Sport VVV is nog iets slechter dan PSV Plijnaar wil zich dit jaar bewijzen Krajicek is terug Róminger oppermachtig in Ronde van Baskenland !0 ZATERDAG 9 APRIL 1994 Eijs Irene Eijs kijkt ver- Z Z. der dan de Skiff- head van komend week einde. rob onderwater, c Rijsbergen Wim Rijsbergen, ali- Z J as 'de witte neger', vindt de voetballerij een 'enge en bizarre wereld'. Rugby-interland bij DIOK leiden Het Nederlands rugbyteam speelt zondag 17 april in Lei den een oefenwedstrijd tegen Engeland onder 21. De interland begint om 14.30 uur op het terrein van DIOK aan de Smaragd laan. Oranje is zich aan het voorbereiden voor de laatste kwalifi catiewedstrijd voor de WK in Zuid-Afrika in 1995. Op 21 mei moet het team de nationale selectie van Italië verslaan om mee te kunnen doen aan de strijd om de Rugby World Cup 1995. En geland is een sterke tegenstander: twee jaar geleden verloor Ne derland met 46-4 van deze ploeg. Molloy blijft bij De Algemene leiden Ed Molloy blijft ook in het volgende seizoen trainer- coach van de Leidse korfbalclub De Algemene. In het zaalsei zoen eindigde De Algemene op een derde plaats en met nog ze ven wedstrijden te gaan hoeft de ploeg tijdens het veldseizoen nog slechts zes punten te halen voor promotie naar de eerste klasse. RVV en Blok '77 stemmen over fusie leiden De fusiebesprekingen tussen de volleybalverenigingen RW (Rijnsburgse Volley Vereniging) en Blok '77 naderen hun afronding. Op maandag 9 mei moet blijken of de leden van de Rijnsburgse en Katwijkse clubs - gelijktijdig, maar onafhankelijk van elkaar - instemmen met het ftisievoorstel. Als beide leden vergaderingen akkoord gaan, wordt de nieuwe vereniging per 1 juli 1994 als Rijnwijker Volleybal Vereniging (RW) opgericht. Wim Jonk bevrijdt Inter milaan Inter blijft de schande bespaard van een afdaling naar de Serie B. Gisteren boekte de diepgezakte topclub een rustge vende 4-1-zege tegen het al veroordeelde Lecce. De eerste na een reeks van zes nederlagen. Daarmee is Inter bevrijd van alle degradatiezorgen. Wim Jonk nam de eerste twee treffers voor zijn rekening, daarna vond Dennis Bergkamp ook weer eens de weg naar het doel. In de slotfase bepaalden Berti en Baldieri (Lecce) de eindstand op 4-1. Inter kan zich nu richten op de re turn in de halve finale van de UEFA-Cup tegen Cagliari. De Sar den wonnen de eerste wedstrijd met 3-2. Pu verbetert wereldrecord peking De Chinees Pu Lingtang heeft bij nationale wedstrijden in Peking het wereldrecord 20 kilometer snelwandelen verbe terd. De 23-jarige atleet bracht het op 1 uur 18 minuten en 3 se conden. Het oude wereldrecord stond met 1.18.13 op naam van de Tsjech Pavol Blazek op 16 september 1990 in Hildesheim (Duitsland). 'Havelange begunstigd door mafia' Rio de janeiro» Joao Havelange is opnieuw in opspraak geraakt. De president van de wereldvoetbalfederatie (FIFA) zou zijn be gunstigd door de Braziliaanse mafia. De officier van justitie in Rio de Janeiro heeft een onderzoek gelast. Havelange, die in juni lijkt te worden herkozen als eerste man van de FIFA, was in 1990 één van de eregasten bij het befaamde carneval van Rio. De loge van waaruit hij het sambadefilé volg de, was gefinancierd uit inkomsten van de clandestiene loterij in Rio. Kosten circa 35.000 gulden. Eindhovenaren winnen met 0-3 in Venlo Hij is de nieuwe aanwinst van Unicum en volgens insiders niet de eerste de beste. Wibo Plijn- aar gaat Europa in, en als het even kan de