SLEUTEL d Profiteer van lagere banktarieven, Regio KNRM-actie levert nieuwe donateurs op Fietspad in duinen veiliger Buurt tegen meer horeca bij Rijnsburgs Het Waterbos U KUNT NIET ZONDER Gemotiveerde Direct Salers sa DINSDAG 10 ME11994 'Kijken of die landrotten zeeziek worden zijn bemanningsleden voortdu rend bedacht waren op onver wachte acties van hun gasten. Zo kreeg de oudste meevaren de, de 76-jarige mevrouw Schimmel, een ereplaatsje pal naast de schipper. De capriolen die een snelle boot op zee kan maken vereisen volgens Pas- schier en zijn mannen nu een maal voortdurende waakzaam heid. Bij het schieten van een leuk plaatje kan een camera on verhoopt uit de handen vallen of, erger, de fotograaf overboord kukelen als de boot ineens bokt. Passchier demonstreerde de wendbaarhefd van zijn boot door pirouetjes te draaien. Maar ook liet hij het selecte gezel schap kennismaken met het fe nomeen 'noodstop'. De plotse linge stilstand leverde de 'slachtoffers' op de voorplecht een nat pak op. En hilariteit on der de verstandigen die zich in de stuurcabine hadden ver schanst. Bij het naderen van de kust mocht de burgemeester twee vuurpijlen afschieten en zo het officiële startsein geven voor het landelijke Open Huis van de KNRM. Aan het uitgangspunt om met de Nationale Redding bootdag zoveel mogelijk nieuwe donateurs in te schrijven, is in Noordwijk zaterdag ruim schoots voldaan. In totaal 44 'Redders aan de wal' werden verwelkomd. Meevaren konden alleen de gelukkigen die waren ingeloot. In het boothuis aan de Bosweg was het een voortdu rend komen en gaan van be langstellenden, die met name de doorlopende filmpresentatie waardeerden. Voor de kinderen waren er ballonnen die voor zien van naamkaartje de lucht ingingen. Ook in Katwijk was men tevreden met 25 sponsors. Wat onwennig hees het gezel schap van tien genodigden, on der wie Noordwijks burgemees ter J. van der Sluijs en VW-di- recteur J. Broekmeulen, zich za terdagmorgen in beschermende overalls. Broekmeulen had wel graag een 'extra-extra-extra-lar- ge exemplaar' gehad, terwijl Van der Sluijs langere broekspij pen op prijs had gesteld. Aan dergelijke individuele wensen konden de vrijwilligers van de Koninklijke Nederlandse Reddingmaatschappij (KNRM), afdeling Noordwijk, niet vol doen. Pakken genoeg, maar wel ailemaal in dezelfde maat. En dat betekende dat bij de één mouwen en pijpen moesten worden opgerold en een ander een ritsje open moest laten staan om nog enigszins comfor- tabel adem te kunnen halen. In gesnoerd in fel-oranje redding- vesten was het vervolgens klim men en klauteren geslagen om aan boord te geraken van de reddingboot 'Valentijn', die in zijn rijdende dok op het strand klaarstond voor de eerste de monstratievaart voor de Noord- wijkse editie van de Nationale Reddingbootdag. Het gladde zeetje werd vooral door de gasten met instemming begroet. Voor de bemanning had het best wat ruiger gemo gen. ,,We zullen eens kijken of die landrotten zeeziek worden", merkte een oudere toeschouwer op het strand op, terwijl in zijn stem al leedvermaak doorklonk. Na een vlekkeloze lancering zet te de Valentijn met een vaartje van zo'n 60 kilometer per uur koers richting REM-eiland. Dat veiligheid bij de KNRM voor alles gaat, werd wel duide lijk door de oplettendheid waar mee schipper René Passchier en katwüK/noordwuk Racen op het fietspad door de Katwijkse en