Talenten winnen Paas A-toernooi Sport Misschien laatste A-toernooi Unicum Vrouwen doen ruim vier uur over finale Pecos Oegstgeest veegt wederom ploeg van tafel Vivax walst over WZK heen Bassets onderuit tegen DIOK-Athletics LZ heeft hulp nodig Van grote rivaal Druk seizoen voor nationaal cricketteam MAANDAG 11 APRIL 1994 B ONDERWATER. 0 Unicum-voorzitter Har Meyer was gisteren diep teleurgesteld. Meyer stond verbaasd van het feit dat zo weinig mensen de weg naar het tennispark hadden gevonden. En dat, terwijl er in de rest van Leiden niet echt gro te sportevenementen werden gehouden die we'l mensen trok ken. Hij denkt er dan ook seri eus over na om te stoppen met de organisatie van het A-toer nooi. Na vijf edities is de kans groot dat het Noorlander Paas- toernooi in Rogier Wassen en Linda Sentis zijn laatste win naars kent. Sponsor Steve Noor lander stopt er sowieso mee. „Je vraagt je toch af waar je het voor doet'', zegt Meyer. „Dit is een A-toernooi met aardige spelers. We mogen best trots zijn op de twee winnaars hier. Maar de mensen komen niet. Het is sfeerloos, terwijl je ver wacht dat je veel publiek trekt." Landelijk gezien loopt de be langstelling voor het tennis ook terug. „Als je ziet hoeveel men sen er tijdens de competitie ko men kijken... Dat zijn er echt weinig. Maar in het hele land is het zo. In de eredivisie zit er ook maar een handvol. Dan is het toch geen goede investering meer. Nee, ik zie het echt niet meer zitten." Ook de regen gooide roet in het eten. Het greep Meyer waar schijnlijk zo aan dat hij zelf de baan opstapte om te dweilen. „Is die regen er niet, dan zijn er zo zestig of zeventig mensen meer. Maar dan is het toch nog .te weinig. Vroeger zaten de tri bunes vol. En het niveau was toen nog lager ook." LEIDEN GERRIT-J. Vrouwenfinales met twee baseline-speelsters kunnen vaak lang duren. Maar de vierenhalfuur die Linda Sentis en Eva Hasling- huis gisteren nodig hadden in de strijd om de titel was belache lijk lang. Er zat dan ook een regenpauze tussen van twee uur. Een pauze overigens die niet nodig was geweest als de uitein delijke winnares Sentis minder slordig met haar kansen was om gesprongen. Toen de vrouwen immers na die twee uur - inclu sief nog een keer inspelen tussendoor - weer de baan opgingen, was het na drie punten gebeurd. Het duurde lang voordat Sentis in haar ritme kwam. Hasling- huis leek na de eerste set (6-4 winst) hard op weg naar een sim pele zege. De Haagse liet Sentis lopen en dat is niet haar sterkste punt. De speelster uit Heerhugowaard verslikte zich steeds in de dropshotjes van Haslinghuis, maar groeide in de wedstrijd. De zwiepende forehand kwam steeds vaker door en daarmee kreeg ze de overhand. Opeens werden de rally's door de natio nale kampioen tot en met 16 jaar gedomineerd. Vlak voor de re genbui ging het even mis. Sentis kreeg op 5-0 haar eerste match points, maar werd weer eens geveld door twee dropshots. Op 5- 2 en 30-15 in haar voordeel was Pluvius het zat en werden de speelsters veroordeeld tot wachten in de kantine. De finale die om twaalf uur begon eindigde om half vijf. Linda Sentis had een set nodig om zich op te v meer te stoppen. Talent tegen routine. In beide finales van het Noorlander Paas A-toernooi op Unicum was het het talent dat aan het langste eind trok. Bij de mannen verzekerde Rogier Wassen zich van de cheque voor de winnaar door Len- nert Kaptein van het gravel te vegen (6-1 6-3), terwijl een ander 'jonkie', Linda Sentis, de vrouwenfinale naar haar hand zette. LEIDEN GERRIT-J ANVANGEEN