Stevig pak slaag voor Breukink Problemen bij RCL over benoeming nieuwe voorzitter Onrust bij Inter door conflict Bergkamp-Sosa 'Teylingen is een stuk rijper geworden' r w Russische atlete verdedigt marathontitel niet in Leiden Sport Koeman terug naai" Groningen Dreigbrief voor Steffi Graf (INSDAG 26 APRIL 1994 Rob Jacobs gaat Eindhoven trainen eindhoven Rob Jacobs is de komende twee seizoenen trainer van EW Eindhoven. De 50-jarige Rotterdammer werd onlangs ontslagen bij de Griekse club Panahaiki Patras. Hij was eerder werkzaam bij Excelsior, FC Groningen, Roda JC, Sparta en PAOK Saloniki. De eerste-divisieclub is bezig aan een sportief beroerde leriode. De club is gezakt naar de zestiende plaats en staat laatste in de vierde periodestand. Onlangs werd trainer Popovics ontslagen. Hulptrainer Mario Verlijsdonk is tijdelijk de techni sche baas. Jacobs zegt geen probleem te maken van zijn start op laag niveau. „Het is de bedoeling dat we ons op korte termijn vestigen in de top van de eerste divisie en, eventueel, ons via pe- riodetitels gaan opmaken voor de sprong naar de hoogste afde ling." IJsland wint dank zij Gunnlaugsson a vista Bjarki Gunnlaugsson heeft het IJslandse voetbal team zondag de overwinning bezorgd in de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Verenigde Staten. Door een treffer van de 21- jarige Feyenoorder vier minuten voor tijd zegevierde IJsland in de Californische plaats Chula Vista met 2-1. Gunnlaugsson was in de 71ste minuut in het veld gekomen voor zijn tweelingbroer Arnar. Sigurdson gaf IJsland in de twintigste minuut de leiding, Klopas zorgde twee minuten na rust voor de gelijkmaker. Straathof meldt zich aan bij Swift zoeterwoupeJeroen Straathof gaat zijn geluk beproeven als wieleramateur. De Zoeterwoudse schaatser heeft zich aange meld als B-amateur bij de Leidse wielervereniging Swift/Casba. Straathof benut het wielerseizoen om zich zo goed mogelijk voor te bereiden op het schaatsseizoen. UVS-De Sleutels bij LFC leiden Op het terrein van LFC aan de Boshuizerkade wordt va avond de halve finale van de Zilveren Molen gespeeld. Vanaf 20.00 uur nemen UVS en De Sleutels het tegen elkaar op. De speelt op 5 mei in de finale tegen Lugdunum. met Iusei ;niet< lings Leden Saturnus akkoord met fusie leiden Saturnus en Bollenstreek gaan fuseren. De leden van de Leidse handbalvereniging gingen gisteravond akkoord met het plan om het vrouwenteam van Bollenstreek bij de Leidse club te voegen. Bollenstreek komt uit in de eredivisie van het handbal. De vrouwen spelen komend seizoen hun thuiswedstrijden in de Vijf-Meihal. Bij de ledenvergadering van Saturnus waren 38 mensen aanwezig, iets meer dan de helft van het aantal senio ren-leden. Een enkeling stemde tegen het fusieplan. Schakers strijden in India athene De drie tweekampen voor de kwartfinales van het kan didatentoernooi om de wereldtitel schaken van de Wereldfede ratie FIDE worden eind juli, begin augustus in India gehouden. Het betreft de duels Timman (Ned) - Salov (Rus), Kramnik (Rus) - Gelfand (WRu) en Anand (India) - Karasky (VSt). De plaats van handeling is Sanghi Nagar, ruim dertig kilometer van Hydera bad. De tweekampen gaan over acht partijen. Het prijzengeld per tweekamp bedraagt circa 100.000 gulden, waarvan de win naar vijfachtste deel opstrijkt. Trapattoni tekent bij Bayern