Ultimatum aan partijen in Bosnië Buitenland Ongemakkelijke erfenis in Kazachse mijnschacht Jeltsin krijgt erkenning Bonn voor Russische rol in oorlog Nieuwe slachtingen in Rwanda Liefdesbrieven Churchill verkocht voor recordbedrag Internationale actiegroep pleit voor verbod landmijn China scherpt straffen tegen dissidenten aan Vele doden in campagne Dominicaanse Republiek 'Ik geloof mijn ogen niet, gisteren sloegen ze ons nog' ZATERDAG 14 ME11994 AFP Agence France Presse ANP Algemeen Nederlands Persbureau AP Associated Press OPA Deutsche Presse Agentur CPD Geassocieerde Pers Diensten Ind The Independent IPS Inter Press Service RTR Reuter upi United Press International Metallgesellschaft schrapt 7.500 banen frankfurt» Het in moeilijkheden verkerende Duitse metaalcon glomeraat Metallgesellschaft wil dit jaar 7.500 banen schrappen. Dit als onderdeel van een bezuinigingsoperatie van 4 miljard mark. Dat heeft voorzitter Karl-Josef Neukirchen van de raad van bestuur gisteren gezegd. Door de inkrimping zullen de per soneelskosten jaarlijks met 550 miljoen mark dalen. Metallge sellschaft heeft 43.000 mensen in dienst. Opnieuw tientallen doden in Turkije diyarbakir Bij een serie confrontaties tussen Turkse troepen en rebellen van de Kurdische Arbeiderspartij (PKK) in het zuidoos ten van Turkije zijn in de afgelopen twee dagen 49 rebellen en elf soldaten gedood. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten gis teravond bekend gemaakt. Sinds vorige week zaterdag zijn al meer dan 260 PKK-strijders door de veiligheidstroepen gedood. Moord op Egyptische politiemensen cairo Moslim-extremisten hebben gisteren bij twee aanslagen in het zuiden van Egypte drie politieagenten doodgeschoten. In het stadje Al-Badari, in de provincie Assiut, drongen drie gewa pende mannen een politiebureau binnen. Ze schoten twee agenten dood. Een derde raakte zwaar gewond. Bij een ander in cident in Sidfa, dat tegenover Al-Badari aan de andere kant van de Nijl ligt, werd een politieman op weg naar zijn werk doodge schoten. Sinds de extremistische moslims twee jaar geleden be gonnen met hun aanslagen, zijn meer dan 350 mensen gedood. Zeven doden bij vliegtuigongelukken gerona Een Portugees gevechtsvliegtuig is gisteren in het noordoosten van Spanje verongelukt tijdens een NAVO-oefe- ning. De twee inzittenden kwamen om. Bij dezelfde oefening stortte eerder op de dag een Spaans toestel neer. Deze piloot kon zich met zijn schietstoel in veiligheid stellen. Aan de NAVO- operatie nemen 230 vliegtuigen en zo'n tachtig schepen deel uit elf lidstaten. Bij de Zuidspaanse stad Granada werden vier Duit sers gedood toen hun kleine Piper-vliegtuig neerstortte. Het toe stel was onderweg van Malaga naar het eiland Ibiza. Bij een vier de ongeluk kwam een man om het leven toen zijn ultralichte vliegtuig kort na opstijgen neerstortte bij Barcelona. Noorden wijst vredesplan Zuid-Jemen af sana/caïro Noord-Jemen heeft gisteren een vredesplan van Zuid-Jemen voor een onmiddellijk staakt-het-vuren en de vor ming van een regering voor nationale redding afgewezen. De noordelijke leiders eisen opnieuw dat de Zuidjemenieten zich overgeven. Een woordvoerder van het regime in Sana liet weten dat het acht punten tellende vredesplan van de Zuidjemeniti- sche Socialistische Partij (YSP) en de afgezette (zuidelijke) vice- president Ali Salem al-Beidh niets nieuws bevat. De twee strij dende partijen gaven ook nu weer verklaringen uit over het ver loop van de strijd, die met elkaar in tegenspraak waren. MOSKOU AP Een kernbom met een kracht van 0,4 kiloton wacht al drie jaar op verwijdering in een mijnschacht bij het voormalige nucleaire testcomplex Semi- palatinsk in Kazachstan. Dat heeft de krant Komsomolskaja Pravda gisteren gemeld. In de lente van 1991, toen de