Scorebord
ir
etf!
Van Doorn
behoudt
leiding
IAANDAG 25 APRIL 1994
-CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463
OREBORD
iMATEURS
RKAW 2 1-1, Rijswijk 2-RVC 2 1-0, GDS
2-HDVS 2 1-1, Lens 2-Alphense B 2 3-1.
ADO 2-HMSH 2 3-1, Blauw Zwart 2-Velo 2
3-0, UVS 3-Altior 2 3-3
RES.VIERDE KLASSE A: VCL 2-Lugduni
2 5-1, Alphense B.3-LFC
Meerburg 2 5-2, SVLV 2-V
SPORTPRIJSVRAGEN
5-8-23-33-34-38 Re<
TOTO 16
Rohda 3-4 Blauw Wit 3-1
HOOFDKLASSE (degradatie) C: D0S'46-
De
irke kj,STE
a College 69-85, Tonego-
monte 74-85. Wiuld
3-5 EKCA 3-0
HOOFDKLASSE (degradatie) D: DKOD-
en Geel 22-8, DEVD-HKV/Ons T
,t 12-14
42 53,226, 8. Torrontegui (Spa) April.a
42.53,399, 9 McCoy (Aus) Apnlia
43.12,534, 10. Casanova (Ita) Honda
43.12,892, 11. Bodelier Honda. Uitgeval
len Spaar, Stand WK na drie wedstrijden.
9.187 Brug, 1 Huang Lipin (Chi) 9.775.
2 Sjaripov 9.612. 3 Nemov (Rus) 9.575.
4 Sjabajev (Rus) en Ivanov 9.550. 6 Sjer
bo 9,525, 7 Jung Jin-Soo(ZKo) 9,487. 8
Lee Yoo-Hyung (ZKo) 9,450. Rek, 1 Sjer
bo 9,687, 2. Sujjola (Hon) 9,537, 3 trio41,x
Ivankov 9,500, 4 Umpphrey (VSt) 9,487,
5 Fakusz (Hon) 9,450, 6 Pegan (Slw) Duindig
Groeneweg 2-Gouda 2 1-2
n 3-Nieuwkoop 2 1-2.
n Helder 30-30
22 12 5 5 29 46 - 29
22 10 3 9 23 37 - 42
LANDELIJKEJEUGD
23 5 9 9 19
i 10 18 40 - 52 4-2, UVS-Elinkwijk 2-1, Veendam-Heracles0-0.
Groningen 17-28 Elinkwijk 17-14
Utrecht 17-25 Emmen 19-14
Hollandia 18-25 Veendam 19-13
5: Capelle-SpakenburgO-O, S
ADO 18-17 Cambuur 16- 6
A-JUN TWEEDE DIVISIE B: Quick Boys-
VCS 1-6. RKC-Middelburg 1-0, RVC-QuiCk 4-1.
Spijkemsse-DHC 3-3, Westlandia-Xerxes 1-0.
RKC 16-25 DHC 16-14
Spiel 77: 6579117
BELGISCHE LOTTO
9-26-29-32-39-42 Reservegetal: 8
Joker, 6845835
(onder voorbehoud)
ATLETIEK
Groningen 30-38
OVERGANGSKLASSE A: Nieuwerkerk-KVS
8-10, Oranje Wit-TOP 13-15, Sparta(N)-
Animo 10-9, Swift(M)-Albatros 9-11
KVS 10-20 Swift(M) 10-9
Sparta(N) 9-16 TOP 10-6
Nieuwerkerk 10-11 Or. Wit 11-5
Albatros 10-11 Animo 10-2
EERSTE KLASSE D: De Meeuwen-Ventura
Sport 13-11, 0ND0(sGr)-Permx 8-14,
Snel-ZKC'31 19-6, Unitas-Fiducia 6-5
2. Capirossi (Ita) Honda 42 28,370. 3
Ukawa (Jap) Honda 42.28.556, 4 Biaggi
(Ita) Aprilia 42.30,351, 5 Takuma Aoki
(Jap) Honda 42.32,083. 6 Romboni (Ita)
42.38,538, 7. Ruggia
Jolly Jumpers-Prisma College 66-69, Snel
10-14 Meeuwen
2-4, DVS '33-HZW 1-3, Urk-Broekst
n 23 11 5 7 27 36 - 28
23 9 8 6 26 41 - 28
'ilEEDE KLASSE C: Candia '66-Zandvoort
0-2, HCSC-Lelystad 5-2, SDC-RKAVIC 4-3,
eivogels-Aalsmeer 1-1, Woudenberg-VRC 0-
:even hoven-Ter Leede 3-3.
istad 20-30 Zandvoort'75 20-20
eivogels 19-28 Zevenhoven 20-19
21-28 Candia'66 21-19
21-27 Woudenberg 21-17
C 20-25 Aalsmeer 21-9
Leede 21-21 RKAVIC 21- 3
KLASSE A^Die Haghe-Spirit 3-0,
15-15 V^
15-14 Vlissingen
A JUN DERDE DIVISIE B: ARC V\
17-10 800 m: 1
WVGV-Tonego 48-56, Leiderdorp-Gromn-
gen 67-50, Landslake Lions-Akrides 45-
54, HSV-BZ '72 31-58
Den Helder 30-60 Landslake L. 30-30
Leiderdorp 30-54 Orca's 30-26
Prisma C. 30-48 J.Jumpers 30-22
Gr'hoppers 30-34 BCL 30- 8
BZ'72 28-30 Tonego 30- 8
Groningen 29-30 WVGV 030- 0
Sporting West-Diamco 17-13 (Dl
gradeert), Vlaardingen-Trekvogels 14-14
Vlaardmgen 11-17 Danaïden 11-10
vogels 10-16 Quick(D) 11- 8
43 17,999, 10. D'Antin (Spa) Honda
43.19.002, 12 Jurgen van den Goorbergh
Aprilia, 13. Patrick van den Goorbergh
Aprilia. Uitgevallen Zeelenberg Stand WK
e wedstrijden: 1 Biaggi 63 pnt.. 2.