Noordwijkse duinen is niet meer mogelijk. Vijf afremboch- ten moeten ervoor zorgen dat de rijsnelheden van fietsers dras tisch omlaag zullen gaan. Gede puteerde T. Jansen (derde van links) opende gistermiddag sa men met de Katwijkse wethou der A. Berkheij (tweede van links) en zijn Noordwijkse colle ga V. Salman (de andere balk- drager) het gereconstrueerde fietspad. De kosten van dé re constructie bedragen acht ton. In het verleden zorgden vooral de racefietsers voor overlast op het duinpad. Het gevolg was dat er regelmatig aanrijdingen tussen fietsers en voetgangers plaats hadden. Hoewel er allerlei expe rimenten in de vorm van graniet keien en accentuering van ge vaarlijke punten waren ge plaatst, verminderde het aantal ongevallen niet. De nu aange brachte afrembochten zullen de racers echter tot matigheid dwingen. Ze zijn aangebracht bij camping Ockenburg in Den Haag, het cafeetje langs het fietspad in Wassenaar, camping Zuidduinen in Katwijk, parkeer terrein Noordduinen in Katwijk en op een locatie ten noorden van Noordwijk. Voorts sluit het fietspad in Noordwijk niet meer aan op de Boerhaavelaan, maar op de Koningin Astridboulevard. FOTO DICK HOCEWONING rijnsburg brenda filippo Het terrein van het gesloten Rijnsburgse zwembad Het Waterbos brengt ruim twee ton meer op. Onlangs heeft de gemeente deze grond voor zo'n 6,7 miljoen gulden verkocht aan de Hopman Groep B.V. uit Zoetermeer. Door een belastingmeevaller wordt dit nu een kleine 7 miljoen. Hopman wil op het terrein 37 vrijstaande vil la's bouwen. De verkoopprijzen liggen tussen 6,5 en 8 ton. Nu het zwembad wordt afgebroken, knapt de ge meente de sportzaal voor vier ton op. Naast de sport zaal komt een nieuwe horecagelegenheid. In eerste in stantie zou de gemeente zich garant stellen voor een deel van de bouw- en inrichtingskosten. Nu Rijnsburg echter onder curatele van het rijk staat, ziet de gemeen te daarvan af. Maar dat houdt de bouw niet tegen, ver zekert sportzaalbeheerder C. de Vogel. „Wat ons be treft, kan alles doorgaan. We wachten alleen nog op een bouwvergunning. Als het aan de bewoners van de Wilgenlaan ligt, komt die er echter nooit. „Wij willen geen bistro of restau rant. Dit is een rustig woongebied. Dat willen we graag zo houden," aldus bewoner R. Bemer. De buurt protes teert dan ook tegen een wijziging van het bestem mingsplan. Inmiddels is deze door de gemeente aange vraagd bij de provincie Zuid-Holland. Omwonenden vrezen een toename van verkeer en overlast door herrie en stank. „Nu hoor je de vogeltjes fluiten, straks racen er bromfietsers voorbij", verwacht een omwonende. Verder zijn de bewoners fel gekant tegen de verbre ding van de Valkenburgerweg, die de toekomstige villa wijk moet ontsluiten. Maar Hopman meldt dat het plan is aangepast. „Oorspronkelijk zouden alle bomen langs de Valkenburgerweg sneuvelen. Maar nu wordt de weg smaller en enigszins verlegd zodat de meeste bomen blijven staan," vertelt C. van der Togt van Hopman Groep. In elk geval hoeft tennisvereniging 'De Rijnkanters' zich geen zorgen te maken over de woningbouwplan nen. Enige tijd geleden hield de gemeente nog de mo gelijkheid open dat De Rijnkanters twee tennisbanen moest opofferen. „Dat is definitief van de baan," zegt voorzitter J. Bleichrodt. De tennisvereniging gaat zelfs een aanvraag indienen voor de aanleg van een zevende baan. „Het ziet er nu naar uit dat