Rijnsburgse Boys op valreep langszij SVOW plaatst zich via gelijkspel voor nacompetitie Fouten breken Noordwijk zwaar op Leiden laat tegen Monster de koppies al snel hangen Sport MAANDAG 25 APRIL 1994 ILLEM SPIERDIJK. 0 FC Lisse twee minuten voor tijd achterhaald KATWIJK. CHRIS Rijnsburgse Boys en FC Lisse zijn moe, dat bewees de onderlinge confrontatie van zaterdag (2-2) weer eens. Probleem is echter dat er van uitrusten voorlopig geen sprake kan zijn. De Rijnsburgers zijn nog steeds niet vei lig en de Lissenaren mikken op een periodetitel. gelijkmaker. De bal stuiterde het Lisser strafschopgebied bin nen, waar geen enkele verdedi ger aanstalten maakte voor het wegwerken zorg te dragen. Voor Heemskerk was het vervolgens een koud kunstje het speeltuig over de doellijn te werken. Rijn- burgse Boys maakte niet alleen de laatste goal, het was ook ver antwoordelijk voor de eerste. Deze kwam op naam van Mar tin de Haan, die in de veertien de minuut op links werd vrijge- speeld en ongehinderd Veen- boer mocht passeren. Ondanks het feit dat de Rijns burgers met slechts één spits (Steven Faber) opereerden, de den ze in de aanvangsfase niet onder voor FC Lisse. Faber was zelfs dicht bij 2-0 toen hij de paal raakte. Later in de eerste helft namen de Lissenaren het initiatief over. Dat resulteerde in de eerste goede daad van Mark Ens (kopbal: 1-1) en een VOETBALMEDEWERKER Met het gelijke spel mocht vooral Rijnsburgse Boys zich ge lukkig prijzen. Pas twee minu ten voor het einde kwam die stand door een doelpunt van Dick Heemskerk op het bord. „Hier baal ik behoorlijk van," reageerde FC Lisse-trainer Ruud Bröring. „We hebben Rijnsburg se Boys een punt cadeau gege ven, want die goal had simpel voorkomen kunnen worden. Onze tegenstander verdiende het punt ook niet. Maar goed, het is niet anders. Als ik zo de uitslagen bekijk, is Noordwijk de grote verliezer. Als het een beetje tegenzit, train ik het vol gend seizoen een tweedeklas- Inleiding Een vrije trap van Marco Klaas- sen vormde de inleiding tot de omhaal van Pieter de Braai, die het doel op een haar miste. Rob Kiebert zat in die periode hoofdschuddend op de Rijns burgse bank. Van zijn speelwij ze met rond Faber cirkelende middenvelders kwam geen fluit meer terecht. Oude fouten ,,We konden de bal niet vast houden," analyseerde hij later. „Vooral Piet Janmaat had daar moeite mee." In de aanvangsfa se van de tweede helft leek het er even op dat het team van Kiebert zijn leven zou beteren. Faber en Raymond Buis dwon gen Veenboer tot reddingen, waarna Rijnsburgse Boys in ou de fouten verviel. Het moest toestaan dat FC Lisse domi neerde en via een ingestudeer de vrije trap op voorsprong kwam. Het schot van Ens was niet onhoudbaar, maar doel man Marcel van Delft - in de basis gestart omdat Hans Schot tijdens de warming-up moest afhaken - dook over de bal heen. Prompt vergat Rijnsburgse Boys zijn behoudende Bert van Duyvenbode van FC Lisse wordt in de gaten gehouden door Rijnsburger Dick Heemskerk. De Rijnsburgse verdediger tekende kort v tijd voor de gelijkmaker. LOEK ZUYDERDUIN van spelen, waardoor het laatste kwartier nog enigszins viel te pruimen. De gelijkmaker van Heemskerk was meer geluk dan wijsheid, maar daar maalde aan Rijnsburgse kant niemand om. Zeker Kiebert niet. „Na de te leurstellende wedstrijd van dinsdag tegen Scheveningen Rijnsburgse Boy- zag ik het somber in," bekende hij. „Vooraf had ik voor een punt getekend. We hebben er nu 22. Om helemaal veilig te Toeschou- Zijn hebben we er 23 of mis- «Insbiirgse Boys: Van Delft. Wendt, 'i. 0. j- Heemskerk. Van Vliet Wessehus schien wel 24 nodig. Dat moet Vaanjes; Klaassen, Vonk. Buis. Jan- lukken.' maat (Hovingh). Den Haan; Faber. FC Lisse 2-2 (1-1). 