'Dit hadden we toch voorspeld?' i Voorschoten krijgt het steeds gemakkelijker Ter Leede is nu bijna in veiligheid Sport Rode kaarten zorgen nog voor meeste ergernis bij Koudekerk Vijf clubs kandidaat degradatie vierde klas Nederlands vrouwen-elftal verslaat Grieken MAANDAG 18 APRIL 1994 Alphia haalt met ovennacht de titel binnen LEIDEN» RUUD PATTIAPON Aiphia-trainer Chris van Oostrom kon zijn geluk niet op. Zijn ploeg is dank zij een klin kende 3-0 zege op Woubrugge weer terug in de vierde klasse KNVB. mede door de 2-0 neder laag van Koudekerk bij LFC. Dat was dus enkele dagen eerder dan was verwacht, hoewel er zaterdag al stilletjes rekening met een vervroegd kampioen schap werd gehouden. Volgens planning zou het startsein voor de festiviteiten pas morgen worden gegeven, wanneer het inhaalduel tegen GWS wordt af gewerkt. Maar dat Alphia de ti tel zou opeisen, stond al tijden vast. Dus wie maalt erom of dat nu afgelopen zaterdag zou zijn, of op enig ander Niemand dus die na afloop van het duel meende dat Alphia geen terechte kampioen is. Ook Woubrugge niet, dat bij vlagen van de mat werd gespeeld. Mis schien niet op grootse wijze, maar wel uitermate effectief. Zoals het spel van de promo vendus het hele jaar door al van een behoorlijk niveau is; ten slotte werd de titel ongeslagen in de zak gestoken. Van Oostrom had het al zien aanko men, en dat wilde hij weten ook. „Ik heb het aan het begin van de competitie toch al voor speld," bracht hij fijntjes in her innering. „Ik heb steeds ver trouwen in de jongens gehad. Ik kén tenslotte de competitie in de afdeling en bovendien wist ik dat ik over een goed team be schikte. We zijn zonder een wedstrijd te verliezen kampioen geworden. Dat is toch klasse? Zo simpel is dat." Afgaande op het duel tegen Woubrugge lijkt Alphia het ni veau van de Leidse afdeling ontgroeid te zijn. Woubrugge, toch een redelijk voetballende ploeg, maar waar de individuele kwaliteiten van de spelers mij lenver uit elkaar liggen, had vrij wel niets in te brengen bij de ambitieuze Alphenaren. Slechts de Woubrugse aanvoerder Leo vap de Weteringh toonde enke le malen zijn klasse, maar hij moet zich toch tamelijk een zaam hebben gevoeld. Alphia daarentegen beschikt over een aantal spelers dat de KNVB moet aankunnen. Zo beschikken de Alphenaren over een frontlinie waar zij, in dien de ploeg bij elkaar blijft, ook in de vierde klasse veel ple zier aan kan beleven. Oud-AR- C'er Nico de Gans bijvoorbeeld kan een zeer lastig heerschap zijn als hij op de bal jaagt. Hij scoorde na ruim een half uur spelen de eerste, belangrijke, treffer en vlak voor rust schoof de met een opvallende trap- techniek gezegende Marco de Beer de bal onder de mistasten de doelman jan van Klaveren. De 3-0 werd tot stand ge bracht door de solerende Pa trick Bijl, die een blunder in de Woubrugse defensie knap af strafte. Beter kon Alphia dit sei zoen bijna niet afsluiten, hoe wel er nog enkele wedstrijdjes 'om niet' zijn te spelen. Wellicht dat de Alphenaren enkele zwak ke punten in de ploeg tijdens die duels nog wat kan aanscher pen, zeker als het, na het afde Alphia is de eerste kampioen de Alphenaren slechts een kort leven Chris van Oosterom het opnieuw een stapje