Feest komt pas laat op gang Alphense Boys bluft nu ADO af Rohda'76 pakt overtuigend de titel Ter Lcede gered met deling Sport Teylingen op drempel van de vierde klasse Einde aan vrije val van UDWS Lisse en Docos doen niet voor elkaar onder MAANDAG 25 APRIL 1994 ROB ONDERWATER, 071 -356463 ron hoogendam Het was jammer dat er gister middag op het Alphense sport park De Bijlen geen camera van Studio Sport aanwezig was om de even wonderschone als snel le aansluitingstreffer van ADO- spits Raymond Rijntjes op film vast te leggen. De 18-karaats- treffer bleek voor kampioens kandidaat ADO echter niet vol doende om het nog immer in degradatienood verkerende Al phense Boys van de fraaie 2-1 zege af te helpen. Alphense Boys trok hiermee niet alleen de stijgende lijn van de laatste weken door, maar zette ook koploper Tonegido vaster aan kop. De overwinning was overigens broodnodig, want ook de concurrenten UW en Papendrecht pakten de volle winst. Het verschil met de derde plaats van onderen bedraagt drie punten, met nog zes lood zware duels te gaan een geringe marge. Maar met de eclatante zege op het Haagse ADO, dat nog de wedstrijd tegen Holland (4-1 winst) van afgelopen donderdag in de benen had, deed de hard werkende ploeg van Paul Bahl- mann uitstekende zaken. Zeker tegen een ploeg als ADO, dat een aantal gelouterde ex-profs (Albert en René van Oosten, Ricky Hoogendorp) in de gele deren heeft, in het Haagse Zui derpark was de ploeg van Mar tin Jol nog met 4-1 te sterk. Maar de Haagse bluf van toen kreeg dankzij het strijdvaardige Alphense collectief geen ver- volg. Nadat er terecht een luid Alp hens gejuich van de tribunes had geklonken, dropen de moe gestreden Haagse spelers af richting kleedkamers om ver volgens hun teleurstelling te verwerken. ,,We zijn helemaal gesloopt", sprak ADO-trainer Martin Jol na afloop. ,,Vind je het gek met die wedstrijd tegen Holland in de benen? Dat was enorm bikkelen en we hebben niet genoeg tijd gehad om te herstellen. Maar ik moet zeggen dat Alphense Boys een keihard werkende ploeg heeft. En dat ze met een blok van vijf man lie pen te verdedigen maakte het voor ons alleen maar moeilijk. Maar goed, we wisten van tevo ren dat ze met zeven, acht man achter de bal zouden spelen en met twee man op de midden- i Zoest, Feldmann, Van Dijk, Van (46. Ouwcrkerk). voetbalmedewerker Teylingen lijkt na één jaar weer terug te. keren naar de grote bond. Tegen UDO won het met 3-0. De club van de scheidende trainer Bert Kort heeft nog slechts een punt nodig. Rand stad Sport haalde flink uit tegen het arme Leiden: 10-0. War- munda mag zich zo goed als ze ker inschrijven voor de nacom- petitie. Tegen Stompwijk 92 boekte het een belangrijke 3-2 overwinning. FC Rijnland was machteloos tegen een slim counterend Bernardus (0-3). Warmunda-Stompwijk 3-2 (1-1). 10. Michel Schouten 1-0. 43. Peter Breg- man 1 -153. Barry van Rijn 2-154. los Oliehoek 2-2. 80. Vincent de Winter 3- 2. Scheidsrechter Th. Collé. Gele kaart: Pim Duyvesteyn (Stompwijk '92). Toe schouwers 60. Een goed begin is het halve werk. Dat gold zeker voor de ploeg uit Warmond. Al na tien minuten bracht Michel Schou ten zijn ploeg aan de leiding. Ook in Warmunda's derde tref fer had Schouten een belangrijk aandeel. Nadat hij gevloerd werd door doelman Pim Duy vesteyn was het Vincent de Winter die vanaf de elf meter het duel besliste (3-2). Kickers '69-Leidsche Boys 1-2 ge slaakt. 8. Stanley de Looze 1 0, 19. Pa- lölen 1-1, 34. Richard 1 1-2. Scheidsrechter: J. Lvenwel. Gele kaart: Robert Valk (Leidsche Boys), Toeschouwers: 250. Een wolkbreuk in de rust bete kende een voortijdig einde van dit duel. Voor Leidsche Boys is het te hopen dat de wedstrijd voor de nacompetitie wordt uit gespeeld. Robert Valk ontving namelijk zijn derde gele prent. Teyllngen-UDO 3-0 (2-0). 