Wethouder: geen kans op affaires 'Kom in de kas' drukbezocht 'Alle mannen reden ons vrolijk zwaaiend Regio Oegstgeester professor blijft gewoon op aarde MAANDAG 11 APRIL 1994 9 Vrouw beroofd van tasje hoogmadeEen 51 -jarige Britse vrouw is vrijdagavond laat van haar tasje beroofd in Hoogmade. Zij liep over de Van Alcmaer- laan in de richting van een hotel toen een fietser haar van achte ren naderde. Hij rukte de tas van haar schouder en ging ervan door. De vrouw schreeuwde en achtervolgde de dief nog even, maar kon hem niet te pakken krijgen. De tas werd later terugge vonden in de buurt. Ontvreemd waren 60 Engelse ponden en 50 gulden. Uitzending Heatwave de mist in roelofarendsveenEen uitzending van de lokale omroep Radio Heatwave uit Roelofarendsveen is zaterdag de mist ingegaan. Heatwave zou een uitzending verzorgen in het kader van 'Kom in de Kas' en daarvoor had de omroep een steunzender ge plaatst bij het veilinggebouw aan de Sotaweg. Toen de uitzen ding begon, bleek er geen contact te zijn met de studio. Onder zoek leerde dat een kabel was doorgesneden, waardoor de hele uitzending in het water viel. Inbraak in kantine bloemenveiling roelofarendsveen Geld, sigaretten en shag zijn afgelopen week einde gestolen uit de kantine van de bloemenveiling van Roelo farendsveen. Het geld zat in een gokautomaat die werd openge broken en in een geldbakje. De diefstal, die vanmorgen om vijf uur werd ontdekt, is gepleegd nadat een bovenraam was open gebroken. Volgens de politie zijn er veel sporen nagelaten door de inbrekers. Discotheek ontruimd na bommelding alphen aan den run» De circa 60 bezoekers van de Alphense dis cotheek Barbados aan de Van Mandersloostraat in Alphen moesten het pand zaterdagavond rond elf uur na een bommel ding verlaten. De mensen die boven het pand wonen werden overgebracht naar het politiebureau. Een man belde zaterdag avond de discotheek en deelde in het Engels mee dat er om twaalf uur een bom zou ontploffen. Toen er om half een nog niets was gebeurd, besloot de politie samen met een bomver- kenner het pand in te gaan. Er werd niets gevonden. Om kwart voor twee werd het pand weer vrijgegeven. Man vernielt auto's run Eenr i ongeveer 25 jaar oud heeft ii de nacht van zaterdag op zondag de zijkanten Emmalaan geparkeerde auto's ingetrapt. Getuigen belden de politie, maar toen die arriveerde was de man er al vandoor. Een woordvoerder van de politie schat de schade al gauw op zo'n 5000 gulden. Alphenaar bedreigd door inbreker alphen aan den run Een 45-jarige man uit Alphen is gistermid- Een circa 25-jarige een garagebox aan de Sport dag rond twaalf man was bezig met een inbraak laan en werd aangesproken door de Alphenaar. De dief greep een mes, bedreigde de 45-jarige man en ging er vervolgens op de fiets vandoor. Bromfietser breekt been alphen aan den run» Een 17-jarige bromfietser uit Alphen is gis teravond rond acht uur op het Aarplein gewond geraakt nadat hij tegen een hek was gereden. De Alphenaar wilde een botsing met een auto vermijden. Met een gebroken been is hij overge bracht naar het Elisabethziekenhuis. Koudekerker vliegt uit de bocht alphen aan den run» Een 44-jarige man uit Koudekerk aan den Rijn is de afgelopen nacht rond drie uur gewond geraakt nadat hij met zijn auto uit de bocht van de Gnephoek in Alphen was gevlogen. De man kwam in de sloot terecht. Hij werd met diver se kneuzingen overgebracht naar het Elisabethziekenhuis. Na behandeling moest hij mee naar het politiebureau. Daar bleek dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Autoradio's gestolen warmond Uit twee geparkeerde auto's aan de Warmondse Hagheweide zijn in de nacht van zaterdag op zondag radio-' seterecorders met een waarde van respectievelijk 1500 gulden gestolen. Uit een auto zijn ook CD's verdwenen. 