Alphians vernedert landskampioen: 12-1 9 I D Sport Meerkampers draaien warm in Alphen Tragter raakt achterop WIE ZEI DAT FIFA buigt zich over schandaal-goal Pauze-nummer valt verkeerd TJ D 4: MAANDAG 2 ME11994 25 Olympische kampioenen naar Hengelo den haag Met Maxim Tarassov en Steve Lewis heeft de Adriaan Paulen Memorial zaterdag 4 juni in Hengelo twee olympische kampioenen aan de start. De Rus Tarassov zegevierde in Bar celona bij het polsstokhoogspringen en eindigde vorig jaar au gustus bij het WK in Stuttgart als derde. De Amerikaan Lewis veroverde in de Catalaanse hoofdstad twee olympische medail les. Hij eindigde achter landgenoot Quincy Watts als tweede op de 400 meter en maakte vervolgens ook deel uit van de Ameri kaanse ploeg, die zegevierde op de 4 x 400 meter. Rob Scholtes vlakt achterstand uit warmenhuizen Rob Scholtes heeft weer een toernooi op zijn naam geschreven. In Warmenhuizen won de biljarter uit Voor schoten voor de vierde achtereenvolgende keer een toernooi bil jart artistiek in eigen land. Na een zwak begin sloeg Scholtes gis teren toe. Door 16 van de afsluitende 20 figuren te maken, zette hij een achterstand van 40 punten op Ger Holka om in een voor sprong van 11 punten (331 om 320 punten) Hazeleger snelt door Den Helder De halve marathon van Den Helder is uitgelopen op een dubbele overwinning voor het Katwijkse echtpaar Hazeleger- Van Duyn. Bij de mannen be sloot Jan Dirk Hazeleger van De Bataven zaterdag het heen-en- weertje boulevard in 1 uur 7 mi nuten en 9 seconden. Regina van Duyn had ruim tien minu ten meer nodig voor de winde rige 21,1 kilometer. Aan haar tijd (1.17.40) kon geen enkele atlete tippen. Theo van der Veer eindigde gisteren als derde in de Haagse Beemdenloop in Breda. De Hol- Adeniken onder tien seconden den haag anp De Nigeriaan Olepade Adeniken is de eerste atleet van het sei zoen die de 100 meter binnen de tien seconden heeft afgelegd. Bij wedstrijden in het op hoogte gelegen El Paso in Texas noteer de de Afrikaan zaterdag met een toegestane rugwind van 1,9 me ter per seconde een tijd van 9,95 seconden. Het wereldrecord is met 9,86 seconden in handen van Carl Lewis. De Amerikaan startte zater dag bij wedstrijden in Des Moines voor de eerste maal op een individueel nummer. Hij trof het niet. Na een sneeuw storm bedroeg de temperatuur bij de traditionele Drake Relays .slechts twee graden. Deson danks liep Lewis de 100 meter in 10,28 seconden. De 22,40 van olympisch kampioene Gwen 1-356464. plv -chef rob onderwater. 071] De softbal-mannen van Alphians hebben dit weekeinde, in de topper tegen landskampioen Antillian Stars, laten zien dat er met hen niet valt te spotten. In Utrecht verlo ren de Alphenaren weliswaar de eerste ontmoeting met de Stars met 4-1, maar in de tweede wedstrijd sloeg dè ploeg van Alvaro Ascension en Anton Gerrel hard terug: 12-1. men. Zaterdag liep ACS Al phians zich in eerste instantie opnieuw stuk op de taaie Utrechtse verdediging. Eén fout van korte-stop Sigi Francisca brak het overigens voortreffelij ke veld van Tuti Rumai op. De leiden. jan daan v Vorig seizoen was het sterke An tillian Stars de enige ploeg die de toenmalige Alphense debu tant in de hoofdklasse kon tem- Stars profiteerden direct: 4-1 De tweede wedstrijd was een geheel ander verhaal. De slag partij van Alphians had weinig moeite met de Utrechtse 'relie- ve-pitcher'. Vier homeruns van Ernie Solomons, Eugene Martha, Tuti Rumai en Albert Tremus illustreerden de over macht van Alphians. Terwijl Edwin Boekhouder op de heu vel de schade beperkte tot een handvol infield hits liepen de Alphenaren in zes innings uit naar de 12-1 knock-out. Zo goed als de softballers van Alphians verloopt de competitie-start voor de honkballers. Zaterdag verloor de jonge ploeg in Haar lem van Kinheim 2 met 8-4. Een dag later