f 'Patatgeneratie, daar geloof ik niet in' Zware dobber voor Jeroen Boogmans Sport Rousseau hoopt op koele marathon 'Ik ben bang dat Ridderveld blijft voorthobbelen' WOENSDAG 6 APRIL 1994 Harmeling, één van de vele renners uit het diepe dal DUIVENTIL Rob Harmeling maakt deel uit van de 'verloren genera tie'. Het zijn de renners die op het wereldkampioenschap voor amateurs in 1986 een gouden groep vormden. Sa men met John Talen, Gerrit de Vries en Tom Cordes be zorgde hij Nederland de mondiale titel op de 100 km ploegentijdrit. Talen werd in de individuele race op de koop toe tweede, Arjan Jagt won er brons. En Michel Za- noli zat er toen al aan te komen. Hun werd een glorieuze toekomst voorspeld. fred segaar gpd-verslaggever Rooks, Theunissè, Breukink en Van der Poel zouden waardige opvolgers krijgen. Op het mo ment dat ze als volwassen ren ner hun belofte behoren in te lossen - allen lopen ze nu tegen de dertig - zijn ze, in het beste geval, uitgegroeid tot knecht. Alleen Harmeling mag na zijn verrassende vertoning paaszon dag in de Ronde van Vlaande ren vandaag in het tussen doortje Gent-Wevelgem hopen op een vrije rol. Het talentvolle team van toen blijkt nu een loze lichting te zijn: te licht om het fietsen in Nederland enig gewicht te ge ven. Cordes won in het begin onder meer de Ronde van Mur- cia en de Ronde van Valencia. Talen eindigde aanvankelijk een paar keer kort in klassiekers en Harmeling won in 1992 een Touretappe en twee ritten in de Ronde van Nederland. Maar verder? Arjan Jagt stuurt nog wel eens een kaartje uit de Verenigde Staten. De oud-Woubruggenaar volgt er een opleiding tot piloot. Verder verneemt bijna niemand meer iets van hem. Al na een jaar in de ploeg van Jan Raas hield het raspaardje het voor gezien: niet opgewassen tegen het harde klimaat. Michel Zano- li had te weinig discipline voor een succesvol profbestaan en is Gemini daalt af leiden chris hartman Door de 3-1 nederlaag bij Den Ouden/Nivoc is het tweede mannenteam van de volleybal vereniging Gemini/Kangeroes naar het rayon gedegradeerd. Een week eerder, na het verlies tegen NOVO 2, had de ploeg uit Voorschoten zich overigens al neergelegd bij degradatie. De theoretische kans op handhaving - maar dan moest ook alles meezitten - ging verlo ren door het verlies in Nieuwer- kerk aan de IJssel. Nivoc, dat in Voorschoten nog met 3-2 had verloren, won de eerste set met 15-7 en de tweede met 16-14 na een 8-1 achterstand wegge werkt te hebben. Vervolgens bleef Gemini, mede door matig passwerk van zijn tegenstander, aan de positieve kant van de score (15-5). Het laatste woord was aan de thuisclub, die via winst (15-9) op 3-1 kwam. Door de matige trainingsop komst en de veelvuldige afwe zigheid van basisspelers op wedstrijddagen ging het dit sei zoen mis met de reserves van Gemini. Daarbij kwam nog dat de ploeg geen vaste coach had. Volgend seizoen is dit anders. Speler John Kalmeijer gaat het team in het seizoen 1994/95 trainen. Het tweede wordt te vens versterkt door de komst van twee spelers uit de jeugd respectievelijk het derde team. In de halve finales van het toernooi om de beker van het rayon Rijnland klopte het twee de mannenteam van Grafi- con/Donar VCS 2 met 