35. Paul Ha ver 1-0. 42. Paul Haver 2-0. 75. Jim Beuling 3-0. Scheidsrechter: R. Braun. Toeschouwers: 350. Het verschil zat hem in de spit sen. Er openbaarde zich in dit duel geen klasseverschil, maar Randstad Sport-Leiden 10-0 (7-0). 3. Farhane 1-0, 6. Comvalius 2-0. 12. Nijssen 3-0. 20. Farhane 4-0, 22. Com valius 5-0. 29. Farhane 6-0. 30. Comva lius 7-0, 70. Van der Pluim 8-0, 74. Van der Zon 9-0, 85. Comvalius 10-0. -Scheidsrechten Hagen. Toeschouwers: Zoals de uitslag doet den, was er geen sprake van een echte wedstrijd. Cliff Comvalius smaakte het genoegen om de tiende treffer aan te laten teke nen, tevens de 118e tegentreffer dit seizoen voor de Leidse sluit post. Gallert trainer UVS zaterdag leiden ruud pattiapon dagafdelingsclub ASC. Aan staande donderdag zal Gallert tijdens een bespreking bij UVS enig zicht krijgen op het speler- spotentieel. Vrijwel zeker is dat hij de beschikking krijgt over voetballers die bij de zonda geersteklasser buiten de boot vallen. Gallert tekende bij beide clubs voor één jaar (bij ASC met een optie voor nog een jaar). Wally Gallert wordt trainer van het nieuw op te richten zater dagteam van UVS. dat het vol gend seizoen in de Leidse afde ling zal spelen. Gallert, die als spits onder meer triomfen vier de bij het vroegere LDWS en LFC, is overigens ook een ver bintenis ^angegaan met de zon- Voorschoten terug in de derde klasse lijn." Jol bedoelde daarmee het (begrijpelijke) Alphense verweer dat in het tweede bedrijf werd geleverd. Hij vergat enigszins de Alphense verrichtingen in de spectaculaire eerste helft. Vanaf het beginsignaal van de strak, maar correct leidende Van Dijk zette ADO de thuisclub vast op eigen helft. Maar de elf tot de tanden gewapende spelers van Bahlmann lieten zich niet in de luren leggen. Sterker, het was Sander Beuk, uit de eerste de beste aanval, die op links een bekeken voorzet afleverde op Pieter van Zoest. De gretige Van Zoest dook voor naaste bewaker John Baven en schoot heel be heerst de 1-0 achter de verbou wereerde doelman Duinhou- Het jagende ADO, spelend met vier spitsen vergat in zijn opportunisme de verdedigende taken. Tien minuten voor Rist werd het allemaal erger toen Beuk er ditmaal op rechts van door ging, maar de Alphense spits werd door Baven een halt toegeroepen. De daaropvolgen de vrije trap van de ijzersterke Marcel de Jong kwam voor de voeten van Peter Gerse, die Du inhouwer voor de tweede maal het nakijken gaf: 2-0. Praktisch in dezelfde minuut nog kreeg Rijntjes de geest en schoot het leer van een meter of dertig diagonaal stijf in het kruis; 2-1. Bahlmann: „Tegen Holland kregen we ook al zo'n ongelooflijke goal tegen van Testa la Muta. Wat moet je daar nou tegen doen?" Helemaal niets. Na de pauze liet Alphense Boys zich inderdaad gewillig te rugzakken op eigen helft en loerde de ploeg op de counter. Voor ADO was het pompen of verzuipen. Het bleek het laatste, want de gehele laatste linie van de Boys - met uitblinkersrollen voor Koos van Zoest en de soli de goalie Garrelfs - vormde een niet te nemen veste. „We waren genoodzaakt zo te spelen, want de punten zijn in deze fase ongelooflijk belang rijk. Dat zal niemand ons kwa lijk nemen", sprak Bahlmann opgelucht. Alphense Boys - ADO 2-1 (2-1). 7. Pie- Voorschoten-trainer Frank v mehr en Arwin Visser. Op n i Dam op de schouders van Arshan Behi- ir de derde klasse. