CDA Ter Aar vormt college met de VVD Archeon in jubelstemming na druk paasweekeinde Regio 'Het geeft enorm veel voldoening' 'Het zomerspul moet de deur uit' Vrijwillig in de file voor Leiderdorpse Big Mac 'Ik heb wel in de rats gezeten' DINSDAG 5 APRIL 1994 11 Overval snackbar in Roelofarendsveen roelorarendsveenHen nog onbekend klein geldbedrag was de buit zaterdagavond van een overval op een snackbar aan de Spi reastraat in Roelofarendsveen. Een man stapte rond negen uur de zaak binnen en bedreigde het personeel met 'iets' van onder zijn jas. Daarna kreeg hij het geld. Vervolgens verdween hij in het duister. Autokraken in Alphen alphen aan den run Autokrakers hebben dit weekeinde op 19 plaatsen in Alphen hun slag geslagen. De auto's stonden op di verse plaatsen in de Rijnstreekgemeente Rijndorp geparkeerd. Gestolen werden radiocassetterecorders en diverse andere goe deren. Ook in Nieuwkoop werd een auto opengebroken en een radiocasetterecordergestolen. Computer bij bedrijf gestolen alphen aan den run Bij een bedrijf aan de Handelsweg in Alphen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een computer gestolen. De waarde bedraagt 5000 gulden. De daders braken een deur van het bedrijf open. Brilmonturen weg t den run Een man heeft zaterdagmiddag ii waakt moment vijftien brilmonturen gestolen bij een winkel in winkelcentrum De Aarhof in Alphen. De waarde bedraagt zo'n 4000 gulden. Woninginbraken in Alphen alphen aan den run Uit een huis aan de Stortemelk in Alphen zijn in de nacht van zaterdag op zondag een videorecorder, sie raden en een geldbedrag van 1500 gulden gestolen. Met een tang werd het cilinderslot van de voordeur opengebroken. Ook een woning aan de Sterrenlaan werd door inbrekers bezocht. Hier werden diverse goederen meegenomen. De daders kwa men het pand binnen na het openbreken van een raam aan de zijkant van het huis. Auto tegen boom na grap oegstgeestEen 23-jarige Katwijker heeft in de nacht van zater dag op zondag snijwonden opgelopen, nadat hij met zijn auto tegen een boom in de berm langs Rijksweg A-4 was gereden. De man verklaarde dat hij samen met een vriend over de snelweg naar Den Haag reed. Net voorbij het Rijnzichtviaduct in Oegst- geest zou de vriend voor de lol aan de handrem hebben getrok ken. Daardoor zou de bestuurder de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt. De auto kwam uiteindelijk tegen een boom tot stil stand. De vriend zou zijn uitgestapt en de benen hebben geno- Benzine-dief gepakt oegstgeest De politie heeft zondagochtend bij een benzine-sta tion langs de Rijksweg A-44 in Oegstgeest een 37-jarige Haagse automobilist aangehouden die zeker acht keer zou hebben ge tankt zonder te betalen. De man liep tegen de lamp toen de poli tie bij de pomp kwam tanken. Agenten herkenden het kenteken van de auto van de Hagenaar, die al langere tijd werd gezocht. Fietser (16) beroofd voorschoten Een 16-jarige Voorschotense jongen heeft het af gelopen weekeinde aangifte gedaan van beroving van zijn geld toen hij donderdagavond op zijn fiets over de Leidseweg in Voorschoten reed. De jongen werd ter hoogte van de Zilverfa- briek staande gehouden door twee knapen, die zijn geld opeis ten. Toen hij weigerde, grepen de jongens hem beet en trokken zijn portemonnee uit zijn broekzak Het geld. in totaal ongeveer vijf gulden, werd uit de beurs gehaald, waarna de portemonnee werd weggegooid. De jongens gaven de de fietser een vuistslag in zijn gezicht en gingen er vandoor. VRIJE TIJD Jeugdkoren De Voorschotense Jeugdkoren houden op dinsdag 5 april hun maandelijkse Open Huis-mid dag. Belangstellenden kunnen terecht in de Werf (t.o. Albert Heyn) van 16.00 tot 16.45 uur. Handlijnkunde De Gemrod Eoundation organi seert een 4-weekse cursus 'handlijnen en handschriften'. De eerste les is donderdag 7 april, om 20.00 uur in wijkcen-, trum 'De Oude Wereld' in Kerk Mogelijk drie wethouders marieta kroft Het CDA van Ter Aar vormt met de WD het college van B en W. Dat heeft CDA-lijsttrekker A. Otto zaterdag be kendgemaakt. Dit betekent dat het PAK weer oppositie