'Die Thomas speelt twee klasjes te laag' Valse start Unicum en Hillegom Oegstgeest weer in de ereklasse Lisse en Roomburg krijgen flink klop Remises troef in hoofdklasse district Sport Mannen Noordwijk beginnen overtuigend MAANDAG 18 APRIL 1994 WARMOND PETER KLEIN Vorig seizoen miste Dekker het kampioenschap in de tweede klasse op een enkele set. Op een hernieuwde poging om promo tie te bewerkstelligen was niet direct gerekend. Coach Carel de Bruijn had de doelstelling een goede band tussen zijn team en de Warmondse achterban te scheppen. Gisteren liet het top- team van Dekker zich met de 5- 3 zege op Leeuwenbergh op beide fronten van de goede kant „De tweede klas is voor mij het goede niveau", aldus Leeu wenbergh-kopman Coen van Santen na de vlotte nederlaag tegen de regerende districts in door B-kampioen Wim Tho mas. „Alleen speelt die Thomas twee klasjes te laag. Hij zou ho ger moeten spelen." Thomas is echter tevreden met zijn plek. „Ik kan hier en in het andere Dekker-centrum in Zoetermeer het hele jaar terecht voor de training. Een beter aanbod van een andere club heb ik nooit ge had. Als ik meer zou willen, moet ik mij misschien wel bij een of andere tennisschool aan sluiten. Ik weet niet, of ik daar voor wel wil kiezen." Hagenaar Thomas is dankzij zijn twee indoortitels (gewon nen in de enige twee toernooi en, die hij in het district Leiden speelde) geen onbekende meer. Zijn teamgenoten zijn het na gisteren binnen de club even min. Judith Podt en Jasper de Regt boekten succes in het en kelspel, waarbij vooral de van Oud-Beijerland overgestapte Podt opzien baarde met haar winst op Amy van der Linden. „Judith is een teamspeelster, die het vooral van haar dubbels moet hebben", had coach De Bruijn in ferme taal aangekon digd. De 21-jarige aanwinst uit Mijnsheerenland logenstrafte de uitspraak met een overwin ning op een tegenstander, die reeds een aantal jaren binnen de top-100 van Nederland bi vakkeert. Vervolgens moest zij in haar specialiteit twee veren laten, want het dubbelspel met Ingrid Kruit en de gemengd- dubbel met De Regt gingen naar Leeuwenbergh. Mixedpartner De Regt had Podt terecht naar Warmond ge haald. „Ze kon bij haar oude club geen garantie krijgen om tweede klas spelen. Dus heb ik haar gebeld en een plaats aan geboden." De Leidse student rechten, die als tennisleraar bij het college van zijn coach het niveau en de sfeer van de club en het team reeds kende, ver sloeg Piet-Hein Boekei in drie delen. Daarmee bracht hij de stand na de enkelspelen op 4-0, want ook Ingrid Kruit was na drie lange sets de meerdere van Lisette Linders gebleven. Een belangrijke voorsprong, want de dubbels liepen bepaald niet overtuigend. De ingespeelde combinatie van Patrick Kie- boom en Thomas zorgde voor het vijfde punt. Va TENNISMEDEWERKER De hoogst spelende vertegen woordigers van het district Lei den in de landelijke tenniscom- petitie zijn met een nederlaag begonnen. Unicum moest in de eerste klasse in Eindhoven met 6-2 buigen voor Volley. In een andere afdeling leed Hillegom de kleinst mogelijke nederlaag tegen de reserves van Topspin- ners in Enschede. Marco Visser besloot zijn in valbeurt in de hoofdmacht van Unicum als enige met een en kelspeloverwinning. Visser, die elk jaar vooruitgang boekt, speelde het slim. Te slim voor Mike Willems, die in drie sets het nakijken had. Het tweede belangrijke treffen was dat tus sen Wibo Plijnaar en diens in Eindhoven spelende stadgenoot uit Amersfoort, John van Lot- tum. Tijdens het Noorlander Paas A-toemooi had de nieuw komer bij Unicum al voorspeld, dat dit zijn lastigste partij zou worden. Na drie sets was hij in derdaad de mindere van topju- nior Van Lottum. Aan de Leidse vrouwen wer den tegen Volley weinig kansen toegedicht. Carlijn Buis smaakte bij haar debuut in de eerste klasse echter het genoegen