_c Rijnsburg voelt zich thuis op Nieuw Zuid C Lisse baalt van erlies tegen Ajax Formule 1-coureur Rubens Barrichello overleeft 'crash' Jalabert rijgt ritzeges aaneen in Vuelta Sport ekerwinnaar AZC een schim van zichzelf Verklaring bestuur RCL wekt onbegrip "JDWS is uit de brand UVS-DHC ERDAG 30 APRIL 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 gassi ontbreekt bij Davis Cup-duel ytNTA» Andre Agassi ontbreekt bij de tennisinterland Neder- jd - Verenigde Staten, medio juli in de kwartfinale van de ensda%"d om de Davis Cup. De Amerikaan stelt het eigen boven het (ionale belang. Agassi wil op de wereldranglijst hogerop. Door n polsblessure zaJcte hij naar de 32ste plaats, zijn kwaliteiten (vaardig. Inmiddels is de playboy uit Las Vegas al weer num- jr twintig. Terugkeer naar de vorm die hem in 1992 de titel r. AfdeJj Wimbledon opleverde, vindt hij belangrijker dan tennissen or volk en vaderland op de Müller-pier in Rotterdam. ele treedt weer in het huwelijk an 11 |deJaneiro» Pele gaat trouwen. Zaterdag treedt hij in het hu- (lijk met de psychologe Assiria Seixas Lemos in de kerk van cife. Pele (53) en zijn 34-jarige bruid zijn beide al eens eerder trouwd geweest. Ze hebben elkaar tien jaar geleden voor het rst ontmoet, sinds 1992 hadden ze verkering. Katwijk heeft vandaag aan één punt genoeg 1 1 OC an der Marei laat EK schieten ien» De triatleet Jan van der Marei doet niet mee aan de EK -bike-run. Van der Marei had zich voor dit evenement dat in i in Finland wordt gehouden geplaatst. Van der Marei vindt de EK niet in zijn triathlon-seizoen past. terdam janet van puk rl afloop van de wedstrijd I-FC Lisse hing er in één groot^dkamer een trieste stern ar gesjg. Het was in die van Lisse, ;nn cir. sPe'ers en trainer Ruud ip ring 'ziek' waren van de zo- e 20.d verloren partij. De Ajacie- 'zor^J versloegen de Lissenaren ravond met 2-1. ie twee verliespunten waren iri'i's 'ol n°dig geweest, constateer- "röring achteraf. Lisse had kansen, maar kon het net vinden. Over het spel van cievf wilde de trainer zich be id niet negatief uitlaten, „Een gelijkspel was te- ïter geweest." n belangrijke rol was in de van Bröring weggelegd de scheidsrechter, die vol- jnéén^s hem warrig floot. „Zijn be- ;ns stangen waren vaak in het deel van Ajax en dan druk '0^45110 eufemistisch fit- Iedereen ie nietP nu natuurlijk: hier spreekt irliezende coach, maar toe- nt de jjUwers zeiden precies het- i devpe. de eerste helft leek er wat betreft nog weinig aan de Een vrije trap van Emiel ;r kwam terecht op het fd van Bert van Duyvenbo- beheerst intikte: 0-1. In begin van de tweede helft het er nog steeds goed uit r Lisse. Van Duyvenbode de 2-0 op zijn schoen, maar de doellijn gooide de Ajax- ^per zich voor de bal. Vervol- 'èert dis 'eek Je^e Visser te scoren een voorzet van Mark Ens, ir ook toen stond de keeper e weg. „Hij haalde de bal op iileuze wijzejjit de kruising", 18 4 is Bröring. Daarna werd Re- 100, vi en wim siera ïfïSL 5. Tn l erpolomedewerker ene week is de andere niet. 3 vde glorieuze bekerwinst op 'rgi 'C was het gisteravond in de oude ste play-off tegen Polar Bears evig gesteld met AZC/Alp- WMhefi. De routiniers van Polar Be- hebben hun zinnen gezet op 3h( landstitel en namen met eert ds dr; 8 zege een voorschot op een deplaats. on ZC was gehandicapt door ontbreken van spelverdeler topscorer John Jansen. Zijn vanger Gijsbert van der Le- i knokte voor wat hij waard wen s, groeide uit tot de beste iler aan Alphense kant, maar alleskunner Jansen toch doen vergeten. Het enthou- ;me dat AZC in de bekerfina- en toon spreidde was in geen jo gden of wegen te bekennen, dai ïmerkend was -het