Oranjebitter verbitterd Dver halveren subsidie Maarten Op de automatische piloot door de streek Spanjer veilt voor Amnesty Alphen evalueert de Leiden Regio Kleine bijdrage niet te veel Vragenuurtje Stompwijkers woonruimteverdeling IAANDAG 25 APRIL 1994 Gemeentebestuur Rijnwoude niet welkom bij optocht in Hazerswoude-Dorp' Dronken man negeert politie Een 40-jarige automobilist uit Voorschoten v zaterdagnacht zo dronken, dat hij de stoptekens van een politie wagen niet zag of maar liever negeerde. De man reed in zijn woonplaats vanaf de verkeerde kant straten met eenrichtings verkeer in. Bij zijn woning achterhaalde de agenten de man. Hij Kf kreeg 800 gulden boete. Winst voor bowltrio .ex»»*» Het trio Jan Haring, Lien Lek en Bert Verlaan heeft za terdag het indoorbowltoernooi in Ter Aar gewonnen. Tweede z werd het trio Harm Bijdemarsschen, Sien van der Jagt en Jan van Rijn. Jan Hoogervorst, Pien van der Pijl en Truus Wijnands behaalden de derde prijs. Aan het toernooi van de Teraarse ver eniging De Bowlsjewieken in sporthal De Vlinder deden 18 trio's Dief steelt tas uit consultatiebureau liiDERDORPEen 36-jarige Leiderdorpse is vrijdagmiddag ruim 400 gulden armer geworden. Ook raakte zij haar rijbewijs, bank en giropassen kwijt. De vrouw was met haar baby op bezoek in het consultatiebureau en had haar tas even op een bureau ge legd. Een onbekende man sloeg in een onbewaakt moment zijn n verdween met de tas. Auto gestolen leiderdorp» Van de Peppelschans in Leiderdorp is zaterdagnacht Opel Kadett gestolen. Een getuige zag de diefstal e schuwde de politie. HoevCel de omgeving werd afgezocht werd het voertuig niet meer gevonden. Levensmiddelen uit auto geroofd leiderdorp» Dieven hebben dit weekeinde uit een winkelwagen, de Eikenlaan in Leiderdorp geparkeerd stond, een hoe veelheid levensmiddelen gestolen. De daders vernielden een ruit de wagen te kunnen komen. Bromfietser rijdt op voorganger aarlanderveen Een 17-jarige bromfietser uit Ter Aar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een ongeval op de Aarlanderveenseweg. De Teraarder botste door op een fietser die voor hem reed en viel. Hij is met hoofd- en schouder letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. Flinke buit bij inbraak alphen aan den run Bij een inbraak in een Chinees-restaurant aan de Burgemeester Bruins Slotsingel in Alphen is zaterdag nacht voor ruim 8000 gulden gestolen. De daders haalden het geld uit de kassa en uit de kluis en braken enkele gokkasten open. Ook namen zij een videocamera en videorecorder mee. De inbrekers hebben met een kei uit de tuin een ruit van het res taurant verhield. Drie gewonden bij aanrijding tlanderveen» Bij een botsing op de kruising provinciale weg Achttienkavels in Aarlanderveen zijn gistermiddag een 70-ja- je vrouw uit Uithoorn en een 66-jarige vrouw en een 71-jarige man uit Canada gewond geraakt. De vrouw uit Uithoorn be stuurde een auto die op de kruising werd aangereden door een personenauto, die werd bestuurd door een 27-jarige Nieuwko pen Volgens de politie gaf de Nieuwkoper geen voorrang aan de auto van de Uithoornse. De drie gewonden moesten door de brandweer uit het wrak worden bevrijd. Zij zijn met onbekend verwondingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Leiden. DUIVENBRICHTEN 'De duiven vlogen dit weekend Iterson7. _J!vanuit Arras. P.V. Leiderdorp: _P.V. De Blauwkras: D. van Seggelen 12, 5; R. v/d "jP. Landesbergen 1, 3, 4; Comb. Nieuwendijk 3, 7, 9; W. van "^Montanje 2, 6; A. Houweling 5; Oosten 4, 10; M. Reijerse 6, 8. H. Koome 7, 8; Comb, v/d Blom P.V. De Rijnklievers: '9,10. F. Ladan 1, 8; J. Kok 2; J.C. Ze- LP.V. De Vriendenclub: venhoven 3, 4, 9; C.H. Kop 5; H. R. v/d Dop 1, 9; L. Koopman 2; v/d Star 6; G.H. v/d Poel 7; J. Comb. Bodijn en zn. 3, 8; A. v/d v/d Wal 10. Lee 4; A. Noest 5; A.J. Link 6; Th. P.V. Het Oosten: Dongelmans 7; C.P. Gijsman 10. W. Kop 1, 3; Bob van Putten 2, P.V. L.P.C.: 4, 6, 7, 8, 9, 10; Comb. Mooten- K. Lefebre 1, 5; H. Pen 2; P. de v/d Hoogt 5. long 3; Groenendijk Korte 4, Vanuit Moeskroen P.V. De Zwa- 6, 7; J. Staffeleu 8; J. v/d Hoogt luw: 9; Verhage-v/d Horst 10. P.V. De Reisduif: G. Hoogervorst 1, 8; P. van N. de Groot 12, 9, 10; H. Dus- Leeuwen 2; v/d Kooy-de Best 3, >wa 3; W. Ouwersloot 4, 8; 4, 10; N. Meeuwenoord 5, 6; A. Comb. Hartevelt 5, 6; S. - van van Wissen 7,9. urgemeester Boelen hoeft niet te komen bij de optocht ^e^rpc [i aubade bij Huize Driehof op koninginnedag in Ha- gent ?rswoude-Dorp. Vooral de eerste burger van Rijnwoude de da( orcJt gezien als verantwoordelijk voor het terugdraaien Pn an de subsidie voor het traditionele evenement in het orp. Ook de andere leden van het college ziet men liever tzonl 'et komen. »Wij kunnen uiteraard niet beletten dat Boe- letweJn of een van de wethouders komt, maar ik wil het atste woord en iedereen uitleggen waarom wij in actie jn gekomen", zegt Karin van Tol van het Comité Oran- /instébitter. comité bestaat uit een aan- /erontruste ouders van ba- sschoolleerlingen die zich oos maken over het halveren de subsidie voor de oranje- :tiviteiten. ,,ln plaats van ruim )00 gulden krijgen we nu maar 00 gulden. Bestemd voor de estelijke optocht en voor de 1 ctiviteiten van Hazerswoudse oys", legt Van Tol uit. „Voor •t verzekeren van de 200 deel- •mende kinderen ben je alleen !80 gulden kwijt. Daarnaast ril je toch ook een tractatie ge- Met die aalmoes kun je liets. Wij willen niet opdraaien oor het tekort in het huishoud- oekje van de gemeente. Wel iel geld voor een nieuw ge- leentehuis. Dus hebben we die 500 gulden geweigerd Die vermindering van de bij drage was het gevolg van een ander subsidiebeleid van de ge meente. In de vier kernen wer den tot voor kort de activiteiten afzonderlijk gesubsidieerd. Om tot een gelijkschakeling te ko men werd een gemiddelde ge nomen. Voor Hazerswoude- Dorp betekende dat een halve ring van de bijdrage. In dat be leid wordt ook uitgegaan van het vragen van een bijdrage aan de ouders. De optocht werd tot voor dit jaar georganiseerd door de ou derraden van de plaatselijke ba sisscholen. „Dat was altijd ai een probleem. Dankzij fïnancië- oegstgeest liesbeth buitink Wijdbeens staat hij op het to neel in het multifunctioneel centrum 't Groot Proffijt. Als hij 'eenmaal, andermaal, verkocht' roept, slaat Maarten Spanjer met een forse slag van de hamer op een houten stoel. Een vrij willigster van Amnesty Interna tional kijkt af ten toe angstvallig of de stoel het nog wel houdt. De kinderen in de zaal heb ben binnen handbereik het kaartje dat ze moeten opsteken om te bieden. Spanjer houdt een blokje met water omhoog, waarin poppetjes heen en weer bewegen. „Wie biedt een kwart je?" Een jongentje steekt zijn kaartje op