Schrijvende Lezers/Info Deed de krant op 3 mei aan stemmingmakerij? Wel laagbouw maar geen flats voor ons ouderen! Het Geheim van Ten Bosch aifaSsSw"" WOENSDAG 11 ME11994 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Een lezer meldt mij 'zeer on aangenaam verrast' te zijn ge weest door het artikel 'Lubbers heeft zijn eigen partij vernield' in de krant van 3 mei. Het be trof een interview met Sylvain Ephimenco, de (provocerende) correspondent in Nederland van het Franse blad Libération. De Fransman liet zich daarin negatief uit over Lubbers ('De afgelopen twaalf jaar van zijn premierschap zijn een catastro fe geweest voor zijn partij') en Brinkman ('charisme van een stukje zeep'). De lezer vraagt zich af waarom de krant dit arti kel op verkiezingsdag publiceer de en niet de dag eina. ,,Nu lijkt het op stemmingmakerij. Mijns inziens past dit een onafhanke lijk dagblad niet." Ik denk dat de lezer hier te veel achter zoekt. De Fransman was vóór de verkiezingen gein- terviewd, hij gaf aan wat naar zijn mening de uitslag zou zijn en zelfs al wat hij daarover zou schrijven. Dan is het niet lo gisch het artikel na de verkie zingen te publiceren. De lezer ziet in dit alles stem mingmakerij. Dat lijkt me moei lijk vol te houden. De afgelopen weken heeft de krant vele arti kelen over de verkiezingen ge bracht. Allerlei facetten zijn be licht, tal van kritische noten ge kraakt. En dit ene artikel zou in eens stemmingmakerij zijn? Dat lijkt mij overdreven. De onaf hankelijkheid van de krant uit zich in het feit dat zij tal van meningen weergeeft, dus ook die van de Fransman met zijn speciale kijk op Nederland. Zeer geërgerd heeft deze lezer zich voorts aan de overeenkom sten die Ephimenco ziet tussen de beruchte Franse politicus Le Pen en Brinkman. De Fransman zegt daarover: ,,Ook hij koket teerde, voor zijn- scheiding, graag met zijn vrouw en doch ters. Le Pen loopt ook met zo'n microfoontje los over het podi um. Heeft Brinkman blijkbaar van hem afgekeken." De lezer vindt dat 'zonder meer beledigend'* voor Brink man. En in zijn ogen kan de krant er zich niet vanaf maken door te zeggen dat zij voor an dermans mening geen verant woording draagt. „Om een lijst trekker van een democratische partij met de extreem-rechtse politicus Le Pen te vergelijken! Er staat o.a. 'OoArhij koketteerde voor zijn scheiding etc.'. M.i. is de heer Brinkman niet geschei den, dus het woord 'ook' is niet kinderen i het be- van toepassing. Al was betrokkene ge scheiden, so what!" Wat dit laatste be treft, moet men het oorspronkelijke ci taat wèl op de juiste manier lezen. De woorden voor zijn scheiding staan daar tussen komma's en die kun je niet, zoals de lezer doet, zo maar weglaten. Die woorden hebben geen betrekking op Brinkman maar op hel feit dat Le Pen nu kennelijk niet meer met vrouw er koketteert. Met de hoofdlijn v zwaar van de lezer ben ik het overigens eens. Le Pen breng je in eerste instantie in verband met vormen van racistisch den ken. Daaraan ontleent hij zijn bekendheid, beter gezegd zijn beruchtheid. Het koketteren met vrouw en kinderen wordt door politici over de hele wereld gedaan en is niet specifiek iets voor Le Pen. Het wel of niet dra gen van een microfoontje doet er ook niet toe: technisch ge doe. De journalist had dit soort prietpraat óf moeten weglaten óf heel anders moeten opschrij ven. Hij is tenslotte niet het wil loos werktuig van de geïnter viewde. Een fatsoenlijk politicus als Brinkman had hij niet via deze nietszeggende constaterin gen in verband moeten brengen met zo'n Figuur als Le Pen. Misbruik? Enige lezers hebben