spel van irnational Joeri Stoffels die zwakke dag had. Zijn scho- misten alle scherpte, terwijl ook nog een strafworp miste, olar Bears-speler John lerrenburg voelde zich wel in element. De scherpschutter Ede doelpuntte vijfmaal op Vivax heeft zich geplaatst voor de finale van de bekercompeti tie 2. Het Delftse DZV werd in eigen thuishaven op 6-6 gehou den, wat voldoende is voor finaleplaats. Een knappe presta tie van de ploeg van Frits Wel ling, die in de laatste vijf jaar al drie keer tot de eindstrijd doordrong. De tegenstander komt uit het duel Brandenburg- SVH. Doelpuntenmakers Onno Sloterdijk, Edo den Boef, Eric Melein, Alex Bolomey, Hans Treisburgen Marco Mulder rij en tilde daarmee in de derde periode de marge naar vier doelpunten (4-8). AZC sputter de nog wat tegen (6-8), maar miste de kracht en discipline om het de voormalige lands kampioen lastig te maken. On danks de ruime nederlaag is AZC nog niet uitgeschakeld. Met John Jansen in de ploeg heeft AZC vanavond aan een zege voldoende om een derde wedstrijd af te dwingen. Doel puntenmakers AZC: Joeri Stof fels en Gijsbert van der Leden 2x. Björn Boom, Johan Bohm, Remco Pielstroom en Bob Breb- de né Ras in kansrijke positie 'van de bal afgegooid', maar de scheidsrechter bestrafte de Am sterdammers daar niet voor. Vlak daarna deed Ajax wat Lisse niet kon: scoren. Leon van der Zwet gleed uit, waardoor de bal bij Ajacied Tahya terecht- kwa (1-1). Die gelijkmaker gaf Ajax vleugels. De ploeg werd sterker, legde op de mooie gras mat een paar aardige spelpatro- nen neer. Carlo de Keizer en keeper Paul Veenboer, volgens Bröring de sterksten in de achterhoede, konden echter ook niet voorko men dat het winnende doel punt eveneens aan de voor Lis se verkeerde kant van het veld viel. Een kwartier voor tijd had Wajer de bal. Een Ajacied kwam volgens Bröring met gestrekt "been in en onderschepte de bal, die vervolgens door Tahya in het doel werd geschoten. „Iedereen zag dat het een over treding was, behalve de scheidsrechter", bromde Brö ring nog wat na. Ajax trof in het laatste kwar tier nog twee keer het houtwerk van het Lisse-doel, maar de ploeg uit de Bollenstreek kreeg volgens zijn trainer nog de mooiste kansen. „Het lijkt alsof we nu de partijen weggeven, maar dat is absoluut niet zo. Het was een trieste bedoening na afloop", aldus Bröring, die enkele weken geleden nog titel- kansen zag weggelegd voor zijn ploeg. Lisse, dat nog altijd wacht op het herstel van Robert Vermin, is nog wel in de race voor periodetitel. „Ik denk dat we die ook wel halen", aldus de Dat Rijnsburgse Boys voorzitter Piet van Egmond gister avond in de bestuurskamer van Quick Boys op de stoel van Katwijkse collega Arie Guyt zetelde, was niet onlo gisch. Rijnsburgse Boys speelde immers officieel een thuiswedstrijd op Nieuw Zuid. De aanwezigheid van de Rijnsburgers in de vaste kleedkamer van Quick ,Boys wekte derhalve evenmin de verbazing op. Maar dat Rijnsburgse Boys gisteravond ook het veld van Quick Boys via een 3-0 overwinning annexeerde, was wel op merkelijk. Leon Vonk (rechts) was één van de laatste routiniers in het elftal van Rijnsburgse Boys. Hans van der Plas kon gisteren niet tegen hem op. foto archief katwuk cert-jan onvlee Zeker gezien het elftal waarmee Rijnsburgse Boys daar op Nieuw Zuid aantrad. Trainer Rob Kiebert miste door schor singen en blessures maar liefst tien spelers. Schot, Heemskerk, Wendt, Janmaat, Van Vliet, De Louw, Vaartjes, Van Delft, Hoogervorst en De Ruiter: ze acteerden dit seizoen vaak in één, maar waren er geen van al len bij. Rijnsburgse Boys moest het cruciale duel (een nederlaag betekende serieus degradatie