de gemeente daar po sitief tegenover staat." BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren Erol, zv. B. Kar- puz en E.G.J. van der Lelie Mike, zv. H.W.P, van der Linden en M.H.W.M. van den Berg Jesse Jonathan, zv. H.T. van der Putten en C.M. Hoek Anne, dv. R.E. van der Geest en A. van Hazendonk Jeffrey Jordy, zv. W. van Wijk en M. den Hartog Younes, zv. M. Fahchouch en Y. El Belkasmi «Tim Sebastiaan, zv. A.E. de Brouwer en C.J. Slotemaker Age Kornelis, zv. H.O.T. Muller en J. van Haarst Gijs, zv. P. van Linden en H.J.F.L. Valkenburg* Robert Leonard- us, zv. L.C. van der Helm en A.H. Ren- sink Sanne, dv. R.J. Okkesen J.C.M. van Heijningen Sophie Charlotte, dv. 'J.A.M. Warmerdam en J.J. Kreffer Youri Gawan, zv. H.J. Vonhoff en K.C. Udo de Haes Daniélle, dv. P. Roeland- se en P.H.L. Wallaart Jasper, zv. C.E. Hilfennken K.F. Kemper* Laura Nico le, dv. K. Rozema en D.V. de Bruyn Elisabeth Helena, dv. R. Wagter en A.J. van der Meij Dion Astéris, zv. T.M.M. van der Meij Martijn Cornelis, zv. G.C. van Duijn en C.A.T. van Zon Brahim, zv. H. Ben Hamida en L. de Jager Yas- sin, zv. M. Yousfi en M. Chemlali Ste ven, zv. M. Sterker en M.l. Pascual Pas- cual Laura Frances, dv. J.A.C. de Vries en S.E. van Soelen Janna, dv. R.E. van Velden en A.J.F.T. Aniba Mirjam, dv. C. de Zwart en P. van den Oever Ray mond, zv. J.H. Isken en T.C. de Jager Florentius Marinus, zv. P.M.H. van Rui ten en A. Breedijk Thomas, zv. J.C. Houwaart en A.J. Warmenhoven Melis- sa, dv. J. Schaap en N. Zwanenburg Reinier Willem Alfred, zv. M. Spek en Jonkvrouw M.S.T. van Holthe Eline Leonie, dv. H. Struik en A.M.M. van Leeuwen Denise Bettina Anthoma, dv. M.M.M.J. de Groot en J. Lankamp Mi ke, zv. M. Castel en M. Verboom Tho mas, zv. J.A.M. van der Velde en S. van den Berg Ottelie Eline Ferentia Frédé- rique, dv. W.F. Geerhold en R.W.J. God- dijn Thomas, zv. P. Mol en P.J. van Beelen Rosa Nel, dv. G.A. Meij en P.W.M. Geerlings* Mitchell, zv. R.R.P. Roessingh van Iterson en B. Nelemans Coen Willem, zv. P.R. Schut en D. de Groot Nicole Margaretha Jacoba, dv. R. Roosjenen M.M.E. Lambregts* Ra chel Karin, dv. J.H. Petrovics en K.A. James Dirk Eckert, zv. G.J. Groeneveld en Sabitree Anna Louise, dv. D.S.E. Luitse en W.L.E. Vasmel. OPGEVEN VAN SLEUTELS Sleutels kunt u opgeven door gebruik te maken v, bonnen die u in onze bladen aantreft TELEFONISCH FAX 071-143545 071-320833 Maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. BIJ EEN VAN ONZE KANTOREN LEIDSCH DAGBLAD: Rooseveltstraat 82 Kanaalstraat 26, Lisse. SCHRIFTELIJK Leidsch Dagblad t.a.v. afd Sleutels Postbus 54 2300 AB Leiden SLUITINGSTIJDEN Dag voor plaatsing 14.00 uur, vrijdag 13.00 uur v zaterdagkrant PRIJS Tekst op 1 Kolom: De eerste vier regels Elke regel meer Tekst op 2 KolomDe eerste vier regels Elke regel rt Waarvan ee i woord in hoofdletters. Ook is het mogelijk tekst te zetten over 1 of 2 kolom, met keuze uit grotere lettertypen (14 punts, hoogte 2 regels; 20 punts, hoogte 3 regels) en/of t< Divers personeel gevraagd r Postbus 168, 2100 AD Heemstede c Wij hebben plaats voor een zelfstandige, enthousiaste kapper/ster 20 jr. WIM WESSELING Intercoiffure, Voorschoten. 