partij wordt. in het verleden e groeiend gebrek z wen in de wethouderskandidaat van het PAK." Bij de WD is oud-politicus H. Ruijgrok kandidaat-wethouder, terwijl dat bij het PAK de huidi ge wethouder E. Kraak is. Bij het aantreden van Kraak vorig jaar mei maakte het CDA er al geen geheim van niet met Kraak te willen samenwerken. Toen zij door de WD, het PAK en Ge meentebelangen werd voorge dragen om de plek van CDA- wethouder P. van Rijn in te ne- Volgens Otto liggen alle drie de partijen dicht met hun stand punten bij elkaar en is er over diverse punten in het college programma al overeenstem ming bereikt. „De reden waar om wij toch voor de WD kie zen", zo legt Otto uit. „is de constructieve manier van sa menwerken tijdens de colle geonderhandelingen. Boven dien hebben wij positieve erva ringen opgedaan met de wet houderskandidaat van de WD men, trok het CDA zijn andere wethouder A. Otto terug uit het college. Kraak is niet verbaasd, maar wel diep teleurgesteld. „Het is jammer dat het CDA zo op de vrouw speelt. Het is niet moge lijk voor die fractie om zakelijk en constructief samen te wer ken. Ik zou echter verbaasd zijn geweest als hun mening van mei '93 zou zijn gewijzigd." Dat het PAK haar voordroeg was omdat 'de kiezer vertrouwen heeft uitgesproken in deze frac tie' die een zetel won. Volgens haar telt persoonlijke rancune bij het CDA echter zwaarder dan wat de kiezers zeggen. Overigens trok Otto zijn op merking over het groeiend ge brek aan vertrouwen in de wet houderskandidaat van het PAK later in. „Het betreft hier een gezamenlijk persbericht van de drie partijen. De afspraak was om deze opmerking niet te ma ken. Dat heb ik verkeerd begre pen", aldus Otto. De komende dagen overlegt het CDA met de WD over de portefeuilleverdeling en wordt de laatste hand gelegd aan het collegeprogramma. Bovendien wordt overwogen om een colle ge met drie wethouders te vor men in plaats van twee. Het CDA legt de uitkomsten van de onderhandelingen voor aan zijn leden. Diejiebben donderdag avond het laatste woord in Pa- rola, aan de Langeraarseweg in Langeraar. Aanvang 20.00 uur. Stompwijkse wil voor ouderen en In Stompwijk is een actie op touw gezet om chauffeurs te werven voor het vervoeren van ouderen en gehandicapten bin nen de gemeentegrenzen. Het initiatief is afkomstig van de Stompwijkse Carla Bregman (tot voor kort lid van de dor- spraad en CDA-raadslid in Leidschendam). Ze heeft hier voor al contact gezocht met de Stichting Welzijn Ouderen Leidschendam. Deze stichting heeft al langere tijd een goed draaiende vrijwillige vervoers dienst. Van maandag tot en met vrijdag kunnen Leidschendam- se ouderen'en gehandicapten worden vervoerd met privé au to's. De rit moet een dag van te voren bij de Stichting Welzijn worden aangevraagd. De kosten zijn drie gulden voor een enkel tje en zes gulden voor een re tour. Als het aan Bregman ligt, gaat deze stichting ook de aan meldingen uit Stompwijk be handelen. Maar eerst moeten in Stomp wijk nog vrijwilligers worden gevonden voor de vervoers dienst. Het is volgens Bregman vervoersdienst gehandicapten ondoenlijk voor Leidschendam- se vrijwilligers om steeds inwo ners van Stompwijk op halen. „Dan moeten de mensen hele maal uit Leidschendam hier heen komen en moeten ze erg veel kilometers maken. Daar schieten ze dan erg veel geld bij in." Tot dusver hebben zich drie Stompwijkers bij Bregman aan gemeld. Bregman denkt dat er meer nodig zijn. „Ik heb nog een aantal mensen op het oog. die ik binnenkort persoonlijk wil benaderen." Volgens Bregman is de ver voersdienst bedoeld als aanvul ling op het openbaar vervoer in Stompwijk. niet als een vervan ging. „Die bus moet blijven rij den, daar blijven we ons voor inzetten." Of er een busverbin ding tussen Stompwijk naar Leidschendam blijft bestaan, is de vraag. Bus 133 is al geschrapt vanwege bezuinigingen. Tot 1 mei rijdt er nog wel een mini bus naar Leidschendam, die de gemeente zelf bekostigt. „Het zal heel moeilijk worden om een busverbinding te houden. Vooral blijkt dat Leidschendam miljoenen minder krijgt