hoger proberen. ïizoen. Na het vorige afdelingskampioenschap (twee jaar geleden) wa i de vierde klasse beschoren. Volgend jaar mag de ploeg van trainer lingskampioenschap in '91/'92 niet opnieuw na één seizoen uit de vierde klasse wil worden ge kegeld. Linksback Benny Kleijnen- burg meent dat het zo'n vaart niet zal lopen. „Vorig jaar heb ben we gewoon veel pech ge had. Toen kregen we ook kan sen, maar we maakten ze ge woon niet." Met De Gans, De Beer en Gordon de Pater lijkt dat nu beter verzorgd. En na tuurlijk is daar ook nog Leen Baay, die met meer dan twintig treffers topscorer is geworden, maar zaterdag droog bleef staan. Het zal de scherpschutter evenwel worst zijn wie er scoort, als zijn club maar kam pioen wordt. Voor Van Oostrom, wiens plek volgend jaar wordt ingeno men door Piet Kroon, zal na de vreugde 'enige' tijd rust volgen. Al in de wintermaanden besloot hij, na zeven jaar Alphia, het minstens een jaartje rustig aan FOTO BEN DE BRUYN te doen. „Maar verdikkie," mompelde hij na afloop, mis schien had ik gewoon i blijven." Gans 1-0, 43. I r 2-0, 77. Bijl 3-0. Scheidsrechter: Scheerstra. Toeschou- 250. Gele kaart: Wetselaar (Wou brugge). Alphia: Van Oostrum; Ver- Van As. Van Asselt (Thomassen), iburg; Bijl, Van Wieringen. gunst. V Klcijnet Baay; De Pater, De Gans, De Beer (De Rooy). Woubrugge: Van Klaveren; Wetselaar, Roosemalen, Fred van der Weiden; Harry van der Weiden, Brunt, Hoogenboom; De Weteringh, Van Zuuren, Van der Broeke. JAA LEIDEN» RUUD PATTIAPON LFC heeft Alphia een handje geholpen kam pioen te worden door Koudekerk met 2-0 te verslaan. Dat ging niet zonder slag of stoot. Er werden twee rode en ook nog eens vijf gele kaarten uitgedeeld. Het was dan ook een duel waar met name voor LFC nog iets viel te ver dienen. Zo ook voor SVOW, dat goed gaat voor de vierde periode. De Weteringers pakten zon der tot op de bodem te gaan een 4-0 zege op het nog immer puntloze Lugdunum. LFC - Koudekerk 2-0 (1-0) 41. Boot 1-0 (pen.), 78. Heemskerk 2-0. Scheidsrechten Van Soest. Toeschou wers; 250. Gele kaarten: Deyn en Van de Berg (beiden LFC) Schellingerhout, Verbree en Van Dlggele (allen Kou dekerk). Rode kaarten: Schellingerhout en Paling (beiden Koudekerk). Arbiter Van Soest was de gebeten hond bij Koudekerk. Zeker de rode kaarten voor-Siebe Schellingerhout en Ron Paling, twee van de dragende krachten bij de nummer drie van de ranglijst, vielen verkeerd. Het duo maakt daar door namelijk een grote kans de nacompetitie aan de zijlijn te moeten meemaken. Dat doet bij LFC de geblesseerde tweeling Paul en Mar cel van der Blom al, maar hun vervangers Fred van Wattum en Eric van Doeselaar maakten hun uitverkiezing meer dan waar. De verlies van Koudekerk betekende wel dat Alphia onbe reikbaar is geworden. 