en snelt meteen naar voren, in de veronderstelling dat het gebaar alleen voldoende is om het begeerde voorwerp te kunnen kopen. Spanjer doet of hij de andere bieders niet ziet en geeft een klap met de hamer. Niet elk. voorwerp gaat even grif van de hand. De kinderen weigeren te bieden op een aard- enwerken fles jenever, zelfs al liegt Spanjer dat die nog vol is. „Niemand een kwartje? Dan gooi ik hem kapot", roept de acteur uit de NCRV-serie 'Taxi' en de fles slaat in duizend stuk ken uiteen, tot hilariteit van het publiek. VRIJE TIJD Ouderenbond De ouderenbond ANBO in Al phen yiert op dinsdag 26 april haar tienjarig bestaan in het dienstencentrum Driehoornc aan de Uranusstraat. Om tien uur is er een ontvangst met kof fie, om twaalf uur is er een fees telijke lunch, daarna is er bingo en zijn er demonstraties gym nastiek en volksdansen. Om vier uur is er een receptie met plaat selijke politici. Voor informatie: 01720-36132. Begin woningbouw in Middelland ter aar» Binnenkort wordt er eene begin gemaakt met de bouw van 18 sociale huurwoningen in de wijk Middelland III in Ter Aar. De commissie financiën ging akkoord met de hoogte van de huurprijs van 675 gulden per maand. De woningen bestaan uit appartementen die in twee bouwlagen worden gebouwd. stompwuk» De inwoners van Stompwijk krijgen vanavond de gelegen heid vragen, klachten en op merkingen te bespreken met het l-eidschendamse college van B en W. De burgemeester en vier wethouders zitten vanaf 19.30 uur gereed in het dorps huis aan de dr. Van Noortstraat. De vragen en klachten kunnen over van alles gaan; de straat, de buurt of het beleid van de ge meente. Burgemeester Boelen van Rijnwoude is nog onkundig van het feit dat de ouders hem liever niet zien bij de optocht en aubade bij Huize Driehof. Maar ook begrijpt hij de boos heid van de ouders in Hazers woude-Dorp niet. „Ik probeer iedereen voortdurend uit te leggen dat de nieuwbouw van het gemeentehuis niets te ma ken heeft met zwembaden, subsidies of andere zaken. Het geld voor de nieuwbouw komt uit een andere pot. Dat kun je niet gebruiken voor iets an ders. Bovendien hoeft de ge meente niet voor alles te beta len. Dat is door de gemeente raad beslist. Een kleine bijdra- Ie steun van de ouderraden luk te dat nog steeds. Nu de subsi die wordt gehalveerd kon de ouderraad het financieel niet meer aan. Begrijpelijk want ook daar heeft men een bescheiden kas. Gesprekken met het ge meentebestuur leverden niets op. Alleen de raad van wethou- ge voor de optocht is niet te veel gevraagd", aldus Boelen. Dat hij zelf wordt gezien als de boosdoener vindt hij jam mer. „Maar ik kan er niets mee. Dat hoort bij het vak. Als je niet tegen kritiek kunt moet je een ander beroep kiezen." der Hoogendoom om maar een bijdrage van de ouders te vra gen of de middenstand langs te gaan." De ouders lieten het er echter niet bij zitten. Een groep van zeven vaders en moeders stak de koppen bij elkaar. „Toen bleek dat wij niet de enige wa ren. Bijna alle ouders waren ra zend op de gemeente. Ook de boeren die voor de optocht de tractoren ter beschikking stellen vonden het een rotstreek. Eerst proberen ze ons het zwembad af te nemen. Dank zij vele vrij willigers kan het bad openblij ven en nu probeert de gemeen te de optocht de nek om te draaien. Te gek voor woorden. Vooral dan het argument om maar bij de