w "V Breukink nog niet in paniek Jansen: trainer op afstand Wimbledon zet alle principes overboord Muitende Russen krijgen respijt Sport BMW VAN DER PLAS DINSDAG 12 APRIL 1994 CHEF* WILLEM SI ROB ONDERWATER C 'Voetbalklassieker' naar 30 apil leiden De wedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Quick Boys, die op zaterdag 2 april werd afgelast, wordt op 30 april ingehaald. De plaats van handeling is nog onbekend, omdat het veld van Rijnsburgse Boys momenteel wordt gerenoveerd. Het RB-be- stuur heeft sportpark Duinwetering van de w Noordwijk op het oog, maar met de collega-zaterdageersteklasser moet nog een akkoord worden gesloten. Op 30 april worden tevens Katwijk- Marken, Ajax-Lisse en Volendam-Huizen gespeeld. Vanavond twee wedstrijden in IA: Katwijk-Rijnsburgse Boys (18.30) en Marken-Kozakken Boys. Badmintonploeg haalt doelstelling den bosch Promotie naar de eerste categorie was de doelstelling van het Nederlands badmintonteam bij de Europese titelstrijd in Den Bosch. Na twee duidelijke zeges (5-0 tegen Wales en Noor wegen) heeft het keurkorps van bondscoach Huub Franssen die opdracht in elk geval gehaald. Het duel tegen Polen, de winnaar van de andere groep in de tweede klasse, heeft vandaag weinig meer om het lijf. Winnen van Polen betekent bij het volgende EK niet meer dan een gunstige indeling. Blackburn naast Manchester United blackburn Maandenlang leek de positie van Manchester Uni ted aan kop van de Engelse premier league onaantastbaar. Sinds gisteravond heeft de titelverdediger echter gezelschap bovenaan de ranglijst. Blackburn Rovers won met 1-0 van Aston Villa en nestelde zich naast United. Blackburn won op eigen terrein dankzij een vroege treffer van Shearer. De Rovers hebben nu 79 punten uit 37 duels, United heeft er evenveel maar vergaarde die in 36 duels. Primeur voor Nederlands cricketteam den haag Het Nederlandse cricketelftal zal vanaf volgend jaar deelnemen aan het toernooi om de Nat West Bank Trophy, het belangrijkste bekerevenement van Engeland. Het is ste maal dat een buitenlandse ploeg voor deze prestigieuze strijd is uitgenodigd. De toelating van Oranje past in het Britse beleid de contacten met Europa te intensiveren. Zodra Nederland over graswickets beschikt, komen er ook thuiswedstrijden voor de Nat West Trophy. De verwachting is dat in 1995 de eerste gras wickets op het terrein van VRA in Amstelveen worden aange- Wouters schakelt advocaat in haarlem Hockeyster Mieketine Wouters heeft een advocaat in geschakeld om uit te zoeken of de opmerkingen van bonds coach Bert Wentink aan haar adres aanleiding kunnen zijn voor een rechtzaak. Wentink beweerde vorige week dat de speelster van Amsterdam, door de bondscoach na een conflict uit de se lectie verwijderd, 'de weg kwijt is' en dat Wouters 'gestoord is'. De coach heeft inmiddels via een brief aan Wouters gesteld dat hij het woord 'gestoord' nooit in de mond heeft genomen. Excuus aan de lezers leiden Door een fout is gisteren in het-sportkatern in een aantal edities een verkeerde foto geplaatst in de rubriek Er 1 ussen In'. Op die plek had een foto moeten staan van de wedstrijd tussen SJZ en VNA. Wij bieden hiervoor c leiden rob Bert Jansen speelt morgen avond met UVS 7 tegen VCL voor de LD-Cup. Op hetzelfde moment speelt De Sleutels in de kwartfinale om dezelfde be ker (aanvang 18.30 uur) tegen zondagtweedeklasser SJC. De situatie is illustratief voor de