3-0. De andere finalist is het Zoeter- woudse Utopia, dat Gemini- Kangeroes 3 met 3-0 versloeg. Bij de vrouwen is op dit mo ment slechts één finalist be kend: Liusna. Het team uit Lisse zegevierde in Oegstgeest met 3-1 over VCO. Valken-DAC 2 ging niet door, omdat de scheidsrechter niet kwam opda gen. De finale van het toernooi om de districtsbeker gaat tussen Tonegido 2 en Thor 2. Thor hleek in de halve finale te sterk voor RW (3-0). SPORT OP TV 16.00-18.00 EURO: Voetbal: Afr tionsCup '94. 17.00-17.15 Did 2: Sport heute. 18.00-19.00 EURO: Paardesport beker Dressuur vanuit Göteborg. 18.39-18.47 Ned 2: Sportjourna. 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-21.00 EURO: Voetbal: Afr tionsCup '94. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.35-22.00 Ned 2: Studio Spor 22.40-23.05 BRT 1: Sport. MSV Duisburg, Kar BBC 1: Sportsnight. nu bezig een bestaan in de bur germaatschappij op te bouwen. De Vries moest vorig jaar weg bij de ploeg van Priem. Hij vond op het laatste moment emplooi bij de Histor-ploeg, waar hij moet knechten voor de kop mannen. Cordes rijdt naamloos rond bij WordPerfect en Talen mag in Italië de sprints aantrek ken voor Cipollini. Respectabel Het zijn respectabele activitei ten, maar genoemde renners werd eind jaren tachtig een fraaiere toekomst voorspeld. Het was de periode waarin amateurbondscoach André Boskamp zijn gevolg de ganse globe overjoeg. Ze reden in kei harde koersen tegen de sterke staatsameteurs uit toen nog de DDR en de Sovjetunie: Ampler, Raab, Ludwig, Konisjev. De 'Boskamp-baby's' waren zes maanden van het seizoen in dienst van de KNWU. Letterlijk, daarmee benaderde Boskamp de aanpak van de Oostduitsers. Een commune werd de ploeg genoemd, een sekte. Boskamp geloofde echter heilig in het model. En nog steeds. Enkele jaren later is de renner met de minste aanleg, Harmeling, de enige van wie nog daden mo gen worden verwacht. Harmeling: „Het is opvallend dat er van die groep van toen zo weinig terecht is gekomen. We hebben het gat dat is ontstaan niet kunnen opvullen en dat is verdomde jammer. Patatgeneratie Hoe het komt? Volgens Harme ling is het te gemakkelijk zijn lichting een gebrek aan karakter te verwijten. Ook gelooft hij niet in de veronderstelling dat zijn leeftijdscategorie zich onder het bewind-Boskamp over de kop heeft gefietst nog voordat ze bij ✓an de 'verloren generatie'. de profs aan het echte werk be gon. „Die verhalen over de pa tatgeneratie, ik geloof daar niet zo in. En die harde leerschool bij Boskamp is volgens mij al leen maar goed geweest. In die periode reden we al tegen al die kanjers uit het Oostblok. In mijn eerste jaar als prof (bij Histor) moest ik meteen de Ronde van Spanje rijden. Voor een niet- klimmer is dat een heel zware koers. Maar ik reed 'm vrij ge makkelijk uit. Dat kwam omdat ik toen al wat gewend was." „Volgens mij is het wielren nen over de hele linie beter ge worden. Er zijn ontzettend veel kanshebbers tegenwoordig. Er wordt veel harder gereden dan vroeger. Ik hoor het ook van Theunisse en Rooks. Die heb ben het in die jaren enorm zien veranderen. Ik heb het zelf in de voorbereidingswedstrijden ge merkt. In de Ronde van de Mid- FOTO COR VOS. dellandse Zee