Welke prijs betaalt UVS voor verlies? VVSB zonder meer de echte kampioen Lugdunum gaat op voor periode 'Het lijkt wel of we er uit móeten' SJC heeft wind weer in de zeilen Sport SVLV bijna veilig; DOSR kopje onder MAANDAG 25 APRIL 1994 VOETBALMEDEWERKER Met de 0-0 tegen Lugdunum behaalde HMSH in de Kikker polder het kampioenschap in de tweede klasse. Foreholte moet zich na de vijfde neder- laag op rij zorgen gaan maken over lijfsbehoud. Lugdunum - HMSH 0-0. Scheidsrech ter: Sluyter. Toeschouwers: 750 Lugdünum-trainer Nijhuis was tevreden met het punt, maar besefte pas na afloop dat er meer in had gezeten tegen HMSH. De Hagenaars, die met jhct gelijkspel niet meer zijn te achterhalen, produceerden pas |vijf minuten voor het einde een ■^gevaarlijk schot op het doel van Marcel IJzendoorn. De thuis club daarentegen was al na vijf [minuten in doelrijpe positie ge- jkomen. Op aangeven van Harm node Vos kwam Edwin Verhoogt ijoog in oog met de Haagse kee per. Maar evenals de vijf andere lopgelegde kansen was ook deze ieJniet aan de Leidenaars besteed. iejVoor Lugdunum is elk punt meegenomen. Want als de Lei denaars de competitie als twee de afsluiten, nemen ze automa tisch de periodetitel van kam pioen HMSH over. Maar waar schijnlijk is deze hoge klassering aan het eind van de competitie niet meer nodig, omdat de Kik kers aanstaande donderdag de tweede periodetitel kunnen op eisen, als ze het restant van het duel tegen Voorburg winnen. Lens - Foreholte 5-1 (4-0). 30. Spa 1-0, 33. Zaalberg 2-0, 36. Roos 3-0, 40. Spa 4-0, 67 Guurman 5-0, 68. Van Duyn 5- 1. Scheidsrechter: Van Ast. Toeschou wers: 300. Gele kaart: Linger (LenS) Het fel gestarte LenS kreeg na een half uur de hulp van goalie Gerard Bol. Hij verdedigde gis teren het doel van Foreholte, omdat de eerste keus Ralph van der Hulst twee wedstrijden moet 'brommen' vanwege de rode kaart tegen Hermes DVS. De vervanger gaf met zijn blun der, die de 1-0 tot gevolg had, de onbedoelde aanzet tot de be slissende tien minuten, want in deze periode liep LenS uit tot 4- 0. UVS heeft de belangrijkste nederlaag van het seizoen behaald, maar de Lei denaars weten nog niet welke prijs zij moeten betalen voor het kostbare ver lies van gisteren tegen SC Feyenoord (2-1). In Rotterdam was scheidsrechter De Ronde de gebeten hond, omdat hij de zwaarste straf voor een handsbal van Gerrie Jansen toepaste. Maar de volwassen manier waarop UVS die te genvaller incasseerde, maakt het tot een geduchte kampioenskandidaat in de eerste klasse B. Die titelkansen zouden in rook zijn opgegaan, als Nieuwenhoom gisteren twee punten aan zijn totaal had toege voegd. Maar de koploper kreeg klop van DCV, waardoor Nieuwenhoom drie wedstrijden voor het einde van de competitie één luttel punt voorsprong heeft op UVS en Feyenoord, ogen schijnlijk de grote winnaar van de ne gentiende competitieronde. Hoe raar een bal kan rollen, bewees het incident rond Jansen in de veertig ste minuut. Bij een Feyenoord-corner werkte de middenvelder.de bal duide lijk zichtbaar en hoorbaar met zijn hand weg uit het strafschopgebied. Pe nalty, besliste arbiter De Ronde, die bovendien in één beweging de rode kaart uit zijn borstzak toverde. Totaal ontgoocheld verborg Jansen zijn hoofd in zijn shirt, voordat hij door medespe ler Arthur van Orssagen van het veld werd geleid. Verder geen wanklank. Hoewel alles wat UVS was vraagtekens