verhouding, die de 42-jarige ex- profvoetballer en de Leidse za terdagvierdeklasser hebben, lansen is trainer van De Sleu tels, maar hij zit niet op de bank. lansen is nu drie maanden werkzaam aan De Vliet. Rood wit kwam in de problemen na dat twee trainers de club de rug toekeerden. Eerst stapte Wil Henskens op, een paar weken later diens opvolger Jan van Bemmelen. Hoe kwam De Sleu tels op het idee om Bert Jansen te strikken? Simpelweg vanwege het feit omdat Bert Jansen de Leidse za terdagclub sponsort en het drukwerk van het clubblad ver zorgt. „Het contact is altijd goed geweest met de club. Ik heb ze ooit gezegd: als je moeilijkhe den hebt, klop je maar aan." Na de exodus van oefenmeesters klopte voorzitter Dick Barn- hoorn inderdaad aan bij de oe- fenmeester, die destijds moest stoppen wegens drukke werk zaamheden als eigenaar van een handelsdrukkerij. Jansen heeft het nog steeds druk. „Ik keer niet terug als trainer. Dat kan ik er niet bijhebben, hoewel ik het hartstikke leuk vind bij de Sleutels. Joh, ik weet niet wat ik mee maak op don derdagavond. Het zijn hier complete feesten." De Sleutels heeft na een dol dwaze jaarwisseling de zaakjes weer voor elkaar. Jansen heeft de spelersgroep op de training 'weer aan de praat gekregen', terwijl Isaac Klinkhamer en Ri- nus de Bruin de 'poppetjes' kennelijk op de juiste plek neer zetten. Negen punten uit zes duels, dat is de mooie serie die de club in 4B heeft neergezet. Jansen: „Ik heb een goed con tact met de twee coaches. Het is geen ideale situatie, maar het werkt toch wel." Jansen heeft in overleg met Klinkhamer en De Bruin het systeem veranderd. De Sleutels speelt tegenwoordig 4-4-2. „Noodgedwongen," zegt Jan sen, „we hadden te maken met blessures. Er moesten jongens op vreemde plaatsen lopen en dat liep niet zo. Dit werkt be ter." Nog 5 wedstrijden, dan zit zijn werk er op. Dan houdt Jan sen zich weer louter bezig met zijn drukkerij Sparta en zijn functie als jeugdcoördinator bij UVS. „Het bloed zal altijd blij ven kriebelen," weet Jansen, „maar de zaken gaan nu een maal voor het vrouwtje." De Sleutels - SJC is de enige kwartfinale die vanavond wordt gespeeld. Rijnsburgse Boys - Teylingen en Katwijk - FC Lisse zijn voorlopig verschoven naar 26 april. ARC - Noordwijk (0-3) werd twee weken geleden reeds gespeeld. m C/ (Ir* tRC londen sid Voor geld zet zelfs de nobele All England Lawn Tennis Club Wimbledon alle principes opzij. De organisatie van het Grand Slam tennistoernooi op de gras- banen in Londen gaat obligaties uitgeven om aanpassingen aan het complex aan te kunnen brengen. Wimbledon heeft ruim 120 miljoen gulden nodig om de ac commodatie te verbeteren. Het ligt in de bedoeling baan 1, na het center court de belangrijkste grasmat, te vernieuwen. Tevens moet de spelersruimte gemo derniseerd worden. De tribunes rond de nieuwe baan moeten plaats bieden aan 11.500 toe schouwers. Een obligatie in de All Eng land Lawn Tennis Club, in 1996 te koop, kost bijna 60.000 gul den en heeft een looptijd van vijf jaar. In die periode heeft de obligatiehouder een vaste plaats aan het center court. De aangekondigde verbou wingen van het complex aan de Church Road maken deel uit van een in maart bekendge maakt plan dat twintig jaar be strijkt. „De komende jaren moeten we hard werken om er voor te zorgen dat Wimbledon het beste toernooi ter wereld blijft", verklaarde voorzitter John Curry. Eltingh