de set. Wim Thomas bleef voor Dekker Tennis ongeslagen. FOTO BEN DE BRUYN Bollenpark verplettert Zee Duin De inzet werd in de dubbels be loond met een zege met haar nieuwe mixedpartner Plijnaar. Daardoor bleef Bionda Zonder- op, die in de single tegen de Belgische Nathalie Reijnens in twee sets het onderspit dolf, als enige zonder winstpunt. Niet veel beter verging het Hillegom. Na de vier enkelspe len bleef alleen kopman Marco van Trigt een nederlaag be spaard. De enige Leidse A-spe- ler stond slechts twee games af aan Frank van den Heuvel. Cin dy Berkhout snoepte Yvonne Nijhuis nog wel de tweede set af, maar Jolanda Mens en Tom Bulters kwamen niet zo ver. Na de dubbels was de nederlaag een feit. De beide gemengddub- bels gaven de nederlaag een draaglijk aanzien. Tweedeklasser Zee Duin balanceerde lange tijd op de Gertjan Egberink hockeyde niet voo te één punt voor zijn ploeg. rand van een kleine nederlaag. Judith Verhoeff en Jeroen Boog- mans sleepten de laatste mixed echter met 6-4 in de derde set alsnog uit het vuur, waarmee voor de derde maal op rij een achterstand gelijk werd ge maakt. Verhoeff en Guyt had den de singles in drie sets moe ten inleveren, maar Jan-Willem Lugthart en Boogmans zorgden in twee sets voor 2-2. Na het op nieuw in drie sets verloren vrouwendubbel pakten Leon Damen en Lugthart het derde Katwijkse punt. In de derde klasse heeft Me- renwijk zijn kampioensaspira ties bevestigd. Het oppapier pittige duel bij Hillegom 2 ein digde in een ruime 7-1 overwin ning. Margot van Overloop en Irma van Seeters klopten Nicole speelde tenniscompetitie bij Leidse Hout. Egberink pak-Len FOTO BEN DE BRUYhF^ gen team 3 tot promotiekandi-P'^l daat. De reserves gingen evenals het vierde 2 ten onder. 'Drie daad. van Stein en Ruby Pennings op de onderdelen single, dubbel en mixed, waarbij Van Stein mocht aantekenen, dat zij telkens wel goed voor een set was. Martijn Krans was superieur, vooral in het enkelspel, waarin hij Bartel Swart slechts één game toe stond. Jeroen Vink redde de Hil- legomse eer door Freek van der Capellen in twee sets terug te wijzen. Merenwijk had een goede dag, want ook het in dezelfde klasse spelende tweede team kwam tot winst, 6-2 tegen Bak- kum. Harold van Schie debu teerde hier verdienstelijk. Het kopteam zag ook Unicum 2 als concurrent afhaken. De techni sche Commissie van de buur- vereniging verhief na het be kend worden van de opstellin- met6>ls inder-pn. gepromo- TEAN en veerde Nieuw Vennep gingei met een zege van start. De Al-Ies' phense ploeg, met de in het vrouwendubbel weer actieve Ti- ne van Fraayenhove (beter be-Be I kend als Langeveld), won metr maximale cijfers. Leidse Hout en Holy hielden elkaar in een^or spannende wedstrijd in even-P0* wicht. Debutante Natascha vanff Schaik en Waldo Jansen speel den de sterkere één tegen één. De eveneens nieuwe Gertjan001 Egberink verloor de derde set pas in de tiebreak. 'fee LEIDEN» JUST BLOM MEDEWERKER Lisse en Roomburg zijn de lan delijke tennniscompetitie in de vierde klasse begonnen met een nederlaag. De ploeg uit de Bol lenstreek zag tegen het vijfde team van Heerhugowaard al leen Steven Driehuis twee par tijen winnen. Roomburg redde alleen de eer tegen De Vliegen de Hollander. Dekker 2 klopte Unicum 5 met liefst 7-1. Talbert Boef was in dit duel de meerdere van Leids C- Master Mare Brand. Ook de re serves van Zee Duin, waar As- trid Bouw haar rentree vierde, hadden een goede seizoensope ning. In de vijfde klasse verpletterde Bollenpark in Noordwijk Zee Duin 3 met 7-1. Alle singles werden een prooi voor de thuis club. Alleen het mannendubbel Korenhof/Poot wist nog een punt voor de Katwijkers te be machtigen. Het internationale gezelschap dat bij OLTC speelt, won de eer ste competitiewedstrijd overtui gend. Paolo Polla uit Kroatië, Sahel Moussavi uit Iran en