uit het gemeentefonds." Hazerswouds comité zoekt gastgezinnen voor Poolse kinderen kees van kuilenburg Ursula de Jong heeft een specia le tactiek ontwikkeld om dorps genoten te bewegen drie weken een Pools kind in huis te ne men. In veel gevallen benadert ze de kinderen om eens bij ma of pa te informeren of dat niets voor hun gezin zou zijn. „Zij zeuren vervolgens door. Dat durf ik niet", zegt zij lachend. Twee jaar maakt de inwoonster van Hazerswoude-Dorp deel uit van het comité dat in Rijnwou- de gezinnen zoekt om in de va kantieperiode een Pools kind van 9 tot 13 jaar in huis te halen. Het is de bedoeling dat een kind drie weken lang in het gezin meedraait. Daarnaast is het de opzet dat de groep weke lijks een keer bij elkaar komt en dat zij zondag naar de kerk gaan. „Dan kunnen zij de erva ringenuitwisselen." Samen met Anja Plasmeijer uit Benthuizen trekt Ursula de Jong de kar. Ieder jaar is het een groot probleem om die vijftien gezinnen te vinden. Ook nu weer. Binnen een maand moet de lijst met gastgezinnen de deur uit. Tot nu toe hebben An ja en Ursula nog maar tien ge zinnen kunnen noteren. „En dat in geheel Rijnwoude. Dat is toch jammer. In principe kan elk gezin zich opgeven. Al is het wel wenselijk dat er kinderen van die leeftijd in het gezin zijn. Anders ben je zelf drie weken lang in touw. Dat is een hele op gave als je er alleen voor staat." Armoede Het comité werkt samen met de landelijke organisatie Hart voor Polen/Nederland. „Dat is twaalf jaar geleden begonnen. Op een gegeven moment hebben ze al le parochies in ons land aange schreven. Dat was in 1991 het begin bij ons. Het doel is de kin deren een onbezorgde vakantie te bezorgen en de ouders enkele weken te ontlasten van de dage lijkse zorg. Er is daar nog steeds sprake van veel armoede. Voor al door de grote werkloosheid en de vervuilde omgeving. Het is goed dat die kinderen eens in een andere ongeving kunnen vertoeven." In principe is het de opzet om elk jaar andere kinderen naar Nederland te halen. „Dat is wel eens problematisch. Je hecht niet alleen aan een pleegkind maar ook aan het gezin. Er wordt met elkaar gecorrespon deerd of het pleeggezin brengt de vakantie in Polen door. Er is een gastgezin waar alle tien kin deren uit een Pools gezin al langs zijn geweest in Hazers- woude. Ook is dat Hazerswoud- se gezin op vakantie geweest in Polen. Schitterend. Dat verrijkt je leven. Zoals dat ook het geval is als je een pleegkind over de vloer hebt. Vooral voor de kin deren. Zij leren veel van elkaar. Als je soms ziet hoe ze na een dag al met elkaar communice ren. Dan lach je je rot, maar het werkt schitterend. Al wil ik niet verhelen dat zich ook wel eens problemen voor kunnen doen. Samen met de begeleider en het comité kunnen die meestal wel worden opgelost." De kosten Ursula de Jong: „Als je ziet en hoort hoe de kinderen al r om een kind naar Hazerswoude de middenstand of op een te halen bedragen 350 gulden, dere wijze. Soms krijgen Ook dat is de zorg van het co- spontaan de opbrengst van mité. „Bedelen bij bedrijven en collecte aangeboden, zoals dag met elkaar omgaan dan lach je je rot." FOTO BEN DE BRUYN langs van de gereformeerde kerk in het dorp. Zo lukt het om die 6000 gulden bij elkaar te krijgen." i Zanen, Alphen aan de Rijn. ;1 voor inlichtingen met R. Ko- man, 071-413890. Inzamelactie Stichting Mensen in Nood za melt op zaterdag 9 april kleding in voor slachtoffers van oorlogs- weld. Van 9.00 tot 11.30 uur staan vrijwilligers in Leiderdorp klaar om kleding te verzamelen. U kunt kleding inleveren bij de Dorpskerk, Hoofdstraat; De Menswording, Heelblaadjespad en De Scheppingskerk, Van Poelgeestlaan. Werknemers Bakker gaan in ploegen werken Krasse Knarren Kees van Kooten en Wim de Bie spraken van kilometerslange files voor de poorten van Archeon. Maar die stonden er het afgelopen paasweekeinde niet. Toch trok het vorige week geopende archeologisch themapark in Alphen aan den Rijn in drie dagen tijd bijna 15.000 be zoekers. Ondanks een verregende tweede paas dag werden daarmee de verwachte bezoekersaan