VOOR DE 'BESTE KOOP' GA JE NAAR MEGAPOOL meGasooL Welzijn van duizenden op het spel Archeologen zijn blij met het gemaal Schrijvende Lezers Waar was die organisatie? Onnodige hongersdood De verlichte Een dagblad zonder (taal)fouten Ondemocratisch handelen met Vijf Meilaan Ml DINSDAG 10 MEI 1994 Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woon plaats vermelden, evenals de datum waarop het betreffende artikel werd gepubli ceerd? Brieven worden in het algemeen in deze krant ondertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van inge zonden brieven bete kent niet dat de redac tie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor in gezonden brieven in te korten en plaatsing van' brieven te weigeren. Naar aanleiding van het tweede artikel in uw krant over de ge beurtenissen afgelopen week end in de Stadsgehoorzaal, wil ik toch wel even iets kwijt. Zelf ben ik personeelslid van de horeca-afdeling. Met nog zo'n vijftien andere mensen hebben we een verschrikkelijk 'feest' meegemaakt. Na afloop komt dan de organisatie, met name ene Lilian van Dam, even zeggen dat het best wel meeviel, dat ze niet wist dat er een dode was en de garderobejuffrouw als de sodemieter naar het zie kenhuis moest worden ge bracht. Waar was die organisa tie dan de hele nacht als ze hier van niets wisten? En dan wil dat mens van Van Dam beweren dat ze niet buiten haar boekje is gegaan door 1700 a 1800 mensen binnen te laten. Ze kan natuurlijk tegen uw ver slaggeefster vertellen hoeveel mensen er in de Stadsgehoor zaal mogen, maar dan moet ze ook vertellen dat ze alleen de begane grond heeft afgehuurd, dus de grote zaal (ca. 1000 pers.) koffiekamer (ca. 150 pers.). Dan zegt ze ook nog, je kon gemakkelijk rondlopen. Nou, dat is echt niet waar. Ik moest op een gegeven moment de gangen door, nou, er was niet doorheen te komen. Het zag echt letterlijk en figuurlijk zwart van de mensen. Dan de ordedienst, dat was ook een aanfluiting. Die zat bo ven aan de trap te kijken hoe het beneden escaleerde. Nou, voor mij hoeven zulke 'feesten' niet meer. Gelukkig sta ik hier niet alleen zo tegenover. Naam e De regering wil van Schiphol een va De regering wil van Schiphol een van de belangrijkste lucht havens van Europa maken. Dat gaat ten koste van het woonge not en leefmilieu van minstens 200.000 mensen in de regio. De overheid doet het voorkomen alsof de uitbreiding van Schip hol economisch onontkoom baar is en bovendien een ver mindering van de geluidsbelas ting betekent. Wat is de werke lijkheid? Als de plannen voor de uitbreiding van Schiphol onge wijzigd doorgaan, wordt het welzijn van duizenden mensen op hét spel gezet. In een groot gebied rondom Schiphol zullen veel i de belangrijkste luchthavens van Europa maken. Dat gaat ten koste van het woongenot en het leefmilieu. vanwege het vliegtuiglawaai de ramen van hun huizen gesloten moeten houden, anders wordt een normaal gesprek onmoge lijk. 's Zomers rustig in uw tuin zitten kunt u vergeten. Ook 's nachts zal er veel meer worden gevlogen. Slaapgebrek of onrus tig slapen kan bij kinderen de leerprestaties op school nadelig beïnvloeden. Zowel kinderen als volwassenen worden door slaapgebrek nerveus en prikkel baar. De kans op het krijgen van hart- en vaatziekten neemt toe. In de omgeving van Schiphol hangt nu vaak al een walm van kerosinedampen. Verdubbeling van het aantal vliegbewegingen veroorzaakt twee keer zoveel luchtverontreiniging. Het aantal mensen met ademhalingsmoei lijkheden zal toenemen. Sinds de Bijlmerramp zijn er geen veiliger vliegroutes aange wezen. Volgens de plannen van de overheid zal dat in de toe komst ook