Ne derlandse Nancy Toole wonnen hun singles. Ook alle dubbels waren een prooi voor het Oegst- geestse team, zodat er uiteinde lijk een comfortabele 7-1 winst werd behaald. Nieuwe Sloot profiteerde van een produktieve dag van Ivor Bergsma. Hij won alle drie de partijen die hij in de uitwed strijd tegen VEP 2 uit Woerden speelde en had daarmee een groot aandeel in de zege. Pa trick Niezen en Ingrid Chaud- beiden hun single. Omdat de andere dubbels verloren gingen was de eind stand 5-3 in het voordeel van de Alphense vereniging. In Leiderdorp deelde De Mun- nik de punten met Waddinx- veen. Charlotte Zandbergen en Jeroen en Edwin Leunissen be haalden ieder twee overwinnin gen en bezorgden hun team daarmee vier competitiepun- ten. Tammera Canter Visscher won als enige van Forescate de single. De thuisspelende tegen stander Merenwijk 3, dat Nathalie van der Voort, Menno Seriier en Wouter van Tongeren als overwinnaars in het enkel spel had, ging echter in het n mannendubbel ten onder. De hoop op meer voor Forescate in de mixed- dubbels was echter tevergeefs, zodat de Voorschotenaren uit eindelijk met een 5-3 nederlaag naar huis moesten. Het tweede en het derde team van Foresca te, die eveneens uitkomen in de vijfde klasse, gingen met 6-2 ten onder. De Sassenheimse TV begon het seizoen met een nederlaag. Co- linda Voskuil was de enige die haar single in winst omzette en 'Jelle Rinzema won met haar het gemengd dubbel. Verder kon echter alleen het mannendub bel Jelle Rinzema/ Martijn Ser- i, zodat een 5-3 'restte. LEIDEN PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER Spanning kenmerkte de tweede speeldag in de hoofdklasse mannen van de districtscompe titie. Regerend kampioen Rijn- kanters speeide gelijk tegen het bezoekende Voorhout, terwijl voormalig kampioen Unicum eenzelfde score liet aantekenen in het thuistreffen met Artesia De beide teams van Forescate hielden het eveneens op een 'draw'. Slechts TEAN uit Alphen kwam tot winst, waardoor Casi no, waar Hans Hinnen de eer redde, automatisch de enige ne- Bij Rijnkanters boekten Mar tin van Leeuwen en Eric de Graaf een singlezege. Emiel Schoutsen en Jan-Piet Vester stelden daar Voorhoutse winst tegenover. De bij Rijnsburg nieuwe De Graaf stond het dub belspel met Jan de Mooy af aan de club, waarvan hij vroeger lid was en thans nog wedstrijdse cretaris is. Aan Unicum-zijde boekte trainer Henk Janssen de ver wachte winst op Taco de Vries en zorgde Har Meijer voor een verrassend punt tegen Eugene van Iterson. Aan Koudekerkse kant singelden Roy Froma en trainer Erik van Wilsum met po sitief resultaat. De clubstrijd tussen het eer ste en tweede team van Fores cate werd bepaald door de op merkelijke overwinning van topbadmintonner Erik Bokhorst (invaller in team 1) op Robert Hentzen, 7-5 derde set. Verder klopte Dick Zwaneveld voor het eerste team Niels Bronsgeest. De 'reserves' kregen loon naar werken via Olivier Kist (tegen André Uljee) en Guido Klomp (tegen Jan Mens). Mfe In de hoofdklasse van de ge-''"< mengde competitie vervolgden i Hillegom en Botesa uit Bode-Wi graven hun zegereeks. Gemak->n kelijk ging het niet, want zowel ».A De Munnik, met twee maaV*& winst van Joan Zonnevylle, als nt( TEAN, met een dubbele zege'"' van Anita Hamming, hielden de/"1 schade beperkt. rtl' PP Boskoop herstelde zich van pe de eerste 5-0 nederlaag door nu Ui maximaal uit halen tegen Uni cum. De eerste wedstrijd van Scl De Merenwijk leverde De Boekhorst een duidelijke rode»y lantaarn op. e'ê LEIDEN» RON HOOCENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Maar liefst drie regioclubs uit komend in de landelijke tafel- tenniscompetitie hadden zater dag reden voor een feestje. Pe- cos/Oegstgeest toonde zich su perieur in de eerste divisie en mag zich derhalve weer eens met de 'grote jongens' van de ereklasse gaan