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS leiden ruud pattiapon Je zou toch een geheel andere reactie verwachten, maar Hein de Graaff, de 31-jarige aanvoer der en het boegbeeld van SV Voorschoten, dacht er na het behalen van het kampioen schap in de vierde klasse A het zijne van. „Als je het mij vraagt vind ik het niet leuk op deze manier kampioen te worden. Ik win liever en weet dan meteen of we het zijn geworden of niet. Maar dit vind ik niets." De Voorschotense captain, die vooraf werd gehuldigd voor zijn 350ste wedstrijd (De Graaff: „Eigenlijk mijn 355ste, maar ze hebben niet goed gerekend"), had niet helemaal ongelijk. Na dat KMD met 2-0 was verslagen, moest er namelijk worden ge wacht op bericht uit Den Haag, waar Lyra 'concurrent' Noot dorp op bezoek had. Pas toen tien minuten later de 3-1 neder laag van Nootdorp bekend werd, konden de feestelijkhe den beginnen. Hoewel, er was geen muziek korps, maar gelukkig wel bloe men en het aloude "We are the Champions' van Queen. Een feestje met een wat geforceerd karakter, want dat afwachten na een cruciaal duel was inderdaad niets. Jan de Graaff (29), de ka raktervolle verdediger van de Voorschotenaren en, inderdaad, broer van de aanvoerder, miste ook de spanning van een kam pioenschap. „Ik vind het ook niet zo geweldig op deze manier kampioen te worden. Je kunt zo weinig regelen zoals een band je", klaagde de voormalige taek- wondo-specialist en turniief- hebber. Maar het kon niet an ders. Nootdorp kon het kam pioenschap namelijk nog op houden door Lyra minstens een gelijkspel af te dwingen. Vanuit het dak van de bestuurskamer werd tijdens de wedstrijd al een voorsprong van Lyra gemeld, maar vlak voor het einde bleek Nootdorp gelijk gemaakt te hebben. Dat resultaat zou dus uitstel betekenen, maar de wedstrijd in Den Haag bleek nog'tien minu ten langer te duren en daarin sloeg Lyra tweemaal toe. Er kon dus alsnog een feestje worden gebouwd en de spelers rollebol den over het veld. Je moet toch wat, nietwaar? Aan de gelukkige gezichten te zien waren de vlin ders in de buik echter toch dui delijk aanwezig. Een flirt met een kampioenschap wordt ten slotte niet altijd in een gelukkige relatie omgezet: een relatie die voor Voorschoten een nieuwe verbintenis met de derde klasse betekent. Vier jaar geleden speelde Voorschoten daar ook al in, maar kieperde er toen vrij wel meteen weer uit. „Omdat we bijna geen scorend vermo gen hadden", zei Jan de Graaff, „maar nu is dat totaal anders." De jongste van de De Graaff- broers, al zes jaar een vrijwel onmisbare kracht in de defensie van Voorschoten, doelt op de voorhoede die dit seizoen al goed is voor 48 treffers. Met als exponent de jonge Frank Buizer (19), die dit seizoen achttien keer maal het net vond. Buizer, tegen KMD goed voor het twee de doelpunt, is een tamelijk be vlogen voetballer. „Ach", wim pelde hij de loftuitingen af, „het verschil is dat we vorig jaar met twee spitsen speelden en nu met drie. Er is ook een uitste kende wisselwerking in de voor hoede." Zoals eigenlijk in het hele elftal. Trainer Frank van Dam heeft een talentvolle groep (waar overigens veel clubs op azen) tot zijn beschikking, die wellicht ook in een hogere afde ling dan de derde klasse niei zou misstaan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Arwin Visser (22), die bazend genoeg, gezien zijn agressieve speelstijl, slechts twee doelpunten maakte, onder de openingstreffer tegen KMD. 