De Algemene maakt zich zorgen om niks Vrouwen Alecto boeken in eigen huis volle winst Forescate en LOHC vrijwel kansloos voor titel A Sport Crescendo kleurt weer een beetje bij RVV maakt zich op voor promotie-wedstrijden DAC haalt punt 2 MAANDAG 18 APRIL 1994 Si KZ Leiden op troosteloze laatste plaats De korfballers hadden afgelopen weekeinde vaak reke ning te houden met de wind, die een grote invloed op het spel kon uitoefenen. Figuurlijk hadden TOP, Pernix, Tempo, Fides Pacta, De Algemene en Crescendo de wind in elk geval in de rug, want deze clubs haalden kostbare punten binnen. Dat gold niet voor verliezers Fiks, De Da naïden en KZ Leiden, van wie de laatste inmiddels op een troosteloze laatste plaats is beland. achterstand met de wind mee in te lopen, omdat de afwerking niet zuiver genoeg was. Vandaar dat Heiko Locher (3) en Ingrid Slingerland en Richard Dikken met twee treffers het meest pro ductief waren. Het spel van Tempo bij Diamco werd sterk beïnvloed door de straffe wind die recht over het veld waaide. De Alphe- naars mochten met de wind in hun rug beginnen en buitten dit voordeel optimaal uit. Erik Pons (4), Joke Boot, Martijn Hooijer (2), Annemarie Rasing, Ronald Drieduite en Ruud de Jong zorgden namelijk voor een 1-11 ruststand. In de tweede helft werd het scoren veel lastiger, want alleen Drieduite en Hooij er schoten nog eens raak. Dat was niet erg, want de thuisclub deed het ondanks het wind- voordeel niet beter: 3-13. Fides Pacta behaalde een knappe 16-14 overwinning op De Corvers, dat tot dusverre pas twee punten had verspeeld. Het achttal van Steven Tims kon de eerste helft met een voordelige marge (9-8) afsluiten, hoewel het windnadeel had gehad. Frank Peter de Haas (2) en Pa tricia Gottmer zorgden vlak na de paalverwisseling met wind mee zelfs voor drie punten ver schil (12-9). De koploper van 1F kwam echter sterk terug (13- 13), waarna Dimitri IJzerman in de eerstvolgende aanval direct 14-13'scoorde. In de resterende twaalf minuten kon Fides Pacta lang balbezit houden door het goede afvangen van met name Annelies Verwoerdt en Patricia Gottmer. Daardoor kregen Jan Willem Meijer en Frans Peter de Haas alle gelegenheid aan te leggen voor de belangrijke vijf tiende en zestiende treffer. KORFBALMEDEWERKER TOP zette de jacht op de veilige zesde plaats in met een 8-8 ge lijkspel bij Animo. Coach Theo Korporaal heeft gekozen voor een vier om vier opstelling, waarbij één van de plaatsen is toebedeeld aan Tim van der Horst. Zijn selectie nam voor rust met 2-4 de leiding om ver volgens echter 7-4 achter te ra ken. Tim van der Horst en Chantal van Duijn herstelden de aansluiting (7-6), maar ook invalster Lisette van der Kraan kon de gelijkmaker niet vervaar digen (8-6). Dat lukte Gerco Langelaan tenslotte wel, al wer den er voordien eerst nog twee strafworpen gemist. Gedurende de eerste helft kwam Pernix bij ZKC '31 moei lijk uit de voeten. Zij moest wennen aan het gravelveld en kreeg ook te maken met fysiek uitgevoerd achterverdedigen. Ook het ontbreken van basis spelers Karen Arnoldus (knie) en Erick Lepelaar (griep) zorgde ervoor dat het samenspel niet zo overtuigend was. Na rust werden de aanvallen beduidend beter opgezet en vergrootten Robin Arnoldus (4), Lian Tiele- man (2), Helene Zuurmond, Jeroen Wayenberg en invaller Marco van der Lucht de voor sprong van 4-5 tot 5-14. Daarna werden de teugels wat gevierd, zodat de eindstand 9-14 werd. De Danaïden is duidelijk niet opgewassen tegen de toppers van IE, want na Vlaardingen bleek ook Trekvogels veel te sterk: 16-10. De formatie van Ruud Schreuder wist aanvanke lijk nog redelijk te volgen (6-2 en 7-5), maar in de staart van de eerste helft werd het 11-5. Zij was niet bij machte om deze De tweede aanval van Fiks was bij ODO(M) duidelijk het zorgenldnd, want één doelpunt in vier aanvalsbeurten is veel te weinig voor de eerste klasse. Henrik Hooimeijer was op het uur verantwoordelijk voor dit enige