Roda laat zich afbluffen T 'eportivo houdt hoofd ;oel tegen Logrones Kaiser Franz fikst het weer Ajax verliest ook al van Willem II Sport 1] "TOP ontslaat trainer Braam i UVS nadert 1 hoofdklasse \nderlecht: 23ste landstitel Everton redt zich ten koste van Sheffield maandag 9 mei 1994 Op de valreep van het seizoen kreeg Stanley Menzo van zijn ploeggenoten alle mogelijkhe den zich in tie kijker te spelen, 'legen Willem li verrichtte de nog altijd populaire Ajax-doel- man enkele goede reddingen, waardoor de uitgebluste landskampioen in Tilburg een duidelijker nederlaag bespaard bleef: 2-1 (rust 1-0). In de eerste helft speelde Ajax niet slecht. De landskam pioen bepaalde het spel, maar tot veel verder dan enkele slecht genomen vrije trappen reikten de Amsterdammers aanvankelijk niet. Pas na zo'n 35 minuten zetten de bezoe kers iets nadrukkelijker aan, met twee kansen voor Petters- son als resultaat. Helaas voor de afscheid nemende Zweed was zijn vizier twee keer on scherp. Willem II stelde daar pas zo'n vijf minuten voor de rust iets tegenover, maar toen was het ook vrijwel meteen raak. Eerst redde Menzo op een in- 1 zet van Van de Berg. F.ven later was hij kansloos toen Abdel- laoui raakkopte na een voorzet van Van Gastel, r Aan de Willem-I I-treffer r ging een dekkingsfout in de 1 Ajax-defensie vooraf. Even veerde Ajax op en schiep zich 1 voor de rust nog drie redelijke kansen. Met name Litmanen I verkoos dit keer echter combi naties boven op doel te schie ten. In het begin van de tweede helft leek bij Ajax alle fut eruit. Willem II kreeg meer greep op de wedstrijd en beloonde zich zelf in de 58e minuut met een fraai doelpunt. Van Geel zette voor en Van Arum mikte met het hoofd precies in de boven hoek: 2-0. Drie minuten later verliep een nieuwe Willem-II- aanval identiek, maar deze keer kopte Van Arum naast. Kort daarna nam Van Gastel de bal ineens op de slof na een voorzet van Abdellaoui. Men zo stompte de bal uit de bo venhoek. Pas nadat Van Gaal, halver wege de tweede helft. Petersen en Seedorf in de ploeg had ge bracht voorVan Vossen en Ro nald de Boer, trok Ajax de ver houdingen weer enigszins recht. Er kwamen kansen voor Overmars, Petersen, Petterson en Litmanen, maar alle vier ontbrak het aan scherpte. Aan de andere kant hield Menzo Abdellaoui van een haast ze kere treffer af. Zeven minuten voor tijd redde Seedorf voor Ajax de eer (2-1) en bijna werd het nog ge lijk door een eigen doelpunt van Feskens. Willem II hield echter stand en maakte daar mee het seizoen, waarin Eu ropese pretenties niet werden waargemaakt, nog een klein beetje goed. Willem II: lansen; Meijs, Smits, Fes kens en Rogers; Van Gastel, Van Geel en Van de Berg; Bouchlal (86. Schit- ën Abdellaoui (90. Vos). 1 Broi 1 Davids; Overr laid de Boer (65. Seedorf) 1 'ossen (63. Petersen). EREDIVISIE NAC - FC Utre 2-2 (1-1). 13. Bijl 0-1, 52. De Kruijff 1-2, 80 donk 2-2. Scheid EERSTE DIVISIE AZ - FC Zwolle 4-1 (2-0) 21. Van Dam 1 0, 33. Van Roon 2-0, 50. Van Roon 3-0,- 68. Reijnders 3-1 (strafschop), 84. vja 3ssgpdgelopen seizoen. Beide partijen praten de komende week over lebl 'et bestuur van de eerste-divi- de financiële afwikkeling van de .ieclub TOP heeft het contract verbintenis die tot medio 1995 nds net tra'ner Bram Braam opge- doorliep. Braam (42) trad vorig nik 'egd- De clubleiding is ontevre- seizoen in dienst bij de Bra- prc 'en over prestaties in het af- bantseclub. ifoi De enige bij Roda JC met een grote mond is de trai ner, Huub Stevens. Met slinkend zelfvertrouwen staarden zijn voetballers na elke zeperd van de afgelo pen periode naar de rang lijst, de kansen op Euro pees