tallen overtroffen. De bezoekers die op eerste paasdag naar Ar cheon kwamen, moesten bij de kassa's nog wel wat geduld opbrengen. Volgens directeur Gerard IJzereef heeft het park nog last van 'de gebruikelij ke aanloopproblemen'. „De kassa's draaien nog twee keer te langzaam. We kregen ook heel veel vragen bij de kassa's. Na zondag hebben we de mensen met vragen doorverwezen naar het hoofdgebouw. En dan weigerden ook de credit card-machines nog weieens. Eerste paasdag was met 7300 bezoekers de ab solute topdag die eigenlijk voor de dag erna werd verwacht. Gisteren bleef de teller echter steken op 4500. „Voor het weer dat we de afgelopen dagen hebben gehad zijn de bezoekersaantallen echt fantastisch", aldus IJzereef. „We zijn hier echt in een jubelstemming. De Archeon-directeur verwacht dat het thema park tot eind oktober in totaal 750.000 bezoekers zal trekken. leiderdorp loman leefmans Drukker dan gisteren zal het niet snel meer worden bij Mc- Drive in Leiderdorp. Naar schatting enkele duizenden deelnemers van het traditionele 'meubelkijken' op tweede paas dag besloten hun middag af te ronden met een snelle snack bij het broertje van McDonald's dat dit weekeinde werd ge opend. Met een snelheid van 110 auto's per uur werd langS de afhaalloketten gereden. En ook het bijbehorende restaurant zat stampvol. „Het is een heerlijk gekken huis", laat bedrijfsleider M. Kop trots weten. Hij heeft op het hoogtepunt van de dag 56 per soneelsleden aan het werk. De tweede dag dat McDrive de slagboom open had staan, viel samen met de landelijke meu belkijkdag. Wie de files op de Persant Snoepweg van en naar het Meubelplein even wilde ontvluchten, kon direct op de door het AC-restaurant en Mc Drive gedeelde parkeerplaats in een nieuwe file aansluiten. Bij een zogeheten praatpaal werd de bestelling doorgegeven, ver derop kon bij een loket worden afgerekend en bij het volgende loket werd de bestelling door het open raam ingeladen om weer in te voegen op de Persant Snoepweg. Kop toonde zich tevreden over het feit dat de wachttijd nooit langer dan enkele minu ten bedroeg. Dat kwam mede vervolg voorpagina 'Een behoorlijke afknapper.' Om half een 's nachts had Bak kerwerknemer P. Buyck af scheid genomen van zijn colle ga's en anderhalf uur later treft hij ze weer. Dit keer niet bij de kaartavond in de Zilkse vesti ging ter gelegenheid van Pasen maar terwijl een felle brand be zig is de Lissese vestiging in as te leggen. Buyck was nog maar net naar bed toen hij door zijn collega P. van Stijn werd gebeld dat er brand in de vestiging op het be drijventerrein Meer en Duin in Lisse was. Van Stijn is sleutelbe waarder en was als een van de eersten bij de brand aanwezig. Hij opende de deuren voor de goed op het terrein bekende brandweer want dinsdagavond werd er nog op het Bakkerter rein geoefend. Vervolgens alar meerde hij zijn collega's en be gon met het redden van com puterapparatuur en de fiets van een collega. „Toen ik kwam, stond alleen het achterste deel van het bedrijf in brand. We konden het kantoor nog in om de computerbestanden met de voorraden, veilig te stellen. Daar zijn we mee doorgegaan tot we niet meer naar binnen moch ten", vertelt Van Stijn. De Bakkerwerknemers, die zaterdagmorgen samen met tientallen belangstellenden naar de brand staan te kijken, den ken dat ze de komende weken wel in ploegendienst moeten gaan werken. Het is immers toptijd bij het postorderbedrijf en dagelijks werden in het Lis sese bedrijf bijna 16.000 bestel lingen van vaste planten, bloembollen en andere tuinarti- kelen afgewerkt. Uitstel van le vering is niet mogelijk want de vaste planten als heesters en ro zen moeten immers de grond in. „Die orders moeten nu vanuit de andere vestigingen worden verzorgd. Daar is over dag geen ruimte dus dat dat zal wel in de avonduren moeten gebeuren", denkt Buyck. Ook directeur J. van Vliet laat er za terdagavond geen onduidelijk heid over bestaan. „We gaan morgen kijken hoe we het doen maar het zomerspul moet de deur uit." Een nauwkeurige voorspel ling van het duo want nog tij