middenstand langs te gaan. Die worden toch al van alle kanten benaderd", vertelt een kwade Van Tol. Dank zij het Comité Oranje bitter is er komende zaterdag toch een feestelijke tocht door het dorp. Al zal die wat ludieker zijn dan gebruikelijk. Het comi té wil duidelijk laten merken dat ze boos is op de gemeente. Hoe dat ludieke karakter er uit komt te zien wil Karin van Tol liever nog even voor zich houden. „Anders gaat het effect verloren. We hebben alle verenigingen gevraagd om mee te doen, want wat betreft het subsidiebeleid is er veel aan de hand in de ge meente. Maar laat duidelijk zijn dat we de optocht niet misbrui ken. Het blijft een feestelijk ge beuren voor de kinderen." duin- en bollenstreek irene nieuwenhuuse Op de boulevard en verder op het Wantveld stonden de toe schouwers bij het bloemencor so zeker vier tot vijf rijen dik. Op het Wantveld draaiden de wa gens en reden daama terug naar de boulevard, waar zij het gehele weekeind bleven staan. Op het Wantveld verlieten de vele vrouwelijke en dit jaar een groter aantal mannelijke figu ranten de wagens. Ze hadden er een lange dag - het corso was om tien uur uit Haarlem gestart - opzitten. Hun armen konden de meesten nauwelijks nog ge bruiken. De hele dag hadden ze hun bovenste ledematen 'in de automatische piloot' gedaan en hadden ze zich suf gezwaaid naar de ruim miljoen corsobe zoekers. In Sasssenheim vergaapten Torben en Lizzie Simonsen zich er in elk geval aan. Sinds drie maanden wonen de Denen in Wassenaar, Torben werkt op de Deense ambassade in Den Haag. Ze zijn inmiddels al twee maal naar de Keukenhof ge weest. Vooral Lizzie kan haar enthousiasme in de bocht van de Wilhelminastraat nauwelijks bedwingen. Ze klimt, ondanks een strakke rok, in het perkje van de gevallenen, zodat ze een hoog en daardoor goed over zicht heeft. Voor elke wagen die haar goedkeuring wegdraagt, begint ze luid te applaudiseren. Hotdog Na enige tijd nemen drie vrou wen uit Berlijn en een oudere Sassenheimse dame deze ge woonte over en zo wordt het Velen zijn het afgelopen weekeind op de boulevard in Noordwijk een kijkje ren zorgde de verlichting van de wagens voor een sprookjesachtige sfeer. daar tussen dé viooltjes van het perk een vrolijke boel. Alleen de hotdog-verkoper, die tot de komst van het corso goede za ken deed, wordt allengs triester. „Als de mensen kijken, eten ze niet en straks na het corso, heeft iedereen weer haast om weg te gaan." Hij maakt zijn bakken maar alvast schoon en gluurt af en toe naar de bloemenstoet. Behalve in de steden, naast Haarlem worden in de loop van de dag Heemstede, Benne- broek, Hillegom, Lisse, Noord- wijkerhout, Sassenheim en tot slot Noordwijk aangedaan, is het ook tussen de plaatsen steeds behoorlijk druk langs de route. In de buurt van buurt schap De Engel bijvoorbeeld staat het drie rijen dik. Hoewel de organisatoren van wege het koude weer van de af gelopen tijd angst hadden dat er niet voldoende kleurvariëteiten gaan nemen naar de praalwagens van de hyacinten voorhand en zouden zijn, zal de gemiddelde corsobezoeker daar weinig van gemerkt hebben. Het rose was inderdaad wat schaars en slechs op één wagen uitbundig ge bruikt. het geel was vervangen door dubbele narcissen. „Och met een beetje improvi satie kom je er altijd wel uit, maar echt. we hebben begin de ze week met kromme tenen ge- van het