TENNISMEDEWERKER Ook zij versloeg de vorig jaar. Eva Haslinghuis was na een gewonnen eerste set kansloos: 4-6,6-1,6-2. Met Wassen en Sentis kreeg het vijfde ten nisopwarmertje van het seizoen twee mooie winnaars. Spelers met een toe komst voor zich. Zowel Wassen als Sentis zijn 17 jaar en al be hoorlijk actief in het internatio nale circuit. Wassen bezit al een aantal ATP-punten, bijeenge sprokkeld op diverse satellite- Sentis is de afgelo pen maanden voor diverse toer nooien in Nieuw-Zeeland ge weest en haalde daar een keer de halve finale. Twee spelers met potentie dus. Vooral Wassen kan 'een grote' worden. De Limburger stak deze week met kop en schouders boven de rest uit. Vrijwel elke tegenstander werd de oren gewassen. Ook Kaptein degradeerde hij tot figurant. Vanaf de eerste game domi neerde Wassen de rally's. Met de service van Kaptein had hij geen enkele moeite. In Agassi-stijl deponeerde hij de opslagen in de verre hoek. Kap tein won dan ook maar één ser- vicegame en produceerde een flink aantal dubbele fouten. Pas laat in de tweede set kreeg de verliezer opeens een bevlieging. Voor de rest moest Kaptein lijd zaam toezien hoe Wassen het weinige publiek vermaakte. Alleen in de tweede set was de winnaar even de weg kwijt. Op 1-0 leverde hij zijn opslag- spel in, om vervolgens simpel naar 5-1 te lopen. Op match point haperde de machine even. Kaptein kwam van 15-40 terug, terwijl de scheidsrechter op 5-2 een helpende hand bood. Wassen zag een passeer- slag van Kaptein terecht naast de lijn terecht komen, maar zijn protesten werden weggewuifd. Op 5-3 was hij zichzelf weer. Kaptein ook, omdat hij met een dubbele fout de wedstrijd be ëindigde. Rijnkanters pakt Forescate weer LEIDEN PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER Het kopteam van Forescate heeft in de eerste ronde in de hoofdklasse heren van de districtstenniscompetitie geen revanche kunnen ne men voor de menselijke tra gedie. die de eindstrijd om het districtskampioenschap vorig seizoen tegen Rijnkan ters opleverde. Toen moest Jan Mens zijn enkelspel en daarmee de teamzege door een zweepslag op twee sla gen van de winst uit handen geven. Gisteren toonde op ponent De Rijnkanters zich na zes partijen met 4-2 weer de betere ploeg. De overwinning van de re gerende kampioen uit Rijns burg kwam niet eenvoudig tot stand. Jaap van Delft, vo rig seizoen de gelukkige win naar tegen Mens, moest na twee tiebreaks buigen voor Dick Zwaneveld. Jan de Mooy en Martin van Leeu wen kregen de mannen van het eerste zondagteam van Forescate, Maarten Soels en Erik-Paul van Weeren, tegen over zich. De Mooy ging na drie uur.strijd met 5-7 in de derde set ten onder, Van Leeuwen won in twee delen. De Rijnsburgse versterking Eric de Graaf klopte Mens in straight sets. De beide dub bels werden eveneens een prooi voor de Rijnkanters. Promovendus TEAN uit Al phen opende met een zege op Unicum, dat alleen via trainer Henk Janssen in single en dubbel kon te- genscoren. SW uit Voorhout en Casino Noordwijk ken den weinig medelijden met respectievelijk de reserves van Forescate en het Koude- kerkse Artesia In de gemengde compteti- tie stelde kampioen Hille- gom zich na de 4-1-winst op De Boekhorst opnieuw kan didaat voor de titel. Het ge promoveerde Botesa uit Bo degraven vernederde Bos koop met de maximale cij fers, 5-0. SI HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER De regioteams uitkomend in de landelijke tafeltennniscompeti- tie waren ook in de achtste speelronde succesvol. Zo rolde Pecos Oegstgeest in de return het op