Jacco Eltingh heeft zich in Bir mingham (Verenigde Staten) r de tweede ronde het met 650.000 gulden ge doteerde toernooi. Eltingh had daarvoor tegen de Duitser Dreekman drie sets nodig: 7-6, 6-7, 6-3. De oud-Unicummer is in Birmingham als zesde ge plaatst. Krajicek Richard Krajicek is ook officieel weer de sterkste tennisser van Nederland. Krajicek, die tijdens zijn vijf maanden durende af wezigheid door Paul Haarhuis werd gepasseerd op de wereld ranglijst, is weer terug in de top 20 van 's werelds beste tennis sers. De zege in het toernooi van Barcelona leverde de in Monaco wonende Hagenaar een winst op van vier plaatsen. Krajicek staat nu op de negen tiende plaats van de ranglijst. Haarhuis is als 23e genoteerd, Eltingh 64 en Jan Siemerink 89. De ranglijst kent in Pete Sam pras een superieure Mannen: 1. Sampras (VSt) 5090 pnt, 2. Stich (Dui) 3094, 3. Edberg (Zwe) 3070, 4. Courier (VSt) 2759, 5. Ivanisevic (Kro) 2662, 6. Bruguera (Spa) 2644, 7. Ijshockeyers geveegd door Zwitserland kopenhagen Chang (VSt) 2309, 8. Martin (VSt) 2231, 9. Medvedev (Oek) 2047, 10. Pioline (Fra) 2008, 13. Becker (Dui) 1918, 19. Krajicek 1374, 20. Agassi (VSt) 1333, 23. Haarhuis 1206, 64. Eltingh 629, 89. Siemerink 496. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 437,37 pnt, 2. Sanchez-Vicario (Spa) 237,14, 3. Martinez (Spa) 191.55, 4. Navratilova (VSt) 164.56, 5. Novotna (Tsj) 145,91, 6. Sabatini (Arg) 139,29, 7. Ma- leeva-Fragniere (Zwi) 132,20, 8. Date (Jap) 124,83, 9. Mary Joe Fernandez (VSt) 123,02, 10. Zvereva (WKu) 110,16, 26. Schultz, 50. Oremans, 58. Rot tier, 64. Boogert, 71. Muns-Ja- german, 106. Bollegraf. Na vier wedstrijden in vijf da gen snakt het Nederlands ijs- hockeyteam bij het wereldkam pioenschap voor B-landen in Denemarken naar rust. De ploeg van bondscoach Larry van Wieren lijkt opgebrand. Gisteren was Oranje kansloos tegen het nog ongeslagen Zwit serland. De derde nederlaag in vier duels kwam hard aan: 0-10. Donderdag wacht een nieuwe krachtproef tegen Letland. Vooraf had Nederland al wei nig hoop op een redelijk resul taat. Bij het WK in 1985 werd voor de laatste keer van de Zwitsers gewonnen (6-2). Na dien volgden ruime nederlagen in 1986 (3-11) en 1990 (1-6). Zwitserland speelde de afgelo- pen drie jaar nog op het hoog ste niveau. Na de degradatie uit de A-groep maakte de ploeglei ding duidelijk, dat zo snel mo gelijk het verloren terrein moest worden teruggewonnen. In Denemarken maken de Zwitsers voorlopig een sterke indruk. De wedstrijden tegen China (20-1). Japan (10-3) en Roemenië (5-0) leverden voor de titelkandidaat geen enkel probleem op. Ook het duel met Nederland was een gemakkelijk karwei. Zwitserland heerste op alle fronten en in alle periodes (3-0 3-0 4-0). In de tweede minuut ging het al fout bij Nederland, dat in Martin Trommelen een wissel vallige doelman had. Met een man meer op het ijs stónd Oranje de openingstreffer toe, die op naam kwam van Rottaris. In de slotfase van de eenzijdi- ge wedstrijd maakte Nederland, zonder de geblesseerde Theo van Gerwen (knieblessure), op nieuw een slechte beurt. Zwit serland bereikte via een treffer van Triulzi de begeerde dubbele cijfers, ondanks een numerieke minderheid van twee man. Pijnlijker kon de afgang van Ne derland niet worden aange toond. De zesde plaats lijkt het hoogst haalbare voor de aange slagen formatie van de schei dende Van Wieren. Bestuur AZ schrapt boete Erik Breukink is op zoek naar zijn vorm en resultaten. De afrekening voor de Nederlander volgt bij zijn werkgever ONCE na de Ronde van Spanje. „Mij duurt het ook iets te lang. Ik had graag al een overwinning achter mijn naam staan. Al was het maar voor de sponsor, om de druk weg te nemen", klinkt het berouwvol na een weinig zeggend voorseizoen. Erik Breukink: op zoek ARCHIEFFOTO ANP SCOREBORD PRIJSVRAGEN derland 4-2 (15-24). 