reden we regel matig zeventig kilometer in het uur. Soms twintig minuten lang. Ik kon rriijn ogen niet geloven als in naar mijn computertje keek. Dat is blijkbaar het mo derne wielrennen. Ik heb thuis een brommertje dat 55 rijdt. Daar train ik achter, voor de souplesse. Maar ik zal het mo tortje nu flink moeten opvoeren om het tempo in het peloton na te bootsen." Van Vincent Rousseau wordt beweerd, dat hij een 'hitte-clau- sule' in zijn contract heeft staan en dat hij, wanneer de tempera tuur op 17 april boven een be paald niveau stijgt (gefluisterd wordt 21 graden),, niet aan de start hoeft te verschijnen van de veertjpude Rotterdam Mara-, thon. Voor Willie Mtolo daarente gen, met de Japanse wereld- kampioen van 1991 Hiromi Ta- niguchi de gevaarlijkste tegen stander van de Belgische haze wind, kan het volgende week zondag niet warm genoeg zijn. De Zuidafrikaan ging vorig jaar in de Maasstad kapot aan de kou en de regen en hoopt op betere omstandigheden om zijn faam tussen Coolsingel en Stad huis ditmaal wél te kunnen waarmaken. Op papier en gemeten naar de persoonlijke records is de rangorde van het supertrio, dat door 'regisseur' Jos Hermens naar Rotterdam is gelokt; als volgt: 1. Hiromi Taniguchi 2.07.40; 2. Willie Mtolo 2.08.15 en 3. Vincent Rousseau 2.09.08. Favoriet voor de overwinning in de nog altijd snelste mara thon ter wereld: Rousseau, be roepsmilitair uit de buurt van Mons in België. Zijn 'bestrijd' is nog warm, dateert pas van 13 februari jongstleden. In Tokyo eindigde hij ermee op de twee de plaats, dertien tellen achter de Australiër Steve Moneghetti. Die uitslag zaaide schrik en verwarring op de burelen in Rotterdam. Een marathon zo kort voor Rotterdam, 17 april - kan dat? Ja, dat kan, heeft Rous- séau inmiddels bevestigd gekre gen. Onderzoek heeft uitgewe zen, dat hij volledig is hersteld van de Japanse inspanningen, nog geen vier maanden na 'Reims' waar hij op 17 oktober met 2.09.13 al sneller was dan ooit een Belg vóór hem. Wilt u iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. De trainingsproble men bij de Alphen- se voetbalclubs zijn eerdaags opgelost. Vanmorgen heeft wethouder De Jong het startsein gegeven voor de aan leg van twee Wetra-velden. Op veld 5 van sportcomplex De Bij len (achter Alphia) zal hij, teza men met enkele jeugdleden van de voetbalclubs, symbolisch de helpende hand uitsteken bij de te verrichten werkzaamheden Het vierde dernycriterium in Amsterdam wordt dit keer op zondag 22 mei gehouden op een nieuw parcours rond de nieuwe RAI Biljarter Rob Scholtes (Voorschoten) plaatste zich voor de kwartfinales van het HC-driebandentoernooi. Scholtes zal de kwartfinales niet spelen omdat hij op 17 april Ne derland moet vertegenwoordi gen op het EK kunststoten De verhalen dat alle Nederlandse golfclubs geen leden meer aan nemen berust op een misver stand. De golfclubs Zeegersloot (Alphen aan den Rijn) en Leeu- wenburgh (Leidschendam) ne men nog steeds nieuwe leden aan Handbalvereniging Stompwijk'92 houdt op zater dag 16 april in de sporthal De Meerhorst een receptie vanwe ge het behalen van het kam pioenschap In Groningen is oud-international Otto Bonse- ma op 84-jarige leeftijd overle den Het kampioensfeest