nucleaire strijdkrachten nog on der de Sovjetunie vielen, beves tigden deskundigen de bom bij na zeshonderd meter diep in de schacht die in graniet was uit geboord. De kerngeleerden wil den de schokgolf bestuderen en de gevolgen daarvan voor spe ciaal aangebrachte objecten. In december 1991 hield de Sovjetunie echter op te bestaan. Vervolgens sloot Kazachstan het testcomplex. De krant Komsomolskaja Pravda bericht nu dat Rusland en Kazachstan het na jaren bakkeleien eens zijn dat een team uit beide lan den de bom eind dit jaar gaat opruimen. De bom zal daarna naar Rusland worden overge bracht. Eis onmiddellijke wapenstilstand en hervatting onderhandelingen De Verenigde Staten, de Europese Unie, de VN en Rusland hebben eensgezind een on middellijke wapenstilstand van vier maanden geëist in Bosnië. Ook willen ze 'onvoor waardelijke' hervatting van het politieke overleg tussen de strijdende partijen en wel binnen twee weken. geneve bob kroon CORRESPONDENT Na een vergadering van zes uur in de Amerikaanse permanente missie bij de VN in Genève waarschuwden zeven ministers van buitenlandse zaken plus Europees commissaris Hans van den Broek gisteravond de Serviërs en de Bosnische fede ratie van moslims en Kroaten, dat de internationale gemeen schap de oorlog beu is. Hen is te verstaan gegeven dat de zoge naamde 'veilige zones' met hand en tand zullen worden verdedigd; dat hulpverlening niet mag worden belemmerd; dat de Serviërs hun eis voor een onmiddellijke opheffing van de sancties kunnen vergeten en dat de Unprofor troepenmacht in Bosnië moet worden ver sterkt voor de naleving van de beoogde wapenstilstand. De Franse minister van bui tenlandse zaken Alain Juppé trok zijn dreigement in over een eenzijdige terugtrekking van de zesduizend Franse blauwhel men. Zijn Amerikaanse collega Warren Christopher zei dat de eis van 'een gefrustreerde Se naat in Washington' om het wa penembargo tegen de moslims op te heffen voorlopig niet door de Amerikaanse regering wordt overgenomen. Maar Christop her waarschuwde dat een mis lukking van deze zoveelste vre despoging de frustratie in Was hington zal aanwakkeren en niet eeuwig door president Clinton kon worden genegeerd. De eigenzinnige afspraak tus sen moslims en Kroaten om 58 procent inplaats van 51 van Bosnië-Herzegovina in te pal men voor hun nieuwe federatie, vond bij de Amerikanen wel maar bij de Rus Andrej Kozyrev geen gehoor. Tenslotte sloten Washington en Moskou zich aan bij het oorspronkelijke Eu ropese plan voor een opdeling in 49 procent voor de Serviërs en 51 voor de federatie. „Het was duidelijk dat de mi nisters alleen met een eenparig standpunt enige indruk konden maken op de partijen in het Dertig jaar cel voor plaatsen IRA-bommen LONDEN AP Twee Engelse mannen zijn gis teren elk tot dertig jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens hun deelname aan bomaansla gen van de IRA, het Ierse Repu blikeinse Leger. Het gaat om aanslagen op het beroemde wa renhuis Harrods en op een trein. De daders, computerexpert Patrick Hayes (41) en voormalig soldaat Jan Taylor (51), werden ook schuldig bevonden aan het in bezit hebben van explosieven en vuurwapens. Bij de aanslag op Harrods raakten vier mensen gewond. De bomaanslag op de trein van Londen naar het kust- plaatsje Ramsgate veroorzaakte weliswaar enorme schade maar niemand raakte gewond. Hayes werd bovendien schul dig bevonden aan het beramen van drie andere bomaanslagen in Londen. Deze mislukten alle drie. Gisteren maakte de IRA op nieuw slachtoffers en wel in het Noordierse plaatsje Lurgan, veertig kilometer ten zuidwes ten van Belfast. Door een bom explosie onder zijn auto kwam daar een 38-jarige man om het leven. Zijn vrouw en twee kin deren van 9 en 3 jaar werden met verwondingen in het zie kenhuis