Real Madrid geeft pijp aan Maarten Willem II: Europa ver weg Paris SG breekt record Jan Salie-geest in het PSV-kamp AC Milan: nog even geduld Sport Blackburn wint topper DINSDAG 5 APRIL 1994 Cambuur verliest met 2-0 De geest van Jan Salie hing in het Philips-stadion; futloos, ver velend. slecht was het wat PSV en Cambuur te bieden hadden zaterdag. PSV won zowaar van de nummer laatst, al was het met een goal te veel: 2-0. Van PSV is dit seizoen natuur lijk niks meer te verwachten. Krakend sleept de kar zich naar het einde van een competitie die Europees voetbal moet - en waarschijnlijk wel zal - opleve ren. Misschien dat de ploeg nog tot een hoogstandje in staat is, over twee weken bijvoorbeeld bij Feyenoord. Aan een ander stel prutsers, zoals zaterdag Cambuur, kan PSV zich in elk geval niet op trekken. Andersom is het voor deel dat een matige ploeg als Cambuur tegen PSV niet langer boven zichzelf uitgroeit. Sterker: Cambuur leek zich zaterdag al bij voorbaat bij een nederlaag te hebben neergelegd. Cambuur (dat nu drie wed strijden achtereen verloor) staat zes wedstrijden voor het einde op een halfje: veertien punten. In sommige sporten is dat goed voor een plaats in de midden moot, in voetbal betekent het gegarandeerd degradatie. Bij PSV loopt het zo beroerd dat De Mos zaterdag voor vijf verdedi gers koos: Van Tiggelen en Van der Gaag in het centrum voor de vrije Koeman, Van Aerle en Heinzte op de flanken. De counter taktiek had zowaar suc ces en nog wel heel snel: Eller- man scoorde met het hoofd uit een voorzet van Van Mol, Hoek stra klopte Grim na een door kopbal van Kieft: 2-0 na 23 mi nuten spel. Heracles stijgt den haag Van de titelkandidaten in de eerste divisie behaalde alleen Heracles twee punten. De Almeloërs versloegen zaterdag avond Helmond Sport (5-0). AZ kwam niet verder dan een ge lijkspel (1 -1) bij RBC. De andere gegadigden voor rechtstreekse promotie kwamen niet in actie. Het gehele programma van maandag werd afgelast. Het ging om de wedstrijden ADO Den Haag - Den Bosch, Dordrecht - TOP en NEC - Telstar. Dordrecht blijft wel lijstaanvoerder. Heracles heeft nog maar een punt achterstand maar een wedstrijd meer gespeeld. NEC staat op twee punten. De Graafschap, Zwolle en Emmen volgen in de vierde periode op twee punten. De Graafschap verspeelde een punt door gelijk te spelen bij Excelsior (1-1). Zwolle won bij Veendam (2-1) dank zij twee treffers van Buisman. Emmen versloeg Eindhoven door een doelpunt van topschutter Drent. PSV ziet Koeman als trainer eindhoven Na weken van onrust wordt langzaam duidelijk wat PSV voor heeft met aanvoerder Erwin Koeman. Eerst werd ont slag voor hem aangevraagd, daarna kreeg hij een nieuwe, be hoorlijke, aanbieding. Inmiddels blijkt dat PSV in hem vooral een trainer ziet. Manager Arnesen gaf zaterdag een toelichting. „We hebben Erwin een contract voor vier jaar aangeboden. Het eerste jaar om te voetballen, vervolgens om drie jaar de jeugd te trainen. We denken dat hij daarvoor uiterst geschikt is." Overi gens heeft Koeman nog niet het daarvoor vereiste diploma. Koeman heeft bedenktijd gevraagd. Uit Groningen en België is belangstelling. Bovendien is hij transfervrij. Dat geldt ook voor Van'Aerle. Van