van rugbyclub DIOK wordt gehou den op zaterdag 23 april De Leidse zwemster Fleur Bakker (LZ 1886) is door de KNZB uit genodigd voor de centrale trai ningen voor de jeugd tot 19 jaar Sparta heeft Arie van der Padt (Tonegido), Edgar van der Roer en Marinus Dijkhuizen (beiden Excelsior M.) het voorstel ge daan als amateur naar het Kas teel te komen. Als zij zich bewij zen, krijgen zij met terugwer kende kracht het reeds opge maakte contract aangeboden Voor uw agenda: De Leidse Sportfederatie heeft bekend ge maakt dat de algemene leden vergadering op woensdag 25 mei wordt gehouden Op dins dag 12 april hoopt Quick Boys op eigen terrein de finale van de competitie onder de 21 jaar te laten verspelen. De finale gaat waarschijnlijk tussen Quick Boys en Roodenburg De meis jes van de afdeling Leiden on der de 13 jaar oefenen van avond bij Kickers'69. Aanvang 19.00 uur Zondag 10 april voor de tweede keer een Run-Bik- Run in Alphen aan den Rijn. Dit is tevens een selectiewedstrijd voor het NK op 24 april Even eens op 10 april de 25ste Braas- semloop met start en finish in Roelofareridsveen Op woens dag 6 juli organiseert de Leidse Studentenvereniging Minerva in samenwerking met de Stich ting Wielerbelangen Leiden een wielerwedstrijd voor junioren dames en Vips op een uniek parcours op het Rapenburg Voetbaltrainer Theo Lelieveld krijgt volgend seizoen het eerste elftal van Valken'68 weer onder zijn hoede. Peter Siera (terug naar de junioren) verving al die tijd de zieke Lelieveld Na een afwezigheid van ruim een jaar (langdurige blessures) is wiel renner Pascal Vergeer (War mond) weer terug in het pelo ton. In het eerste weekeinde werd hij twee keer met pech ge confronteerd De voetbalwed strijden in de zaterdagklasse van de afdeling Leiden Lugdunum-Koudekerk en LS- W70-SVOW (afgelast op 26 maart) worden nu op dinsdag 12 maart gespeeld Ajax-trainer Louis van Gaal loopt met de ge dachte om Leidenaar Jeffrey van As (MW) naar Ajax terug te halen Ex-wiel-erprof Gerard Veldscholten sluit zich dit sei zoen aan bij de ATB-rijders Korfbalclub DKOD gaat waar schijnlijk een fusie aan met streekgenoot Onder Ons Eg- bert van 't Oever heeft een nieu we baan. Hij wordt trai ningscoördinator van het schaatsgewest Utrecht/Noord- Holland Omdat de sponsor zich heeft teruggetrokken wijkt Swift/Casba met de organisatie van het jeugdwielertoernooi uit naar het parcours aan De Bult. Frans Neuteboom is bij de Leid se wielerclub benoemd tot Lid van Verdienste. Tweede pen ningmeester Arie van den Oever heeft het bestuur verlaten i m 0- v. *i "rilt M SCOREBORD leiden gerrit-jan v n geen Jeroen Boogmans opent van daag om 16.00 uur het hoofd onderdeel van het Noorlander Paas-toernooi op de banen van Unicum. De student fysiothera pie, die met een wild card werd toegelaten tot het A-toernooi (twee sterren), krijgt meteeen een zware dobber. De als eerste geplaatste Rogier Wassen is zijn opponent. Een ander aardig re sultaat van de loting is het kop pelen van Peny Paauw aan Uni cum-nieuweling Wibo Pleijnaar. Marco van Trigt is als derde geplaatst. De Hillegommer, die vorig jaar reikte tot de halve fi nale, krijgt iemand uit het kwa lificatietoernooi tegenover zich. Bij de vrouwen, die pas