wapenfeit. Als verzach tende omstandigheid mocht gelden dat Jaap Rietdijk ontbrak en Tanja Huizing, terug van een blessure, nog wedstrijdritme ontbeerde. Marleen Boomgaard en Theo Vreeken hielden elk twee keer scorend de achter stand lang beperkt (6-4 rust), waarna er echter vijf tegengoals op rij volgden (9-4). Dit verschil bleef tot het einde bestaan, blij kens de 12-7 eindstand. Lijstaanvoerder De Algemene rekende bij Sperwers op felle te genstand, maar de opponent bleek zo mak als een lammetje. Het stond na twintig minuten al 1-5 door toedoen van Perry (2) en Brenda Venema, Miranda van der Lely en Remco Molloy, waarna de rust met 3-7 werd bereikt. In de tweede helft was de ploeg van Ed Molloy echt op permachtig, niet in het minst omdat Perry Venema met zijn lengte menige aanval van de thuisploeg in een vroeg stadium onderbrak. Dat verklaart waar om de Rotterdammers enkel nog vanaf de stip wisten te sco ren. Aan de andere kant was Remco Molloy goed op schot: hij was driemaal trefzeker en had zodoende een behoorlijk aandeel in de 14-4 triomf. De andere tweedeklasser KZ Leiden staat na het 9-17 verlies tegen KVR stijf onderaan. De rood-blauwen kwamen vooral lengte en schot te kort om hun tegenstanders in verlegenheid te brengen. Nadat Ronald Siera 1-1 had gemaakt, liep de score in een half uur tijd op naar 1-7. Annelies van der Blom, Eddy Dubbeldeman en Aldo Spadon haalden voor rust nog op tot 4- 8. Ook met tegenwind bleek de koploper van 2F meer in zijn mars te hebben, getuige de ne gen treffers. Linda Weerheim en Aldo Spadon stelden daar nog wel twee doelpunten tegenover. i tegenstelling tot e Winst op nummer twee NIO LEIDEN BRAM V KORFBALMEDEWERKER Met een zwaarbevochten 10-6 zege op NIO, de nummer twee van de ranglijst, maakte Crescendo zaterdag de uitglijder van vorige week bij het laaggeplaatste Dubbel Zes meer dan goed. Hoewel de degradatieplaatsen nog altijd angstig dichtbij blij ven heeft de ploeg van coach Ruud Niessing in elk geval het contact met de middenmoot van 3L hersteld. „Ik vond NIO eigenlijk de betere ploeg, zowel collectief als individueel", reageerde Niesing na afloop nuchter. „De inzet van Crescendo vergoedde veel, zo niet alles. In tegenstelling tot vorige week werd er nu wel keihard gewerkt voor het re sultaat, wel gevochten voor elke bal. Ik ben natuurlijk hart stikke blij met die punten. We hadden ze hard nodig ook." Moeizaam De basis voor de onverwachte zege legde Crescendo in de eerste helft. De start was buitengewoon moeizaam. Pas na een kwartier opende Anita Alberts de score. In het volgende kwartier nam de thuisploeg echter door treffers van Saskia Baak (2), Peter Baak, Wijnand Alberts en Edwin van der Kraan een ruime 6-1 voorsprong. „Het ging allemaal vrij gemakke lijk", oordeelde Niesing, „Het zijn de momenten waarvan Crescendo het moet hebben. Verder speelt de ploeg bij vla gen heel erg verkrampt." Tekenend voor Crescendo's wisselvalligheid was de tweede helft (rust 6-3), waarin het na een goede start (8-3) soms erg ver wegzakte. Ook letterlijk stond men aan de Saffierstraat tot de enkels in de modder, want hoewel er met de grootste moeite, schuin over het terrein, een veld was uitgelegd kon den niet alle 'moerassen' worden vermeden. Loodzwaar NIO had de grootste problemen op het loodzware veld. De Rotterdammers kwamen terug tot 8-5, maar slaagden er daarna niet in aansluiting te krijgen. Crescendo kwam toch niet helemaal ongeschonden uit de strijd. Anita Alberts liep na twintig minuten een knieblessure op en broer Wijnand werd in de slotminuut geveld door kramp. De zege kon Cres cendo toen al niet meer ontgaan. Invaller Gert Jan Hensing had welgeteld eenmaal balcontact voordat de arbiter afblies: eindstand 10-6. LEIDEN .GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklasse werd het onderonsje tussen het al gede gradeerde VCS en RW simpel door de Rijnsburgers gewonnen (1-3). Bij de vrouwen verloor Gemini/K2 van Radius 2 maar blijft