dens de Paasdagen wordt beslo ten de orders in de vestiging in het buurtschap De Engel te gaan afwerken. De driehonderd tijdelijke en vijftien vaste werk- die zich vanmorgen vroeg op hun werk hebben ge meld, kregen te horen dat ze woensdagmiddag in De Engel worden verwacht. Daar worden de bestellingen die oorspronke lijk in de hal op het industrieter rein Meer en Duin zouden wor den klaargemaakt, afgehandeld. Woordvoerder S. Bakker ver wacht in de loop van deze week weer op schema te zijn met de aflevering van de bestellingen. „We hebben gelukkig nooit veel planten op voorraad. Het groe ne spul wordt dagelijks door de kwekers geleverd. Met de leve ranciers van de tuinartikelen als tuinkabouters en zonnewijzers zijn al afspraken gemaakt dat zij nieuw materiaal leveren. Het seizoen is al half voorbij waar door de helft van de orders al de deur uit is." De schade aan het Lissese bedrijf wordt geschat op tien tot vijftien miljoen gulden. Het is de bedoeling dat nog voor de zomer wordt begonnen met herbouw van het postor derbedrijf. Nog deze week wordt hierover gepraat met de architect. Bakker:,, We wilden de Lissese vestiging al uitbrei den omdat het pand te klein was. Dat gaat nu eerder gebeu ren en op een andere wijze dan wij ons hadden voorgesteld." Brandweer kan verspreiding brand voorkomen De grote animo voor hamburgers zorgde voor files bij de Mac Drive. omdat veel klanten hun auto's toch liever parkeerden om naar het bomvolle restaurant te lo pen en daar de Big Mac Menu's en andere hamburgermaaltij den te bestellen. Ook dit had Kop voorzien. Hij had het par keerterrein van de buurman. FOTO LOEK ZUYDERDUIN het autobedrijf Kamsteeg, ge- heb natuurlijk geen vergelijk leend. „In hoeverre de drukte te met vorig jaar. Maar na zo'n maken heeft met de drukte op weekeinde kan het hier natuur- het Meubelplein weet ik niet. Ik lijk niet meer stuk", aldus Kop. vervolg voorpagina Verschroeide boompjes in de tuin. Dat lijkt zater dagmorgen vooralsnog de ernstigste schade die een naast het pand van Bakker gelegen woonhuis van de brand heeft opgelopen. Het rieten dak van zijn huis werd door de brandweer natgespoten en naast zijn pand werd een brandweerwagen ge posteerd. Tot grote opluchting van de bewoner 1. Spelthuis die 's nachts vanaf zijn terras de ver richtingen van de brandweer nauwlettend in de gaten houdt. „Ja, nu kan ik wel weer lachen maar ik heb even goed in de rats gezeten met dat rieten dak. Ik durfde zelfs mijn auto niet meer uit de garage te halen", vertelt hij, wijzend naar de verschroeide boompjes en het druipende rieten dak. Niet al leen de woning van Spelthuis werd op een gege ven moment door de brand bedreigd. Even be stond ook de vrees dat de brand nog een derde loods van Bakker en het naastgelegen bedrijf van Beelen Verpakkingen bv. zou bereiken. De brandweer die met honderd man en een tiental brandweerwagens aanwezig was, kon ver spreiding van de brand in de richting van Beelen Verpakkingen voorkomen. Inzet van een inmid dels opgetrommelde speciale bluswagen uit Al phen aan den Rijn waarmee extra dikke water stralen op het vuur kunnen worden gespoten, was zelfs niet meer nodig. Om half vijf was de brand weer het vuur meestet;. Naar huis gaan was er op dat moment voor de meeste brandweerlieden echter nog niet bij. Het nablussen van het tienduizend vierkante meter afgebrande bedrijfspand nam de hele dag nog in beslag. Brandweercommandant van Lisse M. Noordervliet: „Vanaf half zes zijn er korpsen naar huis gegaan. Het Lissese korps is nog tot elf uur 's avonds bezig geweest met het nablussen. Het dak was ingestort en daaronder bevond zich nog brandbaar materiaal zoals verpakkingen en isola tiemateriaal. Dat laaide iedere keer weer op en moest weer geblust worden. Ondankbaar werk maar wel noodzakelijk." Pas op Tweede Paasdag was de brand definitief geblust en konden ook de laatste Lissese brand weerlieden naar huis gaan. „Om een beetje Pasen te gaan vieren. En maar hopen dat we volgend jaar een beter Paasfeest hebben."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11