Merkwaardige jongens, die Volendammers ARC daalt af naar rode zone De vv Katwijk heeft ook een 'godenzoon' Het kan met Rijnsburg nog alle kanten op Sport Feyenoorder Gorré rekent op Sheffield Wednesday _JAA NDAG 18 APRIL 1994 B ONDERWATER. 0 Lisse vrijwel zeker uitgeschakeld voor titel Merkwaardige jongens die jlendammers. Niet alleen sla- in ze er in een dorp van 18.000 elen in een betaald voetbalor- misatie op de been te houden, >k spelen ze met het zaterdag- lam op het hoogste en met de pndagploeg op het een na pogste amateurniveau. Net als b profs van Wim Rijsbergen eren de zaterdagvoetballers ch de laatste weken. FC Lisse idervond dat zaterdag aan ;n lijve. Het kreeg op alle fron- n voetballes van 'het andere ranje'. Met de 1-4 eindstand kwam de thuisclub er nog gena dig af. De nederlaag kwam hard aan bij FC Lisse. Niet alleen moest de ploeg van trainer Broring af haken in de race om de titel, ook de tweede periodetitel kwam danig op de tocht te staan. De Lissenaren moeten op 30 april de uitwedstrijd tegen Ajax met vier doelpunten ver schil winnen om Quick Boys op doelsaldo te kloppen. Niemand die daar nog in gelooft. Verdedi ger Stefan Spruyt: ,,Die periode- titel hebben we gewoon wegge geven. Het leek wel alsof de ac cu bij iedereen leeg was. Ook bij mij. Die eerste goal van Volen- dam was mijn schuld." Dat laatste klopte als een zwerende vinger. Na 29 minu ten tam voetbal knalde Spruyt de bal op knullige wijze tegen Nico Buis aan. Via Edwin Keizer en doelman Paul Veenboer kwam het speeltuig weer bij Buis terecht, die weinig moeite had de 0-1 op het bord te bren gen. Precies een minuut later werd dezelfde Buis in een vrij kansloze situatie onreglemen tair gestuit door doelman Veen- boer. Arbiter Reniers wees naar de stip, vanwaar Jan Tuip voor 0-2 zorgdroeg. FC Lisse, spe lend zonder bezieling en over leg, kon hier niets tegenover stellen. Het moest zelfs Keizer er even later via een fraai afstandsschot 0-3 van maakte. Bert van Duyvenbode hielp kort voor rust de enige scoringskans van FC Lisse om zeep. Met een leeg doel voor zich schoot hij naast. De Lissenaren begonnen aan de tweede helft met Edward van Putten voor Spruyt en Barry Opdam voor Leon Hoep. Aan vankelijk hadden ze er nog wel zin in. Dat resulteerde na negen minuten in een goal van Van Duyvenbode, die op aangeven van Jelle Visser raak kopte. Om dat vervolgens het middenveld van FC Lisse zijn verdedigende taken schromelijk verwaarloos de, zag Veenboer de ene na de andere Volendammer ongehin derd op zijn doel afstevenen. Vooral middenvelder Kees Bank wist zich geen raad met de mogelijkheden. Hij was niet de enige. Buis (paal), Hein de Boer, Jack Grooteman en Guido de Boer misten de mooiste kansen. Zestien minuten voor het einde besloot Bank dat het genoeg was geweest. Hij werkte de bal voor de vierde keer achter Veenboer, waarmee FC Lisse definitief werd afgeschminkt. Bröring en consorten resteert niets anders dan zich te richten op de derde periodetitel. Als FC Lisse blijft spelen als tegen Vo- lendam kan het echter ook die titel vergeten. Mogelijk helpt de terugkeer van Ralp Polman (ge schorst) en Robert Vermin (ge blesseerd). 