corso. Vooral in de avondu- FOTO DICK HOGEWONING i zeten, omdat we de cellen toen nog leeg hadden. Afgelopen i donderdag moest er nog hya- cinten worden geplukt. Haast werk, maar het resultaat is toch ongekend mooi, dank zij de i hulp van al die medewerkers, zonder wie een corso niet mo gelijk is", vertelt Pennings. Eén ding staat volgens hem vast. volgend jaar komt er weer een corso. Ook de datum is inmid dels bekend: 22 april 1995. Bij de verdeling van de ta ken voor koninginnedag is overigens binnen het college besloten dat wethouder Gerrie van der Lecq (PvdA) naar Ha zerswoude-Dorp gaat. „Met plezier doe ik dat. Ik heb met de ouders gesproken en ik ben welkom. Daarna moeten we met z'n allen maar eens om de tafel en de zaak nog eens be spreken". aldus de gloednieu we wethouder van welzijn. a Tol en Betty Platteel (van links naar rechts) v De gemeente Alphen en de wo ningbouwverenigingen gaan het ruim één jaar oude woon ruimteverdelingssysteem eva lueren. Een deel van de woningzoe kenden en alle huishoudens die het afgelopen jaar een woning een van de woningbouw verenigingen hebben, krijgen daarom begin mei een enquête formulier toegestuurd. Ge vraagd wordt onder meer naar de mening over het nieuwe sys teem in vergelijking met het vo rige en wat de woningzoeken den van de woonmarktkrant vinden. Het nieuwe woonruimtever delingssysteem draait sinds 1 april 1993. In dit nieuwe sys teem worden de vrijgekomen huurwoningen van woning bouwvereniging Alphen aan den Rijn en woningbouwvereni ging St. Jozef gepubliceerd in de Woonmarktkrant Alphen aan den Rijn. Woningzoekenden hebben een abonnement op de Woonmarktkrant. Door middel van het invullen van een woon- bon uit die krant kunnen ze hun belangstelling voor een vrijge komen woning kenbaar maken. Autokrakers slaan slag in Alphen Autokrakers hebben het afgelo pen weekeinde in Alphen weer flink huisgehouden. In totaal werden niet minder dan 25 au to's op diverse plaatsen in het dorp opengebroken. De buit be stond voornamelijk uit autora dio's. Van de daders ontbreekt elk spoor. KINDERDAGVERBLIJF OPEN - De kinderen konden er al vanaf de jaarwisseling terecht, maar tot nu toe droeg het kinderdagverblijf aan de Herenweg in Rijnsaterwoude alleen de anonieme titel 'Ja- cobswoude'. Een dansende en spelende beer op het plein bij de of ficiële opening afgelopen zaterdag verraadde al een beetje hoe de gloednieuwe aanbouw van de peuterspeelzaal gedoopt zou wor den. Voormalig PvdA/Burgerbelang-wethouder C. de Lange ont hulde het bord van 'kinderdagverblijf Baloe'. Behalve speelgoed en kinder boeken tracht Spanjer ook kunst te veilen aan de volwasse nen. Die houden echter de hand op de knip en bieden niet op de zijden kussen, bewerkte spiegels of sierraden. Een meis je is de versplinterde fles nog niet vergeten. „Gooi het maar niet kapot", maant ze Spanjer bezorgd. De kinderen leren ook snel hoe ze tegen elkaar op moeten bieden'. Spanjer houdt een blau we knuffelbeer ophoog. „Die heeft Rob Fruithof in het pro gramma Waku Waku aan Sylvia Millecam gegeven, maar die liet hem in de studio liggen", be weert hij. Twee vriendinnetjes proberen elkaar te overbieden. Bij 5,50 gulden moet één van de twee afhaken. „Dat betaalt je moeder toch wel", zo probeert Spanjer vergeefs haar toch nog over de streep te trekken.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9