Nieuw wielertalent lost belofte niet in Sport Hoondert loopt zege in Westland net mis Tussen droom en werkelijkheid ligt de weg naar uw Jeep dealer. L DONDERDAG 28 APRIL 1994 Zwerver met Treviso landskampioen milaan» Ron Zwerver is met zijn ploeg Treviso volleybalkam pioen van Italië geworden. De ploeg met de Nederlander won gisteren de vierde wedstrijd van de play offs in Milaan van AC Milan met 3-2. Daardoor werd de stand in 'The best of Five' 3-1 in het voordeel van Treviso. Het zag er aanvankelijk niet gunstig uit voor het team van Zwerver. Milan won de eerste twee sets (15-9 15-8). Treviso herstelde zich echter uitstekend en boogde achterstand van 0-2 door setstanden van 9-15 15-17 en 13-15 om tot 3-2. Cipollini pleit ploegmaat Baffi vrij salamanca Mario Cipollini heeft het ziekenhuis van Salamanca verlaten. De I taliaanse sprinter kwam gisteren te voet naar bui ten. Per ambulance werd hij naar Madrid vervoerd. Vanuit de Spaanse hoofdstad vloog hij naar Milaan. De onfortuinlijke ren ner werd op zijn thuisreis vergezeld door manager Gini en ploegarts Gianmattei. Cipollini werd dinsdag tijdens de eind sprint door zijn ploegmakker Baffi tegen de hekken gedrongen. In een poging een reclamezuil van het sponsorende biermerk te ontwijken, kwam hij lelijk ten val. Baffi werd voor zijn doldrieste actie gediskwalificeerd. Cipollini nam het echter op voor zijn ploegmakker. „Baffi week gedwongen door andere coureurs van zijn lijn af. Ik moest vol in de remmen knijpen. Baffi was in mijn ogen onschuldig." Jalabert zegeviert op eigen kracht caceres Dinsdag kreeg hij de dagprijs geschonken. Gisteren be haalde Laurent Jalabert op eigen kracht de tweede ritzege in de Vuelta a Espana. Vóór Jean-Paul van Poppel en Adriano Baffi. Van Poppel mengde zich wel in de sprint, maar had geen ant woord op de jump van Jalabert, die gelanceerd werd door Alex Zülle. De Fransman beschouwde de overwinning als een af doend antwoord op de kritiek in de Spaanse pers. De media hebben de Franse ploegmakker van Breukink bij ONCE zakken vuller genoemd omdat hij dit seizoen pas twee overwinningen op zijn naam had staan. Franse neo-prof half jaar geschorst parus» De Franse wielrenner Patrick Gillereau is een half jaar ge schorst wegens het gebruik van dope. Dit heeft de Franse wieler bond LCPF gisteren in Parijs bekendgemaakt. De 25-jarige neo- prof werd begin dit jaar tijdens de Ster van Besseges betrapt op het gebruik van steroïden. Patrick Jonker kwam dit jaar naar Nederland om de top- wielrenner te worden die Peter Post in hem zag. Als lid van de nationale selectie van Australië streed de geboren Amsterdammer in de zwaarst denkbare klassiekers met de allerbeste amateurs om de hoofdprijzen. Dat was Post niet ontgaan. Hij haalde de renner binnen. n duivenbode Peter Hoondert grijpt bij de amateurs om de haverklap naast de hoofdprijs. In de wie lerklassieker de Omloop van de Glazen Stad ging voor de twee de keer in drie dagen de zege aan de neus van de Casba-ren- ner voorbij. Werd de oud-prof zondag in de Ronde van Noord- Holland in de laatste kilometer door Wilco Zuyderwijk tot de orde geroepen, gisteren werd de Zeeuw pas op de eindstreep door de kampioen van Neder land. lohn den Braber, geklopt. Het verschil tussen de twee was zo nipt dat aankomstrech- ter Eef Haket eerst de finishfilm wilde bekijken voordat hij defi nitief met de uitslag naar buiten kwam. De film liet zien dat Hoondert een banddikte te kort kwam voor zijn eerste victorie sinds zijn terugkeer in de rijen der amateurs. Hoondert had