BS Leiden in penarie Sport Arbitrale trio helpt DAC niet aan broodnodige overwinning IV Broere leidt RVV naar zegt Veldcompetitie begint slecht voor Leidse korfbalploegen Pernix nu alleen aan de leiding Lisse brengt zichzelf in problemen Doek valt definitief voor jeugdige Leiderdorpers MAANDAG 11 APRIL 1994 VOLLEYBALMEDEWERKER De competitie kreeg voor DAC een dramatisch verloop; na het midweekseverlies tegen Harder wijk verloor de ploeg nu van Huizen met 3-2. In de derde di visie verraste Leython met een alleszins acceptabel 3-2 verlies tegen de kampioen MVC; Gemi ni bezegelde het lot van Thor en won met 3-1, terwijl LUSV de laatste strohalm greep en een 2- 3-winst boekte bij Zovoc. Bij de vrouwen versloeg Gemini de nummer zes Riva/R 2 met 0-3 en verloor Leython onverwachts dik van Delta 2 met 3-0. In tegenstelling tot donder dag, toen te veel spelers met an dere dingen bezig waren, ope reerde DAC nu weer als een ploeg. De Alphenaren kwamen op een 2-1-voorsprong, maar in de vierde set ging het fout, bij een stand van 13-12. Een paar vervelende beslissingen van het arbitrale duo en het feit dat DAC de punten niet zelf kon maken, deden de set nipt naar Huizen gaan. Ook in de vijfde set (weer na een voorsprong, nu van 8-7) deden een paar per soonlijke fouten DAC de das om. Het gevolg is, dat DAC nu gelijk staat met Huizen; echter DAC heeft nog een wedstrijd te gaan (tegen Dynamo), waaruit minimaal een punt gehaald moet worden om promotiewed strijden te mogen spelen. In de eerste en derde set kon Leython het niveau van kam pioen MVC niet aan; in de twee de en vierde lukte het heel goed om bij te blijven en zelfs win nend af te sluiten. In de gewon nen sets kon Leython blokke rend veel pakken en aanvallend via René Kuilenburg en René Leeflang aan de buitenzijde veelvuldig scoren. Opvallend was, dat de nieuwe spelverdeler Floris van der Giezen heel aar dig overeind bleef en zelfs zijn middenaanval prima kon lance ren. In de vijfde set drukte MVC haar overwicht toch nog uit in een minimale zege. Voor Gemini/K stond er niets meer op het spel, zodat coach Jungschlager het zich in de wedstrijd tegen Thor kon per mitteren drie spelers vast te la ten staan en drie speler te laten rouleren. Het gaf af en toe wat problemen met de opstelling, maar over het algemeen werd er redelijk gespeeld en was het zeer zeker nuttig voor de spelers om op vreemde plaatsen in het team te moeten spelen. Thor leek zich eigenlijk al bij een de gradatie neergelegd te hebben en inspireerde niet erg. Zovoc-LUSV werd 2-3 (10- 15,15-6,8-15,15-11,9-15). Ook na deze wedstrijd is niet be paald wie er degradeert, dan wel erin blijft. LUSV speelde in de eerste fase heel constant, bleef steeds enige punten voor en liep in de eindfase definitief weg. De volgende set kreeg het dik om zijn oren, maar met het zelfde gemak kwam het door winst in de derde set weer op voorsprong. De vierde werd een groot drama qua arbitrage. LUSV haalde een fikse achter stand (14-5) nog goed in (14- 11), maar kreeg de kans niet die set nog binnen te halen, omdat de eerste scheidsrechter zowel de aanwijzingen van zijn twee de als die van de lijnrechters wegwuifde en anders besloot. In de vijfde serveerde LUSV snel een 2-5 en 3-9 voorsprong bij elkaar, die voldoende voor de winst bleken. Vrouwen Gemini/K verloor met 0-3 van Riva/R 2 (setstanden 12-15,12- 15,11-15. Ondanks