Wachtlijst taallessen Kooreman en het natuurlijke effect Kampeermarkt op Alphense dagcamping Rijn Veenstreek Dorpsraad blijft strijden voor busverbinding met Sassenheim KOQREMAN Meerburg wil bouwen aan Eikenlaan 'Buren' tevreden met nieuw raadhuis in Rijnsaterwoude Trofee voor katoenen luiers Zanger Dubliners in Hazerswoude hazerswoude-dorpIn het dorpshuis in Hazerswoude-dorp is morgen een optreden van Sean Cannon, de leadzanger van de Ierse Folk-band The Dubliners. De avond begint om 20.30 uur met de Bredase folk-formatie Moira. De opbrengst van het op treden wordt besteed aan de ontvangst van Noordierse jongeren volgend jaar. De toegang kost 15 gulden. Kaarten zijn verkrijg baar bij Tabakshop Corine aan de Dorpsstraat. Kunstkijk in Vrije School alphen aan den rijn De Vrije School in Alphen houdt morgen een 'Kunstkijk'. Op deze tentoonstelling laten ouders en buurtbewo ners zien hoe zij kunst beleven, door hun eigen kunstwerk te ex poseren. Daarnaast worden in de middaguren enkele workshops gehouden. Zo is er een workshop over 'ritme in taal', boetseren en voor kinderen een kunstkrijt-workshop. Verder geven Berp- ke's Trio en de formatie Gong Gong optredens. De Kunstkijk is vrij toegankelijk tussen elfen vier uur. De Vrije School is geves tigd aan de Hoefbladstraat 46. Winkeldievegges aangehouden alphen aan den run Personeel van een drogisterij in winkelcen trum De Ridderhof in Alphen heeft gisteren twee vrouwen be trapt bij het stelen van een potje creme. Tijdens verhoor op het politiebureau bleek dat de twee Alphense vrouwen 28 en 53 jaar oud eerder op de dag ook al hadden toegeslagen bij een andere drogist in het winkelcentrum. Daar hadden zij voor ruim 200 gulden spullen gestolen. Zij werden na het opmaken van een procesverbaal weer weggestuurd. Auto bekrast in Ter Aar ter aar» Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op donderdag een auto bekrast in de Dr. Albert Schweitzerstraat in Ter Aar. De schade wordt geschat op 3000 gulden. VRIJDAG 22 APRIL 1994 Het zit de dorpsraad van De Kaag nog altijd flink dwars dat de buurtbus niet meer door Sassenheim rijdt. Dat bleek gis teravond tijdens de jaarverga dering van de dorpsraad in res taurant Kaagzicht. Protesteren bij Centraal Nederland helpt niet meer, zo hebben de dorps raadsleden al ondervonden. Een door de dorpsraad bedacht al ternatief: bus 145 (Leiden - Hoofddorp) door Buitenkaag la ten rijden, is ook door de ver voermaatschappij in de kiem in gesmoord, zo heeft secretaris J. Donkers juist gisteren in een brief van CN mogen vernemen. ,,De bus zou er volgens Centraal Nederland 15 tot 20 minuten extra over doen en dat zou te veel mensen duperen", mop perde hij. Donkers laat het er echter niet bij zitten. „Ik heb de route zelf gereden met dezelfde snelheid als een bus. Het kostte maar 4,5 minuut extra. Er gaat dus nog een briefje terug." Een verbaasde H. Schut van de Stichting Promotie Kaag zag een lichtpuntje. Ilij had hetzelf de idee over lijn 145 bij Centraal Nederland gelanceerd en is als gevolg daarvan uitgenodigd voor een gesprek. Schut en Donkers spraken meteen af om maar samen te gaan. Sinds ruim een maand rijdt de buurtbus rechtstreeks van Oude Wetering, via Roelo- farendsveen en Buitenkaag naar Lisse. Er is voor gekozen om de bus niet meer door Sassenheim te laten rijden omdat deze ge meente het kleinste aantal pas sagiers trok. Bovendien kon de bus nu de route in anderhalf uur rijden, in plaats van twee uur, hetgeen aantrekkelijker is