hele wereld. De twintigjarige tennisser uit Ach terveld heeft een duidelijk doel voor ogen. „De Nederlandse ranglijst zegt me niks. Ik wil ATP-punten halen deze zomer in de Satellite-toernooien en professioneel tennisser wor den." Het lijkt grootspraak voor een speler van twintig die zijn com petitiepartijen in de eerste klas se gaat afwerken. Het is immers het op twee na hoogste niveau in Nederland. Bovendien reikte hij in het Noorlander Paas A- toernopi slechts tot de kwartfi nale waarin hij met 6-4 6-4 ver loor van de winnaar van vorig jaar Lennert Kaptein. Maar twee dingen sterken hem. Ten eerste: hij is pas een jaar bezig met het grote werk. Ten tweede: de in Nederland vermaarde Henk van Hulst, die onder anderen Jacco Eltingh naar de top honderd van de wereld heeft gebracht, ziet het zitten in Plijnaar. Vol gens Van Hulst heeft hij het in zich. Verstand „En als hij het zegt, dan bete kent dat toch wat", bekent de nummer 49 van Nederland. „Ze zeggen dat-ie er wel verstand heeft. En volgens mij heeft hij dat nog tegen weinig spelers ge zegd. Ik kan het deze zomer dus wel proberen." Dat hij deze zomer voor Uni cum competitie speelt is eigen lijk een tussenstop. Zijn vorige club, Alta uit Amersfoort, kon hem niet meer betalen, zodat hij op zoek moest. Via een trai ner op Alta, die op de hoogte was van het feit dat er mannen gewenst waren bij Unicum, be landde Plijnaar bij de club aan de Haarlemmertrekvaart. Daar krijgt hij genoeg betaald om zijn trainingen te bekostigen en de ze zomer te reizen om ATP- punten bij elkaar te sprokkelen. De circuits in België, Portugal, Hongarije en Roemenië doet hij „Want daar gaat het toch om. Ik sta nu net bij de eerste vijftig, maar degene die hier als eerste staat geplaatst (Rogier Wassen, Frans Körver zei het met machteloze stem. ,,In de rust liep ik naar de kleedkamer en ik dacht: als we tegen dit PSV gelijk spelen, krijgen we te weinig." Dus speelde VW gisteravond na rust vrolijk verder op de aanval. PSV counterde en won. Gluiperig. Onverdiend. Met 0-3 maar liefst. venlo henri van der steen gpd-verslagger Dus begreep Körver de wereld weer eens niet. Weer verloren. In geen maanden heeft VW nog gewonnen en gevreesd moet worden voor Körver dat het nog een tijd kan duren voordat het weer zo ver is. Want slechtere ploegen dan PSV krijgen de Limburgers niet veel meer te bestrijden dit seizoen. Vooraf was er overigens geen buitenstaander die een cent gaf voor de kansen van VW. Körver bracht spelers als Nico van der Meer, Eric Teeuwen en Micky Oestreich binnen de lijnen, vol strekt onbekenden in de voet ballerij. VW was gehandicapt, PSV ook (geen Popescu, Wou ters, Kieft, Lamptey), maar een blik op opstelling en bankbezet- ting leek genoeg om de uitslag te voorspellen; de bank van PSV was alleen al 30 keer zo duur als de hele selectie van WV bij el kaar. Dat was echter niet meteen te zien. Het was eigenlijk ander half uur lang niet te zien. VW speelde even beroerd als PSV, n elk geval nog het beste van te maken. PSV leunde achteruit en speelde op de uitval, ook na rust, toen De Mos toch nieuwe instructies had verstrekt. De Mos: „VW was de betere ploeg in de eerste helft, bij ons wonnen alleen Van der Gaag, Heintze en Van Tiggelen duels. Ik heb in de rust gezegd dat we ons het spel van WV niet moes ten laten opdringen en meer duels moesten gaan winnen." Koeman De coach wees Erwin Koeman aan als een der schuldigen aan een bedroevend