opgenomen, aldus de politie. Het Ierse Republikeinse Leger (IRA) heeft de verant woordelijkheid opgeëist. Russische president weer terug naar Moskou BONN Rtr-DPA De Russische president Boris Jeltsin heeft gisteren zijn drie daagse bezoek aan Duitsland afgesloten. Er zijn weinig harde overeenkomsten gesloten, maar de 'speciale relatie' met bonds kanselier Helmut Kohl is hech ter dan ooit. Bij zijn vertrek vanuit Ludwigsburg zei Jeltsin dat hij Duitsland met 'zeer goe de gevoelens' verliet. De .Russische president ver wacht een nieuw tijdperk tus sen de twee landen na de offi ciële aftocht van zijn troepen uit de ex-DDR op 31 augustus. Irri taties over de vertrekceremonie zijn tijdens het bezoek wegge werkt nadat Kohl ermee instem de die in Berlijn te houden in plaats van in Weimar. Aanvankelijk was in Duitsland niet goed ingeschat dat een af scheid in Weimar gevoelig zou liggen bij Jeltsins achterban. Dat Kohl nu alsnog het afscheid in Berlijn laat plaatsvinden wordt in Rusland ingeschat als een erkenning voor de belang rijke rol, die de voormalige Sov jetunie heeft gespeeld aan het eind van de Tweede Wereldoor- log. De komst van Jeltsin was vooral bedoeld om de warme gevoelens die de twee leiders voor elkaar voelen te etaleren. „Goede betrekkingen tussen Russen en Duitsers zijn altijd goed geweest voor Europa", hield Kohl zijn gast tijdens een erediner voor. „Als er proble men tussen Duitsland en Rus land rezen, pakten donkere wolken zich samen boven heel Europa." De eerste twee dagen van zijn bezoek legde Jeltsin steeds de nadruk op de rol van Rusland als wereldmacht. Kohl, De Duit se president Von Weizsacker en de sociaaldemocratische oppo sitie waren hem steeds ter wille en eerden de Russen als een 'grote natie'. „Ik ben verrukt dat mijn vriend Helmut de geest Strijd maakt aanvoer hulpgoederen praktisch onmogelijk van Rusland en van zijn presi dent begrijpt", aldus Jeltsin. Kohl beloofde dat hij zich sterk zou maken voor Ruslands opname in de G7, de club van meest geïndustrialiseerde lan den. Minister van buitenlandse zaken Kinkel voegde daar giste ren aan toe dat Duitsland zich als EU-voorzitter vanaf juni zal inzetten voor nauwere banden tussen Rusland en de EU Jeltsin heeft ditmaal geen mil jardenkredieten uit Bonn mee gekregen. Op de aanleg van een directe telefoonverbinding tus sen Jeltsin en Kohl na zijn er weinig concrete afspraken ge maakt. Op de oproep om in Rusland te investeren, ant woordden de zakenlieden met klachten over de moeilijkheden die ze ondervinden om zich in Rusland te vestigen. Met name de voortdurende wetswijzigin gen en de inflatie zijn hen een doorn in het oog. NAIROBI-KIGALIRtr-AFP-AP Zeker 88 studenten zijn in het Zuidrwandese stadje Gikongoro afgeslacht. Dat heeft een VN- functionaris in de Kenyaanse hoofdstad Nairobi gisteren meegedeeld. De functionaris zei niet te weten wie verantwoor delijk is voor de massaslachting. De strijd tussen de rebellen en het regeringsleger maakt het in tussen nog altijd onmogelijk hulpgoederen aan te voeren naar de vluchtelingenkampen. „Wij dachten dat een einde was gekomen aan de moorden in de regio Butare, maar het schijnt dat ze nog steeds door gaan", aldus de zegsman. Twee weken geleden vermoordden le den van de presidentiële garde in het ziekenhuis van Butare 170 gewonden, voornamelijk Tutsi's. Begin deze maand slachtten onbekenden in Butare dertien medewerkers van het Rwandese Rode Kruis af. Verder werden 21 weeskinderen ge dood. Voor zover bekend zijn de af gelopen maand in Rwanda tus sen de honderd- en de twee honderdduizend mensen ge dood, voornamelijk Tutsi's. Aangenomen wordt dat het le ger en de milities van de Hutu's hiervoor verantwoordelijk zijn. conflict", zei Hans van den Broek. „Daarom trok Kozyrev, die thuis onder zware druk