700 Leiderdorper weerlegt beschuldiging De kersverse Leiderdorpse wethouder A. van Dijk (BurgerBelangen) zegt dat er bij hem geen kans is op be langenverstrengeling. Hij schrijft dat in een brief die dit weekeinde bij alle raadsleden is bezorgd. Van Dijk is parttime wethouder ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, openbare werken en grondzaken. Twee dagen per week is hij echter werkzaam als ambtenaar op de afde ling bouwlocaties, ruimtelijke ordening en milieu van het ministerie van VROM. leiderdorp jaap sanduk Eerder zette D66, dat geen deel uitmaakt van het college, vraag tekens bij deze combinatie. Dit weekeinde vonden Leiderdorp- se raadsleden een brief van Van Dijk in de bus. Daarin legt hij uit geen invloed te hebben op de subsidiëring van woningen op lokaal niveau. „Met een trend naar meer de centralisatie en deregulering is de kans op terugkeer naar de oude contingentsverdeling ook ondenkbaar, maar zou dit zich toch mogen voordoen, dan kan opnieuw worden bezien hoe we met de portefeuilleverdeling omgaanaldus de debuterende wethouder in zijn brief. Van Dijks partij, BurgerBelan gen, had haar stemmenwinst te danken aan het verzet tegen de vele affaires die Leiderdorp teis terden. Moet daarom juist Van Dijk niet alle schijn vermijden? „Bij voorkeur wel, ware het niet dat ik duidelijk maak dat er geen sprake is van belangenver strengeling. Juist bij ruimtelijke ordening lagen er problemen met betrekking tot de relatie tussen burger en gemeente. Daarom wilden wij zo graag juist die post", zegt Van Dijk i de firma Loos. In het bedrijf worden hortensia's gekweekt. roelofarendsveen oegstgeest loman leefmans Het tv-programma van Karei van de Graaf kende afgelopen zaterdagavond een open einde. De vraag van de presentator of professor H.A.C. Kamphuisen, de kersverse WD-wethouder in i de toekomst een gaat maken, werd in het midden gelaten. Navraag leert dat Kamphuisen op aarde blijft. „Nee hoor, er is geen sprake van dat ik 'naar boven' ga. Ik ben een oude man van 62 en heb bovendien nogal wat overgewicht", grapt hij. Kamphuisen was uitgenodigd voor de talkshow omdat hij in Nederland geldt als een autori teit op het gebied van dromen, slapen en slaapstoornissen. In het interview met Van de Graaf vertelde de liberale wethouder onder meer dat hij met zijn we tenschappelijk team contacten onderhoudt met het Russische ruimtevaartcentrum in Moskou omdat cosmonauten volgens Kamphuisen sterven van de slaapstoornissen. De Russen hebben interesse in de Nederlandse kennis op dat punt en Kamphuisens team zou graag wat proeven willen doen in de ruimte. „Maar een kilo elektronica naar het ruim testation MIR sturen, kost al iets van 100.000 gulden dus dat is nog even afwachten. Toch zou het natuurlijk leuk zijn als ooit onze slaap-waak-proeven ook door een Nederlander zouden worden uitgevoerd, maar niet door mij natuurlijk. We onder houden met Wubbo Ockels en Estec eveneens contact over dit onderwerp", aldus de Oegst geester professor. Als Kamphuisen op zijn werk voor allerlei spannende ontwik kelingen komt te staan, blijft er dan nog wel tijd over om ook het wethoudersambt (onder meer financiën, economische zaken en milieu) in Oegstgeest naar behoren te vervullen? „Dat zou inderdaad