voetbal wegende. ,,Ik heb met de jongens te doen", zei Stevens na de nederlaag met 2-1 tegen Feyenoord, die door alle il lusies een streep haalde. rotterdam anp Vroeger had Roda JC Eugene Hanssen, die met zachte ,,g" schold en stuurde. Ook Van Loen in zijn Limburgse tijd, Groenendijk, Diliberto en Ne- derburgh waren acteurs met flair, met lef. De huidige ploeg is talentvol, maar jong en groen. Gedeeltelijk bij elkaar gekocht door textielbaron Nol Hendriks die nooit meer zo'n desastreus seizoen als het vorige wilde meemaken. Van de elf starters van zondag waren acht geboren in 1970 of later, was Van de Luer met 28 jaar de oudste. Vrije verdediger Marco van Hoogdalem, speler van Jong Oranje, treurde na af loop bij de bus. ,,Ik krijg wel het verwijt dat ik te weinig mijn mond roer, van mij verwachten ze dat, maar dat moet groeien." Roda, dat vrijwel het hele sei zoen op een „Europese" plaats stond, pakte de laatste zeven duels slechts vier punten. Zenu wen en druk, oordeelde Ste vens. Daar hielp geen avondje bowlen meer aan. Ook Van Hoogdalem gaf toe dat hij be hoorlijk nerveus was. Eén punt in De Kuip tegen Feyenoord was vrijwel zeker ge noeg om de vijfde plaats te be reiken, genoeg voor Europees voetbal in het geval Feyenoord donderdag de beker wint. Aldus dacht Stevens, met de afgang tegen Twente (1-4) nog vers in gedachten, moet een stevig blok voor hét bok van doelman Wa terreus de Rotterdamse aanvals golven op te vangen. Nauwelijks Roda vocht voor zijn laatste kans. Stevens vond na afloop dat het wel was gebeurd. Zeker was, dat de tactiek niet deugde. De Limburgse strijdwijze, waar bij aanvaller Huiberts was inge ruild voor middenvelder Iha- lauw, was al na ruim twintig mi nuten waardeloos. Na balverlies van Roda gaf Blinker een passje op Witschge, die de bal fraai over Waterreus prikte. Tien minuten later maakte Stevens zijn verandering onge daan en ging het eigenlijk steeds beter met Roda. Vooral twintig Babangida en Hof stede dichtbij de gelijkmaker. Maar opeens stond Witschge helemaal vrij om van afstand 2- 0 te maken. Hij evenaarde daar mee op de slotdag de clubtop scorers Blinker en Van Loen, met negen doelpunten. Waarmee de makke van Feye noord is aangegeven. De vorige kampioen verloor liefst vier keer minder dan Ajax, maar liefst dertien keer gelijk scoorde 21 keer minder dan het kampioensjaar, waai Hofstede verkleinde de ach terstand negen minuten voor tijd, Feyenoords invaller Van Loen kwam tegen een van zijn oude clubs nog Wat assisteren achterin. Feyenoord; De Goev, Maas, Trustfull, Fraser en Heus (22. ÈsajasJ; Bosz, Gor- ré en Witschge; Taument. Kiprich (65. Van Loen) en Blinker. Roda JC: Waterreus; Senden, Van Hoogdalem, NascimentO en Luijpers; Ihalauw (33. Huiberts), Doomemik (70. Vanderbroeck). Van de Luer en Van B NEC, WV. Heracles, De Graafschap lag 3rkc -Telstar- pouTb "nEC - De Graaf i|dage20 mei (19.30 uur) poule A: Telstai )0 Den Haag - RKC, poule B. Heracles - NI (Ajax) 26,2 Van Hooijdonk (h tesse) 'hH (MW). H (WV) 14, 8. Stefan. (A|3*l. Van der Laan (Sparta) 12 i) 21, Maandag 23 mei (18 00 uur! star - AD0 Den Haag; poule I De Graafschap. Donderdag 26 mei (19.30 i AD0 Den Haag - Telslar, p Graatschap-Heracles Zondag 29 mei (18.00 uur! (NEC) 19^7. Mutsaers (RBC) 17. 8. Ogura' (Excel- BUITENLANDS VOETBAL Paris-SG waardig kampioen van Frankrijk beriaan George Weah. Het was dit tiende zege van Paris-SG op vreemde bodem. Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Franse competitie een waardig Girondins Bordeaux verzekerde zich van Eu- kampioen getoond door te blijven voetballen, ropees voetbal door een gemakkelijke zege op' en niet alleen voor eigen publiek. De nieuwe ti- Lens: 4-2. De ploeg van Richard Witschge liep telhouder won met 2-1 bij Saint-Etienne. Beide van 1-1 (doelpunt Zidane) uit tot 4-1 in de 55e Parijse doelpunten werden gemaakt door de Li- kis speler was het hem wel ge- |i 11-1 t Jo- Cruijffz.es seizoenen wach- 2n op een competitie-overwin- FC Barcelona op Real ladrid in hel Santiago Berna- ieu-stadion. Zaterdagavond vas het dan zo ver, want door en laai doelpunt van Amor verd Real met 0-1 teruggewe- en. Maar omdat Deportivo de i Coruna gisteren uit tegen Lo- rones met 0-2 won, zal de ont- noping van de Spaanse com- ietitie pas aanstaande zondag allen. Dan speelt Deportivo thuis L'gen Valencia en Barcelona in iet eigen Camp Nou-stadion gen Sevilla. Deportivo heeft i.G«et eerste landskampienschap iit zijn geschiedenis in eigen g nand, want bij een overwinning behoudt de Galicische club een r/oorsprong van een punt. Als jparcelona van Sevilla wint en Deportivo speelt gelijk of ver- £/rfest, wordt de Catalaanse club ;e n'oor de vierde keer op rij lands- ecuampioen van Spanje. Barcelona was naar Madrid ifgereisd mèt Romario, die had lesloten om toch te spelen. De uitvoering van zijn vader was en nog niet ten einde. Roma- senior werd gisteravond oor politie bevrijd. Verder was geblesseerde Michael Laud- up, die het volgende ior Real Madrid uitkomt, arcelona gebleven. Het w i"L am|( een harde en felle wedstrijd tus sen de twee aartsrivalen, waar bij Real over de hele wedstrijd bezien iets sterker was, maar Barcelona meer kansen creëer de. Een doelpunt van Stoichkov werd ten onrechte wegens bui tenspel afgekeurd. Het winnen de doelpunt werd gescoord door Amor in de 77ste minuut na een klassieke aanval van Bar celona. Sergi speelde Stoichkov op links vrij die de bal in het centrum deponeerde, waar Amor klaarstond. Romario speelde onopval lend. Deportivo begon zondag avond de wedstrijd tegen Lo grones in de wetenschap dat ge wonnen moest worden om vol gende week landskampioen te kunnen worden. Ondanks de aanwezigheid in Logrono van 10.000 Galicische fans viel het Deportivo opnieuw zwaar een doelpunt te maken. De ploeg speelde te gehaast om de stugge defensie van Logrones voor pro blemen te stellen. In de tweede helft grepen de Galiciërs hun laatste kans met beide handen aan. Een prachti ge vrije trap a la Ronald Koe man van de Braziliaan Donato maakt in de 57ste minuut een einde aan de aspiraties van Lo grones om minimaal een punt aan de ontmoeting over te hou den. Negen minuten later kopte Manjarin een voorzet van Bebe- to in en vanaf dat de wedstrijd beslist. Everton heeft zich op de slotdag van de Engelse competitie ge red van degradatie door met 3-2 te winnen van Wimbledon, na een achterstand van 2-0. Shef field United degradeerde door bij Chelsea te verliezen met 3-2, na twee keer een voorsprong. Ook Oldham Athletic komt vol gend seizoen een klasse lager UVS is zonder te spelen weer een stapje dichterbij de hoofd klasse gekomen. Mede-koplo per SC Feyenoord kwam im mers wel in actie en slaagde er niet in Unitas te verslaan: 1-1. Met nog twee wedstrijden te spelen staan de Leidenaars nu een punt achter op Feyenoord, dat echter nog maar een wed strijd tegoed heeft. BUITENLAND *NJE: Real Madrid-8arcelona 0-1. ociedad-Athl. Bilbao 0-0, Sevilla-AIba- 2-0, Sp.Gijon-Zaragoza 0-3, Celta V- isuna 4-0, Valencia-Vallodohd 5-1. Lo- nes-Dep La Coruna 0-2, R.Vallecano- Barcelona 37-54 Sevilla Real Madr 37-45 Athl.Bil Lothar Mattaus toont met een brede grijns de kampioensschaal van de Bundesliga. Ft ik iari_ nderlecht heeft zich gisteren erzekerd van de 23e landstitel. )e ploeg van