J Belg laat Bataven aan hun lot over Langeberg dankt zege aan de regen Sport VCS slechts één set op dreef tegen Agon Basketbalshow van junioren uit London Veteranen Bataven sterk op NK wegatletiek 1 Kleijweg en Pragt richten 'eliteclubje' op DINSDAG 5 APRIL 1994 20DIN! Rob Scholtes wint Coupe Limburg heerlen Rob Scholtes blaakt van zelfvertrouwen. De kunststoter uit Voorschoten schreef zondag het toernooi om de Coupe Lim burg op zijn naam. Op de slotdag maakte hij in acht figuren een achterstand van 25 punten goed op concurrent Ger Holka. Scholtes kwam uit op 314 punten. Hij won de laatste drie toer nooien waaraan hij deelnam. Volgende week vertrekt hij naar het Europees kampioenschap in België. Van Zijp junior tweede in duathlon leiden Wilfred Stelling was zaterdag de snelste in de zevende duathlon van De Zijl/LGB. De man 21-jarige Woerdenaar was na één kilometer zwemmen en tien kilometer lopen de snelste in 51.50. Van de regionale atleten pakte Leidenaar Bas van Zijp een tweede plaats (52.23). Van Zijp is de zoon van veteraan Hans, die achter Hagenaar Frans Rhijn (56.05) een tweede plaats pakte in 56.17. In zwembad De Zijl en van en naar de Kaag won Gonnie Wensveen bij de vrouwen. De Leidse pakte haar winst op de te ruggekeerde Corry Heemskerk uit Oud-Ade vooral bij het zwem men. Heemskerk had een achterstand van krap vier minuten op haar clubgenote (1.00.14). Over de halve afstand bleek Ivo Buite laar uit Leiderdorp ruim de snelste in 31.09. zandvoort Tom Langeberg heeft zijn slag geslagen bij de paaswedstrijden op het circuit in Zandvoort. Bij de grote produktiewagens (bo ven twee liter) sloeg de Oegst- geester autocoureur gisteren in de tweede manche toe. Dankzij de juiste regenbanden rukte hij van de vierde startplaats op naar de koppositie, die Patrick Huisman met een BMW M3 in de eerste manche, toen het nog droog was, had ingenomen. Vanwege een zachtere afstel ling van zijn auto kon Lange berg zijn teamgenoot Peter Kox van het EKRIS-team in de regen voorblijven. Hoewel Langeberg voor de race verklaarde nog niet geheel gewend te zijn aan zijn nieuwe BMW M3, toonde hij zich na afloop tevreden. ,,Het geeft mij bijzonder veel vertrou- de het De start van de tweede man che van de produktiewagens tot twee liter verliep niet bepaald volgens het boekje. Na de eerste race werden de rijders in de ge legenheid gesteld om te tanken en van banden te wisselen. Om dat of de spanning te groot was of de coureurs het signaal niet hadden gehoord, moest het me rendeel van de renners vanuit de pitsstraat beginnen aan het tweede deel van de race. In de eerste manche ging Duncan Huisman in een BMW 320i snel van start. In de twaalf de ronde kreeg hij echter tech nische problemen, waardoor hij drie ronden aan de pits bleef staan en hij de overwinning in deze manche kon vergeten. Die ging naar Roger Ciapponi in de Alfa 33. Wout van Reenen uit Voorschoten, die als tweede van start was gegaan, zakte gaande weg af naar de vierde plaats. Tot 1400 cc had Frank Caron uit Rijnsaterwoude met de tweede plaats in de eerste manche de beste papieren. Zijn teamge noot in het Rover Dealer Team Toon van de Haterd pakte de overwinning. Echtgenote Amee Caron werd in een Suzuki Swift vijfde. Sandra van der Sloot, eveneens uitkomend voor het Rover Dealer Team, kreeg last van een geblokkeerde rem en kon een goede kwalificering vergeten. De overwinning in de tweede manche ging bij de wagens