munchen» Giovanni Trapattoni heeft gisteren een contract voor een jaar getekend bij Bayern München. Hij ging akkoord met een optie voor nog een seizoen. De 55-jarige Trapattoni is werk zaam bij Juventus, waar de Duitse voetballers Möller en Kohier onder contract staan. Trapattoni was de belangrijkste kandidaat om Franz Beckenbauer op te volgen. Hij deed München gisteren kortstondig aan, alleen om het contract van zijn handtekening te voorzien. Zijn salaris zou ruim anderhalf miljoen gulden bedra gen. Trapattoni, die geen Duits spreekt, is een van de succesvol ste clubcoaches aller tijden. Met Juventus won hij zes keer het landskampioenschap en drie puropese bekers. De 3M marathon van Leiden moet het dit jaar doen zonder innares van 1993. De Rus sische Natasja Baljakina, die het parcoursrecord in Leiden op 2 38 minuten en 32 seconden stelde, kiest in juni voor de 42,195 kilometer van Enschede. Jarslov Levandovski, de yvinnaar vorig jaar, verdedigt zijn ti tel in de Sleutelstad op zondag 12 juni wél. De nieuwe wethou der Hans de Goede debuteert in Leiden op de tien kilometer. Het parcours voor de vierde marathon van Leiden staat in middels vast. Het is in grote lij nen gelijk aan dat van vorig Op de Willem de Zwijger hoeven de lopers het lasti ge voetgangerstunneltje niet te R08 ONDERWATER. 0 Bestuur gelast ledenvergadering op laatste moment af leiderdorp cert-jan onvlee Peter Loesberg is nog even voorzitter van RCL. Loesberg, die in De Bloemerd twee termij nen van drie jaar volmaakte, had het plan gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering van de Leiderdorpse zaterdag vierdeklasser af te treden. Die vergadering werd echter op het laatste moment afgelast. Over het hoe die late afgelasting (nogal wat leden meldden zich gisteravond onwetend op het sportpark) wenste het bestuur van RCL gis teravond geen duidelijkheid te verschaffen. De in de regel toch spraakzame voorzitter Peter Loesberg hield het bij: „Geen commentaar". Secretaris Joop Verheijen liet nog wel weten dat het bestuur 'om diverse interne redenen' had moeten besluiten de vergadering geen doorgang te laten vinden. Volgens Verheijen zullen de leden nog deze week in de vorm van een communiqué worden ingelicht. Aangenomen mag worden dat in dat bericht aan de leden onder meer zal staan dat de twee kandidaten voor het voorzitterschap zich hadden te ruggetrokken. Bestuurskandi daat Verheijen als eerste, de door de leden naar vorei schoven Ger Hogervorst gister morgen als tweede. Ook oud raadslid Hogervorst is zet rughoudend in zijn reactie „Het is waar dat ik me als kan didaat heb teruggetrokken Maar verder wil ik over deze zaak eigenlijk niets kwijt. RCL ligt me na aan het hart en ik wil, de club niet in problemen bren gen. Houdt het er maar op dat ik vond dat het belang van RCL niet onder mijn kandidatuur mocht lijden. En dat dat nu wel het geval was." Hogervorst was al eerder in beeld voor een bestuursfunctie bij de leiderdorpse Racing. Tot voor kort hield hij de boot af, omdat hij er door zijn lidmaat schap van de gemeenteraad te weinig tijd voor zou kunnen vrijmaken. Een bezwaar dat door de resultaten van laatst ge houden verkiezingen van tafel verdween, omdat Hogervorst net niet in de nieuwe gemeen teraad werd gekozen. Die gang van zaken vormde voor een aantal leden de reden een handtekeningenactie te