85. Serafine» 4-0. Scheidsrechter. Van Beelen. Toeschou wers: 50. Het was een wedstrijd waar niemand van wak ker zal liggen. De tweede helft was nog een beetje te 'pruimen', maar het eerste part was jnd; f)0g! fc pi van een bedenkelijk niveau. Uitblinker waskere Mark van der Weegen, die niet alleen tweemaal ch raak schoot, maar ook nog eens Peter van Rijn idei in staat stelde om te scoren.'SVOW blijft door :n li deze zege een grote kanshebber voor de perio- n v detitel. ranj Abbenes - SVLV 4-0 (2-0) 15. Erik van den Berg 1-0, 30. Troost 2-0, 65. Troost 3-0, 70. Erik van den Berg 4-0. r Scheidsrechten Pool. Toeschouwers: 50. Gele kaart: Lan- geveld (Abbenes)n SVLV begon met Josca de Reede in het doel j in plaats van zijn broer Vincent. Dat bleek geen verzwakking te zijn. De jeudige De Reede kweet zich goed van zijn taak. Hij kon evenwel niet voorkomen dat Abbenes naar een vrij ruime zege marcheerde, zonder dat het zelf in de pro blemen kwam. Enigszins geluk had de betere thuisploeg toen een treffer van Voorschotenaar Chris Nielen om onduidelijke reden werd afge keurd. LSW - MVKV 1-1 (1-1) 25. De Jong, 37. Guijt 1-1. Scheidsrechter Pool. Toeschouwers: 15. Gele kaarten: Van de Zee en Blom (beiden LSW). Voor beide ploegen staat er niets meer op het spel en dat was ook wel aan de duels af te le zen. Het was een leuke pot, waar vrijuit werd gevoetbald. De beide doelmannen Peter Plug (MVKV) en Colin Prooi (LSW) kregen veel te doen, maar staken beiden in prima vorm. LS- W-trainer Wim Mugge heeft die fraaie reddin gen helaas niet gezien. Hij plande namelijk het afgelopen weekeinde een zakenreisje. Sander van der Zee (LSW) en de Katwijkers Martin Oudshoom, Maarten de Mol en Dave de Jong probeerden de stand nog op te krikken, maar stuitten steeds weer op de uitmuntende sluit posten. RUUD PATTIAPON Voorschoten kan volgende week tegen KMD, afhankelijk van het resultaat dat Nootdorp behaalt, kampioen van de vierde klasse A worden. Zaterdag legden de Voorschotenaren al een stevige basis door Soccer Boys met 7-0 te 'slachten' en tevens de twee de periodetitel te pakken. Te vens bezegelde Voorschoten het degradatielot van de Bleiswij- kers. TAW hield ietwat verras send Rohda'76 af van het kam pioenschap in de vierde klasse B door de lijstaanvoerder op 0-0 te houden. De ploeg uit Bode graven heeft echter slechts één punt uit drie wedstrijden nodig op een stapje hoger te komen. Soccer Boys - Voorscholen 0-7 (0-4) 5. Buizer 0-125. Verweij 0-2, 26. Verweij 0-3,40. Buizer 0-4, 50. Van Paassen 0-5 (pen 60. Buizer 0-6, 80. Buizer 0-7. Scheidsrechter: Bel. Toeschouwers: 150. Voorschoten krijgt het steeds gemakkelijker. Zelf noteerde de ploeg een zevenklapper tegen degradant Soccer Boys en de voormalige koploper Nootdorp verloor wederom een belangrijk punt door tegen Honselersdijk niet verder dan 3-3 te komen. Indien Lyra de Nootdorpers vol gende week verslaat en Voor schoten wint van KMD dan kan de vlag op sportpark Adegeest wor'den gehesen. Voor Soccer Boys hing de vlag overigens al tijden halfstok en zaterdag werd het dundoek geheel gestreken. Dat er vrijwel geen slag is gele verd mag blijken uit het feit dat er geen enkele gele kaart werd verstrekt. Rohda'76 - TAW 0-0 Scheidsrechter Duindam. Toeschouwers: 400. Gele kaarten: Spannemaker (Rohda'76), Martens (TAW). TAW, dat in de degradatie zone verkeert, leverde een puike prestatie door de koploper een gelijkspel af te dwingen. Verder was het een matige partij waarbij arbiter Duindam met kop en schouders boven de rest uitstak. TAW kreeg wel de beste kansen maar zocht het doel van de tegen stander steeds op de verkeerde plaats. Sportlust'46 - De Sleutels 