hun mis noegen geuit over de eerste re gels van het artikel 'Kiezer wil verbeelding aan de macht' van hoofdredacteur Frans Nypels, de dag na de verkiezingen. Deze luidden: „Mijn God. waarom hebt Gij mij verlaten? Menig overtuigd lid van het CDA zal deze prangende vraag van nacht, woelend tussen de la kens, hebben overdacht. Voor Brussel, beminde gelovigen. Ge woon voor Brussel." Een lezer zegt daarover: „Het geeft geen pas zulke voor het christen dom essentiële woorden te gebrui ken s pro- RUUD PAAUW faans als kiezingsuitslag. Dat kan niet en dat mag niet. De hoofdre dacteur moet dat toch begrijpen." En een ander: „Een journalist mag met zijn woorden best effect najagen, maar er zijn gren zen aan de midde len die men daar voor mag gebrui ken. En die zijn hier overschre den." En weer een ander: „Het komt mij hoogst ongepast voor deze woorden, die toch een die pe religieuze betekenis hebben, op deze wijze aan te halen. Het is misbruik van de ergste soort. Voor uw hoofdredacteur mis schien een journalistieke vondst, maar, naar ik veronder stel, voor menig lezer plat cynis me. Ik had van uw hoofdredac teur, die in de paasbijlage nog liet weten katholiek te zijn ge weest, meer invoelingsvermo gen en zelfcorrectie mogen ver wachten. Het ware te wensen dat hij zijn belangstelling voor het 'CDA-gevoel' iets zou ver plaatsen in de richting van het 'lezersgevoel' van zijn eigen krant. Dat zou deze krant en het respect van de lezer voor de krant wellicht ten goede ko- Mag een journalist in deze context gebruik maken van een kruiswoord van Christus? Als niet-gelovige sta ik te ver van de materie om er een oordeel over te kunnen geven. Wat ik wel steeds weer ervaar is dat de ge voeligheden op dit terrein groot zijn. Ik heb de kritiek van de lezers aan de hoofdredacteur voorge legd en hem gevraagd er op te reageren. „Juist omdat Lubbers in het CDA zo ongeveer als een godheid wordt beschouwd, heb ik deze stijlfiguur gebruikt, zo zegt hij. „Ik zie er het kwaad niet van in. Dat komt waar schijnlijk door mijn katholieke achtergrond. Ik mag natuurlijk niet generaliseren, maar ik heb de indruk dat men in katholieke kring met het gebruik van der gelijke citaten wat minder zwaar op de hand is dan bij an dere geloofsovertuigingen. Als ik er mensen mee heb gekwetst, betreur ik dat". Dagje zeezeilen De afdeling Lezersservice van deze krant bood de lezers in de krant van 2 mei een dagje zee- zeilen op een driemaster aan. Er waren 170 kaarten beschikbaar, onder het motto 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt'. De kaartverkoop zou beginnen op woensdag 4 mei om negen uur. Waar de Lezersservice niet op had gerekend was dat het storm zou lopen. Het probleem dat zich voordeed was dat de kan toren van dit bedrijf al veel eer der dan negen uur open zijn. Om de mensen niet onnodig te laten wachten (het principe 'wie het eerst komt, wie het eerst maalt' werd tenslotte niet aan getast), is men maar eerder met de kaartverkoop begonnen. In korte tijd waren alle kaarten weg. Mensen die zich om half negen bij de balie meldden, geen rij aantroffen en dus dach ten op tijd te zijn, moest nee worden verkocht. Dat gaf nogal wat boze reacties. Zoals een le- mij „Als i De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). negen uur met de verkoop te beginnen, moet men dat ook doen. Ik had nu het gevoel in de maling te zijn genomen." En een ander schreef bitter: „U heeft mensen blij gemaakt met een dooie mus." Ik kan me die gevoelens wel indenken. Negen uur is negen uur. Bij gegadigden kon nu de indruk post vatten (overigens ten onrechte) dat