eDroomstart nauwelijks besteed aan Quick Boys FC Lisse weigert af te wijken van slechte gewoonte «Noordwijk wacht op eerste zonnestralen Sport Kansen Kagia slinken met de week Invaller wordt uitvaller IAANDAG 11 APRIL 1994 19 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-356463 'ozakken Boys werkt vroege achterstand grotendeels weg TIM BROUWER DE KONING FC Lisse hecht te veel aan tradi ties. Nooit kwamen de blauwge len met de volle buit terug van een bezoek aan Rozenburg. Ook afgelopen zaterdag verlieten de manschappen van Ruud Brö- ring sportpark West onder de rook van Europoort met maar één schamel puntje. Door de doelpuntloze remise heeft FC Lisse nu vier verliespunten meer dan Katwijk, de koploper van de eerste klasse A. Alleen ongebreideld optimis me kan de Lissenaren nog in de race om de felbegeerde titel houden. Nadat hij de ergste te leurstelling met een verse siga ret had weggeblazen, deed Stefan Spruijt een eerste voor zichtige poging als 'positivo'. „Wij hebben, met twee duels voorsprong op Katwijk, in elk geval minder kans op een over laden programma van twee wedstrijden per week.'' Trainer Bröring, die pas een half uur na afloop van de wedstrijd uit de kleedkamer kwam: „Vergeet niet dat Quick Boys - Katwijk nog moet worden gespeeld. AJs we er tegen die tijd wat beter voorstaan, kunnen we mis schien nog profiteren.'' Tegen beter weten in menen de Lissenaren, dat fmn seizoen nog niet voorbij is. Natuurlijk, een periodetitel ligt nog in het verschiet, maar die geldt hoog stens als troostprijs. Als FC Lisse de verdedigende stellingen van Rozenburg had kunnen slech ten, had die titel met recht op 'betaald' bekervoetbal al in de knip gezeten. Maar tegen de de gradatiekandidaat kregen de gasten de bal er niet in bij doel man Perry Hoogstad. Verzorgd voetbal leverde in de beginfase slechts enkele kansen op en op portunisme in de slotfase een veelheid aan missers. FC Lisse kreeg weliswaar de meeste mogelijkheden op het volle pond, Rozenburg de beste. De manier waarop de handige spits Danny Kuppen in de eer ste helft uit de dekking draaide van cipier Carl de Keizer, deed de kleine aanhang van de thuis club opveren. Het juichende publiek had echter buiten de waard gerekend, want de fout loos keepende Paul Veenboer verwerkte Kuppens inzet nog tot hoekschop. Ook later in de wedstrijd brak Rozenburg nog enkele malen gevaarlijk uit, maar de ploeg toonde zich niet bedreven in het benutter^ van kansen. Een nederlaag zou FC Lisse ook ernstig te kort hebben ge daan. De kampioenskandidaat was naar Rozenburg gekomen om te voetballen en legde tot de pauze fraaie patronen op de natte maar bespeelbare gras mat. Tot het uitvallen van Ro bert Vermin zat er vooral mu ziek in de linker Lisse-flank (Wi&ifer/ De Braai/ Vepnin). Na ruim een half uur gaf de linker spits Bröring te kennen dat het niet langer ging. Vermind had meer last van een kyste in de liesstreek - die morgen opera tief wordt verwijderd - dan van zijn bewaker Roderik van Ze venbergen. Beiden hielden ove rigens aan hun felle strijdwijze een gele kaart van scheidsrech ter Van der Linden over. Zonder de speelse patronen met Vermin als belangrijke schakel duurde het tot diep in de tweede helft voordat FC Lis se een nieuw offensief inzette. Invaller Hoep voorzag de Lisser voorhoede inclusief de opko mende verdedigers Polman en Spruijt regelmatig van hoge bal len, die geen van alle tot doel punt werden