mor gen van start gaan, ontmoet Carlijn Buis de als derde getipte Claudia Reimering. Bionda Zonderop treedt aan tegen Va nessa Brilleman, terwijl Jacque line van Wijk een qualifier op haar weg vindt. De voorrondes leverden giste ren een aantal verrassingen op. Gertjan Egberink is als enige re gionale speler nog in de strijd om een plaats in het hoofdtoer nooi. De tegenwoordig voor de Leidse Hout uitkomende Voor schotenaar kreeg eerst een walk-over van de zieke Vlada Stojanovic en ontdeed zich later op de dag simpel van David Laus: 6-4 6-3. Laus, nummer 206 van Nederland, had eerder op de dag al veel moeite met Roeland Kuiper. De Unicum- mer kreeg op 5-4 in de derde set op 30-15 een niet te missen smash-kans die hem match point had moeten opleveren. Zenuwen namen de overhand. Kuiper miste, verloor de game en herstelde zich niet meer: 6-4 0-6 7-5. Martijn van den Berg ging door opgave van zijn opponent (Martijn van Thiel kreeg op de stand 5-7 6-1'2-0 last van maag krampen) nog een rondje door, maar had tegen Joep van de Broek alleen in de eerste set wat in te brengen: 3-6 6-0 6-2. Harold van Schie kon aan zijn sterke optreden van maandag geen vervolg geven. De Meren- wijker vervolgde zijn afgebro ken partij (6-3 0-3) en kon nog slechts drie gaines bemachti gen: 6-3 2-6 1-6. Eric Bolten ten slotte kon alleen in de tweede set wat uitrichten tegen de als vijfde geplaatste Marc Merry. Bolten trof het niet in de num mer 114 van Nederland. De ten nisser, ook nog spelend voor de zaterdagtak van Lugdunum en compleet met voetbalkousen op de baan, verloor met 6-2 7-5. Maaike Zonderop lijkt haar zusje Bionda achterna te gaan. De Unicumse bedwong gisteren Chantal Leenen. De Limburgse stond twee jaar geleden nog in de B-finale op de Open Leidse kampioenschappen en is in middels 113 op de nationale ranglijst. Zonderop had daar geen boodschap aan. Ze klaarde het karwei simpel: 6-2 6-4. Ook in de tweede ronde stond Hed- dy Boers. De Leidse C-master klopte Linda Verhoeve (6-2 6-2), maar kon later op de dag het tempo dat Tamara Rollenberg ontwikkelde niet lang bijhou den: 7-6 6-2. Rowena Leenders en Ruby Pennings beperkten hun optre- PRIJSVRAGEN LOTTO 13 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs.- 5 winnaars, elk bruto f 17.064,80; derde prijs: 78 winnaars, elk bruto f 1640,80; vierde prijs- 4163 winnaars, el!- Z LI vijfde prijs.- 61.212 winnaars, elk f 5,00. Cijferspel 13. V-aste prijzen. Zes cijfers goed: geen win naar; vijf cijfers goed: 4 winnaars; vier cij fers goed: 25 winnaars; drie cijfers goed: 251 winnaars en twee cijfers goed: 2684 LUCKY TEN Dinsdag 5 april 3 - 7 - 11 - 14 - 16 - 21 - 23 - 25 - 28 - 29 - 34 - 38 - 44 - 52 - 54 - 57 - 61 - 67 - 79 -80 KJ 1,70, plaats 1,20 2,30, koppel 4,60, trio 20,30. Vijfde koers, 2000 m: 1. Henk Uithuizen '~.5. 2. Hallo For- d 2,00, (De Leeuw) ,2.39,1 1,10 1,20, koppel 2,40, trio 43,20. Dean, 3. Giant K. Niet gestart: Pieno. Toto-, winnend 3,40, plaats 1,30 1,70 2,90, koppel 6,30, trio 91,90. Zevende koers, 1609-m: 1. Geeske (De Leeuw) 2.06,3 -1 18,5, 2 Our Big Boy, 3. Fiametta. Niet gestart: Elvira King. Toto: winnend 3,60, plaats 3,00 2,30, koppel 3,30, trio 61,40. Dubbel winnend 9-10 6,40. Achtste I J6.7 - 1.18.4; 2. EL d 2,80, plaats i.du i.bu i.