er onder hands al het nodige was ver handeld. Er was nog iets dat beter had gekund. In het Leidsch Dagblad stond dat er 170 kaarten be schikbaar waren. Dat was mis leidend. Het ging hier namelijk om het totaal aan kaarten voor de drie Damiate-bladen (behal ve LD ook Haarlems Dagblad en IJmuider Courant). Men had de lezer moeten aangeven welk aantal kaarten in Leiden voor handen was. De Lezersservice heeft mij toegezegd de lessen uit deze ge beurtenissen ter harte te zullen Aan burgemeester en wethou ders, CDA, D'66, GL, PvdA, SP en WD Met veel verbazing heb ik het verslag gelezen in het Leidsch Dagblad van 6 mei jl. betreffen de de vergadering omtrent de bebouwing van de Vijf Meilaan. In dit verslag is nog steeds sprake van o.a. vier flats. Dit kan ik niet begrijpen. De heer Van Rij is op een zaterdag bij mij thuis geweest en heeft toegege ven, dat de flat die voor mijn flat komt in de winter alle zon wegneemt. Waarom wordt er dan niet gekozen voor laag bouw? De schaduwtekeningen, die getoond zijn tijdens de bijeen komst in de Antor.iuskerk, wa ren verkeerd. Ook de opmer king van de heer Van Rij toen, dat wij ouderen maar in zo'n flat moesten gaan wonen, was zeer ongepast, dit betekende voor ons hogere huur (bijna het dubbele). Het verslag van deze bijeenkomst hebben wij nooit ontvangen. Indien deze flat er komt, dan scheelt dat in de win ter heel wat zon, dus meer stookkosten. „Dag, Majesteit." „Dag, mijn heer Janmaat." „Majesteit, ik kom u op de hoogte brengen van mijn, pardon, mijn fractie's idee over de komende informa teur". „Houdt u het kort heer J." „Majesteit, mijn fractie staat op het standpunt dat de keuze voor een informateur moet val len op een goede Nederlander". „Pardon?". „Iemand waar gene ratie na generatie Neerlands bloed door d'aderen vloeit en vrij is van vreemde smetten zo dat..." „Uw tijd is om en Wij verzoeken u Ons paleis te verla ten, uw garderobe ligt reeds tus sen de rodondendrons." Ik ben zo benieuwd hoe het gegaan is. Zelden had ik meer behoefte om in de koninklijke werkkamer achter de gordijnen te staan. Hoe behandelt Beatrix onze nationale misser. Koel? Vriendelijk? Krijgt hij ook een stukje roombo tercake bij de thee of slechts een bitterkoekje? In huize Janmaat heerste in de uren voor het bezoek uiter aard een eufore stemming. Zijn vriendin zeurt of ze mee mag om een leuk boeketje aan te bieden. Iets in de stijl van haar Zes jaar geleden was het nog een oud spul letje. Metselaar/boer Koos Boere heeft het in twee jaar tijd met behulp van familie, vrienden en bekenden weer opgeknapt. De boerderij, waar dikbil- len worden gefokt, staat aan de Blij verspolder in Oud Ade. Het pand stamt uit 1880. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek on het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen Tijdens die rit- L_- ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - De brand, welke Maandag-ochtend in het dorpje Gatow uitbrak, had weldra twee woonhui zen, twee schuren en drie stallen aangetast en zou zeker het geheele plaatsje in asch gelegd heb ben, indien er niet dadelijk krachtdadige hulp, door den Duitschen keizer in persoon aange voerd, aanwezig geweest ware. Keizer Wilhelm was juist op zijn jacht „Alexandra" in de nabij heid en begaf zich dadelijk aan wal. I lij gaf bevel, dat de manschappen van het jacht dadelijk alles tot redding in het werk zou stellen, dat zij een ke ten zouden vormen, waarlangs de emmers van hand tot hand zouden worden aangereikt, en snelde vervolgens elk brandend huis binnen, om te vernemen of zich aldaar nog menschen of die ren bevonden. Hij