dat de druk er voor beide teams af was, werd het toch een aardige wed strijd van redelijk i i. Gemi ni kwam aanvankelijk met en zelfs nog 11-7 achter, m nam vanaf dat moment het 1 in handen. Goed verdedigen snelle midaanvallen (Floor de Kroft) braken het verzet Riva. In de tweede set zette prima spel door en wist spelv deelster Anja den Dekker h ploeg naar een 2-14 voorspn te sturen. Even verviel Genj in wat rommeliger spel, m de ploeg maakte het toch g< af. In de derde fase bleef R tot 8-8 bij en liep nog uit n 10-8, voordat Gemini de zj na een time-out van Bern, van de Pols weer op de rails i te en met veel inzet uitmaakti Het reeds veilige Leytho maakte er tegen Delta 2 ri veel van (0-3). Joke Sprietsi ontbrak en werd vervang door Marja Kruithof, die het genlijk prima deed. Leyth had door omstandigheden enige weken niet meer gespei en miste duidelijk ritme. In eerste twee sets werd het op q grote achterstand (8-0) ge2 die daarna niet meer in te hal was. In de derde werd me door uitstekend blokkeren v Yvonne Klein Rouweler tot 10 fel gestreden, maar dat le de niet tot winst. VCS beschikte tegen RVC/I banon over slechts vijf bas speelsters, plus een invalster het tweede (die het uitsteke deed), waardoor er wat gescb ven moest worden met de c stelling en dat bleek nu net de beslissende momenten k team op te breken. Vooral vj dedigend werd er dan eens e bal niet gepakt of fout gepai en dat waren net de puntjes c VCS te kort kwam om een set pakken. Libanon was wel coi pleet en toonde een teamee heid die garant stond voor d gelijke patronen. LEIDE Unii Me> In de promotieklasse boekten de mannen van RW een nuttige zege van 3-2 op Rentokil/Zvh 3 en verloor VCS met 3-0 bij Ska- nia. Bij de vrouwen won alleen DAC (3-0 op Dosko) en verloren Gemini/K 2 en Ridderveld. Martin Broere drukte weer duidelijk zijn stempel op de wedstrijd van RW tegen ZVH 3. Hij startte in de basis en leidde prompt zijn team naar een 15-3 zege. In de volgende set zette hij zichzelf eruit en dat betekende dus verlies. Pas in de vierde kwam herstel na 12-13 op het nippertje met 15-13 en in de be slissende vijfde koos hij tegen de verwachting in, in de toss de opslag. Hij bewees zijn gelijk, door liefst zeven sprongservices op rij erin te knallen, zodat de winst niet meer te missen was. Skania-VCS 3-0 (15-6,15- 11,15-7). VCS toonde weinig in spiratie omdat het al gedegra deerd was en de kaarten dus ge schud waren. Bovendien miste het team twee basisspelers zo dat er volop ingepast en inge schikt moest worden. Over het algemeen lag de pass te slecht om er iets anders dan een sim pele aanval uit te halen, zodat Skania makkelijk het initiatief kon nemen en houden. Vrouwen Ridderveld verloor met 3-1 bij Voy (15-4,14-16,15-1,16-14). Ridderveld beleefde twee sets plezier aan het spel en werd twee sets weggespeeld. Die slechte sets werden door veel foute stops gekenmerkt; in de goede waren Nel de Jong en Jo- landa Sloothaak aanvallend op dreef. In de eerste twee sets tegen ZVH 2 (1-3) stapelde Gemini fout op fout en kwam er niets uit. In de derde set werd ei speelster uit het derde ingepi en werd de opstelling umg gooid. Dat had succes. ZV ging bovendien wat experime teren met combinaties, d soms wel en vaak niet lukte waardoor het even een op( strijd werd met Gemini als sterkste. In de vierde begon G mini weer goed, maar een rijt foute