öu, Koppel ;J,y0, trio42,50. Negende koers, 2000 m: 1. Fantome de Lucia (Vogelesang) 2.36,9 - 1.18,5, 2. Early Bird, 3. Peerless Goj. Toto: winnend 2,10, plaats 1/50 5,20 9,80, koppel VOETBAL den in het kwalificatietoernooi tot één ronde. Eerstgenoemde Heiiinga ï-o, 51 moest haar meerdere erkennen rechter-. Van Vliet, in het schoonzusje van Jan Sie- Duitsland: fc merink, Manon Buskens (6-1 6- ï-o, Hamburger 0), terwijl de Noordwijkerhoutse in Barbara Jaspers haar meerde re moest erkennen: 6-4 6-4. FC Groningen 2-0 (1-0) 10. 22,00, trio 495,80. Tiende koers, 2440 m; l. Aca Joe t-asnion (Van Stam) 3.11,1 - 1.18,3, 2. Atomic Po wer, 3. Comrade. Niet gestart: Ido Lajo. To to: winnend 4,50, plaats 3,90 2,30, kop- oel 14.40, trio 145,80. rs, 2000 m: 1. Flair Boshoeve Mönchengladbach - Ba^ - VfB Stuttgart issia Dortmund d 3-2, Borussia plaa Ank Bijl stapt over naar plaatsgenoot DAC 29-37 Eintrach 28-33 TENNIS SC-Qyni 23.05-C 00.00-01.00 EURO: Biljart* 01,00-01 30EUI Arik Bijl: tim brouwer de koning Via een jarenlange omzwerving is Ank Bijl uiteindelijk bij DAC terecht gekomen. Na achttien jaar Ridderveld acht zij de tijd rijp voor een opzienbarende overstap naar de andere volley balvereniging in Alphen, DAC. Dat is even wennen voor volley ballend Alphen. De enige die er niet van opkijkt, is Bijl zelf. „Dat komt omdat ik bij DAC allerlei bekenden tegenkom", zegt de 40-jarige Alphenf gevolg van de ste fusiebesprekingen Ridderveld en DAC zijn veel Riddervelders overgegaan naar DAC. Bovendien had ik tijdens de fusiebesprekingen, die vaak bij ons thuis waren, al diverse mensen van DAC leren ken- De prestatiegerichte benade ring van DAC spreekt Bijl aan. Het was dan ook een tegenval ler voor het toenmalige bestuur van Ridderveld, waarvan Bijl deel uitmaakte, dat de eigen le den het samengaan van beide verenigingen afstemden. Er knapte iets bij de Bijlen. Haar man Piet, die veel energie had gestoken in de 'fusiecoinmis- sie', verkaste naar Rentókil uit Zevenhuizen, waar hun doch ters Monique en Michele zich ook hebben aangemeld. Ank Bijl stapte met het groot ste gedeelte van het bestuur op, maar bleef nog één jaar als trai ner bij Ridderveld. „Dat had ik mijn teams al toegezegd. Maar hoe graag ik ook training geef, toch miste ik het laatste seizoen wat bij Ridderveld. In de eerste plaats mijn vaste clubje, want veel leden van mijn soort had den de club de rug toegekeerd. En in sportief opzicht gaat het mij aan het hart dat het eerste vrouwenteam zo afglijdt. Het degradeert nu uit de promotie klasse. De mensen doen hun best, maar ik ben bang dat Rid derveld zo blijft voorthobbelen of een zachte dood sterft. Bij DAC proef ik een andere men taliteit. Daar willen de lijn van de fusieplannen doortrekken. Het lijkt mij prachtig als we de mensen in Alphen topwedstrij den zouden kunnen voorscho telen." Volgens Bijl is het bittere noodzaak dat clubs proberen op een hoger plan te komen. Anders gaan talenten hun heil verder van huis zoeken. Van de grote jeugdafdeling van Ridder veld zwermen jonge beloften uit naar clubs die topvolleybal hoog in het vaandel hebben. „Rentokil is daarvan een goed voorbeeld. Het is een verade ming