54. Van Duyvenbode 1-3,74. Bank 1—1. Gele kaart: Veenboer (FC Lisse). Scheidsrechten Reniers. Toeschou- Lisse: Veenbber, John Vermeulen, Spruijt (Van der Putten), Wajer. Ras, Van aer Zwet, De Keizer, De Braai; Hoep (Opdam). Van Duyvenbode, Vis- Succesvolle inhaalrace Quick Boys in Huizen Ogenschijnlijk boekte Quick Boys een ouderwetse overwinning bij Huizen. De Katwijkers kwamen eerst met 2-0 achter en stelden vervolgens vlak voor tijd or de op zaken: 2-3 winst. Zo ging dat in het succesvolle verleden. De cijfers bedriegen evenwel. De punten werden toentertijd verdiend, zij het veelal op de valreep, binnen gehaald. De wijze waarop Quick Boys zaterdagmiddag in Huizen te werk ging, was bepaald niet overtuigend. Aanvoerder Hans van der Plas: „We hebben gewon nen en dat doet je natuur lijk altijd goed, maar ik heb aan die wedstrijd toch niet echt een goed gevoel over gehouden." Van der Plas ergerde zich in hoge mate aan het blauwwitte optreden in de eerste helft. Dat was dra matisch slecht. „Daar kam pen we wel vaker mee de laatste tijd," weet Van der Plas. „Het is gewoon een kwestie van scherp begin nen. We begonnen veel te slap." Blunder Voordat Quick Boys besefte dat de wedstrijd was be gonnen, had Marco Ruwaard al twee keer de bal uit het net gehaald. Aller eerst was Eric Wim de Gooijer de goalie te snel af, terwijl even later Gerard Kuntz profiteerde van een blunder van stopper Jaco Heeringa. De achterstand had nog groter kunnen zijn, als Marco Ruwaard niet in grootse vorm had gestoken. Het was verbazingwekkend, zo slecht als Quick Boys voor de rust voetbalde. Van der Plas piekert zich suf over de oplossing. „We hebben toch zat goede voetballers, maar we zijn gewoon niet in staat om de wedstrijd naar onze hand te zetten. Terwijl we toch bij na dezelfde ploeg hebben als twee j aar geleden Draaien Het kwam gelukkig nog al lemaal goed in de tweede helft. Nadat Jaco .Heeringa ?-l had gescoord na een toorzet van Floor van Duyn, begon de motor te draaien. Niet overtuigend, maar in elk geval was Quick Boys strijdlustig. Na een kwartier kreeg Hans van der Plas vanaf de stip (een Hui- zense verdediger had hands gemaakt) een uitgelezen kans op 2-2, maar de aan voerder zag zijn inzet door doelman Van Dekken wor den gekeerd. Daarna kreeg het aandringende Quick Boys nog en paar kleine kansjes op de gelijkmaker, maar treffers bleven uit. Tot tien minuten voor tijd. De bal kwam na een vloeiende aanval met Hans van der Plas en Martin Steenvoorden voor de voe ten van Edwin Otte, die knap voor 2-2 zorgde. Een minuut later lag de bal we derom op de stip voor Quick Boys. Scheidsrechter Essed, hij leidde warrig, kwam tot die beslissing na onreglementaire charge je gens Marcel Harteveld. Leonard Pluimgraaf joeg de bal keihard door het mid den tegen de touwen: 2-3. Huizen-Qulck Boys 2-3 (2-0). 2. De Gooijer 15. Kuntz, 51. Hee ringa 2-1, 80. Otte 2-2, 81. Pluim- graaff 2-3. Scheidsrechter: Essed. Toeschouwers 1750. Pluimgraaff, Van der Plas; Jaap van Duyn, Otte (Pronk), Van Dijk, Floor van Duyn; Harteveld, Steenvoorden, Rovers (Vooys) Noordwijk lacht weer na winst Bij voetbalvereniging Noordwijk wordt weer volop gelachen. Na de klinkende overwinning van zaterdag bij ARC (3-0) voelen de kustbewoners zich plotseling geen degradatiekandidaat meer in de eerste klasse A. Hoewel de Eelman-brigade met nog vier wedstrijden te gaan twee pun ten op de Alphenaren achter staat (18 om 20), lijken die zich meer zorgen te moeten maken voor afdaling naar een lager ni- Als ARC zo blijft voetballen als tegen Noordwijk, hoort de ploeg van trainer Wim van Zwam ook niet op het hoogste nationale amateurniveau thuis. De zie dende Bléiswijker was na de ontluisterende nederlaag de eerste om dat toe te geven. Vlak na doelman Remco Tuinen- burg, wiens gezicht boekdelen sprak, ontvluchtte hij de kleed kamer. „Ze merken het maan dagavond wel op de