was Tridents in eigen huis veel te sterk: 18-5. Ook SV Wassenaar krijgt de ene afstraffing na de andere te verduren. Kinheim 2 versloeg de Kerkehouters met duidelijke cijfers: 17-6. Het Wassenaarse leed was nog niet geleden, gis teren gaf Tridents Wassenaar met 18-8 een nieuwe draai om de oren. land-atleet legde tien kilometer op de weg af in 31.21. Henk van Velzen verbeterde op de 15 ki- lomter het clubrecord van De Bataven (47,30). In Maastricht kwam Paul O verb eek in een sterk bezette wegwedstrijd als vierde over de eindstreep. De Bataaf had voor 14,6 kilometer i en 12 nodig. Zijn clubgenote Joke Kleyweg won gisteren in Hilversum sa men met Stella Jongmans een vijf kilometer lange vrouwen loop. Beide atletes hielden de rest van het 1700 deelneemsters tellende peloton ruim achter zich. Torrence op de 200 meter was relatief beter. In El Paso was naast Adeni ken, die zijn landgenoot Obasa- giore zeshonderdste seconde voorbleef, ook Brian Wellman op dreef. De atleet van de Baha mas hinkte, stapte en sprong 17,41 meter, de beste prestatie van het nog jonge seizoen. Ke- rem Streete-Thompson deed het met 8,42 meter uitstekend bij het verspringen. Verder sprong dit seizoen alleen de Amerikaan Erick Walder met 8,74 meter. Bij de Penn Relays in Phila delphia won de Amerikaan Ste ve Holman de 1500 meter in 3.36,95. Derrick Adkins zege vierde op de 400 meter horden in 48,91 seconden vóór de Ja panner Sato (49,16). Frankie Fredericks was in Hi roshima op dreef. De Namibiër won de 200 meter in 20,40. alphen aan den run Voor sommige atleten kwamen de meerkampen bij AAV '36 te vroeg. Menig deelnemer moest de tienkamp (mannen/jongens) of zevenkamp (vrouwen- /meisjes) voortijdig beëindigen. Bob Dongel- mans (AAV), op de foto ogenschijnlijk onte vreden over zijn sprong met de polsstok, schoof daardoor op de tweede dag op naar de zesde plaats in het klassement (5782 pun ten). Vooral de onderdelen polsstokhoog- dankzij een discusworp van 42,42 klom hij op naar de vierde plaats. Eisemieke Roksnoer (meisjes A) scoorde juist op de eerste dag springen (vier meter) en speerwerpen (55,16) goed op de 100 meter horden (16,61) en 200 leverden de 22-jarige Alphenaar veel punten op. Zijn clubgenoot DirkJan Vermeer moest het ook van zijn tweede dag hebben. Vooral meter (27,17). foto ben de bruyn Adegeest heeft eveneens zijn draai nog niet gevonden. Zeven Voorschotense veldfouten stel den Blue Birds in staat een 9-7 overwinning te bemachtigen. Een homerun van Daan Lobel in de eerste inning gaf de Voor schotenaren moed. Maar Blue Birds nam al snel het initiatief over en liep uit naar 9-1 in de zesde inning. Richard van Soest, Dennis Fontaine en Lobel zorg den voor een knap herstel maar Adegeest bleef op 7-9 steken. Een danig verzwakt Keytown Hitters kreeg tegen Storks geen voet aan de grond. Poulina en James konden de afwezigheid van de zieke werper St. Jago niet verbloemen: 1-10. De softbal-vrouwen van Al phians kennen een prima com petitiestart. Dit weekeinde was het Zoetermeerse Birds het slachtoffer: 4-2 en 4-1. In de eerste wedstrijd zorgden vooral Wendy ten Haaf en Celeste Roosewinkel voor de punten, tijdens de tweede ontmoeting eisten Yvonne Lodder en Erika Bloem met knap slagwerk een hoofdrol voor zich op. villa santa cruz del lago Pedro Tragter is tijdens de Grote Prijs van Argentinië in de 125-cc- klasse de leiding in het klassement om de wereldtitel kwijtgeraakt aan de Amerikaan Bob Moore. Op het lastige, heuvelachtige traject in Villa Santa Cruz del Lago werd Moore gisteren eerste en tweede, titelverdediger Tragter moest tevreden zijn met de vierde plaats in de eerste manche en de vijfde plek in de tweede reeks. De Neder lander, die een week eerder de kop van Moore overnam, heeft nu een achterstand van negen punten. Van de overige Nederlanders