zette bij de scheidsrechterlijke beslissing, maakten de Leidenaars zich op voor de reste rende vijftig loodzware minuten. De stand was tenslotte nog gelijk (0-0). Zelfs de elf-metertrap van Remco van der Linden veranderde daar niets aan, want Marijn Mokveld keerde diens in zet met de gretigheid van een getergde terriër. Trainer Gerard Désar verhief zijn stem vervolgens vanuit de dug out: „Die fout van de scheidsrechter maken wij goed. We moeten het ac cepteren. Aan het eind maken we de balans wel op." De Leidse docent had volkomen ge lijk. Over de rode kaart viel te twisten, maar tijdens een wedstrijd werkt dat meestal averechts. Om met zijn tienen stand te houden tegen elf Rotterdam mers kon UVS zich geen aandacht voor bijzaken veroorloven. Met enkele tacti sche omzettingen in de achterhoede (UVS ging één-op-één spelen) moesten de blauwwitten zo lang mogelijk gelijke tred proberen te houden met Feye noord. De vlotte treffer van Michel Spierings vlak na de pauze betekende dan ook een nieuwe streep door de Leidse reke ning. De lange spits profiteerde van een moment van onachtzaamheid van de door Marco Akerboom geleide ach terhoede: 1-0. Maar zelfs door die dreun werd UVS niet definitef geveld. Sterker nog, de gasten blaakten in het vervolg van de tweede helft van een zelden vertoonde vechtlust. Hoewel ook Feyenoord kansen kreeg (Spierings, Ferry de Haan, Jacco Za- nen) behoorde de gelijkmaker tot de laatste minuut tot de mogelijkheden. Het Engels aandoende voetbal, inclu sief onoverzichtelijke scrimmages voor het doel van Edwin van Zinderen, was vooral aan Van Orssagen besteed. Een inzet van de ijverige middenvelder werd pas op de doellijn gekeerd. Toen de gelijkmaker te lang uitbleef, sloeg Feyenoord alsnog toe. Vlak voor tijd kreeg Spierings de bal uiteindelijk achter Mokveld (2-0). Door een UVS- bril bekeken had de treffer de kleur van buitenspel. Diverse Leidenaars kregen een waas voor ogen, zodat het duel als nog uit de hand dreigde te lopen. Maar Désar. die de over zijn toeren geraakte Akerboom met een bliksemsnelle wis sel tegen zichzelf in bescherming nam. en de scheidsrechter, die een grove charge van de verder onberispelijk spe lende André Devilee slechts met geel bestrafte, behoedden de titelkandidaat voor erger. De punten waren inmiddels niet meer te redden. Zelfs de goedkope strafschop (benut door doelman Mok veld) voor een overtredinkje van Pa trick Heijberg jegens Ard Oosterlee gaf UVS geen hoop meer. Daarvoor kwam het goedmakertje van De Ronde, die bij hoog en bij laag volhield dat het een geheide strafschop was, in de 93ste mi nuut te laat. Maar de grootste winst van deze wedstrijd kan de selectie'van Désar op termijn boeken. Nog zo'n misbaksel is deze competitie statistisch gezien niet meer te verwachten. Bovendien blijkt UVS tegenslagen te kunnen opvangen. Daarnaast blijft de 'foutenlast' van de Leidenaars binnen de perken. Jansen wordt weliswaar meteen geschorst, maar krijgt ongetwijfeld de meest mil de straf die op een door 'hands' ver oorzaakte rode kaart staat. „Ik hoop op één wedstrijd, hooguit twee", zei de 'zondebok' na afloop. „Op meer dan een gele kaart en een strafschop had ik nooit gerekend. Ik raakte de bal welis waar met mijn hand. maar dat kwam doordat ik een zetje kreeg. Scheidsrechter De Ronde was zich van geen zetje bewust. „De speler maakte een slaande beweging naar