trainer Johan Bos- ;amp won met 2-1 bij AA Gent, mcurrent Club Brugge, dat et 4-2 zegevierde bij het al ge gradeerde Racing Genk, kan 1 jdens de 34e en laatste speel- punten nog wel op ge jjke hoogte met de lijstaan er komen. In dat geval is J1 /el het aantal overwinningen ta,f>eslissend en dat is dik oordeel van Anderlecht (23 te rn 19). AA Gent gaf Anderlecht de erde landstitel in vier jaar niet vijftien i erste klas elfs is prong dank zij een doelpunt na ruim een half uur van Viscaal. Flet matige An derlecht ontsnapte daarna ook nog aan een strafschop bij een forse ingreep van Rutjes in duel met Booy. Op slag van rust bracht topschutter Nilis de ge lijkmaker op zijn naam. Na de pauze was Anderlecht, waarbij Bosplan (rugblessure) plaatsmaakte voor Preko, de be tere ploeg. Halverwege de twee de helft gaf Emmers het start sein voor een Brussels festijn. Hij bekroonde een fraaie solo met een doeltreffend schot, 1-2. Daarna was chaos troef op het veld van AA Gent, waar zich ruim 15.000 toeschouwers had den verzameld voor de kam pioenswedstrijd. In Schotland pakte Glasgow Rangers de titel. munchen anp Franz Beckenbauer en Lothar Matthaus, de sterren van het Duitse voetbal in de laatste de cennia, hebben na vier jaar de titel teruggebracht naar Mün- chen. De eerste als trainer, de tweede als aanvoerder. Bayern won op de laatste speeldag met 2-0 van Schalke en pakte het dertiende landskampioenschap. Voor de vierde keer op rij viel de beslissing in de Bundesliga in de laatste ronde. Streekgenoot Nürnberg werd op de slotdag de derde degra dant door een kansloze neder laag bij Dortmund (4-1), terwijl concurrent Freiburg spectacu lair won in Duisburg. Kai- serslautern, Leverkusen, Dort mund en Frankfurt spelen in het UEFA-bekertoernooi. Beckenbauer en Matthaus hebben veel gemeen. Ze ver gaarden vooral roem bij Bayern München, door de jaren heen de beste club van Duitsland. Beiden speelden als enige Duit sers meer dan honderd inter lands en kregen als aanvoerder van de Mannschaft de wereld beker overhandigd. Becken bauer in 1974, Matthaus vier jaar geleden, met Beckenbauer als bondscoach. Zaterdag juich ten ze met elkaar, toen Matt haus na vijftig minuten uit een vrije trap de score opende tegen Schalke, dat aantrad zonder de geblesseérde Youri Mulder. Met een fantastische knal zorgde de Braziliaan lorginho later voor de beslissing. Beckenbauer nam de leiding vier maanden geleden over van Erich Ribbeek. Zijn komst viel ongeveer samen met het af scheid van Jan Wouters, die in december totaal onverwacht naar PSV vertrok. Beckenbauer won negen duels, speelde drie keer gelijk en verloor drie keer. „We. moeten niet vergeten dat Ribbeek het team heeft voorbe reid", gaf hij enige eer aan zijn voorganger. Bayern wist zich verzekerd van de gunst van het publiek. De achttien duels, de wedstrijd tegen Nürnberg werd overge speeld, trokken 889.000 toe schouwers, een gemiddelde van 49.389. Zes keer was het stadion met 63.000 mensen uitverkocht. De Bundesliga was toch popu lair, met ruim 8,2 miljoen be zoekers. Alleen twee seizoenen geleden waren er meer kijkers, maar toen bestond de hoogste klasse uit twintig clubs in plaats van de achttien van nu. Voor komend seizoen streeft Bayern aansluiting met de Eu ropese top na. De laatste jaren waren de Europese avonturen weinig succesvol, dit seizoen bijvoorbeeld uitschakeling in de tweede ronde tegen Norwich City. Als trainer is de Italiaan Trapattoni aangetrokken, die in het verleden met Juventus Eu ropa veroverde. Spectaculair was de redding van nieuweling Freiburg, dat met 2-0 won bij een andere nieuweling: MSV Duisburg. Duisburg