'Vissie', zoals zijn elftal genoten hem noemen, meent dat dit team nog verder kan groeien, iets wat Paul van Paas sen, HEAO-student, 23 jaar en instant-grappenmaker, dit sei zoen al eerder constateerde. „Maar in de derde klasse moe ten we eerst streven naar hand having", aldus Van Paassen. „We moeten eerst doelen stel len, kijken wedstrijden doen. Als dat goed gaat dan kijken we wel weet verder." Voorschoten - KMD 2-0 (1-0) 15. Vis ser 1-0, 68. Buizer 2-0. Scheidsrechter Kok. Toeschouwers: 250. Voorschoten: Loose; Van Tol, Geijs- man, Jan de Graaff. Van Pa. FC x c7 zevenhoven» Crooy op links Immink in st. leiden ruud pattiapon Rohda'76 is kampioen gewor den in de vierde klasse B (zater dag). Met een 2-0 overwinning op Hazerswoudse Boys stapte de ploeg voor het eerst in zijn bestaan de derde klasse binnen. Rohda pakte de titel met grote overmacht. De derby tussen Valken'68 en De Sleutels eindig de in een 3-2 zege voor de Val kenburgers. Onderaan blijft het spannend. Kagia won met 2-0 van RCL en WDS knokte zich naar een 1-0 overwinning op TAW. Hazerswoudse Boys - Rohda'76 0-2 (0-2) 10. Havenaar 0-1, 45. De Jong 0- 2 Scheidsrechter: Bakx. Toeschouwers: 299. Gele kaarten: Blokker (Hazers woudse Boys), Spannemaker (Ro hda'76). Rohda is de terechte kampioen. Het belangrijkste verschil met de concurrenten was dat Rohda van de 'kleintjes' won en daar verzaakten de andere titelkan didaten. Maar ook tegen de middenmoters, zoals Hazers woudse Boys, bleef Rohda over eind. Afgelopen zaterdag werd dat weer eens bewezen. Hazers woudse Boys maakte de indruk de pijp aan Maarten te hebben gegeven. Toch waren er kansen voor de thuisploeg. Martin van Soest en Marcel Verhorik raak ten evenwel slechts de lat. KRV - Sportlust'46 0-0 Scheidsrechten Harskamp. Toeschouwers: 250. Gele kaarten. Spanjerberg (Sportlust). Ver boon (KRV). Na een eerste helft waarin beide ploegen elkaar weinig ontliepen - met een aardige kans voor Daan Nooteboom - was de tweede vooral voor KRV. André de Best stuitte op doelman Re né Spanjerberg en daarna legde hij na een prima solo niet ge noeg venijn in zijn schot. Dat was vooral ook het gebrek van KRV, dat het restant van de wedstrijd de betere ploeg was, maar het maken van een doel punt leverde te veel problemen op. WDS - TAW 1-0 (1-0) 34. Kastelein 1- 0. Scheidsrechter: Vis. Toeschouwers: 200. Gele kaarten: De Jong (WDS), Treur (TAW). De youngsters' van TAW ble ven net niet overeind tegen de grotere fysieke kracht van de wanhopige degradatiekandidaat WDS. Trainer Tom den Daas wist natuurlijk al van tevoren dat het een moelijke pot zou worden, want hij heeft geen team om te bikkelen. „Ik blijf voetbal propageren." Zijn ploeg kreeg zaterdag best kansen, maar Mark Setteur en Frank Aartman benutten die niet. Valken'68 - De Sleutels 3-2 (0-2) 10 Van der Broek 0-1, 35. Tegelaar 0-2. 70. De Haas 1-2, 80 Duinaam 2-2. 87. Guyt 3-2. Scheidsrechter: Bel. Toe- Het heeft de driehonderd toe schouwers in elk geval niet aan spanning ontbroken. De Sleu tels was vooral gevaarlijk wan neer het de counter hanteerde. de Sassenheimse club beschikt over een echte goaltjesdief: Paul Haver. Ook nu prikte hij er weer twee in. Jim Beuling was verant woordelijk voor het derde doel punt. Volgende week staat voor Teylingen de kampioenswed strijd tegen Warmunda op het programma. FC Rljnland-Bernardus 0-3 (0-1). 40. Jos van Kampen, 70. Rob de Haas, 84. John van de Werff 0-3. Scheidsrerhter: Mourits. Gele kaart: Alan Ruben (FC Rijnland). Toeschouwers: 150. Een wedstrijd die alle kanten op kon. Bij de voorwaartsen van Rijnland stond het vizier echter niet op scherp. Bernardus schatte zijn kansen wel op de juiste waarde in. Voor de club uit Hazerswoude is de vierde periode nog niet over. Zij staan nu aan de leiding. ASC-Alphen 3-2 (1-1). 24 Lock Oprinssen 1 -0. 