14. 1-0 Den Haan. 36 1-1 Ens. 75. Ens 1-2. 88. Heemskerk 2-2. Gele kaart: Vonk, Wendt en Faber (allen Rijns burgse Boys). Scheidsrechter: Don LEIDEN RUUD PATTIAPON De nacompetitie in de Leidse zaterdagafdeling zal worden ge speeld door LFC, Koudekerk, Woubrugge en SVOW. LFC leg de beslag op de tweede plaats in de eindrangschikking door MVKV met 3-2 te verslaan. SVOW plaatste zich door de 1-1 tegen Woubrugge, dat even als Koudekerk al zeker was van een plaatsje in de nacompetitie. Bij kampioen Alphia lijkt de honger overigens nog niet ge stild. Het legde, zo vlak voor het vallen van de vlag, nog even SVLV met 7-0 over de knie. MVKV-LFC 2-3 (1-1) 40. Marcel van der Blom 0-1. 46. Van den Oever 1-1, 50. Heemskerk 2-1, 63. Van Wattum 3-1. 80. De long 3-2. Scheidsrechten Reyneveld. Toeschou- „Wij beginnen met goede moed aan de nacompetitie," zei elftal begeleider Fred Vermeer na af loop. Inderdaad lijkt LFC op pa pier de grote kanshebber maar dat was het in de aanloop van deze competitie ook. Wellicht dat de Leidenaars wat hebben bijgeleerd. Eric van Doeselaar doet zijn best om zijn plekje in het elftal voor de barrage veilig te stellen. Zijn inbreng was te gen MVKV in elk geval van groot belang. Op twee assists van hem volgden doelpunten van Ronald van Wattum en Dave van den Berg. Koudekerk - Abbenes 2-2 1 -1 5. Bakker 1-0.25. Troost 1-1.60. Troost 1-2. 85 Paling 2-2 (pen) Scheidsrech- Bij vlagen werd er zomeravond voetbal gespeeld. Niet vreemd natuurlijk aangezien er voor zo wel Koudekerk als Abbenes er niets meer op het spel stond. Al leen tegen het einde was er wat opwinding toen een handsgeval van Arie van den Berg Koude kerk een strafschop opleverde. Remco Zijsling stak zijn mis noegen niet onder stoelen of banken en slaagde erin om na afloop van de wedstrijd een gele kaart van scheidsrechter Scheerstra te ontvangen. SVLV - Alphia 0-7 (0-3) 5. De Gans 0-1. 24 de Beer 0-2, 38. Baay 0-3 (pen.), 52. Baay 0-4. 64 Baav 0-5. 67 Bijl 0-6. 79. Baav 0-7. Scheids rechter: Van Soest. Geel: Van Geilswijk, Van Ypenburg en Ahling (allen SVLV), De Beer (Alphia). Alphia, waar Hans Hengstmen- gel stopt als elftalbegeleider, is er op gebrand om de competitie ongeslagen te beëindigen. Dat ondervond SVLV dat met goede moed aan dit duel begon. De Voorschotenaren kwamen evenwel van de koude kermis thuis en werden door de gretige Alphenaren volledig van de mat gespeeld. Grote man was weer Leen Baay. die als inmiddels de naam heeft gekregen dat wan neer hij scoort, hij dat minstens driemaal doet. Zaterdag schoot de topschutter - hij staat nu op 26 - dus viermaal raak. Woubrugge - SVOW 0-0 Hoewel het een bloedeloze ver toning was leverde dit gelijke spel SVÜW wél een plaats op in de nacompetitie. SVOW heeft toch wel de kansen gehad om de plaatsing met een klein feestje te omlijsten maar paal en lat stonden succes in de weg. Woubrugge deed nog wel zijn best om roet in het eten te gooi en maqr ook daar waren de doelkansen niet besteed. (GWS). Rood: Bri r (GWS). grimmig duel zichtig met de ledematen van de spelers en de scheidsrechter werd omge sprongen. Dat leverde toch 'slechts' twee gele kaarten en een rode kaart op voor doelman Britsemer van GWS, die in woe de ontstak toen hij door Pieter Jan Huyskes niet geheel volgens de regels werd aangevallen en Martin Guijt de losgelaten bal binnenliep. Daarbij bejegende de doel man de arbiter op onheuse wij ze waarop de rode kaart werd getrokken. Daarna leek het wel een veldslag waar Prook wel licht te lankmoedig tegenop trad. Magere remise Quick Boys in Rozenburg Quick Boys is in en tegen Ro zenburg niet verder gekomen dan een mager gelijkspel: 1-1 De achterstand