services bracht ZVH ten tot 10-12. Na 14-14 maakte ZV uit. Toch hield Gemini een pi ma gevoel over aan de ontmo ting. DAC-Dosko werd 3-0 (11 4,15-7,15-9). Zoals de koele c fers al tonen haalde DAC <j keer de zege heel gemakkeli| binnen. Weliswaar ontbrak Mi jam de Rijk, maar Dosko stele zo weinig voor, dat de Alphem \Touwen onder leiding van G' rolien Wille binnen het ut klaar waren met de wedstrijd. LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De start van de veldcompetitie is letterlijk en figuurlijk in het water gevallen. TOP, Tempo en De Algemene kwamen in het geheel niet in actie, omdat hun veld afgekeurd werd. De resul taten van de zes actieve clubs waren niet erg bemoedigend, want zij verloren allemaal, met Pernix als enige uitzondering. Slechts één helft wist De Da naïden behoorlijke tegenstand te bieden tegen Vlaardingen. Het achttal van Ruud Schreuder kwam nooit op voorsprong, maar sloot door goals van Mar cel Keijzer (3), Barbro Heijman en Heiko Locher de eerste helft nog wel met 5-5 af. Na de paal- wisseling liepen de bezoekers echter in één ruk door naar 5- 13. „Vlaardingen ging beter met het slechte weer en het slechte veld om", constateerde Schreu der droogjes. Dat was een juiste vaststelling, want zijn ploeg liep zich geheel en al vast in de be- modderde paalzone. Zelfs een strafworp bleef onbenut, zodat een ommekeer er niet meer in zat: 9-15 eindstand. Tijdens de eerste helft leek Fi des Pacta bij DKVflJ) op een ruime zege af te stevenen. De fusieclub nam immers op het kunstgras in vijfentwintig minu ten tijd een 1-7 voorsprong, waarbij Bettina Buikstra, Patri cia Gottmer en Frank Peter de Haas tweemaal scoorden. De thuisclub krabbelde voor rust al terug tot 4-7 en kwam na de paalwisseling met de wind in de rug helemaal opzetten. De Lei- denaars verzuimden te tempo riseren en gingen steeds gefor- ceerder aanvallen, hetgeen bal verlies in de hand werkte. Dimi- tri IJzerman maakte nog 7-8, maar in de resterende tien mi nuten was er geen houden meer aan: 12-8. Fiks slaagde er evenmin in om tegen HKC(Ha) de benauw de positie op de ranglijst te ver beteren: 9-12 verlies. Coach Henny Piket liet Chantal Bouw man, Adinda Hooimeijer en Ca- rola van Tol opdraven om de geblesseerde Gwenny de Best, Anrremieke van der Gugten en Tanja Huizing te vervangen. Zij speelden naar vermogen maar misten schot en routine. Alleen de eerstgenoemde invalster schoot eens raak (3-4). Na 5-7 herstelde Theo Vreeken nog eenmaal het evenwicht (7-7), waarna vier tegentreffers op rij een onoverburgbare kloof sloe gen. Ondanks de 16-12 nederlaag hield KZ Leiden toch een goed gevoel over aan het bezoek aan Celeritas. De hekkesluiter van 2F gaf de nummer drie van de ranglijst namelijk goed weer werk, terwijl zij toch basisspe lers Eddy Dubbeldeman en Al- do Spadon miste. De acht van coach Herman Godefroy liet zich niet ontmoedigen door de 8-3 ruststand, maar zette juist alles op alles om terug te ko men. Dat had succes, want Martin Verhorik (3), Lucierine Bastiaanse, Ronald Siera en Mark Zierikzee maakten 9-9. Daarna nam de thuisclub we derom de leiding (11-9), om die niet meer uit handen te geven. Bijna hun gehele wedstrijd moesten Crescendo en Dubbel Zes in de stromende regen af werken. Het leek erop alsof de regen de strijdlust van de for matie van Ruud Niesing had weggespoeld, want zij speelde zonder veel