gevaar, een overwinning mee spelen om de vierde plaats en dus een vervangende periodeti tel) derhalve met een veredeld tweede team afwerken. En deed dat met veel elan. Op basis van een voorbeeldige inzet werd Quick Boys vanaf de eerste mi nuut afgetroefd. Echter, er was niet alleen die inzet: naarmate de wedstrijd vorderde, bleek er ook nog aar dig wat voetbal te zitten in de jeugdige brigade van Kiebert. De trainer maakte zijn ploeg na afloop dan ook vele compli menten. Er was hard gewerkt, het tactisch plan (laat Quick Boys komen, maar zorg dat de betere voetballers niet aan de bal komen) goed uitgevoerd. Maar Kiebert was wel zo reëel om te beseffen dat zijn ploeg op Nieuw Zuid ook de hulp had ge had van de tegenstander zelf. Want als Quick Boys gister avond iets duidelijk maakte, was het wel dat een competitie te lang kan duren. De Katwij- kers, normaal toch altijd in voor een gezonde derby, lieten zich aan alle kanten de kaas van het brood eten en bewezen daar mee dat de competitie, wat blauw-wit betreft, afgelopen is. Rijnsburgse Boys, nu veilig, deed er zijn voordeel mee. Zoals Katwijk dat vandaag in het tref fen met Marken ook kan doen. Een puntendeling volstaat voor de bewoners van De Krom om de tweede titel op rij veilig te stellen en er een nog grootser Oranje-feest van te maken dan normaal al in die gemeente aan de zee wordt gevierd. Die vanzelfsprekend ook in de duinen van Nieuw Zuid ge signaleerde, nog sterker oranje gezinde Katwijkers moeten zich gisteren ook hebben verbaasd over de instelling van Quick Boys. De ploeg van trainer Hans van der Zee behoefde zich geen illusies meer te maken over een eventuele titel. Daarvoor was de achterstand op Katwijk te groot geworden. Maar dat is voor geen speler van de blauwwitte Boys een reden om maar een dagje vrijaf te nemen. Zeker niet in een beladen treffen als dat met Rijnsburgse Boys. Gisteren dus wel. Op een enkeling na le ken de spelers het allemaal wel te geloven. Bij Rijnsburgse Boys lag dat dus duidelijk anders. Het voet bal mocht dan wat minder ver zorgd ogen, met de strijdlust was het perfect gesteld. Zoals ook het aanvalsplan aardig uit pakte. Met Steven Faber als aanspeelpunt (hij genoot even als mede-spits Folkert Wesseli- us van de door Quick Boys ge boden ruimte) zetten de Rijns burgers een aantal snelle tegen aanvallen op. Bij één van die counters werd Faber door Leo nard Pluimgraaff gestuit. De vrije trap van Marco Klaassen werd vervolgens door Marco Ruwaard niet optimaal ver werkt, waarna Raymond Buis intikte. Nadat Faber zelf vlak voor de pauze nummer twee had ingeschoten (na voorberei dend werk van Leon Vonk en Wesselius) werd duidelijk dat er op Nieuw Zuid een verrassing in de lucht hing. Quick Boys pakte de zaken na de pauze wel wat energieker aan. Maar onder aanvoering van de sterk keepende Marcel van Delft gaven de Rijnsburgers niets van hun voorsprong prijs. En beslisten ze de strijd een kwartier voor tijd. Wesselius scoorde met zijn 'verkeerde been' - het kenmerk van de echte spits. Een gang van zaken waarin met name Martin Rog zich niet kon \inden. Na een vergeefse doelpoging schopte (mis) en sloeg (raak) de rechts achter naar Peter van Duvn; de door scheidsrechter De Bruvn uit Lelystad op aanwijzing van zijn grensrechter verstrekte rode kaart was terecht. Het maakte de teleurstelling in het blauwwitte gedeelte van Katwijk alleen maar groter. Het oranje deel evenwel maakte zich gisteravond reeds op voor het grote, dubbele Oranje-feest dat vandaag kan worden ge vierd. De ploeg die aan een puntje tegen Marken voldoende heeft, moet het vandaag stellen zonder Henk» Langemaat en Henry Pouw (geschorst) en de wegens familie-omstandighe den afwezige Marco de Ridder. Maar dat hoeft geen beletsel te zijn voor een prestatie van for maat. Vraag dat maar aan Rijns burgse Boys. Rijnsburgse Boys - Quick Boys 3-0 (2-0) 25. Buis 1-0, 45. Faber 2-0. 