27. Patrick Beckers 1 -1 47. Marc Roest 2-1, 80. Remco Teitler 3-1, 94. Piet Verlooy 3-2. Scheidsrech ter: Peters. Gele kaarten: Rob de Lange (Alphen), Tjerk Pancken (ASC). Toe schouwers: 75. Een wedstrijd om des keizers baard. Toch wilden beide ploe gen voor de winst gaan. ASC was het gelukkigst. Trainer Wil lem Dekker (Alphen) vond het optreden van arbiter Peters wat ongelukkig. Er gebeurden din gen die absoluut niet door de beugel konden. Toch vind Dek ker dat hij verder niet moet zeu ren. „Je maakt het nu eenmaal SJZ's doelpuntenmaker Joost Vink komt hier niet a zoeterwoude gerard baas voetbalmedewerker Aan de opmars van SJZ is voor lopig een einde gekomen. Ver antwoordelijk daarvoor is UDWS, dat t\ tijd de winst pakte in trekkelijk duel: 1-2. De ning was hoog nodig voor de Leidenaars want de ploeg van interim-trainer Jan Zoetemelk leek bezig aan een vrije val. Deze duikeling heeft UDWS regelrechte degradatiezorgen gebracht. Aangezien in het on derste gedeelte van de ranglijst andere wetten heersen, hebben de Leidenaars het moeilijk. De ploeg voelt zich te goed om de mouwen op te stropen. En ei genlijk hebben ze daarin nog gelijk ook. Wie niet beter zou weten zou, gelet op. de openingsfase van UDWS, de indruk kunnen krij gen een kampioenskandidaat te aanschouwen. SJZ kreeg alle hoeken van het veld te zien. De fusie-club mist echter een goal tjesdief, iemand die garant staat voor trefzekerheid. Zoetemelk kent wel zo'n speler, en het is nog een UDWS'er ook: Ronald Jansen. Maar: „Hij heeft geen zin meer in voetballen. Nu we er zo slecht voor staan wil hij wel een keer invallen als de nood hoog is. Op de training hoef ik hem niet te verwachten" aldus Zoetemelk, die Jansen op de bank liet beginnen. Zo kon het dus gebeuren dat het overwicht slechts één treffer opleverde. Het was wel een fraaie: na een goede actie van Danny Verplancke, in het bezit van een prachtige sleepbewe- ging, scoorde Eric van der Weij- den in de rebound. SJZ kromde zijn rug en kwam terug in de wedstrijd door kei hard te werken en waar nodig een stapje extra te doen. Weder om was het Joost Vink die de kar trok. Zijn mooiste bijdrage was een vrije trap van 25 meter die via de lat en doelman Ron Sinteur uit het doel bleef. Na de thee gingen de Zoeterwoude- naars, die vlak voor rust Jan Harteveld met een gekneusde neus van het veld zagen gaan, op dezelfde voet verder. De gelijkmaker was een te rechte beloning. Natuurlijk was Joost Vink verantwoordelijk hiervoor. De beide ploegen le ken tevreden met een punt. UDWS nam wegens conditiege brek wat gas terug en SJZ was al lang blij de achterstand te heb ben goedgemaakt. Een misver stand in de Zoeterwoudse de fensie tussen Ron Belt en doel man Peter-Niek Plooy gooide echter roet in het eten. André Zonneveld drong zich tussen die twee en werd 'gesandwi- ched'. De beslissing van scheidsrechter Pennikx was hard maar verdedigbaar: straf schop. Part-time voetballer Ro nald Jansen ontfermde zich over dit buitenkansje en schonk zijn club de eerste zege in 1994. UDWS is ondanks dit resul taat nog lang niet veilig: volgen de week staat concurrent Alk- mania op het programma. De tweede winst in 1994 blijft noodzakelijk in de strijd om het lijfsbehoud. SJZ wacht een bijna onmogelijke klus: een uitwed strijd tegen koploper FC Lisse. SJZ-UDWS 1-2 (0-1). 30. VanderWeij- den 0-1. 