papier sterke Combi'67 op (9-1) en liet Avanti tegen TCS weer een 8-2 triomf note ren. De vrouwen van Rijnsoever daarentegen blijven ondanks een krappe 6-4 winst tegen de reserves van Amstelveen 'heer en meester' in de eerste divisie. De tafeltennissers van Oegst geest kunnen zich opmaken voor een vervroegd kampioens feest. Dit dankt de ploeg van Co Claussen enerzijds aan de eigen constante vorm en anderzijds aan de geringe oppositie. Slechts Swift kon lange tijd nog aardig bijbenen, maar door de magere 6-4 winst van de De venter ploeg op De Salaman ders is de voorsprong ondertus sen opgelopen tot twaalf pun- Verslikte ombi maakte slechts in de eer ste partij indruk op Oegstgeest doordat Ron Schipaanboord zich verslikte in Dudock, 0-1. Maar de koelbloedigheid van de Zaanse ploeg bleek naarmate het duel vorderde ver te zoeken. „Op de moeilijke momenten raakten ze in paniek", aldus Fri- so Reitsma. „Terwijl wij juist steeds scherper speelden. Al met al had ik zo'n uitslag niet verwacht." Avanti deed thuis weer eens van zich spreken. De Hazers- woudse ploeg stuurde TCS, de ploeg van ex-bondscoach Jan Vlieg met een 8-2 verlies terug naar Steenbergen. Ondanks de ruime overwinning is het voor Avanti slechts hopen op een uit glijder van koploper Kluis, dat met nog twee duels te gaan vier punten voor staat. Ronald Vij verberg was weer ongenaakbaar en won al zijn partijen vrij vlotjes. Edwin Vente en Robert de Groot bleven met twee zeges goed in de buurt. Titel Het Leidse Scylla tekende bij het Twellose Trias voor een 6-4 overwinning. Ook de Leide- naars kunnen met nog twee ronden te gaan en tien punten voorsprong op Vitesse (7-3 winst tegen de Toekomst) de ti tel zo goed als zeker binnen sle pen. In de andere tweede divisie was het Haarlemse Spaarne veel te sterk voor het Veense De Treffers: 10-0. Vreemd, want in de heenbeurt kon het trio Van Veen, Vesseur en Van der Veer nog met 6-4 tegenspartelen. De titelkansen voor derde-di visionist Rijnsoever zijn na de slappe 6-4 zege tegen het zwak ke 21-up zeer gering geworden. Tenzij het Katwijkse trio Cecchi (2x), Van der Lande (2x) en Van Meurs (lx) volgende week thuis met koploper Irene korte met ten maakt. Revanche In de vierde divisie sloot Docos het uitduel tegen de reserves van Nieuw Vennep af met een verdienstelijke 5-5. De ongesla gen Zlatan Ramie (3x) nam on dubbelzinnig revanche voor de 7-3 thuisnederlaag. Ook de vrouwen van Rijnsoe ver kunnen zich met nog twee wedstrijden te gaan opmaken voor een rentree in de eredivi sie. Want het team van coach Hans Bonsen staat maar liefst negen punten voor op nummer twee Spaarne. Niettemin be haalden de Katwijksen in Am stelveen een zwaarbevochten 6- 4 zege. Bij het Hengelose Vitesse consolideerden de Leidse vrou wen van Docos hun leidersposi tie middels een evenwichtige partij: 5-5. De vrouwen van Pe cos kwamen thuis tegen Hercu les niet verder dan 5-5. Een re sultaat dat een vermoedelijke afdaling naar de derde divisie inhoudt. Voor Iris Sjaardema. met een winstpercentage van boven de 80 procent, een jam merlijke zaak. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Vivax heeft in de streekderby te gen het reeds gedegradeerde WZK een ruime zege behaald. De Oegstgeester formatie- was de laatste weken dicht bij de Van Belkum wordt trainer Vivax presenteerde zaterdag de nieuwe trainer. Er kwam een verrassende naani uit de bus. Ex-De Zijl/LGB'er en te vens ex-international Mark van Belkum wordt de opvol ger van Frits Welling. De nu voor Nereus uitkomende Lei- denaar hangt aan het einde van dit seizoen de polocap definitief aan de wilgen. Marc van Belkum heeft nog niet veel trainerserva ring. „Ik heb een paar jaar bij de aspiranten van De Zijl- /LGB mee gelopen, maar ik heb bij Vivax natuurlijk een goede mentor in Frits Wel ling. Hij blijft op de achter grond bij de ploeg betrokken. Ik had eigenlijk geen zin meer in spelen, maar wilde wel actief blijven binnen het polo. Dan is dit een uitste kende mogelijkheid. derde degradatieplaats geko men. De 4-15 zege brengt de waterpoloërs nagenoeg in vei ligheid. WZK kon alleen in de eerste periode tegenstand van beteke nis bieden (1-2). In de tweede periode ging het helemaal mis met de ploeg van Albert Spijker. Vivax schoot met scherp en liep weg naar 2-8. De tweede wed- strijdhelft was een formaliteit. Onduidelijke beslissingen van de scheidrechters brachten nog wat leven in de brouwerij. WZK- keeper Kees Keetelaars werd er om duistere reden uitgestuurd en Mark Halfmouw stopte een schot volgens de man in het wit met twee handen, een strafworp was dus het gevolg. Zelf was hij er van overtuigd dat hij maar e'e'n hand gebruikte en hij liet dit de scheidsrechter ook weten. De leidsman stuurde hem er prompt met vervanging uit. Vi vax bleef echter rustig doorgaan met scoren. De eindstand werd op 4-15 bepaald. Periodestan den: 1-2, 2-8, 3-12 en 4-15. Top scorer Vivax: Alex Bolomey 3. Goals WZK: Hugo Bregman 1, Sebastiaan Veen 1. Eduard Frie- ser 1 en Erik van der Kroft 1. Katwijk is de laatste weken prima in vorm. Meer dan een tweede plaats zit er voor de ploeg van Hugo Boonstoppel niet in. UZSC werd al kam pioen. Na een moeizame aan vangsfase waarin keeper Leo Schaap goed werk verrichtte, was Katwijk oppermachtig. Te genstander Borculo kwam er niet aan te pas. Onder aanvoe ring van een met scherp schie tende Ronald Heemrood werd een gemakkelijke 7-13 zege be haald. Periodenstanden: 1-4, 3- 8, 4-10 en 7-13. Topscorers Kat wijk: Ronald Heemrood 6, Mar tin Jonker 3. Koudekerk schoof Oceanus achteloos opzij. Vooraf waar schuwde coach Mark Kimpel zijn mannen voor onderschat ting. „Dat hebben ze goed op gepikt. Vanaf de start hebben we gepresst over het hele veld. Zij kwamen daardoor eigenlijk niet aan aanvallen toe." Door dat Koudekerk in de laatste pe riode wat nonchalanter spelen, bleef de eindstand ste ken op slechts 6-12. Topscorers Koudekerk: Lars Bergsma 4, Bram Griffioen 3. Sassenheim kwam tegen ZWV niet verder dan een 10-8 nederlaag. Een slechte verde al snel een 4-0 achter stand op. Dit kwam Sassenheim niet meer te boven. Topscorer: Paul Geurds 3. Vrouwen wist LZ 1886 het reeds Martini. Doel punten LZ: Yvonne Franke 2, Emmy in 't Veld 1. De vrouwen van De Zijl/LGB redde het net niet tegen Wiek slag. Met een 7-6 nederlaag keerde men huiswaarts. Niels Zuidweg(LZ1886) en Stefan van der Kuilen (PSV) wachten op de bal. Het degradatieduel bleef onbeslist (11-11). SASSENHEIM PETER KLEIN RUGBYMEDEWERKER De DIOK-Athletics hebben de regionale derby bij The Bassets in de eerste klasse van de lande lijke rugbycompetitie met 12-3 in hun voordeel beslist. Op het modderige en glibberige veld in Sassenheim was technisch goed rugby niet mogelijk. De Leide- naars toonden meer inzet en waren bereid meer zware arbeid te verrichten. Onder leiding van international Marcel van Loon, die na zes weken blessureleed een sterke rentree maakte, werd regelmatig balwinst uit de rucks en de mauls geboekt. Het voor deel werd echter niet direct in punten omgezet. The Bassets namen na tien minuten een 3-0 voorsprong door een penaltykick van Rob van