staat, zijn eis in om onmiddel lijk alle sancties tegen te Ser viërs op te heffen in ruil voor een Amerikaanse toezegging geen wapens naar de Bosnische moslimregering te sturen. De Serviërs willen ook een perma nent staakt-het-vuren als voor waarde voor onderhandelingen, maar de ministers besloten tot voorlopig vier maanden, die ui teraard voor verlenging vatbaar zijn". Hoe de strijdende partijen zullen reageren op al dit diplo matieke geweld, is zoals altijd een open vraag. De Bosnische moslimregering voelt zich ster ker dan ooit door het verbond met de Kroaten, de druk in de Amerikaanse Senaat voor wa penleveranties en de solidari teitsbetuiging die zij gisteren ontvingen van de groep van 55 islamitische landen. Die klaagden trouwens bitter over hun uitsluiting van het Westerse ministeriële overleg. Warren Christopher nam daar van onbewogen nota en zei dat 'de Organisatie van Islamitische Landen geregeld door ons wordt gehoord, maar geografi sche overwegingen gaan voor bij de samenstelling van deze ministeriële groep'. GENÈVE BOB KROON LONDEN AP Bij het Londense veilinghuis Christie's zijn gisteren zeven liefdes brieven van Winston Churchill verkocht voor 76.757 Engelse pon den (ongeveer 215.000 gulden). Ze waren gericht aan een vriendin, die zijn huwelijksaanzoek overigens afwees. Een Amerikaanse verzamelaar kocht de brieven, die dateren van het begin van deze eeuw. Churchill uitte in de brieven zijn liefde voor Muriel Wilson, de dochter van een rijke scheepsmagnaat. „Gooi de deur niet dicht", schreef hij in een van de epistels, „ik kan wachten. Waarom sluit je uit dat je ooit om mij zult geven". In 1908 trouwde de latere premier van Groot-Brittannië met Cle mentine Hozier, hoewel hij zijn hele leven bevriend bleef met zijn grote liefde. Een van de brieven bracht het recordbedrag van 20.900 Engelse ponden (ruim 58.000 gulden) op. In 1985 werd al eens 18.000 pond neergeteld voor een andere brief van Churchill. nen, Human Rights Watch en Artsen voor Mensenrechten. Zij pleiten voor een internationaal fonds onder VN-beheer voor de opruiming en vernietiging van dit oorlogstuig. „Landen die verantwoordelijk zijn voor de fabricage en de verspreiding van dit soort mijnen moeten het geld voor dit fonds bijeenbren gen". aldus een verklaring van deze actiegroep. In Europa staat vooral Italië te boek als een grote producent van landmijnen, die vaak van plastic zijn gemaakt en in hun kleinste variant nauwelijks gro ter dan een fors kippenei. Deze zoal niet dodelijke, dan in ieder geval zwaar verminkende wa pens blijven tientallen jaren op scherp staan en kunnen door metaaldetectoren niet of nau welijks worden opgespoord. In Europa hebben Nederland, Frankrijk en België een 'moratorium' op de handel in landmijnen ingesteld. De Vere nigde Staten, waar een dergelijk moratorium sinds 1992 van kracht is, is de voornaamste voorvechter van een wereldwijd verbod op deze wapens. CORRESPONDENT Een internationale actiegroep van medici en mensenrechten organisaties wil dat de Verenig de Naties een algeheel verbod uitvaardigt op het gebruik, de produktie, verkoop en opslag van landmijnen. Volgende week begint hierover in Genève een conferentie op regeringsniveau, die uiteindelijk moet leiden tot een radicale aanscherping van de VN Conventie tegen Inhu mane Wapens van 1981 De actiegroep, die onder lei ding staat van Danielle Mitter rand, de vrouw van de Franse president, wijst erop dat in Cambodja, Afghanistan, Soma lië, Koeweit, Bosnië en talrijke andere landen naar schatting 100 miljoen uitgezaaide 'anti- persoonsmijnen' wekelijks nog tientallen mensen doden of ver minken en enorme arealen landbouwgebied blijvend on bruikbaar dreigen te maken. Tot de organisaties die van dit anti-landmijnforum deel uitma ken, behoren de Amerikaanse