be ginnen waarin Hogervorst als kandidaat-voorzitter naar voren werd geschoven. Een actie die De Ronde van Spanje lijkt voor Erik Breukink al verloren voordat de etappekoers goed en wel is begonnen. De Ne derlander kreeg gisteren een gevoelig pak slaag. Uitgere kend in het onderdeel waarop hij ooit specialist was, het racen tegen het uurwerk. valladoud anp Op het negen kilometer lange traject was hij 43 seconden langzamer dan winnaar Tony Rominger, bijna vijf tellen per kilometer. De dertigjarige ren ner finishte in Valladolid in de proloog op de twaalfde plaats. Rominger bevestigde met de winst in het ritje van negen kilo meter zijn favorietenrol. De Zwitserse titelverdediger, hij won de Vuelta in 1992 en '93, was op de korte afstand twintig seconden sneller dan zijn land genoot Alex Zulle en 24 tellen rapper dan Melchior Mauri. De nederlaag ten opzichte van de ontketende Rominger lag in de lijn der verwachtingen. Maar Breukinks verlies doet ex tra pijn omdat hij zelfs een ren ner als Delgado, bepaald geen expert in tijdritten, voor diende te laten gaan. Breukink startte als 43ste. Hij had op dat moment geen enke le richttijd. De turbo-jongens kwamen pas later aan de beurt. Direct na zijn rit, de snelste tot dat moment, toonde hij zich niet ontevreden, maar hij ver wachtte explosies van de 'vlie gende monsters' als Rominger en Zülle. Zijn vermoedens ble ken juist. Vooral Rominger im poneerde. De Zwitser raffelde het bochtige parcours in het centrum van Vallodalid met een gemiddelde van ruim 51 kilo meter per uur af. „Mijn uitgangspunt was niet te veel tijd te verliezen op Zül le", gaf Rominger na afloop toe. „Maar toen ik na een derde deel te hebben afgelegd, hoorde dat ik drie seconden sneller was dan Zülle ben ik voor de winst gegaan. Vorig jaar won hij de proloog, maar raakte de volgen de dag de gele trui al weer kwijt. Ik hoop dat mij dat niet over komt." Na het machtsvertoon van de Helveet is de vraag gerechtvaar digd wie hem van de derde ach tereenvolgende zege in de Vuel ta kan afhouden. Breukink in ie der geval niet. Hij is kansloos voor de eindzege en zal evenals verleden jaar weer in dienst van Alex Zülle moeten rijden. De jonge Zwitser was vorig jaar de enige die Rominger seri eus tegenstand bood. Ploeglei der Manoio Saiz had gehoopt dat hij dit keer zowel Zülle als Breukink zou kunnen inzetten De Zwitser Tony Rominger reed gisteren alle hoop van Erik Breukink aan diggelen in de proloog van de Ron de van Spanje. Rominger won de tijdrit over 9 kilometer in 10 minuten en 35 seconden. foto»fp> in de strijd tegen Rominger. Na één dag kan de Spanjaard zijn strategie al weer aanpassen. Volgens Saiz zit het bij Breu kink tussen de oren. De team chef van ONCE heeft een zwak voor de Nederlander, maar zou graag zien dat die zich vaker opjut. Iets meer temperament toont, zoals de Spanjaarden. „Hij is ervan overtuigd als je met hem praat, maar als je ver- benutten. In Leiderdorp wordt de Hoogmadeseweg op last van de politie gemeden. In plaats daarvan slaat het peloton op de Engelendaal ter hoogte van de Heinsiuslaan linksaf. Via een lus om de Winkelhof komt de meu te vervolgens uit op de Persant Snoepweg. In Leiden volgen nog twee praktische aanpassingen. De splitsing tussen deelnemers aan de hele en halve marathon ge schiedt na de Lage Morsweg bij de Damlaan (marathon) en