Sport Droom Van Vossen komt uit 'Dit schip is in feite al gezonken' Goed deelnemersveld in Lisse ZATERDAG 7 ME11994 Toekomst Lugdunum De getalenteerde Q De finaledag van Z Z basketbalster Rena- Z J te Sluys voorspelt een goe de toekomst voor haar nieuwe club BV Leiderdorp b onderwater. c Nereus strikt Hans Parrel leiden Hans Parrel wordt trainer van Nereus in Zaanstad. De Leidenaar heeft een overeenkomst van een jaar gesloten met de waterpolovereniging, met een optie voor nog eens twee jaar. Parrel was tien jaar trainer bij LZ1886. Toen onlangs bekend werd dat hij daar weg zou gaan, nam Nereus al snel contact met hem op. „Het is een leuke vereniging, een hechte vereniging, met geschiedenis. Bovendien spreken de ideeën die ze daar heb ben mij aan", motiveert Parrel zijn keuze. Nereus, dit jaar mid denmotor in de hoogste klasse van het waterpolo, wil 'in de toe komst' weer meedraaien in de top. Het besluit van Parrel moet een teleurstelling zijn voor De Zijl/LGB, die 'nogal fanatiek' bij de trainer aan de bel heeft getrokken. „Maar ik vind het niet zo charmant om naar de andere lokale club over te stappen. Zeker ook gezien de emotionele binding die ik nog steeds heb met LZ." Run-bike-run op parcours De Bult leiden De Leidse Ren- en Toervereniging Swift en atletiekver eniging AV Holland slaan de handen ineen voor de organisatie van de jaarlijkse run-bike-run. Morgenochtend om 10.00 uur staan de sterkste triatleten uit de Leidse regio aan de start voor de onderdelen hardlopen (6 kilometer), fietsen (40 kilometer) en opnieuw 6 kilometer hardlopen op het Leidse parcours De Bult aan de Willem van der Madeweg. Daarnaast bestaat de moge lijkheid om in te schrijven voor de halve afstand. Finale LD-cup tweede pinksterdag leiden Rijnsburgse Boys en FC Lisse spelen maandag 23 mei de eindstrijd om de LD-Cup. Beide ploegen kunnen donderdag niet aantreden op de grote finaledag, omdat ze dan competitiewed strijden moeten spelen. De wedstrijd op tweede pinksterdag be gint om 17.00 uur op het hoofdveld van Lugdunum. Christoph Kempen verbetert tijd leiden Met B-junior Christoph Kempen voorop liepen Leidse sprinters gisteravond in de Leidse Hout goede tijden. De Bataaf zelf verbeterde zich op de 100 en 200 meter tot 11,0 en 22,9. Op de kortste afstand hield de hij AV Holland-atleten Casper Ong (junior A) en Sander van Kruiningen (11,3) achter zich. Van der Sar een van de zeven Ajacieden in WK-selectie Peter van Vossen is de koning te rijk. De beslissing van bondscoach Dick Advocaat om hem voor het WK in Amerika te verkiezen boven John Bosman en Hans Gill- haus is voor de Zeeuwse pechvogel de grootste voldoe ning van dit seizoen. tel Huis ter Duin. Daarbij bevin den zich liefst zeven Ajacieden - onder wie Voorhouter Van der Sar -, vijf Feyenoorders en twee PSV'ers. Advocaat wond er gistermid dag geen doekjes om waarom hij zijn oog had laten vallen op Van Vossen en niet op Gillhaus of Bosman. „Van Vossen is een wat ander type dan de rest. Een alternatief voor Roy. Hij is niet gebonden aan een en dezelfde plek, en weet als invaller iets ex tra's te brengen." De bondscoach koos voor drie keepers, zes verdedigers, zeven middenvelders en zes aanvallers. Hij prefereerde op links de bijna multifunctioneel inzetbare Arthur Numan boven de onervaren Edgar Davids. Advocaat ruimde geen plaats in voor een sterke kopper als Bosman of Gillhaus. „Voor die positie heb ik met Gullit, Ronald de Boer en Van Vossen al drie spelers. Een pinchhitter is voor mij iemand die je de laatste tien minuten naar voren stuurt om te koppen. Daar kunnen we ook een verdediger voor gebruiken", doelde hij op De Wolf. Op de positie van Dennis noordwuk albert geesing gpd-verslaggever Diep in z'n