op naaste rivaal Katwijk is ondertussen opgelo pen tot zes punten. Als immer hadden de man schappen van Hans van der Zee het lastig tegen Rozenburg, dat altijd in is voor een stunt. Het was voor de hard werkende Hans van der Plas dan ook een doorn in het oog dat dat over wicht niet in voldoende treffers werd omgezet. „Het geluk zat ons ditmaal niet mee. Het is een taaie tegenstander. Nog geen topper heeft daar dit seizoen gewonnen". En dat is opmerkelijk. Hoe wel, de laag genoteerd staande thuisclub kent een harde sup porterskern die in staat is de ploeg op te zwepen. Ook in moeilijke tijden. Het moge dui delijk zijn dat het gehandicapte Rozenburg zich niet zonder slag of stoot naar de tweede klasse laat deklasseren. In het eerste kwartier bepaal de Quick Boys het spel en kreeg al snel goede kansen. Het duur de echter tot de 20ste minuut voordat de bezoekers op voor sprong kwamen. Een korte cor ner van Edwin Otte kwam via Floor van Duyn weer bij Otte te recht, die vervolgens de bal op het hoofd legde van de goed in komende Ronald van Dijk. Met een ferme kopbal bracht Van Dijk de verdiende 1-0 op het bord. Echter, pal voor tijd kreeg Otte het leer onschuldig op zijn hand, waarna de arbiter de bal op de stip legde. Danny Kuppen schoot de bal via de binnenkant van de paal binnen: 1 -1 Na rust bleek Rozenburg kee per Hoogstad een voortreffelijke sluitpost door inzetten van Hans van der Plas. Martin Steenvoorden en Floor van Duyn onschadelijk te maken. Quick Boys goalie Ruwaard zag pal voor tijd de hands makende Van Dielzen voor zich op dui ken, maar diens inzet bleek te slap. Rozenburg - Quick Bovs 1-1 (1-1) 22 Van Dijk 0-1, 40. Van der Vlist M Scheidsrechten Van de Ween schouwers 1700. Geel: Van Dokkem. Quick Boys Ruwaard: Van der Plas, Pluimgraaf (88. Heringa), Rog, Van Dijk. Floor van Duyn. Otte, laap van Duyn, liane veld. Steenvouidcn, Ho vers (88. Van de Hoeven). NOORDWIJK» WILLEMS Noordwijk had vertrouwen in het duel met Kozakken Boys. Achter 'de nul' vasthouden en voorin valt er vast wel een doel punt, was het idee van de in de gradatiegevaar verkerende Noordwijkers. Noordwijk slaag de er inderdaad in om twee keer te scoren. 'De nul' vasthouden lukte echter helemaal niet. Een lucky goal en twee fouten van doelman Van Heusden zorgden ervoor dat Kozakken Boys met de 2-3 overwinning naar Wer kendam terugkeerde. Door dit verlies heeft Noordwijk alleen Ajax en Volendam nog onder zich. Als de ploeg zich niet omhoog kan werken, bete kent dit het spelen van promo tie/degradatiewedstrijden. Het programma van Noordwijk ziet er echter redelijk gunstig uit met thuiswedstrijden tegen Vo lendam en Scheveningen en een uitbeurt bij Rozenburg. Als Noordwijk zich wil handha ven dan moet het wel wat r meezitten dan afgelopen zater dag. De ploeg kreeg al in de vijf de minuut een fikse tegenvaller te verwerken. Na een vlotte combinatie schoot Patrick Du- mee de bal tegen de voet van een van de Noordwijk-verdedi- gers. Met een boog verdween de bal onhoudbaar over doelman Arjan van Heusden. De thuisploeg was duidelijk aangeslagen door deze tegen valler. Door het ontbreken van laatste man Van Staveren, was Kees Zethof de man centraal in de verdediging waar de aanval vaak begon. De belangrijkse kwaliteit van Zethof is echter het voorkomen van aanvallen van de tegenpartij en niet het aan het werk zetten van de ei gen voorwaartsen. Die aanval maakte bovendien een weinig slagvaardige indruk. Rocky Pitti gaf weer eens een middag niet thuis en mandek ker Kees Smit - dit keer in de voorhoede geposteerd - toonde aan inderdaad een mandekker te zijn. Toch vormde een actie van Smit de inleiding voor de gelijkmaker. Hij werd vrijge- speeld op