalve onmogelijk is met de argumenten van Milan - de aanwezigheid van Cruijff en Koeman - rekening te houden. Ik heb hem geantwoord: U heeft gelijk", aldus Galliani. die eraan toevoegt niet te vrezen dat de 'zaak-Blankenstein' een boom- erang-effect voor Milan zal hebben. In de Italiaanse pers is overigens maar weinig aandacht be steed aan de scheidsrechterswisseling. De meeste kranten ne men het in hun berichtgeving op voor Blankenstein en veroor delen de gang van zaken. Vrouwen spelen beslissingswedstrijd tegen HZW voetbalmedewerker Het vrouwenvoetbalteam van Ter Leede is nog steeds in de ra ce om promotie naar de eredivi sie. Door 7-0 winst op hekke- sluiter Kloetinge en 3-0 verlies van concurrent HZW bij MKV'29 wordt promotie nu be slist in een rechtstreeks duel tussen beide ploegen. De Sleu tels verloor de laatste competi tiewedstrijd met 1-0 van Oliveo. Kloetinge was duidelijk te zwak voor Ter Leede. In de rust stond de Sassenheimse ploeg al met 4-0 voor. De aandacht ging meer uit naar de wedstrijd van HZW tegen MKV '29. dat in de pauze al 1-0 voor bleek te staan. Uiteindelijk werd het in Kloetin ge nog 7-0. Marion van der Ploeg (2x), Anja van Ginhoven (3x) en Linda van Beek (2x) ver zorgden de doelpunten. Ter Leede staat nu op de vierde plaats door een beter doelsaldo dan HZW, maar dat telt niet. Zaterdag 21 mei om 13.00 uur treffen HZW en Ter Leede el kaar in Deventer op het veld van Puck. Er is contact met Nathalie Geeris in Amerika of zij een paar dagen eerder dan ge pland naar Nederland kan ko men om de gelederen te ver sterken. Katwijk won in de eerste klas- 6-0 van Berkel. Berkel maakte er een onsportie ve schoppartij van, waardoor Katwijk gehavend uit de strijd kwam. De Katwijkse Marleen van Duivenbode scheurde haar kniekapsel toen een tegenstan der haar standbeen raakte op het moment dat ze wilde uitha len. Ondanks herhaaldelijke overtredingen en slidings van achteren, scoorden Marjan Boogert, Angela Verdoes (2x), Lida Oudshoorn en Heidi Guyt (2x). Donk is kampioen geworden in de eerste klasse zondag. SJC boekte een belangrijke winst op Nieuwerkerk. In een zwak tref fen won SJC ondanks het veel vuldig missen van kansen met 3-1. Nathalie van der Linden draaide een corner in het net, Marlies Riesenbos en Ellen van Dijk maakten de andere doel punten. Doordat Duno de uit wedstrijd tegen RVC'33 verloor blijft SJC net boven de degrada- tiegrens. De onderste vier ploe gen degraderen naar de tweede klasse. Docos verloor met 4-0 van Bloemhof. De 7-1 winst van UVS op Juventas is niet genoeg om degradatie af te wenden. De Leidse vrouwen zullen volgend seizoen een treetje lager moe ten spelen. In de tweede klasse verloor Leiden met 5-1 SDV. SDV had de de punten hard nodig om uit de degrada tiezone te komen. Voor Leiden maakte Angelique Witlam de enige treffer. Anneke Kehoe scoorde in haar afscheidswed- strijd voor Alphen direct uit een vrije trap, maar helaas werd het doelpunt afgekeurd. De vrije trap was-indirect. Alphen won met 4-0 van Stedoco 2. Martine Harkes, Claudia de Pater, Ni- colien Siere en Jannie Schouten vonden het net. Ter Leede 3 verloor de wedstrijd bij Ever- stein. Ter Leede was zeker niet de mindere ploeg maar had pech met de afronding. De eindstand was 4-2, met twee doelpunten van Corrie van Gin hoven. Oegstgeest deelde de punten met Leiden. Leiden kwam 2-0 voor via Simone van der Heden en Angelique Wit lam, maar Oegstgeest kwam tweede helft langszij via Wil van der Voort en Annelies Oskam. Een punt uit de wedstrijd te gen Blauw Zwart was voor SJZ genoeg voor het behalen van de tweede plaats en daarmee pro motie naar de eerste klasse zon dag. De Zoeterwoudse vrouwen voetbalden voor deze beloning en wonnen overtuigend met 8- 0. Voor rust scoorden Linda Mooijman (3x) en laatste vrouw Karin van der Salm. Nancy Knij- nenburg nam de vier treffers na Dorien van Nobelen: met Ter Leede toch kanshebber voor pro motie. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDER- DUIN rust voor haar rekening. Iduna verloor 7-1 van Scheve- ningen. Patricia Wijfje redde de Roodenburg heeft in een doel puntrijk treffen met Vitesse '22 afscheid genomen van de eerste klasse. In Castricum werd met 4-2 verloren. Er stond gisteren voor de twee ploegen niets meer op het spel. Maar dat was voor Vitesse '22 en Roodenburg geen enkele reden om er niet een leuke wedstrijd van te maken. Voor beide doelen ontstonden in de ze aantrekkelijke ontmoeting dan ook de nodige mogelijkhe den. Roodenburg sprong daar aan zienlijk slordiger mee om dan de thuisclub. Vitesse had de wedstrijd bij rust al beslist. De Castricummers leidden op dat moment met 3-0. De tweede helft werd vervol gens op punten gewonnen door de Leidenaars. Peter Kruit te kende voor 3-1, invaller Abdel Matoug voor de treffer die 4-2 betekende. Patrick Kamperveen haalde het einde van de wedstrijd ove rigens niet. Aanmerkingen op de leiding leverden hem tien minuten voor tijd een rode kaart op. Roodenburg Schouten. Rob Prei, Pe- BOBBY CHARLTON is de nieu we bondscoach van het voetbal team van Sierra Leone. De le gendarische Engelsman, die in 1966 met de nationale ploeg de wereldtitel veroverde, volgt het duo Mohamed Mustapha Abdel Ghali en Obi Metzger op. Charl ton (57) heeft geen ervaring als trainer. In mei kwam het land uit in de Africa Cup in Tunesië, waar het in de voorrondes ver loor. Voor die povere prestatie maakte de minister van sport Charles Mbayo, die Charlton aanstelde, zijn excuses aan de bevolking. Met de aanstelling van de Brit beloofde hij beter schap. BUITENLANDS VOETBAL Manchester United heeft dit seizoen de twee hoofdprijzen in het Engelse voetbal behaald. De landskampioen won zaterdag ook de FA-Cup, 4-0 tegen Chel sea. In het toernooi om de Lea gue-beker verloor United de fi nale van Aston Villa, op het Eu ropese vasteland werd de ploeg de weg naar de Champions Lea gue versperd door Galatasaray. In de 113e Cupfinal was geen van de doelpunten van Engelse makelij. Cantona (twee keer uit een strafschop) komt uit Frank rijk, Hughes uit Wales, McClair uit Schotland. De Engelse Foot ball Association telt spelers uit de overige hoeken van het Vere nigd Koninkrijk niet als buiten landers. De Deen Schmeichel, de Oekraïner Kansjelskis en Cantona, topscorer en enfant terrible, geven de ploeg iets ex tra's. Manchester United werd de zesde club die zowel titel als FA Cup behaalde, de befaamde dubbel. Preston (1889), Aston Villa (1897), Tottenham Hotspur (1961), Arsenal (1971) en Liverpool (1986) gingen de Mancunians voor. Voor coach Ferguson was het zijn tweede dubbel, in 1984 leidde hij Aber- de Schotse titel Chelsea was zaterdag in de eerste helft minimaal gelijk waardig aan de favoriet. „Ze waren creatiever", zei Ferguson later. De Londenaren, in de Pre mier League als veertiende ge ëindigd, kozen voor de vijfde versnelling. Schmeichel had in de 25e minuut twee keer hulp nodig. Eerst van verdediger Pal- lister, vervolgens eindigde de bal na een lob van Peacock te gen de lat. De Deen, net her steld van een blessure, maakte een onzekere indruk. Volgens de Engelse pers is hij echter de beste doelman ter wereld. Bij het WK kan hij het niet bewij zen. Denemarken plaatste zich niet voor de eindronde in de Verenigde Staten. Manchester United legde de hautaine houding pas in de tweede helft terzijde. Het over wicht leidde binnen een tijdsbe stek van negen minuten tot drie doelpunten. Na een uur kreeg de kampioen de eerste straf schop, een terechte. Newton vloerde Irwin, scheidsrechter El- leray stond er vlakbij. Cantona maakte geen fout. Vijf minuten later wees Elle- ray opnieuw naar de stip. Dit maal tot ieders bevreemding. Hij zag in een schouderduw van Sinclair contra Kansjelskis een overtreding. Protesten van Chelsea hielpen niet. Cantona koos dezelfde hoek en versloeg de Russische doelman Kharin voor de tweede maal: 2-0. Sinclair werd even later de ongelukkigste van alle 80.000 mensen in het stadion. De ver dediger struikelde