gepromoveerd. Zelfs de 'extra time' van vijf mi nuten was te kort om Hoogstad hevig te verontrusten. De gezichten van de Lissena ren spraken na afloop boekde len. Bijna honderd minuten voetballen zonder te scoren ge ven reden tot frustratie, zeker met de ruime zege van vorige week op Huizen (6-0) nog vers in het geheugen. Bröring had al le begrip voor de onvrede in zijn ploeg. „Dat krijg je bij dit soort wedstrijden, dan gaan spelers op elkaar lopen mopperen.'' En vervolgens mopperde de Noordwijkse oefenmeester over alles wat er zaterdag niet deug de. Maar ook Bröring kon daar mee niet scoren. FC Usse Toeschouwers: 800; Gele kaart: Van Zevenbergen. Van Bilsen (beiden Rozenburg); Spruijt, Vermin (beiden FC Lisse) FC Uwe: Veenboer. De keizer. Pol man. Spruijt. Waier. Ras (Vermeulen). ARC sleept punt weg bij staartploeg ARC heeft de uitwedstrijd te gen degradatiekandidaat Vo- lendam niet meer overge houden dan een bloedeloos gelijkspel: 0-0. En daarmee blijft de ploeg van trainer Wim van Zwam met 20 pun ten een 'grauwe' middenmo ter in de eerste klasse A. In het palingdorp was het zater dag vlees noch vis wat beide ploegen op de overigens zware mat legden. Hoewel ARC nooit het niveau haalde van vorige week tegen het sterke Excelsior Maasluis (2- 2), bleven de ambitieuze Alp- henaren wel op de been. Het was niet verwonderlijk dat Volendam, gelet op de la ge positie in de hoogste klas se, het spel wilde maken. De ploeg van Bei» Steur creëerde over het geheel de beste kan sen. Tien minuten voor rust leek de strijd een voor ARC nadelige wending te krijgen, toen een onschuldige hands bal van Rody van der Vlist door de warrige leidende Bakker werd bestraft met een strafschop. Maar de dit sei zoen voortreffelijk acterende doelman Remco Tuinenburg pareerde de 'pingel' be kwaam. Ook de thuisclub moest lijdzaam toezien, toen een goede actie van spits Ruud Bos in het zijnet be landde. Na de rust van hetzelfde laken een pak. De veelvuldig aandringende gastheer kreeg weinig vat op de solide ver dediging van de bezoekers. Niettemin bleek ook in deze weinig enereverende tweede helft Vrouwe Fortuna ARC gunstig gezind. Een hard Vo- lendams schot spatte op de paal uiteen. Zodoende konden beide ploegen een puntje aan het totaal toevoegen. ARC was daar nog het meest content mee. René Lammers had geen reden tot lachen, kon weer een gele kaart toevoe gen aan zijn lange prenten- iijst, waardoor hij vermoede lijk volgende week thuis in de kraker met Noordwijk rflet van de partij is. Volrndnm - ARC 0-0 Scheidsrech- Bakkcr. Toeschouwers: 350: Gc Ie ka. s (ARC) ARC Tuirrcnburg; Van der Weiden, lammer., Unugi-iidourii. It|i..-m heuvel. Van Mechelen. Van Arn hem (Van der Meer). Van der Vlisi (Leunissen); Bos. Key. Boer Met nog vier wedstrijden voor de boeg staat Kagia voor een schier onmogelijke taak. Na de 3-1 nederlaag van de afgelopen zaterdag tegen Sport- lust en de 3-2 zege van WDS op Floreant is de nood tot aan de lippen gestegen van de Lisser- broekse degradatiekandidaat in de vierde klasse B. Ron kattenberg 1-3. Scheidsrechter: Vink; Toeschouwers: 200 De druk op Kagia is bij elke wedstrijd groot. „Dat voetbalt niet lekker", zegt trainer Jan van Bemmelen. Zeker als, ondanks het betere spel van Kagia, het eerste doelpunt maar niet wil komen. Bij Lisserbroekse kan sen schoot eerst Peter Tamerus te zacht in en daarna timede Ri chard Trompert net verkeerd bij een een kopkans. Dat