tot twee liter naar Huisman. Bij de produktiewagens tot 1400 cc had Amee Caron wel op tijd in de gaten dat zij naar de start moest. Dat leverde haar in haar Suzuki de tweede plaats op, achter Henk-Tappel. Op bijna vijf seconden volgde echtgenoot Frank. Van der Sloot eindigde als zesde. ,,Toch ben ik tevreden met dit resultaat. Het is per slot van rekening de eerste keer, dat ik in dit professionele veld mee- toer", zei de Alphense. Middeldorp Oscar Middeldorp uit Woubrug- ge moest in de Formule Renault weer de eer laten aan Franc ten Wolde. In de stromende regen werd hij tweede. Wel noteerde hij de snelste ronde. „Mijn mo tor is nu wel goed en ik heb het materiaal wat gespaard voor de eerste race in het Eurppees kampioenschap komende weekeinde." In de race voor de Citroën AX GTi Cup konden-de Alphenaren Bas van Son en Gabi Uljee al snel naar huis. In de eerste ron de spinde Van Son, die zijn teamgenoot Gabi daarin mee sleurde. De derde rijder uit dit team, de eveneens uit Alphen aan den Rijn komende Berend Gesman, moest ook opgeven. Na een spannende strijd werd Rob Karst eerste, gevolgd door Sandor van Es en Bart Hoog land. Jan Kortekaas (2), Jaap van Duyvenvoorde (1) en de Belg Geert DeRuddere (7) leggen de eerste kilometers van de Zilveren Molenloop in hetzelfde ritme af. foto loekzuyderduin Met een verwoestende demarrage en een ijzersterke solo tegen de storm in heeft de Belg Geert DeRuddere de re gionale favorieten Jan Kortekaas en Jaap van Duyven voorde knap achter zich gehouden in' de 32ste Zilveren Molen Loop. De wind bepaalde zoals vaak het wedstrijd beeld in de polders rond Rijpwetering en Roelofarends- veen. Het is dan zaak een groepje te formeren om de wind bij toerbeurt het hoofd te bieden. Onbevangen brak de Belg DeRuddere met deze 'gouden' regel. Uit de tot drie man uitgedunde kopgroep demarreerde de 34-jarige topper uit Wevelgem krap een kilometer voor aanvang van de lijdensweg langs de A4. wilmar kortleever atletiekmedewerker „Ge weet niet hoe het gaat te gen de wind in", zei DeRudde re, die 1.03.38 nodig had voor de twintig kilometer. „Er is een risico voor valpartijen als ieder een dicht bij elkander gaat lo pen en kopwerk weigert. Ik was nog fris, dus als ik een gaatje sla is het ieder voor zich." Kortekaas en Van Duyven voorde werkten eendrachtig sa men in de achtervolging van DeRuddere. Het mocht niet ba ten. „Die man is ijzersterk", al dus Van Duyvenvoorde. „Ik had nog wel de hoop dat we hem zouden terughalen, maar hij gaat voor de wind loeihard." DeRuddere bouwde zijn voorsprong dan ook alleen maar uit. De winst in het onder linge gevecht tussen Kortekaas en Van Duyvenvoorde, beiden in voorbereiding op de mara thon van Rotterdam over twee weken, ging naar eerstgenoem de. De timmerman uit Roelofa- rensveen buitte zijn thuisvoor deel volledig uit. „Ik ken het parcours uit mijn hoofd. Ik weet dat je in die bocht zo veertig, vijftig meter kunt winnen." Door de onverwachte afslag via de berm tussen fietspad en weg sloeg de sterke Kortekaas een gaatje dat Van Duyvenvoorde niet meer kon dichten. Joke Kleijweg hoefde bij de vrouwen niet diep te gaan voor de zege. De Leidse won in een rustige 1.16.18, ruim trager dus dan haar parcoursrecord van 1.07.58. „Ik heb lekker gelopen. Ik was nog vermoeid na de CPC vorige week, dus ik ben niet op een tijd weggegaan." Nummer twee Marja Verhoef kon Kley- weg niet benaderen. „Ik heb de laatste tijd