wel eens moeilijk kunnen worden. Maar er zitten jammerlijke bezuinigingen aan te komen bij het AZL en ook ge zien mijn leeftijd moet ik aan een stapje terug gaan denken. Met een wethouderschap heb ik me in ieder geval daartegen in gedekt." roderick de smit In de hal van de Roelofarendsveense veiling is het een drukte van belang. Dat is het wel vaker, alleen op deze zaterdag bestaat het publiek niet uit handelaren en kwekers, maar uit bezoekers van 'Kom in de kas', een evenement dat om het jaar op verschillende plaatsen in Nederland wordt gehouden. „Niet aan de knop zitten", zegt een moeder nerveus tegen haar zoontje. De bewuste knop zit onder de tafel en door hem in te drukken kan het publiek een bod uitbren gen op de aangeboden planten. De vrouw kan er nooit meer dan een paar gulden ar mer op worden als haar zoontje per onge luk een bod uitbrengt, want de planten worden voor de gelegenheid per stuk ver kocht. Verder gaat alles hetzelfde als op een echte veiling. De klok draait, en de veiling meester probeert een zo hoog mogelijke prijs te bedingen. Het wisselvallige weer heeft de mensen er niet van weerhouden om een een kijkje te nemen achter de schermen van de bloe men- en groenteteelt. Integendeel, 'het is de drukste dag sinds jaren', aldus een orga nisator. Behalve de veiling worden ook de kassen druk bezocht. „Die struiken zijn allemaal omgevallen." Het personeel van rozenkwekerij L. van Heiningen en Zn. heeft die opmerking van daag al vele malen gehoord. De planten die in emmers met perlite -'kattebakkorrels- groeien, bieden dan ook een zielige aanblik. De stelen hangen slap over de randen van de potten. „Dit is geen ziekte", zegt een me dewerker van de kwekerij. De planten wor den omgebogen omdat er dan de mooiste snijtakken uitgroeien. De meeste bloemenkassen bieden geen kleurige aanblik. Bij fresiakwekerij Aker boom worden de bloemen geknipt zodra de bloemknoppen op kleur zijn, dus in de kas is alleen groen te zien. Opvallend is dat hier, evenals in de andere kwekerijen, geen zor gen zijn over het gedrag van de bezoekers. De honderden mensen blijven netjes op de paden en het gewas loopt geen schade op. In de proeftuin en de laboratoria van de NAKS en NAKG blijkt dat de Nederlandse tuinbouw zeer afhankelijk is van hoogwaar dige technologie, om ziektes te bestrijden en om nieuwe rassen te ontwikkelen. In het gebouw van de onderzoeksinstituten staan allerlei indrukwekkende apparaten, bakjes met schimmelcultures en natuurlijk micro scopen. Terwijl kinderen zich verdringen om een uitvergrote witte vlieg te zien, krij gen de ouders uitleg over ingewikkelde za ken als weefselkweek en transgene planten. Bij de potplantenkwekerij van J. Jong is wel kleur te zien. „Wij kunnen de planten niet groen verkopen." Kweker Jong geeft niet alleen uitleg over de werking van zijn bedrijf, hij vertelt ook dat hij een van de zeldzame kwekers is die bewust kleiner zijn geworden. „Toen ik hier begon had ik ple zier in mijn werk en hoorden de buren me altijd fluiten", vertelt hij. „Toen ging ik uit breiden. De inkomsten werden hoger, maar ik had ook meer ergernissen. Nu is mijn be drijf weer kleiner en heb ik weer plezier in mijn werk, dus de buren horen me weer." DUIVENBERICHTEN Comb, v/d Blom 2,6, 7 P.V. De Rijnklievers, Leiderdorp: J.C. Zevenhoven 1,2; Comb. Kooy-Was- sing 3, 9; F. Ladan4; B. van Mil 5;C.H. Kop 6, J. Kok 7; J. van Laar Zn. 8; G.H. van der Poel 10. P.V. De Reisduif: N. de Groot Zn. 1, 7. 9; Comb. Har- tevelt 2, 5. 