hield zelf het oog op de door de inmiddels aangerukte brandweer in het werk gestelde pogingen en zijn naaste omgeving werk te ijverig tot het blusschen mede. Te midden der brandende gebouwen verrichtten hooge officie ren reddingsdiensten en een oude generaal han teerde langen tijd met groote behendigheid de slang. Vooral hielp de keizer mede tot het redden van de have der bewoners, tweemaal nam hijzelf een bijl ter hand om eenige hinderpalen uit de weg te ruimen. Tegen den middag gelukte het, den brand meester te worden en om twee uren was het gevaar voor verdere uitbreiding geweken. Eerst over zessen was de Berlijnsche brandweer weder in de hoofdstad teruggekeerd. - Op het Hofsingel te 's-Gravenhage werd eergis teravond door twee vrouwspersonen een 16-jari- ge knaap aangehouden. Zij trachtten den jongen zijn geld en horloge te ontfutselen en toen hij van zich afsloeg, kwamen op het geschreeuw der i paar mannen tevoorschijn. De knaap koos nog bijtijds hel hazenpad. Weinige oogenblikken later werd indezelfde straat een werkman, die huiswaarts keerde, aangerand. Ook hij wist zonder kleerscheuren uit de handen der sujetten te komen. ANNO 1969 - De VW Marken is van de ledenlijst van de fede ratie van VW's in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal afgevoerd. Dit gebeurde in de zaterdag in het nieuwe Dorpshuis van Callants- oog gehouden voorjaarsvergadering, die weer druk bezocht was. Helaas, aldus voorzitter mr. D. Breebaart, maar de VW-Marken (lees: Sijtje Boes) meent de federatie niet nodig te hebben. De VW- Marken weigert al enkele jaren achtereen de con tributie te betalen. Het gaat in totaal om een be- ZIEKENHUIZEN Wij ouderen, die na de oorlog dit land hebben opgebouwd, worden op deze manier in de kou gezet. Als de plannen door gaan, zoals zij daar liggen, te 1hogere stookkosten 2. verzieking van het leefmilieu 3. bevriezing van de AOW dan worden wij aan de kant ge schoven. Is de uitslag van de ka merverkiezing onlangs niet een duidelijk bewijs (Ouderenpartij en samen zeven zetels) dat er ook naar ons geluisterd moet worden. Nogmaals, wij hebben na de oorlog dit land opgebouwd. De welvaart die er nu is, is aan ons te danken. Is het dan niet reëel, dat er ook met ons rekening wordt gehouden. Daarom ver zoek ik u allen met klem: Bouw geen flats!!, maar laagbouw, zo dat wij onze laatste levensjaren nog kunnen genieten van de zon. Laat uw waardering blijken voor wat wij voor u jongeren ge daan hebben. ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 tot woensdag 13 00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19 00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende ïn 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15- 12.00 uur Kraarnafdeling gynaecologie: 14.30-19.30 uur. alleen voor vaders bovendien van 19.30-21 00 uur. Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care. 14.00-14 30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00 - 11.30 uur. Kraarnafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen; voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15 00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. BIOSCOPEN televisieoptredens. De Drs. be looft een goed woordje voor haar te doen. Samen aangeko men bij het hek is de dienst doende marechaussee onver biddelijk en vriendin wordt naast het wachthuisje gepar keerd. Het KNMI verwacht hier en daar een bui. Onze koningin is, denk ik, één van de meest rechtvaardige mensen die er op deze wereld rondloopt en ik vermoed dat zij uiterlijk onbewogen, doch ko kend van binnen, deze door volstrekte leeghoofdigheid