al veel wind meege maakt, maar dit sloeg alles." Bij de veteranen bleek Mart Hoogenboom zijn thuiszege niet te kunnen herhalen. Een sterk optreden resulteerde via 1.10.38 in een tweede plaats, ruim een minuut achter win naar Jan Lazet. Bij de vrouwen veteranen won Marja Hoge- boom in 1.24.31. De 64-jarige Willem Ravensbergen, trainend voor het EK baan in Athene, kwam ondanks een liesblessure tot een knappe 1.19.06. Zoals vele deelnemers greep wheeler Wim Zwanepol de Zil veren Molen Loop aan om zich voor te bereiden op Rotterdam. Vorig jaar bleef hij de lopers voor, nu had de rolstoeler extra nadeel van de harde wind. „In tegenstelling tot de lopers ver lies ik steeds snelheid omdat ik het wiel moet loslaten." Zwane pol Finishte in 1.09.35, na de achtste loper. Het organisatiecomité van de Zilveren Molen Loop beraadt zich op veranderingen om de wedstrijd terug te brengen naar het oude niveau. Het niveau van de wedstrijd neemt zowel aan de top als in de breedte af. „We denken eraan met de start terug te gaan naar Leiden", al dus organisator Groen in 't Woud. „De accommodatie en het parcours zijn hier schitte rend, maar het grote probleem is volgens mij de bereikbaar heid. De Groenoordhallen zijn al genoemd, maar we kunnen ook starten en finishen op de baan in de Leidse Hout." De Bataven grepen de Zilve ren Molen Loop ook aan om de mutaties in het derde en laatste jaar van het AA Drink-Bataven- marathonteam te presenteren. Ineke Vis, Suze Groen in 't Woud, Leny van der Plas en Henk van Velzen zijn de nieuwe stelling is de marathoneis voor lidmaatschap van het team ver vallen. Van het oude team zijn atleten Van Veen, Hazeleger, Van Klink, Steenbergen en Henk Ravensbergen afgevallen. Kleijweg, Huub Pragt, Kortekaas en Van Duyvenvoorde zijn de bekendste namen. Gebroken bord zorgt voor oponthoud in Den Bosch bosch» just blom basketbalmedewerker De derde wedstrijd in de halve finale van de play-offs tussen Den Bosch en Flaarlem (93-80 voor Den Bosch) heeft een op onthoud van twintig minuten gehad. Het bord in de Bossche Vinkenkamp bleek twee minu ten voor tijd niet bestand tegen een dunk van Mark Strickland en spetterde uiteen. Na het oponthoud speelden de twee ploegn de wedstrijd met een nieuw bord uit. Ex-Lei derdorp spelers Erik Huybens (Haarlem), Jeroen van Veen (Haarlem) en Marcel Huybens (Den Bosch) presteerden onop vallend. Verdedigend landskampioen Den Bosch leidt nu met 2-1 en kan morgen in Haarlem door een overwinning de finale be reiken. In de andere halve finale boekte Den Helder met 92-69 zijn eerste overwinning op Weert. De stand werd daarmee 2-1 in het voordeel van Weert. Ook deze twee ploegen spelen morgen hun vierde vyedstrijd. leiden ploeg nog tegenstand bieden. Via de setstanden 15-7, 7-15, 13-15 en 8-15 werd het 1 -3.. In de halve finale om de districtsbeker leed RW een kansloze nederlaag tegen Thor 2, dat een klasse lager uitkomt. De ploeg uit Bergambacht beschikt echter over veel routine. De verwachting is ook dat deze formatie volgend jaar hoge ogen gooit in de promotieklasse. Tegen RW won Thor de eerste set zelfs met 15-0. Na 15-13, 15-13 kwam de 3-0 op het scorebord. De volleyballers van VCS blijven in degrada tienood na de 3-1 nederlaag tegen Agon. De Sas- senheimers waren alleen de eerste set op dreef. Toen hadden zij weinig problemen met de ge makkelijke opslag van de Boskoopse ploeg. Die begon echter steeds beter te serveren. De