45.53,470, 3. Itoh (Jap)
45.57.985. 4. Cadalora (Ita)
46 18,012, 5 Barros (Bra)
46.26.539, 6 Honma (Jap)
46.27,321, 7.
46.31,943, 8.
46 44,761, 9 Kociri
11- 1 46-49,376, 10. Chandler (VSt) Cagiv,
EERSTE KLASSE F:
2-1, Excelsior-Scheveningen 11-0, Niei
kerk-Roodenburg 1-1, Noordwi|k-Alphense B. 5-
1 (gest.), RCL-Rijnsb. B. 2-1.
Excelsior 21-31 Wilhelmus 18-18
ARC 21-26 Noordwijk 19-18
Alphense 6 19-24 Nieuwerkerk 21-18
Roodenburg 20-23 DSO 19-15
RCL 20-23 Rijnsb. B. 19-14
DWO 17-22 Scheveningen 20- 2
BJUN TWEEDE DIVISIE B: Dordrecht-ADO
3-2, Quick Boys-NAC 3-1, RBC-Excelsioi
Marathon: 1 .Er Ermili (Mar) 2.10.56,
2.Pmto (Por) 2.10.58, 3 Masai (Ken)
2.11.01, 4.Salah (Dji) 2 1119. 29.Van
3-15, DKV(IJ)-ZKV 10-9, De Corvers-De
i Pacta-Swift(A) Cadalora 46.
2. Kocinski 52, 3. Schwantz 48,
BIUARTEN
RVC-UVS 0-3, Sparta-Feyenoord 2-0, Ternei
l.Toejbatoelin (Rus)
2.Quamunga (Tan) 2.13.02;
i (Ken) 2.29.56
1 Boekanov (Oek)
MV^'2
8BP
it 3-2, SEV-SV '35 0-3, NAC
17-13 22.53, 2.Gie
(Ken) 22.59;
Nationaal
Èravenzande 21-27 Oeestgee
.datiefeldwijk 20-26 MW '27
19-30 Honselersdijk 19-21
20-25 Maasdijk 21-21
20-25 KMD 20-20
20-24 Duinoord 19-11
21-24 Soccer Boys 20- 9
!RDE KLASSE B: Flore,
AFDELING LEIDEN
EERSTE KLASSE: GWS-LSW '70 0-2, Kou-
dekerk-Abbenes 2-2, MVKV-LFC 2-3, SVLV-AI-
phia 0-7, Woubrugge-SVOW 0-0.
Alphia 17-31 MVKV 19-19
LFC 20-30 Abbenes 19-19
Koudekerk 20-29 GWS 19- 7
SVOW 19-25 SVLV 19- 5
Woubrugge 19-24 Lugdunum 18- 0
LSW '70 19-19
RES. EERSTE KLASSE: RCL 4-KRV 2 1-5,
Rijnsburgse Boys 4-Noordwijk 4 4-0 gestaakt,
Hazerswoudse Boys 2-Quick Boys 6 3-5, Kagia
2-TAVV 2 0-1Sleutels 2-Katwijk 4 2-2
KLASSE A- JAG 1-HVZ 1 0-2,
halve marathon: 1.Selassie (Eth) 1.06.40,
2.Deruddere (Bel) 1.07.29, 3 Overbeek
(De Bataven Leiden) 1.08 39
(15-6 11-15 9-15 15-7 15-9/1.274-
1 040), Zanetti (Ita)-Bitalis (Fra) 3-0 (15-
7 15-2 15-13/1.875-0.956) Derde
plaats: Jaspers-Bitalis (Fra) 2-0 (15-11
15-4/1.666-0.882) Finale: Blomdahl-Za-
netti 3-1 (8-15 15-1 15-10 15-8/1.827-
1.330, 5. Habraken 0.937, 6. Sayginer
lijst BWA: 1. Sang Lee 359 pnt., 2. Blom
11-11 Fides P
KLASSE G: Fiks-De Meervogels
ROEIEN
Meervogels 10-15 VEO
TWEEDE KLASSE E: Amstel-De Algemene
8-13 (De Algemene promoveert),
chipel 15-15 (Arena degradeert), UKC-ue
Tovers 21-11, Oosterkwartier-Sperwers
A-competitie: le klasse, jongens: 1 AAV
'36 13022 (landelijk 9.), 2 Altis 12066,
3 Holland Haarlem 11930, 4.De Bataven 91
11515; 100 m. l.Ungerer (AAV) 11,2,
Kempen (Bat) 11,5; 800 m.: Geise (Bat)
1.57,4, Van Lammeren (AAV) 2 04;
3000 m- Sajid (AAV) 9.45,5; 4x100: AAV
45.8, Bataven 45,9; Ver Ungerer 6,32, /-r\l C.