rechts en gaf de bal op maat voor, Frank Aboikoni zorgde voor zijn vierde treffer van het seizoen: 1-1. Een minuut later kwam Noord wijk zelfs op voorsprong. De bal schoot uit een corner van Pitti door. kwam voor de voeten van Frank Aboikoni heeft zojuist koppend de gelijkmaker (1-1) van Noordwijk afgeleverd. Kozakken Boys trok echter toch Kees Zethof die de bal hard en hoog in de touwen knalde: 2-1. De vreugde bij Noordwijk was van zeer korte duur. Een voor zet van Ger Klop leek een sim pele prooi te worden voor Van Heusden. De Alphenaar liet de bal echter onder zich door schieten en John Verbaan school koel in: 2-2. Het drama voor Van Heusden was nog niet afgelopen, toen de bal een paar minuten later tussen de verde diging en doelman inviel. De Noordwijk-doelman wachtte te lang met uitlopen en Patrick Leytens maakte er nog voor rust 2-3 van. Van Heusden had zelf geen ver klaring voor zijn fouten. „Ik be gon natuurlijk ongelukkig met die afgeketste bal die over me heen zeilt. Maar de andere twee ballen waren fouten, dat geef ik gewoon toe. Je kan nautuurlijk zeggen dat ik ook wel eens pun ten voor Noordwijk heb gepakt, ,maar daar moet ik nu niet mee aankomen natuurlijk. In deze fase van de competitie moet je die ballen er gewoon uithou den." Het was pech voor Van Heus den dat Noordwijk er niet meer in slaagde om in de tweede helft iets aan die achterstand te doen. De ploeg van John Eel- man kwam zelfs lange tijd niet in de buurt van het doel van Walter Londema. Dat lukte pas in de slotfase toen Noordwijk steeds meer risico ging nemen en Kees Zethof naar voren stuurde. Die was nog zeer dicht bij een doelpunt, maar zijn in zet werd door Londema onder de lat weg getikt. Aboikoni kreeg nog de beste kans, maar vrij voor de keeper besloot hij de bal aan te nemen in plaats van ineens te schieten. De ver dediging van Kozakken Boys kon nog net redding brengen. Gelegenheids-aanvoerder Kees Zethof (die aan het eind van dit seizoen zeker stopt) dacht dat zijn ploeg misschien teveel vertrouwen in de goede afloop heeft gehad. „Misschien dat we daarom niet scherp ge noeg begonnen. We hebben handhaving echter nog hele maal in de hand. We krijgen on ze naaste concurrenten nog." Noordwijk - Kozakken Boys 2- 3 (2-3). 5 Dumee 0-1, 25 Aboi koni 1-1, 26 Zethof 2-1, 29 John Verbaan 2-2, 43 Leytens 2-3. Scheidsrechter: Zwaans. Toe schouwers: 1200. Gele kaarten. Zethof, De Ridder (Noordwijk), Gouda (Kozakken Boys). Opstelling Noordwijk: Van Heu- sen: Zethof, De Ridder, Van Houten; Van Kins (Scheurwa ter). Verdonkschot, Stolk, Smits: Aboikoni. Smit, Pitti (Bloem). De eerste helft - als W Leiden nog maar net met 1-0 achter staat tegen Monster - wordt er op de tribune al gesproken over het volgende seizoen. Twee mannen filosoferen over de samenstelling van de vierde klasse, waarin Leiden zal uit komen. „Dan krijgen we dus volgend jaar .Alphia." Officieel is de ploeg dan nog niet gedegradeerd uit de derde klasse. Er is pas helemaal niets meer aan te doen na het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter, als de eind stand 3-1 is voor Monster en als blijkt dat de andere degra datiekandidaten hebben ge- Niet alleen de toeschouwers op de tribune maar ook de spelers op het veld hebben zich ruim voor tijd al bij de fei ten neergelegd. Al wil trainer John Manuputty doen geloven dat de voetballers pas in de tweede helft de 'koppies laten hangen'. Dat is feitelijk al eerder het geval. De ploeg speelt zonder overtuiging, zonder zelfver trouwen, zonder bezieling ook. Het spel is mat, er is geen en kele speler die zijn ploeggeno ten op sleeptouw kan nemen - „Leiden mist vuurvreters", zou Manuputty later erkennen - Monster kan bij een