pass liet het afweten bij VCS en alleen de derde set kon de Leiderdorp kansloos in eigen toernooi leiderdorp just blom basketbalmedewerker East London Royals heeft het dertiende Converse interna tionaal jongens junioren toer nooi van de basketbalvereni ging Leiderdorp gewonnen. De Engelse ploeg toonde zich zondag in de goede en span nende finale sterker dan het Nederlands kadettenteam. De later als waardevolste speler van het toernooi gekroonde guard van de Londenaren, Barry Gooch, scoorde zes se conden voor tijd de laatste punten (64-63) en zorgde er daarmee voor dat de Royals hun naam in de Rein Paulides sr. Wisselbokaal konden laten kerven. De finale bracht het toer nooi daarmee toch nog het spektakel waarmee het de laatste dertien jaar naam heeft gemaakt. De krachtsver schillen waren dit jaar name lijk zo groot, dat alleen de twee finalisten een kwalitatief hoogstaand niveau bereikten. De andere vier ploegen ble ken niet in staat hun hoge tempo bij te houden. Dit betekende overigens niet dat er weinig te genieten viel in sportzaal Op Dreef. Ook dit jaar wisten de basket balliefhebbers de weg naar Leiderdorp te vinden en van de nodige individuele hoog standjes te genieten. De dunkwedstrijd op zaterdag avond bood spektakel en werd een prooi voor Richard Thomas uit Londen, die het trapezewerk der basketballers beter uitvoerde dan zijn op ponent Marvin Zaandam. De jonge Engelsman had ook in de wedstrijden al een paar keer het publiek doen ople ven en bracht daarmee zijn team de sympathie van het publiek. Ook in de kantine is er elk jaar weer veel bij te praten. Vele oude bekenden uit het binnen- en buitenlandse bas ketbalwereldje treffen elkaar hier weer. Ben Ponsioen, twee jaar geleden nog coach van de Leiderdorpse junioren, had het Nederlands kadettenteam onder zijn hoede. En de coach van het Engelse team Humphrey Long was hier ook twaalf jaar geleden al, toen als coach van de eerste overwin naars van dit toernooi, de All England Cadets. Teleurstellend was opnieuw het optreden van Leiderdorp. Het team van de organiseren de vereniging werd laatste en dat deed pijn. Niet dat de ploeg van Ferenc Szitas veel kansen werden toegedicht, maar de sfeer op dit toernooi deed teams van Leiderdorp in het verleden vaak boven zich zelf uitstijgen. Het krachtsver schil was dit jaar echter te groot. Niemand bleek in staat het team te dragen. Volgend jaar kan het team zich revan cheren, wanneer de jonge ta lenten, zoals Bob Smeding die geselecteerd is voor het natio naal kadettenteam, de nodige ervaring hebben opgedaan. Wellicht dat dan ook het pu bliek zijn longen weer kan leegsch reeuwen. Darters Downstairs blijven koploper De darters van Downstairs blijven in de eredivisie onveranderd goed presteren. Het in de middenmoot bivakkerende All Stars werd met 8-1 verslagen. Dezelfde uitslag werd genoteerd .bij het duel De Snops-Dolphins '88. Downstairs voert nog altijd de ranglijst aan ge volgd door de Snops. In de eerste divisie A gaat Downstairs 2 aan de leiding. Het won ter nauwernood met 5-4 van Puntje d'r in. Toch voelt het de hete adem in de nek van B.K. Protectors. Zij volgen op slechts één punt. In de eerste divisie B gaat Geen Punt voor de titel. Het team won van Veni Vidi Vici met maximale cijfers: 9-0. Stand kop eredivisie: 1. Downstairs 16-118, 2. Snops 16-110, 3. Bullshit 16-98; Eerste Divisie A: 1. Downstairs 2 16-99 2. B.K. Pro tectors 16-98, 3. Derde Deurtje 