Vandellaan (halve marathon). Daarnaast is de Haagse Schouwbrug dit jaar zelfs voor hardlopers onneembaar. In plaats daarvan komt de busbrug tussen de Hoge Morsweg en de Rijndijk. Groningen Erwin Koeman praat met oud-verzor ger Sjonie Visser van FC Groningen, vlak nadat hij de onderhandelingen met zijn oude club heeft af gerond. PSV'er Koeman tekende een vierjarige overeenkomst met Groningen, waar hij al twee keer eerder voetbalde. Twee jaar zal Koeman als speler actief zijn, daarna wordt hij hoofd opleidingen en krijgt hij tevens enkele pr-taken in zijn pakket. De mogelijkheid om te blijven voetballen was voor Er- win Koeman (32) de doorslaggevende reden om de verlaagde aanbieding van PSV te negeren en voor FC Groningen te kiezen. „Ondanks mijn liesblessu re voel ik me nog fit genoeg. Bij PSV zou ik volgend seizoen vermoedelijk niet meer aan spelen toe zijn gekomen", aldus Koeman. foto anp leiderdorp rob onderwater Teylingen maakt zich op voor een terugkeer naar de KNVB. Komende zondag kan het ge beuren. De Sassenheimse afde- lingsploeg heeft tegen Warmun- da één puntje nodig om het kampioenschap te kunnen .vie ren. Trainer Bert Kort is voorzich tig met zijn uitlatingen, maar het kan nauwelijks meer mis gaan met roodzwart. Een punt uit twee wedstrijden, dat moet voor de ploeg van de Leider- dorpse trainer toch een koud kunstje zijn. Immers, Teylingen manifesteert zich dit seizoen als een evenwichtige, volwassen ploeg. Zover is het echter nog niet. Eerst wacht de strijd om de Leidsch Dagblad-Cup. Op het tweede veld van sportpark Mid- delmors is Rijnsburgse Boys vanavond de tegenstander in de kwartfinale. Een wedstrijd die de zaterdageersteklasser liever niet gespeeld had in dit stadium van de competitie. Kort: „Rob Kiebert, de trainer van Rijns burg, belde me zondagavond nog op. Hij wilde de wedstrijd verschuiven naar een latere da tum. Hij zat met geschorsten of zo. Ik heb vastgehouden aan de dinsdagavond. Veel van mijn spelers werken in de bollensec- tor en willen ruim van tevoren weten wanneer ze moeten voet ballen." Kort weet dat het vanavond moeilijk wordt tegen het 'grote' Rijnsburg. „Maar ik ga er op voorhand niet vanuit dat we verliezen. De wedstrijd begint bij 0-0 en als mijn spits een kans krijgt, schiet-ie de bal er ook tegen Rijnsburgse Boys in. Zo simpel ligt dat." Aan de motivatie zal het zeker niet liggen. „We zijn in de win- ning-tnood Zulke wedstrijden zijn voor een club als Teylingen natuurlijk prachtig. Wij hebben niks te verliezen. Van een ne derlaag met 5-0 zal niemand wakker liggen." Kort vindt dat zijn ploeg een stuk rijper is dan twee jaar gele den, toen de club uit de KNVB kukelde. „Het elftal was toen jonger, minder ervaren en daar door hadden we het moeilijk dat seizoen. Volgend seizoen zal dat anders zijn. We hebben na genoeg dezelfde spelers, maar die jongens zijn wel beter ge worden." Kort zal komend seizoen niet meer aan het roer staan. Na vier seizoenen maakt hij de stap naar SJZ. Een vierdeklasser, ten minste, momenteel nog een vierdeklasser. Zijn nieuwe werk gever heeft zich nog geenszins in veiligheid gespeeld. De kans dat Teylingen promoveert en SJZ degradeert, waardoor Kort komend jaar wéér in de Afde ling werkzaam is. is groot. Kort: „Ik wilde niet blijven bij Teylin gen. Voor mezelf niet en voor de club niet. Na vier seizoenen