der Heiden, nadat de door gebroken Albert Zuiderduin on reglementair was gestopt. Vijf minuten later scoorde de Athletics echter tegen door mid del van een try van André de Haas. Halverwege de tweede helft vergrootten de reserves van in middels zesvoudig landskam pioen DIOK de marge tot negen punten. Edwin Broeren drukte na goed samenspel met de uit blinkende Arjan van der Eist de try. Dave Langezaal converteer de voor de winnende 12-5 eind stand. A SIERA BREUKELEN ANP Het Nederlands cricketelftal staat in het komende seizoen met vijf interlands voor een druk bezet programma. Hoog tepunt is de wedstrijd tegen Zuid-Afrika op zondag 4 sep tember in het kader van de Haagse Cricketdagen. Op 3 sep tember ontmoet Oranje even eens in Den Haag de MCC, een combinatie van Britse interna tionals. Het internationale sei zoen wordt zaterdag 3 septem ber geopend tegen de profs van Leicestershire in Den Haag. Vrijdag 29, zaterdag 30 en zon dag 31 juli wordt in Vught een drielandentoernooi gehouden met als deelnemers Nederland A en B, Schotland en Denemar ken. Een groot probleem in de Ne derlandse cricketwereld is het nijpende tekort aan scheids rechters. Het gebrek is zo groot dat slechts voor een beperkt aantal van de wedstrijden in de eerste klasse umpires beschik baar zijn. „Nog nooit hebben wij een probleem van deze om vang meegemaakt", zei voorzit ter J. Wilts van de scheidsrech- terscommissie op de algemene vergadering. Hij deed een drin gend beroep op de clubs de bond uit de nood te helpen. WATERPOLOMEDEWERKER Of LZ1886 ook het komend sei zoen het predikaat hoofdklasser mag dragen, hangt van de laatste wedstrijdronde af. Behal ve 17 komen nog twee ploegen in aanmerking voor afdaling naar de eerste klasse: PSV (te gen wie I-Z zaterdag met 11-11 speelde) en De Ham. Deze ploeg uit Wormerveer liet dit weekeinde twee punten aan ZPB/Barendrecht (7-10). De Eindhovenaren hebben de beste papieren voor handha ving. Een eenvoudige zege op De Ham volstaat. LZ neemt het volgende week op tegen stads genoot De Zijl/LGB. De forma tie van Hans Parrel moet in elk geval winnen om het vege lijf te redden. Het heeft daarbij wel, ironisch genoeg, de helpende hand nodig van de 'eeuwige ri vaal'. Deze cruciale derby wordt opgeluisterd door het afscheid van Anton Heiden. De robuuste midvoor zal zijn loopbaan bij De Zijl zeker met e nig willen afsluiten. Het lot van LZ hangt dus aan een zijden draadje. De toekomst had er voor de tweedejaars hoofdklasser rooskeuriger uitge zien als zaterdag PSV was be dwongen. LZ was in een pro- duktieve bui, hetgeen echter niet voldoende was om de schutter van de Eindhovense ploeg Marco van der Kuilen op afstand te houden. De geplaagde Leidse ploeg had lange tijd het beste van het spel (5-3 en 9-7), maar kwam in de slotfase nog aardig in de pro blemen. LZ liet namelijk in ver dedigend opzicht de nodige steekjes vallen. Doelman Arjo Bunnik had een slechte dag en zijn reddingen waren pp de vin gers van een hand te tellen. Zijn belangrijkste actie ver richtte hij vlak voor tijd. Bij de stand 11-11 dook de PSV-speler Balk volkomen vrij op voor het Leidse doel. Zijn schot belandde hard op het hoofd van Bunnik. Met die onverwachte 'safe' be hoedde hij LZ voor een voortij dige afdaling. Doelpuntenmakers: Mirco Zuidweg 4x, Niels Zuidweg 3x, Jan Langerhorst 2x, Frans Lan- gerhorst en Michel van der Zeeuw lx. Stadsgenoot De Zijl/LGB stel de het hoofdklasserschap een aantal weken geleden veilig door de overwinning op het sterker geachte Polar Bears. Za terdag kon de Kooiploeg de