het voor de start al voorspeld. „Zondag ben ik geflikt, maar ik probeer het vandaag weer." In de laatste omloop van 15 kilometer bleek al dat Hoondert goede benen had. Nadat zijn ploeggenoten (Rasch, Varkevisser, Warmer dam en Van Kessel) er voor hadden gezorgd dat de vlucht van Zuyderwijk, Rob Compas, Harm Jansen en Arthur Faren- hout niet kon doorgaan, sprong Hoondert samen met Mario Gutte en Compas weg. In de slotfase kwamen daar nog ne gen renners bij. In een lange eindsprint leek Hoondert lange tijd de meeste kans van slagen te hebben. Maar die pret werd hem op de eindstreep door Ne- derlands kampioen Den Braber alsnog ontnomen. De ploeg van Casba Wonen behaalde door de prestaties van Peter Hoondert (2), Marcel Re- mijn (9), Mark Rasch (15), Edward Farenhout (16), Mark Varkevisser (20) en Robin van Kessel (29) de tweede plaats in het ploegenklassement. Pascal Vergeer (38), Rik van Wetten (50) en Fernand Warmerdam (52) brachten de Westlandse klassieker ook tot een goed ein de. veenendaal fred segaar gpd-verslaggever Bij de presentatie van Histor- Laser in januari toonde de Am- stelvener zich verguld met de aanwezigheid van het talent (24) in zijn ploeg. In de persoon van Patrick Jonker had een cou reur met grote toekomst de stap naar de profs gemaakt. „Eindelijk is er weer een ama teur overgekomen die zich niet verstopt. Hij is iemand die altijd voorin koerst. Ik houd van aan vallende renners. Alleen dit type coureur kan het Nederlandse wielrennen uit het slop halen", aldus Post. Boordevol ambities nam Jonker zijn intrek in een gastgezin in Etten-Leur. Hij trainde in de aanloop naar dit seizoen harder dan ooit. Zonder resultaat. Zijn naam werd nooit genoemd in de voorjaarscam pagne. Ook gisteren niet in Vee- nendaal-Veenendaal, met glans gewonnen door Viatceslav Eki- mov uit de ploeg van Raas. vóór André Kappes (tweede) en Frans Maassen (derde). Post constateerde het in Vee- nendaaf koel en zakelijk. „Ik heb hem nog niet gezien dit voorjaar en dat stelt me teleur. Ik had bepaalde verwachtingen van hem. Het gaat slecht met het Nederlandse wielrennen en ik zag in hem een lichtpuntje. Maar de overstap naar de profs blijkt elke keer weer heel erg groot." Jonker zelf is evenmin tevre den. Het bestaan van beroeps renner valt hem hem zwaarder dan hij vermoedde. Hij is volle dig op zichzelf aangwezen. „De ploegleiding heeft zich dit voor jaar vooral met de kopmannen bemoeid, met Jo Planckaert en WUfried Nelissen. Dat is op zich wel logisch, want zij moeten de overwinningen pakken. Ze heb ben mij een beetje links laten liggen. Als jonge coureur moet je het allemaal zelf uitzoeken. Toen ik ziek was, moest ik zelf mijn problemen oplossen. Van enige begeleiding is geen spra ke. Voordeel daarvan is dat het minder druk geeft en dat is wel zo prettig. Het is beter dan wat die mannen van Raas en Priem elke keer meemaken. Die wor den stijfgevloekt en staan met de stress in hun lijf aan het ver trek. De mannen die de macht hebben zijn een beetje conser vatief ingesteld, dat zijn de top pers van de jaren zeventig. Ze denken dat een renner van schelden en vloeken harder gaat rijden. Nou, vergeet het maar." Jonker emigreerde op zeven jarige leeftijd met zijn ouders naar Australië. In zijn woon plaats Adelaide ontdekte hij ide ale trainingsomstandigheden. Hij werd opgenomen in de na tionale selectie van bondscoach Salzwetel, voorheen wielertrai- ner in Cottbus (toen nog DDR). „In het nationale trainingscen trum in Canberra hadden we de beschikking over alle noodzake lijke