presteerde Leon Giesbers aardig: negende en zevende (ondanks een lekke band). Dave Strijbos heeft zijn oude vorm nog steeds niet terug en reed bescheiden naar de achtste en tiende plaats, na een valpartij. John van den Berk scoor de zijn eerste WK-punt door in de tweede manche vijftiende te worden. In de eerste race ging hij twee keer onderuit, waarna hij op drie ronden van de winnaar als laatste eindigde. Marcel van Drunen behaalde geen punten. In de tijdtraining van gisteren kwam hij hard ten val, waarna hij voor alle zekerheid in een ziekenhuis werd onderzocht. Een kwartier voor de eerste start verscheen hij op het circuit. Ondanks een pijnlijke borst en schou der reed hij de eerste manche uit (zestiende). In de tweede wed strijd staakte hij met een' lekke band de strijd. De Belg Stefkn Everts nam de leidende positie in het WK 250 cc over. In de Oostenrijkse plaats Schwanenstadt reed Everts zich tot vreugde van zijn Nederlandse baas Jan de Groot andermaal in de voorste gelederen. In de eerste manche werd hij derde, in de twee de eerste. Na vier Grand-Prix-wedstrijden heeft Everts een voorsprong van acht punten op de Zuidafrikaanse titelverdediger Greg Albertvn en van twaalf punten op de Amerikaan Schmit. Edwin Evertsen onder vindt nog te veel hinder van zijn schouderblessure om een rol van betekenis te spelen. In Oostenrijk eindigde de Nederlander als zes tiende en negentiende. Landgenoot Van Wessel viel in beide man ches met motorpech uit. De Nederlandse zijspancrossers lieten tijdens de tweede ronde voor het WK zien dat zij nog meetellen in het internationale ge weld. De tweelingbroers Janssen werden in het Belgische Betekom tweede, Bens/Toonen derde. Achter de regerende wereldkampioe nen Fuhrer/Kaser uit Zwitserland, die op de keiharde en stoffige Balenberg-omloop beide manches wonnen. In de eerste manche bleven de Janssens bij de start achter een poortje hangen. hup opmars leidde hen naar de vierde plaats, één voor Bens en Toonen, van wie de stuurman de pijn van een spier blessure verbeet. In de tweede manche werd Janssen tweede, Bens derde, dezelfde posities als in het eindklassement. In de tussen stand om het V\d< is Bens derde, Janssen gedeeld zesde. Fuhrer leidt, voor landgenoot Fussenegger. Victor Deconinck, presentator bij Stu dio Sport, in Voet bal International: „De schoonheid van Cruijff... Destijds had je een bijna eroti sche sfeer, met mensen als Maarten de Vos eromheen. Vol gens mij zaten ze zich allemaal af te rukken achter de perstribu- Die behoefte heb ik r had, gon ik met masturberen, en toen kwam mijn vader op het idee dat ik meer aan sport moest 'doen, zodat ik dan waarschijn lijk te moe zou zijn om te masturberen. In die tijd kreeg je het daar nog van in je rug, na melijk, rugkanker of zo. Mijn vader was zeer bezorgd. Zanger Herman Brood in Sport International: „Ik krijg de indruk dat je i 'Voetbal moet leren leven met arbitrale fouten' het ik vond wat Cruijff wielrennen tegenwoordig met deed wel geweldig. Idem: „Ik vond - en vind nog steeds - zo'n kantine van een amateur club fantastisch. Een pilsje voor één vijftig, dat is op zich al een attractie, zo'n pils die door een vrouw met een breed gemoed wordt uitgeschonken. Tante Alie of zoiets. De geur van een verse frikadel die in het vet glijdt, de flipper kast waar een paar jongeren tegenaan staan te rammen, elftal dat heeft i dan met frisse wangen en op gekamde haren bin nenkomt. Geweldig vind ik dat. VI: Volleyballer Brecht Rodenburg in Sport International: „Voor mij is de pe- riode-Selinger zoiets als de Middeleeu- PSV-trainer Aad de Mos in Sport International: „Dat hele verhaal over de jeugd van Ajax wordt geïdealiseerd. Kom nou! Het is een hoofdzake lijk bijeengekoekt elftal. Finidi George, Van Vossen, Litmanen, Van den Brom. Ik noem er maar een paar. Kunstenaar