Tiggelen en Heintze. De rest van de veertien voor wie ontslag is aangevraagd, krijgt een verlaagde aanbieding. Peter Hoekstra Door twee gevoelige nederlagen op rij kan Willem II het spelen van Euro pees voetbal in het komende seizoen vrijwel zeker vergeten. Tegen Volen- dam werd het voor eigen publiek 0-2. Beide treffers vielen diep in de twee de helft. Vier dagen eerder werden de Tilburgers door FC Twente met 4-0 geklopt. Volendam, sinds de komst van trainer Wim Rijsbergen zeer goed op dreef, blijft door het resultaat goed op weg de voor degrada tie gevaarlijke zone te ontlopen. Willem II verloor maandag weliswaar thuis maar ver speelde de vijfde plaats, die in het geval Feyenoord de beker wint en Ajax kampioen wordt recht geeft op Europees voetbal, al veel eerder door slechte resultaten in de meeste uitwedstrijden. Misschien ligt dat wel aan het aanvallen de systeem met drie spitsen, maar volgens trainer Reker is het leerproces van zijn jon ge selectie belangrijker dan korte-termijn- succes via resultaatvoetbal. „We hebben het erover gehad in uitwedstrijden 4-4-2 te spe len, maar kwamen toen tot de conclusie dat we op den duur met aanvallend voetbal be ter af zijn", aldus Reker. Het veld werd door de vele regen steeds moeilijker bespeelbaar en dat is vaak in het nadeel van de aanvallende ploeg. Volendam wachtte rustig af, zag Willem II dotten van kansen missen en sloeg twintig minuten voor tijd toe. Uit een voorzet van Obdam kwam de bal bij de vrijstaande Stefanovic, die onhoudbaar in de bovenhoek knalde: 0- 1. Volendam gaf geen kans meer weg en kwam in de slotminuut zelfs op 0-2, door invaller De Freitas. Sparta Sparta - FC Twente (2-5) was een kwestie van doeltreffendheid. Of: na rust (2-2) drie dotten van kansen voor beide ploegen. Sparta miste ze, Twente maakte ze. De Rotterdammers haalden uit de laatste vier wedstrijden zes punten en scoorden er lustig op los: elf doelpunten. Het scorend vermogen werd zo hoog geacht dat daar te gen FC Twente minstens een paar goals moesten komen. Sparta koos derhalve on vervaard voor de aanval, nam verdedigend ;o's en werd hard gestraft. Bin- chef willem spierdijk. c EERSTE DIVISIE EREDIVISIE Helmond Sport 5-0 (1-0). 28. Go Ahead Eagles - RKC 2-0 11-0). 36. Bos- L Kooijman 2-0. 83. Kooij- reekels en Schuman (allen port). Emmen - Eindhoven 1-0 (1-0) 12. Drent Hulshoff (GA Eagles). PSV - Cambuur 2-0 (2-0). 19. Ellerman 1- 0. 23. Hoekstra 2-0 Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 24.750 Gele idsrechter. Blom schouwers. 2427. Gele kaart: De Haan (Emmen). Driessen en Winkelmolen (Ein Toe- boer 1-0, 62. Huiberts 1-1. Scheid s. Toeschouwers 5300 :m II - Volendam 0-2 (0-0) 71. Stefa- 0-1, 90. De Freitas 0-2. Scheids- Reygwart. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Steui Vitesse - WV 4-0 (1-0) 45. Cocu 1-0, 65. Excelsior - De Graafschap 1-1 (0-1) 36 Van de Brink 0-1 (strafschop). 47 Been 1- 1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 1200 Gele kaart Van der Heuvel (Excelsior). Roembiak, Willems (Graaf- Sparta - FC Twente 2-5 (2-2). 4. Pahlplatz 1-0, 6. Pahlplatz 0-2, 29. Dennis de Nooij- er 1-2, 34. Dennis de Nooijer 2-2 (straf schop). 65 Mols 2-3. 76. Vurens 2-4, 88. 