door het verlies van Ren- tokil 3 in de promotieklasse. VCS-RW 1-3 (9-15, 16-14, 7- 15, 11-15). Keryl Poelmans bracht in de vierde set de stand van 8-1 op 8-8 bracht door met zeven sprongservices te scoren. Met een sterke Sjors Leenen in het achterveld werd het karwei af gemaakt. RW gaat PD spelen en heeft volgens Martin Broere het maximale rendement ge haald uit de smalle selectie. Radius 2-Gemini 2 3-1 (15-7, 15-4, 13-15, 15-6). Gemini ging er wel voor, omdat het nog niet veilig was voor het spelen van degradatiewedstrij den. In de derde set wijzigde Gemini de opstelling. Een ande re spelverdeelster en een posi tiewisseling bracht weer hoop, ook al omdat Radius wat stoom afblies. In de vierde haalde Ge- mini weer te weinig, maar door een nederlaag van Rentokil blijft Gemini in deze klasse. ZVH 2-DAC 3-2 (13-15, 14-16, 15-7, 15-5, 15-13). In de eerste set kwam DAC ver achter, maar leverde hard wer ken de zege nog op. Ook in de volgende set gebeurde er een wondertje: nu presteerde DAC het om 14-8 om te zetten in 14- 16. Daama vond de ploeg het kennelijk welletjes en kon ZVH de wedstrijd naar zich toetrek ken. eind door Gemini makkelijk t VOLLEYBALMEDEWERKER ap I rp DAC haalde tegen de van PZ Dynamo het benodigde punt om promotie/degradatie wedstrijden te moggn spelen. Het werden er zelfs twee: 3-2. De derby tussen Leython en Ge- mini was ook dit keer ruim voor Gemini (0-3) en Novo sloot in stijl af met een 0-3 zege bij Compaen. LUSV verloor zijn laatste wedstrijd van de num mer twee SVC met 3-1 en de gradeerde naar de promotie klasse. Bij de vrouwen bevestig de Leython de goede vorm met een 3-1 zege op VCS en versloeg Gemini/K tegenstander Kan goeroes met 3-0. Piet Zoomers/D2-DAC 2-3 (13- 15, 17-16, 15-8, 13-15, 10-15). dAc had in de tweede set defi nitief moeten toeslaan. Tien maal konden de Alphenaren een setpoint niet benutten. Even was de ploeg van slag en Piet Zoomers profiteerde in de derde set heel duidelijk. Geluk kig was het lot de Alphenaren in de vierde beter gezind. Toen er niets meer op het spel stond, werd ook de laatste set nog ge wonnen in een strijd die twee en een half uur in beslag nam. Leython-Gemini/K 0-3 (9-15, 8-15, 13-15). In tegenstelling tot de laatste weken liep het bij Leython van geen kant. Pas in de tweede set begon het enigszins te 'draaien en toen bleken Dirk-Jan Kwestro en Arjan van Baarle op de middenpositie zeer verdien stelijk door te kunnen komen. In de derde set nam Leython een voorsprong, die aan het Compaen-Novo 0-3 (10-15, 10- 15, 12-15). Novo was al verzekerd van PD, zodat het volop kon experimen teren met de opstellingen. Nu stond Jan Koek in de basis en hij deed het heel goed. Aan het eind van de eerste set kreeg hij een verbod om verder te spelen van de zaalwacht, omdat zijn zolen zwart waren. Op de reser ve schoenen van Frank de Vet ten (twee maten te klein) speel de hij de wedstrijd uit. SVC-LUSV 3-1 (11-15, 16-14, 16-14, 15-12). Deze uitslag en de winst van Zovoc betekenden definitief de gradatie voor de studenten. Coach Frank Knops was na af loop vrij emotioneel in zijn commentaar en liet weten dat het er op leek, dat er bij andere ploegen handjeklap gedaan werd. Er rolden uitslagen uit, die voor ploegen in de kritische fase net voldoende waren en handhaving betekenden. De wedstrijd zelf was er een van een heel goed gehalte van beide kanten en het was jammer, dat alleen de arbitrage af en toe te i overliet. Vrouwen: Gemini/K-Kangoeroes 3-0 (15- 2, 15-13,15-2). Gemini had in de tweede set wat problemen met de concen tratie, waardoor het met 0-8 achter kwam, voor het met jeugdspeelster Arne van Dijk in de ploeg aan een inhaalrace be gon. In de derde set kreeg Trea Zikken een publiekswissel, om- Florus van der Giesen van Leython bedient aanvaller Arjan v overigens met 0-3 van Gemini. dat het haar laatste wedstrijd voor Gemini was. Zij stopt met spelen. Leython-VCS 3-1 (15-11, 15-5, 12-15,15-5). Een sterk en gemotiveerd Ley