16-84; Eerste Divisie B: Geen Punt 16-123,2. Vierkant 16-99,3. Motorclub Noordwijk 16-95 leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Bataven-veteranen Suze Groen in 't Woud en Henk van Velzen hebben een gou den en een zilveren medaille behaald tijdens het NK weg atletiek in Amsterdam. On der loodzware omstandighe den kwamen ze gisteren op tien en vijftien kilometer tot 38.13 en 47.54. Groen in 't Woud vertaalde haar vorm in een solo over acht kilometer. Tot twee kilo meter kon de uiteindelijke nummer twee, Jolanda Vos, de Oegstgeestse bijhouden. Met de zware regen, de wind en het slechte parcours langs het Amsterdam-Rijnkanaal waren de omstandigheden in Amsterdam nauwelijks een NK waardig. Dat Groen in 't Woud desondanks slechts twintig tellen te kort kwam voor een persoonlijk record, belooft veel voor het komen de seizoen. Van Velzen, die de wedstrijd zelf 'matig bezet' noemde, liep al snel samen met Hans de Wever, die pas vijf dagen veteraan is. Na een harde strijd ging de Warmonder anderhalve kilometer voor de finish de sprint aan. In een bochtje raakte hij uit balans, stapte hij naast het asfalt en ging in de spekgladde berm onderuit. De Wever snelde simpel naar de overwinning. „Jammer", zei crosskam pioen Van Velzen. „Het zou een mooi gevecht zijn ge worden. Ik was aan hem ge waagd. De sprint gaat de laatste tijd goed." Van Vplzen liep wel een nieuw clubre cord. Triatleet Jan van der Marei toonde gisteren in Aarlander- veen weer aan ook als wegat- leet goed uit de voeten te kunnen. De man uit Ter Aar schreef de 3-Molenloop op zijn naam. Voor de halve ma rathon realiseerde hij een tijd van 1.12.13, dertien tellen voor Nieuwvener Van Marre- wijk. „In het begin kon ik het tempo van Van Marrewijk niet volgen, vooral omdat ik van vrijdag op zaterdag niet had geslapen vanwege mijn vrijgezellenfeest", aldus Van der Marei die vrijdag in het huwelijk treedt. Theo van der Veer, de 39- jarige pre-veteraan van AV Holland, hervond zaterdag in Schoonhoven zijn oude vorm. De Leiderdorper bleef op de tien kilometer onder de 31 minuten. Na de eerste van vijf rondes liep Van der Veer nog achtste, maar als enige hield hij zijn tempo vast. Op de streep leverde hem dit de derde plaats op in 30.50, minder dan een halve minuut achter winnaar De Bruin. Snelwandelaar Servee Derks werd gisteren vierde op de Kennedymars in Sit- tard. Over tachtig kilometer realiseerde Derks, gastlid bij AV Holland, een tijd van 1.18.30. Drie weken eerder al boekte Derks een vooruit gang van twintig minuten op de vijftig kilometer. Met deze resultaten treedt Derks in de voetsporen van zijn trainer Dirk Maassen van den Brink. Vie Huub Pragt legt Joke Kleijweg vast op de gevoelige plaat. Binnenkort starten zij de marathontraining met een 'elitegroep'. foto loek zuyderduin leiden nale team werken onder leiding van de trainer van het duo, Lex van Eek van der Sluis. Deelne- Rond de Leidse atleten Joke Kleijweg en Huub mende atleten zijn onder meer Jan-Dirk en Regi- Pragt, de snelste marathonloopsters uit de regio, na Hazeleger, Jaap van Duyvenvoorde en Jan heeft zich een groep geformeerd die maandelijks Kortekaas. Ook andere toppers als Carlien Harms, gezamenlijk trainingen gaat afwerken. Vanuit het Patrick Aris en marathonkampioene Anne van Wassenaarse hotel Duinoord gaat het interregio- Schuppen hebben belangstelling getoond.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20