2-5 Scheidsrechter: Luijten. FC Zwolle 1-2 (0-2). 11. Buis- Toeschouwers: 4250. Gele kaart. PROGRAMMA 6 8-3 10 aPri'! FC Groningen - FC Utrecht, NAC - MW. Zondag Roda JC, FC Twente - Vitesse, Feyenoord - Sparta Dinsdag 12 april (Olympisch Sta- had Pahlplatz al twee keer gescoord: 0-2. Op het moment dat de regen terugkeer de, kwam Sparta terug in de wedstrijd. Den nis de 'Nooijer, die met zijn tweelingbroer Gerard zijn 25e verjaardag vierde, zorgde eerst voor 1-2 en even later voor 2-2 uit een strafschop, nadat Hoogma de inkomende Van den Berg omver had gekegeld. Het evenwicht bij rust was terecht. Nie mand kon er over klagen. Baan deed een goede tactische ingreep. Hij gaf zijn ploeg na rust opdracht aanvallender te spelen. Vurens kwam erin voor Leurink. De oud- Spartaan uit Stompwijk, onlangs geope reerd aan de knie, speelde een cruciale rol in de tweede helft. Het evenwicht tussen beide ploegen bleef nochtans intact. Het scorend vermogen zou beslissen. Nadat Mols na een fraaie actie van Vurens 2-3 maakte, miste Bogarde kort voor doel de eerste kans op 3-3. De jarige Dennis de Nooijer kon het in de 72e minuut ook nog doen bij een nieuwe doorbraak. Hij schoot tegen de uitlopende Boschker op. In de 76e minuut besliste Vu rens de wedstrijd 2-4, waarna Van den Berg recht voor doel nogmaals voor Sparta mis te. Kort voor tijd tikte Boerebach 2-5 in. 6 - 5 Eerste d ind Sport - Emmen, NEC - Roda verliest kostbaar punt Roda IC verspeelde in en .tegen Utrecht een kostbaar punt: 1-1. In de strijd om Europees voet bal maakten Vitesse (4-0 tegen WV) en FC Twente geen fout. Go Ahead Eagles maakte voor eigen publiek een einde aan een hoopgevende serie van degra datiekandidaat RKC: 2-0. Bos- velt maakte de doelpunten voor de thuisploeg. Ajax - NAC wordt vrijwel zeker morgen ingehaald. 10 Heracles, Telstar - FC Zwolle, TOP TOPSCORERS i Hooijdonk (NAC) 19, Lammers (NAC) 17, 5. Hofstede (Roda JC) 14. 6. Graef (WV) 11, 7. Roelofsen (MW), Lamptey (PSV). Cocu (Vites ijer (Sparta). Stefanov 12. Overmars (Ajax). V noord), Kammeron (GA Eagles). Laan (Sparta), Prince Polley (FC Twente), Babangida EERSTE D 18, 6. Lok (NEC) 17, 7. Mutsaers (AD0 Den Haag), Ogura (Exc BUITENLANDS VOETBAL Barcelona door bet oog van de naald barcelona gpd Real Madrid heeft in het paas weekeinde moeten afhaken in de strijd om het kampioen schap van Spanje. Real verloor met 3-2 bij degradatiekandidaat Celta, terwijl Barcelona en De- portivo hun moeilijke uitwed strijden bij Lleida en Oviedo in winst omzetten. Barcelona was daarmee het meest gelukkig, want in een van Barcelonese kant slecht gespeelde wedstrijd stond het lange tijd met 1-0 achter. Doelpunten van Ivan en Amor zorgden ervoor dat de club van Cruijff toch met de vol le winst wegkwam. Deportivo daarentegen was zondag in kampioensvorm. Wel keek de koploper al na 12 minuten te gen een 1-0 achterstand aan, maar nog voor de rust werd die omgebogen tot een 1-2 voor sprong. Deportivo won uitein delijk makkelijk met 2-5. Cruijff had voor de ontmoe ting tegen Lleida Ronald Koe man weer eens een plaatsje op de resevebank gegeven. Lleida» dat in de eerste helft van de competitie bij Barcelona sensa tioneel met 0-1 won, leek lange tijd op een