slechte eerste helft; de aanvoerder moest linkshalf gaan spelen, Van Mol werd opdracht gegeven VWs beste man, Pieter van Leenders, te volgen. Binnen een kwartier was de wedstrijd vervolgens ge wonnen voor PSV: op de coun ter weliswaar maar ook omdat PSV ineens wel duels ging win- Zo ontstond de eerste goal, na 56 minuten. Drie keer won een PSV'er een duel van een tegen stander, de laatste was Kieft- vervanger Gregory Playfair die Saeed Janfada klopte. En ook Roox: 0-1. Twee minuten later ging Janfada opnieuw voor gaas, toen Peter Hoekstra ster ker, slimmer en brutaler was: 0- 2. Met nog een half uurtje op de klok, was het zaak voor VW snel te scoren om althans nog iets te redden van de twee pun ten die Frans Körver even eer der in gedachten al had bijge schreven. Dat had gekund, maar de in de basis debuteren de Micky Oestreich schreef inte gendeel de blooper van het jaar op zijn naam. Oestrich reageerde na 61 mi nuten spel alert, toen Van der Gaag de fout maakte van te gro te afstand op Van Breukelen te willen terugkoppen. De keeper was later bij de bal dan Oestreich, die aan een tikje vol doende had om vogelvrij voor een leeg doel te komen. Met het binnenkantje wilde de jonge spits het simpel houden, maar het werd een afgang nog groter dan toen Wim Kieft eerder dit seizoen tegen San Marino faal de; door het tikje van Oestreich vloog de bal twee meter over het enorme doel heen. Tien mi nuten voor tijd maakte Numan 0-3. WV: Roox; Janfada (72. Driessen), Hanssen, Van der Meer en Teeuwen; Smits, Van Leenders (80. Vincent) en Derix; Hasselbaink, Oestreich en Laros. PSV; Van Breukelen; Van Tigjjelen, Koeman, Van der Gaag en Heintze; Van Aerle. Linskens, Numan en Van Mol; Hoekstra en Playfair (86. Thomin- red.) heeft in de Nederlandse toernooien een kwart van de punten gehaald die ik heb. Hij heeft alleen zeven ATP-punten en dat levert een hoop bonus- punten op, waardoor hij weer hoger staat dan ik. Alleen, het behalen van die punten is moeilijk. Je kan in die satellites, waarin je ook nog flink wat kwalificatie moet spelen, pas punten halen als je in het hoofdtoernooi een rondje hebt gewonnen. Bij wijze van spre ken kun je in vier weken tijd twaalf keer winnen, maar nog geen stap verder komen." Klassiek Het is het klassieke verhaal van elke speler die de wereldtop wil bereiken. Het is ploeteren met weinig poen op zak. Als je ver liest krijg je geen stuiver, als je wint dan kan je net de huur en het eten betalen. Maar Plijnaar is ertoe bereid. Hij is dan ook niet iemand die zich snel druk maakt en weet dat, als het mis mocht gaan, er geen man over boord is. Zoals hij ook koel rea geerde op zijn prestatie van gis teren die niet bepaald hoop bood voor de toekomst. Bij de eerste man van Unicum liep het niet. Vooral zijn service en zijn volley lieten hem in de steek. Juist op de cruciale momenten, waardoor hij nimmer uitzicht had op een goed resultaat tegen de als tweede geplaatste Kap- „Vandaag liep het voor geen meter, maar dat is altijd bij mij in het begin van het gravelsei- zoen. En ik kan me wel druk gaan maken, maar dat heeft geen zin. Ik weet gewoon dat de ballen die ik nu miste over een paar weken simpel raak gaan. Sterker nog, vergeleken bij vori ge seizoenen gaat het nu best aardig. Ik heb dan ook veel ver trouwen in de competitie. Al leen in de eerste week heb ik het moeilijk. Dan speel ik tegen John van Lottum. Maar de rest moet ik makkelijk kunnen win nen. Zeker