bezorgde Kagia lood in de schoenen. Sportlust daarentegen voetbalt, met een periodetitel in de broekzak, een stuk gemakkelij ker. „Toch zullen we er alles aan doen om in de vierde klasse te blijven", zegt Van Bemmelen strijdlustig. „We hebben daar potentie genoeg voor." Quick- Boysspits Martin Steenvoorden staat op het punt om een droomkans te missen tegenover doelman Walter Londema van Kozakken Boys. foto henk bouwman „Namen zeggen me niets. Hij mag blij zijn als hij op dit ni veau een zesje scoort") slecht verzorgd was. Londema hield Jaap van Duyn en Hans van der Plas van een doelpunt af. Steen voorden was hem daarna een maal te vlug af, maar de spits schoot vanuit een moeilijke hoek in het zijnet, terwijl Har- teveld voor het lege doel stond. Even later was het toch raak. Harteveld vond de vrijstaande Otte, die beheerst afwerkte: 3-1. Twintig seconden na rust bracht Jaco Verbaan de aanslui ting alweer tot stand, toen hij van de Katwijkers een vrije loop kreeg aangeboden. Na de 3-2 golfde in een rommelige tweede helft het spel over en weer, met veel blessurebehandelingen en een paar doelkansen aan beide zijden. Steenvoorden liet twee mogelijkheden liggen en na mens Kozakken Boys deden Marcel Koman en Freek Vortho: ren - in de slotminuut - hetzelf de. Van der Zee 'en de zijnen konden dus opgelucht ademha len, al zal de trainer zijn zorgen hebben over zijn nieuwe werk gever. Kozakken Boys is immers beslist nog niet veilig. Quick Boys - Kozakken Boys 3-2 (3-1) 1. Hoor van Duvn 1-0. 4 Hoor van Duyn 2-0. 14. Van Oord 2-1. 42. Olte 3- 1, 46. Verbaan 3-2. Scheidsrechter De long; Toeschouwers: 2200; Gele kaart: Spaan en Van der Linden (Kozakken Boys) Quick Boys: Ruwaard: Pluimgraaff. Heeringa, Van Dijk. Van der Plas; laap van Duvn. Otte. Floor van Duyn; Har teveld. Steenvoorden. Rovers (Van der Hoeven. Haasnoot) üng de yljTWUK NICK GeeifDEWERKER omnjet zijn sterke benen die de weelde kunnen dragen. in e«uick Boys weet erover mee te praten. De Katwijkse ind puiPe ^ende zaterdag in de ontmoeting met Kozakken aldelPYs dankzij twee treffers van Floor van Duyn een dat efoomstart, maar raakte daarna door een flinke portie 1 gel%nakzucht toch in de problemen. Uiteindelijk kwam J^pt team van Hans van der Zee met de schrik vrij: 3-2. koesteren:Als we de laatste zes wedstrijden winnen, komen we nog dicht bij de titel. Misschien devdfOr de zege naderden de zijn we dan zelfs wel kam- van jauwwitten koploper Katwijk pioen." >asselE °P één punt. De lijstaan- Over de vorm die nodig is om ?terarfercler speelde echter twee uit de resterende duels, waaron- 'ek wedstrijden minder. Vijf verlies- der de directe confrontatie met s haunten verschil dus. Da's veel. Katwijk, de maximale buit bin- ist h#n der Zee blijft echter hoop nen te halen, beschikte Quick -i kwa" argr' aco van der Hoeven beleefde zaterdag weinig plezier aan de e hejmtmoeting tussen Quick Boys en Kozakken Boys. De door 1 ba ier/coach Hans van der Zee opnieuw op de wisselbank gepos- 1 Salqeercje middenvelder mocht een kwartier voor tijd de moegestre den Hans Rovers vervangen, maar vier minuten later haakte hij af. Na een luchtduel met Eric Gouda verliet Van der Hoe- n do^j v 1- yen wankelend als een aangeslagen bokser het veld. „Hij kreeg :ond£en elleboog net onder zijn oog. Daardoor was hij een tijdje IdunHjzzy", verklaarde fysiotherapeut Peter van den Beid. De Quick - ke£0ys-speier hield aan de botsing een gekneusd