voor de meeste passagiers. Voor de inwoners van de Kaag kwam dat slecht uit, want zij zijn juist op Sassenheim georiënteerd. Volgens wethouder W. Nugte- ren, die zelf ook een van de 40 vrijwillige chauffeurs is op de buurtbus, moest Centraal Ne derland deze maatregelen wel nemen. „De bus vervoerde te weinig passagiers. Daardoor dreigde die helemaal op de tocht te komen te staan. Sinds de nieuwe dienstregeling is in gevoerd, is het aantal passagiers gestegen, waardoor het voort bestaan zekerder wordt." Aad Onderwaters geeft hamer fn ha dorpsraad overjêV" prig« :spa: •stel Aad Onderwater heeft gistn. avond tijdens de jaarvergaf ring in restaurant Kaagzichti voorzittershamer van de Do ijk IT raad De Kaag overgedragen i Hans Bruijn. Onderwater ne(ftSTEI na vier jaar voorzitter te zijn Pn^c weest afscheid omdat hij vjjn v< zijn werk is overgeplaatst nP00.s het Nato hoofdkwartier in Brfonl1 sel. „Ik woon dus nu ookP'11^ Brussel", zegt de luchtmachtt ficier. „Alleen in het weekeiitlQ] ben ik op Kaageiland. Dat is weinig om lid van de dorpsr^mste te kunnen blijven." [en a Onderwater zegt met pleien. 1 lid te zijn geweest van de dorjverl; raad. „Bestuurlijk stel je r|?nhc voor. Maar toch word je als éoerc belangrijke schakel gezien tjaan sen bewoners en gemeente. "120 n Je Te VRIJE TIJD 'Ol Vlooienmarkt In de Alphense RijnstreekC^ aan de Dillenburg is op morg een vlooienmarkt van 9-1 6|hster uur. O ri M Oud-papier Lfd Leden van de drumfanfare 'pe i Rijntamboers' komen op meat gen in Zoeterwoude oud pappat en vodden ophalen. Ze beglrscl nen om 9.30 uur. Daamafaar kunnen mensen tot 14 uur lit to papier en vodden afgeven bij uide containers op het parkeertflea rein bij de Eendenkooi. De Indt ±i er] W andelt weedaagse De wandelkring Leiden hou komend weekeinde een deltweedaagse van twee keer] of twee keer 40 kilometer, tochten beginnen om negl uur in de St. Jozefzaal aan i Paradijslaan in Alphen. Het schrijfgeld bedraagt 10 guldj of 12,50 gulden. Op dezelfde d gen zijn ook de Midden-Hr^1 land wandeltochten van 5 totf, re kilometer vanaf dezelfde v|sJ' trekplaats. Inschrijfgeld is 3 gir den of 4,50 gulden. InlichtingfP^r 01720-75724. Muziekschool De Streekmuziekschoot Alphl aaan den Rijn houdt morgl tussen 12 en 16 uur een opf" dag. Docenten en leerling zullen verschillende muzietó strumenten demonstreren. E.. langstellenden kunnen etie proefles nemen op het insüf ment van hun keuze en eriQj een ensemblemarathon van muziekschoolensembles, school is gevestigd aan het Bill gemeester Visserpark 30. Toneelstuk Toneelvereniging VIOS uit Oul Ade speelt morgen en zont' 24 april de klucht 'De fami Bale... en de gestresste hi man'. Het stuk gaat over u, echtpaar van wie de vroir*~ werkt en de man het huishoi »e den doen. De voorstellingen bi ginnen om 20 uur in Oj n Dorpshuis aan de Leidseweg. kt José en Ello Huisman: „Ziek kwamen we terug na die kampeervakantie. Dan is er het probleem hoe raak je de tent weer kwijt." foto ben de bruyn alphen aan den run kees van kuilenburg Een mislukte vakantie in een bungalow tent bracht José en Ello Huisman op het idee een kampeermarkt te houden in Al phen. Een markt, waar alleen particulie ren een plaatsje kunnen krijgen om hun overtollige spullen te verkopen. Hande laren worden geweerd. Morgen wordt de markt gehouden op de dagcamping in het Zegersloot. „Twee jaar geleden kochten wij een bungalowtent. Min of meer uit noodzaak omdat wij onze scooters mee op vakan tie wilden nemen. Tot dan trokken