de derde zondag als ik tegen mijn oude club Alta speel. Ik verheug me er nu al op. In Amersfoort weten ze dat ik kom dus de tribunes zitten vol. Ik ben erop gebrand om die jongen zo dik mogelijk te ver slaan. Voor mezelf, voor Uni- i daar." Barcelona Vijf maanden gedwongen pauze hebben Richard Krajicek geen kwaad gedaan. Met een sterk lichaam en fitte geest meldde de Hagenaar zich weer op de tennisbaan. In Barcelona bereikte hij gisteren de halve finale. Door winst op Sergi Bruguera, 7-5,6-3, de man die vorig jaar in Parijs het belangrijkste graveltoernooi ter wereld won. Krajicek gaf tijdens het Renault Open, gedoteerd met 1,6 miljoen gulden, nog geen set uit handen. foto epa Ijshockeyers gaan onderuit scorebord - PSV 0-3 (0-0). 57 Playfair 0 1. 59. ian 0-3. Scheids- kopenhagen Ende. Toeschoi Het Nederlands ijshockeyteam heeft gisteren ook de tweede wedstrijd in het wereldkam pioenschap voor B-landen ver loren. In Kopenhagen bleef de schade tegen Polen beperkt tot 4-6 (0-2 2-1 2-3). Bondscoach Larry van Wieren had geen goede herinneringen aan de laatste wedstrijden tegen Polen. Nederlagen van twee keer 7-1 en 4-1 gaven een goed beeld van de sterkte van de Oosteuropeanen. Tijdens het B- wk in Kopenhagen heeft Polen de beschikking over vier spelers, die in de Duitse competitie ac tief zijn. Het land geldt dan ook als favoriet voor de wereldtitel, met Letland en Zwitserland. Heus tekent bij rotterdam anp Ruud Heus heeft gisteren over eenstemming bereikt over ver lenging van zijn contract bij Feyenoord. De verdediger te kende voor twee jaar bij. Rob Witschge koos voor een nog langer verblijf bij de landskam pioen. De international kwam een nieuwe verbintenis c die loopt tot het einde 1 seizoen '96/'97. Japan en Korea willen samen WK KUALA LUMPUR «SIP De Aziatische voetballanden Ja pan en Zuid-Korea willen sa men de strijd om de wereldtitel in 2002 organiseren. Dat heeft de secretaris van de Aziatische voetbalbond Peter Velappan ge zegd. Velappan bezocht afgelo pen week in Zürich de vergade ring van de wereldbond FIFA. Terug in het Aziatische hoofd kantoor in Kuala Lumpur zei hij dat FIFA-voorzitter Havelange wel wat ziet in het plan van de twee grootmachten in Azië het toernooi samen te houden. Dat zou een primeur zijn in de ge schiedenis van het voetbal. De FIFA besluit in 1996 waar het WK van 2002 plaatsvindt. buitenl. voetbal België: Anderlecht-Standard Luik 0-0 Italië: Internazionale -Lecce 4-1 Portugal: Estrela Amadora - FC Porto 0-0. basketbal Holm (Zwe/11) - Lendl (VSt/4) 5-7 6-1 6- 2. Becker (Dui/3) Gilbert (VSt/6) 6-3 6-0 Tokyo. Vrouwen. 300.000 gulden Halve finales: Frazier (VSt/4) Appelmans (Bel/2) 7-5 6-2. Unicum. Noorlander Paas A-toernooi MEA, kwartfinale: Wassen Jans w o Otter man-Merry 1-6 6-1 6-3, Beekman-Beks 6- 1 4-6 6-3. Kaptein-Pl.jnaar 6-4 6-4 VEA, tweede ronde: Jaspers-Van Wi|k 6-3 0-6 6 3, kwartfinale: Jaspers Thiissen 6-3 6-0, Sentis-Tannenbaum 7-5 7-5. B.lleman Reimering6-2 7-5. Haslinghuis-Oosting 6- 0 6-2 MDA: Lenten/Kaptein-Visser'Pliin aar 4-6 6-4 6 3. Gerth/Plukker-Van Steen wi|k/Taphoorn 6-2 6-4, Koch/Appel Tho- mas/Reui|l 6-4 6-3, Burgersdijk/Baan Van Trigt/Bu Iters 7-6 /-6. VDA: Thijssen/Reimering-Boers/Leenders 6-0 6- 6-1 1-6 6-4, Haslinghuis e f i- B u is/Zonderop 6-3 6-2 >-75 (45-37). Eind- wielrennen boksen Tampere. GeeBee-toernooi -63,5 kg. kwartfinale: Amine (Ned) w punten (12-5) van Robleh (Zwe). -75 kg, kwartfinale: Lilja (Fin) wint o| ten (12-11) van Marce(Ned). dammen Twaalfde ronde Kos - Van Aalten 1-1, Ar Leeuwen - Clerc 11, ,MX man - Hans Jansen 1-1, Scholma - Krajen- brink 0-2. Stand: 1. Clerc en Hans Jansen 15. 