53. Vink 1-1, 88. Jansen 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Penninkx Geel: Plooy (SJZ). De Roode en Jansen (heiden UDWS). Toeschouwers: 275. SJZ: Plooy: Harteveld (Wim Bos). De Heiden, Belt, Van der Hoeven; Van Loek Dros (Martinazzi), Schild; Zonne- Op die wijze kwam het op een veilig lijkende voorsprong te staan die evenwel in de tweede helft volledig teniet werd ge daan. Dat was te wijten aan het opportunistische spel van Val ken. Wederom viel het spel van Jasja van der Hoek, die met kop en schouders boven iedereen uitstak, in zeer positieve zin op. Kagia - RCL 2-0 (0-0) 70. Wijnhout 1- 0, 80. Daalman 2-0. Scheidsrechter: Vermaat. Toeschouwers: 150. Er zat geen enkele overtuiging in het spel van RCL, dat klaar blijkelijk weer eens last had van een 'off-day'. Aan de andere kant had Kagia er veel belang bij om dit duel tot een goed ein de te brengen. Zaterdag was de grote vraag meer 'Zal Van Bem- melen het redden?' dan 'Zal RCL er nog wat van bakken?' De reddingsboei voor Kagia drijft nog steeds in de buurt. UVS-jeugd pakt strohalm: 2-1 leiden ruud pattiapon De UVS-jeugd heeft de laatste strohalm te pakken. Afgelopen zaterdag versloegen de blauw- witten Elinkwijk met 2-1, waar door de verbintenis met de eer ste klasse in tact lijkt te blijven. De ploeg vreest echter voor competitievervalsing nu Ajax een trip naar Saudi Arabië mag maken. In de tweede klasse kreeg kampioenskandidaat Quick Boys met 6-1 ongenadig op zijn broek van VCS. UVS - Elinkwijk 2-1 (1-0) Elink wijk, dat afgelopen donderdag nog met 2-0 had gewonnen van FC Utrecht, werd ditmaal door de Leidenaars afgetroefd. Mi chael de Roode legde in de 25ste minuut de basis van de zege door een scherpe aanval door het centrum knap af te ronden. Na de Utrechtse gelijk maker lag een schitterende combinatie aan de basis van de Leidse zege. Raymond Benne- kers schoot op aangeven van Raymond Nieuwenhuyzen raak. Quick Boys - VCS 1-6 (0-1) Slechts voorstopper Nico Guyt ontsteeg de grote malaise bij de kampioenskandidaat, dat nu RKC naast zich moet dulden. In het eerste kwartier leek het nog wat te worden, maar vervolgens was het niks meer met de Kat- wijkers. Tegenover het sextet van VCS stelde, de thuisploeg slechts de enkele treffer van Hi cham Rbii. Derde divisie De treffers van Peter Zirkzee en Abdelhar Jermoumi redden de wedstrijd voor RCL, dat in de gradatiekandidaat Rijnsburgse Boys een moeilijke tegenstan der had: 2-1. Dirk Laurier scoor de tegen. Ook ARC had in Wil helmus een taaie rakker, maar Harold Lek schoot met twee ra ke uithalen het Haagse muurtje omver. De sleet zit er bij AJ- phense Boys diep in en tot over maat van ramp werd het duel tegen Noord wijk in 75ste mi nuut gestaakt omdat een Al phense vader scheidsrechter Kaddouri bedreigde. Albert van der Heide, Geerlig Azier, Ruud Plug, Eric Zonneveld en Simon Cramer scoorden voor Noord- wijk en Patrick Kalkema voor Alphense Boys. Roodenburg tenslotte behield dank zij een treffer van Mark Ravensbergen het evenwicht bij Nieuwerkerk (1-1). Ter Leede speelde tegen Zeven hoven een hectische wedstrijd. Het zwaarbevochten gelijkspel (3-3) bleek niettemin voldoende voor lijfsbehoud in de tweede klasse. Naarmate het duel vorderde, liepen de emoties hoog op. Ze venhoven kwam voor rust twee keer op voorsprong. Tussen door zorgde Immink op aange ven van Faber voor een 1-1 stand. Na een donderspeech van Van Harskamp tekende Pe ter Natzijl in de 60ste minuut voor de 2-2, hetgeen gezien het spelbeeld volledig verdiend was. Nadat de voor Kamer ingevallen Crooy op links Immink stelde om de 2-3 te scoren kreeg het grimmige duel staartje. Eerst was het Faber die naar zijn tweede gele kaart solli citeerde met een te harde char ge. Hij werd gespaard door de arbiter. Later kreeg Ter Leede doelman Arco Korpelshoek het aan de stok met enkele Zeven hoven-supporters. Hij kreeg geel. In blessuretijd werd met 3- 3 alsnog de vrede tussen beide kemphanen getekend 2-1, 65. Natzijl 2-2, 80. Immink 2-3, 93. Van Leeuwen 3-3. Scheidsrechter: Ko hier. Toeschouwers: 300. Geel: Faber, Korpelshoek (Ter Leede). Oegstgeest ongelukkig: 3-2 Oegstgeest speelde tegen degra datiekandidaat MW '27 een on