wij er altijd op uit met een caravan, dus was er geen gelegenheid om de bagagewagen achter de auto te hangen. Vandaar dat we de caravan hebben verkocht. Daar voor in de plaats kwam een tweede hands bungalowtent. Zo konden we de aanhangwagen met scooters meenemen. Waardeloos, bleek al heel snel. Dat kam peren bleek niets voor ons. Vooral als je de luxe van een caravan gewend ben. Doodziek kwamen we terug", zegt Ello. „Daarna kwam het volgende probleem om de hoek kijken. Hoe raak je die tent weer kwijt? Kopers willen uiteraard zien hoe zoiets er uit ziet. Dan moet je mee naar een stuk gras en ben je vervolgens een uur of wat kwijt met het opzetten. Soms meer keren omdat je je-spulletje niet altijd direct aan de eerste de beste belangstellende verkoopt. Die klacht hoor je vaak. Vandaar dat we op dat idee voor een kampeermarkt kwamen. Overi gens niet ons idee, maar in Wijk aan Zee draait iets dergelijks al jaren op de eerste zondag in mei. Daar is het inmiddels al een behoorlijk evenement waar veel mensen op af komen. Zo iets leek ons ook wel wat voor Alphen en omgeving. Vooral omdat we organiseren hartstikke leuk vinden", aldus José. Concurrentie Dat opzetten ging overigens niet zo maar. „Waar trek je de scheidslijn. We wilden zeker de handel geen concurren tie aandoen. In Alphen en omgeving zijn voldoende adressen waar je caravans en campers kan kopen. Die hebben we uit gesloten. Evenals handelaren. Die toon den wel interesse, maar dat hebben we bewust afgehouden. Die mensen zien er brood in. Dat is hun goed recht, maar dat wilden we niet. Ook voor ons zelf niet. Wij hoeven er geen geld aan te ver dienen. Als het geld dat wij aan de ge meente moeten betalen er maar uit komt. Lukt dat, dan gaan we er mee door. Al is dat uiteraard ook afhankelijk van de belangstelling die er van het pu bliek voor is." Volgens José en Ello is de belangstel ling om een plaats te reserveren redelijk. „Het is tenslotte de eerste keer. Toch hebben we inmiddels al ruim dertig mensen ingeschreven die een plekje voor een te verkopen tent of vouwwagen wilden reserveren en hebben betaald. Maar ook zijn er particulieren die losse kampeerspullen te koop hebben. Zeg maar van een haring tot een complete tent. Mensen uit Alphen en omgeving en verder weg. Daarnaast is de ervaring van de organisatie van Wijk aan Zee dat de belangstelling afhankelijk is van het weer. Die melden zich 's morgens en schuiven gezellig aan. Wat dat betreft denk ik dat we goed zitten. De verwach ting voor morgen is goed." De markt begint om tien uur en duurt tot vijf uur. De toegang is gratis. Er is vol doende ruimte om de auto te parkeren. Dun is niet altijd even mooi. Dit puur natuur produkt is van Italiaanse makelij en met recht een 'dikhuid'. Op natuurlijke wijze gelooid, met de hand ingekleurd en volledig hand matig bewerkt. De natuurlijke ken merken van dit prachtige vegetale rundleder zijn en bijven goed zicht baar. Voor jarenlang comfortabel en uitnodigend zitplezier. Verkrijgbaar in diverse kleurtinten. Typisch Kooreman dus! woonadviseurs Si eva kan vraag niet aan Meer dan 60 mensen die de cursus Nederlands bij de Stichting Educatie Volwassenen (Steva) in Alphen aan den Rijn willen volgen, staan al op de wachtlijst. Elke week komen nieuwe aanmeldingen binnen van zowel buitenlanders als Nederlanders. Steva kan ze voorlopig niet helpen. Ze heeft geen geld om extra groepen op te zetten. alphen aan den run marieta kroft Volgens directeur J. Valk kan het zo niet langer. „We