6, 8; H. Dusoswa 3; P. Kop P.V. L.P.C.: J. v/d Steen 1, 5; A A. Compier 2, 6; H. Pen 3; Groenendijk Korte 4, 8; P. de Jong 7; W. Siera 9; Groenendijk/Heiden 10. P V. Leiderdorp: M. Reijerse 1, 6. 9; W v Oosten 2, H. FI i p po 3, 5, 7; Th Habraken 4; J.G Kmjnenburgë; W. Jacobi 10. P.V. Het Oosten: W. Kop 1, 2, 3. 7, 8, 9; B v. Putten 4, 5, 10; Comb. Mooten-v/d Hoogt 6. Vanuit Strombeek: P.V. De Zwaluw: G. Hoogervorst 1, 3. 4; N. Meeuwenoord 2; P.v. Leeuwen 5. 6,7,8,9. 10. Holierhoek en Langendorff uit PvdA-bestuur Leiderdorp Tulpenrally enorme slijtageslag noordwuk maruke den hollander Regen, sneeuw, hagel, en door de modder spekglad geworden bergwëggetjes. Niets is de deelnemers aan de 41ste editie van de International His torie Tulpenrally bespaard ge bleven. Hoe zwaar het was ge weest, kon bij de finish in Noordwijk worden afgelezen aan de vermoeide gezichten van drivers en navigators. Zwaar onder de modder en vaak niet geheel ongeschonden, met bossen tulpen onder de rui tenwissers geklemd, druppel den de rally-auto's onder enor me publieke belangstelling bin nen bij Huis ter Duin. De eerste die met zijn auto, een Citroën ID 19 uit 1957, het finishplat- form bereikte, was de nestor van de 'Tulip 1994', de 83-jarige Maus Gatsonides met zijn co- piloot André Jetten. Gatsonides zei het 'perfect' te vinden dat de badplaats. Noord- wijk, met het binnenhalen van de onlangs gehouden Monte Garlo Challenge en nu ook de Tulpenrally, weer hard op weg is een belangrijke naam op te bouwen in de rallysport. Vooral in de jaren vijftig en zestig jaren was de Tulpenrally een razend populair evenement in de kust plaats. De meeste equipes noemden met name de nachtelijke etappe van vrijdag in de Belgische Ar dennen een slijtageslag. „Je moet eigenlijk een beetje gek zijn om hieraan te willen mee doen", aldus een 'uitgewoonde' coureur uit België, die onder weg de nodige problemen had gehad met de koppeling van zijn Peugeot 203, bouwjaar 1955. Ook de damesequipe Titia Westerhof en Anja van der Ma- rel had met een Ford Cortina uit 1969 met pech langs de weg ge staan. „Alle mannen reden ons vrolijk zwaaiend voorbij". Het duo Hans Deen en Berry Zand-Scholten besteeg met hun goed geconserveerde open Ja guar het finishpodium. Het pu bliek moest een handje helpen om te voorkomen dat de onmiddellijk weer van het plat form zou duikelen. „Kapotte remleidingen", verklaarde Zand-Scholten laconiek. „Maar dat niet alleën, ook de schok- brekers zijn naar de filistijnen." Volgens de equipe die in de eindklassering de 67ste plaats behaalde, was de rit 'dolle pret' geweest. „We hebben wat afge- lachen. Hadden we eens een keer een etappe lekker vlot ge reden, zegt zo'n baancommis saris dat we strafpunten kregen omdat we 2 minuten te vroeg waren. Dus riepen wij; man doe niet zo gek, we zijn steeds uren te laat geweest". Van de plaatselijke favorieten waren Wouter en Hans de Mooy de grootste pechvogels. De eerste dag al, nog voor de eerste etappeplaats Spa was be reikt, begaf de versnellingsbak van hun MG Roadster het. „Op de trailer is de wagen terugge komen", vertelt Hans de Mooy, die als toeschouwer de finish van de rally meemaakte. „We waren goed voorbereid, maar mechanische mankementen heb je niet in de hand". Ook een ander Noordwijks team, de heren Beuk, reed de rit niet uit. De winnaars van de Sport Klas se, Hilmar Andersen en Hen- ning Friborg uit Denemarken, vierden hun feestje in stijl. Ge zeten op het dak van hun Volvo 123 GT, bouwjaar 1967, lieten ze de champagne rijkelijk vloei en. Over het