bezieling. Dat werd allicht ook veroorzaakt door de afwezigheid van Wijnand Al berts, altijd wel goed voor een verrassende actie. Saskia Baak (2), Neel van Egmond, Ilone Kooloos en Edwin van der Kraan lieten de score tot 5-5 ge lijk op gaan, maar daarna werd het 7-5. Deze achterstand bleef tot het einde bestaan: 9-7 ver lies. Velocitas heeft een belangrij ke stap gezet op weg naar het kampioenschap van Rijndelf land. De leider in de afdelings competitie won met 9-5 van naaste achtervolger Fluks. Mar leen Passchier maakte nog wel 0-1, maar dat bleef lange tijd het enige wapenfeit van de Noordwijkers. Paul Robert Nug- teren (2), Selma Hulst, Joyce Kamphuis, Marco Leons en Ste ven de Ronde zorgden voor 6-1, waarbij tussentijds ook nog twee strafworpen werden ge mist. Hoewel de concentratie van de Leiderdorpers even in zakte (7-4), kwam de overwin ning van de equipe van Klaas Bosman niet meer in gevaar. LEIDEN BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER De omstandigheden waren mi serabel, de inspanning was groot, maar de beloning mocht er zijn. De 16-11 zege op Fidu- cia bracht Pernix alleen aan de leiding in de eerste klasse D. Coach Cor Gravekamp rekent erop dat deze positie tenminste twee weken behouden blijft, omdat zijn ploeg in de komen de duels uitkomt tegen de hek- kesluiters. Verder vooruitblik ken doet de Rijnsburger niet, want de krachtsverschillen in 1D zijn minimaal. „Een mooie opsteker", noem de Gravekamp de zege. „In de zaal speelden we wekenlang te gen degradatie om in de slotfase nog bijna kampioen te kunnen worden. Ik heb daar overigens nooit in geloofd. De ploeg is wel stabieler geworden, maar zeker nog niet rijp voor het kam pioenschap. Op het veld kan ons het omgekeerde overko men, dus deze zege komt erg gelegen." Fiducia, twee punten armer door het verlies in de overge speelde wedstrijd tegen Snel, vocht in Leiden voor de laatste kans. De verbetenheid ging ech ter niet gepaard met een grote trefzekerheid. Was Pernix in Vleuten/De Meern volstrekt kansloos geweest, nu hadden de oranje-kragen voortdurend het initiatief. Een 4-0 voorsprong in het eerste kwartier (Karin Arnol- dus, Casper de Rooy, Erick Le LEIDEN» JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER De mannen van MSV hebben in de eerste divisie B niets meer te bewijzen. Het kampioenschap is al geruime tijd binnen en een ongeslagen seizoen is ook bui ten bereik na het Limburgse uit stapje van twee weken terug. In de eerste helft van de wedstrijd tegen AM VJ-Amsterdam was de agressie aan de kant van de Noordwijkers dan ook ver te zoeken. Het slordige spel leidde tot een achterstand van zes punten bij rust tegen de al ge degradeerde Amsterdammers. Daarna werden de Noordwij kers wakker. Na zes minuten in de tweede helft was de stand gelijk (41-41), maar MSV kon niet doordrukken. Pas in de vijf tiende minuut nam de ploeg van Frank van Mastrigt een dui delijke voorsprong (62-55) en liet die niet meer gaan. Onder aanvoering van Bart Driessen (18 punten na rust) speelde MSV de wedstrijd uit en behaal de een 83-70 overwinning. Scores MSV: B. Driessen 21, Van Velzen 21, Dogo 20. Het tweede regioteam in de eerste divisie B, Lisse, kent min der zorgeloze tijden. Aan het einde van de competitie spelen de nummers zes van de eerste divisie A en B degradatiewed strijden en de mannen uit Lisse zijn wat dat betreft nog niet