Organisatie van Vietnamvetera- Een klein Rwandees meisje huivert van de kou in een Tanzaniaans vluchtelingenkamp bij de stad Benako op ruim vijftienhonderd meter boven de zeespiegel. In dit kamp verblijven driehonderdduizend Rwandezen. FOTO REUTER PEKING DPA-UPI-Rtr Ongeveer 1,3 miljoen Rwande zen zijn op de vlucht en verblij ven in buurlanden in provisori sche opvangkampen De strijd in Kigali tussen de rebellen van het Rwandees Pa triottisch Front (RPF) en het re geringsleger maakte gisteren het uitdelen van voedsel onder de tienduizenden vluchtelingen onmogelijk. Eergisteren werd van een luwte in de strijd ge bruik gemaakt om wat voedsel te distribueren onder de 15.000 vluchtelingen die bij Kigali on der de hoede van de VN in pro visorische kampen verblijven. Gisteren brandde de strijd ech ter weer los. Hemelse Vrede in Peking. De overheid kan voortaan boetes opleggen en berispingen geven voor vergrijpen die vol gens het strafrecht geen mis daad zijn. Volgens de krant gaat het om het verstoren van de openbare orde door religieuze activiteiten, het verspreiden van geruchten en het aanwakkeren van etnische conflicten. In Peking werd gisteren voorts bekendgemaakt dat vijf christelijke dissidenten zijn vrij gelaten. Ze werden vrijgelaten wegens goed gedrag, aldus Xin hua. Waarnemers denken dat de vrijlating verband houdt met de vrees van Peking de status van meest-begunstigdc han delsnatie van de VS te verliezen. Het uitvoerend comité van het Chinees Nationaal Congres heeft nieuwe wetten aangeno men om dissidenten het zwij gen op te leggen. De politie kan voortaan mensen vijftien dagen in hechtenis nemen voor mis drijven waarvoor het recht geen straf kent, aldus de China Daily gisteren. De autoriteiten hopen via de nieuwe wetten de groeiende onrust in het land de kop in te drukken. Het lijkt een strategi sche manoeuvre, omdat over drie weken de vijfde verjaardag is van de bloedige onderduk king van de pro-democatische beweging op het Plein van de Israëlisch leger in Jericho maakt plaats voor Palestijnse brigade SANTO DOMINGO AFP-UPI-ANP De twee grootste partijen van de Dominicaanse Republiek hebben hun aanhangers opge roepen de komende dagen geen gewelddadige acties uit te voe ren. Maandag kiezen 3,2 mil joen Dominicanen een nieuwe president, een nieuw parlement en nieuwe burgemeesters. Tij dens de verkiezingscampagne zijn tot nu toe meer dan dertig doden gevallen. De zwarte presidentskandi daat Pena Gomez van de Domi nicaanse Revolutionaire Partij (PRD) leidt tot nu toe in de opi niepeilingen met 33 procent. Gomez is vertegenwoordiger van de oppositie, die aangeslo ten is bij de Socialistische Inter nationale. De huidige regerings partij van president Joaquin Ba- laguer, de conservatieve Refor mistische Sociaal-Christelijke Partij (PRSC), is voorlopig twee de met 27 procent. De 87-jarige, bijna blinde Ba- laguer is vijf keer president ge weest van het land dat samen met de westerbuur Haïti het ei land Hispaniola vormt, het ei land waar Columbus in 1492 voet aan wal zette. Balaguer geeft de pijp aan Maarten, maar- de 84-jarige Juan Bosch van de Dominicaanse Vrijheidspartij (PLD) weet niet van ophouden. Deze hoogbejaarde 'caudillo', die in 1963 korte tijd president was, wil nog één keer het hoog ste ambt bereiken. De sociaal democraat heeft echter nauwe lijks kans: hij staat in de peilin gen als derde, met zo'n negen procent. JERICHO AD BLOEMENDAAL CORRESPONDENT „Kijk, dit was mijn cel. En daar hebben ze me ondervraagd". PLO-functionaris Jamil Halifeh kan het nauwelijks gelo ven. Drie jaar lang zat hij gevangen in het fort-achtige gebouw dat het Israëli sche militaire commando in Jericho her bergde. Vandaag parkeert hij zijn auto op de plaats waar gisteren nog de wa gens van zijn ondervragers stonden. En, de