hart hoopte hij vurig op een uitverkiezing, maar rea listisch als hij is rekende de wis selspeler van Ajax nergens op. Zelfs niet op clementie van de bondscoach omdat Oranje het toch aan zijn doelpunten te danken heeft dat het Neder lands elftal er de volgende maand in Amerika bij is. Pikant is dat de duurste aankoop van Ajax bij zijn club geen basis plaats heeft. „De twaalfde man van Ajax", zei de bondscoach onlangs al, „kan altijd nog beter zijn dan de eerste man van een gewone club." Zijn eerste jaar bij Ajax ging goeddeels naar de knoppen door ziekte en blessures, maar het WK heeft hem in al die maanden nooit losgelaten. Het Nederlands elftal is voor Van Vossen het mooiste wat er be staat; deelname aan het WK zag hij als een wensdroom. Die ging gistermiddag in vervulling toen Advocaat de namen van de 22 spelers bekend maakte, die zich tweede pinksterdag (23 mei) mogen melden in het sjieke ho- „Of deze groep sterk genoeg is om een gooi naar de wereldtitel te doen? Dat zien we in Amerika wel", zei Dick Advocaat tijdens de persconferentie waarop hij de selectie voor het WK bekendmaakte. foto Bergkamp na zijn alle posities dubbel bezet. Over de reserve lijst wilde Advocaat alleen kwijt dat Erwin Koemen daar op staat. De eerste man in de front linie is Ruud Gullit, dat staat nu al vast. „Je moet hem in een po sitie laten spelen wat voor het elftal het beste is. En dat is niet aan de rechterkant, denk ik." Voor Dick Advocaat staat het tactisch concept in Amerika vast: drie verdedigers, drie mid denvelders en vier aanvallers. Alleen de poppetjes kunnen verschillen. „We zullen alleen wat gedoseerder spelen dan normaal." Ietwat behoudender. „Dat is vanwege de hitte nood zakelijk." „Ik denk dat dit een uitste kende groep is", zei Advocaat. Maar of die sterk genoeg is om een gooi naar de wereldtitel te doen? „Dat zien we in Amerika wel." Reddingsoperatie ADO Den Haag lijkt te laat te komen ADO Den Haag is klinisch dood, maar in het Haagse Zuiderpark dringt het besef maar moeizaam door. Er wordt op deze zonnige middag opvallend veel gedold tijdens de training. Op de bijvelden van het knusse stadion rollen de spelers Jef frey Talan en Emiel van Eijkeren stoei end door het gras terwijl trainer Nol de Ruiter lachend toekijkt. De rest van de selectie staat grinnikend om de twee 'kemphanen' heen. Met de sfeer bij Den Haag is niks mis, met de begroting alles. Want de harde werkelijkheid is dat er over vier weken wellicht geen betaald voetbal meer is in de derde stad van Nederland. ADO Den Haag is ten dode opgeschreven. Door de KNVB. Onder de hoofdtribune van het Zui derpark staan Theo van Seggelen en Rob Jansen met elkaar te praten. Zij zijn de vakbondsleiders van de WCS en behar tigen de belangen van de profvoetballers in Nederland. Het tweetal is uiteraard goed geïnformeerd. Beter dan de spelers. Zij kijken dan ook beduidend somberder dan de voetballers. Den Haag ligt op haar sterfbed, zo luidt het oordeel van het duo. Van Seggelen: „Ik heb gevallen meege maakt bij Zeeland en bij Wageningen. Die clubs haalden het niet, hun licentie werd afgenomen en ze verdwenen uit het betaalde voetbal. ADO Den Haag is er erger aan toe. Dit is het meest trieste geval dat ik als vakbondsman ben tegen gekomen. De financiële situatie is belab berd, de feiten liegen er niet om. Ik zie het heel somber in voor Den Haag." Jan sen: „Dit schip is in feite al gezonken. We zijn bezig met dreggen." Het is klare, maar trieste taal voor iedereen die be gaan is met het lot van deze roemruchte voetbalclub uit de Residentie. Licentie Van Seggelen en Jansen hebben een kwartier geleden de spelersgroep inge licht. De licentiecommissie van de KNVB heeft de begroting'van de noodlijdende