de bal en voorkwam tevens een mogelijk Feyenoord-doelpunt. Ik heb geen ogenblik geaarzeld. Die prent gaf ik heus niet, omdat ik zo'n rode-kaar- tentrekker ben. Dit was pas mijn twee de van he berg (SC Feyenoord). Oosterlee, Devilee (bei den UVS). UVS: Mokveld; Devilee. Akerboom (93. Hons- beek). Robbers. Gallen. Van Orssagen. lansen, Van leeuwen (79. Van Tol); Oosterlee. De Kie- Blauw Zwart verzet zich tot het laatst DWASSENAAR. GERT-J e) 12 |Wie niet beter wist, moet giste- Wassenaar hebben ge dacht getuige te zijn van een ijzingwekkend spannend com- petitieslot. Het duel dat Blauw Zwart en WSB (1-1) op sport - hoog kampioens duel. Met alles e spanning, strijd oplopende emoties. Vergeten was de riante Noordwijkerhoutse marge op 'concurrent' Blauw Zwart (acht punten met nog vier wedstrij den te gaan). Vergeten waren de met grote regelmaat gemaakte, rustgevende opmerkingen A'Lukt het deze week niet, dan volgende week wel'), die wilden dat het toch niet meer fout kon gaan. WSB wilde gisteren in Wassenaar kampioen worden. En Blauw Zwart zag dat een voudigweg niet zitten. Met andere woorden: het kampioenschap van WSB werd gisteren pas na een meer dan passend voetbalgevecht in een sfeerrijke ambiance een feit. Wat ook na afloop tot uiting kwam. Met lachende,«feestende en huilende WSB-spelers. En ook, aan de andere kant, met hevig balende blauwzwarte te genstanders. Tot die categorie behoorde niet Blauw Zwart-trainer Bou- dewijn de Geer. Hij had het volop naar zijn zin gehad. „Dit soort wedstrijden zou je elke week moeten spelen", zo meen de De Geer. „Puur genieten toch?" Collega Paul van der Zwaan kwam daar pas na afloop aan toe. De toch als rustig bekend staande oefenmeester had zich tijdens het treffen met enige re gelmaat drukker gemaakt dan gewoonlijk. „Want het ging. ze ker in de tweede helft, niet best met ons. Hoe langer de wed strijd duurde hoe duidelijker het werd dat de jongens stijf ston den van de zenuwen." Een waarheid als een koe, dat wist ook aanvoerder Paul War merdam. „We zijn nog aardig begonnen, maar dat mooie voetbal verdween al snel. Dat schijnt in dit soort wedstrijden toch heel lastig te zijn. Daarna hebben we eigenlijk alleen maar geknokt. Want het was wel een grote afknapper geweest als we vandaag weer hadden verlo- Die afknapper (Van der Zwaan: „In dat geval was ik wel een paar weken ziek geweest. Dit moest onze kampioenswed strijd worden.") bleef WSB be spaard. Maar de ploeg moest daarvoor in de slotfase wel een paar keer door het oog van de naald kruipen. Alleen omdat Jan van der Berg (na een inzet van Rick Remmerswaal) en Marco Joustra (na een kopbal van Eric Lopez) op de doellijn paraat stonden om goalie Hans Laro&. bij te staan, bleef de 1-1 in de blessuretijd van het zinderende duel op het bord staan. Nu had WSB het zichzelf een stuk gemakkelijker kunnen ma ken als de ploeg de sterke start in Wassenaar in meer doelpun ten dan die ene van Robèr Ma- rijnen had vertaald. Blauw Zwart wist zich in het eerste kwartier absoluut geen raad met de spitsen Marijnen en Theo Aanhane en dat leidde tot riante scoringsmogelijkheden. Aanhane liet zich evenwel tot twee keer toe de kaas van het brood eten door de weer in het doel teruggekeerde Dick Ypey, waardoor het bij die treffer van Marijnen bleef. Een doelpunt dat voor heel Blauw Zwart de aanleiding vormde om wegens buitenspel te protesteren, maar