ge vaarlijke hyena toch nog vrien delijk te woord heeft gestaan. Het Geheim van Ten Bosch zal niet aan ons onthuld worden. Maar zou het niet mooi ge weest zijn als de koningin bij het vertrek van Janmaat een stille wenk had gegeven. Het simpele gebaar waardoor de la kei bij het uitgeleide doen net even iets te onhandig was en de heer Janmaat voor het oog van heel het land de majestueuze bordestrap afdondert. Geldt vanaf Hemelvaartsdag ook 14.30. Komedie van debutant Peter Segal en deel drie in de serie Naked Gun van Jerry Zucker, Jim Abraham, David Zucker Pokerface Leslie Nielsen speelt wederom inspecteur Frank Drebm, de vri| onhandige politieman Hij is net ge trouwd met Priscilla Preslef Als Drebin terroristen gaat bestrijden, stuit hij op Anna Nicole Smith en hij begint een af- tot absurd, worden in een superhoog tem po gemaakt Wel wordt van de kijker ver wacht dat hij goed op de hoogte is van de het dolfinarium schoon maken waar hij ThePelïcan Brief T2 jr.! dag.ll^Ven* hington 2 eur Alan J Pakula ;rtwee moorden, Den- leuw sprookje uit de Wall ismine, de weggelopen d lands al'P dag.^fsA 5^2115. /an Richard Attenborough geba inngeen plaits Vinger (Gresham irgunningtr i| Hopkins nog steeds geen n nogal afgeschermd li its is voor emotionele ;t de gescheiden De- ilijfsvergunning te helpen plaats t LID0 4 Look who's talkin j. 18.45, mnever on Fathef j2 Jf dgg Jim Sheridan die zich baseer de op de autobiografie van de Ier Gerry Ion, één van de Guildfoi onschuldig gevangen z; .Ispeler Dam. n opgepakt 01 20.45 Van '0Ee Guildford I. Hoofdrolspek 3 IRA een pub zouïiebben opgebla; Met I, gewi dwijnt met zijn vader (Pete Postlethwaite) Lewis van rondlummelen^straatschoffle ineen felle activist. STUDIO Intersection 12jr .dag 19.00,21.15, woe t/m zo en woe ook 14.30. Van Mark Rydell. Architect Richard Gere komt kei hard aanscheuren in zijn zilveren Merce des als zijn weg plots versperd blijkt^door Stone), zijn dochtertje en zijn spannende vriendin Lolita Davidovich over zi|n net vlies flitsen, beseft hij dat hij moet kie- LUXOR teL 071-121239. Stationsweg 19 Schindler's List 12 jr dag 20.00, zo ook 14.00 Steven Spielberg verfilmde het gelijknamige boek van Thomas Ke- neally. Liam Neeson is Oskar Schindler, 20.00. De Peking Opera, t school m Peking en de Chinese geschie denis van deze eeuw: Chen Kaige weeft deze drie verhalen ineen tot een drie uur durend epos. KIJKHUIS tel. 071-1429895, Vrouwen- Temptation of a monk do t/m woe 19.30, drag van 190 gulden, dat alsnog langs gerechtelij ken weg zal worden ingevorderd. Wij zijn bereid een armlastige VW te ontzien, maar Sijtje Boes is niet armlastig", aldus de fderatievoorzitter. Sijtje Boes is voorzitster en het enige lid van de VW- Marken. - Op het bureau van politie aan de Zonneveld straat kwam in de nacht van Mies een melding binnen van een argwanende Leidenaar dat er op de Jan van Houtkade nog steeds door een onbe kend man met een emmer werd gecollecteerd. Inderdaad troffen politie-agenten op de hoek van de Lammenschansweg en de Zoeterwoudsesingel 'n eenzame figuur met een plastic emmertje, waarin een bedrag van ongeveer twintig gulden aan. Zij konden echter niet anders dan het feit vaststellen dat de man tijdens Mies Bouwman's televisie-actie ten bate van het geestelijk gehandi capte kind de stem van zijn hart heeft gevolgd en op (collecte)pad is gegaan. iber Berlin. De engel Cassiel (Otto San- Ier) zweeft met zijn nieuwe collega lapha^la (Nastasja Kinski) over de we- ernstig begaan met het lot van de mens. Door de ogen van dit kijker Berlijn en de Berlijners e beeldhouwster