vei lig. Het verlies in de thuiswed strijd tegen ASVU met 69-71 is met het oog daarop extra zuur. Deze nederlaag had Lisse na melijk geheel aan zichzelf te wijten. In de eerste helft liep het al niet zoals coach Van der Worp wel had gewild. De verde- digingsvorm waar hij voor had gekozen, man-to-man, leverde zijn ploeg veel fouten op en de Amsterdammers konden mak kelijk scoren. Dit leidde tot een 32-37 achterstand bij rust. In de tweede helft speelde Lisse echter beter. Vijf minuten voor tijd stonden ze vier punten voor (64-60) en vele malen mochten de Lissenaren aanleg gen vanaf de vrije worp lijn. Het probleem was echter dat die kansen niet benut werden. Lisse schoot in de tweede helft drie van de dertien vrije worpen raak en maakte het zichzelf daarmee moeilijker dan nodig. Met nog elf seconden te gaan en twee punten achter had Lis- se nog wel een kans, maar het schot van Paul Ruygrok miste richting en daarmee miste Lisse de winst. Eindstand: 69-71. Scores Lisse: Van de Akker 15, Ter Haak 13, Ruygrok 10. Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid heeft de vrouwenploeg van MSV haar laatste wedstrijd in de eredivisie gespeeld. Ondanks de goede re sultaten in de Elite B stoppen te veel speelsters en zijn er geen speelsters gevonden om de opengevallen plaatsen in te ne men. De wedstrijd tegen BCA werd overigens wel gewonnen met 65-55. De winst op de Apeldoornse vrouwen kwam niet gemakke lijk. Met slechts vijf vrouwen was Coach Rick Driessen naar Gelderland afgereisd, waardoor er voorzichtig moest worden gespeeld. Het beslissende gat werd al vroeg geslagen. Een 13- 1 tussensprint tussen de vijfde en de tiende minuut zorgde voor een 23-11 voorsprong. En nu was het eens niet Renate Sluys, maar Dorothy Berghahn die voor de scores zorgde in die fase. De rest van de wedstrijd werd door MSV rustig uitge speeld. Via 31-23 bij rust eindig de de wedstrijd bij 65-55 en daarmee ook het eredivisie- schap. Scores MSV: Sluys 23, Berg hahn 18. LEIDEN «JUST BLOM BASKETBALMEDEWEAKER Voor de jongens junioren van Leiderdorp is in de eredivisie te gen Shooters uit Spakenburg definitief het doek gevallen. De Leiderdorpers koesterden voor af al weinig hoop op een verras sing bij het hoog gerangschikte Shooters. Enkele spelers waren geblesseerd en de toch al slecht draaiende ploeg was hierdoor flink verzwakt. De nederlaag bleef met 69-94 nog enigszins binnen de perken maar bete kent wel degradatie naar het rayon voor Leiderdorp. De meisjes junioren van Lei derdorp hebben de tweede plaats in de eredivisie veilig ge steld. Tegen de nummer drie Prisma College uit Utrecht moest er gisteren flink voor de overwinning worden geknokt. Bij rust was de marge dan welis waar zeven punten in Leider dorps voordeel (30-23), maar de Utrechtse thuisploeg kwam goed terug tot 58-58 met nog twee minuten te gaan. Leider dorp benutte in die slotfase ver volgens koel de vrije worpen en bepaalde daarmee de eindstand op 62-58. Scores Leiderdorp: Wagema- ker 14. Van Zegveld 13, Budding 11. Het hele seizoen leunen de meisjes junioren van Grasshop pers al op de score-inbreng van drie speelsters. Sandra Doets, Janneke de Best en Marieke van der Plas. Als twee van die speel sters niet spelen dan blijken de andere meisjes vaak te onerva ren. Ook tegen Jolly Jumpers, toch geen beste ploeg, bleek dit weer. Doets en De Best vielen uit met vijf