6 Japan 3-0 (7- 25). 7 Roemenie 3-0 (2-218 China 3-0(4-50). april 2 6 16 20-24 26 30 KOERSEN Lotto 14: Eerste prijs: geen winnaa 39 009,4o| derde^prijs: 79 winnaal 'o 1.481,30, vierde pr.is: 4.658 25,10, vijfde vijf cijfers goed 5 ENGELAND Blackburn - 26,70 tr Derde koers, 2380 m: 1 Henny Meer dijk (Van Houweltngen) 3.13.7 1 21.4. 2 High Moon, 3 Hyspeed of Wtba Toto: winnend 5,60 plaats 2.30 3,50 koppel 17.00 trio 287.50 Happy Dear. 3 Happin j 2.90 pla o 38.50 Winnend 2.90plaats 2.80 2.10 koppel 3.70 trio 36.70 Zesde koers. 2040 m: 1Fresco Rose (Van Brederode) 2.49.1 1 22,9, 2 12,70 trio 110,20, 2040 m l. Crown Co- winnend 7,40 plaats 5,20 pel 81.90 tno 566.30 Dubbel w.n nend (4-5): 48,00 Achtste koers. 2040 m 1 Gerona li Fusee (Ruijgrok) 2 46.0 1 21.4 Exalted R. 3. Giselle d'Aimere Toto Tiende koers. 2380 m 1 Flamous Flash (Jonkman) 3 12.4 1 20.8, 2 Fan Swagerman, 3. Facorello Niet ge start Blinker Brogan en Honey Ham man) 2 18,0 1.21.2. 2 Fleur Hanover, 3. Deimos Toto winnend 4.30 plaats 2.70 2,20 koppel 17.30 Totalisator-omzet. 193.422. teruel anp Vorig seizoen was ONCE in de eerste maanden actief op alle fronten en scoorde door Breu kink en zijn Zwitserse collega Zülle aan de lopende band. Drie overwinningen heeft het team een jaar later in dezelfde perio de laten bijschrijven. „We kie zen voor kwaliteit in plaats van kwantiteit", verklaarde ploeglei der Saiz in Parijs - Nice het nieuwe beleid binnen de Spaanse formatie. Hoofddoel Breukink en Zülle lieten zich in derdaad in het voorseizoen nauwelijks zien. Ze hebben de Ronde van Spanje en Frankrijk als hoofddoel op het program ma gezet. Maar Breukink voelt zich nog steeds niet in topvorm, blijft zoekende naar de juiste conditie. „Half maart had ik er willen staan. Daar was de voor- zeist» Noordwijk-doelman Arjan van Heusden en FC Lisse- spelers Ralph Polman en Ro bert Vermin zijn opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands amateurelftal. Arjan van Heusden. ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN bereiding op afgestemd. Een rustige aanzet, met duidelijke doelen." Paniek is er nog niet bij de Nederlander,- ook niet bij de ploegleider, al verlangt die bin nenkort wel prestaties, vooral in de Ronde van Spanje, van Breu kink en Zülle. „De ploeg heeft resultaten nodig, daar is ieder een van doordrongen. Maar Mercatone Uno, dat dit jaar door Baffi en Cipollini al enorm veel overwinningen heeft bin nengehaald, won vorig jaar slechts dertien koersen. Garan ties zijn er gewoon niet." Van Breukink wordt wat ver wacht in de Vuelta. En in de Tour. Saiz wil met de op 1 april dertig geworden Nederlander door, ook na dit seizoen. Breu kink kan bijtekenen bij ONCE, Saiz ziet in hern als routinier de ideale helper van het jonge ta lent Zülle. „Maar ik ben nog ambitieus. Met dertig jaar ben je nog niet opgebrand. Daar Patrick Scheurwater, de spits van Noordwijk die eveneens in beeld was, haalde de laatste achttien niet. Voor het team van bonds coach Ron Groenewoud