Vermeer (AAV) 6,18, Kempen 6.09; Hink- UkJLr
128, 8. Comori (Jap)
12-16 Amstel
De Tovers 12-12 Oosterkw;
Sperwers 10-11 Arena
11-16 WION
Meisjes: l.AAV '36 12093 (13.), 2. Altis
UphlHust'46 BêflK
19-22 WDS
20-22 Kagia
19-20 TAVV
vdo '20-0SV 1-1, AlphInrsePaLnsdA(
viV-Hollandia 2-0, RÖH-AFC 0-3, T
ldenl
cte sip
(Bat) 61,4, Van Hanswijk (AAV) 64,6; 800
m: Van der Laan (AAV) 2 18,4; 100 mh:
Roksnoer (Bat) 16,3; 4x100 m: Bataven
wijk 5-Noordwuk 6 5-1KRV 4-Ter Leede 3 0-3
2'6, Kagia 4-Rijnsburgse Boys
brugge 2-Rijnsburgse Boys 9 4-3
REDDERDE KLASSE B: Katwijk 7-Quick Boys
9 1-3, VCL 1-Voorschoten 5 4-4, ARC 5-Rand-
stad Sport 1 2-6, Rijnsburgse Boys 6-Valken 4
0-0, KRV 8-Sleutels 3 1-3, RCL 6-Leiden 6 4-3
RES DERDE KLASSE C. Rijnsburgse Boys 7-
Hazerswoudse Boys 4 6-0, ARC 6-Quick Boys 10
52,1; Hoog: 1.Vendel (AAV) 1,55, 2 Lap
W) 1.55, Ver: Vendel 5.11; Discus: Tim-
•r (AAV) 35,16, Den Daad (AAV) 31,32;
i 5523; 100 m: Ong
400 m: Den Harder (Spartaan) 52,5; 800
i (Spartaan) 2.01,5; 3000
Eindstand: 1. Coceres (Arg) 275 slagen
5. Riley (Aus), Brand (Sch), Hunter (Sch),
Fulke (Zwe) 281, 9. Mouland (Wal) 282,
10 Garrido (Spa), Nobilo (NZe), Goosen
(ZAf) 283, 50. Muntz 292 (72 65 77 78)
Nederlandse competitie
Poule 1 (gespeeld in Hilversum): Salland-
Haagsche 6-12, Spaarnwoude-Rosendael
15-3. Stand: 1. Spaarn
RDE KLASSE L: NIO-Rozenburg 9-10
I Donck-RWA 9-10, ALO-Dubbel Zes
RWA 11-11 Ten Donck 11-6
RIJNDELFLAND: Reeuwijk-Madjoe 7-13.
Marck (Laga/Skoll) 6.36,70, 2. Loefs/Van
Andel (Triton/Euros) 6.41,48, 3 Stefel-
s/Eggenkamp (Spaarne/Nereus) 6.43,02.
Hoop) 6.13,64, 2 Bartman/Eecen/Vos/Pe-
ters (Nereus/RIC) 6.16,55, 3 RienksA/an
der Zwan/Zwolle/Nieuwenhuizen (Okeano-
s/Proteus/Euros) 6.17,37 Vier-met: 1
Njord 6.36,09, 2. Nereus 6.36,54, 3.
Skoll/Viking 6.42,92 Acht: 1 Skoll
6.12,70, 2. Nereus 6.25,84
(Euros) 7.42,64. Twee-zonder: 1 Oelde-
rik/Hitchcock (Skadi) 7.05,87, 2. Bolck-
/Weyschede (Argo) 7.09,48, 3. Puite/We-
ver (Nereus) 7.12,19 Dubbel-twee: 1 Van
lll/Spaarne) 6.56.10. Vier-zonder: 1
van 't Riet/Speyers/Bavelaar/Oud
(Skadi/Argo/Laga) 6 23,63, 2 De Geus
11-19 Reeuwijk
R(R)
11-16
/Kloosterboer/Wissmg/Brenninkmeyer (Ae-
ir) 6.29.84, 3 Bolck/Weyschede/De
nes/Beens (Skoll/Argo) 6.30,34
25, 3. Salland 2-21,4
I partijpunten, 2. Haagsche 4
fRSTE KLASSE A: AFC '34-NFC 2-2, Ar-
;ndy
h-Vitesse '22 0-2 (gestBlauw V
l Kolping B-Hilversum 2-3,
larte Sch. 2-2, Stormvogels-HRC
19-29 Vitesse
17-23 NFC
jrmvogels 19-22 Kolping
arte Sch 18-20 Volendai
■aft
aa c
is 0-2, SC Feyenoord-UVS 2-1,1
:ht 0-1
buwenhoorn 19-25 VCS
4-
5 stlandia 19-20 Rijswijk
1 irburg 19-19 RKAW
1 eholte 19-18 Hermes D
i IISH kampioen
:RDE KLASSE A: Blauw Zwart-WSB 1-1.
iet jda-DOSR 4-1 (ges» Nieuwkoop-Olympia 2-
Boys-Unio 4-0, SVLV-VEP 2-0,
Zi
zes tl
(Spartaan) 44,68; Kogel: 1.1-
(Holland) 14,79; Izeboud (Spartaan)
13.07, Discus. 2.Izeboud 36,18, Speer:
Hamers 52.72; meisjes: 1 Holland t
lem 6659, 6.Hol
Spartaan 3128,
eiden 4920, 7 De
HOCKEY
Meisjes: 1. Sperwers 11155, 2.TI0N
10975, 3.Lionitas 10954; Krommenie:
jongens: 1 AAC 13468, 2 Hera 12741,
HOOFDKLASSE: (zaterdag) Bloemendaal
Oranje Zwart 5-3, HGC - Klein Zwitserland
4-1.