scheidsrechter Van Herck vond dat terecht geen reden om het doelpunt af te keuren. Het even overrompelde Blauw Zwart keerde evenwel sterk in de wedstrijd terug. Toonde aan gisteren voetbal lend zeker de evenknie van WSB te zijn en kwam nog voor het tweede kwartier was verstre ken weer op gelijke hoogte. Het schot Van Lopez na een knappe actie van Danny Minnema was zeker niet imponerend, maar wel doeltreffend. Diezelfde Lo pez verzuimde voor de pauze het aangeslagen WSB direct op achterstand te zetten. De Frans man in Wassenaarse dienst i de Berg laat zijn emoties de vrije loop. VVSB is kampioen1 mikte net naast én op de bin nenkant van de paal, waardoor WSB in die enerverende eerste helft mét meer dan redelijk voetbal niet met nog een tegen treffer werd geconfronteerd. Dat betere voetbal bleek na de pauze in de kleedkamer te zijn achtergebleven. Zowel Blauw Zwart als WSB had de knop op 'vechtvoetbal' ge draaid, waardoor nauwelijks meer van betere acties kon wor den genoten. Des te meer ech ter van de door beide teams ge leverde strijd. Vechtlust die Blauw Zwart uiteindelijk een puntje opleverde. En het moe gestreden WSB behalve dat punt ook de titel. Een kampioenschap dat in de slotfase nog even aan een zijden draadje hing, maar daarom niet minder verdiend gisteren al bij WSB belandde. De Geer, zicht baar genietend van de feesten de paarsgele massa op het veld: „De enige echte kampioen. Daar is geen discussie over mo- gelijk." Blauw Zwart - WSB 1-1 (1-1). 16. Marijnen 0-1, 28. Lopez 1-1. Toe schouwers: 1250. Scheidsrechter: Van FOTO LOEK ZUYDERDUIN Herck. Gele kaart: (.agerberg Kooy (Edward van der Ploeg). Minne- WSB: Iaros, Nulkes, Van de Berg. loustra, Valkema, Monasso (Zandvliet), Warmerdam, Van der Meer. Janssen. Aanhane, Marijnen (Van Vondelen) LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER De kampioenen van vorig jaar, SVLV en DOSR, komen elkaar in het volgende seizoen waar schijnlijk niet meer tegen. De Voorschotenaren stelden het derdeklasseschap zo goed als zeker veilig door een 2-0 over winning op VEP. DOSR daaren tegen ligt er bijna uit. SVLV - VEP 2-0 (0-0). 46 Bierhuizen 1 0. 78. Canter Visscher 2-0. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 300 Met de theesmaak nog in de mond kwam SVLV op een voor sprong door een doelpunt van René Bierhuizen. Daarna zetten de gasten de Voorschotenaren onder zware druk, zonder dat dat overigens tot gevaar leidde. De gastheren daarentegen kre gen via counters kansen om de marge te vergroten. Björn Can ter Visscher beslechtte halver wege de tweede helft het pleit in Voorschotens voordeel. Gouda - DOSR 4-1 (2-0) gestaakt. 18. kruisinga 1-0, 35. Van der Heuvel 2-0, 56. Petrtci 3-0, 66. Straver 3-1. 80. Huis 4-1. Scheidsrechter Van der Wolf. Toe schouwers: 250 Na tachtig minuten maakte scheidsrechter Van der Wolf een voorlopig einde aan de wed strijd tussen Gouda en DOSR vanwege het met zware regen gepaard gaande onweer. De ar biter staakte een half uur later de wedstrijd definitief, omdat op het moment dat de beide ploegen het veld weer betraden, opnieuw een lichtflits aan de hemel te zien was. Met een 4-1 achterstand ging DOSR letterlijk en figuurlijk kopje onder. Roodenburg in mineur John Rep denkt dat Rooden- burg-spits Peter Kruit een sen satie in de eredivisie kan wor den. Gisteren slachtofferde hij bijna in zijn eentje Zwarte Scha