gaat de scherpte er een beetje vanaf. Vandaar mijn overstap naar SJZ. Het is jammer dat de club in moeilijkheden verkeert, maar ik neem aan dat ze er alles aan zullen doen om in de vierde klasse te blijven." Programma Rijnsburgse Boys - Teylingen, FC Lisse zaterdag - Katwijk. Aanvang beide wedstrijden: 19.00 uur. Toverdrank is erg in trek hong kong Een order ter waarde van bijna vier miljoen gulden heeft Ma Junren ontvangen voor zijn magische drankje, gebaseerd op het bloed en vlees van schildpadden. Het wondermiddel waarmee de successen en wereldrecords van de Chinese atletes wordt verklaard. Tijdens een jaarbeurs in Guang zhou hebbefl vertegen woordigers yan onder meer de Verenigde Staten. Groot- Brittannië. Japan, Zuid-Ko- rea, Maleisië, Thailand en Hong Kong de 'Tonic N. 1 de Ma' besteld. Ma Junren had bijna een kwart eeuw nodig om zijn middel te ontwikkelen. Hij wordt in China op handen gedragen. Dank zij het magische ipe- dicijn verpulverden Wang Junxia en Qu Yunxia we reldrecords op de 1.500, 3.000 en 10.000 meter. wenen jurriaan van wessem gpd-verslaggever Inter Milan kan nog altijd de graderen uit de Serie A. De top club heeft komend weekeinde in de slotronde nog een punt nodig om zeker te zijn van handhaving, maar voorlopig wordt het blauw-zwarte kamp geplaagd door andere proble men. Aan de vooravond van de eerste Finalewedstrijd om de UEFA Cup tegen Austria Salz burg heeft een conflict tussen Dennis Bergkamp en Ruben So- sa voor grote onrust in de selec tie gezorgd. De topscorer uit Uruguay wordt op voordracht van de Amsterdammer na dit seizoen uit de ploeg gezet. De hoge transfersom voor Bergkamp is de oorzaak van het vertrek van Sosa. Voorzitter Pel legrini kan onmogelijk de oud- Ajacied na een jaar uit de selec tie gooien en daar moet de bes te speler van Inter in de afgelo pen jaren voor boeten. Sosa snapt er niets van. „Bergkamp en ik kunnen blijkbaar niet sa men spelen. Ik heb er alles ge daan om met hem communice ren, om hem te begrijpen en om hem te helpen, maar hij mag me niet en wil niets van me weten. Het is voor iedereen die verstand van voetbal heeft duidelijk wie er dit seizoen heeft gefaald. Maar nu moet ik mijn koffers pakken." Ruben Sosa. die in 1989 tot de beste voetballer van de Copa America werd uitgeroepen, baalt gigantisch, maar hij wil tenminste de UEFA-Cup win nen. „Omdat Fontolan is ge schorst, kan de coach niet om me heen. Trouwens de aanhang van Inter zou het niet pikken als ik er naast sta. Ik heb in twee jaar 35, vaak cruciale, treffers gemaakt. Ik hoop mijn waarde voor de ploeg nog eens te on derstrepen met een of twee doelpunten tegen Austria." Bergkamp hult zich in stilzwij gen. Hij weet dat hij pas vol gend seizoen zijn zin krijgt met een ploeg, die geheel in zijn dienst zal spelen. Een elftal met vier middenvelders en Berg kamp achter twee spitsen. Vanavond zal het 'oude' Inter nog te zien zijn. Voor Zenga, Bergomi, Ferri en Sosa die na dit seizoen vertrekken is dit de laatste kans om de tifosi voor zich te winnen. Austria Salzburg lijkt een ideale tegenstander, omdat de Oostenrijkse ploeg drie basisspelers mist vanwege schorsingen: Hutter, Feiersinger enj hamburg een mes in de rug gestoken door een gestoorde fan van Graf. De Servische, die in de Verenigde Staten woont, heeft sindsdien niet meer gespeeld. In verband daarmee