hoofdingang, waar de Israëliërs hem geboeid naar binnen brachten, wordt nu bewaakt door de pas gearriveerde solda ten van de Palestijnse Aksa-brigade. Vrijdag omstreeks het middaguur wordt de overdracht van Jericho aan de PLO met een handdruk bezegeld. Gene- raal-majoor llan Biran, de Israëlische districtscommandant, wenst de com mandant van de Aksa-brigade, generaal Haj Ismaël, veel succes bij het uitvoeren van zijn taak. De jeeps van de Israëlische para-militaire grenspolitie en de Pales tijnse brigade, voorzien van oranje vlag gen, wekken de nieuwsgierigheid van de bevolking. Een jonge Palestijn in een ge le Fiat gebaart een patrouille te stoppen. Hij stapt uit en roept, op de grenspolitie wijzend: „Ik geloof mijn ogen niet. Giste ren sloegen ze ons nog"! De Aksa-brigade is een onderdeel van het PLA, het Palestijnse Bevrijdingsleger dat jaren lang verstrooid over de Arabi sche wereld heeft gedroomd over een tri omfantelijke terugkeer naar het vader land. In Jericho en de Gazastrook heten de leden van het PLA officieel 'politie', maar iedere Palestijn heeft het over zijn 'leger'. De meeste soldaten die Jericho binnentrekken, hebben hun hele leven in Jordanië of Irak gewoond. Misschien valt het hun daarom minder zwaar met de Israëliëers samen te werken dan de bevolking van de bezette gebieden, die 27 jaar heeft geleden onder de bezetting. De PLA-soldaten hadden te maken met een ander soort druk. „Pas vanoch tend om zes uur, Toen ik hier aankwa men, ben ik echt geborenzegt de 18- jarige Achmed Machmud. Met zijn splin ternieuwe Kalashnikov-geweer tussen de knieën zit hij op de stoep in de hoofd straat van Jericho omringd door jonge bewonderaars. „In geen enkel Arabisch land heb ik me ooit welkom gevoeld. Nu ben ik hier en één ding is zeker: ik ga hier nooit meerweg". De hele dag trekken soldaten van de Aksa-brigade de stad binnen. Elke bus en elke jeep wacht een geestdriftig onthaal en iedere soldaat die uitstapt, wordt door tientallen mensen omhelsd en gekust. Palestijnen die elkaar nooit hebben ge zien, maar die in de loop van 46 jaar oor log en bezetting een hecht nationaal ge voel hebben ontwikkeld. In de vroege ochtend zijn de laatste Is Vrouw weigerde smokkel drugs in kinderlijkje raëlische soldaten uit Jericho vertrokken. Ze bemannen voortaan alleen nog de ge zamenlijke patrouilles en de wegversper ringen bij de toegangswegen, waar ze Palestijnen uit de rest van de Westelijke Jordaanoever en alle Israëliërs voorlopig meedogenloos terugsturen. Tegen het eind van de middag hebben 462 soldaten van de Aksa-brigade positie gekozen. Overal in de stad zitten oudere Palestijnse soldaten omgeven door opge schoten jeugd verhalen te vertellen over hun leven in Irak, Egypte of Jordanië. De jongens zijn het meest geinteresseerd in de werking van de Kalashnikovs. Als een van de soldaten zijn geladen wapen in handen geeft van een teenager begint deze onmiddellijk te schieten. De 12-ja rige Amar Shawah krijgt een kogel in zijn hoofd en is onmiddellijk dood. Twee omstanders raken zwaar gewond. Van daag begraaft Jericho het eerste slachtof fer van zijn bevrijding. Drugskoeriers in Italië hebben een vrouw gevraagd cocaïne te smokkelen in het lijkje van een baby. Italiaanse kranten citeer den gisteren uit een verklaring van een Marokkaanse vrouw In 1989 tegenover de politie. Volgens de vrouw werd haar het gebalsemde lijk van een drie maanden oude baby getoond. Hierin zou 1,5 kilo cocaïne wor den verstopt. Het lijkje zou wor den aangekleed, zodat de vrouw met haar 'slapende baby' ge makkelijk politiemensen zou kunnen misleiden, aldus de krant II Giornale. De vrouw werd 6000 gulden aangeboden. Ze ging echter niet op het aan bod in, maar stapte naar de po litie

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 5