eerste-divisieclub afgekeurd en wil ADO Den Haag uit het betaalde voetbal halen. Het oordeel van de licentiecommissie is nog niet bindend. De centrale spelers- raad (CSR) van de WCS mag protest aantekenen tegen de beslissing van de commissie en dat gaat ook gebeuren. Voor 11 mei - de uiterste termijn - zal Van Seggelen een rapport indienen waarin staat dat de CSR niet akkoord gaat met de afwijzing. Dat bezwaarschrift heeft een schor sende werking, waardoor er twee weken lucht komt voor ADO Den Haag. „Maar dan nog", zegt Rob Jansen. „Het be zwaar van de CSR is niet meer dap een vertraging van de procedure. Het is om tijd te winnen. In feite komt het er ge woon op neer dat er veel geld op tafel moet komen zodat de KNVB overtuigd is van de levensvatbaarheid van Den Haag." Jansen ziet het somber in en zegt dat de club er ook nog niet is als er een soort suikeroom a la Cees den Braven opstaat. „Het gaat ook om de toekomst, er moet een betrouwbaar beleidsplan liggen dat financieel onderbouwd is." De WCS'ers gaan niet in op details en praten niet over bedragen. Dat het om minimaal twee miljoen gulden gaat is niettemin helder. Jansen: „We willen als de bliksem een reddingsoperatie starten, maar weten nog niet hoe. Dit is een club met historie, met een achterban, maar daarmee heb je nog geen geld en een li centie. Als ADO Den Haag verdwijnt is het een schande voor deze stad." Mansveld Jansen is zelf Hagenees en zijn vader Ka- rel speelde bij de club die hij nu tracht te jedden van de ondergang. De vakbonds man tast met zijn ogen de contouren van het stadion af en houdt stil bij de Aad Mansveld-tribune. „Straks pleuren ze hier gewoon flats neer, daar moet je niet aan denken." Hij ziet in bondscoach Dick Advocaat, oudcspeler van ADO, ie mand die een reddingsoperatie op gang zou kunnen zetten. In het bestuur van Den Haag heeft de WCS niet al te veel vertrouwen. Jansen noemt het contact met voorzitter Nyq- vist en secretaris Oostrom 'moeizaam'. De twee bestuurders zijn niet voor com mentaar bereikbaar en laten zich in het Zuiderpark niet zien. Jansen spreekt over een 'bestuur dat a-voetbal is en a-voet- bal denkt'. „Ze roepen in de Haagsche Courant dat er nog van alles mogelijk is omdat er in juni nog een open dag is in het Zui derpark. En er komt een gala dat geld oplevert. Die mensen begrijpen het niet, misschien bestaat Den Haag tegen die tijd niet eens meer", aldus Jansen, die een terugkeer van Dingeman Stoop als leider en geldschieter uitgesloten acht. De Ruiter Als Van Seggelen en Jansen het Zuider park verlaten, komen de spelers van het trainingsveld. De vreugde en jolijt maken plaats voor bezinning. Nol de Ruiter: „Wat moeten we? Gewoon maar voet ballen en nog een 'prijs proberen te pak ken. Ik heb nog steeds het idee dat het goed komt." Vanavond speelt de ploeg uit bij Helmond Sport, bij winst zit Den Haag in de nacompetitie en lonkt de ere divisie opeens. Dat is interessant voor sponsors, maar het geld moet er eerder zijn. Er is haast geboden. En wie steekt zijn nek uit voor dit voetbalbolwerk in verval? Manager Henk Wullems: „Vol gend seizoen is hier betaald voetbal, dat kan toch niet anders?" Mooie, zalvende .woorden, die niet direct helpen. Leidenaar Hennie de Romijn heeft nog hoop. „Dat moetje hebben vind ik, maar na de bespreking met de WCS zijn we toch wel doordrongen van de ernst van de situatie. Laten wij er sportief maar het beste van maken, dan kunnen ze ons in elk geval niets verwijten." Aanvoerder Harris van der Laan zegt dat het één minuut voor twaalf is. „We kunnen blijven zeggen dat ADO Den Haag zo'n mooie club is en dat het altijd zal blijven bestaan. Daar schieten we nu niks mee op. Straks is het over en sluiten als we niet