staan twee oefenduels op het pro gramma. Op 26 april treedt de formatie aan tegen SC Gene- muiden, terwijl dinsdag 17 mei op sportpark Nieuw Zuid tegen Quick Boys wordt ge speeld. De volledige selectie ziet er als volgt uit: Van Doorn (FISC'21), Van Heusden (Noordwijk), Bralts (Drachter Boys), Rosier (Broekster Boys), Luytens (Kozakken Boys), Verbeek (Geldrop), Faerber, Hogendorp (ADO), Jochemsen (SVDB), Polman, Vermin (Lisse), Lindeboom, Westerbeek (SC Genemui- den), De Bruyn (Holland), Dijkhuizen, Van der Roer (Ex celsior Maassluis), Van der Meent, Smits (AFC). ben ik van overtuigd. Na de Vuelta wordt de rekening opge maakt, gaan we praten over contractverlenging. Ik wil graag blijven, het bevalt me goed bij de ploeg." Hoogtestage Door ziekte in de Ronde van Baskenland is de voorbereiding van Breukink op de Vuelta ver stoord, start hij in de ronde van Aragon om te werken aan zijn moskou rtr De muitende Russische voetbal internationals krijgen een paar extra dagen om hun verzet te gen bondscoach Sadyrin op te geven. Als ze voor donderdag geen steun betuigen, kunnen ze deelneming aan het wereld kampioenschap voetbal wel vergeten. Veertien dissidenten eisen dat bondscoach Sadyrin vertrekt. Ze vinden hem incompetent. Aan vankelijk moesten zij van de bond voor afgelopen vrijdag hun grieven intrekken. Slechts twee van hen hadden antwoord gegeven. De bond gunde de rest daarop enige dagen respijt. Vice-voorzitter Simonjan ver klaarde gisteren dat een aantal internationals daarom heeft ge vraagd. Bergkamp Dennis Bergkamp krijgt het vol competitieritme en laat hij Luik - Bastenaken - Luik links liggen. De klassieke Waalse Pijl, op 20 april, wordt door hem wel aan gedaan. Na de Ronde van Span je volgt dan de hoogtestage in Colorado.' Geen idee van hem zelf. maar van Saiz. Die volgt de internationale trent. „Je bent nooit te oud om te leren", zegt hij over het uitstapje van drie weken naar de Verenigde Sta ten. Breukink heeft geen ervaring gende seizoen bij Inter Milan concurrentie van de Braziliaan se aanvaller .Dener' Augusto de Souza. De Italiaanse club heeft de 23-jarige spits overgenomen van Portuguesa uit Sao Paulo. Augusto de Souza speelt dit seizoen op huurbasis bij Vasco de Gama. Volgens een woord voerder van deze club is met de transfer een bedrag gemoeid van ruim vijf miljoen gulden. Papin Jean-Pierre Papin speelt vol gend 'jaar vrijwel zeker bij Bayern München. Het bestuur van de Duitse titelkandidaat gaf gisteren toe dat de Franse aan valler hoog op het verlanglijstje staat. De onderhandelingen zouden al bijna zijn afgerond. Yeboah Aanvaller Anthony Yeboah is na het ontslag van doelman Uli met trainen op grote hoogten, liet zich overhalen voor het ex periment. Na negen jaar in het profpeloton te hebben rondge reden weet hij wel wat er wel of niet gedaan moet worden om in vorm te geraken, zegt hij zelf. „Maar als iedereen op hoogte stage gaat, wordt daar over ge praat. Ook bij ons. Zo zitten renners nu eenmaal in elkaar. Het biedt alleen geen garantie op succes. Bij de een werkt het wel, bij de ander niet." Stein aangewezen als de nieuwe aanvoerder van Eintracht Frankfurt. Het bestuur van de Duitse voetbalclub dacht de cri sis te bezweren door na de ne derlaag tegen koploper Bayern München trainer Toppmöller en Stein te ontslaan. Het bestuur van AZ heeft trainer Piet Schrijvers teruggefloten. De oud-intemational wilde zijn ploeg na de