jukbeen en een se Jafjjnke zwelling over. rgaan Boys zaterdag opening ijzersterk. In de veer tigste seconde scoorde Floor van Duyn al. Hij knalde raak op aangeven van Martin Steen voorden. Aan de treffer zat een buitenspellucht. Ook arbiter De Jong had na afloop zijn vraagte kens. „Het was voor mij een grensgeval, maar omdat er niet werd gevlagd liet ik doorspe len." Kozakken Boys-coach Jan Everse was daar niet blij mee: „Het was geheid off-side." Het was niet de laatste keer dat grensrechter Wijnholds een situatie anders beoordeelde dan verwacht mocht worden. Lastig voor leidsman De Jong, die hal verwege de eerste helft zelfs een aanval van de thuisclub wegens buitenspel affloot, terwijl de vlag van de 'grens' omlaag bleef. De stand was toen reeds 2-1. Drie minuten na zijn eerste goal had Van Duyn zijn ploeg, spelend zonder de geschorste Martin Rog en de gekwetsten Gert Aandewiel en Fred Kan bier, al op 2-0 gezet. De in de basis debuterende Hans Rovers, weggestuurd door Edwin Otte, vond bij de tweede paal het hoofd van Marcel Harteveld. Diens kopbal kon door doelman Walter Londema nog worden gekeerd, maar de rebound was voor de trefzekere Van Duyn. De flitsende start van de Kat wijkers deed het ergste vrezen voor Kozakken Boys. Everse kende evenwel geen paniek: „Je kunt beter na vier minuten met 2-0 achterstaan dan na 89 mi nuten. We hadden nu nog 86 minuten om er iets aan te doen. De achterstand veranderde ook niets aan onze bedoelingen. We waren gekomen om aan te val len." Dat deden de pupillen van 'rekenmeester' Everse dan ook, zij het zonder veel overleg. De Katwijkse verdediging bood de Werkendammers de helpende hand. Na een kwartiertje kreeg Jaco van Oord alle ruimte om vanaf twintig meter uit te halen: 2-1. Van der Zee: „Na die snelle voorsprong werd bij ons allengs de concentratie minder." De bezoekers hadden dat ook in de gaten en deden er alles aan om de gelijkmaker op het scorebord te brengen. Oud-Ex-- celsior-speler Patrick Dumee kreeg het na een half uurtje bij na voor elkaar. Hij kopte maar net voorlangs. Quick Boys kreeg daarna weer de beste kansen. Vooral omdat de organisatie in de Werkendamse defensie, on danks de aanwezigheid van ex- RKC-speler Eric Gouda (Everse: vm$aaie 0-0 in wedstrijd tegen Excelsior Maassluis is tej Dorai11 ^e'^er van eerste klasse naa/oe'1 w Noordwijk zich hele- et inaa' n'et 'eHcer. Het is er koud, fochtig en donker. In deze kterlrauwe or|der'aa8 van het zater~ lij/nagvoetbal is het spelniveau na venant. Lichtvoetigheid" wordt amechtig gedraaf, een schaar- ejn_bewcging wordt een ordinaire Sliding en flair wordt nervositeit. Het is allemaal niets voor Noordwijk. Voorlopig rest de spelers niet ;iderJ'ee' anders. Het wil maar niet n i-3fcomeren op Duinwetering en en 2-jJe vraag is of de zon zich dit Seizoen nog wel laat zien in de iWS,mondaine badplaats. Terwijl de i debleke bekkies in de kustplaats ko-^vel wat kunnen gebruiken, hui- De resultaten zijn pover en iten'ijfsbehoud in klasse IA is voor- /an-'opig de enige doelstelling. In foe-dat beleid past een saaie 0-0 in Jingde thuiswedstrijd tegen Excel- DeBior Maassluis uitstekend. drieNoordwijk leeft nog. In de goe- gelsde tijd was een doelpuntloze nel-vertoning in eigen huis een ne- uis-derlaag. Nu geldt het als een halve overwinning, taal. Afgelopen zaterdag was be- Noordwijk niet in staat om aan zen, (e tonen dat de ploeg te goed is Iers, voor degradatievoetbal. Hoewel