75. Wesselius 3-0. Scheidsrechter De Bruyn. Gele kaarten: Peter van Duvn (Rijnsburgse Boys). Pluimgraaff (Quick Boys). Rode kaarten: Rog (Quick Boys). Toeschouwers: 2500 Rijnsburgse Boys: Van Delft: Den Haan, Klaassen. Hovingh. Vletter. Buis (Star). Vonk (Bader). Peter van Duvn; Robert van Duyn, Faber, Wesselius Quick Boys: Ruwaard; Rog. Otte. Pluimgraaff. Van der Plas; laap van Duyn (Vooys). Van Diik. Floor van Duyn; Rovers (Van der (loeven). Har- teveld, Steenvoorden imola anp/rtr/afp De Braziliaanse Formule 1 -cou reur Rubens Barrichello is op het 'Enzo en Dino Ferrari-cir cuit' van Imola aan de dood ontsnapt. Tijdens de vrije trai ning voor de Grand Prix van San Marino, de derde in de se rie om de wereldtitel, crashte de 21-jarige Zuidamerikaan zwaar. Met relatief lichte verwondin gen werd de Jordan-piloot naar een ziekenhuis in Bologna ver voerd. Landgenoot Ayrton Senna was zowel in de vrije sessie als de kwalificatietrainingen de snelste. De drievoudige wereld kampioen verbeterde twee keer het ronderecord op de 5,040 ki lometer lange racebaan. De snelste trainingstijd stond sinds 1992 op naam van Nigel Mansell in 1.21,842. Senna liet met de Williams Renault in de ochtend 1.21,598 registreren: 's middags 1.21,548. De tweede tijd kwam op naam van Michael Schumacher in een Benetton Ford. De Duitse leider in de WK-stand, winnaar van de Grote Prijzen van Brazi lië en Pacific, kwam uit op 1.22,015. Gerhard Berger in een Ferrari deed de hoop voor de Italiaanse tifosi opflakkeren door de derde tijd in 1.22,113. Opmerkelijk was de prestatie van JJ Lehto. De Fin, die in de eerste twee Grand-Prixraces we gens een nekblessure verstek diende te laten gaan, was met de tweede Benetton Ford iets meer dan anderhalve seconde langzamer dan teamgenoot Mi chael Schumacher. De Neder lander Jos Verstappen, die Jyrki Jarviletho in Brazilië en Japan verving, was twee weken gele den op het circuit van Aïda in de tweede bolide van de Brits/I taliaanse renstal in de trainin gen nog ruim twee seconden trager dan zijn kopman. JJ Lehto maakt in San Marino zijn come-back na een herstel periode van drie maanden. De 28-jarige Formule 1-coureur brak op 28 januari bij een test- training op het circuit van ^Sil- verstone twee nekwervels. De eerste twee races om de wereld titel miste hij. Vervanger Ver stappen haalde in beide races de finish niet. „Het was niet zo zwaar als ik had verwacht", zei JJ Lehto na zijn (voorlopige) ge slaagde come-back in het circus van Bernie Ecclestone. „Ik heb geen last gehad van mijn nek." De eerste trainingsdag stond in het teken van veel uitglijders. Barrichello, de nummer twee in het WK-klassement, maakte de meest angstaanjagende en spectaculairste. Hij verloor bij een snelheid van ruim 200 kilo meter per uur de macht over het stuur in de laatste bocht voor het rechte stuk naar start en finish. De bolide schoot om hoog, knalde op een hek boven de bandenkussens en sloeg over de kop. Het hoofd van de Brazi liaan slingerde tijdens de buite ling wild door de cockpit. Hulpverleners haalden de Zuid-Amerikaan bewusteloos uit zijn zwaar beschadigde auto. Per brancard werd hij naar het medisch centrum van het cir cuit gebracht. Daar kwam hij snel weer bij zijn positieven. Het gezicht van de coureur zat vol met krassen, kneuzingen en snijwonden. Van het ongeval kon hij zich niets meer herinne ren. Volgens een woordvoerder van