training", brieste hij. „We hebben als team gefaald en elkaar niet ge holpen. Als we zo spelen, zijn we een regelrechte degradatie kandidaat." Van Zwam had gelijk. Juist door naar Noordwijk te kijken viel pijnlijk op waaraan het schortte bij zijn elftal: scherpte en inzet. De gasten kwamen op sportpark Zegersloot weliswaar niet tot hun beste voetbal, maar knokten wel voor elke meter. Zij gingen daarmee door tot het bittere eind. En dat was nodig ook, want winnen waren de Noordwijkers de laatste tijd grondig verleerd. Met de komst van John Eel- man werden onnodige nederla gen vermeden, maar ook de Haarlemmer twijfelde halver wege het vier-puntenduel tegen ARC nog hevig aan een goede afloop. Immers, de Noordwijkse bliksemstart had voor de pauze weinig meer opgeleverd dan een eigen inzet van ARC'er John van der Meer op de lat. De door Walter van der Weiden streng bewaakte Frank Aboikoni en ge- legenheidsspits Kees Smit wa ren bij andere mogelijkheden niet koelbloedig genoeg. Daar door bleef ARC met het gerouti neerde aanvalstrio Jacques Key, Ruud Bos en Jbhan Boer 'in de wedstrijd'. Het begin van de tweede helft was een voor Noordwijk betere kopie van de eerste. Ook nu kwam de bal op de paal terecht (Jeffrey Stolk), maar deze keer putten de Noordwijkers moed uit die tegenvaller. Uit een voor zet van Geert Jan Bakker kopte Stolk, die de bal slechts met zijn haarlokken beroerde, van dicht bij raak: 0-1. ARC trok vervolgens zonder bezieling ten aanval. Bijna had invaller Robin Leunissen, die de geblesseerde Van der Meer ver ving, tegen de verhouding in voor de gelijkmaker gezorgd, maar zijn afstandsschot ketste via de paal het veld weer in. Daar heersten de gasten, zoals een kwartier voor tijd bleek, toen Aboikoni de wedstrijd be sliste. De snelle spits benutte een dieptepass van Jos Smits om de falende Albert Kooy zijn hielen te laten zien en vervol gens Tuinenburg - onder toe ziend oog van AZ-trainer Piet Schrijvers - simpel te passeren: 0-2. Het laatste kwartier greep Noordwijk aan om het zelfver trouwen nog wat meer op te krikken. Het derde doelpunt Pim Langeveld leidt zijn ploeg naar 5-1 winst In het hechte collectief van de w Katwijk mogen spelers eigenlijk geen uitblinker worden genoemd. Dat leidt de aandacht alleen maar af van de teamprestatie. Maar Pim Langeveld gaf zaterdagmiddag zijn spel tegen Schevenin- gen zo veel franje dat hij op eenzame hoogte kwam te staan. Hij maakte twee fantastische goals en was de grondlegger van drie andere treffers. Katwijk won met 5- 1 van Scheveningen. Een ongewoon beeld uit ARC-Noordwijk. Ruud Bos laat Noordwijker Van Houten zijn hielen zien. foto ben de bruyn (van Smit) werd geheel ingeleid door twee invallers. Martin van Kins en Fred Bloem bewezen dat het in de breedte ook wel goed zit bij de Noordwijkers. Volgende week meldt de vrijwel herstelde Patrick Scheurwater zich weer voor de thuiswed strijd tegen Kozakken Boys. Eel- man zit mogelijk met een luxe probleem, hoewel hij Geert Jan Bakker dan moet missen we gens diens golf-besognes. Wim van Zwam: „Wij moeten 23 punten halen om veilig te zijn. Als je weet dat ARC 13 punten had uit de eerste 11 wedstrijden, dan zie je hoe veel slechter het na de winterstop (7 uit 11) gaat. Vooral de jongens ja hebben het I een slap stelletje." ARC - Noordwijk 0-3 (0-0) 47. Stolk 0- 1, 74. Aboikoni 0-2, 87. Smit 0-3; Scheidsrechten Kaland; Toeschouwers: Gele kaart: Key (ARC) Noordwijk: Van Heusden; Van Stave ren, Zethof, Van Houten; De Ridder (69. Van