herhaling uit te zijn. Want al na zes minuten opende Urbano de score voor de ploeg, die bijna zeker zal degraderen. Tekenend voor de zwakte van de regerende Spaanse lands kampioen was, dat de 'beste voorhoede ter wereld' - Roma- rio, Stoichkov en Laudrup - in de eerste helft geen enkele sco ringskans wist te creëren. Lleida had de pech, dat het de rust niet met een grotere voorsprong dan 1-0 in ging. Geluk In de 69e minuut bracht Cruijff Koeman in het veld voor Sto ichkov en dat veranderde de wedstrijd. De druk op het Llei- da-doel werd opgevoerd en Ivan en Amor wisten daarvan te profiteren. Na afloop gaf Cruijff toe dat Barcelona 'geluk' had gehad, maar hij prees zijn ploeg er toch een overwinning uit ge sleept te hebben. „Een ware kampioen bewijst zich door ook slechte wedstrijden winnend af te sluiten." Real Madrid werd zaterdag avond bij Celta genadeloos ge confronteerd met het matige ni veau, dat de Madrileense club al het hele seizoen demonstreert. In de eerste helft wist de 'Ko ninklijke' zich geen enkele kans te scheppen ondanks een enorm veldoverwicht. Drie counters na de spelhervatting betekenden het doodvonnis voor Real, hoewel Butragueno en Hierro in het laatste kwartier nog iets konden terugdoen. Trainer Del Bosque van Real gaf na afloop toe, dat de Madrileen se topclub van weleer nu inder daad voor de landstitel is uitge schakeld. Bebeto Deportivo de la Coruna bewees op paaszondag uitstekend over weg te kunnen met de druk van het favoriet zijn. Oviedo was geen partij voor de Galicische club, die in Bebeto (2x), Nando (2x) en Claudio zijn doelpun tenmakers had. Met nog zeven wedstrijden te gaan staat De portivo nog altijd eerste met 45 punten. Barcelona volgt op twee pun ten en het verschil tussen De portivo en Real Madrid is nu opgelopen tot vijf punten. AC Milan moet na de 1-1 tegen Parma nog ten minste een week geduld hebben voor de derde .Scudetto' op rij kan worden bij gezet. Juvenilis weigerde mee te werken aan het voortijdige Milanese kampioenschap door het tobbende Inter van Berg kamp en Jonk met 1-0 te ver slaan. Met nog vier wedstrijden te gaan werd het verschil daar door teruggebracht tot zes pun ten. Gullits Sampdoria leverde iets in door Cremonese met 0-0 te laten ontsnappen. Van uitstel kan eigenlijk geen afstel meer komen. De concur rentie heeft zich, en niet alleen op politiek vlak, misschien wel neergelegd bij de hegemonie van het sportieve uithangbord van Berlusconi, het tegenstrib belen is nog niet gestaakt. Ook al gaat het om kruimeltjes. Zaterdag pikte Parma er een op. Gianfranco Zola, ook voor Ajax al een plaaggeest en te recht opgeroepen als internatio nal, herstelde in Milaan vijf mi nuten voor tijd het evenwicht vanaf de strafschopstip. Tien minuten daarvoor had Massaro voor 1 -0 gezorgd. Een fraaie vol ley na een vrije trap van Dona- doni betekende zijn elfde sei zoentreffer. De aangever leidde ook de de gelijkmaker in door zich even dom als opzichtig aan de Argentijn Sensini te vergrij- pen. Zola bracht z'n totaal op zeventien. Inter bracht er ook in Turijn tegen Juventus weer weinig van terecht. Dat het bij een Ideine nederlaqg bleef was geheel te danken aan doelman Zenga. De oud-international verrichtte