(zondag) Amsterdam - Hattem 2-1, Kam
pong - HDM 1-2, Tilburg - Pinoké 4-0, Den
Bosch - Victoria 2-0, Klein Zwitserland -
Madjoe 11-16 THORd
Weidevogels 11
RES. HOOFDKLASSE D: NiC. 2-T0P 2 18-
9. DEVD 2-Allen Weerbaar 2 11-13
RES. OVERGANGSKLASSE B: Groen Geel
3-Futura 3 8-11, Deetos 3-De Overkanters
2 13-7 gest. 59e min., Die Haghe 3 De
Danaïden 2 9-10, Fortuna 3-ZKV 2 25-8
RES. EERSTE KLASSE F: GKV(G) 2-K0AG
2 6-11, ODO(M) 2-Animo 2 11-9, Snel 2-
(Ha) 2 11-4, Tempo 2-A
H 5-Futura 5 18-9,
RODA 2-Fortuna 4 15-11; K: Fiks 2-Ro-
zenburg 2 8-6, Fides Pacta 2-HKV/0ns Ei-
ES
(Orca/Njord) 7 18.34. 2. Penmnx/Van Nes
(Phocas/Laga) 7 21,09, 3 Rip/Bogtstra
(De Hoop/Triton) 7 34,44 Vier-zonder: 1
Meyer/De JongA/an Schiltgaarden/Boelen
(Orca/OkeanosAVillem III) 7.01,09, 2
Gyas/Viking/Okeanos 7 05,43, 3 Ne-
reus/Orca 7.25,48.
Gyas-
binatie 6.49,51, 2. Skoll-combin
7.06,21, 3 Orca 7 08,73
Skiff: 1. Rip (De Hoop) 7 57,91. 2
Bogtstra (Triton) 8.04,29, 3. Rekers (De
KLASSE B: 's Gravendeel-Quu
e Boys 19-21 Leiden
RES. EERSTE KLASSE: Alkmania 2-K
6-3, Lisse 3-WSB 3 1-3, Stompwiik 2-1
!3; 5 l.PSV 13713, 2,Thor 13564, 3,Spnnt ÏÏSijS3' HG<li"l5 ufwioREN n-%
Bloemendaal 17-29 Pinoké
Nieuwenhoorn 2-1DHC-VCS 0-0, RVC- Alphen 2 5-0
C2-UVS 4 1-3, Randstad Sport 2-
19-24 Wilhelmus 19-17
Feyenoord 19-24 Zwijndrecht 19-17
2 19-23 Quick 19-15
19-22 RVC 19-13
as 19-21 's Gravendeel 19- 9
EEDE KLASSE A: Hermes DVS-Rijswuk
Lens-Foreholte 5-i,
•Westlandia 3-0,
RES TWEEDE KLASE A: VNA 2-Rijnland 2 2-2,
Foreholte 3-UVS 5 1-2, SJC 3-ASC 2 4-0
RES TWEEDE KLASE B WSB 4-UDO 2 3-5,
ROAC 3-UVS 6 1-0, Foreholte 4-GOL Sport 1 4-
1SJZ 3-Teylfhgen 3 1-4, MM02-'
RES DERDE KLASSE A
3-2, Meerburg 3-Foreholte 51
Apeldoorn: jongens: l.AV '34 14589,
2.PEC 1910 13395, 3 Atletica 11318.
n 11234; meisjes: 1 De L
18-15 JUNIOREN D: De Kapellen-Phoi
Koog Zaandijk-TOP 4-6, BEP-Ac
10, Groen geel-Fortuna 9-10
SCHAKEN
12298, 2.AV '34 11719, 3.lphitos
10496; Den Haag: jongens: 1 Haag Atle
tiek 13J48, 2.AV '40 12454, 3 llion
12084, 4,Spark 11729, 5. Sparta 11615,
6.Fortuna 11287; meisjes: 1 Rotterdam
Atletiek 13571, 2. Sparta 13200, 3.PAC
DOSR 6-Bern
2-SVLV 3 2-2,
se Boys 4-ASC 3 3-
a3-Docos4 2-0, Alphen- 11917, 4 Haag 11501, 5.AV '40 11481,
VÊLS6RKAV»
RES. DERDE KLASSE B: DOSR 5-VCL 3 1-2,
ASC 4-Lugdunum 4 1-2, Bernardus3-Alphense
Boys 6 0-0, UVS 7-Leidsche Boys 3 4-2
RES. DERDE KLASSE C: MMO 4-Alphense Boys
5 4-1. §JC 6-SJZ 5
18-15 1-2, VCL 4-DOSR 4 3-3, UDO 3-L
18-15 RES. DERDE KLASSE D;
AUTOSPORT
19-15 Docos 5-Alphense Boys 5 3-0, Alphen 3-DOSR 3
VROUWENVOETBAL
v Zwart 19-22 VEP
eLoop
19-20 Woerden 19-17
19-20 Soccer Boys 19-17
1 2-2, Stedoco-Saestum 0-0,
2-4, HZVV-HBSS 2-0, Veloci-
;RDE KLASSE A; Alkmania-ROAC '79 0- c Lanrn
-est Docos-Altior 3-2, FC Lisse-Meerburg TefL0eCe°de
LFC-VNA 0-1, MMO-VCL 0-1, SJZ-UDWS HZVV
18-27 ROAC'79
vijk 1-3, Ter Leede 2-Oostkapelle 0-10,
Terneuz. Boys-Berkel 0-1
Oostkapelle 17-30 Both
NATIONALE RACES
van Willigen (Vleuten) 20
ronden 27.05,155 (111,6 km/u), 2. Hart
m) 7,173, 3. Mets (Arnhem)
Cup: 1. Van de Raadt (Zandvoort) 20 ron
den 27.45,743 (108.881 km/u), 2 Ver-
kooijen (Heemskerk) 11.004, 3. De Wit
(Nieuwerkerk) 16,997. Stand NK: 1. Van
t 1400 cc: 1. Bastiaans (Maastricht) Ro-
:r 91 ronden 2.03.53.666 (111,012
J (Geffen) Rover op
17-19 Kampong 17-10
rande 1-6, Forescate - Cartouche 1-2, Lei
den - AMHC'65 9-0, Leidse Studenten -
Maarssen 5-3.