Kins), Stolk, Verdonkschot, Smits; Smit, Baidcer (74. Bloem). Aboi- ARNHEM. ANP Dean Gorré rekent op een aanbieding van Sheffield Wednesday. De Feyenoorder was een week op proef bij de Engelse club uit de subtop. Vrijdag keerde hij terug. Zaakwaar nemer Van Noortwijk zet de onderhande lingen voort. Gorré ziet de Engelse belangstelling wel zitten. „Ik ben blij dat er concrete interesse is. Vooral als die van een grote club komt. Ik heb de hele week met de A-selectie ge traind, mijn indruk is positief. Het is nu even afwachten." Folkert Velten blijft bij Heracles. De aan valler, dit seizoen al goed voor 21 doelpun ten, bereikte een mondeling akkoord met de Almelose club. Velten dreigde aanvanke lijk te vertrekken nadat hij i aanbieding kreeg. KATWIJK ROB VAN DER ZANDEN De 24-jarige voetballer kreeg een publiekswissel en werd met een ovatie naar de kleedkamers begeleid. Achter zijn rug werden daarna de resterende minuten volgespeeld, maar de show was eigenlijk afgelopen. De grote ster was backstage. Pim Langeveld is wat ze in Amsterdam een 'godenzoon' zouden noemen. In Katwijk zijn ze misschien minder scheutig met dit soort kwalificaties. Toch heeft het raspaardje van sport park De Krom iets geniaals, iets onbeschrijflijks. Dat tengere lijf dat zich ogenschijnlijk voortbe weegt als een hark, maar in werkelijkheid de souplesse van een balletdanser heeft. Dat moet men eigenlijk alleen maar tien, niet beschrijven of bespre ken. In het begin van de thuiswed strijd tegen Scheveningen stond Pim Langeveld aan de zijlijn om in te gooien. Vele toeschouwers hebben het niet gezien, maar Langeveld kuste de bal voordat hij het veld weer in ging. Mis schien was het dus geen toeval dat het speeltuig die middag al les deed wat hij wilde. De man met de lange manen en het vlasbaardje was overal en had de hand in alle doelpunten van de koploper. Zijn allermooi ste actie van de wedstrijd lever de niets op, maar was van een verblindende schoonheid. In een wir-war van spelers kreeg hij voor het Scheveningen-doel de bal op. 'oorhoogte' aange speeld met de rug naar het doel. Daar was eigenlijk niks van te maken, maar de balgoochelaar bracht de rechtervoet tot bij zijn schouder en legde de bal dood in de lucht. Hij draaide in de zelfde beweging opeens 180 graden en stond in een keer vrij voor de keeper. Zelfs zijn team genoten keken verbaasd toe, al zouden sommigen na de wed strijd verklaren dat Langeveld op de training ook staaltjes laat tien die het verstand en het re actievermogen van een verdedi ger te boven gaan. Zetje Het werd overigens geen goal omdat hij een vervelend zetje kreeg op het moment dat hij wilde afronden. Langeveld claimde een strafschop en ei genlijk had hij alleen al vanwege dit kunststukje al moeten wor den beloond. Maar scheidsrech ter Kuipers was een fluitist die dit niet aandurfde. Hij was zo n arbiter die in de slotfase bij 5-0 een onschuldig duwtje van een Katwijk-verdediger wel bestrafte met een penalty. En toen heel heldhaftig naar de stip liep met een air van 'ik draai mijn hand niet om voor zo'n beslissing'. Wat een klucht. Langeveld maakte die du bieuze tegentreffer al niet meer mee, hij stond onder de dou che. Na te genieten van de wed strijd. Hij moet 's ochtends bij het opstaan iets gevoeld hebben van 'dit wordt mijn dag'. Lange veld: „Nee, dat gevoel had ik niet. Wel heb ik voor de wed strijd tegen Hans Zwaan ge zegd: ik ga je vandaag naderen als topscorer." Hakje Dat was geen grapje. Al binnen 25 minuten had Langeveld er twee in het mandje liggen. En hoe. De