0-0 Scheids rechter Karremans. Toeschouwers: 150. Gele kaarten: Labordus, Hansen en Van de Graaf (allen De Sleutels). \Er was evenwicht tussen bei de ploegen en dat kwam ook in de einduitslag tot uitdrukking. Toch werd er betrekkelijk fel ge speeld, maar er was respect voor elkaar ledematen. Waar Sportlust redelijk ontspannen kon spelen, moest De Sleutels nog aan de bak. Met dit behaal de punt lijken de degradatiezor- gen voor de Vlietbewoners ech ter voorbij, e Fair - Kagia 0-2 (0-0) 55. Wijnhout (beiden Be Fair). Ka^ia leeft nog. Het vierpun- tenduel leverde het team van Jan van Bemmelen, waarin Fer ry Kortekaas een hoofdrol speel de, de volle winst op. „Ik heb te gen ze gezegd dat ze de zenu wen in de dug-out moesten la ten," gaf de trainer een lesje in psychologie. En het werkte. Op een redelijk ontspannen wijze werd de tegenstander, die blij kens de gemiste strafschop van Jan Groenendijk wel last had van nervositeit, in de hoek ge- Leeuwardem Toeschou wers: 100. Gele kaarten: Zandbergen, i (allen Val- weer prima zaken. Voor de tweede periode staan de Valkenburgers nog maar één punt achter op Rohda en dus ziet de toekomst er zonnig uit. Dat geldt zeker voor Jasja van der Hoek, die als linksback weer een glansrol speelde. Niet alleen defensief, maar ook in aanval lend opzicht had hij een grote inbreng. Floreant daarentegen had weinig in te brengen. Toch was de geleverde inspanning van de Valken ondanks de zege minimaal. KRV - WDS 1-2 (1-0) 30. De Best l-( WDS pakt elke strohalm die het nog pakken kan. Van de de gradatiekandidaat uit Driebrug- gen is bekend dat het een mini- talent heeft maar ed inzet. Dat level de tegen talentvollere KRj waar Martin van Delft, EdwJ Katerberg, André de Best, Arn van der Boon en Daan Nooté boom de mooiste kansen mij ten, weer eens twee punten op RCL - Hazcrswoudse Boys 2-2 1 -1 Roos 0-1, 8. Grootendorst 1 Grootendorst 2-1, 82. Van Soi (pen.). Scheidsrechter: Blessing. Tc. schouwers: 250. Gele kaarten: Ron^ Nieuwenhuizen (RCL), Zeelenbuj (Hazerswoudse Boys). RCL werd al snel door o RCL'er Marcel Roos met neus op de feiten gedrukt, n Edwin Grootendorstzorgt tweemaal voor repliek. Op ee uitval van Hazerwoudena; Coen Warnau moest Remc Visser aan de noodrem trekkei De strafschop betekende de gt lijkmaker. LEIDEN»GERARD BAAS VOETBALMEDEWERKER Op vier speeldagen van het ein de in de vierde klasse A is één ding zeker: FC Lisse of Docos wordt kampioen. Beide ploegen wonnen hun (uit-)wedstrijd en staan los van de rest. Onderaan is het volledig duister wat be treft de twee degradatieplaat sen. Op dit moment komen vijf teams in aanmerking voor de gang naar de afdeling. ROAC'79, Alkmania, UDWS, SJZ en VNA zijn de 'genomineerden'. LFC-SJZ 0-2 (0-17. Vink 0-170. Vink 0-2. Scheidsrechter: Van den Berg. Toeschouwers: 125. Gele kaart: Glas bergen (LFC). Het verzwakte LFC kon het niet bolwerken tegen SJZ, dat na een fraaie tussensprint de degradatie lijkt te kunnen gaan ontlopen. De Zoeterwoude- naars zijn sinds 6 maart onge slagen. Gisteren zorgde Joost Vink met zijn tiende en elfde competitie-doelpunt voor de te rechte zege. MMO-Alkmania 3-3 (0-2). 3. Charles Hogenboom 0-1 (strafschop). 40. Broestcrhuizcn 0-2. 46 Hd Borst 1-2. 