zitten bom vol. De groepen zijn vergroot van 12 tot 18. De cursisten zit ten dus al hutje bij mutje." Een oorzaak van de problemen is, aldus Valk, de korting van het ministerie van onderwijs en we tenschappen op het budget. „Het ministerie gaf minder om dat het vond dat de arbeidsbu reaus moesten bijdragen aan de scholing van de Nederlandse taal. In de praktijk werkt dat niet. De arbeidsbureaus hebben helemaal geen geld voor ons over. Dat geven ze eerder uit aan hun eigen cursussen." Daarbij komt dat de toe stroom van buitenlanders naar Nederland en daannee de vraag naar taalonderwijs groter is dan ooit. „Het ministerie van WVC stelt geld beschikbaar aan de gemeenten voor de opvang van vluchtelingen. Dat geld komt echter niet bij ons terecht." Vol gens haar zou daarom ook de gemeente een deel van dit bud get voor scholing moeten af staan. „Bovendien zou WVC een directe bijdrage kunnen le veren voor de scholing. Er wordt oneindig gekissebist tus sen de ministeries wie dat geld beschikbaar moet stellen. On dertussen gebeurt er niets", moppert ze. Volgens woordvoerder B. Sturkenboom van de gemeente Alphen nemen B en W binnen kort een besluit om geld be schikbaar te stellen om iets aan de wachtlijst te kunnen doen. Bovendien bekijkt de gemeente of er een deel van de 8000 gul den die de gemeente per vluch teling van het ministerie van WVC krijgt, kan afstaan voor volwasseneducatie. zoeterwoude Het Leiderdorpse bouw- en aannemingsbedrijf Meerburg wil aan de Zoeterwoudse Eiken laan tien woningen bouwen. Als de provincie binnen twee maanden instemt met een wij ziging van het bestemmings plan, kan Meerburg aan de slag. Het plan heeft twee weken ter inzage gelegen op het Zoeter woudse raadshuis. Er zijn geen reacties van omwonenden bin nengekomen. Meerburg wil aan de Eikenlaan negen vrije sector woningen en een tandartsen praktijk neerzetten. Het bedrijf wil nog geen informatie geven over de prijs en woningsoort. 'Verhuizen tegen vieze luchtjes' De Alkemadese CDA-wethou- der W. Nugteren heeft dé op lossing voor burgers om een einde te maken aan kwellen de rioolluchten: verhuizen. Dat advies gaf hij gisteravond aan een ongeduldige inwoner van De Kaag, die zich gister avond tijdens de jaarvergade ring van de dorpsraad afvroeg wanneer er iets wordt gedaan aan het riool op het eiland. Het antwoord van Nugteren maakte de man alleen maar bozer. Op het eiland zijn er al ja ren problemen met het riool, zette een lid van de dorpsraad de discussie in gang. „Bij he vige regenval komt het riool in de toiletten naar boven blubberen. Het stelsel is al 30 jaar oud en het wordt dus hoog tijd om het te vervan gen." Volgens de wethouder werkt de gemeente momen teel aan een rioleringsplan dat inzicht moet geven in de kwaliteit van het stelsel in de gemeente. Hoe het er voor De Kaag uitziet, kon hij op dit moment nog niet overzien. „Dat neemt niet weg dat we noodsituaties direct aan moe ten pakken." „We wachten af', zette vice-voorzitter D. van Gent een punt achter de verhitte discussie. „Het is het afgelo pen half jaar ook wel erg nat geweestsuste hij. „Verhui zen werkt wel, maar ergens anders heb je weer andere problemen." rijnsaterwoude liesbeth buitink Een fraai kleurtje voor de kozij nen, wat hangplanten over een blinde muur en een goed on derhouden vijver. De omwo nenden van het raadhuis, 'dat binnen twee jaar aan de Heren weg in Rijnsaterwoude verrijst, maakten gisteravond slechts kleine kanttekeningen bij het architectonisch