de Jordan-renstal heeft na der onderzoek uitgewezen dat Barrichello geen hersenletsel heeft opgelopen. Het is vrijwel zeker dat hij zijn tweede plaats in het tussenklassement niet kan verdedigen. Een vertrouwd beeld in de Ronde van Spanje: Laurent Jalabert finisht met de handen zegevierend omhoog. foto ei granada anp JM )WS is voorlopig uit de zorgen. De voetbalvereniging heeft de dhuur op tijd betaald aan de gemeente. Ook aan andere ver- 624( :htingen heeft de club aan de Boshuizerkade voldaan. Als dat pp ind K iei niet het geval was geweest, had de gemeente Leiden de veld- n Jr opgezegd. „Dan was het 'einde verhaal' geweest. Maar geluk- is het zo ver niet gekomen", aldus Jan Duivesteijn, hoofd van de °ËO( neentelijke dienst sport en recreatie, j 4a| )verigens zal de gemeente de club - die enige jaren geleden is 603( tstaan uit een fusie van Unitas en LDWS - in de toekomst stren- aanpakken. Dit was de laatste keer dat UDWS enige tijd kreeg de zaken op orde te stellen. Als volgend seizoen weer niet op wordt betaald, neemt de gemeente meteen maatregelen, 'oorzitter Wil Sanders van UDWS was gisteren niet bereikbaar ag )r commentaar. Laurent Jalabert blijft optimaal presteren in de Ronde van Spanje. De 25-jarige Fransman won gisteren ook de vijfde etappe, over 167 kilometer van Cordoba naar Granada. Het was alweer het derde dagsucces van Jalabert in de Spaanse koers. De sprintsuccessen zijn voor Jalabert net niet voldoende geweest om als klassementsleider zaterdag de Sierra Nevada in te gaan. De gele trui blijft in bezit van Rominger. De nummer twee van de laatste Tour heeft een voorsprong van 13 seconden. Op 28 secon den volgt de Spanjaard Mauri. In de rit van gisteren won Jalabert in het snikhete Granada de sprint van een grote groep. De tijd van de ploegmaat van Breukink was 4 uur, 24 minuten en 10 seconden. De Italiaan Leoni werd tweede, voor de Spanjaard Edo. Het totaal aantal zeges van Jalabert dit seizoen kwam pp vier. Eerder won hij een etappe in de Ronde van Baskenland. Verwacht wordt dat de rol van Jalabert is uitge- RTPARK 'KIKKÊftPOLDEff AG A.S. AANVANG 14.00 UUR EERSTE KLASSE speeld, nu de bergen in zicht zijn. Hoewel de Vuelta 1994 tot nu toe in hel teken staat van de massasprint, was er voor de Nederlandse specialist Van Poppel geen succes weggelegd. Toch wanhoopt hij niet. ,,Ik weet dat het er in zit. De snelheid is er nog, de conditie ook. Maar tactisch presteer ik niet goed. Ik heb bepaalde zaken ver keerd ingeschat. Hoe het mogelijk is dat ik op mijn leeftijd nog der gelijke fouten maak, is me onduidelijk. Toch geloof ik zeker dat er in deze ronde nog een ritzege inzit." Go Ahead Eagles ontslaat Rufai deventer anp lp. Crab assurantiën BV, tel. 224700. 0 Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61. Leiden Aan de wekenlange klucht rond Peter Rufai is een eind geko men. Go Ahead Eagles, de werk gever van de Nigeriaanse doel man, ontsloeg de 30-jarige Rufai per fax. Voorzitter Voortman van de Deventer club, die eer der bemiddelde in het conflict tussen Rufai en trainer Ten Ca- te, is woedend omdat het ont slag buiten hem om is gegaan. Door Rufai te ontslaan, heeft Go Ahead Eagles in elk geval een probleem minder. Trainer Ten Cate wilde de in België woon achtige doelman al veel eerder de laan uit sturen omdat Rufai zich niet aan zijn verplichtingen zou hebben gehouden. Hij deed mee aan het toernooi om de Af rica Cup zonder toestemming van Ten Cate. Toen Rufai na het winnen van de beker niet in De venter terugkeerde, werd Ten Cate steeds bozer. Rufai ver klaarde dat achteraf met de me dedeling dat de trainer hem te verstaan had gegeven dat hij