3. Van Aalten en Meijer 14, 5 Gerard Kt - Cock van Leeu- Vera de Bidasoa - Azpeiti 1 Sagasti (Spa) 121 km in 3.20.59. 2 El- ,8. Hamburger (Den), 9. Rebellin (Ita), 10. Van de Laer (Bel), 35 Rominger (Zwi), 53. Ekimov (Rus) 3.45, 93. Furlan (Ita) 13.43. Tweede gedeelte, Azpeitia - Azpeitia, individuele tijdrit: 1 Rominger 8,3 km in 13 29. 2 Berz.n (Rus) 0.22. 3 Casagrande (Ita) 0 48. 4 Chiappucci 0.50. 5. Elli 0.51. 6 Bobnk (Rus) 1 18,7 Escartin (Spa) 1 20. 8 Gel- (Ita) 1.23. 9 Rebellin 1 36. 10 Ekimov 2.07, 6. Gelfi 2.13, 7. Escartin 2.28. 9. Bölts (Dui), 10. Bobril Wasmuel. Grand Pri* Ceram Jansen. Krajenbrmk, Cock van Le< Van der Zee 13. 9 Arjan van Leeuw» 10. Scholma 11. 11. Thijssen en V i 12. golf (Bel) 2 10, 7 Bettin Driedaagse van de Vendee, vrouwen Tweede etappe, l'Herbergement Le Lang- on 1 Samokhanova (Rus) 100 km in 2 30.59. 2 Koliaseva (Rus), 3 llavska Augusta (Georgia). US Master Floyd (VSt). Ballesteros (Spa), Lehman (VSt), Singh (Fij), Watson (VSt). Norman (Aus) 70, 10. Baker-Finch (Aus), Pavin (VSt), Cochrah (VSt). Player (ZAf), Faxon (VSt). Beck (VSt). Mesh.a. (Jap) 71 ijshockey tennis Barcelona. Mannen. 1.6 miljoen gulden. 34 Livingston 2-2, 32 Cholewa 3 2, 42 Takazc 4 2, 48. Em Kraiicek (Ned/7) Bruguera 5-3, 57. Versteeg 5-4, 59. Cholewa 6- Scheidsrechter Lundquist (Zwi 4-6 6-4 6-3, Carlos Costa (Spa/6) Carbo- lelia Island (VSt). 800.000 0-6) >an Zwitserland 3-10 (1-1 2 3 Derde ronde: Sabatim (Arg/4) Coetzer (ZAf) 4-6 6-0 6-1, Martinez (Spa/2) Mes|- (Geo/13) 6 2 6-3, Sanchez (Spa/1) Courtois (Bel) 6-0 6-2, Davenport (VSt/6) 2-0 (4-16), 8. China 2-0 1 42). Kwartfinales Davenport Martinez 4-6 6-4 sportprusvragen Lucky 10 van vrijdag 8 april 2 3-10 12 19 25-31 azpeitia anp De Ronde van Baskenland is voor de derde keer op rij gewonnen door de oppermachti ge Zwitser Tony Rominger. Geen enkele Nederlandse wielrenner heeft de ronde we ten te volbrengen. Als laatste zette Erik Dek ker, ritwinnaar en leider van de eerste dag, de fiets op het dak van de volgauto en liet zich verder rijden. Dekker gaf er gisteren in de stromende regen na 75 kilometer de brui aan, in gezel schap van de Mexicaan Raul Alcala. Eerder waren de Spanjaarden Cubino en Mikel Zarrabeitia al afgestapt. Ook de Italiaan Da- vide Cassani, die de vierde etappe won, zag een nieuwe huldiging niet zitten. Zijn voorbeeld werd gevolgd door een heel pak renners, dat niet meer aan de start verscheen voor de afsluitende tijdrit over ruim acht kilometer in Azpeitia. Daar werd Agustin Sagasti geëerd voor zijn zege in het eerste gedeelte van de laatste etappe. De Spanjaard demarreerde na 51 van de 121 te rijden kilometers. Zijn maximale voor sprong was zeven minuten. Op de streep had hij 70 seconden over op de Italiaan Al berto Lelli en de Fransman I^urent Pillon. Diens landgenoot Laurent Jalabert won even later de sprint van het peloton. Bestuur NeVoBo wil vertrek Derks woerden anpvan de sectie top, wegens collegiaal gedrag. Oorzaak Het bestuur van de volleybal- de breuk is een vertrouwe bond (NeVoBo) heeft vrijdag crisis tussen het hoofdbestuur het vertrek geëist van Frans en directeur van de NeVobo Derks, v nd voorzitter enerzijds en Derks anderzijds.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21