ontwerp. Tij dens een informatie-avond in het huidige gemeentehuis aan de Suyderbron, konden zij mee praten over het uiterlijk van hun toekomstige buurman. Met de informatie-avond hoopte de gemeente lange be zwaarprocedures te voorkomen. Burgemeester W. van Beek waarschuwde de omwonenden wel dat ze hoe dan ook bebou wing op het veldje aan de He renweg hadden gekregen. „De plek waar dit raadhuis komt, zou anders uiteindelijk in aan merking zijn gekomen voor een klein woonwijkje. En het parkje met een gemeentehuis is zeker zo open als een massieve woon wijk." Slechts één buurvrouw gaf te kennen liever helemaal geen bebouwing op het veldje te zien. De meesten zagen echter wel wat in het pand, dat uit twee rechthoekige gebouwen bestaat die zijn verbonden door een centrale ruimte. De raad zaal steekt aan de zijkant uit het gebouw boven de dierenweide uit. „Sommige kleuren doen het goed in een bungalowdorp, maar dit is een landelijke omge ving", zo verwoordde een om wonende zijn zorgen over het kleurgebruik in het pand. Architect J. Coppen pleitte voor een 'mooi, fris en eigen tijds gebouw'. Hij wil een bijna witte baksteen gebruiken en bij de ramen een mintgroene kleur. „Niet iets dat er te veel uitknalt, maar rustgevende tinten die een accent geven op een be schaafde manier." Het dak zou hij het liefst van koper of zink zien. „Maar dat is een kwestie van de centen; het zal wel op dakpannen uitdraaien", ver wachtte hij. Een pleintje voor het raadhuis komt op dezelfde hoogte als de Herenweg te liggen. Aan de zij kant scheidt een muur, een wandelpad en weer een muur het plein van de lager gelegen dierenweide. „Zou daar met wat kunstgrepen minder saaiheid aan kunnen worden gegeven", vroeg een omwonende zich af. Coppen stelde voor hangplan ten of zelfs een muur vol ldimop aan te leggen. De omwonende zette wel zijn vraagtekens bij het wandelpad. Hij vreest dat de blinde muur zo vol graffiti komt te staan en het terrasje naast het plein een plek wordt waar jongeren samenscholen. De buurtbewoners worden ook in de komende twee jaar nauw betrokken bij de plannen voor het raadhuis en de uitvoe ring daarvan, zegde Van Beek toe. m roelofarendsveen Als dank voor zijn bijdrage aan een scho ner milieu, reikte voorzitter Rob Hekkenberg van de Vereniging Milieudefensie Alkemade gister avond de eerste Groene Trofee uit aan Marcel Termeulen uit Oud Ade. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadering van de ver eniging in de Alkeburcht in Roelofarendsveen. Marcel Termeulen en Hilde Kleinbeurink vormen het eerste gezin in Alkemade dat zich heeft aangesloten bij het luier-service- bedrijf in Leiden. Afgelopen weekeinde werd dochter Renske geboren. Het Leidse bedrijf haalt de luiers op en wast ze. Voorde len voor het milieu zijn dat er gebruik wordt gemaakt van ka toenen in plaats van papieren luiers en dat ze samen met vele andere luiers worden gewassen waardoor er minder zeep nodig is. Behalve de trofee kreeg het gezin ook een eenmalige bijdra ge van 25 gulden van Milieude fensie. De gemeente Alkemade subsidieert per kwartaal even eens 25 gulden als bijdrage in de kosten. Dit totdat het kind geen luiers meer nodig heeft. De Vereniging Milieudefensie reikt jaarlijks de Groene Trofee uit. Deze wordt altijd uitgereikt aan instanties of personen die zich het afgelopen jaar hebben ingezet voor het milieu. Vorig jaar ging die naar de Stichting tot Behoud van het Braassemer- meer.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20