hebben de organisatoren in Hamburg tal van extra veiligheidsmaatre gelen genomen. Alle speelsters hebben twee lijfwachten en een groot aantal politiemensen in burger is dagelijks actief. Een paar dagen geleden werd bekend dat ook Boris Becker en zijn gezin met de dood zijn be dreigd. Kort voor het begin van het ten nistoernooi in Hamburg heeft de plaatselijke politie een ano nieme dreigbrief aan het adres van Steffi Graf ontvangen. Daar in staat onder meer: „Als Steffi in Hamburg speelt, komt er een nieuwe aanslag. Ook anderen kunnen het slachtoffer worden, want wij spelen niet met keu kenmessen." Een jaar geleden werd de toenmalige nummer één van de wereld, Monica Seles, op het complex van Rothenbaum met wellicht mede werd gestimu leerd door voorzitter Loesberg. In de laatste Roodwitter (het clubblad van RCL) daagde Loes berg de leden uit het nu eens niet bij woorden te laten. En: „Je zult mensen moeten heb ben die zich echt kandidaat la ten stellen en eventueel tijdens de ledenvergadering een stem ming aandurven met mede kandidaten." In datzelfde club blad maakte het RCL-bestuur de kandidatuur van Joop Ver heijen als voorzitter bekend. SCOREBORD PRIJSVRAGEN |S: 112 t - 72 - 74 - 75 - 76 - 0. 16: Eerste pri|S (|ackpot): geen win 1039.10, vierde js: 5354 winnaars f. 21,70. vijfde pri|S: '74.221 winnaars!. 5.00. Cijferspel 6 cijfers goed geen winnaar, 5 cijfers goed: 3 winnaars, 4 cijfers goed: 28 winnaars, 3 cijfers goed 257 winnaars, 2 cijfers goed: 2561 winnaars. Vaste prijzen. VOETBAL SCHAKEN SNOOKER ide Wattana (Thai/5) Morgan 9, White (Eng/3) - Foulds TENNIS volgens twee uur later met hem overlegt is zijn geestdrift stuk ken minder. Bij Breukink zit het hoofdzakelijk in zijn hoofd. Het is psychisch", meent Saiz. „Li chamelijk is hij gezond." :eber (Bel) Kamstra (Ned) i Courier (VSt) 2.876. 5 Ivams 1 351. 23. Haarhuis 1207. 66 Eltingh I Date (Jap) 124.83. 9 Mary Joe Fernan- z (VSt) 123.02. 27. Schultz 56.225 WIELRENNEN (Ita) 0.35. 9. Montoya (Spa) 0.37, 10 Delgado (Spa) 0.39, 11. Apar.cio (Spa) 15 De Santos (Spa) 0.50, 54 (38.929 km/u). 2. Chiappucci (Ita). 3. Del- la Santa (Ita) 0 10. 4 Gh.rotto (Ita) 0.27. IJSHOCKEY Oostenri|k 2-2 (1-0 0-0 Groep b Zweden Noorwegen 3 3 (1-02 2 0-1), Finland - Tsiechie 4-4 (10 1-3 2 1), Frankrijk - Verenigde Staten 1-5 (1-2 0 1 0-2). Stand 1 Verenigde Staten 12. 2 Finland 1-1. 3 Tsiechie 1 14 Zweden 1-1,5. Noorwegen 11,6. Frankri|k 1 -0 Finales vier tegen vier op velden Rijnsburg Op het terrein van Rijnsburgse Boys wordt woensdagmiddag de finales van vier tegen vier ge speeld. De Afdeling Leiden ver wacht 95 teams voor het evene ment. Er wordt om 14.00 uur begonnen. De dag wordt rond 19.00 uur afgesloten. VOETBAL - De tuchtcommissie van de Duitse Voetbal Bond doet vandaag uitspraak over het protest dat FC Nürnberg heeft ingediend tegen de uitslag van de wedstrijd van zaterdag tegen Bayern München (1-2). Volgens Nürnberg keurde scheidsrech ter Osmers het eerste doelpunt van Helmer ten onrechte goed. Televisiebeelden wezen uit dat de bal de lijn niet was gepas seerd. SPORT OP TV 19 30 20 00 EURO Eurosportnews 20.30 20 35 RAI UNO: Sport. 21 30 22 05 BRT 2 Sport 22 00 22 15 RTL 5 Sportmeu» 22.20-22.50 8BC 2 WK Snooker 23 00-01 00 EURO Snooker Europeen Lm gue (Stephen Herxjry A

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17