Warande 20-35 ZwartWit 20-20
Leiden 20-30 Evergreen 20-18
Forescate 20-29 Roomburg 20-18
Cartouche 20-22 Leidse Stud 20-16
r 0-4, Woerden - Tempo 1-2,
20-28 Kromhouters 20-16
20-28 HDS 20-14
19-25 Oude Maas 20-14
20-23 Spirit 20-12
20-22 EttenLeur 20-12
HOOFDKLASSE: (zaterdag) Amsterdam -
MOTOCROSS
GP Italië. 250 cc
Eerste manche: 1. Everts (Bel) Kawasaki,
2. Albertyn (ZAf) Suzuki. 3. Herring (GBr)
Kawasaki, 4 Bolley (Fra) Yamaha, 5. Voh-
land (VSt) Honda, 6. Demaria (Fra) Honda,
7 Bartolini (Ita) Yamaha. 8. Parker (VSt)
GRAND PRIX PCA
Halve finales: Anand (India)-lvantsjoek
(Oek) 1 1/2-1/2, Kramnik (Rus)-Wisjman-
win(Rus) 1 1/2-1 1/2 na verlenging, Kram-
k plaatst z
aerde partij nnaie: ai
-1 1/2 na verlenging
Everts, 2. Vohland, 3. Albertyn, 4. Herring,
5 Bolley, 6. Schmit, 7 Bartolini, 8. Fan-
Vohland 46. 8. Bartolini 43. 9.
da, 5. Bauer (Oos) Kawasaki, 6. Van Doorn
Honda. 7 Whatley (GBr) Honda, 8 Van
Leeuwen (Bel) Honda, 9 Anstie (GBr) Hon
da. 10. Liles (VSt) Honda. Tweede man
che: 1. Smets, 2. Martens, 3. Bauer, 4.
Hansson, 5. Sulzer (Oos) KTM, 6 Anstie.
TENNIS
Mannen, 2,8 miljoen gulden
Halve finales: Bruguera (Spa/5)-Edberg
(Zwe/2) 6-2 7-6. Medvedev (0ek/6)-Kafel-
mkov (Rus) 7-6 6-3 Finale: Medvedev-
Bruguera 7-5 6-1 6-3 Dubbel, finale: Kul
ti/Larsson (Zwe)-Kafelnikov/Vacek (Rus/T-
Mannen, 430.000 gulden
Bloemendaal 6-0.
2. Martens 47, 3. Smets e
21-30 Amsterdam 21-17
5. Weusteni
Bauer 33, 7. Boonen (Bel) Kawasaki
King 30, 9 Whatley en Liles 23.
Halve finales: Majoli (Kro/8)-Magdalena
n Doorn 52 punten, Maleeva (Bul/3) 6-4 6-2, Sanchez-Vicario
(Spa/1)-Hack (Dui/4) 6-0 6-1. Finale: San
1; 6. chez-V
HDM
21-21
21-
NVB RESERVES
I 50, 2 Caron 48, 3. Tappel 46. tot
"cc: 1Ciapponi (Amsterdam) Alfa 90
i 2.02.59,434 (111,012 km/u), 2.
jk 2
TERDAG
S.EERSTE KLASSE: HBSS 2-
j.,, 1, ASWH 2-Spijkenisse 2 3-1, RWH 2-
rendrecht 2 2-1, Lu
18.3 Rijnsburgse B.2-Quick B.2 0-
kvv Iwijk 2 18-25 RWH 2
19-25 Excels K
ijk 2 19-24 Spijken 2
TWEEDE KLASSE: SDV-Alphen 2-5, Lei-
den-Monster 5-4, DVO'32-Devjo 4-1, Ste-
3 0-0, Oegstgeest-Gra-
Stand NK: 1. Ciapponi 58, 2. Molenaar
50. 3. Huisman 47. boven 2000 cc: 1.
(Eindhoven) BMW 96
OVERGANGSKLASSE B: (vrijdag) Nijme
gen - Klein Zwitserland 3-1
(zondag) Schaerweijde - Ede 0-2, Venlo -
Rosmalen 1-0, Deventer - Hurley 1-2,
Klein Zwitserland - Maastricht 1-0, Alecto -
EMHC 3-3, Victoria - Nijmegen 2-1
20-32 Venlo
Zijspannen, eerste manche: 1. Fusseneg
ger/Meusburger (Oos) EML/Zabel, 2. Wein-
mann/Weinmann (Dui) EML/KTM, 3.
Schmid/Jehle (Dui) EML/Zabel, 4
TRIATHLON
/KSser (Zwi) VMC/Kawasaki, 5.