53. Erik Borst 2-2. 81. Obdam 2-3, 85. Van Iz?yden 3-3. Scheidsrechter: Van Rijn. Toeschouwers: 200. Gele kaarten: Van Tol. Van der Meer en Erik Borst (allen MMO), Van der Zwet (Alkma nia). Veel doelpunten en weinig aantrekkelijk voetbal. Zo kon de derby tussen de Hoogmade- naars en de Veners worden sa mengevat. Alkmania dacht de winst in handen te hebben toen Rob Obdam negen minuten voor tijd Jan 'Bailie' van Leeu wen passeerde. Het mocht niet zo zijn. Jacques van Leyden maakte van grote afstand de ge lijkmaker. Meerburg-Docos 0-2 (0-1). 25. Van der Krogt 0-1, 90. Stuifzand 0-2. Invaller-keeper Marvin Hoek van LFC plukt de bal weg v dat SJZ toch won (0-2). icheidsr De Graaff. wers: 150. Gele kaarten: Vermond, Ha genaars (beiden Meerburg). Rode kaart: Kok (Docos, 2xgeel). Het Meerburg-duo-in-vorm, Bennie Kottenhage en Martin van Zaanen, werd geschaduwd door Henry Winter en Roland van Polanen. Op die manier trokken de roodwitte verdedi gers de angel uit het aanvalspel van de thuisclub. Docos had de zaak zo goed onder controle dat het wegzenden van Luc Kok in de veertigste minuut geen in vloed had op het overwicht van Docos. De overwinning was verdiend. VNA-FC Lissc 1-2 (0-2). 11. Erwin Hoogendoorn 0-1. 22. Bremmer 0-2, 65. Van der Laan. Scheidsrechter: Van Dam. Toeschouwers: 350. Gele kaart: Le Febre (VNA). Na afloop van de wedstrijd waren er heel veel complimene- ten voor de ploeg van Per Chris- pijn, maar geen punten. On danks het negatieve resultaat zal VNA toch moed moeten putten uit het feit dat koploper FC Lisse de gehele tweede helft werd overklast. 0). 20. Gijsnu Gijs- -1. Scheidsrechter: Van Dam. Toeschouwers: 250. Gele kaarten: Den Hollander, Ter Beek (beiden VCL), Schild, l-ancel (beiden UDWS). Rode kaart: Ronald Mink (UDWS). Na vijf nullen op rij eindelijk weer eens succes voor de Vliel- ctub. Tekenend voor het herstel was dat Peter Gijsman twee maal doel trof. Gijsman was de animator in de 'gouden' perio de van VCL en zijn vormverlies symboliseerde de zwakke perio de van de ex-koploper. Mis schien krijgt Frans Sjardijn zijn LEIDEN» RON HOOGENDAM Ter Leede lijkt verlost van degradatiezor- gen. De Sassenheimse tweedeklasser dankt dat aan de prima 2-0 overwinning in en te gen het reeds gedegradeerde Aalmeer, maar vernam ook van het verlies van Candia en Woudenberg. De ploeg van Wim van Hars kamp heeft in de resterende twee duels (Ze venhoven uit en Candia thuis) aan slechts e'e'n punt voldoende om ook volgend sei zoen op het huidige niveau te blijven acte ren. In de derde klasse is Oegstgeest het zich op de titel kwijt na een teleurstellend gelijkspel (1-1) tegen SV'35. Leiden bevindt zich derlaag tegen Xerxes in een bijna hopeloze positie. Aalsmeer - Ter Leede 0-2 (0-1). 