Van der Vooren let ook op de kleintjes Programma finaledag Lugdunum viert feest TI? VSB'BANK Kamsteeg Sport Vier tegen vier: succesformule 'Zo 'n ploeg als Rijnsburgse Boys 8 in de finale, dat is toch prachtig?' Jozef van der Vooren zit niet gauw met zijn handen in het haar. Maar de afge lopen slechte voetbalwin- jlojter heeft de medewerker J. van de Afdeling Leiden iheel wat hoofdbrekens ge- Jjjkost. Het brein achter de er,planning van de vele wed strijden in het toernooi om ,k de Leidsch Dagblad Cup ls werd door een recordaan tal afgelastingen zwaar op i de proef gesteld. dCLEIDERDORP» 1- jtim brouwer de koning r (De vergelijking met competitie- in leider Jan Huybregts van de n grote KNVB in Zeist is al eens getrokken. Het verschil met de ve soms gekweld ogende TV-per- li- soonlijkheid zit 'em in het hu meur. Van der Vooren is - weer of geen weer - de opgewektheid odzelve. „Ik heb alleen te doen met de wedstrijdsecretarissen - jvan de clubs, die steeds weer imet omzettingen worden ge confronteerd", zegt de 35-jarige Warmonder. Vervolgens staaft hij met cij fers hoe beroerd het nog lang i niet afgelopen seizoen is verlo- irsipen. „In 1991/92 hadden we in e jonze Afdeling te maken met on geveer 3300 afgelastingen, in 1992/93 met 2900 en vorig sei- izoen gingen 1963 wedstrijden niet door. Nu is dat aantal maar liefst 5801. Normaal gesproken was de competitie allang afgelo- ?nPen geweest, maar er moet in sommige klassen tot eind mei e{! worden doorgevoetbald." I Afgelaste comeptitiewedstrij- )e den hadden ook invloed op het 1 verloop van het toernooi om de le LD-Cup. Van de vurig gewenste vaste speeldata kwam mede door toedoen van Koning Win ter weinig terecht. „De beker wedstrijd Rijnsburgse Boys - Fo- reholte is verschillende malen verschoven. Dat duel was aan vankelijk gepland voor 8 janua ri, maar is pas maanden later gespeeld." e Overmacht Zo kon het ook gebeuren dat bij j het vervaardigen van het pro- e grammaboekje voor de grote fi naledag niet eens alle finalisten bekend waren. Pure overmacht, want behalve met afgelastingen en samenvallende competitie- en districtsbekerwedstrijden valt Hemelvaartsdag, al jaren- Jozef van der Vooren, die dit se gen worden geconfronteerd." lang LD-Cup-dag, uitgerekend dit jaar vroeg. Door het inhaal programma dat de KNVB op 12 mei heeft vastgesteld, kan de fi nale voor standaardelftallen (Rijnsburgse Boys - FC Lisse) op die dag onmogelijk doorgaan. Speciaal voor die 'uitsmijter' van het i al 5801 afgelastingen heeft moeten verwerken: „Ik heb vooral te doen met de wedstrijdsecretarissen v datum (23 of 28 mei op het veld van Lugdunum) wor den vastgesteld. Uiteraard had ook Jozef van der Vooren dat graag anders ge zien. Maar liever een goede fi nale op een later tijdstip dan een tussendoortje met veredel de 'tweede elftallen. Daarom pleitte hij ook voor het definitief schrappen van de 'grote finale' op 12 mei, terwijl er in theorie nog een kans op een echte eindstrijd was. „Maar dat zou den we pas op het allerlaatste moment hebben geweten en dat vind ik te kort dag." Bovendien geniet Van der Vooren op zo n finaledag net zo veel van de lagere teams als van de standaardelftallen. „Zo'n ploeg als Rijnsburgse Boys 8, dat is toch prachtig dat die meedoet? Reken maar dat die jongens op de cup gebrand zijn." Ook voor junioren- en vrouwenteams heeft de Warm onder een zwak. „Ik ben vooral benieuwd naar de ervaringen van de clubs van buiten onze Afdeling. Het vrouwentoernooi beslaat het hele district, waar door er zelfs ploegen uit Tricht en Puttershoek naar Leiden ko men. Voor hen zal de Leidsch Dagblad Cup nu nog een vreemde klank hebben. Aanpassingen Hoe tevreden Van der Vooren ook lijkt met de huidige opzet van het toernooi, toch moet hij voor volgend seizoen aan enke le aanpassingen geloven. Het poule-systeem, dat ervoor zorgt dat geen enkele ploeg al na één duel is uitgebekerd, wordt enigszins losgelaten. Bij de standaardelftallen zijn hoofd-, eerste- en tweedeklassers vrijge steld van de voorronden. Zij missen daardoor de wedstrij denreeks in