spande zich niet over matig in, de Nederlander Nij- huis was nog de minst slechte speler. Freiburg, de enige club waarvan het - overigens kleine - stadion elke wedstrijd was uit verkocht, liet FC Nürnberg op doelsaldo achter zich: -3 om - 14. Nürnberg, dat de overge speelde wedstrijd tegen Bayern met 5-0 verloor, ging zaterdag kansloos met 4-1 onderuit bij Borussia Dortmund. Dortmund moest wel voluit, om Europees voetbal af te dwingen. Kaiserslautern, met een punt achterstand en een minder doelsaldo dan Bayern de slot- ronde ingegaan, Leverkusen, Dortmund en Eintracht Frank furt plaatsten zich voor het UEFA-bekertoernooi. Alle vier de clubs wonnen en verdrongen Karlsruher SC van een Europese plaats. In Engeland was alleen nog spanning onderin, met Everton, Southampton, Ipswich, Shef field United en Oldham als kan didaten voor twee plaatsen. Everton, i van de oprichters van de Lea gue, negenvoudig landskam pioen en winnaar van de Euro pa Cup voor bekerwinnaars in 1985, dreigde voor het eerst in 40 jaar te degraderen. Zeker toen de club uit Liverpool na twintig minuten met 2-0 achter stond, door een strafschop van Holdsworth en een eigen doel punt van Ablett. Horne en Stu- art met twee treffers, waarvan één uit een strafschop, bezorg den 32.000 toeschouwers in Goodison Park voetbalvreugde. Voor Sheffield viel het doek in de allerlaatste minuut van het duel bij Cheisea, toen Stein 3-2 maakte. Oldham, dat vooraf wist dat het alleen een kansje op behoud had door te winnen bij Norwich City, kwam niet verder dan 1-1. Achteraf had ook een zege wei nig geholpen. Swindon, dat al gedegradeerd was, verloor thuis met liefst 5-0 van Leeds. Daar mee kwam het aantal tegen doelpunten in 42 duels op pre cies honderd. Newcastle mag in het UEFA- bekertoernooi uitkomen als de Europese voetbalbond Enge land een derde plaats in het evenement toewijst. Zeker van Europees voetbal zijn: Man chester United (EC 1), Chelsea en Arsenal (EC II), Blackburn Rovers en Aston Villa, de win naar van de League Cup, in de UEFA-beker. 3-2, Everton-Win 2-0, Norwich-Oldham 1-1, Sheffield Wed- Manch.Utd. 42-92 Arsenal 42-71 Blackburn 42-84 Leeds Utd. 42-70 Newcastle U 42-77 Wimbledon 42-65> Durg 0-2, FC Bayern M- SC 5-1, Bor.Dortmund-FC Nürnberg 4-1', 3, FC Frankfurt 2-3, VfB Stuttgart-Dyr Schalke'04 2-0, SV-Kai 34-44 B.Dortmund 34-39 34-43 Frankfurt 34-38 34-39 Karlsr.SC 34-38 i 2-1, Waregem-Standard L Mechelen-Oostende 2-0. Anderli FRANKRIJK: FC Nantes-Le Havre 3-1,; Toulouse-Cannes 1-2, St.Etienne-Paris StG 1-2, Bordeaux-Rac.Lens 4-2, OI.MaK' seille-Martigues 0-0, Lille Auxerre 1-1> Rac Strasbourg-Lyon 0-1, AS Monaco- Metz 1-1. Montpellier-Sochaux 1-0, Caen- Angers 2-3. Paris StG 37-57 FC Nantes 37-45 37-46 Canr 37-43 3-0,. PORTUGAL: FC Porto-G V Umao-Estoril 2-0, Beira Mar-Sporting 0-4/ Maritimo-Belenenses 1-2, Boavista- V.Guimaraes 1-1, Farense-Pac Ferreira 3- 0, Braga-Salgueiros 4-3, Famalicao- V.Setubal 1-1. Benfica-Amadora 1-1. Benfica 29-47 Boavista 29-33 Sporting 29-46 Maritimo 29-31 FC Porto 28-42 Guimaraes 29-31 1-1, FC' Dundep Rangers 1 -0, SCHOTLAND: l-Parti Aberdeen 43-54 43-54 Dundee Utd 43-42 ZWITSERLAND: Grasshoppers-Lausanne 3-0. Lugano-Sion 1-0. Luzern-Young Boys Kampioen van de eerste divi sie Crystal Palace en Notting ham Forest keren na een jaar afwezigheid terug in de hoogste sfyaka 1-2. Zeytini klasse. De derde nieuweling volgt na een extra competitie met Millwall, Leicester City, Tranmere Rovers en Derby County. zonspor tay-Gazi; tay-Gaziantep3-l. 1-1, Genclerbirligi-Koceali 1-2, Al- 29-51 29-47 29-45 Trabzonsp 29-56

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18