bemoeien. Het Leidse Scylla eiste in de tweede divisie de titel voor zich op. De vrouwen van Docos klimmen na het kampioenschap van de tweede divisie ook een treetje hoger. Uiteraard was de Oegstgeester ploeg met het (vervroegd) be haalde kampioenschap in de eerste divisie en de wetenschap dat zij het weer eens mag gaan proberen in de eredivisie in zijn nopjes. Oegstgeest maakt hier mee voor de vijfde maal in evenzovele jaren zijn rentree op het hoogste platform. De harde werkelijkheid wijst echter uit dat de Voscuylbewoners het slechts tweemaal een competi tiehelft hebben uitgehouden. Eenmaal met Rob Turk en één keer met Siem van der Valk. Beide spelers hebben Oegst geest de rug toegekeerd. Het huidige trio Ron Schipaan- boord, Friso Reitsma en Ted van den Berg (eigen kweek) bleek moeiteloos in staat om het verloren terrein te herove ren. Maar het is te hopen voor Oegstgeest dat de vreugde niet weer van korte duur is. immers, good-old Friso-Reitsma heeft te kennen gegeven volgend sei zoen liever geen deel meer uit te maken van het team „Het zou niet zo nuttig zijn voor het team", aldus Reitsma. „Als ik zou spelen, degraderen we toch. Mijn tijd is geweest." De terug keer van de aan zijn arm gebles seerde Herman van der Broek lijkt ook al onzeker. Dus moet de club de boer op voor verster king. Zaterdag na afloop tegen het in complete Red Stars (8-2 winst), waarbij slechts Schipaanboord en Reitsma een steekje lieten vallen tegen de sterke Ron Boogaard, wilde niemand nog vooruitblikken op de komende (topsport-)zaken. Coach Co Claussen: „Het is mooi dat ze gepromoveerd zijn, maar door de bank genomen is het toch een beetje teleurstellend ge gaan. Ik heb in het spel weinig progressie gezien en dus houd ik mijn hart vast. Vooral de slechte wedstrijdmentaliteit van Ted van den Berg is voor mij geen basis om verder te gaan. Ik wacht de ontwikkelingen bin nen de club wel af." Avanti leek tot zaterdag uitge teld wat betreft het kampioen schap. Echter, na de fraaie 8-2 thuisoverwinning op Torenstad en de 7-3 uitnederlaag van kop loper Kluis tegen Rhenus gloort er ineens weer hoop aan de Ha- zerswoudse horizon. Het wach ten is evenwel op SKF (vijf pun ten achter op Avanti). dat zijn wedstrijd tegen TCS nog moet afwerken. In elk geval deden Vijverberg (3x), De Groot (3x) en Vente (2x) goede zaken. In deze divisie, groep 2, wordt de strijd pas in de laatste ronde beslist, met duels SKF-Avanti en Kluis- Torenstad op het programma. Het Leidse Scylla heeft zich ont worsteld aan de tweede divisie. En dus mag de Leidse tafelten- nistrots zijn kunsten het vol gend seizoen weer in de eerste divisie demonstreren. Zaterdag aan de Brahmslaan grepen de Leidenaars, onder wie Ed van Roomburg overklast Ativu Oegstgeest-kopman Ted van den E op zijn sloffen kampioen. den Berg zich dit seizoen als een geweldige veteraan ontpop te. een 8-2 zege op De Toe komst. Martin Groenewold (3x) en Patrick van Meverden (2x) maakten deel uit van de succes volle Leidse formatie. Groene wold: „Ik heb er veel zin in om weer eens wat hoger te spelen, maar we zijn wel op zoek naar een goede derde man. Mis schien doen we wel een beroep op de broers Paul en Gerko Kanbier." Het in de tweede divisie reeds gedegradeerde De Treffers ver baasde door met een klein ver schil te verliezen van het sterke re Alkmaar'71 (4-6). Van Veen g was met drie overwinningen verantwoordelijk (2x) en Vesseur en de dubbel beperkten de nipte nederlaag voor het Veense team. De mannen van Rijnsoever (derde divisie) zagen hun laatste kans voor de titel tegen Irene (3-7) aan zich voorbij gaan. Niet vreemd, want bij de Tilburgse koploper spelen de sterke Petterson en Manders die geen genade kenden met Cecci, Van Meurs en Van der Lande. Het Leidse Docos deed met de 7-3 uitwinst bij Vriendenschaar 3 goede zaken met betrekking