vier minuten na de door hem veroorzaakte strafschop over de bal. Hughes profiteerde van de vrije door tocht. De Welshman maakte dit seizoen zijn vierde treffer op het heilige gras van Wembley. In de slotminuut maakte invaller Mc Clair de uitslag nog geflatteer- der, 4-0. Een herhaling van 1983 toen United de replay tegen Brighton met dezelfde cijfers won. De grootste marge in de FA-Cupfi- nal staat sinds 1903, Bury - Der by County 6-0. „We hebben in de tweede helft absoluut briljant voetbal gespeeld", zei Ferguson. Colle ga Hoddle, die bij 2-0 zichzelf in het veld bracht, vond vooral de hoogte van de nederlaag pijn lijk. „Het is erg om een Cupfinal te verliezen, vooral op deze ma- berlun sipde eindstand. Maar met de 3-1 zege in de bekerfinale tegen Rot Een mislukt seizoen is voor Weiss Essen stelde de ploeg van Werder Bremen op de valreep trainer Otto Rehhagel voor vol- geëindigd in een succes. In de gend jaar alsnog Europees voet competitie faalden de Noord- bal veilig, duitsers met de achtste plaats in Werder Bremen behaalde zijn Cup, waarin het in de kwartfi nales Ajax uitschakelde, tot aan de halve finale. Frank Verlaat heeft met zijn team Auxerre de Franse beker gewonnen. In het Pare des Prin ces in Parijs zette de ploeg van de Nederlandse verdediger Montpellier met 3-0 opzij. Voor Auxerre was de bekerwinst de eerste grote prijs in haar ge schiedenis. Vorig jaar reikte het team in de strijd om de UEFA- De bekerzege kwam tot stand met behulp van de doelman van Montpellier, Claude Barra- be. Die blunderde bij de treffers van de Algerijn Moussa Saib en Gerald Baticle. Het derde doel punt kwam op naam van Co- rentin Martins. vierde prijs in vier jaar. In 1991 won het team de beker, in 1992 de Europa Cup voor bekerwin naars, vorig jaar de Duitse titel. „Een optimale score, beter kan haast niet", aldus verdediger Rune Bratseth. De Noor speel de, na acht jaar trouwe dienst, zijn afscheidswedstrijd. Hij keert terug naar Rosenborg Trondheim. Gemakkelijk ging het zater dag in het-Berlijnse Olympiasta- dion niet. Na een snelle voor sprong door treffers van Beiers- dorfer en Herzog leek Bremen de wedstrijd simpel uit te spe len. Rot Weiss Essen kwam door een doelpunt van Bangoura te rug tot 2-1, „In de tweede helft bracht Essen ons geregeld in verlegenheid", aldus Rehhagel. „Om de druk op onze verdedi ging weg te nemen heb ik de twee aanvallende middenvel ders, Basler en Herzog, eruit ge nomen en gewisseld voor twee verdedigers." Twee minuten voor tijd viel de beslissing. Geschlecht, inval ler bij Essen, maakte op de doellijn hands. Rufer benutte het presentje koelbloedig, waar na Werder de derde bekerzege 'niet meer kon ontgaan. „We hebben de wedstrijd in de eer ste helft uit handen gegeven", wist trainer Wolfgang Frank, oud-speler van AZ. „We waren niet agressief genoeg in de duels. In de tweede helft heb ben we alles gegeven, maar dat was niet genoeg voor de over winning." Voor Essen was de nederlaag extra zuur. De club hoopte op een stunt, waarmee in één klap maakt. Rot Weiss is door de we komen zo snel mogelijk Duitse voetbalbond teruggezet weer terug in het betaalde voet- naar de amateurs. De club had bij de aanvraag voor een profli centie de DFB een verkeerd beeld van de financiële huis houding voorgespiegeld. „Maar Frank na de verloren eindstrijd strijdlustig. Landskampioen Anderlecht heeft de Belgische competitie afgesloten met een overwin ning. Op de slotdag won de ti telhouder met 2-0 van Cercle Brugge. WK-afvaller John Bos man tekende voor zijn twintig ste treffer. Nummer twee Club Brugge haalde nog een keer flink uit: 5-1 tegen RWDM. Vol gende week staat in België nog de bekerfinale tussen de twee topploegen op het programma. De prijzen waren in België al voor de slotronde verdeeld. An derlecht speelt volgend seizoen opnieuw in dé Champions Lea gue, Club Brugge doet onge acht de uitslag van de bekerfi nale mee aan het Europese toernooi voor bekerhouders, Seraing, Charleroi en FC Ant