thon overklaste af en toe de te genstander. De combinaties lukten vaak erg goed en met In ge Smits voor de zieke Joke Sprietsma en een formidabele Arine van Vliet (serve en aanval) werd VCS eigenlijk héél gemak kelijk weggezet. LEIDEN STEFAN F, HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van Alecto heb ben gistermiddag een 2-1 zege geboekt op Ede. De regionale eersteklassers kwamen even eens tot volle winst. LOHC ver sloeg Alkmaar met 4-0 en Fores- cate behaalde hetzelfde resul taat tegen Strawberries. Overgangsklasser Alecto trok thuis met 2-1 aan het langste eind tegen Ede. Het eerste deel was weinig spectaculair en speelde zich voornamelijk af op het middenveld. Uit een afge schoven corner kwam Ede nog wel op slag van rust aan de lei ding: 0-1. Alecto gaf zich echter niet gewonnen en knokte zich kort na de doelwisseling terug inde wedstrijd. Lydian Mentink werd tijdens een solo over rechts fel op de huid gezeten, maar haalde desondanks uit voor 1-1. Drie minuten later verzilverde Mentink eèn strafbal voor de 2-1 eindstand. Aan de Hofbrouckerlaan had LOHC weinig moeite met Alk maar, dat in totaal slechts twee maal in de Oegstgeester cirkel doordrong: 4-0. Na achttien mi nuten maakte Karien Fikkert uit een strafhoekslag het openings doelpunt. Marije Nubé schoot LOHC vervolgens naar de 2-0 voorsprong met rust. Na de thee schakelde Leiden een tandje bij, waardoor Alkmaar er helemaal niet meer aan te pas kwam. Na dat Sophie van Hoytema 3-0 had gescoord, deed Charlotte Kokke met 4-0 tijdens een solo actie ook een duit in het zakje. Doelvrouw Michelle Vintges maakte overigens haar debuut in de Oegstgeester hoofdmacht. De reis naar Velsen leverde Forescate in het eerste-klasse- duel met Strawberries de volle winst op: 0-4. Dominique Lin- geman smaakte al na tien mi nuten, op aangeven van Marjo- rie Zaaijer, het genoegen van de openingstreffer. Vijf minuten la ter stond Lingeman wederom oog in oog met de keepster en schoot in tweede instantie raak: 0-2. Marije Wiegant onder streepte in het tweede part het Voorschotense overwicht met nog twee treffers. Tweedeklasser Leidse Stu denten leed in Amsterdam een 1-0 nederlaag tegen FIT. De Leidsen hadden niet eens zo veel moeite met FIT, maar ken den wel veel problemen in de afwerking. Marili Bollen kreeg in de eerste helft een joekel van een kans, maar schoot recht op de Amsterdamse keepster. Na dat FIT uit een veldsituatie de volle winst had gepakt, hielp Milou Heiligers een andere Leidse kans om zeep. In plaats van af te geven op een mede speelster, schoot zij zelf tever geefs op het doel. Op eigen veld liet Roomburg een kostbaar punt liggen tegen mede-degradatiekandidaat Be Fair: 1-1. Pe Leidse vrouwen waren de eerste dertig minuten continu in de aanval, creëerden kans op kans, maar toonden een onthutsend gebrek aan scherpte. De Hilversumsen daarentegen kwamen voor de pauze slechts één maal in de Leidse cirkel en dat was voor hen voldoende voor de 0-1 met rust. Mathilde Alberts bracht Roomburg, op aangeven van Hélène Gerritsma, halverwege de tweede helft op gelijke hoog te. In de derde klasse A was Al- phen in technisch opzicht dui delijk de meerdere van streek genoot Catwijck, maar ging desondanks met 0-1 het schip in. De Rijnstreekploeg had van meet af aan een veldoverwicht, maar kwam te kort in de afron ding. Drie minuten voor tijd werd Sandra van Dijk matcn- winnaar. Catwijck-keepster Eline Ciggaar had daarvoor al van zich doen spreken door een strafbal van Barbara Smiet te keren. Op eigen terrein won Noord- wijk vrij simpel van hekkeslui- ter HDS: 4-2. Een Noordwijkse verdedigingsfout was na vijf mi nuten debet aan de Haagse openingstreffer. Mara van der Heiden boog die achterstand echter vrij snel om in een 3-1 voorsprong. Bij haar derde tref fer verzorgde Maaike van Hal, die over rechts goed doorzette, de assist. Ook de vierde goal kwam op naam van Van der Heiden. Ditmaal deed Renate van der Bent het voorbereiden