niet gebeuren. Na de uitbreiding van Schiphol is het wonen in de buurt van Schiphol 400 keer riskanter dan naast een chemische fabriek. De overheid wil 31 miljard gulden doen investeren in de ontwikkeling van Schiphol. Dat zou 50.000 banen moeten ople veren. Dat betekent een inves tering van 600.000 gulden per baan. Vindt u dat een normale investering voor één werk plaats? In andere sectoren kan een investering van 600.000 gul den vier arbeidsplaatsen ople- In de toekomst zal Schiphol steeds te klein blijken te zijn en gestaag blijven groeien. Het leefklimaat van burgers is in de ogen van onze bestuurders hieraan ondergeschikt. Vpor de kust van Japan wordt een nieuw vliegveld op een kunstmatig ei land in zee gebouwd. Ook bij Hongkong en Zuid Korea wor den luchthavens in zee ge- FOTO UNITED PHOTO DE BOER bouwd. Nederlandse technolo gie speelt hierbij een rol. Is het dichtstbevolkte gebied van Ne derland, waar dus de meeste mensen er hinder van onder vinden, de juiste plaats voor on ze nationale luchthaven? Wat vindt u ervan? Voor 10 mei 1994 kunt u schriftelijk bezwaar maken te gen de Schipholplannen. Laat alstublieft iets van u horen! H. Schipper, Oegstgeest. Vaak wordt, ten onrechte, ge sproken of geschreven over 'Boeddha', als zou dat een per soonsnaam zijn. Zo ook in uw stukje over de 'Heilige tand van Boeddha in Myanmar' (krant van 21/4/94). Dit is onjuist. Het is 'de' of 'een' Boeddha en de laatste Boeddha werd ge boren 560 jr.v.Chr., als zoon van een vorst in 't Nepal en heette Siddartha Gautama Sakyamuni. Boeddha betekent: de verlichte (Sanskr.). Met enige regelmaat lees ik be richten in de krant als 'Honger dood in Zuid-Sudan' en 'Oostaffikaanse landen worden met de hongersdood bedreigd'. Hoe lang blijft dit nog door gaan? Wanneer alle mensen op de wereld echt willen dat aan honger en ondervoeding op on ze planeet een einde komt, is een oplossing van het honger- probleem zeer zeker mogelijk. Vandaag de dag hebben de rijke landen slechts oog voor de ei gen economie, wat dat woord ook moge betekenen. Elders sterven mensen onnodig! Als de politici onvoldoende bereidheid tonen om het hon- gerprobleem op te lossen, dan moeten mensen zoals u en ik dit doen. De Nieuwe Wereld Markt in Den Haag toonde aan dat gelukkig veel mensen be gaan zijn met de problematiek van de zogenaamde 'Derde We reld'. Volgens mij is er echter maar één wereld en op die we reld is meer dan voldoende voedsel voor iedereen, als het maar e.erlijk verdeeld wordt. Het onderkennen van eigen verant woordelijkheid is de eerste be langrijke stap op weg naar ver andering (koopgedrag). Laten we met z'n allen een eind ma ken aan de onnodige hongers dood! Elke avond valt mij weer op dat dat er de avond ervoor foto's bij er zo veel fouten staan in het artikelen waren verwisseld, en Leidsch Dagblad. Is er geen ma- er ook nogal wat fouten in ston- nier om dit zoveel mogelijk te den. voorkomen? Echter, het blijft niet bij die Enige tijd geleden heeft de ene avqnd. Elke avond weer zijn hoofdredactie haar excuses de fouten niet op één hand te aangeboden aan de lezers om- tellen. Ben ik de enige die zich hier aan stoort of ben ik één van de velen? Hoofdredactie, doe er alstu blieft wat aan! A.M. Steijger, Leiderdorp. In het Leidsch Dagblad van 22 april j.l. is voor de zoveelste keer het zeer omstreden plan van de gemeente Leiden om op de Vijf Meilaan te gaan bouwen, aan de orde. In dit geval over de keus wanneer de bezwaren te gen woningbouw op de Vijf Meilaan besproken zouden moeten worden in de Commis sie voor Volkshuisvesting. Verantwoordelijk PvdA-wet- houder Tjeerd van Rij vond het in eerste