19-30 Kozak B 2 18-16 Gravenz
e 2-3, Quick Boys-Everstein 0-4
B 2 17-22 ASWH 2
Ir 2 19-17 HBSS 2
19-16
19-15
17-14
18-10
18-6
18-29 Stedoco 2
17-16 geberg (Oegstgeest) BMW 56,424 Stand
Alecto
Ede
20-18 EML/KTM, 8. Goovaerts/Verbruf
Bel) EML/KTM, 9. Janssen/Janssen EM
L/KTM, 10. Bens/Toonen
20-23 Maastricht 20-15
'ussenegger, 2. Fuhre
Schmid, 6. Bens
lerren/Turner (Zwi) EML/Zabel,
NK run-bike-run. 14 km lopen, 64,7 kn
fietsen, 7 km lopen; Mannen: 1 Bare
(Overberg) 2.40.05, 2.Koks
5.Lambregts (Swalmen) 2 43 54. 6 Van d
Bos (Oost-Knollendam) 2.43 54 Vrouwen:
1 Wiltenburg (Breezand) 3 02 18, 2 Van
Dijk (Utrecht) 3 05.36, 3 Keunmg (Voor
in, 9. Gölz/Strubbe (Dui) VMC/Za-
BASKETBAL
Vitesse Delft 2-RCL 2 2-0, Katwijk 3-
Scheveningen 2-AR
TWEEDE KLASSE B Quick B 4-NSVV
0-1, Barendrecht 3-Groote Lindt 2 2-1,
1 zenburg 2-Heerjansdam 2 0-0, Zwart
te m|t 2-Delta Sp.2 4-0, SHO 2-Altena 2 1-1,
)0m Pijkenrsse 3-Nw Lekkerland 2 3-1
tS.DERDE KLASSE B RCL 3-0egst-
jiest2 0-2, Noordwijk 3-Lisse 3 2-2, ARC
ond|Zevenhoven 2 4-1. Zwervers 2-Be Fair 2
t1- /odan B.2-Capelle 3 5-3, Voorschoten
k B.5 1-4
seK^s VIERDE KLASSE B: Leiden 2-Flo- SJC-Bloemhof 1-3,
|ant 2 2-1, Lisse 4-HV0 3 6-2, DSVP 3- GDA 2-Docos0-5
3 4-0, Alphia 2-Delta Sp.5 0-~
B -SET 4-4, GDA-Zwart Wit'28 1-1, ODC-
Braakhuizen 1-2, KFC'71-Bavel 4-0
Den Dungen 18-35 ODC 17-16
PROMOTIEDIVISIE: Rotterdam Zuid-WSC
n-Dunckers 75-76, Blue
67-70, Wyba-Prisi
EERSTE KLASSE B: Alliance Kameleon
0-0, Voordaan - Leiden 1-0, Alkmaar -
Strawberries 0-2, Forescate - Soest 1-2,
Randwiick - Rood Wit 1-3, Craeyenhout -
HBS 1-1.
Leiden 20-36 Craeyenhout 20-19
Voordaan 20-25 Randwijck 20-18
HBS 20-24 Alliance 20-16
Soest 19-23 Strawberries 19-11
Forescate 20-23 Alkmaar 20-10
bel, 10 Schweizer/Schlöpfer (Zwi
VMC/Yamaha, 12. Van Werven/Di|kstr.
EML/Zabel, 13. Kops/Wijs VMC/Zabel, 14
ren/Dijkstra
/Zabel, I' I
in Heugten. Stand WK na 1 wedstrijd:
"O. 2 Fuhrer 30, 3 Husser,
Schmid allen 26. 6 Brust-
urg) 3.06.10, 10 V
Oud Ade) 3.17 54; Vet
9,Chaudron (Leiden, triteai
'eteranen 55: Van
ren 21, 7/30/3,5: 1 k
Fussenegger 40. 2. Fuhrer 30. 3 Hu:
Weinmann en Schmid alle
mann 17, 7. Bens 16, 13.
end) 47.20, 2.Pet (Alphen aan den Rijn)
18-18 Woenselse B 18- 7
19-17 De Sleutels 18-2
EK 250 ci
Eerste m
Capram (Den) Kawasaki, 3. Zam
3 3-2
18-29 Duno
a 2-Spar-
18.PNDAG
)0mk"
',2-VUC2 0~
bij UVS 2-T0NEGID0 2 1-1, VCS<2-DHC
19-32 UVS 2 19-18
'agf
orburg 28-52 Wyba
"e 28-48 Groning
27-44 Weert 2 28-20
28-32 Virtus 28-20
Early Bird 27-30 BS Leiden 28-18
WSC 28-28 Prisma C. 28-18
Blue Herons 28-26 Rotterdam Z. 27-12
Ddhar 2 28-26
EERSTE DIVISIE B: Azin
TWEEDE KLASSE B: FIT Leusden 4-0.
1-0, Leidse Student
(awasaki, 4. Dygd (Zwe) Yamaha, 5
6. De Jong Honda, 14
16. Mandigers V
1, 6. De Jong F
man nonoa, 16. Mandigt
Verstegen Honda, 23 Prins Honda. Twee-
TURNEN
(Chi) 9.775. nend 2,20 plaats 1.10 4,20 2,30 koppel
or-omzet: 183.978.00
36, 3 9,275. 7. Pre
Sjorkina (Rus) 9,8
)ng: 1 Gogean (Roe) 9,812,
2,40 plaats 1,30 2,60 4,00 koppel 6,00
s. 2000 m: 1
?uw) 2.38,5
173,20. Tweede
:r (VSt) 9,543, 8 Podkopa- 1 19,3, 2 Gateway Dakota, 3 Invinci
jetkova 9,850, 4 Dawes (VSt) 9.775, 5 Derd
Podkopajev (Oek) 9,350, 6 Milosovici
9,250.7 Hategan (Roe) 9.137, 8 Borden
1 plaats 1,70
HfHHWio 3.121,7a
2000 m: 1 Rampant Gossip
1 18.b. 2. Fullspeed Mac. 3 Gazeau
9,675, 6. Dawes 9,650, 7. Qiao Ya (Chi) Skoatter Toto winnend 2,10 plaats 1,10
Meisjes t/m 10 jaar F 1 DEO Nootdorp
92.00 pt. 2. Groen Wit Leiden90.00 pt. 4
Victorie Leiden 89.90 pt Mei
jaar F: 1 Victorie Leiden 96.05
t/m 10 jaar E: 1 KDO Maasdijk 91 30 pt,
n 96.05 pt Meisjes 147.E
91.20 pt Meisjes
11/12 jaar E: 1. Groen-Wit Leiden94.05
pt, 2. SV Honselersdijk 91.10 pt, 3. Victo
rie Leiden 90.95 pt Meisjes 13/14 jaar E:
2.01,0, 2 La Bette, 3 Trias Magna
gestart. Jules Sunshine, Lets be Honest,
Survival. Toto winnend 1,60 plaats 1,20
1.20 koppel 1,50 trio 24,30 Zesde koers,
2000 m: 1 Hokey Pokey (Kromkamp)
2 40,4 1.20,2, 2 Holigan Thirteen, 3
Image Buitenzorg Toto winnend 5.30
Dlaats 1.90 1.60 1.90 koppel 17,60 trio
Zevende koers, 1800 m: 1 Mo
ip) 1 58,4, 2 Watermill Fourth.