eerste ontstond na een schitterende aanval via Carlo van Zeist en Kees Krayenoord, waarbij de bal een keer (zelfs een keer met de hak) werd be roerd. Langeveld tikte bij de eerste paal heel slim en subtiel met het puntje van zijn schoen NICK VERWOERD MEDEWERKER Rijnsburgse Boys had zaterdag een plek onder de zon, maar geen eigen huis. Daarom ont ving de brigade van Rob Kiebert het tegen degradatie strijdende Rozenburg op het veld van Noordwijk. In deze thuiswed strijd op vreemd grondgebied moesten de Rijnsburgers zich met een punt tevreden stellen: 0-0. Met nog zes ontmoetingen voor de boeg kan het met de geelzwarten - tegen Rozenburg overigens gehuld in zwartwit - nog alle kanten op. Kiebert: „We loeren op de vierde plek, waardoor we een vervangende periodetitel binnen kunnen ha len, maar we moeten ook nog naar beneden kijken. De staart roert zich." Van de teams die in aanmer king komen voor de vierde stek heeft Rijnsburgse Boys de min ste verliespunten, terwijl de voorsprong op de nummer drie van onder - Huizen - vier pun ten bedraagt. Huizen speelde ook nog eens een wedstrijd meer. De kans dat de Rijnsbur gers, die in twintig duels eenen twintig punten bijeensprokkel- den, nog in de gevarenzone zul len belanden, lijkt dus vrij klein. Al maken de resultaten van de laatste tijd Kieberts blik naar beneden begrijpelijk. Zijn pupillen peurden uit de laatste acht wedstrijden slechts vijf punten. En dat terwijl de staartploegen toch duidelijk in opmars zijn. Tegen Rozenburg liet Rijnsburgse Boys de moge lijkheid liggen om aan de op gang van de opponent een ein de te maken. De gehavende 'thuisclub' - de tegen Katwijk aan de rug geblesseerd geraakte doelman Hans Schot en de veldspelers Leon Vonk, Richard Hoogervorst en Marco Klaassen (allen gekwetst) ontbraken - kreeg met name in de eerste helft van het matige duel een paar prima kansen. Doelman Perry Hoogstad ont popte zich evenwel als de beste Rozenburger. De goalie stuitte in de beginfase knap een rush van Steven Faber, hield na een dik half uur Martin de Louw van een treffer af en stond bij alle voorzetten en hoekschoppen steeds op de goede plek. Hal verwege de eerste helft leek de doelman echter geklopt. De op links regelmatig opstomende Peter van Duyn zette De Louw volledig vrij voor Hoogstad. De middenvelder omspeelde de keeper beheerst, maar week zo ver naar de zijkant uit dat zijn inzet nog door verdediger Jojan van Dokkum van de doellijn kon worden gehaald. „We zijn niet scherp voor het doel," con cludeerde Kiebert na afloop. Over zijn verdediging, op Kat wijk na de minst gepasseerde van de afdeling, had hij minder reden tot klagen. Rozenburg werd maar één uitgespeelde kans geboden. De opgerukte linksachter Van Dokkum strandde op Marcel van Delft, de overtuigende vervanger van Schot. Voor het overige kwam Rozenburg af en toe tot een af standsschot, maar Henri Hecker en oud-Excelsior-prof Ed Rid derhof konden Van Delft niet verontrusten. Ricardo Bos zet Piet Janmaat op het verkeerde been. De Rijnsburger is kansloos tussen drie Rozenburgse verdedigers. In l^et tweede bedrijf van het veel strijd, maar weinig aantrek kelijk voetbal biedende potje kende Rijnsburgse Boys een sterke start. Die leverde één doelkans op. De door Andries Wendt weggestuurde Piet Jan maat strandde op Hoogstad. Daarna werd er al snel weer voornamelijk op het midden veld gevoetbald en gebeurde er weinig in de strafschopgebie den. Dat er aanvallend zo wei nig lukte had veel te maken met de weinige ruimte, die mén el kaar