pen, waar Rep trainer is. Een gelukkig slotkwartier van de Amsterdamse tegenstrever voorkwam een Leidse overwin ning: 2-2. En deden de kansen op blauw-zwart lijfsbehoud ver der slinken. Kruit is gewild. De razend snelle spits staat in de belang stelling bij diverse amateurclubs met een volle geldbuidel. Ook Zwarte Schapen is na gisteren in de 21 - jarige speler geïnteres seerd. Volgens Kruit heeft het betaalde voetbal zich nog niet gemeld. Dat lijkt alleen een kwestie van tijd. De Roodenbur- ger heeft zich dit jaar als een ko meet ontwikkeld. Eelco Fiele- mon, de oefenmeester van Roodenburg, denkt dat Kruit in een topploeg nog verder groeit. „Bij ons krijgt hij te weinig steun, Peter moet veel alleen doen. Dat komt doordat hij zo verschrikkelijk snel is. De ande re spelers hebben te veel lijd nodig om bij te sluiten." Dat euvel deed Roodenburg tegen Zwarte Schapen de das om. Kruit moest in de wedstrijd met zijn krachten smijten, waardoor zijn energie in het laatste kwartier was verbruikt. De frêle spits was niet meer bij machte om de bal voorin vast te houden, zodat de Leidse defen sie geen rust kreeg. Toch gaven de zwart blauwe mannetjesput ters geen kans weg. De gelijk makende treffers waren toeval treffers. Zeven minuten voor tijd knalde Martin Couwenberg het leer vanuit het luchtruim stijf in het kruis (2-1) en vlak voor het eindsignaal vloog een voorzet van Marco Dettmer via de kruin van Peter Pret achter de misgraaiende Fabian Schou ten (2-2). Rep had zich zitten verbijten op de bank. De inwoner van Jisp kreeg tijdens zijn spelers carrière de veelzeggende bij naam goudhaantje, maar lijkt als trainer met minder geluk ge zegend. Een jaar terug zakte Rep voor het hoogste trainersdi ploma en ook bij Zwarte Scha pen is de oud-international niet met zijn neus in de boter geval len. De oefenmeester heeft bij Zwarte Schapen gezelschap van een handvol elftalleiders in de dug-out en Richard Smith, de excentrieke voorzitter, achter de afrastering. En die meldde in de bestuurskamer dat Reps tacti sche plannetje in de eerste rondgang niet klopte. De prae- ses vond dat Rep een snelle spe ler op 'die twee Leidse dikker- tjes in het centrum' (Peter Pret en Wim Pikaar, red.) had moe ten zetten. Je zou bijna medelij den met Rep krijgen. Medeleven met Eelco Fiele- mon was na afloop meer op zijn plaats. Die had zijn ploeg 'tegen een sterke tegenstander een goede wedstrijd zien spelen'. Mak voor rust was zijn formatie i de wedstrijd voor Roodenburg: Peter Krult. In dit luchtduel mist hij de bal, maar Kruit vloerde biji op voorsprong gekomen. Uit een counter, pass van Richard van Iterson, ramde Kruit de bal in het dak van het doel. Twee minuten na de hervatting ont hield de Amsterdamse grens rechter Roodenburger Peter Pret een zuivere goal. Een schit terende actie van Kruit bracht de marge alsnog op twee. De acht rukte op vanaf de middenlijn en werd pas gestuit binnen de beruchte lijnen. Rob Pret velde het vonnis vanaf de stip: 2-0. De overwinning leek veilig, helemaal nadat Marco Dettmer een penalty over het doel van de uitstekende Schou ten had geknald. Iemand van boven dacht er echter anders over, aldus Fiele- mon. De trainer was na afloop opnieuw in zijn dug-out gaan zitten. „Het lijkt wel of wij er uit moeten", zei hij, terwijl hij sip over het verlaten veld keek. „Voor zo veel onrecht kan ik geen verklaring geven." Toch laat de sportleraar de moed niet zakken. Volgende week tegen Hilversum schreeuwt hij zijn keel ongetwijfeld opnieuw schor. De kans op een toppres tatie, handhaving met Rooden burg, is nog altijd aanwezig. Roodenburg - Zwarte Schapen 2-2 (1- 0). 