de werk. ijksi LEIDEN STEFAN FAAS De hockeyers van Forescate en LOHC zijn na gistermiddag vrij wel kansloos voor het kam pioenschap in de eerste klasse A. Lijstaanvoerder Warande schudde Forescate, dat één winstpunt minder had en twee de stond, met 3-0 van zich af. Het op de derde plaats bivakke rende Leiden dolf in Voorburg verrassend het onderspit tegen middenmoter Cartouche: 2-1. Bezoeker Alecto verloor'met 2-1 Tempo, maar blijft deson danks aan de leiding in de twee de klasse A. In de eerste klasse A zegevier de thuisploeg Roomburg met 2- 1 over stadsgenoot Leidse Stu denten. Roomburg zette LSHG het eerste kwartier stevig onder druk, maar slaagde er niet in écht door te drukken. Uit het scala van kansen trof Rogier van Horik als enige doel. Hij was at tent bij een door Rutger van Schaik hoog ingepushte straf- corner, die van de lat terug sprong. Ivo Blois gaf de studen ten in het rommelige tweede deel weer hoop met een doel punt uit eveneens een straf hoekslag. Die vreugde was ech ter van korte duur, want nog geen vijf minuten later schoot Roomburger Japser Mulder zijn ploeg alsnog naar de volle winst. Pepijn Visser deed het voorbereidende werk. In Voorburg dolf het op de derde plaats bivakkerende LO HC met 2-1 het onderspit tegen middenmoter Cartouche. De Oegstgeestenaren keken al na tien minuten tegen een 1-0 ach terstand aan. Peter van der Meer trok de stand echter hal verwege het tweede part gelijk. Hij verzilverde een strafbal. Met een dubieuze strafcornergoal haalden de Voorburgers in de eindfase de volle winst binnen. De confrontatie met lijstaan voerder .Warande leverde be zoeker Forescate een 3-0 neder laag op. Het gemis van Gert Jan Egberink, die de tenniscompeti- tie prefereert boven het hockey, leidde tot nog al wat omzettin gen in het Voorschotense team. De Oosterhoutse opponent pro fiteerde dan ook van de wanor de die dat met zich mee bracht en trof voor de doelwisseling al twee maal doel: 2-0. Halverwe ge het tweede part stelde Wa rande de zege uit een fast-break veilig: 3-0. Forescate-spits Rein- oud de Haas had overigens nog pech met een schot op de paal. Tweedeklasser Alecto ging uit met 2-1 tenonder tegen Tempo. De Leiderdorpers hadden in het eerste deel een veldoverwicht, maar drukten dat niet in treffers uit. Het team van Rob Kestens werd met name bij strafcorners geplaagd door een haperende machinerie. Tempo daarente gen was gevaarlijker in de cirkel en nam na twintig minuten de leiding met een subtiel wipper tje over doelman Joris Reijnier- se. Na de hervatting keerae het tij en had Tempo het betere van het spel. Desondanks maakte Alexander Hagen na zes minu ten gelijk. Een snel genomen vrije slag, waarbij Reijnierse nog niet in zijn doel stond, leverde de ploeg uit Bergen op Zoom de volle winst op. Derde-klassekoploper AJphen pakte de volle winst in het thuisduel met middenmoter Weesp. De formatie van Mick de Baare keek al vrij snel tegen een 2-0 achterstand aan, maar Peter de Blois verkleinde de marge op slag van rust tot 2-1. Nadat De Blois een strafbal had verzilverd voor 2-2, pushte hij in de slotfase ook 3-2 langs de uit lopende doelman. In Heiloo triomfeerde Noord- wijk met 4-0 over Terriers. Het eerste kwartier golfde het spel redelijk op en neer, maar daar na was het éénrichtingsverkeer op het Heilose doel. Hans Win- gerder verzorgde de 2-0 voor sprong met rust èn trof, na een strafcornerdoclpunt van Erik Verdoorn, ook doel voor 4-0. In de vierde klasse B hielden Hisali8 en bezoeker Magnus el kaar met een 2-2 eindstand in evenwicht. Robbert de Waard had na de doelwisseling tot twee maal toe succes met een tip in. Op natuurgras haalde bezoe ker Catwijck, dat gedeeld derde stond, met 9-0 uit naar Saxen burg. dat puntloos onder aan staat. Ernst jan Hogewoning (3x), Stefan Niclse (2x), Martijn Houwaard, Wouter de Mol, Hanne Houwaard en Robbert Jan Schaart verzorgden de pro- duktie.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23