augustus/septem ber en komen pas in januari 1995 in actie. Over een andere mogelijke verandering kan Van der Vooern nog geen uitspraak doen. De finales worden vol gend jaar wellicht over twee da gen verspreid gespeeld om ver enigingen met kleine accom modaties niet bij voorbaat uit te Tijdschema prijsuitreiking De prijsuitreiking wordt aan staande donderdag in vier blok ken opgesplitst. Om 12.15 uur, 14.30 uur, 16.00 uur en 17.30 uur worden de aanvoerders van de winnende en verliezende fi nalisten naar voren geroepen. De plaats van handeling voor de plechtigheid is een tent achter de kleedkamers van Lugdunum. Het tijdschema voor de prijsu- iteikingen luidt: 12.15 uur: finales van 9.45 uur I (C-junioren, tweede categorie B-junioren, derde categorie vrouwen), 10.00 uur (penaltybo kaal D-junioren) en 11.00 uur (penaltybokaal meisjes B-pupil- len) 14.30 uur: finales van 11.30 uur (eerste categorie B-junioren), 12.00 uur (penaltybokaal C-ju nioren), 12.15 uur (A-junioren, derde categorie B-junioren, tweede categorie vrouwen) 16.00 uur: finales van 13.30 uur (le klasse vrouwen), 14.00 uur (penaltybokaal E-junioren) en 14.15 uur (vier tegen vier) 17.30 uur: finales van 15.15 uur Jlijsbergen getrainde profs van Volendam. Daags na de finale dag om de LD-Cup, op vrijdag 13 mei, houdt de 75-jarige ver eniging een jubileumreceptie. Het seizoen zou helemaal 'aF zijn, als het eerste elftal zich plaatst voor de nacompetitie in de tweede klasse A. Een be scheiden nederlaag op eigen terrein tegen SJC (met 1 a 2 doelpunten verschil) volstaat morgenmiddag al. Het is geen toeval dat Lugdunum tijdens de finaledag van het toernooi om de LD-Cup als gastheer optreedt. De Leidse voetbalvereniging bestaat dit jaar 75 jaar. Hemelvaartsdag valt precies in een week die bol staat van de jubileum-activitei ten. Zo ontvangt Lugdunum op dinsdag 10 mei de door Wim leiden Eén van de trekpleisters van de finaledag om de LD-Cup heet 'vier tegen vier". Kleine teams van kleine voetballers (m/v) spelen op kleine velden om een grote prijs. foto archief Het programma voor de finale dag van het toernooi om de Leidsel) Dagblad Cup (donder dag 12 mei) op de velden van Lugdunum (hoofdveld is veld 1) en UVS (hoofdveld is veld 6) luidt: 9.45 uur: C eerste categorie: winnaar UVS cl - Quick Boys cl (veld 1 C tweede categorie: Koudekerk cl - ARC c3 (veld 3) C derde categorie: winnaar De Sleutels cl/ Meerburg c2 - UVS c3 (veld 4) C vierde categorie: winnaar FC Lisse c4 - Teylingen c2 (veld 5) B tweede categorie: Lugdunum bl -SJCbl (veld 2) Vrouwen derde categorie: Ber- kel 3 - Puttershoek (veld 6) 10.00 uur: Penaltybokaal D-junioren 11.00 uur: Penaltybokaal voor meisjes B- pupillen 11.30 uur: B eerste categorie: Alphense Boys bl - UVS bl (veld 6) 12.00 uur: Penaltybokaal voor C-junioren 12.15 uur: A eerste categorie: Quick Boys al - ARC al (veld 1) A tweede categorie: Kickers '69 al - Altioral (veld 2) A derde categorie: OSDO al - ASC al (veld 3) B derde categorie: SVLV b2 - Alphen bl (veld 4) Vrouwen tweede categorie: FC Lisse - Tricht (veld 5) 13.30 uur Vrouwen eerste categorie: Zwart Wit '28 - Docos (veld 5) Penaltybokaal voor E-junioren 14.15 uur: Finales vier tegen vier D-junioren: Lugdunum - UVS E-junioren: Lugdunum Noordwijk Meisjes A-pupillen: UDO - Ter Leede Meisjes B-pupillen: Katwijk - Ter Leede 15.15 uur: Reserve-elftallen KNVB: Alphia 2 - Rijnsburgse Boys 2 (veld 1 Senioren le/2e klassen: FC Lis se (zo) 3 - winnaar Stompwijk '92 2/ Quick Boys 6 (veld 2) Senioren 3e kiassen: VCL 3 - Rijnsburgse Boys 8 (veld 3) Senioren 4e klassen: winnaar Altior 5/ Alphia 5 - winnaar Lugdunum 7/ LSW '70 (za) 2 (veld 4) Senioren 5e klassen: winnaar Ter Leede 10/ Meerburg 6 - winnaar Lugdunum (za) 3/ ASC 8 (veld 5) sluiten. Vast staat op dit ogen blik alleen, dat de Rijn- en Veenstreek weer aan de beurt is om een gastheer te leveren. Maar aan de vooravond van de afsluiting van de jaargang 1993/94 kijkt Van der Vooren niet al te ver vooruit. Niet ver der althans dan vrijdag 13 mei, de dag na de achttien finales bij Lugdunum. Wie zou