36. Scheltus 0-1, 75. Kamer 0-2. Scheidsrechter: Huurdeman. Toe schouwers: 200. Gele kaart: Desar (Ter Leede). Tot afgelopen zaterdag zag het er allemaal niet echt rooskleurig uit voor Ter Leede, dat een wisselvallig seizoen achter de rug heeft. Niettemin kweten de manschappen van Van Harskamp, zonder de geschorste Carter en de aan zijn knie geblesserde Gert van Beelen zich in het beladen duel tegen Aals meer goed van hun taak. In de eerste helft liet de thuisclub het initiatief over aan de bezoekers, die maar moeilijk het stug ver dedigende Aalsmeer wisten te ontregelen. Tien minuten voor rust eindigde een schit terende actie van Ronald Kamer voor de voeten van Peter Scheltus, die het leer in een keer op de pantoffel nam: 0-1. Het was vervolgens goalie Arco Korpelshoek die zijn ploeg pal voor rust behoedde voor de gelijk maker. Na de rust speelde Aalsmeer een laf spel door met negen man achter de bal te lopen. Dat Ter leede ongewild de spanning erin hield was te danken aan Bouwe van Beelen en Scheltus die twee goede kansen om zeep hielpen. In de spannende slotfase was het echter Kamer die via een razendsnelle actie een einde maakte aan de spanning. Na een bekeken pass door het midden stormde de goed spelende linkerspits op het doel af en promoveerde hij zijn solo fraai tot 0-2. SV35 - Oegstgeest 1-1 (1-0). 22. Van Vliet 1-0, 82. Kotterman 1-1. Scheidsrechter: Molenaar. Toeschou wers: 150. Gele kaarten: Versteeg, Eric van Grieken (Oegstgeest). Het lange tijd verrassend hoog meedraaien de Oegstgeest zag zijn laatste kansen voor de titel na de 1-1 deling met SV'35 in rook opgaan. Wel hebben de manschappen van Wim Visser een reële kans op het behalen van de tweede periode. Maar dan dient Oegstgeest (6-9) het eerstvolgende duel te gen Spirit (6-8) wel in winst om te zetten. Want naast Spirit heeft ook Naaldwijk (6-9) kans op die 'troostprijs'. Het was voor Oegstgeest in Den Haag een wedstrijd van de gemiste kansen. Het tegen degradatie vechtende SV'35 bleef ondanks de vele mogelijkheden van onder andere Pilmeyer en Grooters goed op de been. De thuisclub presteerde het zelfs om eei tale 1-0 voorsprong te nemen. Maar daa mee was in feite alles gezegd, want r was het eenrichtingsverkeer richting h Haagse doel. Ook toen kon Oegstgeest h veldoverwicht niet in doelpunten vertale Na de late gelijkmaker van Kotterman ko Oegstgeest, dat thuis nog met 8-1 veel ste ker was, geen vuist meer maken. Xerxes - Leiden 3-1 (1-0). 42. Schepping, 50. I Bruin 1-1, 65. Horbach 2-1, 88. Hevntjes 3- Scheidsrechter: Lubach. Toeschouwers: 150. Leiden staat er slecht voor. De achterstar op het nu nog veilige MW (15 uit 19) b draagt maar liefst vijf punten. Leiden hee echter wel twee inhaalduels tegoed. ,,H wordt moeilijk", weet Manuputty zeke „We hebben het niet meer in eigen han Het is te hopen dat de concurrentie puntt In de eerste helft speelde Leiden gasthef Xerxes bij vlagen van de mat. De Leidi naars, zonder Rob Bink en Lau Hijman, eerden daarbij vele kansen. Echter, de v treffelijk Xerxes goalie Ettabachi wilde geen wijken weten. Dat de thuisclub p voor rust op voorsprong kwam, was ook zeker niet verdiend. Met de snelle lijkmaker van De Bruin kreeg het recht zi loop. Maar dezelfde De Bruin alsook De Rie lieten daarna opgelegde kansen onbf nut. Nadat Leiden via de ijzersterke Schej ping op 2-1 werd gezet, was gebroken. ploeg op tijd in vorm voor de nacompetitie. Ronald Mink kreeg in de laatste minuut rood te zien van de scheidsrechter, die een emotionele reactie van de Leidenaar niet door de vin gers wilde zien. Altior-ROAC'79 3-0 (1-0). 