Claudel. Ze (Gerard Dépardieu) maar hi| weigert weg La ArdiNaRoja di20 00, 22.15. Surrea- meisje lijdt na een motorongeluk aan ge heugenverlies. Een popster laat zijn zelf moordplannen varen en maakt haar wijs dat ze met elkaar zijn getrouwd. Het duo gaat op zoek naar een speciale eekhoorn echtgenoot van het meisje is ondertusser wanhopig op zoek naar haar. Little Buddha woe 20.00. Oost en west ontmoeten elkaar in deze film van Ber nardo Bertolucci. Tibetaanse monniken zien in een Amerikaans jongetje de reïn carnatie van een groot geestelijk leider Met zijn vader vertrekt het kind naar Ti bet en maakt kennis met het boeddisme. AK-cinema tel: 071-124890 My left foot ma 20.30. Jim Sheridan ba seerde zich op het leven van Christy Brown, Hij is één van de dertien kinderer in een Dublins gezin ergens in de jaren dertig. Door hi praten en nauweli|ks bewegen. Zijn om geving behandelt hem met misplaatste meewarigheid of negeert hem compleet boek van Roddy Doyle. Een I schrikt op als dochter Sharo blijkt te zijn Ze weigert te ve wie maar de geruchten gaan kroegmaat is Het geklets tijd di maar langzaam siuuen oe gezinsieoen gelederen en blijkt de bastaardbaby di bindende factor inde familie. LVC tel: 071-146449, Breestraat66 The Snapper do vr, 20.45. The Commitments za zo 20.45.1 Doyle. Een stelletje witte, kende longeren begint eei James Brown en Otis Redding als spette- van Roddy n popgroep n- leden onderling steeds me ALPHEN AAN DEN RIJN 01720-2C innen. Als h< mt. krijgen Schindler's List 12 jr.. dag. 20 15. zo en woe 13.45. Mrs. Doubtfire al., dag 18.30,21 15. zo 16.00. sV EURO 3 16.00. Van Christi .baanvan^idind 'din Ned. gesproken, j e 14 00. eetezode n ex-echtge 16.15. Komedie van Jon Turteltaub. Vier sneeuw hebben gezien doen mee als bob slee-team aan de Olympische Spelen. De rinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned gespi 15.30. Zes Sint Berndrdhonden tegelijk chnen hu^fe^eme6'o^ait^varf"' puppies. DEN HAAG ASTA 1. tel: 070-3463500. Spui 27 The Pelican Brief 12 jr.. dag 13.15. 16.30. 20.15. ASTA 2 Intersection 12 jr dag BABYLON 1. tel. 070-3471656, naast Cen traal Station Shadowlandsal., dag. 13 15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 2. Short cuts 16 jr., dag. 14 00, 20.00. BABYLON 3. The remains of the day al., dag. 13.15, 17.00,20.30. CINEAC 1. TUSCHINSKY tel: 070- 3630637, Buitenhof 20, (wegens verbou winggesloten). METROPOLE 1 tel. 070-3456756, Carne- gielaan 15 Schindler's List 12 jr.. dag 14.00, 20.00. METROPOLE 2 Naked Gun 33 1/3; The final insult al dag 13 15. 16.00, 18 45, 21.30. METROPOLE 3 Free Willy al., dag. 13.15, 16 00, 18 45. Phila delphia al dag. 21.30 METROPOLE 4 In the name of the Father 12 jr., dag 18 45, 21.30. ma di ook 13.15, 16.00 Aladdin Ned gesproken ai.dag. (beh ma/di) 13 15, 16.00. METROPOLE 5 Cool Runnings al dag 13.15, 16.00, 18.45,21 30 ODEON 1 tel. 070-3462400/3462401. Herengracht 13 Naked Gun 33 1/3; The fi nal insultal dag. 13 15. 16 00, 18 45. 2130 ODEON 2 On Deadly Ground 16 jr dag. 13.15, 16 00, 18.45, 21 30. ODEON 3 Sister Act II al dag. 13 15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 Riksbioscoop: The Fugitive 12 jr dag. 11.45, 14.15, 16.45, 19.15,21.45. HAAGS FILMHUIS tel. 070-3656030, Spui 191 Zaal I Les gens normaux n'ont hen d'exceptionnel 16 jr.. dag. 19 30. do vr zo 19.30. zo'woe^kV 1 5 "Bad Boy Bubby 16 jr., dag 21.45, do vr woe ook 16.15 Zaal III El Mariachi 16 jr dag. (beh ma) 22.00, zo woe ook 16.15. Jean Pierre Melville in films) 16 jr., dag. gesproken, e zowoe riP00L[

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 22