werp worden ingeschreven voor het EUFA Cuptoernooi. Vooral de kwalificatie van Se raing is opvallend. De ploeg was dit seizoen een nieuwko mer in de hoogste Belgische klasse. Anderlecht besloot het 23e kampioenschap met de 24ste overwinning. De Brusselse ploeg verloor drie keer. De for matie van Jan Boskamp scoor de 79 keer. Ruim de helft van dat aantal kwam van het spit- senduo Bosman-Nilis. De Ne derlander maakte er twintig, de Belg 25. Topscorer in België werd Josip Weber van Cercle Brugge met 31 treffers. Het al gedegradeerde Ware- gem nam afscheid van de eer ste klasse met een overwinning op Lierse (2-1). De Nederlander Kruzen scoorde een keer. Ook Frank Berghuis was succesvol. Hij nam voor Lommei een van de vijf treffers tegen Antwerp voor zijn rekening. Foeke Booy maakte een (doelpunt voor AA Gent tegen Oostende (2-2). Gent eindigde teleurstellend als vijftiende. ter Pret, Ouwerkerk (Mataoug), Barends (Paardekoper), Iterson, Gott- mer, Kamperveen, Pikaar, Van den Burg, Kruit. BUITENLAND 1. Osasuna-Sp.Giion 3-0, Valladohd-Celta V 0-0, Oviedo-Logrones 1-2. Atl.Madrid- R.Vallecano 2-0, Rac.Santander-Lleida 2- Zaragoza 38-46 Albacete 38-35 Real Madr 38-45 Sp.Gijon 38-35 Santander 38-38 Valladolid 38-30 DUITSLAND Finale DFB-Pokal in Berlijn: Rot Weiss Essen 3-]"> D; Finale FA-Cup :r Utd-Chelsea4-0. i: Oostende-AA Gent 2-2, An- it-Cercle Br 2-0, Lommel-FC Ant- 2 SK-Waregem 1-2, Stan- 3-1, Charleroi-Serr 1, Germ.Ekeren-Rac.Genk 1-1, CI.E dard L-Club Luik 3-1, Charleroi-Seraing 3- 1, Germ.Ekeren-Rac.Gen) - - RWDM.5-1, Beveren-KV V Anderlecht 34-55 Cl Brugge 34-53 34-55 G.Ekeren 34-32 34-43 Cercle Br 34-29 4-36 RWDM 34-25 Beveren 34-33 Rac.G FRANKRIJK. Finale beker in Parijs: Auxer- re-Montpellier3-0. PORTUGAL: Sporting L-Benfica 3-6, V.Guimaraes-FC Porto 0-0, Salgueiros-Pac- .Ferreira 2-1, V.Setubal-Braga 1-0, Be- ïnte-Estoril 2-0, I FC Porto 30-45 UniaoM. 30-27 j Boavista 30-33 V Setubal 30-27 Maritimo 30-32 Braga 30-24 pers-Schaffhausen 4-0. SCHOTLAND: Aberdeen-Celtic Gl. 1-1. Dundee Utd-Raith 2-3. Htberman-Kilmar- nock 0-0, Motherwell-St.Johnstone 0-1, Partick-Hearts 0-1, GI.Rangers-FC Dundee 0-0. Gl.Rangers 44-58 Hearts 44-42 Celtic Gl. 44-50 St.Johnst. 44-40 Hibernian 44-47 Raith 44-31 Dundee U. 44-42 FC Dundee 44-29 De Nederlandse speelster Loes Camper heeft met haar team, TSV Siegen, de Duitse bekerfi nale voor vrouwenteams verlo- ren. Grün-Wèiss Brauweiler ze- gevierde zaterdag voor twintig duizend toeschouwers in het Olympiastadion in Berlijn met 2-1. Camper speelde de hele wed strijd, in tegenstelling tot haar Nederlandse ploeggenote Mar jan Veldhuizen. Zij kwam niet in actie. Beide speelsters komen sinds vier jaar uit voor de ont troonde bekerwinnaar. het zijn Duitse fan komt om het leven Een voetbalsupporter uit Essen is zaterdag op tragische wijze om het leven gekomen. De 31-jarige was met een aantal ande ren in een bus op weg naar de Duitse bekerfinale Rot-Weiss Es sen - Werder Bremen in Berlijn. Op een parkeerplaats in de buurt van Berlijn, waar de bus was gestopt, speelden de supporters een partijtje voetbal. Tijdens het spel kwam de bal op de autoweg terecht. Het slachtoffer ging de bal ophalen, merkte een personenauto niet op en werd tegen de middenbermbeveiliging geslingerd. Hij was op slag dood. ISTANBUL »SID Rainer Hollmann, Fenerbahce Holger Osieck. Ook Besiktas zocht en vond in Duitsland, Christoph Daum kwam en leid de de club naar de bekerwinst. In het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen haalde Galatasaray dit seizoen verrassend de Champions Lea gue. De ploeg schakelde in de tweede ronde Manchester Uni- Galatasaray heeft de Turkse voetbaltitel geprolongeerd. De ploeg uil Istanbul won in de laatste competitiewedstrijd met 2-0 van Bursa. Stadgenoot Fe nerbahce eindigde met één punt achterstand als tweede. Beide clubs uit de Turkse ha venstad worden getraind door een Duitser. Galatasaray heeft ted l

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18