Herman Brood, ooit talentje bij PEC Zwolle, in Sport International: „Ik kan echt hard lopen, daar om heb ik ook nog nooit een klap op mijn bek gehad. Op het moment dat het dus echt moei lijk wordt, hetgeen nogal eens voorkomt, want ik heb best vaak ruzie, verkies ik toch het hard weglopen. Ik ben altijd zo bang dat ik een trap tegen mijn ballen krijg. Ik heb een keer een bal te gen mijn ballen gehad en dat betekende het einde van mijn voetbalcarrière. Toen ben ik er achter gekomen dat dat toch wel een zwakke plek van een man i jaar of 12 be- berlun gpd een paar zeer bijdehante schei kundigen aan moet komen, wil je resultaat boeken. Van EPO ken ik de werking niet. Heb je misschien wat bij je?" Hans Kraay sr over Hans Kraay jr in Nieuwe Revu: „Hans wil altijd aardig gevon den worden. Ik heb wel eens ge zegd: jongen, jij bent te aardig.' Je probeert ieder een aardig te vin den en iedereen moet jou ook aar dig vinden. Dat is een doodlopende straat in het leven. Een week lang discussieerde Duitsland over de bal die niet zat bij de wedstrijd Bayern München-FC Nurnberg en het besluit van de Duitse voetbaldbond DFB om het duel morgen over te laten spelen. Zaterdag kreeg het incident een internationaal staartje. De wereldvoetbalbond, de FIFA, is het namelijk helemaal niet eens met het Duitse besluit. „Ad-hocbesluiten van scheidsrechters zijn onaanvechtbaar. Het voetbal moet le ren leven met arbitrale fouten", verklaarde FIFA-woordvoerder Guido Tognoni. Het re glement van de wereldorganisatie verbiedt het gebruik van video-banden om scheids- rechtelijke beslissingen te corrigeren. De FI FA heeft intussen alle documenten van de DFB over het doelpunt dat geen doelpunt was, opgevraagd. Vanavond buigt het be stuur zich over over de 'schandaal-goal'. Matthaus Intussen woedt de strijd tussen Franz Bec- kenbauer en Berti Vogts voort. De interim trainer van Bayern München heeft de bondscoach van woordbreuk beschuldigd. Volgens Beckenbauer had Vogts, met het oog op de oefeninterland van Duitsland in en tegen de Verenigde Arabische Emiraten, beloofd de Bayern-spelers Helmer en Matt haus direct naar huis te sturen indien de wedstrijd Bayern-Nurnberg moest worden overgespeeld. Hij deed dat niet en liet de twee een helft spelen. Lothar Matthaus viel afgelopen zaterdag in het belangrijke com petitieduel met Karlsruhe prompt uit met spierproblemen. De libero: „Uit de woestijn naar Karlsruhe, dat was te veel". Uiteraard onderstreepte de clubarts van Bayern de opmerking van de aanvoerder. Becken- bauers commentaar loog er ook niet om. Hij herhaalde dat het een schandaal is dat zijn club nu binnen acht dagen drie wed strijden moet spelen. „De DFB doet van al les om te voorkomen dat wij kampioen worden". Bayern verspeelde zaterdag een punt, terwijl de grootste concurrent FC Kai- serslautern won. „De schaatsers, wielrenners, hoc keyers, noem maar op, verzorgen meer Hollandpromotion dan Frau Antje en alle kaasmeisjes bij elkaar. Ajax is toch Hollandpro motion bij uitstek. Het predikaat 'Koninklijk' zou een heel mooi cadeau zijn. Ajax, de Koninklij ke Ajax. Ja, dat heeft wel wat". Ex-judokampioen Wim Ruska in HP/DeTijd: „Mijn dochter rookt sigaretten, dat vind ik tegenwoordig het ergste wat er is. En ze besloot haar kind zonder vader te laten opgroeien. Daar ben ik ook niet blij mee. Al ben ik gek op mijn kleinkind". Idem: Als jongetje mocht ik van mijn moeder in een schoenendoos een witte muis houden. Dat was mijn speelkameraadje. Op een dag bracht mijn vriend me nog een muis. Hij mocht hem van zijn ouders niet langer houden. Ik stopte de diertjes gezellig bij elkaar. Binnen de kortste keren waren ze met zijn tienen, twinti gen, veertigen. De doos zat prop vol muizen. Terwijl ze in het be gin leuk met elkaar zaten te spe len, vraten ze op het laatst