Toto winnend 3,10 plaats 1,70
Meisjes t/m
:r Aar 65.15 pt, 2
Alkemade 61 05 pt. 3 Wil;
icht Alphen' a/d R 60 15 pt Meisjes
VOLLEYBAL
Bulgarije-Noorwegen
15-7), Nederland-Noorweg
3-0(15-9 15-9 15-4), Bulganje-Portugal
3-2 (15-3 9-15 14-16 15-8 15-13) Eind
stand: 1 Bulgarije 3-6, 2 Portugal 3-4, 3
Nederland 3-2, 4. Noorwegen 3-0
1De Jong/Meyer
■W7, 2. Van
arden/Boelen (Willem III) 7.29,54, 3.
ipeldoornA/an de Herik (Okeanos/Viking)
7.39,35. Dubbel-Twee: 1 De Groot/Eijs
WIELRENNEN
(Ita) 0.07, 4. Volpi (Ita). 5. Rebellin
G Rooks, 7. Chiappucci (Ita). 8 Rué (Fra),
9 Virenque (Fra). 10 Rous (Fra), 11 Tsj
mil (Mol) 0 40, 12 Konisjev (Rus), 13.
Armstrong (VSt), 14 Bugno (Ita), 15 Fur
lan (Ita), 16 Ballerini (Ita) 0 44, 17. Lud-
wig (Dui) 0.46, 18. Skibby (Den), 19. Eki-
(Rus), 20 Pense
s 2.19, 27. Den Bakker. 28. Theums
r), 6. Kemper (Volendam
leuben (Ni|elamer), 8. Mark Rasch (Uit
geest), 9 Jansen (Delft), 10. Hiemstra
(Marum) Stand na drie wedstrijden 1
Dextro 144 punten, 2 Europolis 128, 3
KOERSEN
plaats 1,80 3,10 koppel 10,20
1 Maid. Nie
Toto:
20,00 plaats 1K60 3,60 koppel 77,80
trio 393,50 Derde koers, 1609 nv 1 Gilly
Power (Westerveld) 2 06,5 1 18,6, 2.
Iriska O. 3 Irene Victory Niet gestart Iron
joe Meerswaï, Idcfix Toto winnend 4,40
plaats"2.00 1,60 koppel 4,60 trio 43.90
1, 2100 m: 1
irrJv t
kamp) 2.49,0 1.20,5, 2. Icidoor y
Toto winnend 5,50
plaats 3,80 1,80 koppel 6,20 trio 64,90
Vijfde koers, 1609 m: 1 Ditka Express
(Arend de Wrede) 2 04,7 1 1 7,5, 2 Gre
ta Ossewaard. 3 Bam Bam Toto winnend
17,30 plaats 8,60 3,10 4.10 koppel
1. 6. Dygd, 7. De Jong. 9 Verstegen, (WRu) 9,725, 2 Melissamdis(Gri) en Tho- 1 20.3, 2. Henry Maid, 3 Hopefuli Petmc
20-20 Be Fair
J-Braggarts 87-72,
is 2 21-34
k H
itas 2
8(lic 2
20-17
18-23 VUC 2 20-17
19-23 Spartaan 2 21-15
ieuwkoop 2-8, Foreholte- Azimma
KORFBAL
Binnenland 28-28
tS TWEEDE KLASSE A: Vredenbi
17-29 Foreholte 16- 8
Alkmania 17-27 Iduna 17- 8
VEP 16-22 BlauwZwart 17 7
Schevening 17-16 Woerden 17- 6
Dalto 13-8, AKC-Deet
(kampioenschap) A: Nic
10. Pol Kawasaki Stand EK na 1 wed
strijd: 1 Vromans 37, 2. Capram 32, 3
Advokaat 31. 4. Zambon 28, 5 Dygd 23,
6 Dal Bosco 20, 7 De Jong 19. II. Ver
stegen 7, 18. Hartman 2
MOTORSPORT
GPJAPAN MOTOREN
125 cc: 1 Tsujimura (Jap) Honda
105,552 km in 42.13.168 (gem
150.005 km/u), 2 Sakata (Jap) Aprilia
42 13.838, 3 Nakaja (Jap) Honda
42 26,520, 4 Oetl (Dui) Aprilia
(Oek) 9,612, 7 Ivanov (Bul) 9,337. 8.