nederlaag van za terdag tegen Excelsior (0-1) een flinke geldboete opleggen. Het bestuur wilde daar echter niets van weten en veegde de maat regel van tafel. De spelers van AZ kwamen zondag al tegen de straf in op stand. Zo diende René Panhuis in eerste instantie zelfs zijn ont slag in. Gisteren kwam hij in een gesprek met Schrijvers op zijn bedankje terug. Schrijvers had de boete zater dagavond direct na de zwakke vertoning van AZ in de Alk- maarderhout opgelegd. Een dag later al bleek dat zijn standpunt niet op de volledige steun van het bestuur kon rekenen. „Van een boete kan geen sprake zijn", liet voorzitter Dick Scher- inga weten. „We moeten maar eens wat praten", voegde hij er aan toe. In het gesprek overtuigde het bestuur Schrijvers ervan dat de geldstraf niet de juiste oplossing was. „De boete is van tafel. We gaan met een schone lei verder. Vanaf nu staat alles in het teken van de nacompetitie", aldus Schrijvers. Stein leverde hevige kritiek op medespelers en club. Toppmöl ler werd verantwoordelijk ge steld voor de slechte resultaten van de laatste maanden. Ein tracht was in het begin van het seizoen koploper, maar is ge zakt naar de zesde plaats. BADMINTON 15-6, Van den Heuvel/Van Hooren - Hol/Silwer 15-1 15-2, Michels/Van den Heuvel - Sperre/Silwer 15-1 15-3), Wales - Noorwegen 3-2. Eindstand 1. Nederland 2-4, 2 Wales 2-2, 3 Noor wegen 2-0. Nederland gepromoveerd naar hoofdgroep TENNIS BIRMINGHAM (VSt) Eerste ronde: Eltingh (Ned/6) - Dreek mann (Dui) 7-6 6-7 6-3 IJSHOCKEY Kopenhagen WK. vijfde dag Zwitserland - Nederland 10-0 (3-0 3-0 4-0) 2. Rottaris 1-0. 4. Waeger 2-0, 6. Celio 3-0, 26. Schalier 4-0, 31 Ae- schlimann 5-0, 36. Roetheli 6-0, 45 Hollenstein 7-0. 46. Aeschlimann 8-0, 55. Montandon 9-0. 60 Triulzi 10-0. Scheidsrechter: Lundqvist Toeschou wers: 250 Strafminuten: Zwitserland 18. Nederland 22. Stand: 1. Zwitserland 4-8 (45-4), 2. Letland 3-6 (43-0). 3. Polen 3-6 (17 7), 4 Denemarken 3-4 (1 MO). 5 Ne- SPORTAGENDA VOETBAL Vanavond, zaterdageersteklasse A: Katwijk - Rijnsburgse Boys Afdeling zaterdag: LSW SVOW, Lugdunum-Koudekerk KORFBAL BEKER RIJNDELFLAND (2e ronde): ODO (M) KVS (di 3e ronde: Ready - Fiks (di DKC Die Haghe (di Futura De Danaïden (di Achilles - Excelsior (di HKV/Ons Eibernest Fortuna (di KVR Tempo (wo 19 00 uur) TWEEDE KLASSE E: De Algemene - De To- vers (wo 19 00 uur) SPORT OP TV DINSDAG 17 00-18 30 EURO. IJshockey NML-wedstn, 18 30 19 30 EURO Eurogoals over/.chtEu 'Opese voetbai-com petities 18 38-18 48 Ned 2 Sport|Ournea' 1845-19 10RTL Spot 19 30-20 00 BRT 1 Sport 19 30-20 00EURO Eurospotnews 20 00-21 30 EURO Voetbal Afnran Na; o- s Cup'94 vanuit Tunes* 20 30-20 35 RAI UNO Sport 20 40-23 00 RAI UNO Voetbal Eumpw.up-? Parma-Benticaen Europacup-3 Inter-Cagbar: 21 30-22 00 EURO Raüy van Tunes* 2e 21 30-22 05 BRT 2 Sport 22 00-22 15 RTL 5 Sportnieuws 22 00-23 00 EURO Boksen 22 15-22 30 Ned 3 Sportjournaal. 22 35-23 00 BRT 1 Sport 23 00-01 00 EURO Snooker European Lea gue. Sieve Davis Allison Fisher 01 00 01 30 EURO Eurosport news WOENSDAG 09 00-11 00 EURO WK Kunstrijdenopde 11 00-12 00 EURO WK Bodybuilding 12 00-13 00EUR0 EurogoaK overzicht Eu ropese voet ba l om pet 111 es 13 00-14 00 EURO Voetbal deweg naar het WK'94 Vanavond, 18.30 uur Sportpark DE KROM KATWIJK-RIJNSBURGSEBOYS Advertentie aangeboden door Van Heusden, Polman en Vermin in amateurteam

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21