zoals je daar kunt werken. Het regelen van oefenwedstrij den bijvoorbeeld is daar zo ge piept." Een efficiënte aanpak staat Bijl ook bij DAC voor. „Ik heb in november een oriënterend ge sprek gehad. Het liefst zou ik de jeugd te gaan trainen. Maar het kan ook zijn dat ik elders nodig ben. Los van DAC krijg ik het volgend jaar druk als steun punt-coördinator. De trainin gen voor volleyballers van veer tien tot en met zestien jaar wor den dan verplaatst van Zaan dam naar Alphen. Zo'n steun punt dient als voorportaal voor Jong Oranje. Het kan bovendien stimulerend werken voor vol leyballers uit de buurt. Trainers mogen er namelijk in- en uitlo pen." De kans dat zij bij haar nieu we vereniging haar draai niet vindt, acht Bijl klein. Zij bevindt zich te midden van geestver wanten, van wie sommigen net als zij de basisbeginselen van het volleybal bij Ridderveld leer den. „Ik heb mij destijds alleen maar bij Ridderveld aangemeld, omdat die vereniging nieuw was. Als DAC toen de enige vol leybalclub van Alphen was ge weest, was ik waarschijnlijk nooit op het idee gekomen om te gaan volleyballen." ifurt Hamburger SV 29- 32 29- FCKöln 29-32 33-45 Nantes ronde: Pate (VSt) - Matsuoka (Jap) Damm.(Tsi) 3-6 6-3 6-3, Wheaton (VSt) - Petchey (GBr) 6-1 6-4, Simian (Fra) - Mronz (Dui) 7-5 6-3; tweede ronde: Rafter (Aus) - Hogstedt (Zwe) 7-6 6-2, Vacek (Tsj/12) -_Weiss (VSt) 6-1 6-4 r San- DAMMEN Negende ro nde: Arjan 1 Kos - Van t 1-1, Clerc - Hoopman 1-1, Cock v Gérard J Krajenbrink 2-0, Thijssen Stand: 1. Clerc en Hans Jansen 12, 3. ner 11, 5. Gérard Zee H Wesselink 8, 12. Thijssen Aalten en Meijer 11, 5. Gérard Janse Arian en Cock van Leeu- Krajenfjrmk en 7, 13. Hoopman n Kos 5 PAARDESPORT 436,50. Tweede koers, 1609 m: 1. Iwan Bas (Bak ker) 2.05,4 - 1 17,9, 2. Hades Hanover, 3. Hacienda's Dream. Toto: winnend 9,70, plaats 3,50 1,80, koppel 8,00, trio rs, 2000 m: 1. Indurain (Van Voorst jr) 2.39,0 - 1.19,5, 2. Geena i Zelda, 3. Gayyaal D. Toto: Chez (Spa) 6-3 2-6 6-3, Santoro (Fra) - Pri- nosil (Dui) 6-2 6-4, De la Pena (Arg) - Ni colas (Spa) 6-4 6-4, Rios (Chil) - Vajda (Slw) 6-3 6-2, Kulti (Zwe) - Larsson (Zwe/16) 6-4 6-4, Arrese (Spa) - Novacek (Tsj/9) 6-2 7-5, Gaudenzi (Ita) - Alberto Costa (Spa) 3-6 7-6 7-6, Carretero (Spa) - Kafelnikov (Rus/12) 6-2 6-4; tweede ron de: Fleurian (Fra) - Yzaga (Per/8) 3-6 7-6 6-2, Corretja (Spa) - Courier (VSt/1) 6-2 3- 6 6-3, Tsjesnokov (Rus/10) - Braasch (Dui) 6-4 6-7 7-5, Carbonell (Spa) - Gustafsson (Zwe/4) 6-3 6-1 les,... i (Bul/8) - Manjokova (Rus) 6-7 6-3 6-3, Kroupova (Tsj) - Babel 7-5 6-2, Frankl (Dui) - Rinaldi (VSt) 6-2 6- 4, Sabatini (Arg) - Husakova (Slw) 6-3 6-4, Rubin - Zardo 3-6 7-5 6-2, Navr WIELRENNEN RONDE VAN BASKENLAND Tweede etappe, Arrasate - Vitoria: 1Jala- bert (Fra) 185 km in 4.42.35, 2. Fagnini (Ita), 3. Verdonck (Bel), 4. Ekimov (Rus), 5. Aldag (Dui), 14. Theunisse, 16. Dekker, 18. Rooks, 41. Cordes, zelfde tijd, 90. Armstrong (VSt) 5.30, 135. Van Orsouw 24.00 Klassement: 1. Jalabert 7.24.47, 2. Fagni- PARIJS - CAMEMBERT: 1. De Las Cuevas (Fra) 200 km in 6.12.40, 2. Mottet (Fra), 3. Brochard (Fra) 0.56, 4. Leroscouet (Fra), 5. Thijs (Bel) zt.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24