Feest in alle kleuren en smaken Leiden Regio runsaterwoude Alpinisten beklimmen de Woudse Dom in Rijnsaterwoude. foto ben de bruyn hazerswoude-dorpDe optocht in Hazerswoude-Dorp werd gebruikt om te protesteren tegen het gemeentelijk subsidiebeleid. In plaats van ruim 100 gulden stelde de gemeente dit jaar maar 500 gulden beschikbaar voor de tocht, waarop de scholen afhaakten omdat dat bedrag veel te weinig zou zijn. Een in de haast opgericht comité van verontwaardigde ouders Oranje Bitter organiseerde alsnog een optocht door het dorp, maar wel met een ludiek tintje. Aan het eind van de tocht bood 'burgemeester" Karin van Tol van Oranje Bitter aan wethouder Gerrie van der Lecq van Rijnwoude de lege subsidiepot aan. foto holvast/ma: lamers leiderdorp» In Leiderdorp werd de vijfentwintigste Oranjeloop gehouden. Hier staan de vijf-kilometerlopers in de startblokken. f£)to< zuyderduin Endegeest in Oegstgeest was het ton-knuppelen ge- foto holvast/mark lamers oegstgeest In de regio was veel belangstelling voor Oud-Hollandse spelletjes. In de tuin blazen. voorschoten De meeste bezoekers van het mastklimmen op de Voorstraat in Voorschoten bleven liever gewoon met beide benen op de grond. leiden Kennismaken met de duiksport kon in een groot 'aquarium' op de Beestenmarkt in Leiden. foto holvast/mark lamers leiden Oude rond- en platbodemjachten en luxe jachten meerden op koninginnedag a ven. Wie nieuwsgierig was, mocht de boten op. foto roelofarendsveen De jeugd van Roe lof arendsveen kwam in groten getale af op het optreden van Rowwen Heze in de feesttent op het DOSR-terrein.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11