niet meer terug hoefde te keren. „Daarom bleef ik weg. Er was helemaal geen feest, zoals Ten Cate verteld heeft", aldus Rufai. leiderdorp janet van puk Er is nog geen nieuwe datum vastgesteld voor een ledenver- gadering bij RCL. Het bestuur van de voetbalvereniging heeft een pamflet verspreid met de mededeling dat de vergadering uiterlijk in december wordt ge houden. Verschillende leden van de Leiderdorpse club spre ken schande van de handelwij ze van het bestuur. Maar nie mand heeft tot nog toe het ini tiatief genomen voor een tegen actie. Dat er bij RCL problemen zijn werd afgelopen maandag dui delijk, toen het bestuur op het laatste moment de ledenverga dering afblies. Tijdens die bij eenkomst zou de opvolger van scheidend voorzitter Peter Loesberg worden gekozen. Er waren twee kandidaten: de door het bestuur voorgestelde secre taris Joop Verheijen en de door een groep van ongeveer dertig leden gesteunde Ger Hoger- vorst. Die liet maandag schriftelijk weten zijn kandidatuur in te trekken, nadat hem de donder dag ervoor duidelijk was ge maakt dat een groot deel van de zittende bestuursleden zou op stappen als hij werd gekozen. Zij wilden niet met Hogervorst in zee omdat ze hem niet goed kennen en omdat hij eerder had gezegd geen belangstelling te hebben voor het voorzitter schap als er een tegenkandidaat zou zijn. Bovendien noemt het bestuur het moment waarop hij werd voorgedragen 'ongeluk- kig' Vervolgens trok ook Verheijen zich tenig. Uit het feit dat 'een kleine groep' leden een andere kandidaat had voorgedragen, leidde hij af dat zij 'kennelijk geen vertrouwen in hem stelden als nieuwe voorzitter van RCL'. „In het belang van de vereni ging en ter voorkoming van ver dere onnodige beschadiging van personen heeft het bestuur op het laatste moment besloten deze extra vergadering niet te laten doorgaan", aldus de brief. Vooral de passage over kandi daat Hogervorst wekt bij veel le den verbazing. Hogervorst is oud-raadslid in Leiderdorp en komt regelmatig bij RCL. waar zijn zoon in het vierde elftal speelt. „Het bestuur doet alsof hij een absolute buitenstaander is. maar dat is niet zo. Mis schien had hij alleen niet zo veel te maken met het bestuur. Maar dat lijkt mij niet relevant", aldus een lid. Ook de opmerking dat de te genactie van een aantal leden op een ongelukkig moment kwam. valt niet in goede aarde. Tegenkandidaten moeten vol gens de statuten uiterlijk drie dagen voor de vergadering wor den aangemeld en dat is ge beurd. Bovendien heeft schei dend voorzitter Loesberg twee weken geleden in het clubblad min of meer opgeroepen tegen kandidaten aan te dragen. Op De Bloemen! leeft hei idee dat het bestuur zich in het nauw gedreven voelt door de le den. „Ze kregen lucht van een revolutie binnen de vereniging en hebben klaarblijkelijk meer tijd genomen om zich daarte gen te wapenen", aldus een speler van een seniorenelftal. Hij noemt de handelwijze van het beStuur bijzonder arrogant. Door het uitstel van de leden vergadering is RCL overigens niet zonder voorzitter komen te zitten. De zittingsperiode van Peter leesberg is officieel pas in december afgelopen. Maar dat het bestuur niet snel een nieuwe datum vaststelt, roept wrevel op. Maandag bor relde er bij leden al het idee op om zelf een vergadering uit te schrijven. Want er zijn nog on duidelijkheden genoeg, zegt de één. „Dan kunnen we desnoods het hele bestuur naar huis stu ren". zegt een ander. Voorals nog zijn er echter nog geen con crete stappen ondernomen. Voorzitter Loesberg en secre taris Verheijen waren gister avond niet bereikbaar voor commentaar.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21