uitkijken. Het woord is nu niet meer aan de spelers, maar aan het bestuur, de gemeente, het zakenleven." De Algemene ongenaakbaar leiden* michel v korfbalmedewerker De Algemene is dit op het veld werkelijk on genaakbaar. De Leidenaars pakten na het kampioens feest van vorige zaterdag de draad gewoon weer op en wonnen afgetekend met IS IS van Archipel. Zij hebben in hun twaalf wedstrijden niet voor niets slechts één enkel punt laten liggen. Aanvankelijk moest De Algemene toestaan dat Ar chipel het scoreverloop be paalde, omdat de tweede aanval moeilijk op gang kwam (1-3, 4-5). Toen An- nemieke Molloy in dit vak binnen een minuut twee keer had gescoord, was de ban gebroken (7-5). Archi pel bleef tot 13-12 nog wel aardig volgen, maar in de slotfase werd het verschil alleen maar groter. Vooral de Leidse vrouwen waren op schot, want naast Mol loy (3) toonden ook Brenda Venema (4), Diana Hop penbrouwer en Miranda van der Lely (2) zich trefze ker. Ter Specke Bokaal opening nationaal atletiekseizoen Voorzitter Van der Krogt: „We kijken putatie." Voorzitter Wim van der Krogt van De Spartaan is er in ge slaagd een goed deelnemers veld naar Lisse te lokken voor de openingswedstrijd van het outdoorseizoen atletiek. Ruim 150 atleten, onder wie een klei ne dertig nationale kampioe nen, gaan vanmiddag op jacht naar de twaalfde Ter Specke Bo kaal. Een bezoek aan huize Van der Krogt betekent een bezoek aan een wedstrijdorganisatie in vol bedrijf. De computer staat op de keukentafel voor het samen stellen van wedstrijdprogram ma en programmaboekje: in de woonkamer ligt de map met de namen van geïnviteerde atleten naast de startnummers. Echtge note Wil, vandaag verantwoor delijk voor het wedstrijdsecreta riaat, loopt heen en weer: ze zit achter de computer of maakt de startnummers gereed. Een na gekomen inschrijving wordt nog snel verwerkt. De Ter Specke Bokaal is met zijn elf jaar even oud als de kunststofbaan op het gelijkna mige sportpark. Van der Krogt is er met zijn vrouw al sinds het begin bij de wedstrijd betrok ken. „De eerste uitgave van de Ter Specke Bokaal kwam voort uit een promotiecommissie die was opgericht ten behoeve van de nieuwe baan. Er kwam een stuk in een plaatselijk blaadje met een kop 'De Spartaan doet niets met nieuwe kunststof- baan'. We zijn toen aan het werk gegaan om een grote wed strijd te organiseren. Het doel was een Nederlands record en we hebben iedereen benaderd die daartoe de potentie had. Toen Deborah Dunant bij de ju nioren en Erik de Bruin bij de senioren records realiseerden, hadden we ons gelijk bewezen." Inmiddels is de Ter Specke Bokaal de traditionele ope ningswedstrijd van het seizoen. Ieder jaar op de eerste zaterdag Het valt niet altijd mee om de financiën rond te loijgen. Er zijn sponsors, maar De Spartaan heeft ook zelf kosten. De Ter Specke draait met drie, vier an dere wedstrijden in Lisse quitte. „Er zijn voordelen genoeg: je oefent je kader op hoog niveau, je mikt op de uitstraling van de atletiek in de regio en daarnaast profileer je je in de richting van de KNAU. Een goede wedstrijd is ook een soort advertentie voor de toewijzing van grote wedstrijden." Behalve door de gemoedelijke sfeer valt de Ter Specke Bokaal op door een aantal incourante nummers. Van der Krogt: „De combinatie 150/300 meter is er ingekomen op verzoek van Pe ter Beusekom, destijds bonds coach sprint. We hebben er al veel ruzie om gehad, ook met de bond. Zes, zeven jaar gele den is de vraag voorgelegd aan de atleten. Die kozen stux voor stuk voor de 150/300, en niet voor 100, 200 en 400. Dan heb ben we toch verder geen bood schap aan ranglijsten en bon den. Het gaat om de atleet en als die het zo wil, dan verander je dat niet." Bij