gunde. Er werd van twee kanten voor elke meter gestre den. Dat de verzorgers het daar door druk hadden, was logisch. De coulant leidende De Jong, die alleen de pratende Ridder hof boekte, liet dan ook minu ten langer doorspelen. Vlak voor zijn eindsignaal kreeg Rijns burgse Boys nog een goede doelkans. Martin den Haan vond het hoofd van de vrij staande Steven Faber, maar diens kopbal belandde precies in het 'emmertje' van Hoogstad. En dus kreeg Rozenburg-coach Cees Vermunt wat hij wilde: „Een punt in een uitwedstrijd is een prima resultaat. Er zat voor ons echt niet meer in." Rlinsburgsc Boy* - Rozenburg 0-0. Scheidsrechter De Jong. Toeschou wers: 700. Gele kaart: Ridderhof (Ro zenburg). binnen. De tweede ontstond na een slalom van opnieuw Krayenoord die de bal neerleg de voor de linker van Langeveld. Met een droge, lage knal werd het 2-0. Zwaan moest dus oppassen. Maar het was een bewijs van de klasse van Langeveld dat hij in de tweede helft alles in het werk stelde om zijn teamgenoot ook te laten scoren. Eerst stond hij aan de basis van Zwaaris eerste goal, samen met Henk Lange- maat die de voorzet gaf. Daarna soleerde hij door de Scheven in- gen-defensie om voor het doel voor een onverwachte oplossing te kiezen. Dreigend met een schot gaf hij de bal met de bui tenkant voet zo veel effect dat niemand er meer bij kon, alleen Hans Zwaan. Wat kunnen breedtepassjes soms toch mooi zijn. Langeveld sprong een gat in de lucht alsof hij van dertig meter de bal in het kruis had genageld en werd besprongen door zijn ploeggenoten. Dat gaf nog eens het bijzondere karak ter van de actie aan. langeveld na de wedstrijd zonder een spoor van arrogantie, maar met gevoel voor finesse: „Heerlijk, die bal lag zowat dood op de doellijn." Tussendoor had Marco van der Plas met een schuiver (pass- je van Langeveld, uiteraard) ook nog gescoord. Dat betekende dat het tussen de 51ste en 54ste minuut van 2-0 opeens 5-0 werd voor Katwijk dat op alle fronten superieur was in dit du el. Langeveld had daarna nog veel meer assists in petto, maar Hans Zwaan en Marco de Rid der konden niet meer scoren in kansrijke situaties. Het deed niets af aan de 'teamprestatie' en de rol van die ene 'uitblin ker'. Katwijk - Scheveningen 5-1 (2-G l>angeveld, 29. Langeveld; 51Zwa; 0, 53. Van der Plas 4-0, 54. /waan 87. De Jager 5-1. Scheidsrechter pers. Toeschouwers: 1200. Geel. Marcel de lager (Scheveningen), Langemaat, Pouw. De Kroon; Langeveld (Vogelaar). Van der Krayenoord (RoodaJtkers), Zwa; FOTO HIELCO KUIPERS Rijnsburgse Boys: Van Delft; Van Vliet. Wendt, Heemskerk, Den Haan; Buis, Vaartjes, De Louw (Wesselius), Van Duyn; Faber, lanmaat. Morgenavond Ajax-Katwijk en Scheveningen- Rijnsburgse Boys Zaterdageersteklas ser Katwijk speelt mor genavond een inhaal wedstrijd tegen Ajax. De wedstrijd begint om 18.30 uur en wordt ge speeld op het bijveld van het Olympisch Sta dion. In Scheveningen speelt Rijnsburgse Boys tegen de plaatselijke eersteklasser. Ook die wedstrijd begint om 18.30 uur. Overigens is het bestuur van de Rijnsburgse club er nog steeds niet in geslaaagd om een lokatie te vin den voor de krachtme ting tegen Quick Boys op 30 april. Op die dag wordt ook Katwijk Marken gespeeld en als het de oranjehemden een beetje meezit, kan de oranje vlag weer in top. In de derde klasse A wordt het duel Leiden- Naaldwijk gespeeld. In de Leidse zater dagafdeling staan de volgende auels op het programma: Abbenes- Lugdunum, SVOW- MVKV, Alphia-GWS.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21