tot lijfsbehoud in de vierde divi sie. Weer stak Ramie (3x) in goede vorm. Van Veen (2x) en Wim Jagers volgden goed. van Rijnsoever kunnen zich opmaken voor een rentree in de eredivisie. De uit stekende 8-2 winst van zaterdag tegen Amsterdam '78 bleek ech ter niet voldoende om thuis het kampioenschap te vieren. Want Spaame, nummer twee, haalde verassend genoeg het maximale resultaat tegen Hoonhorst. Het Katwijkse trio Mariska de Haas (3x) en de zusjes Cora en Maroesja Bonsen (beiden twee maal) kunnen met vijf punten voorsprong de uitbeurt tegen Spaame (7 mei) onbevangen uitspelen. De Leidse vrouwen van Docos konden zaterdag na de verre uitwedstrijd tegen Hoonhorst en een 8-2 zege de kampioens- vlag laten uithangen. Precies tien punten voorsprong be droeg de voorsprong op naaste 'belager' Vitesse'35 (7-3 winst tegen Hercules). De ambitieuze Leidse tafel- tennisters (Karin Bunnig, Mir jam Bik en Manon Nijssen) be seffen dat de sprong naar de eerste divisie een zware kluif wordt. Nijssen: „Maar we gaan dan ook van één naar twee keer trainen per week. En we blijven gezellig met zijn drieën spelen." LEIDEN «JUSTBLOM MEDEWERKER i Casino Noord wijk zijn de landelijke zondag competitie voortvarend begon nen. De eerste thuiswedstrijd in de eerste klasse van tegen Ten Woude met 4-2, waarmee Casino aan toonde in de top van deze klas se te kunnen meedraaien. De singles brachten de Noordwij- kers al een 3-1 voorsprong en de eerste dubbel van Kees Heemskerk en René van der Wilk zorgde voor de overwin ning voor het team. Unicum had in de tweede klasse aan Leeuwenbergh een wat zwaardere dobber. Nadat de singles in Leidschendam tus sen de clubs waren verdeeld, wonnen Ronald tleveld en Klaas-Jan Doeven de eerste dubbel. Coen van Bemmel en Maarten Veeger moesten voor het beslissende punt zorgen. In die dubbel stonden ze tegen over onder meer ex-Davis Cup speler Nick Fleury, die op 50-ja- rige leeftijd nog steeds fel tegen stand bood. Het matchpoint te gen ir»de tie-break van de twee de set werkten de Unicummers echter weg, waarna zij de set en ook de derde set nog wonnen. De overwinning (4-2) kwam daardoor alsnog bij Unicum te recht. In dezelfde afdeling kwam Alkemade tot een 3-3 gelijkspel bij ATIVU/Brunssum. Room burg overklaste in een andere afdeling tegenstander Polanen uit Klundert. Van Leeuwen en consorten lieten de tegenstan-i je ders zelfs geen competitiepunt: 6-0 voor Roomburg. La In de derde klasse komen drie regioteams uit, die gisteren alle ge een overwinning behaalden. I ke TEAN won in Den Haag vanjdr Thor met 5-1 en Hillegom ver- ge sloeg Buytenwegh met 4-2. Te- rit HaDo ten slotte liet in de zes\ee wedstrijden maar één set aan: je de bezoekers uit Capelle aan de zi IJssel en won logischerwijs meti ee. 6-0. In de vierde klasse spelen alle' V, regioteams in afdeling vier. Op ch de eerste competitiedag konden bl Merenwijk en Roomburg 2 meteen met elkaar in de slag. vt Alleen Timo van der Voort be- je dwong in de single een Meren- wijker. Herman van der Capel-j H len, Roy Mooiman en de na R twee jaar zijn rentree makendej ,t) Freek Tanis bleven wel over-! tc eind. De twee eerstgenoemdenj te stelden met een simpele over-j u winning op Langelaan en Van| p der Voort de overwinning voor t de Merenwijk veilig. Het laatste) sl dubbel ging naar Roomburg,n zodat de Merenwijk uiteindelijk met 4-2 won. E In dezelfde klasse speelden de Boekhorst en LTC Lisse 3-3 ge-! b lijk door beide twee singles en k één dubbel te winnen. Nieuw- Vennep zag Remco Outshoorn v winnen in de single en in de U dubbel, maar ging desondanks' d met 4-2 ten onder bij Crom- 7 wijek. De Kikkers en Casino 2 d deelden ook de punten, omdat; U de Kikkers in het beslissende s, dubbel geen kans kregen het vierde wedstrijdpunt te scoren. C

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24