het discuswerpen en het kogelstoten stapt Jacqueline Goormachtigh, winnares van vorig jaar, vanmiddag in de ririg Andere bekende namen zijn Robin Korving, Regilio van der Vloot en Laurens Looye. Re gionaal draait het voornamelijk om de Alphenaren Ruud van Maurik (110 horden) en Chris Tamminga (polshoog) en ko- het toernooi om de LD-Cup wordt donderdag gehouden bij de jubileren de vereniging Lugdunum Arie Haan naar Griekenland Arie Haan wordt de nieuwe trai ner van PAOK Saloniki. Hij is met de Griekse club een éénja rig contract overeengekomen. Aanvankelijk leek het er op dat Haan bondscoach van Iran zou worden. Hij verbleef bijna drie weken in Teheran, maakte ook al een voorselectie voor de na tionale ploeg, maar kon uitein delijk toch geen overeenstem ming bereiken met de Iraanse voetbalbond. Saloniki eindigde dit i in de Griekse competitie op de vijfde plaats. De ploeg slaagde er net niet in zich voor Euro pees voetbal te kwalificeren. De voormalige voetbalinter national Haan was eerder trai ner van FC Antwerp, An- derlecht, VfB Stuttgart, FC Nümberg en Standard Luik. Dertig miljoen voor erfgenamen Ayrton Senna londen afp/dpa De erfgenamen van Ayrton Sen na kunnen dertig miljoen gul den tegemoet zien. Dat bedrag dient de Britse verzekerings maatschappij Lloyds uit te ke ren na de dood van de coureur, meldt de Engelse krant Financi al Times. Volgens een woordvoerder van het gerenommeerde bedrijf is dat het hoogste bedrag dat ooit voor een overleden sport man is uitgekeerd. De rekening kan nog oplo pen. Senna's sponsors hadden zich ook bij Lloyds verzekerd te gen teruglopende reclame-in komsten. Overigens keert de Franse Formule I-coureur Alain Prost niet terug naar de wed strijdsport, uit eerbetoon aan de Braziliaanse coureur die zondag dodelijk verongelukte op het circuit van San Marino. SCOREBORD PRIJSVRAGEN 10-14-21-23-28-34.36- BASKETBAL Antwerpen. ZESLANDENTOURNOOI MAN- Belgiê 62-101 (28-52). ro. VIERLANDENTOURNOOI VROU- TENNIS Van Seggelen: „Dit is het meest trieste geval dat ik als vakbondsman ben tegengekomen." archieffoto loek zuyderduin HAMBURG Mannen, kwartfinales: Kafelnikov (Rus) Krajicek (Ned/11) 6-3 6-2, Javier Sanchez (Spa) - Eltmgh (Ned) 6-4 6-2, Stich (Dui/1) - Carlos Costa (Spa/9) 6-4 6-7 6-4, Medvedev (Oek/4) - Gustafsson (Zwe/5) 6- 4 4-6 6-1 Dubbelspel, kwartfinales Melville/Norval (VSt/ZAf) - Nijssen/Suk (Ned/Ts>/3) 6-3 5- Mannen, kwarflnales Woodforde (Aus) - 7-6. Palmer (VSt) - Clavet VOLLEYBAL gelslingeraar Peter van Noort (Spartaan). De Lissenaar meldt zich overigens na afloop als lid bij AV Holland, omdat hij bij deze vereniging in competitie verband kan kogelslingeren. Van dér Krogt is zelf als mi- crofonist actief. Hij was in bijna 25 jaar bij De Spartaan ruim twintig jaar trainer en kwam dertien jaar lang uit in de eerste competitieploeg. Afgelopen maart werd hij voor drie jaar herkozen als voorzitter. „Eigen lijk maakt het me niet uit wie er wint, als er maar een mooie prestatie wordt geleverd. Dat is ook onze houding ten opzichte van de atleten en de toppers. We kijken naar de prestatie, niet naar de reputatie.' - Duitsland 3-0(15- WIELRENNEN 226.7 km 5 44 39. 2 V, Poppel (Ned). 3 Peliicom (Bra) 0 06 Algemeen klassement 1 Rominger (Zv 53.37 37. 2 Zarrabeitia (Spa) 4.13. Zülle (Zwi) 4 57. 16 Breukmk 14 07 VIERDAAGSE VAN DUINKERKEN Vijfde etappe. Saint-k Klassement 1 Seig 2 Ludwig 0 27, 3 I DE START VAN DE JUBILEUM FEESTWEEK DINSDAG 10 MEI A S. LUGDUNUMCOMPLEX ERE-WEDSTRIJD LUGDUNUM-VOLENDAM Beide ploegen op "oorlogssterkte' Aanvang 19.00 uur, Oegstgeesterweg Muzikale omlijsting Showband Concordia Deze advertentie welwillend aangeboden door: geetééni

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21