stij gende lijn niet voortzetten te gen promovendus Het Ravijn. De ploeg van harde werkers uit N ijverdal toonde zich met 10-8 de meerdere. Het kon De Zijl niet echt de ren. Al betrof het zomeravond potje polo. zo ving de selectie van Jacob Spijker de wedstrijd aan. Het spel van Het Ravijn is grotendeels gestoeld op de ta lentvolle JaLo de Vries die hoog boven zijn medespelers uit steekt. Met vier treffers hield hij zich nog in. Ondanks de relaxte instelling bleef De Zijl lang in de race (4-3, 5-4, 7-5). De punten bleven echter in Nijverdal. Doelpiintenmakers De Zijl: Jason Gast en Pascal Bontje 2x, Anton Heiden, Niels Joor. Rob Dubbeldeman en Marco Kerk vliet lx. Titelpretendent AZC had geen kind aan het op de zesde plaats geposteerde Nereus. Met 13-9 werd de ploeg van Jan Evert Veer aan de kant gezet. De afzwaaiende Nereus-speler Marc van Belkum stribbelde nog het meest tegen. De blonde I.eidenaar vertoonde voor de laatste maal zijn kunsten in Al phen en scoorde vijf keer. Hij was niet de enige. Topscorer John jansen evenaarde zijn sco re en nam tevens zijn ploeg op sleeptouw. De periodestanden 2-1. 6-2 en 10-6 geven aan dat de AJphense bekerwinnaar met veel vertrouwen de play offs in kan gaan. Topscorers AZC: John Jansen 5x en Johan Bohin 4x. Veel medailles voor LZ1886 LEIDEN «JOB DE KRUIFF ZWEMMEDEWERKER Dieuwertje Vermeulen won gis teren in een persoonlijk record van 46.2 de 50 meter schoolslag en de 100m rug in 1.28.7. Zij was daarmee in Dordrecht de succesvolste individuele IZ'er. In Het Wedde in Voorschoten zwommen vooral de estafette ploegen van dezelfde club zich in de medailles, terwijl zaterdag bij C-kring-wedstrijden in Nieu- werkerk aan de IJssel ook al de nodige ereplaatsen waren be haald. De zeskamp in het Dordtse Aquapulcabad leverde op de 4x50m wisselslag de eerste me dailles op voor de grote LZ i886-afvaardiging. De jongens onder veertien (De Keijzer, Louis van Schaarenburg, Van Schaik en Van Zwicht) gingen in 2.20.0 naar het brons, een pres tatie die door de meisjes onder twaalf (Klein, Vermeulen, Van Vuuren en Van SdlOOten) werd geëvenaard met 2.27.6 op de 4x50m vrij. Op de individuele nummers kwam Remco Singeiing ('77) na 1.05.2 over 100m vlinder als tweede uit het water, evenals I-eonie Chaudron ('81op de 200m school in 3.18.2. Saskia de Keijzer pakte zilver op de 100m rug voor dames. Nog meer podiumplaatsen waren er gisteravond te vieren bij de vierkamp in het Voor- schotense Wedde. De jongens onder twaalf (Klein, Slats, Rene' van Schaarenburg en Schrama) wonnen de 4x50 vrij in 232JS, terwijl de evenoude meisjes (Beij, Slats, Turk en Van der Vliet) op dezelfde afstand als tweede finishten in 2.36.7. Op dezelfde afstand voor onder de zestien waren de scores omge keerd. De meisjes (Bakker, Chaudron, Den Os en De Geus) zegevierden in 2.11.5 en de jon gens (Fieret. Janson, van Vuuren en Weijermans) behaal den zilver in 1.58.8. Individueel was er alleen voor Jan Schrama ('79) goud met 1.29.0 op de 100m school. Verder waren er zilveren plak ken voor Robert Janson ('77) in 1.02.2 op de 100m vrij, Rene' van Scharenburg ('83) in 1.46.5 op de 100m rug en Michirl Schrama ('81) in 2.45.1 op de 200m vrij. In het Polderbad in Nieuwer- kerk a/d IJssel kwam behalve 17. ook een bescheiden De Zijl- e'quipe in actie. Roeland Spijker f83) won de lOOm school in IA3 I Zwemmer Remco Boom haalde met een tijd van 1.42.0 op de 100m rug zilver, net als zijn clubgenote Renate van der Vliet 83) na 1.56.6 over 100m schoolslag.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21