el- kaars staarten op. Zo is het leven ook. Het groeit ons allemaal bo ven het hoofd". amsterdam Eigenlijk hadden zij in de rust van Ajax-Heerenveen moeten landen. Nu zorgden parachutisten voor consternatie in de tweede helft van de kampioenswedstrijd van de Amsterdammers. De mislukte pauze-act mocht de pret in het Olympisch Stadion niet drukken. Het kampioenschap werd er slechts enkele minuten door vertraagd. foro rtr dwin van der Sar is de t enige Ajacied van wie Louis van Gaal dit sei zoen optimaal gebruik heeft kunnen maken. De derde kee per van Nederland miste nog geen competitiewedstrijd en staat op een totaal van 2880 mi nuten. Frank de Boer en Mare Overmars kwamen ook in alle tot dusver afgewerkte 32 eredi visiewedstrijden in actie, maar De Boer (2812 minuten speel tijd) werd twee keer gewisseld en Overmars (2727 minuten) zeven keer. Van de twintig voet ballers die Van Gaal inzette, heeft Martijn Reuser de minste competitieminuten achter zijn naam staan: 37. De spelers van Ajax en hun speelminuten: 1Van der Sar, 2880.2. Frank de Boer, 2812,3. Overmars, Tsjech Peter Korda de dubbel spelfinale. Het duo verloor met 6-7 5-7 van de Russisch-Tsje- chische combinatie Kafelniko- WRJkL n Los Angeles worden tij dens het WK-voetbal de veiligheidsmaatregelen verscherpt. Volgens de politie zijn de nieuwe plannen nodig omdat uit Europa de berichten toenemen dat voetbalfans de ti telstrijd willen gebruiken om rellen te veroorzaken. Speciaal ter voorkoming van schermutselingen tussen de supportersgroepen worden 400 agenten opgeleid, verklaarde het hoofd van de politie van Los Angeles, Willie Williams. De plannen betekenen een extra uitgave van één miljoen gulden. „Na gevech- tersson. 1904, 12. Seedorf, 1169, 13. Davids. 1054, 14. Kreek. 777, 15. Petersen, 599, 16. Van Vos sen 564, 17. Oulida. 458, 18. Ka- nu. 318, 19. Allien, 167,20. Reu ser. 37. oris Becker gaat een J aanklacht indienen tegen de politie. De Duitse tennisser en zijn gezin werden vorige week met de dood bedreigd. De politie bracht deze bedreiging zonder zijn toestemming en tegen zijn wens in naar buiten. Becker heeft zijn advocaat opdracht ge geven gerechtelijke stappen te gen de politie te ondernemen. „Onze beschermers brachten ons in gevaar. Dit heeft mij ge schokt en ik kan dit dan ook niet zomaar aan mij voorbij la ten gaan", zei Becker gisteren in een interview met 'Bild am Sonntag'. Becker maakt vandaag tijdens de eerste dag van de Open Duit se kampioenschappen in Ham burg zijn rentree in het enkel spel. De drievoudig Wimble- donwinnaar is volledig hersteld van een blessure aan zijn rech terpols. In de eerste ronde komt hij uit tegen een speler uit het kwalificatietoernooi. Tijdens het toernooi van Mün chen bereikte de drievoudig Wimbledon-winnayr met de minele elementen overduidelijk aanwezig zijn. We willen op alle mogelijkïieden voorbereid zijn", aldus Williams. De politie in Los Angeles heeft zich grondig op het naderende WK voorbereid. De autoriteiten kennen inmiddels de meeste oproerkraaiers. De organisato ren letten vooral op rechts radi calen. Opgepakte supporters worden via snelrecht veroor deeld. politie in Gronin gen heeft gistermid dag een 28-jarige voetballer aangehouden. Hij wordt ervan verdacht tijdens de wedstrijd WG-Italian Boys in Groningen de scheidsrechter knock-out te hebben geslagen. De verdachte was woedend op de arbiter omdat hij uit het veld was gestuurd. Het rood volgde nadat de speler niet had gerea geerd op een gele kaart en tegen de scheidsrechter was opgelo pen. Toen deze viel, kreeg hij nog een trap na. De wedstrijd werd daarop ge staakt. Volgens een woordvoer der van de politie moest de ar biter naar het ziekenhuis wor den gebracht en is de speler voor verhoor meegenomen naar het bureau.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25