instantie toch wel wat te ludiek om op 5 r tionale bevrijdingsdag, deze vergadering te houden. Omdat je dat ook niet kunt maken op 4 mei, werd het toch 5 mei, de be treffende raadsleden bleken graag bereid hieraan medewer king te geven! Van Rij wil spoed achter de zaak zetten, want de gemeenteraad moet op 17 mei over het hele bouwplan praten. En op de achtergrond zit het bestuur en directeur mee te drammen om de zaak er snel doorheen te jagen. De democratie heeft in deze gang van zaken een ontzettende opdonder gekregen en uitge sproken op de dag dat we de bevrijding van ons land vieren - 50 jaar geleden werd de demo cratie weer hersteld - gaat van Rij c.s. zich buigen over een project dat de naam Vijf Mei heeft meegekregen. Maar ja, na vijftig jaar hoef je het niet zo nauw te nemen met de demo cratie, vandaar dat Van Rij ver gadert op onze nationale bevrij dingsdag. Het is misschien ook maar beter dat we de naam Vijf Meil aan ook veranderen. Er hangt een smet over! Het verhaal zou de indruk kunnen wekken dat alle politieke partijen in de ge meenteraad zich achter van Rij hebben geschaard, maar de eer lijkheid gebiedt te melden dat met name de SP van Cor Ver geer zich steeds heeft verzet te gen een bouwplan dat wellicht zal leiden tot het uitbrengen van een zwartboek. Al alleen maar voor de duidelijk heid! Met Grundig haalt u gegarandeerd topkwaliteit in huis. Natuurlijk vindt u die bij Megapool. Daar bent u tevens verzekerd van een goed en gedegen advies. Een rioolgemaal heeft niets te maken met het dempen GV 450 VPT/PDC Deze videorecorder gaat een stap verder, HiFi stereo geluid, dubbele speelduur en perfecte montage mogelijkheden v bijvoorbeeld eigen camcorderopnamen. VHS recorder met 4 video- en 2 audiokoppen High Speed Drive PDC, probleemloos programmeren via teletekst 8 progr /I maand timer Perfect stilstaand beeld en slowmotion Dubbele speelduur Montage mogelijkheden LCD-afstandsbediening I QQQ Wanneer iets over een oud bouwwerk in de krant wordt geschreven, dan mogen we toch wel verwachten, dat de schrijver op de hoogte is van het doel, waarvoor het bouw werk is neergezet. Hij haalt verschillende zaken m.i. hopeloos door elkaar. Het wordt aangekondigd als zijnde een oud rioolgemaal, wat het vroeger ook was! Een rioolgemaal dient om rioolwater te ver pompen, meestal naar een rioolwaterzuive ringsinstallatie. De eerste regel waarin de schrijver aankondigt, dat het nog steeds zijn waarde bewijst, niet meer als gemaal, om dat er zelden meer grachten behoeven te worden gedempt, maar wel als uitvalsbasis voor de Archeologische Werkgemeenschap, slaat nergens op. Een rioolgemaal heeft niets te maken met het dempen van grach ten en ook niets met een opslagruimte voor de AWN. Terecht meldt de schrijver dat de pom pen zijn verwijderd. Niettemin wordt door hem verder in het artikel aangekondigd, dat het rioolgemaal nog in goede conditie ver keert. Dit is in goede conditie, wanneer ze nog nuttig is voor de oorspronkelijke be stemming. Dat je het gebouwtje nog kan gebruiken als opslagruimte voor archeolo gen, heeft niets te maken met het in goede conditie zijn van het rioolgemaal en ook niets met het dempen van grachten. Graag betere informatie en schrijvers in uw krant! D.J. Vlasblom. Oegstgeest. A. A niAB KOM TF VOOR IF PIF7IFB ...1 DAAR KOM JE VOOR JE PLEZIER ALKMAAR 072-110969 BROEK OP LANGEDIJK 02260-20891 DEN HELDER 02230-25353 HAARLEM 023-310079 HEEMSKERK 02510-41131 HOOFDDORP 02503-16279* HOORN 02290-10389 IJMUIDEN 02550-37617 LEIDEN 071-125873 0 132900 PURMEREND 02990-27041 ZAANDAM 075-355060 11

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18