verwach ten dat hij dan geen grasspriet meer kan zien, komt bedrogen uit. „Ik ga meteen met vakantie. Met het hele gezin naar de cam ping. Dan sta ik weer op een grasveld. Maar ik hoef niet bang te zijn dat het wordt afgelast." Het belang van beken'oetbal aan competitievoetbal: spelers kunnen bindende gele of rode kaarten oplopen én schorsingen kwijtraken. Jozef van der Vooren gelooft niet dat spelers met opzet duels om de LD-Cup gebruiken om schorsingen 'uit te zitten'. „Dat is zo moeilijk te plannen. Vaak weet je tevoren niet precies wanneer de schorsing ingaat. Alleen als een speler voor lange re tijd is geschorst, kan hij van wege een bekerwedstrijd sneller van zijn straf afzijn." Het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup voorziet in een behoefte. Elk team heeft zo zijn eigen motieven om zich in het bekeravontuur te storten. Voor veel lagere elftallen is het een unieke gelegenheid om zich 'in de kijker' te voetballen. Immers, wie tijdens de finaledag aanwe zig is, weet vele ogen op zich gericht. Ook standaardteams zien het nut van bekerwedstrijden in. Al was het alleen maar om schor singen kwijt te raken. Wat dat betreft staat bekervoetbal gelijk Jeugdige schutters nemen Van der Gouw onder vuur Om de penaltybokaal wordt komende donderdag slechts in vier ca tegorieën gestreden. Omdat de miesjes A-pupillen geen voorronde konden afwerken, is hun onderdeel geschrapt. Wel komen de meis jes B-pupillen en bij de jongens de C-, D- en E-junioren vanaf elf meter in actie. In de ochtenduren verdedigt Raymond van der Gouw van Vitesse het doel. 's Middags wordt hij vervangen door een andere 'betaal de' collega. Afhankelijk van de resultaten van de eredivisie-wed- strijden van het weekeinde wordt bepaald wie zich kan vrijmaken voor de klus in de Kikkerpolder. De spelers die zich hebben geplaatst voor het strafschop-onderdeel op de finaledag zijn: p -junioren Alle finalisten bij de C-junioren leveren drie spelers voor de strijd om de penaltybokaal. D-junioren Lamine Diao (Lugdunum) Jaap Schilthuyzen (Lugdunum) Jaap Verton (Leidsche Boys) Ricardo van der Heyden (leids che Boys) Peter Hogervorst (Leiden) Olivier Wolters (Rijnsburgse Boys) Peter van de Eykel (Katwijk) Gerko Jonkers (TAW) Willem Wijfje (TAW) Jim Blom (Alphense Boys) Arco Smilde (ARC) Patrick van Iterson (Rooden- burg) Jerry Klein (Roodenburg) Piet de Bolster (Roodenburg) Raymond van Es (Roodenburg) Barry Oude Veldhuis (Kagia) Robby Jonkman (Teylingen) Mohammed Ofkir ('Ier Leede) Pascal Zoet (Ter Leede) Jaap van Vliet (Ter leede) Dick Hogenboom (DOSR) Maarten van der Meer (DOSR) Joost van der Geest (ROAC '79) Peter van der Helden (Meer burg) 1 -junioren m Ismaiel Housny (Lugdunum) Alfonso Maglione (Lugdunum) Patrick van der Hoorn (Leidsche Boys) Christiaan Blikman (Leidsche Boys) Sergio Vrede (Leiden) Elroy Lammers (Leiden) Lex Heemskerk (Rijnsburgse Boys) Jan Groen (Katwijk) Neal Petersen (Alphense Boys) Wesley Deemoed (ARC) Eric van der Klauw (ARC) Stefan Sverissem (ARC) Stefan Stouten (Roodenburg) Remco van der Singel (SVLV) Gerald Fokke (RCL) Izet Agul (Roodenburg) Nico van der Heiden (Ter Leede) Joost van Rijn (Teylingen) Jeffrey Gleijn (Teylingen) Kevin van Dijk (Kagia) Robert van Zaal (Hazerswoudse Boys) John du Prie (Alkmania) Danny de long (ROAC '79) Danny Mooyman (SJZ) Meisjes B-pupillen Britta Kulk (Do- cos) Joyce Goossen (Docos) Jeth Bavelaar (Docos) Denise Nieuwenhuizen (Docos) lelse Kroon (Kickers '69) Muriël Siebel (Kickers 69) Anoek Loos (Kickers '69) Sherley van Klink (Alkmania) Stephanie Akerboom (Alkma nia) Marjolijn Straathof (Alkmania) Claudia van de Heiligenberg (Alkmania) Kate van Ginhoven (Ter leede) Daphne Boot (Ter leede) Rosita de Haas (SVOW) Jessika de Haas (SVOW) Judith Knops (UDO) Andrea Juffermans (UDO) Roelien Kamphuis (UDO) De vijf hoofdsponsors van het toernooi om de ssm Menken van Grieken Th. Lubbe Reizen Zoeterwoude tel.01715 - 1459/9304 AUTOBEDRIJVEN Leidsch Dagblad Horen, zien en... x/in/nn- .TERDAG 7 ME11994 '>V

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23