gelukkige wedstrijd met een 3-2 nederlaag als gevolg. Het was een beladen duel, wat dë ner veuze scheidsrechter Van Otter- loo niet goed aanvoelde. Dat gold ook voor Oegstgeest, dat voor rust op 3-0 achterstand kwam. Vlak voor de pauze werd het 3-1 via Hans Verkuylen. De thuisclub moest door het vroeg tijdige vertrek van Put (twee keer geel) de tweede helft met tien man spelen. Oegstgeest zag echter geen kans, ondanks goe de mogelijkheden van Kotter- man, Van Delft en Pilmeyer, het nummerieke voordeel uit te buiten. De aansluitingstreffer kwam pas vijf minuten voor tijd via Kotterman. Trainer Wim Visser: De scherpte die ontbrak hoop ik wel op 7 tegen Spirit terug te zien." Dat is het cruciale duel tweede periode. MW'27 - rijs 1-0, 2'. 3-0, 44. Verkuylen 3-1, 85. Konerman 3-2. Scheidsrechter: Van Ort£rloo. Toe- leiden gerard b voetbalmedewerker Het blijft spannend in de vierde klasse A (zondag), waar nog steeds geen beslissingen zijn ge vallen. FC Lisse en Docos maak ten geen fout en onderin gaat het nog altijd tussen vijf ploe gen om twee degradatieplaat sen. De buren VNA en UDWS deden goede zaken door hun uitduel winnend af te sluiten. Febre (VNA). Toeschouwer: 350. De zaken waren voor VNA ten opzichte van vorige week omge draaid. Toen: goed voetbal en nul punten. Nu: slecht spel maar de volle winst. Een doel punt van de bijna wekelijkse uitblinker Michel Mejri was vol doende voor de overwinning. MMO-VCL 0-1 (0-0). 68. Schouten 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Mul. Toe- i Frans Sjar- dijn doen het weer goed. In Hoogmade had de ex-koploper lange tijd het betere van het spel, maar he^ lichte overwicht kon niet worden verzilverd. Een penalty was daarvoor nodig. Jan 'Ballie' van Leeuwen maakte binnen de beruchte lijnen een overtreding op Marvin James met het bekende gevolg. René Schouten deed vanaf de stip wat van hem werd verwacht. De wedstrijd werd na een kwartier in de tweede helft wegens on weer een half uur onderbroken. Docos-Altior 3-2 (2-1). 10. Van der 3-2. Scheidsrechter: Meeuwisse. Gele kaarten: Bentveld en Van der Plas (bei den Altior). Toeschouwers: 300. Docos begon weer iets te nonchalant, maar zoals zo vaak konden de roodwitten het in het verloop van het duel goedma ken. Twee goals van de opval lend sterke Rob Reizevoort zet ten Docos op het goede spoor. Zijn tweede treffer scoorde hij door een corner in één keer het doel te draaien. Alkmania-ROAC '79 0-0 gestaakt. :heidsrechter: V an de Weijde schouwers: 550. De bliksem maakte tijdig einde aan een slechte wedstrijd. En dat terwijl het ei zo mooi uitzag. Een heuse der by voor veel toeschouwers on der een sprankelend lentezon netje. De verwachtingen kwa men niet uit. Beide teams be vinden zich in de gevarenzone en gezien het spel van gisteren zou dat nog weieens langer kunnen duren FC Lisse-Meerburg 1-0 (1-0). 28. Bon FC Lisse blijft winnen maar het gaat iedere week moeite. De oorzaak daarvan ligt in de lange blessurelijst. Ook gisteren waren diverse basisspe lers afwezig. De thuisclub moest na rust alle zeilen bijzetten om Meerburg van het lijf te houden. Het lukte. Het doelpunt van middenvelder Patrick Bon bleek beslissend. Rode kaart voor grensrechter Tijdens de wedstrijd ASC - Al phen moest grensrechter Wer- ter (Alphen) voortijdig het veld verlaten nadat hij scheidsrech ter Peters 'een grote eikel' noemde. De leidsman: „Als ie mand zich zo laat gaan, vind ik niet dat je dat mag tolereren, wat er ook gebeurt." Uniek was zijn beslissing niet. Vorige week werd tijdens het duel Rooden burg-Stormvogels de grensrech ter van Stormvogels ook wegge stuurd.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18