faciliteiten. Die Salzwetel, met wie ik nog steeds contact heb, zei dat hij met de medica tie van ons bijna zo ver ging als eerder met zijn renners in Oost- Duitsland. Alleen ging hij in de voormalige DDR óver de grens van het toelaatbare en bleef hij er bij ons net binnen. We gin gen drie keer per jaar op hoog testage, trainden altijd met hartslagmeter om het omslag punt te kunnen bepalen paar keer per week werd je bloed onderzocht. Daaruit kon den ze opmaken of je goed was of niet. De begeleiding was dus veel intensiever dan hier." „In Europa houden ze heel sterk vast aan oude waarden en gewoonten", zo heeft Jonker in zijn eerste maanden als prof er varen. „Ze proberen wel wat, maar ze verzuimen een doel uit te stippelen. Ze weten nog steeds niet waar ze goed aan doen. Is de Ronde van Spanje de goede voorbereiding op de Tour óf kun je beter eerst de Gi ro rijden? Of moet je op hoogte stage? Iedereen doet maar wat, er zit geen lijn in." Jonker, in het bezit van een Hollands en Australisch pas poort, hoopt in de maand juni zijn belofte in te lossen. „Ik ben een man voor de heuvels. In de Midi Libre en de Classiques des Alpes moet ik het laten zien. Als dat niet lukt, moet ik mijn clusies trekken. Tegenover de ploeg is het niet eerlijk dan nog door te gaan." Peter Post: „Juni? Een moet er al in februari staan. Als je het voorjaar slecht rijdt, moet je niet denken dat het in de zo mer op eens beter gaat. Heu vels? Ik heb hem hier in Veen- endaal-Veenendaal zien rijden. Hij werd er op deze klimmetjes al afgereden! En dan straks in de Alpen wél goed rijden. Nee, als je een belofte bent, zit je vanaf het begin bij de besten. Ik denk dat het heel realistisch van hem gezien is om er na dit jaar punt achter te zetten." Ilwei It b Stelt u zichzelf eens voor in een van bovenstaande Jeep- modellen. Met een beetje fantasie neemt u zo plaats in de Jeep Cherokee. Als u tenminste het type kent dal in deze stijlvolle Jeep af en toe eens van de gekaande paden af durft te gaan. Wat natuurlijk geen enkel probleem is met een 2,5 liter injectie, een 4,0 liter automaat (benzinemotor) of een krachtige 2,1 turbo diesel. Of bent u wat ruiger aangelegd? Waan u dan in de Jeep Wrangier. De Godfather van alle terreinwagens. Stoer, sterk en nog even avontuurlijk als 50 jaar geleden. Leverbaar in een pittige 2,5 liter of een ontzagwekkende 4,0 liter uitvoering. Gaat u voor ultieme luxe, droom dan weg in de Jeep Grand Cherokee. Het nieuwste Jeep model waar elke limousine zich qua comfort, vormgeving en veiligheid graag'Vnee zou meten. Met ABS op alle vier de wielen, een standaard airbag en een motorinkoud van 4,0 liter of maar liefst 5,2 liter V8. Ziet u zichzelf al zitten in één van deze vierwielaangedre- ven droomauto's? Kom naar onze showroom, neem opnieuw plaats en laat uw dromen werkelijkheid worden JCCP tijdens een overtuigende p iroefrit. The American Legend. HOLLANDSE AUTO IMPORTMIJ H.A.I. B.V. Floralaan 2, Rijnsburg. Telefoon 01718 - 2 92 24. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 -18.00 uur. Zaterdag 10.00 -16.00 uur. Je..., Cherokee- v.,nat 61 720 Jeep Wrangler vanaf f 49.400,-. Jeep Grand Cherokee vanaf: 95.800,-. Prijzen op peel kenteken, inel B.T.V., at importeur, excl. tosten rijklaar maten."Grijs kenteken": Jeep Cherokee vanaf: f42.995,- leep Wranpler vanaf: f 39.995,-. leep Grand Cherokee: vanaf 62.533,-. Prijzen op grijs kenteken excl. B.T.W.. af importeer, excl. kosten rijklaar maten Wijziginpcn voorbehouden

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 26