42. Kruit 1-0. 55. Rob Pret 2-0, S3. Couwenberg 2-1. 89. Peter Pret (e.d.) 2-2. Gele kaarten: Baltus. Couwenberg. Roodenburg: Schouten: Gottmer, Rob Pret. Peter Pret. Ouwerkerk: Van Iter son. Paul Pikaar. Wim Pikaar. Van den Burg. Kamperveen. Kruit NOORDWUK LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Het geluk heeft weer de zijde van SJC gekozen. Bovendien hervonden de Noordwijkse voorwaartsen de weg naar het vijandelijk doel. De ploeg van trainer Ben van Leeuwen lijkt op het juiste moment de wind in de zeilen te hebben in de de gradatiestrijd. Westlandia on dervond dat gisteren en ging aan de l>ageweg met 3-0 ten on der. Ondanks de overwinning is het degradatiegevaar voor SJC nog niet geweken. Van Leeuwen beseft dat terdege en rept dan ook met geen woord over het duel van 4 juni tegen het Neder lands elftal. Het feit dat SJC door de laatste twee winstpartij en niet meer twijfelt over de uit komst van dit seizoen - SJC blijft in de tweede klasse - brengt Van Leeuwen niet van zijn stuk. Hij blijft de realiteit onder ogen te zien. De Noord- wijkers staan met vier andere ploegen slechts twee punten voor op hekkesluiter Hermes DVS. De oefenmeester houdt zijn spelers dan ook niet voor niets voor dat de reguliere com petitie het belangrijkste is. Bo vendien zou het toetje van 4 ju ni bij degradatie bedekt zijn met een laag zure room. De spelers zijn zich er ook van bewust dat de donkere wol ken nog niet zijn verdreven. Ie dereen geeft zich volledig. Rem co Martens is het beste voor beeld. De kleine aanvaller voel de in de warming-up zijn ham string weer opspelen, maar wist van geen wijken. Moegestreden kreeg hij vlak voor tijd zijn ver diende wissel. De overwinning op Foreholte van vorige week lijkt de omme keer te zijn geweest. SJC kreeg eindelijk de beloning voor de geleverde strijd, waardoor ook het zelfvertrouwen toenam. Bo vendien, en dat is misschien wel het grootste winstpunt van de wedstrijd van gisteren, weten de vorig jaar zo produktieve aan vallers de weg naar het doel weer te vinden. Michael Steen bergen was als eerste aan de beurt om weer eens een doel puntje mee te pikken. Hij rond de een knap uitgevoerde aanval, waarvan Stefan Hulsebosch en Piet Hazenoot aan de basis stonden, goed af. In de tweede helft maakten Hazenoot en Martens opnieuw kennis met de geneugten van het scoren. De laatste kreeg de hulp van de Westlandia-keeper De Jong. het doelpunt van Hazenoot was een ware 'beauty'. Dat het de Noordwijkers aan geluk niet ontbrak, bleek uit het feit dat Westlandia tot tweemaal toe het houtwerk raakte. Zo kopte Naaldwijker Kees van Dam op de lat. Even later stond hij weer aan de aftrap, omdat SJC de 2-0 op het scorebord had gebracht. SJC - Westlandia 3-0 (1-0). 21. Steen bergen 1-0. 75. Hazenoot 2-0. 83. Mar tens 3-0. Scheidsrechter. Vink. Toe schouwer. 500 Rode kaan Kou wen hoven (Westlandia). Gele kaarten: Hol- steyn. Gruotscholten (Westlandia). Ye- n.-r s|< SJC: Van der Meer Ooms. Van Rooycn. De Haas. Van Kesteren; lla/rnoot. Smit i Brouwen. Yener. Martens (Pij pers). Hulsebosch, Steenbergen

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17