Suzuki (Jap) 8,700 Voltige: 1 Urzica
(Roe) 9.712. 2. Pouiade (Fra) 9,700, 3 Li
Donghua (Zwi) en Mannitsj (Oek) 9,662, 5
Huang Huadong (Chi) 9,650, 6 Sohn
(VSt) 9,625. 7 Belenki (Dui) 9,600. 8
Korobsjinski (Oek) 8,912 Ringen: 1 Che
(Ita) 9,787, 2 O'Neill (VSt) 9,725, 3. Edward H Toto winnend 6,60plaats 2,10
Belenki en Burinca (Roe) 9,700, 5 1
1,70 koppel 5,00 trio 113,10
ker (Dui) 9.637, 6. Siaripov (Oek) 9,600, koers, 2100 m: 1 Fallon Worthy (Dooper)
7. Csollany (Hon) 9.587, 8 Jo
Xiahuang (Chi) 9.618. 3. Yeo Hone-Chul
(ZKo) 9,600, 4 Ivankov (WRu) 9.481. 5
Yoo Ok-Ryul (ZKo) 9,356, 6 Suzuki (Jap)
9,275.7 Canbas (Tur) 9,225, 8 Misoetm 1 f6.4
1.10 1.40 koppel
ney (Klomp) 1 58,
AdlOS. TotO: Wlf
,10 koppel 6,90 trio 49,20
2.39,6 - 1.19.8, 2.
nend 16,40 Achtste
2000 r
1,00 1,80 koppel 4,10 trio 81,90. Elfde
koers, 2000 m: 1Ima Crown (Van Dooye
weerd) 2 35,9 1 18.0, 2 Fahrith Dear, 3.
Trevor Lobell Toto: winnend 1.70 plaats
1,10 1,80 koppel 5,30 trio 83,80 Twaalf-
rs. 29OO m: 1 Che Che Cro
Dijk) 2.38,0 1 19.0, 2 Gaya K
3. Old Barney. Toto; winnend 5,4U piaats
2.20 4.30 koppel 18.00 trio 124.80 Tota-
lisator-omzet: 335.289,00
je 0-3(12-15 15-17 8-
3-1 (15-7 10-15
SPORT OP TV
WATERPOLO
EERSTE KLASSE DZV-WZK 15-3, Viva,
Warande 12-9, De Gouwe-Alliance 10-15,
HZ/Zian-Rotterdam 15-5, Merwede-BZPC
9-8, Brandenburg-DWK 17-5.
Brandenburg 22-38 De Gouwe 22-18
22-27 DWK
FINALES NATIONALE BEKER
Z&PC IC
Doelpu
Böhm, I
Leden, Stoffels en Boom 1
Wagenaar en De Groot 2. Vai
Melkert 1. Branden-
97. 2. Museeuw 90. 3. Furlan 75*. 4TS£aL
dato (Ita) 67, 5 Berzin (Rus). Bugno. Bal
lerini 50, 8 Cenghialta 45, 9 Sa liga ri 37,
10 Armstrong, Cipollim (Ita) 35. 22
Ronde van Bern: L Kappes (Dui) 206,4
km 5.30.45, 2 Richard (Zw.) 0 14, 3
n (Bel) 100 km 2.27 45.
s 0.35, 9. De Wolf (Bel),
1 Reyennk (Giessen) 181 km 4 31.35, 2
Vegt (Kolham), 3 Den Braber (Rotterdam),
4 Godert de Leeuw (Ermelo), 5 De Jongh
15.30-16.00 EURO Eurofun
15 45-16 00 BBC 2 WK Snooker
16 00-18.30 EURO IJshockey W
16 20-19 00 BBC 2
17 00-17 15 Did 2 Soort H
18 39-18 49 Ned 2 Sportiournaa
21 30-22 05 BRT 2 Sport
23.00-00.00 EURO: Eurogoals overzichl
Europese voetbal competities
00 00-01 00 EURO Eurogolt golfmagaz
11.00-12.00 EURO; Atletie
van Pariis
12.00-13 00 EURO Eurogo
Europese voetbal-competit.e
12 45-13 10 RTL 4 Duitsv
13 00-14 00 EURO Eurote
ATP-tournee
13 00-18 00 Did 2 Sport ei
(WTA-toernooi van Hamburg
13 10-13.40RTL4 Engels
13.15-14 00 Did 3 Querpa-
Gert-Jan van Doorn behield gis
teren de leiding in het WK-klas-
sement 500 cc. De motocrosser
uit Boekei eindigde in het Oos
tenrijkse Sittendorf in de sub
top; zesde en zevende. Twee
weken eerder won Van Doom
de Grote Prijs van Zwitserland.
De Brabander voelde zich op
het betonharde circuit in Oos
tenrijk niet op zijn gemak. De
Belgen Joel Smets (twee keer
eerste) en Jacky Martens (twee
keer tweede) domineerden zon
dag. maar presteerden in het
Zwitserse Payerne matig. Van
Doorn: „Ik reed vandaag op sa
fe. Als straks de zandbanen ko
men. probeer ik mijn slag te
slaan." In de stand om de we
reldtitel staat Van Doorn vijf
punten voor op Martens.
Stefan Everts, het Belgische
talent uit de 250 cc-renstal van
Nederlander Jan de Groot, won
tijdens de derde Grote Prijs van
het seizoen heide manches. In
het Italiaanse Montcvarchi
werd wereldkampioen Greg Al
bertyn tweede en derde. In de
WK-stand nam de Zuidafrikaan
de leiding over van de Ameri
kaan Schmit. Everts is tweede,
met zes punten achterstand. In
de kwart-literklasse spelen de
Nederlandse coureurs geen rol
van betekenis. Evertsen onder
vond nog teveel last van zijn
schouderblessurc.
Bij de eerste GP zijspannen
ging de winst in het Zwitserse
Wonlen in beide manches naar
de Oostenrijkers Eusscnegger-
/Meusburgcr. Beste Nederlan
ders werden Marco Bens en
Erik Toonen. met de tiende en
zesde plaats. De tweelingbroers
Janssen eindigden in de eerste
manche als negende, maar had
den in de tweede motorpcch.