uitval ge makkelijk door de verdediging lopen en wat erger is: Leiden mist een aantal knoeperds van kansen. Terwijl Monster juist maar weinig kansen nodig heeft. In de 12de minuut kopt Michel Batenburg de bal uit een cor ner in het doel, zijn ploegge noot Peter van de Marei brengt de stand tien minuten voor rust op 2-0 na een combinatie met Cees van de Kruk. Leiden kan drie minuten later iets te rug doen: Maurice van Berkel scoort na een voorzet van Mi chel de Bruin. Na rust valt er nog één doelpunt: twintig mi nuten voor tijd schiet Michel Batenburg opnieuw raak. Zowel iri de eerste maar ook in de tweede helft lijken de spelers van Leiden er alles aan te doen om te voorkomen dat ze scoren. Vooral Maurice van Berkel en Peter Bekkering krij gen een paar aardige kansen. Maar de meeste zijn er voor Michel de Bruin, die op geen enkele manier het net kan vin den. Een voorzet van Maurice van Berkel laat hij eenvoudig lopen. Even later schiet hij te zacht en te onzuiver als hij vrij komt voor de keeper. Hij kopt de bal tegen het lichaam van Monsterkeeper Ben Parre. Niets lukt. En waag hem niet waarom. Want dat vindt hij een rare waag. „Het zit dit sei zoen niet zo mee", aldus de aanvaller, die tot nog toe vijf doelpunten maakte. „Ze gaan er gewoon niet in, maar ik cre- eer wel veel kansen." Dat is ook de reden waarom trainer Manuputty niet boos op hem kan worden en hem ook niet wisselt. Voor het tweede jaar speelt de 20-jarige U'idenaar nu in het eerste en hij heeft al vaker horen zeggen dat dat voor veel voetballers een mager jaar is. „Het eerste jaar heb je niets te verliezen. Het tweede jaar ver wachten ze iets van je, dan moet je je bewijzen. Dat is mij best tegengevallen. Ik denk dat zoiets wel in je hoofd zit. Je wilt wel gewoon presteren, maar als het niet lukt, dan lukt het niet." En dat het juist in deze be langrijke wedstrijd bij hem niet lukte en ook niet bij de rest van de ploeg, heeft misschien wel te maken met de instelling van de spelers, geeft De Bruin toe „Veel van ons, misschien wel alle spelers, geloofden er niet meer in. We wilden ons wel in zetten. maar we wisten al dat we volgend jaar in de vierde klasse zullen spelen. Theore tisch was er natuurlijk nog wel een kans, maar we hadden ons al bij degradatie neergelegd." Wat niet wegneemt dat De Bruin het jammer vindt dat Leiden op een lager niveau gaat spelen. „Vooral omdat we het helemaal niet hadden ver wacht. We hebben een goed voetballende ploeg." Dat vindt ook trainer lohn Manuputty. Het probleem is het hele seizoen geweest dat Leiden moeilijk scoort en dat de tegenstander maar weinig kansen nodig heeft. „Op de training lukt het wel, in de wedstrijden niet. En dat heeft natuurlijk alles met zelfver trouwen te maken. Dat zag je nu ook weer. Sommigen durf den op een gegeven moment niet meer om de bal te vra gen." Bovendien is Leiden 'fy siek' niet sterk, wat een nadeel is in een klasse met veel ploe gen uit het Westland, waar kennelijk veel grote kerels wo- Het is acht jaar geleden dat Leiden zo laag speelde. Toen verbleef de ploeg maar een jaar in de vierde klasse, om vervolgens vrij snel door te sto men naar dc tweede klasse. Drie jaar geleden kwam leiden weer in de derde Idasse te recht. „Ie wilt natuurlijk zo hoog mogelijk spelen. Maar de sfeer is goed. we hebben een leuke ploeg en wc willen ook bij elkaar blijvenzegt aan voerder johan Teske. Nee. een echt sombere stemming heerst er niet op het complex aan de Smaragdlaan. Maar daar hebben ze dc degra datie natuurlijk allang ver werkt. 2), 38. Van Berkel 1 -2), 70. Batenburg (1-3). locschouwers; 200 Schelds- chterVan Hout. Gele kaarten: geen

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19