publiek wel te ver staan. leiderdorp jaap sanduk De Leiderdorpse PvdA-be- Stuursleden K. Holierhoek en C. Langendorff leggen hun functie neer. Ze stappen op uit onvrede met de PvdA-deelname aan het nieuwe college, samen met CDA, WD en BurgerBelangen. In dat college is de PvdA verte genwoordigd met een parttime wethouder. De partij heeft twee raadszetels en is daarmee de kleinste collegepartij. Holierhoek meent dat de PvdA-invloed in het college programma nauwelijks merk baar is. „In het programma staat bijvoorbeeld dat er geen nadrukkelijk bezwaar bestaat tegen de verkoop van sociale huurwoningen. De PvdA geeft daar dus mede steun aan. Dat kan in mijn ogen niet", aldus Langendorff. De portefeuille van PvdA-wet- houder P. Bouman (verkeer, milieu en bestuurlijke vernieu wing) is volgens Holierhoek en Langendorff te mager. „Onze onderhandelaars hadden tij dens de collegebesprekingen de rug rechter moeten houden", vindt Langendorff. Als voorma lig raadslid zou zij voor haar partij als burgerlid plaatsnemen in een raadscommissie, maar ook daar ziet zij nu vanaf. Door het opstappen van de twee is het PvdA-afc^elingsbe- stuur nu ingekrompen tot zes leden. VRIJE TIJD de Tulpenrally nabij Huis ter Duin in Noordwijk trok zaterdagmiddag veel bekijks, foto dick hogcwoning Expositie Joop Priester en zijn zoon Rob exposeren van 12 april tot 8 mei hun schilderijen, tekeningen en foto's in de Alphense biblio theek aan de Thorbeckcstraat. De 70-jarige Joop Priester is een grafisch vormgever die tekent en schildert, zijn 40-jarige zoon Rob is fotograaf. Het werk van vader en zoon is te zien tijdens de openingstijden van de bi bliotheek. Kinderbingo In Buurtcentrum Elckerlyc in Alphen aan de Rijn is op woens dag 13 april kinderbingo. De aanvang is om 14.00 uur in het buurtcentrum aan de Ha- vixhorst 254. Entree is één gul den. Avondwandelingen De wandelkring Leiden en Om streken houdt op 13 april, 11 mei en 1 juni wandeltochten van 5 tot 15 kilometer. De aan vang is 18.00 uur in de St. Jozef- zaal aan de Paradijslaan in Al phen aan de Rijn. Het inschrijf geld is drie gulden per tocht. Meer informatie bij Riet Hoog ervorst, 01720-74192. Weidevogels Vogelwerkgroep Koudekerk/Hazerswoude e.o. houdt op donderdag 14 april een informatie-avond over wei devogels en het weidevogelbe- heerswerk. Ko Katsman verzorgt een dialezing. De bijeenkomst wordt gehouden in café De Hoek, Dorpsstraat 50 in Koude kerk. Aanvang 20.00 uur. Revue In het Spant in I^imuiden is op vrijdag 14 april een 'Snip en Snap Revue' voor senioren. De aanvang is 13.30 uur. Voor ver voer kan gezorgd worden. Infor matie bij C. Zwetsloot. 01712- 8338. Vakantiemarkt Buurtcentrum 'Elckerlyc' houdt op donderdag 14 april een cam ping- en vakantiemarkt. Bruik bare campingspullen kunnen te koop worden aangeboden. Ta fels kosten 7,50 gulden. De markt duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Elckerlyc is te vinden aan de Havbdiom 254 in Alphen aan den Rijn. Textielverven De Stichting Welzijn Ouderen geeft op vrijdag 15 april vanaf 10.00 uur een kennismakingsles textielverven. De les wordt ge houden in activiteitencentrum Westerhove, Anna van Buren laan 147, Alphen. Deelname is gratis. Deetman Kamervoorzitter W.J. Deetman komt op vrijdag 15 april naar een openbare discussie-bijeen komst in de Ridderhof te Kou dekerk. De discussie is een ini tiatiefvan CDA en CDJA in Rijn- woude. Deetman spreekt onder meer over de HSL en het Bent woud. De aanvang is 20.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9