im-het team van John Eelman - die twee weken geleden het roer overnam van Henny Schipper - de beste kansen had, was het geheel niet om over naar huis te schrijven. Geert-Jan Bakker is eigenlijk symbolisch voor de huidige si tuatie van Noordwijk. De blon de spits is van oudsher een spe ler met een perfecte balaanna me en dito pass of kaats. Altijd aanspeelbaar in de punt en al tijd goed voor een goaltje. Maar de 31-jarige routinier, die al eens afscheid nam en nu weer in de basis staat, was zaterdag hijna averal behalve in het cen trum van de aanval. Hij liep te rennen als een werkpaard en was veel te vaak in zijn eigen verdediging om daar de bal op te ruimen op een manier, waar van hij zelf zal hebben gegruwd. Bakker - zaterdag niet te be trappen op één serieuze doel poging - verdiende een pluim voor zijn inzet, maar zijn optre den als 'stofzuiger' gaf wel aan hoe het gesteld is met dit Noordwijk. Zethof Kees Zethof is weer terug als li bero en is tijdens zijn afwezig heid (het botste met Schipper) even wat zwaarder en minder wendbaar geworden. Daarom gaat hij ver achter de verdedi ging lopen en probeert hij di recte duels (over de grond al thans) zo veel mogelijk te voor komen. Boerenslimheid, maar het heeft wel consequenties voor de speelwijze van de hele ploeg. Voorheen was 'Jeromme- ke' mans genoeg om een tegen stander - soms zelfs twee - op te knappen, zodat Noordwijk met een speler extra de aanval in kon. Nu is de situatie dus omgekeerd. Zethof ver terug en Bakker ver terug. Ach, gezien de speelwijze en in aanmerking genomen dat de vorm ver weg is en het degrada tiegevaar dichtbij, speelde Noordwijk niet eens zo beroerd. De inzet was voorbeeldig en er waren kansen op een doelpunt. Eelman: „We hebben de moge lijkheid gehad om het duel vroegtijdig te beslissen." Dat kon Excelsior moeilijk zeggen. Bij de ploeg werd top scorer Marinus Dijkhuizen goed verdedigd door linksback Erik van Houten en Rob van der Meer was op de andere flank slechts één keer gevaarlijk met een kopbal, die Noordwijk-kee- per Arjan van Heusden schitte rend onder de lat vandaan tikte. Scheurwater De thuisclub (zonder Patrick Scheurwater, die zich doorde weeks aan de enkel blesseerde tijdens een oefenduel van het Nederlands amateurteam en op krukken de wedstrijd bekeek) had veel betere kansen. In de eerste helft werd een inzet van Jos Smits nog net uit de doel- mond gehaald. Na de pauze kopte Kees Smit goed in, maar opnieuw zat er op de doellijn nog een Maassluizer voetje te genaan. Smits kreeg in de aller laatste minuut nog een mooie schietkans, hij volleerde de bal enkele centimeters over het doel. In de slotfase werden Johan Hulsebosch en Martin van Kins nog ingebracht. Voor Van Kins betekende het ook al een ren tree na wat onenigheid met Schipper. Maar ondanks alle bekende gezichten van vroegere tijden, heeft Noordwijk nog niet de glans van toen terug. Het is hopen op beter weer. Noordwijk - Excelsior Maassluis 0-0 Scheidsrechten Van der Beek; Toe schouwers: 1100; Gele kaart: De Waard (Excelsior). Smit (Noordwijk) Noordwijlc Van Heusden; De Ridder, Zethof. Verdonkschot, Van Houten; Smit. Van Staveren. Smits; Bloem (Hulsebosch). Bakker (Van Kins). Aboi- koni Hoewel Kees Zethof (in wit shirt) wat zwaarder is geworden, kan Noordwijk de robuuste verdediger goed gebruiken, foto henk bouw man rechts: Rocky Pitti, Martin v

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19