fouten en dit bleek teveel om nog te kunnen win nen. Bij 71-69 in Katwijks voor deel maakten de bezoeksters een score met bonus en de vier overgebleven seconden bleken niet voldoende om de nederlaag af te wenden. Eindstand: 71-72. Scores Grasshoppers: Doets 18, De Best 18, M. Van der Plas 17, Versteeg 10. Pernix valt aan in het duel met Fiducia. De Leidenaars wonnen. pelaar en Carla Kuipers) vorm de een solide basis, maar beslis send was de marge allerminst. Tot driemaal aan toe kwam Fi ducia terug tot op een enkele treffer. Mede debet hieraan was de riscovolle verdedigingswijze van de thuisclub. Het leidde tot me nige onderschepping, maar ook tot onnodige tegentreffers. De score kreeg zo een grillig ver loop met tussenstanden van 4-0 en 4-3 en van 10-6 en 10-9. Tien minuten voor het einde moest Fiducia het verzet opgeven. Twee onnavolgbare acties van routinier Carla Kuipers, ook op het veld weer present, waren beslissend. Een schot betekende 13-10, waarna Jeroen Wayen- foto dick hogewonint berg vanaf de stip voor 14-K mocht zorgen. Vrijuit spelent liep Pernix daarna nog tot 16-1 i uit door treffers van Casper d< Rooy en Robin Arnoldus. Nog twee weken heeft BS Leiden de kans om zich te handhaven in de promotiedivisie. De basketballers zijn na het verlies tegen Wyba zaterdag (70-83) definitief on der de rode streep beland. De twee laatste uitwedstrijden - tegen Rotterdam Zuid en Blue Herons -.brengen de be slissing. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN Leiden gaf het zaterdag weer eens helemaal zelf uit handen. De sfeer blijkt zo slecht dat zelfs Jack Ginjaar het teambelang verruilde voor een weekje ple zier in Denemarken. In de wed strijd werd hij nog niet eens zo gemist. Slechts een paar minu ten van onoplettendheid kost ten Leiden de zege. Tot de rust (37-37) ging het allemaal nog wel. De man schappen van Tiemen Winkel speelden tegen Wyba op, waar door winstkansen nog redelijk groot leken. Tussen de 26ste en de 32ste minuut ging het mis. Wyba liep van 51-50 naar 55-62 en had de wedstrijd in handen. Toen Winkel drie minuten voor tijd Erik-Paul van Weeren naar de kant haalde om hem vervol gens niet meer in te zetten gooi de de coach de handdoek in de ring. Niet dat Van Weeren iemand is die de wedstrijd kan winnen, maar hij is in ieder geval wel een scorende speler. In tegen stelling tot Jelle de Graaf, die wel mocht blijven staan, maar geen matchwinner is. Winkel reageerde kribbig op de vraag naar het hoe en waar om van zijn coach-actie. „Als ik dat ga uitleggen begrijp je het toch niet. De uitleg past niet in jouw straatje. Ik heb afspraken met hem gemaakt waar verder niemand iets van weet. Daarom ging hij eruit en niet De Graaf." Enige Leidenaar met een dik ke voldoende was Theo de Bruin. De 2.05 meter lange cen ter was lang uit de roulatie door een knieblessure, maar is op de weg terug. Zaterdag speelde De Bruin dertig minuten en kwam tot 17 punten. Zijn goede spel stak schril af tegen de rest van Leiden. Echt blij was hij er niet „Ik kan wel goed spelen, maar ik ben nog lang niet op mijn ou de niveau. Conditioneel kom ik flink tekort. Dat vertaalt zich weer in Slechte periodes." Theo de Bruin scoort voor BS Leiden in de wedstrijd tegen Wyba. Het goede spel van de center werd echter niet beloond. Opnieuw verloor Leiden. foto ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20