al in de eerste helft enkele adem benemende reddingen bij doel pogingen van Roberto Baggio en Voller. Halverwege de twee de helft leek Ruben Sosa Inter aan een onverdiende voor sprong te helpen. De treffer werd geannuleerd wegens een eraan voorafgaande overtre ding. In de slotfase stelde Bag gio namens Juve' Conté in staat voor gerechtigheid (1-0) te zor gen. Paris SG is zaterdag voor de 27e maal ongeslagen gebleven. De Parijzenaars versloegen in een thuiswedstrijd voor 17.000 toe schouwers Cannes met 2-1. Omdat concurrent Olympique Marseille bij Sochaux niet ver der kwam dan een gelijkspel met 1 -1vergrootte Paris SG zijn voorsprong tot zeven punten. Met nog zes wedstrijden te spelen lijkt de titel de Parijse club, die sedert 15 augustus niet meer heeft verloren, nauwelijks meer te kunnen ontgaan. Voor Paris SG scoorden Weah (30) en Guerin (70). Cannes had overi gens wel in de achtste minuut door Madar de leiding geno men. De winst op Cannes bete kende voor Paris SG dat het zijn record van 26 wedstrijden op rij zonder verlies uit 1986 verbeter de. In dat jaar veroverde de club zijn enige nationale titel. Marseille maakte bij Sochaux minder indruk. De Zuidfranse club kwam na 29 minuten wel op voorsprong door de Duitser Rudi Voller maar binnen twee minuten was het na een defen- siefout alweer gelijk. Bertrand Piton benutte het buitenkansje bekwaam. Op de 32e speeldag vielen 29 doelpunten. Zes daarvan wer den genoteerd in Lens waar de plaatselijk club met 5-1 van Le Havre won. International Roger Boli zorgde voor een hattrick met doelpunten in de 22e, 29e en 85e minuut. Schotland De Schotse kampioen Glasgow Rangers heeft een aanval van Aberdeen op de koppositie ge makkelijk weerstaan. Door het gelijkspel (1-1) behield de club van Pieter Huistra, die naar een andere werkgever uitziet, zeven punten voorsprong. Motherwell liep ook niets in door voor eigen publiek 2-2 te spelen tegen Par- tick Thisüe. Paul Kane maakte een einde aan de zegereeks van Glasgow die al tien wedstrijden aanhield. Hij bracht Aberdeen twaalf mi nuten voor tijd met een krachtig Blackburn heeft de achterstand op landskampioen Manchester United opnieuw teruggebracht tot slechts drie punten. De titel- gegadigde versloeg de titelver dediger zaterdag met 2-0. Beide doelpunten werden na rust ge maakt door Alan Shearer, die dit i al 32 keer raak schoot. BUITENLAND schot op gelijke hoogte. De top per werd gekenmerkt door ge brek aan inspiratie. Nadat Stu art McCall de lijstaanvoerder binnen een kwartier op 1-0 had gezet, geloofde Rangers het ver der wel. Aberdeen mocht het initiatief nemen, maar wist zich geen raad met de kansen. Die beslui teloosheid hield stand tot de la te, rake uithaal van Kane. Bijna had Rangers alsnog gewonnen. In de slotminuut omspeelde Gordon Durie Xberdeen-doel- man John Burridge, de vervan ger van Theo Snelders, en had maar voor het inschieten. McLeish haalde de bal echter van de lijn. Motherwell liet een punt lig gen tegen Partick, dat via Grant twee minuten voor tijd op 2-2 kwam. De bezoekers hadden al eerder een achterstand wegge werkt. Celtic kwam een grote stap dichter bij Europees voet bal door rivaal Dundee United met 3-1 te verslaan. Aanwinst