4. Rietho ven 1-0,82. Van der Jagt 2-0, 89. Jacobs 3-0. Scheidsrechter: Hilt. Toeschou wers: 175. Altior maakt zich op voor de strijd om de derde plaats, terwijl ROAC zich toch eens zorgen moet gaan maken. De Rippers zijn het spoor volledig bijster. De overwinning van de thuis club kreeg pas laat in het duel gestalte. Op de zege viel echter niets af te dingen. De hoogte was wellicht een tikje geflat teerd. LEIDEN» ANNEKE A VOETBALMEDEWERKER Het Nederlands vrouwenvoet balelftal is weer een stap dichter bij het Europees Kampioen schap gekomen door de inter land in Athene tegen Grieken land overtuigend met 4-0 te winnen. Margriet Limbeek, die uitkomt voor Ter Leede, bracht een van de treffers op haar naam. De andere doelpunten werden gemaakt door Rianne van Dam (Wartburgia) (2x) en Miranda Noom (KFC). Keepster Marleen Wissink (FC Rheine) stopte een strafschop. Nederland is nu koploper in de groep met Griekenland en IJsland, in september speelt Ne derland in Rotterdam nog tegen IJsland. De groepswinnaar duel leert aan het eind van het jaar met de winnaar van groep 7, waarschijnlijk Engeland, om deelname aan de Olympische Spelen in 1996. Katwijk kwam in de eerste klasse zaterdag tegen Botlek pas de tweede helft op gang. Marjan Boogert (2x) en Alice van Duin bogen een 1-0 achterstand om in 3-1 winst. Ter Leede 2 boekte een nuttige 1-0 zege op Zwart wit 2. Na rust maakte Petra Huwae de enige treffer. In de tweede klasse verloor Oegstgeest op eigen veld met 2- 1 van SDV. Door een slechte start kwam Oegstgeest vrij snel 2-0 achter en het elftal kon deze achterstand niet meer goed ma ken. SDV stond zwaar onder druk, maar alleen Marian Gru- newald passeerde de Rotter damse keepster. Alphen verloor onnodig met 3-2 bij Everstein. Simone Doommolen en Claudia de Pa ter brachten Alphen voor rust op 2-1 voorsprong. De tweede helft kwam Everstein tot 3-2 te rug. Ter Leede 3 won met ge mak 6-1 van DVO'32. Corinne van Ginhoven (4x), Saskia Ley- ten en Julia Bras maakten de goals. Leiden kon niet op tegen het tweede team van Stedoco. On danks twee prachtige kopdoel punten van Jacqueline Witlam verloren de Leidse vrouwen met 3-2. Bij Quick Boys had spits Mar griet Ouwehand haar dag. Ze scoorde maar liefst zeven keer in de wedstrijd tegen Devjo die in 9-3 eindigde. Christel Brou wer bracht de resterende twee doelpunten op haar naam. Keepster Heidi de Mooij dook een penalty uit de hoek. De Sleutels boekte in de hoofdklasse zondag een 4-1 ne derlaag tegen het Haagse GDA. Docos was in de eerste klasse oppermachtig in het duel tegen Nieuwerkerk. In de eerste hel scoorden Ingrid Mourits, Wei dy Smit en Wendy Schoute (2x). Na rust liep Docos uit t< 8-0 via doelpunten va nieuw Mourits, Marlys v; mond en Bianca Vreeken. UA kreeg met 5-0 klop van RVC'3 SJC verloor met 2-0 van lijstaai voerder Donk. De streekderby in de t klasse tussen UDO en Idur ging in het begin gelijk op. Vl« na rust was de stand 3-3. UD was fysiek sterker, speelde felli en won zo uiteindelijk met 7 Voor Iduna scoorden Rosa Blanken, Madeion Wolmerste en Patricia Wijfje. Helene der Weyde en Coba Schaa troffen voor UDO beiden dril maal doel en Helene Zandbe gen zorgde voor de einduitsla Koploper Nieuwkoop wa: 2-0 te sterk voor Alkmania,

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20