071-617923. Duitsland met chauffeurs diploma en groot rijbewijs. Te bevragen bij W. van der Meer Tel.: 01718-20698 Gevraagd POMPBEDIEN DE m/vvan 18 tot 21 jr. Garage Noord, Katwyker- weg 1, Rynsburg. Tel.: 01718-21810. Wie wil min. 1 2 uur per week werken met dier vriendelijke COSMETICA en daarnaast vaak gratis heel goedkoop aan pro- Met spoed gevraagd cantie CHAUFFEUR n Gevraagd SCHOONMA KER MA/ voor object te Katwijk aan Zee, dagelijks van 14.00-17.00 u. tel. inl.: 020-6694519/6173480, tij dens kantooruren. Sleuteltjes worden dagelijks door bijna 200.000 mensen gelezen. Huishoudelijk personeel gevraagd Natuurlijk moet uw adverten- OPVALLEN Gebruik ook eens grote let- Onderhoud en reparatie Afvoer verstopt Bel Barthen B.V. Tel.: 071-222688. Dieren en planten Wij houden van honden 100 kauwstaafjes voor 4.00, hapkluiven 1.99, Bonzo brokken 4 kg. voor 9.99, Pittah brokjes 5 kg.voor 8.95, di- v.riemen en halsbanden (uitzoeken) 5.00 p.st. Dummies en jachtfluiten, 10 m. lijnen, 3 kg. Pal brokken 7.95, 24 Leiden. Heel veel n Commercieel en administratief personeel gevraagd Werk aan de winkel in héél Nederland en België voor PMB GROEP EUROPA heeft de produkten. Heeft u het verkooptalent, part/fulltime? Bel dan direct van 's morgens 09.00 tot 's avonds 21.00 uur: 01806-14055/17379 Diversen PRANGERS Luxe auto's vanaf 35,- per dag. Personenbusjes Te koop gevraagd Grammofoonplaten gevr. 45/33/78 t., die u niet meer speelt, betaal ik 2,50 tot 5,- per kg. Ook gevr. strips/CD's. 01718-29321. Onroerend goed gevraagd METTERWOON VASTGOED BV vraagt te koop: verhuurde woningen, flats, herenhui hands spullen verkopen, hoe? Een Sleuteltje Woonruimte aangeboden Te koop goed onderhouden en GERENOVEERD WOONSCHIP 15 x 3 m. vaste ligplaats in centrum van Leiden. Prijs 85.000.-. Bellen tot 21.00 uur. Tel.: 071-127492. nabij OEGST- lime kamer, CV, wastafel, gebr K.D.T. h wasmach. 071-173334. STUDENTEN OPGELET!) 600.- p.m. Tel.: 226359. Fietsen en bromfietsen Te koop gevraagd goede 30. Leiden-C. 142557. Peugeot Rapido snorscooters uit voorraad 3250 - Bert v d.Meij Mid- Leiden-Cen- Rijn 76 Ldn /.Polanen. Woningruil zingen/Brandt-teiden. Tel.: 071-120389 Lessen/clubs/ opleidingen Verkeersschool „Tempo" 00 per les, div.ai tel. 071-122046. 1e les 4,95 MOTORRIJSCHOOL Yo Palm Nu 35,- per les (60 min Uiterstegracht 151A Leiden. Tel. 071-142897. Te koop aangeboden T.k. leren 3-zits BANK, bruin. Tel.: 071-310895 en 766875. Tel.: 01711-10795. Met Rabo Telebankieren heeft u aanzienlijk lagere kosten per transactie. Als u als ondernemer meer dan 15 overschrijvingen per maand heeft, dan is het al de moeite waard om te gaan telebankieren. Op die manier bespaart u per overschrijving een aanzienlijk bedrag. Maar naast financieel voordeel zijn er nog andere redenen om telebankieren te overwegen. U kunt bijvoorbeeld uw betalingen ook beter timen. Zo loopt u nooit onnodig rente of leverancierskorting mis. En omdat u 24 uur per dag rechtstreeks via uw PC inzicht heeft in uw saldo, ziet u in één oogopslag wie betaald heeft en wie niet. En dat kan u een hoop onnodige aanmaningen besparen. Reden genoeg lijkt ons om de bon in te vullen voor meer informatie over Rabo Telebankieren. Ja, ik ontvang graag Naam bedrijf: Contactpe: Adres: informatie over Rabo Telebankieren. Postcode: Plaats: Telefoon:J Stuur de ingevulde bon naar: Rabobank Nederland, Afd. Marketing Services Bedrijven, Antwoordnummer 13007, 5600 VE Eindhoven. (postzegel niet nodig) Rabobank fZi i Rabobank. De grootste bank in het midden- en kleinbedrijf. Aangenaam.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16