Falconer, Collins en Mowbray scoorden. Bayern is er nu dichtbij HAMBURG DPA De dertiende Duitse voet bal titel is zaterdag voor Bayern München een stuk naderbij gekomen. De Duitse record-kampioen zegevierde in het Olympia- stadion met 1-0 over 1. FC Köln terwijl de grote con current Ein tracht Frankfurt met dezelfde cijfers bij VfB Leipzig verloor. Het verschil tussen beide clubs is nu op gelopen tot vier punten. Komende zaterdag gaat Eintracht op bezoek bij Bayern. Voor 52.000 toeschou wers kwam de enige treffer van Bayern München in de 67e minuut op naam van de Colombiaan Valencia. Scheidsrechter Schmidt deelde in München zes gele kaarten uit: vier aan de thuisclub en twee aan Keul se spelers,. Bayer Leverkusen deed op de 28e speeldag uitste kende zaken. Door winst van 3-1 op Karlsruher SC klom Leverkusen van de zesde naar de derde plaats op de ranglijst. Sergio (19.), Wörms (68.) en Schuster (81.) scoorden voor de thuisclub. De treffer van Karlsruhe kwam na precies een uur op naam van Schmitt. De club speelde meer dan de helft van de tijd met slechts tien man omdat Rolff twee minuten voor rust uit het veld werd gestuurd wegens grof spel. De wedstrijd trok 16.900 toeschouwers. ITALIË: Atalanta-Udinese 1-1, Cremonese- Sampdoria 0-0, Foggia-Piacenza 1-0, Ge- noa-Lazio R. 1-1, Juventus-lnter M. 1-0, Lecce-AC Torino 1-2, AC Milan-Parma 1-1, Reggiana-AS Napoli 1-0, AS Roma-Cagllari AC Milan 30-47 Parma AC 29-38 Juventus 30-41 LazioR. 30-38 Sampdoria 30-40 AC Torino 30-32 Logrones-R.Sociedad 2-0, R.V bacete 0-0, Rac.Santander-Osasuna 8-1, Atl.Madrid-Valladolid 2-0, Oviedo-Dep.La Corufia 2-5, Tenerife-Zaragoza 5-3, Valen- cia-Sevilla 1-1. La Coruöa 31-45 Zaragoza 31-36 Barcelona 31-43 Ath.Bilbao 31-36 Real Madr. 31-40 Sevilla 31-34 DUITSLAND: FC Bayern M-FC Köln 1-0, Freiburg-Schalke'04 2-3, Bor.Dortmund- Werder Br 3-2, B.Leverkusen-Karlsruher SC 3-1, VfB Leipzig-Eintr.Frankfurt 1-0. FC Bayern 28-37 Kaïsersl. 28-31 inal-Swindon 1-1, Chelsea- Zaterdag: Blackburn R-Manchester L 0. Arsenal- Southampton 2-0, Coventry-V 2, Liverpool-Sheffield Utd 1-2, City-Aston V. 3-0, Norwich-Tottenhc am-Queen's Park i-Everton 5-1, We: s-Newcastle 1-1. 'dag. Aston Villa - Blackburn 0-3, l| 2, Manchester United - Oldham 3-2, I castle - Chelsea 0-0, Queen's Park Rangers - Leeds 0-4, Sheffield United - Arsenal 1- 1, Southampton - Manchester City 0-1, Newcastle 35-65 strijd. Club Brugge-Germ.Ekeren 4-0. FRANKRIJK Paris StG-Cannes 2-1, Monaco 1-3, Auxerre-FC Nantes 3-1, Montpellier-Lille 1-3, Lyon-Toulouse Caen-Strasbourg 3-1, Metz-St Etienne u- 1, Sochaux-01.Marseille 1-1, Angers-Bor- 32-43 FC Nantes 32-37 32-40 Cannes 32-35 e finales beker Sporting L-Lourosa 6-0, Estr.Amadora-FC Porto 1-2. ZWITSERLAND Aarau-Lausanne 0-1, Sion-Young Boys 1-0. Sion 7-24 Aarau 7-20 Grasshopp. 7-23 Lausanne 7-19 SCHOTLAND: Dund< 0-0, Kilmarnock- Gl.Rangers 36-51 Celtic Gl. 36-42 Motherwell 37-46 Hi' Panathin, 31-65 0FI Kr. TURKIJE Galatasaray-Gaziantepspor 3-1, Fenerbahce-Bursaspor 2-0, Karabukspor- Besiktas 2-1, Trabzonspor-Kocaelispor 2- 0, Ankaragucu-Altay 0-0, Karsiyaka-Gen- clerbirligi 0-1, Samsunspor-Kayserispor 5- Galatasar. 24-57 Besik'

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18